Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) troll81 válasza radi8tor (#49000) üzenetére


troll81
addikt

Igen de csak akkor funkcional ha az ülés a helyén marad :R

(#49002) jotzo01 válasza lezso6 (#48981) üzenetére


jotzo01
tag

Nekem jelenleg ez van, YENKEE márkájú, Intersparban vettem, kb. 5ezer volt.
Előnye, hogy jól tartja a telót, könnyű belerakni-kivenni, jól tapad az ablakra. (szerintem még túlságosan is, alig tudom levenni).
Hátránya: (nekem) sokat kitakar, messze van: nehéz elérni, még ha bal oldalra teszem, akkor is; ráadásul, ha rásüt a nap és még töltőn is van, nagyon melegszik a teló)

Egyébként mindenkinek köszönöm a tanácsot, még agyalok rajta, de úgy néz ki, a csíptetős lesz a nyerő.

(#49003) troll81


troll81
addikt

Újra kérdés lenne. Alufelni szín az ezüst színű autóra .... Fegyverszurke fényes vagy platinumbronz ami tetszik...
De nem találok semmi olyan katalógust oldalt ami segitene teljesen a jó döntés meghozatalaban :R

(#49004) kcsa válasza troll81 (#49003) üzenetére


kcsa
veterán

És mi a kérdés? :P

(#49005) troll81 válasza kcsa (#49004) üzenetére


troll81
addikt

Mi megy az ezüst színű autóhoz felni szín.... Ez a nagy kérdés hetek óta ezen gondolkodom :R

(#49006) molnarpeter válasza troll81 (#49003) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gunmetal +1, esetleg photoshop mestereket kéne felkérni látványtervhez 🤔

(#49007) troll81 válasza molnarpeter (#49006) üzenetére


troll81
addikt

[link] jelenlegi szín.ellembe szarrá van padkazva így meg kell javítani minden téren :R

(#49008) A Zéé válasza troll81 (#49003) üzenetére


A Zéé
addikt

Fegyverszürke inkább elegánsabb, hétközbapibb, a platinumbronz inkább feltűnősködős. Én lehet, hogy bevállalnám az utóbbit hobbiautónál. :B

Just a simple Lineman...

(#49009) troll81 válasza A Zéé (#49008) üzenetére


troll81
addikt

Igazából hobby autó. :R

(#49010) troll81 válasza A Zéé (#49008) üzenetére


troll81
addikt

[link] ez konkrétan ez a szín amire gondolok

(#49011) A Zéé válasza troll81 (#49010) üzenetére


A Zéé
addikt

Szerintem b.szatós!
Sokan bohócfelnizik az ilyeneket, de szerintem a vilagosszürke autó alatt jól mutatna. Mondjuk én a versenyautókon is bírom a színes felniket, és nekem a kék Subaru a sokküllős arany felnivel lenne az igazi álom kombó.

Just a simple Lineman...

(#49012) troll81 válasza A Zéé (#49011) üzenetére


troll81
addikt

Ez eléggé szolid szín szerintem a fegyver szürke is is de minden szürke :F nem. Erre nem tudom az mondani H rikító sarga :D

(#49013) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Természetesen nem vagyok felelőtlen, sem smucig, de ezzel a jelenséggel a szerelőm is csak széttárná a kezét.
Az autó teljesítménye olyan mintha picit vissza lenne esve. Gyorsításkor lomhábbnak érzem, illetve amikor elveszem a lábam és csak a motorfék megy akkor jobban lassul.

- Visszajelző lámpa nem világít, diagnosztika szerint nem tárol hibát.
- Fogyasztás nem változott, az teljesen hibátlan.
- Az autó nem torpan, nem rángat.
- Motor szépen jár, nem dadog, nincs fordulat ingadozás, más egyéb hang sem alapjáraton, sem menet közben.
- Hibátlanul indul, minden elektronika jól működik rajta.
- Fékek nem fognak be, csapágy nem búg nem ropog.
- Motor nem melegszik túl, víz nem fogy a tartályból.
- Gumik 2-2,5 barra fújva terheléstől függően, és tartja a gumi.

Családba szerelő hülyének néz, hogy nekem mi bajom vele, úgy teszi a dolgát a kocsi ahogy kell. Én mégis érzem hogy milyen volt előtte meg utána.
Ti mennyire foglalkoznátok ezzel? Köszi :R

Ford Focus Mk2 1.6 TI

(#49014) Mikulásbá válasza tomszli11 (#49013) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet kicsit jobban sikerült a benzin vizezése. Tankolj prémiumot, vagy más kútnál. :U

(#49015) kcsa válasza tomszli11 (#49013) üzenetére


kcsa
veterán

Fizess be egy fékpados mérésre, ha 115 helyett csak 80LE, akkor lehet keresni a megoldást, ez így csak egy szubjektív megállapítás.

Segítségként: emeld meg az autót, ellenőrizd hogy a fékek nem fognak-e be, tipikusan kézifékkötél mjatt.

(#49016) sparta2 válasza tomszli11 (#49013) üzenetére


sparta2
tag

Szerintem is az üzemanyag a ludas! Rendszeresen egy helyen tankolva is kiemelkedő különbség lehet az autó viselkedésében egy friss tankolás után. Ez vonatkozik az E5 - ös prémium kategóriára is.

(#49017) DeFranco válasza tomszli11 (#49013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Légszűrő mikor volt cserélve? Klíma nem maradt bekapcsolva véletlenül? (Hülyeségnek hangzik, de MK1-el kapcsolatban mesélték szerelők, hogy sokszor jöttek ügyfelek teljesítményvesztéssel, és kiderült, hogy annyi volt a "gond" hogy szélvédőre állították a légterelőt, ami automatikusan kapcsolja a klímát, de erről nem ad visszajelzést, a visszajelző lámpa sem világít ilyenkor).

(#49018) lezso6 válasza DeFranco (#49017) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ebbe a hibába én is belestem, azt hittem a klímagomb rossz, de aztán kiderült, hogy én vagyok a hülye. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49019) tomszli11 válasza DeFranco (#49017) üzenetére


tomszli11
tag

A légszűrő frissen volt cserélve ~ 3 ezer km ezelőtt, illetve a klíma nem maradt úgy, de itt a szélvédő állásban is van visszajelző. :D
Az üzemanyagot viszont megfogom nézni mindenképpen mert az eddig eszembe se jutott, csak még van benne bő 400 km. :D
Amúgy látok benne fantáziát mert egy ideje csak 1 kúton mindig 1 oszlopnál tankolok. Köszi. :R

(#49020) DeFranco válasza lezso6 (#49018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hülye egy megoldás, persze RTFM, azt hiszem benne van, meg a sárga piktogram is jelezné elvileg, de azért ezt nem gondolta végig Hans a gyárban a tervben a gépben.

(#49021) gabor9991 válasza tomszli11 (#49013) üzenetére


gabor9991
őstag

Azt írod hogy :
"amikor elveszem a lábam és csak a motorfék megy akkor jobban lassul.......Fogyasztás nem változott, az teljesen hibátlan"

Azt gondolom hogy ha motorfék üzemben jobban lassulna a megszokottnál akkor azt valamilyen mechanikai hiba okozná, az viszont fennállna akkor is amikor normál üzemben működne a motor, viszont ahhoz hogy egy ilyen hibával a megszokott módon használd az autót szükséges lenne plusz teljesítmény, ezt a plusz teljesítményt plusz üzemanyag elégetésével lehetne a motorból előcsalogatni de azt írod a fogyasztás nem nőtt.
Nem egy bonyolult motor az 1.6 benzin, ha nincs gyanús hangja, nincs hibajelzés, és a szerelő szerint is minden rendben van akkor nagy baja nem lehet :) persze szorulhat a generátor csapágy vagy a klíma szabadonfutó is, az meg is tudná fogni a motort, de akkor meg egy picit csak több benzint kérne.

(#49022) zoger válasza tomszli11 (#49019) üzenetére


zoger
tag

Változó szelepvezérlés vtc kereke? Mondjuk gondolom az adna hibakódot.

(#49023) embe válasza tomszli11 (#49019) üzenetére


embe
nagyúr

Esetlegesen elkoszolódott MAP szenzor megtisztítása is szóba jöhet. Volt akinél ez is jelentett problémát.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49024) Balcsix válasza troll81 (#49001) üzenetére


Balcsix
senior tag

A vételkor még direkt meg is lestem az üléseket. Ebben a videóban is szó van erről. Elég gyakori hiba Mk2-nél, de szerencsére az enyém (még) épségben van. :D
Az anyósülésnek az előredöntéshez haszámlandó "karja" volt csak kiakadva, de azt javították nekem egy kb. 5 perces megoldással. Lényegében csak ez az egy hibája volt a kocsinak. :)

#49010troll81
Nekem ilyen platinum bronz JR-28 van az Mk1 alatt. Bár az fekete autó, de nagyon szép, és különleges a színe (korábban azt hiszem tettem is be a topicba képeket róla). A napszakoktól, és a rá vetülő fénytől függően sokszor inkább arany, és barnás színű, de sötétben valóban bronzos.
Ha nem a feltűnősködés a cél, akkor én a gunmetalt választanám (pláne egy szürke ST-re). Meghagynám inkább sleepernek. :D

Amit linkeltél JR-34 is pont ilyen színű. Teszek fel pár képet, hátha tudok segíteni a döntésben. :)
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#49025) Balcsix


Balcsix
senior tag

Kifutottam a szerkesztési időből, de közben találtam még egy képet, ahol jobban átadja az arany szerű "árnyalatot" a felni.
[kép]

(#49026) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Visszapillantó borítást kellene rendelnem, a sima, fapad, natúr, érdes, mattfekete műanyag változatban.
Jól gondolom, hogy az "alapozott" modell kell nekem, és nem a fekete? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49027) molnarpeter válasza AxBattler (#49026) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az alapozott nem jó, az a fényezésre előkészített, tehát színeshez való. Neked a fényezetlen tükörház itt a fekete lesz :K

(#49028) AxBattler válasza molnarpeter (#49027) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, a fényes felület kavarhatott meg!
Ezek mintha jobban hasonlítanának a matt gyárihoz: 1, 2, 3
... bár 3.5k HUF-ot kicsit soknak érzem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49029) molnarpeter válasza AxBattler (#49028) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg bontottan is meg lehetne próbálni, vagy legolcsóbb újat párban, hogy egyforma legyen. Már ha számít :R

(#49030) AxBattler válasza molnarpeter (#49029) üzenetére


AxBattler
félisten

Mást is kell vennem, és nem inkább együtt rendelem, mintsem hogy bontóba szaladgáljak... oda úgyis külön kell majd mennem a jobb hátulja miatt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49031) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Kérlek, hogy segítsetek picit nekem. Az autó egy Fiesta 1.4 TDCi (2006). Most hamarosan cseréltetnénk majd fékfolyadékot, DOT4 az előírás és ABS-es az autó. Néztem Brembo-t, de két változat is van belőle. [link] és az LV változata [link] Most is Brembo van az autóban, de nem tudom anno melyiket vettem már. A Ford is már csak az újabb, LV változatot gyártatja, mert régebbi az megszűnt már [link]
Nem baj, nem okozhat gondot ha én is a Bremboból a DOT4 LV változatát tetetem be?
Köszi előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49032) kcsa válasza Jenne (#49031) üzenetére


kcsa
veterán

LV = low viscosity. A nevéből is látszik, hogy hígabb de DOT4 előírásoknak értelemszerűen megfelel, pl. ESP-s autókba eleve csak LV való. Nem csinálsz hibát vele.

(#49033) gabor9991 válasza AxBattler (#49026) üzenetére


gabor9991
őstag

Kíváncsi leszek jó lesz -e :)
Egyszer akartam én is utángyártott borítást tenni a gyári tükörre, de a rögzítőfülei több mm-rel hosszabbak voltak a kelleténél így esélytelen volt a csere.

(#49034) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kombi csomagtérajtó gázrugó csere volt. Kábé 2 perces művelet és sokkal jobb lett. Starline márkájút vettem Kovács Autótól rendelve más holmikkal együtt, már gondolván az őszi olajcserére is.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#49035) radi8tor válasza flymi (#49034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajna az utángyártottak nem bírják 10 évig, de nem is kerülnek 5-6x annyiba mint a gyári.

⭐ Stella

(#49036) molnarpeter válasza flymi (#49034) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mikor teljesen ki van nyújtózkodva, hogy viselkedik? Van csillapítás?

(#49037) lezso6 válasza flymi (#49034) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hmm. Focus MK1 hatchback csomagtérajtó gázrugó kéne nekem is, mert már eléggé ellustult, már pár embert már kupánvágott. Ezzel van valakinek tapasztalata, hogy melyik nem szar?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49038) molnarpeter válasza lezso6 (#49037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Stabilus rémlik, hogy ajánlott

(#49039) flymi válasza molnarpeter (#49036) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Első lecsukás mocskos nehéz volt, de most vajpuhán jár. Csillapít fent és lenti állásban is, meg vagyok vele elégedve.
Nem kell bírjon tíz évet, szerintem előbb porlad el a kocsi, pedig nem szeretném. 2492 pénz volt darabja, ha jól rémlik ez volt a legolcsóbb. Ha két évet bír már az is jó, majd kap megint frisset.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#49040) troll81


troll81
addikt

Sziasztok.
Hol lehet kapni ezt a műszerfal szőnyeget?
Esetleg hol nézzek utána? :R
Tetszik a dolog mivel a S max nem garazsolt így védenem a műszerfal át
Ahogy lehet.
Most belül takarom egy hővédő takaróval de macerás egy végleges megoldást szeretnék találni.

(#49041) kcsa válasza troll81 (#49040) üzenetére


kcsa
veterán

Aliexpress

(#49042) lezso6 válasza molnarpeter (#49038) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi. De az kb a legjobb nem? Vagy legalábbis van ára, 5e ft körül láttam darabját, annyit azért nem szeretnék rákölteni. :B

Más: nekem uyge Focus MK1 1.4 van, s néha mintha kihagyna a motor nagy gázadásnál. Persze lehet placebo vagy úthibákat érzem félre, de öcsém is mondta már, hogy nem az igazi. Mennyi időnként kell ebben gyertyát illetve trafót cserélni? Ha jól tudom ennek még a régifajta egyszerű és olcsó, de pazarlós gyújtáselosztója van, ami egy ciklusban kétszer is szikráztat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49043) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

mi most az ajanlott, gyujtogyertya mk2 1.6 bezin focusba? nekem most vmi bosch r6 van benne,de az 1-es hengerbe konkretan elrepedt a porcelan, es dobott is egy engine missfire 301 hibakodot..
denso tv16tt jo lehet bele? van tapasztalat evvel a gyertyaval.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#49044) kcsa válasza dellfanboy (#49043) üzenetére


kcsa
veterán

Népi tapasztalatok szerint a bele való NGK a jó választás, Bosch pl nekem se volt jó Duratec HE-ben.

(#49045) gabor9991 válasza dellfanboy (#49043) üzenetére


gabor9991
őstag

Jó lesz bele :K
Én is ilyet tettem bele legutóbb és eddig hibátlan pedig volt pályázva vele 4000 körüli fordulaton 2*1500+km -en keresztül.

(#49046) radi8tor válasza dellfanboy (#49043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nichiyu Giken Kogyo :K

⭐ Stella

(#49047) gabor9991 válasza radi8tor (#49046) üzenetére


gabor9991
őstag

Az sem a régi már, mindenféle olcsósított helyeken gyártják, ez a Denso meg még Japánban készül :)

(#49048) lezso6 válasza dellfanboy (#49043) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem elvileg Denso van benne, most akartam megnézni, hogy néz ki, de kurvára bele van tépve, így egyelőre szuperpozícióban van, hogy mennyire jött be.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49049) gabor9991 válasza lezso6 (#49048) üzenetére


gabor9991
őstag

Üzemmelegen próbáltad kiszedni?Úgy se indul meg könnyen?

(#49050) lezso6 válasza gabor9991 (#49049) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, az a terv, hogy majd melegen újrapróbálom. Másik kocsinál volt gyertyacsere, arról simán lejött hidegen.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.