Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) zack válasza Pardise (#6150) üzenetére


zack
nagyúr

Nem lett volna egyszerűbb venned 4db használt télit? 40-50k-ból megvan egy 7mm-es, amivel mész 2-3 telet. :U Nem támadlak, csak furi, hogy új autó, (mint tudjuk, egyik új autó sem olcsó), és a téli időszak átvészelésén rugózol, holott 4db téli gumival mind ez megoldódna 40-50k befektetéssel. Márciusig simán fent lehet hagyni. Tartós +8-10 fokban érdemes váltani nyárira, ami március vége kb.
Azért új autó vásárlásánál 4db használt téli bele kellene hogy férjen, illetve be kellett volna kalkulálni. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6152) Pardise válasza zack (#6151) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen tudom és igazad van :) Úgy kalkuláltam a téllel, hogy nem lesz hideg. Én 80%-ban csak a városban járok a kocsival, így arra az 1-2 helyre elmegyek a téligumival is, vagy ott a régi kocsink, amivel bármikor tudok menni. Minden áldott nap baleset volt eddig a városunkban, így elhiheted, hogy nem bánom, ha áll a kocsi. Ebben a kisvárosban meg nincsenek távolságok, így bicaj. Munkahelyemen 3 napot dolgozok 12-ben és 3 napot pihenek. tehát 3 napom abból áll, hogy dolgozok és alszok, erre szerintem (nekem legalábbis) felesleges a kocsi, itt a melóhely közel. A 3 nap pihenőre, hogy elintézzem a dolgaim ott a bicaj vagy a régi kocsi, új kocsit ha nem fontos nem használnám ilyen időben, ilyen emberek közt. Házunk pont egy hatalmas be nem látható kanyarban van, ilyen időben ezt a kanyart a sok takony vakarcs kézifékkel veszi be, mert ők vagányak és leszarják, ha jön szemben valaki. Egyszer csinálok már videót ezekről, mert persze 2km-re hallani, ha jönnek. Így ütötték el majdnem édesanyám is meg engem is :) El tudtam ugrani/szaladni, amit ha kocsival vagyok nem biztos, hogy sikerül. Na mindegy, nem megyek bele ebbe jobban. :R

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#6153) kcsa válasza Pardise (#6152) üzenetére


kcsa
veterán

Hasonló cipőben járok, de megfogadtam hogy ha elfogyott a téli-nyári készlet, veszek valami jobbfajta négyévszakosat. Pont a célközönség vagyok: nem autózom határon, csak városban használom és akkor sem sokat.

(#6154) aginor válasza Pardise (#6152) üzenetére


aginor
addikt

Ok, de akkor minek neked egyáltalán autó?! ;]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6155) Pardise válasza aginor (#6154) üzenetére


Pardise
senior tag

Ezt már kérdezték páran :D Ahogy írtam, bicaj, régi kocsi, kis táv. Új kocsit kímélem télen, vagyis szeretném kímélni. Telet kivéve minden nap használtam, legalábbis 7-ből legalább 4-5 nap. Szóval volt bőven használva.

Your car, your life ;)

(#6156) Sub-ZeRo válasza kcsa (#6153) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt mondják olyan egy 4 évszakos mint egy rövid újjú téli kabát... :DDD
Amúgy én is azt néztem, de inkább veszek egy 4 darabos szettet és ami téli lesz és cserélem majd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6157) patomi válasza Dj Sügi (#6137) üzenetére


patomi
őstag

Minden esetre érdekes. Sajna nálam nem ment.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#6158) Mikulásbá válasza Pardise (#6155) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Add el a régi kocsit,abból kijön 4 téli gumi acélfelnin,minden meg van oldva.
Nem tartanék fenn 2 kocsit. :U

(#6159) Pardise válasza Mikulásbá (#6158) üzenetére


Pardise
senior tag

Apámé a régi kocsi :) Végezetül, ha megyek egy kört (10-20 km) a kocsival hetente-kéthetente, akkor rendben van minden, akksival meg semmivel nem kell foglalkozni, ugye?

Your car, your life ;)

(#6160) Mikulásbá válasza Pardise (#6159) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én nem paráznék ennyire ettől az állástól.Veszel a Lidl-ben vagy az Aldiban ezt az új univerzális kis akkutöltőt,tudja a csepptöltést,kb. 5000 Ft,nekem is ilyen van,semmi gond vele.2 hetente rátöltesz az akksira egy fél napra(nem kell kivenni az akkut sem),keréknyomást havonta ellenőrizni(engedni fog kicsit)
Ha néha beindítod a kocsit,az is oké.

[ Szerkesztve ]

(#6161) xEon1337 válasza Pardise (#6159) üzenetére


xEon1337
őstag

December 29-től lesz az Aldiban akcióban ilyen töltő: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#6162) Mikulásbá válasza xEon1337 (#6161) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez is tökéletes hétköznapi töltésekhez.

(#6163) Pardise válasza Mikulásbá (#6162) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Your car, your life ;)

(#6164) SzlobiG válasza TayRol (#6138) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mit vettél pontosan? Tapasztalatok hangzás terén a sony után?

(#6165) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Minden Kedves Topiclakónak és Kedves Családjának! Egyben biztonságos közlekedést és csillogósra vaxolt kasznit a Ford tulajoknak az ünnepekre! :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6166) TayRol válasza SzlobiG (#6164) üzenetére


TayRol
veterán

Vennék...:)

(#6167) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Immár 3 hónapja vagyok Ford tulajdonos,22 éves Opelt cseréltem a mostani 9 éves Focusra,ami ahhoz képest full extra és luxus.Remélem hű társam lesz sokáig.Voltak apró gondok,az időszakos szervizelések is meg lettek csinálva,most minden tuti.

[ Szerkesztve ]

(#6168) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Én is minden Ford tulajnak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#6169) westcoastog


westcoastog
veterán

Boldog karit innen is márkatársak. :D

[ Szerkesztve ]

(#6170) SzlobiG válasza TayRol (#6166) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja benéztem. :D

Én ezeket nézegettem anno.

Bódógat nektek is. :))

[ Szerkesztve ]

(#6171) TayRol válasza SzlobiG (#6170) üzenetére


TayRol
veterán

Wow. Ez brutál sokat tud ezért az árért, nem lehet hogy túl gagyi?

(#6172) zack válasza Pardise (#6152) üzenetére


zack
nagyúr

Ez így oké, érthető. De akkor minek vették új kocsit? Vettem volna egy A-ból B-be közlekedős 10 éveset, és maradt volna pár gurítás a zsebemben. Amiből csili vili bringa, műszaki cikk, vagy a 10 éves verda szervize évekre meg lett volna oldva.
Ha nem titok milyen autót vettél? Mert ha egy Shelby GT500-at, tökön szúrom magam. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6173) Pardise válasza zack (#6172) üzenetére


Pardise
senior tag

Majdnem eltaláltad :D Focust vettem, 1.6 benzin, 125 ló. Jelenleg járok ennyit a kocsival. Hosszútávra vettem, legalább 10 évre. Nagy és jó autót szerettem volna, ezt választottam. Jelenleg évente 8-10k km-t járok. Munkám miatt nincs sok időm, de ez a későbbiekben változni fog/változhat. Új autót vettem, mert használtat minek? Mi is beszoptuk már használttal... 4 éves 20k km volt benne. Ismerőseim is, barátnőmék is beszopták már a pár éves használt kocsival is. Mindig is újat vettem mindenből, mert egyszer kell normálisat venni, ez az én elvem, de lehet hülye vagyok. Lényeg a mosani dolognak, télen nem járok sokat. Mindenkor máskor meg megyek vele bőven, ennyi. Nem szeretném tovább ragozni, csak tanácsot kértem, hogy hosszab távra hogyan tároljam a kocsit, nem hittem volna, hogy ennyire belekell menni.

Your car, your life ;)

(#6174) SzlobiG válasza TayRol (#6171) üzenetére


SzlobiG
félisten

Utána kell olvasni aki már vett ilyet mit mond róla. Szerintem ezért az árért már ne legyen gagyi. :)

Ahogy néztem ettől jobb nem is nagyon van ezen már legalább android 5.1 fut és 4 magos cpuja van nem vmi lassú fosch, nem beszélve a 1024x600-as felbontás amitől szintén nincs jobb.

Viszont egy hátulütője van, hogy ezekkel szerintem nem fog menni a converse. :(

[ Szerkesztve ]

(#6175) TayRol válasza SzlobiG (#6174) üzenetére


TayRol
veterán

Az, hogy a convers nem megy mit jelent? Kihangosítás, illetve kormány távvezérlés működhet?

(#6176) ReFleXx válasza TayRol (#6175) üzenetére


ReFleXx
addikt

kormanyrol vezerles vagy mukodik vagy nem, convers+ muszeregyseg szinte biztos nem fog adatokat megjeleniteni a fejegysegrol, hangminoseg is rosszabb szokott lenni az ilyen fejegysegeknel mint gyari naviknal, + a boot ido is sokkal hosszabb.
pro: egyeb plusz funkcio, szemelyre szabhatosag, ar

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6177) zack válasza Pardise (#6173) üzenetére


zack
nagyúr

Oké, így már tiszta. :R Nincs ebben semmi, hogy leírod. :N

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6178) Pardise válasza zack (#6177) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm :R

Your car, your life ;)

(#6179) Real_Necro válasza TayRol (#6175) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meguntad az ablaktapis waze-t? ;)

Kollégám új szuzijában micsoda android klónozási lehetőségek vannak... :P :D

Egyébként navis gyári egységre lehet videót kinyomni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6180) TayRol válasza ReFleXx (#6176) üzenetére


TayRol
veterán

akkor felejtős. convers nem érdekelne, a kormányról való vezérlés és a bluetooth igen, hangminőség sem preferencia, boot sem gáz. szóval a távvezérlés és a kihangosítás, ami kényes szempont.

András: nem, mint írtam, navi nem kell, arra marad a waze, igazából fejegységet cserélnék, plusz tolatókamerát kötnék rá. Mondi fórumon egy Kenwood-ot ajánlottak, az nem olyan rossz. Csak plusz kábel a kormányhoz, plusz beépítő keret, és már elég szép összegnél tartunk.

[ Szerkesztve ]

(#6181) SzlobiG válasza TayRol (#6175) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az szerintem működik csak a convers ami nem fog. Mondi fórumon már vettek páran kérdezz rá ott, hogyan működik a hangminőségre sem panaszkodtak legutóbb.

(#6182) Sub-ZeRo válasza TayRol (#6180) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

[link]

Én ezeket néztem ki magamnak. A csatlakozót nem tudom, hogy mk1-es fókába jó, de szerintem igen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6183) SzlobiG válasza Sub-ZeRo (#6182) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez MK4 mondiba nem lesz jó.

(#6184) ReFleXx válasza SzlobiG (#6183) üzenetére


ReFleXx
addikt

Mk1 focusba sem, ez 2 DIN-es, focus meg valami 1.5DIN-es, faragni kell a közekozolt hogy beferjen...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6185) Sub-ZeRo válasza ReFleXx (#6184) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Semmi gond, van másik. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6186) ReFleXx válasza Sub-ZeRo (#6185) üzenetére


ReFleXx
addikt

kész rablás egy darab muanyagért :Y
ugy tudom meg ezen felül meg a kereten is kell faragni h beferjen

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6187) TayRol válasza Sub-ZeRo (#6182) üzenetére


TayRol
veterán

Ezt ajánlották.

Rákérdeztem a Mondi fórumon, eddig nem szidták azt az ebayes megoldást. Legalább illene a kocsiba... Hangminőség meg másodlagos.

(#6188) Sub-ZeRo válasza ReFleXx (#6186) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na igen. Ha kell egy jobb "audió szisztem", akkor fizesd meg... :DDD
Na akkor meg kapják be...

(#6187) TayRol:[/B] Oh, mondeo, abban nem tudok segíteni. Még az enyémhez sem tudnék vásárolni, ahogy a helyzet mutatja. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6189) Goose-T


Goose-T
veterán

Van valami jó tippetek W5W foglalatú LED beszerzésére Kínából? MK4 FL Mondeoba kéne a csomagtérbe két darab, mert úgy vettem, hogy nem volt benne. A választék óriási (banggood, gearbest, dx), az árak röhejesek a Lumenethez képest (1-2$/db), hátha van valaki, akinek már bevált valami onnan. CAN buszos nem kell oda, ha jól sejtem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6190) Sub-ZeRo válasza Goose-T (#6189) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Én ilyet vettem a fókába. Igaz, nekem helyzetjelzőnek kellett.
Amúgy nekem sofita kell a csomagtartóba, de azt is innen rendeltem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6192) Mikulásbá válasza #45553408 (#6191) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem 2007-es Focus 1.8 FFV van,100 ezer km-el vettem át a páromtól.
Olajból csak Ford Formula javasolt,5W30-as,én most cseréltem 2 hosszbordás ékszíjat,azt is gyárit érdemes,az volt 26 ezer szállítással.pollenszűrő 4000(aktív szenes),légszűrő pár ezer.

(#6193) Sub-ZeRo válasza #45553408 (#6191) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha megveszed az autót, érdemes vezérlést cserélni, olajakat, szűrőket,.
Gyári olajat, mindenféle képpen. Nekem is tavasszal lesz az olaj + szűrő csere. A vezérlést nem cserélem, mert 6000 km sem volt benne, mikor átvettem az autót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6195) Mikulásbá válasza #45553408 (#6194) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha láncos,csak akkor kell cserélni,ha hallható hangja van.

(#6196) Sub-ZeRo válasza #45553408 (#6194) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát, még esetleg a gyertyákat cserélném le. Én is most megtettem, mert nem akart indulni hidegen, de nem attól volt neki baja. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6198) ReFleXx válasza Sub-ZeRo (#6196) üzenetére


ReFleXx
addikt

kiderült miert nem indult hidegen?

(#6197) Bodrik biztos hogy egy túlárazott külföldi kocsit akarsz venni? km-t lazan szorozhatod min 2-vel.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6199) bull84ghia válasza #45553408 (#6191) üzenetére


bull84ghia
őstag

C-maxban az 1,6 nagyon karcsú. Ott inkább 1,8 vagy 2,0-es. Egyedül még csak-csak de ha már 4-en ülnek benne akkor érezhető hogy erőlködik ellenben az 1,8-assal. Volt alkalmam menni mindegyikkel. Végül egy 2009-es dízel lett a vége, pedig benzines párti vagyok. :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#6200) kcsa válasza bull84ghia (#6199) üzenetére


kcsa
veterán

1.6 tivct azért egyáltalán nem olyan rossz, sokat mentem már olyannal, magamnak is olyat kerestem, aztán mégsem ez lett :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.