Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) updog válasza updog (#13638) üzenetére


updog
senior tag

Tegnap elhoztam a szervizből Józsit**, az ilyenkor szokásos vezérlés, [*]folyadék-, [*]olaj-, [*]szűrő-, gumicsere megvolt, és kaptam ajánlatot egy futóműszervizre (van még benne párezer kilométer, de azt javasolták, hogy mihamarabb vigyem vissza - mondjuk ha én ők lennék, én is minél több dologra ezt mondanám :D).

Úgyhogy most megkap ~1000 km-t, mert van 1-2 halaszthatatlan utam, aztán vissza a szervizbe, és 2-3 festéklepattanást is orvosolni kell majd a motorháztetőn. Amúgy nagyon pöpec lett, meghálálta már ezt az első kör szervizt is, érezhetően könnyebb / nagyobb élmény volt hazafelé, mint amikor a telepről elhoztam.

Egyébként is kényelmes, jól vezethető, a 90 lóval is meglepően jól futó jószág. A hétvégi első hosszabb utamon majd meglátom, mit tud igazán, de egyelőre nagyon örülök neki, még akkor is, ha egyelőre kicsit fáj, amit a számlán láttam, dehát ilyen ez a popszakma.

** amikor megkaptam, a slusszkulcsra volt ragasztva egy matrica, "Zöld C-MAX xxx-123 Józsi". Gondoltam, ha már ezt a nevet megszokta, én ugyan nem nevezem át :DDD ;]

(#14002) máyköl mivel én az Auto-Fortnál voltam, ők a saját, csepeli telepüket javasolták, hogy ott foglalkoznak fényezéssel.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14002) máyköl válasza updog (#14001) üzenetére


máyköl
veterán

A festéklepattanásokat hogy orvosolják majd, fényezik?
Mert én is keresek egy jó fényezőt, ha lehet Budapesten. :)

(#14003) ReFleXx válasza máyköl (#14002) üzenetére


ReFleXx
addikt

az ilyen kisebbeket en hazilag szoktam stifttel.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14004) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A klíma kérdéshez pár gondolat még.
Érdekesen egybefüggő, nagyon hasonló válaszokat kaptam. Ma jártam arra felé ahová vinni szoktam az autóinkat, így rászántam pár percet és bementem. (független, de jó hírű és korrekt szerviz)
Ott kérdeztem rá a klímára, aztán még kettő helyi, de jó nevű, jó hírű profi autóklímára specializálódott szerviznél is kérdeztem és a Marso-nál is.
Röviden és összegezve a válaszok, melyek nagyon hasonlóak voltak. Ha hűt a klíma és érzésre még megfelelő a hőmérséklet akkor szükségtelen a megbontás és az újratöltés/ellenőrzés. Ha van szivárgás a rendszerből akkor először a gáztöltés fogyogat el szép lassan, nem az olaj. Ha kezd fogyni a gáz akkor érezni, hogy már kevésbé hűt a klíma, ekkor kell megnézetni és ilyenkor van a klíma ellenőrzés, gáztöltet és olaj leeresztés, nitrogénes tisztítás, vákuumos ellenőrzés...stb---stb.
Azért egy mérést megejtettem itthon, klíma beindítása után (alapjáraton járt a Fiesta dízel és belső levegő keringtetésen) másfél-két perccel már nyomta a 6-7 fokos levegőt.
12 éves a kicsike. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#14005) DeFranco válasza Jenne (#14004) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha van szivárgás a rendszerből akkor először a gáztöltés fogyogat el szép lassan, nem az olaj.

OK, én nem vitatkozom senkivel, nem vagyok szakember, de azért azt szögezzük le hogy mért adatot egyedül én hoztam és ez az elmondottakkal szöges ellentétben áll. ;)

persze mindenki a saját autója gazdája én nem akarok senkit rábeszélni semmire mert nem is értek hozzá így nem is tudok róla megalapozottan nyilatkozni.

(#14006) Pardise


Pardise
senior tag

A mai nap lezárult a Focusom története. Ma reggel bevittem a kocsit Miskolcra, jött velem a Focus új tulaja is. Elmondtam a hibát, mindent részletesen. Átnézték az EGR szelepet, a lambdaszelepet és minden fasza, "szervileg" tökéletes a kocsi, nincs semmi baja. Végül azt az eredményt mondták, hogy van több ilyen autó ezzel a hibával több városban (Nyíregyháza, Debrecen pl.). A hibáról tud a Ford gyár is, de még ők sem tudják, hogy mi a baja, sőt senki nem tudja mi a baja. Az Focus új gazdája előttem hívta fel egy barátját, aki Nyíregyházán dolgozik a Fordban és neki is ugyan ilyen Focusa van ugyan ilyen hibával (8 ezer km van benne) és nincs rá megoldás.

Miskolcon legalább korrektek voltak, nem hitegettek, nem beszéltek félre, elmondák, hogy ez van, nincs rá megoldás. Ha a gyár sem tud erre megoldást, akkor ők főleg nem. Lehet később jön egy szoftver, ami majd megoldja, nem tudni.

Rákérdeztem a kokszosodásra, a szervizes csávókám csak pislogott, valamennyire képben volt, szerinte bármelyik motor elkokszosodhat, de a tisztításról nem esett szó.

Az új tulaj megvásárolta a kocsim ezzel a hibával, de ő is tovább fogja adni, mert van egy autókereskedése, ahol olyan autókat értékesít, amiket megbízható emberektől szerzett. (nem susmákolt a kocsi, nem tekert a km óra, nem volt törve, stb.)

Úgyhogy ez van, várom a Mondeot, remélem az beválik, tökönszúrom magam, ha azzal is lesz valami.

Your car, your life ;)

(#14007) embe válasza Pardise (#14006) üzenetére


embe
nagyúr

Az adás-vételibe beleírtad ezt a hibajelenséget?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14008) Pardise válasza embe (#14007) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem írtam bele, mert az adás-vételit a srác hozta, nyomtatott példány volt, kitöltöttük. De elvileg nekem innentől nincs közöm a kocsihoz, azt mondta, hogy úgy adtam el, mint magánszemély és nem kereskedőként, így ha lesz valami reklamálni nem tudnak, meg hát ott van még rá 3 év garancia.

Your car, your life ;)

(#14009) lajafix válasza Pardise (#14006) üzenetére


lajafix
addikt

"várom a Mondeot, remélem az beválik, tökönszúrom magam, ha azzal is lesz valami."

Puska Mustang V8 kellet volna bameg! :)

Sok sikert a Mondeohoz!

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#14010) athomi válasza Pardise (#14006) üzenetére


athomi
veterán

Jó duma a szerviztől. Szkeptikus vagyok a magyarázatukat illetően. Gondolom egy garanciális autóval aminek a hibája random módon jön elő, nem lehet reprodukálni, azzal a szerviznek se kedve, se ideje majmolni. Nincs abból nekik bevételük, minek is. :)

Valószínűleg a kereskedő aki megvásárolta tőled az autót szépen továbbértékesíti, mint keveset futott, első tulajos, hibátlan, stb. autó, aztán majd az új tulaj fog vele szívni. Szerencsétlen elviszi majd egy-két szervizbe, aztán lehet kicserélnek neki pár alkatrészt találomra és vagy megoldódik vagy nem a probléma. :(

Gödön a Ford Ess szervizben nem próbálkoztál? Ott azért értenek is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14011) Pardise válasza athomi (#14010) üzenetére


Pardise
senior tag

Lehet tovább adja a srác a kocsit, a feleségének viszont nagyon bejön, ő megakarja tartani, majd eldöntik mi lesz vele. Ha továbbadják, majd eldöntik, hogy a vevő tudtára adják-e ezt a hibát vagy sem, én végre megszabadultam tőle, nem is bánom, mert se kedvem és főleg időm nem volt vele szarakodni. Ma laza 4 órát vártunk a kocsira (Ford számítógépes rendszer szarakodott, ahol a lehetséges megoldások vannak a hibákra).

Gödöt nem próbáltam, mert az 140 km-re van tőlem, olvastam, hogy az Ford Ess nagyon jó.

A Miskolci szervíz, meg hát nem tudom milyen. Az Egrihez képest fényévekkel jobb az biztos.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#14012) embe válasza Pardise (#14008) üzenetére


embe
nagyúr

Ja az lemaradt nekem hogy van rajta gari. Az jó dolog.
De simán reklamálhat. Vonatkozik rád is szerintem a szavatosság, és mivel Te magánszemély vagy, így fél év.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14013) Tsebacsi válasza Pardise (#14006) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát nem tudom. Ha ismert hiba, én addig verném az asztalt míg a szondát - motort - autót ki nem cserélik, főleg hogy garis...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14014) Goose-T


Goose-T
veterán

Na erre varrjatok gombot! :D

Az az állat a lámpatest belsejében van, mielőtt túl egyszerű lenne.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14015) Tsebacsi válasza Goose-T (#14014) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem hiába méhsejt minta :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14016) Goose-T válasza Tsebacsi (#14015) üzenetére


Goose-T
veterán

De tényleg! :DD Azt hitte, hazaért!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14017) embe válasza Goose-T (#14014) üzenetére


embe
nagyúr

Olyan gyorsan tolattál, hogy lefejelte? :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14018) ReFleXx válasza Goose-T (#14014) üzenetére


ReFleXx
addikt

rengeteg Mondi lampajaban lattam mar, enyemben is van valami rovar.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14019) jupp008 válasza Goose-T (#14014) üzenetére


jupp008
senior tag

Nekem is van egy pár ott azon a belső részen (Mondeo kombi).
Egyszer nekiálltam, hogy majd kiszedem őket: porszívó + gyerek orrszívó cső. Gondoltam azzal a vékony szilikonnal biztos beférek, vagy ha nem is megy el odáig akkor majd kiszippantja messziről. Áááá esélytelen ... ott maradtak.

(#14020) bajnokpityu válasza jupp008 (#14019) üzenetére


bajnokpityu
félisten

túl sokat tolattok :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14021) Sub-ZeRo válasza bajnokpityu (#14020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy legalábbis gyorsan. 😀

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14022) #31600896 válasza athomi (#14010) üzenetére


#31600896
törölt tag

Majd a kereskedő barát kiveszi a hibakódot, aztán eladja a Focust jó pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#14023) Pardise válasza #31600896 (#14022) üzenetére


Pardise
senior tag

Nincsen semmilyen hibakód. Amugy korábban a Ford ess azt írta a hibára h ha ok sem tapasztalják nem tudnak mit csinalni nem tudják hol keresni a hibát.

Your car, your life ;)

(#14024) bajnokpityu válasza Pardise (#14023) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ilyenkor keresnék fel egy független diagnosztát. érden a difernél dolgozik egy jó ismerősöm a boschban, én oda járok. az elmúlt 9 évben 100%osan elsőre megmondta mindig a hibát, és felelősséget vállalt a feleslegesen megvett alkatrészekre is. ami ugyan sose volt, de akár lehetett volna.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14025) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban,hogy használt (2008-2010) S-Max-nál mire érdemes figyelni.
1.8 TDCi vs 2.0 TDCi? Kettős tömegű stb. esetleges javításra mennyit érdemes félretenni?
Ismert típushibák esetleg vannak?

(#14026) Goose-T válasza rellif (#14025) üzenetére


Goose-T
veterán

Csakis 2.0 TDCi, az 1.8-ast felejtsd el. A kettőstömegű javítása 200-300eFt körül lehet, de ezekben már sokat kibír, használattól függően akár 300 ezer kilométert is. Inkább a DPF-re kell odafigyelni, mert ha nagyon telítve van, és úgy használták sokáig, akkor az lassan tönkreteszi a motor többi részét is. Soha ne sajnálj 20 ezer forintot egy márkaszervizes átvizsgálásra. A Petrányinál elég alaposan csinálják.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14027) -szabi-


-szabi-
őstag

Sziasztok

Érdeklődnék mik a tapasztalatok benzines Ecoboost 1.5l (150LE) motorral?
Megbízható annyira mint 1.6l Ti-VCT motor?
Van aki már használ ilyen motorral kocsit egy ideje?
Szívesen venném a véleményeket, mert ilyennel szerelt Focussal szemezgetek.
Előre is köszönöm.

üdv

(#14028) Tsebacsi válasza -szabi- (#14027) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem ilyen van, de 1.6hoz nem tudom viszonyítani. 1.8 civic volt előtte, annál határozottabban kellemesebb vele közlekedni. Igaz ez automata.
A megbízhatóság olyan kérdés, hogy holnap eljön-e a világvége: Lehet, de lehet hogy nem. :U
Városban dugózva 10+ litert eszik nálam, kézivel szerintem 1-2 liter mínusz max.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14029) -szabi- válasza Tsebacsi (#14028) üzenetére


-szabi-
őstag

Érdekelne mióta van meg és mennyit mentél eddig vele?
Ez idő alatt kellett bármi okból szervizbe menni vele?
Köszi a választ.

üdv

(#14030) rellif válasza Goose-T (#14026) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm :R

(#14031) Tsebacsi válasza -szabi- (#14029) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

2017 szeptemberi első tulaj vagyok, 9k-nál járok most. Eddig semmi hibája nem volt. Az olajfogyást is szerintem én néztem be, mert más a nívópálca, mint a korábbi autóimon :U :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14032) -szabi- válasza Tsebacsi (#14031) üzenetére


-szabi-
őstag

Gyakorlatilag új autó.
Rendben köszönöm.

Kérdezem van még itt olyan kinek több év és kilométer van 1.5l ecoboost motorú autójában?

üdv

(#14033) bull84ghia válasza Goose-T (#14026) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nagyon sokan lehúzzák az 1.8tdcit mert szar korszerűtlen stb
Nekem az van 180e km van benne. Minden gyári annyi hogy chip van benne. Fogyasztás 6,2 haladós vezetéssel. Én abszolút elégedett vagyok vele.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#14034) bajnokpityu válasza bull84ghia (#14033) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2/2 ismerősömnek nem élte meg a 200at a gyári összeszerelés.
utána kemény pénzért felújította az egyik ismerősöm, azóta megint hibátlan. A másik eladta.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14035) molnarpeter válasza -szabi- (#14032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van bent kettő, tudtommal egyikkel sem volt gond.

(#14036) -szabi- válasza molnarpeter (#14035) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, azok is kb ennyi futással vannak?

üdv

(#14037) molnarpeter válasza -szabi- (#14036) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fut több is, kettő már eladó, 64 és 78 ezer km, lásd aláírásom, nem akarok 1:1 linkelni :B Bár az is igaz, hogy közvetlen hasnosm nem származik belőle, értékesítés nem az én terepem.

[ Szerkesztve ]

(#14038) -szabi- válasza molnarpeter (#14037) üzenetére


-szabi-
őstag

Az már több futás.
Jó hír, köszi.

üdv

(#14039) bajnokpityu válasza molnarpeter (#14037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ki kéne próbálnom egy ilyen kis 1.5ös kombinét mkV ből..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14040) Pardise válasza bajnokpityu (#14039) üzenetére


Pardise
senior tag

Miskolci Fordban láttam 4 éves Rangert, de brutálisan rozsdás volt az alváz, meg a felfüggesztés meg a többi. Ilyen hamar rozsdálnak, vagy mi történhetett vele?

Elnézést, ez új hozzászólás lett volna.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#14041) sziku69 válasza bull84ghia (#14033) üzenetére


sziku69
senior tag

Mk1-es TDCi? Milyenek a tapasztalataid? Szervizelés, stb.

Ki ért itt a bord computerekhez? Segítség kellene!!! :R

(#14042) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

"Majdnem" megvettem:

⭐ Stella

(#14043) bajnokpityu válasza Pardise (#14040) üzenetére


bajnokpityu
félisten

esetleg belga v francia import? nepper haverom szerint valamelyik országból jellemzően vizkáros kocsikat hoznak. nem mazda ez, h 4 évesen rozsda egye..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14044) SzlobiG válasza radi8tor (#14042) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na és mi tartott vissza? :DD

(#14045) Tsebacsi válasza radi8tor (#14042) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mérneeeeem! Napi haverok lettünk volna :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14046) RazoR


RazoR
veterán

Kéne egy kis segítség/ötlet, gyorsításkor mintha kipufogógáz szag jönne be az utastérbe. Elképzelhető és ha igen merre keressem a forrást? 2011.12 havi az autó, szóval a korrózióból eredő lyukat kizárnám, inkább valamelyik tömítésre tippelek.

(#14047) radi8tor válasza SzlobiG (#14044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát őő :)

⭐ Stella

(#14048) -v- válasza radi8tor (#14047) üzenetére


-v-
addikt

Nem gyorsul elég jól :F ;]

(#14049) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Lassan esedékes lesz az autóvásárlás.
2015 utáni focus kombit szeretnénk.
Látom, hogy van ebből 1,6 ti-vct motoros benzines 85 lóval.
Mennyire elég ez a 85 ló?
Van a családban egy 2002-es 1,6-os benzines kombi 100 lóval és egy 2007-es 1,6-os 90 lovas tdci kombi.
A benyás 100 lovassal már bőven beérem, nekem az már nem forgalmi akadály, a 90 lovas dízel szerintem sokkal jobban megy.
Többnyire városban használnánk, évente 3-4 alkalommal autópálya.
Mennyire vállalható ez a 85 ló?

(#14050) bull84ghia válasza sziku69 (#14041) üzenetére


bull84ghia
őstag

2009-es KKDA motorkód.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.