Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) berek21 válasza Pikkolo^^ (#7950) üzenetére


berek21
senior tag

Ha van valami fényező ismerősöd, akkor fujasd le áttetsző lakkal. Ellentétben a fényszórókkal, ezeket a kiegészítő lámpatesteket, ne lakkozzák. Ezért sárgulnak be hamarabb.

LG Velvet eladó!

(#7952) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

MK III (2012) Focus kombi egyik tolatószenzprja azt jelzi, hogy valami nagyon közel van, pedig semmi nincs ott. :) Kicsit megtisztogattam ujjheggyel és azt vettem észre, hogy mállik róla a festék. Mi a teendő? Cserés a szenzor? Ha igen, akkor milyet érdemes venni?

(#7953) SG3rg0 válasza Kephamos (#7952) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

Ez utólag beszelt szenzor vagy gyári?

(#7954) Kephamos válasza SG3rg0 (#7953) üzenetére


Kephamos
addikt

Gyári.

(#7955) radi8tor válasza Kephamos (#7954) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A festék hámlása tuti nem befolyásolja a működését. Ott valami más lesz. Most adta meg magát.

⭐ Stella

(#7956) Kephamos válasza radi8tor (#7955) üzenetére


Kephamos
addikt

Most néztem meg. Fekete réteg alatt fehér színű anyag van, ami porlik. Nincs jó előérzetem. Ahogy nézem majd' 20 ezer darabja a szenzornak.

(#7957) SzlobiG válasza Kephamos (#7956) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor az cserés lesz, nekem amúgy néha esőbe csinálja az egyik szenzor ezt, hogy jelez és nincs ott semmi kiszárad azt megjavul.

(#7958) bull84ghia válasza Dj Sügi (#7918) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem jött be sajnos. Ugyan úgy jelzi 🤔

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7959) Salex1


Salex1
senior tag

Ahogy nő a fordulat sziszegő hang jön a motorból. Ezt találtam, ha jól halom, ez az oka.
Mehetek vele így, vagy azonnal stop?

(#7960) lizakattila


lizakattila
senior tag

Sziasztok!

Esetleg tudja valaki, hogy egy 2006-os Ford Fiesta (1.3 benzin) gyári akkumulátornak mik a gyári paraméterei?
Anyumék autójában kezdi feladni a harcot és nézni kellene valamit helyette.
Én ezt találtam, de látatlanban nem mernék megesküdni rá:

Esetleg ha valakinek van tapasztalata, ajánlhat is helyette más megbízható típust. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#7961) radi8tor válasza lizakattila (#7960) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Normális akku boltban ha bediktálod az autó paramétereit, akkor meg tudják mondani neked tutira, hogy milyen való bele. :K
Kezelési útmutató nem elérhető?

⭐ Stella

(#7962) lizakattila válasza radi8tor (#7961) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szét szerettem volna nézni csak gyorsban interneten, hogy valami irányárat lássak, de akkor lehet az lesz, hogy bemegyek a legközelebbibe, és legalább tudni fogom milyen kell.
Per pill most nem tudom elérni a kezelési útmutatóját (kerestem online is, de nem találtam).

Csak reggel 7-fél8-tól szétdobálom a gyerekeket(1 suliba, 1 oviba és még otthon is marad 1) :DDD aztán fé5-5ig meló, utána még edzés a lurkóknak, megy miegymás. Nem olyan egyszerű még egy autósboltba sem eljutnom mostanság. :D Mostanában ha tehetném még kenyeret is házhoz hozatnék.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#7963) Gyuri27 válasza lizakattila (#7960) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majdnem mindegy. De! Csak silver cadmiumos aksit rakj bele. Ez fontos.
Ha akarod utána kereshetsz. Érdekes olvasmány. Nem ezzel a technikával készült aksit megölil.
Én a 2006-s fusionomba Bosch S4 12 V 44 Ah 440 A jobb + ilyet használok 3+ éve mikor a gyári lehalt.
Azt is lehet kapni csak jóval drágábban. Ez meg azért ezekben a tajgás időkben kicsit jobban röffenti (390 vs 440).
Illetve a fruskába műanyag tartóban van. Szóval a méret is fontos volt nekem. Nem tudom neked az-e.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7965) molnarpeter válasza Salex1 (#7959) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szívócső, ugye? Alacsony fordulaton, tojással a gázpedálon pár km-t kibír, esetleg duct tape nem árthat rá, bár azt meg lenyomja hamar. Nem csaka töltőnyomás szökik el, hanem por is bejuthat a szűretlen levegővel.

(#7966) Salex1 válasza molnarpeter (#7965) üzenetére


Salex1
senior tag

Szerintem nyomó, mert úgy éreztem, hogy kifele fúj. Raktam rá ducktape-et, és egy rakat kötegelővel körbevettem...reggel így viszem a szerelőhöz, remélem lesz alkatrésze.

(#7967) molnarpeter válasza Salex1 (#7966) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Arra az esetre gondoltam, mikor nincs túlnyomás, és könnyebben tud szívni a motor a hasadáson keresztül :) Ha nincs cső a szerelőnél, megpróbálhatjátok levágni a hibás szakaszt a mostaniból, és úgy feltenni, ha valahogyan oda lehet préselni, és nem lesz úgy túl rövid. Szilikon csőből is van fekete, az örök élet, és néha olcsóbb is a gyárinál, ha csak egy kis szakasz vagy könyök kell.

(#7968) ReFleXx válasza Gyuri27 (#7963) üzenetére


ReFleXx
addikt

Silver cadmiumos? Biztos ezt akartad irni?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7969) Gyuri27 válasza ReFleXx (#7968) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kalcium, bocs.
[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7970) radi8tor válasza Gyuri27 (#7969) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már megint a kalciumos téma. :)

⭐ Stella

(#7971) kcsa válasza radi8tor (#7970) üzenetére


kcsa
veterán

Csak a kalciumot, csak azt szereti ;]

(#7972) DZs válasza lizakattila (#7960) üzenetére


DZs
senior tag

Magas akku nem fér be, 175mm-nél ne legyen magasabb. Vegyél erősebbet, mint amit írsz.
Banner Power Bull, Excel Premium ezek jók.

(#7973) Salex1 válasza molnarpeter (#7967) üzenetére


Salex1
senior tag

Sajnos a pótlás nem jöhetett szóba, mert 6-7cm-es átmérőjű cső. Sikerült szombaton vennem egy utángyártottat potom 23eFt-ért (A gyári 47 lett volna, és volt olyan hely, ahol 6 hét alatt hozták volna).

A szerelése magam vállalkoztam, csupán 3 óra volt. Ebből 2 óra szenvedés volt, mert az alsó ABA bilincs megadta magát és a csavar csak forgott. Nem lehetett hozzáférni, végül egy fűrész lappal tudtam levágni...

Viszont nem értem, hogy lyukadhatott ki, ugyanis vadi új szike pengével is alig bírtam elvágni, kiszúrni. A fala 3-4mm vastag és szövet hálóval megerősített.

(#7974) radi8tor válasza Salex1 (#7973) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet elrágta egy nyest?

⭐ Stella

(#7975) Salex1 válasza radi8tor (#7974) üzenetére


Salex1
senior tag

Nem igazán láttam nyomát semmilyen külső behatásnak...sima hasadásnak tűnt.

(#7976) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Pénteken viszem a Fordom az első kötelező szervízre. Ami lesz: Olajcsere, olajszűrő csere, átvizsgálás, klímatisztítás, pollenszűrő csere. Ezeken kívül érdemes még valamit cseréltetni?

Your car, your life ;)

(#7977) DZs válasza Pardise (#7976) üzenetére


DZs
senior tag

Légszűrű, a többi az átvizsgáláskor kiderül.

(#7978) ReFleXx válasza Pardise (#7945) üzenetére


ReFleXx
addikt

Akkor lehet emiatt maradt le nalad a motorburkolat, asszem az ambiente a fapad valtozat, regen az volt

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7979) SzlobiG válasza DZs (#7977) üzenetére


SzlobiG
félisten

Felesleges a légszűrőt ilyen sűrűn, hacsak nem napi szinten földeken jár vele... Nekem 60k km az ajánlás.

Apropó a pollenszűrőt nézd amikor cserélik mert szopó meló, nem szokták kiszedni..

[ Szerkesztve ]

(#7980) kcsa válasza SzlobiG (#7979) üzenetére


kcsa
veterán

Ez hatványozottan igaz a pollenszűrőre, azt pedig cseréltetni akarja :)

(#7981) Pardise válasza kcsa (#7980) üzenetére


Pardise
senior tag

Azt mondták, hogy ha klímát tisztítanak akkor pollenszűrőt is cserélnek.

Your car, your life ;)

(#7982) SzlobiG válasza Pardise (#7981) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez alap, csak nézd, hogy valóban kicserélik-e. Apropó egy éves autónál minek tisztítanak klímát? Gyanús ez nekem, hogy csak a számlán lesz rajta a klíma tisztítás. :D

(#7983) DeFranco válasza SzlobiG (#7982) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meglep amiket mondtok, nekem alap az évenkénti klímatisztítás és pollenszűrő csere akárhány éves az autó. a lakásban is évente tisztíttatom a klímát, pontosabban most új de jövőre alap, hogy kihívom az embert tisztíttatni.

persze lehet én vagyok tök, továbbra sem értek az autókhoz, de a pollenszűrő kb. ugyanez, ha a klímában meg tud ragadni egy év alatt a penész akkor a pollenszűrőben is, a légszűrő meg tudtommal még csak nem is drága, akkor már felesleges kihagyni.

de mondom, világosítsatok fel nyugodtan ha valamit rosszul tudok.

(#7984) kcsa válasza DeFranco (#7983) üzenetére


kcsa
veterán

Összességében jól gondolod. Csak én sem értettem miért marad ki a légszűrő, ha pollent meg cseréljük, erre kívántam ráfűzni. Mondom ezt úgy, hogy az alacsony futásteljesítmény miatt lehet hogy tényleg teljesen felesleges kicserélni a szűrőt (de valószínűleg a pollenszűrőt is :D)

BTW a klímában (legyen az autós vagy otthoni) a hőcserélő ami penészedik, penészesedhet, a szűrő meglehetősen kicsi eséllyel, hiszen az a beszívott levegő útjában áll, odáig nem juthat el a hőcserélőn lecsapódó pára.

Tisztításra pedig szükség lehet évente is, vagy gyakrabban is, ahogy kiadja. Az sem mindegy hogy hogyan tisztítják: vegyszeres, habos, mosós, ózonos, vagy ki tudja mik vannak még.

(#7985) Pardise válasza SzlobiG (#7982) üzenetére


Pardise
senior tag

Én kértem a klímatisztítást, inkább legyen meg, ártani nem árt. A pillenszűrő ha jól tudom a kesztyűtartó alatt van bal oldalt kell a műanyag borítást levenni és ott van a szűrő. Hát csak kicserélik tán, elég komoly gond lenne, ha egy szervízben így átvernék az embert. Megfogom nézni a helyszínen, hogy kicserélték-e, meg az olajat is.

Your car, your life ;)

(#7986) DeFranco válasza Pardise (#7985) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elég komoly gond lenne, ha egy szervízben így átvernék az embert

oh, sweet summer child of mine...

ott csak igazán. igaz leginkább a céges gépekre mennek rá, de ott aztán ami belefér. aztán hogy a lakossági kuncsaftokat is átvágják-e úgy mint a cégeseket azt már szervize válogatja.

(#7987) Pardise válasza DeFranco (#7986) üzenetére


Pardise
senior tag

Reméljük ezek nem ilyenek. Mondták, hogy ott lehet maradni, meglehet várni, meg lehet nézni a szervízt. De 2-3 órát nincs kedvem ott lesni.

Más: Kérni szeretném majd, hogy a tükrök ne csukódjanak be minden nyitás-zárásnál, én szeretnék csukni manuálisan, a szélvédőlehúzógomboknál. Szeretné még kérni, hogy az utólagosan beszerelt parkolóradarok ne kapcsoljanak be mindig, ha beindítom az autót. Ezeket meglehet oldani, igaz?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#7988) Pardise válasza SzlobiG (#7979) üzenetére


Pardise
senior tag

Ebben a videóban nem tűnik nehéznek, vagy csak nekem tűnik könnyűnek laikus szemmel?

Your car, your life ;)

(#7989) SzlobiG válasza DeFranco (#7983) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mióta elhoztuk a mondit szalonból (2008) egyszer se kellett a klímát tisztítani szóval igen te aggódod túl ezt a dolgot. :) A pollenszűrőt ok évente kell, de ha a klíma nem büdös csak kidobott pénz a takarítás évente. De persze a te dolgod én ameddig jó addig feleslegesen nem viszem ilyenekre. Levegő szűrőt is tök felesleges évente cserélni én most cseréltem 30k km után alig látszott meg rajta a dzsuva. :U Ismi betartva 60k km-kent cseréli és már 400k km felett van a zafira szóval ezek a cseréljük idő előtt mert jobb lesz tévhit...

Pardise: Büdös amit fúj a klíma? Ha nem, akkor kár bántani pláne egy új autón alig használtad...

[ Szerkesztve ]

(#7990) Pardise válasza SzlobiG (#7989) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem büdös semmi baja nincs. Én is abban a tudatban éltem, hogy klímát évente kell tisztítani, valamint pollen-légszűrőket is évente kell cserélni. Amikor voltam a szalonban pár hete, azt mondták, hogy az első éves szervínél csak olajcsere, olajszűrő csere kell. Légszűrőt évente kell cserélni. Klímatisztításra én kérdeztem rá, arra nem mondtak semmit, csak egy árat, meg hogy az pollenszűrőcserével együtt jár.

Your car, your life ;)

(#7991) DeFranco válasza SzlobiG (#7989) üzenetére


DeFranco
nagyúr

végül is lábat is akkor mosunk amikor már büdös :D

(#7992) hdanesz válasza Pardise (#7987) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

A tükröket szerintem menüben tuti lehet állítani. Legalábbis egy Ford-os weboldalon ezt találtam:

A gépkocsi lezárásakor a rendszer automatikusan behajtja a tükröket. A lezárt gépkocsi kinyitásakor a tükrök kinyílnak.

Be-, illetve kikapcsolhatja ezt a funkciót az információs kijelzőn megjelenő járműbeállítási menü segítségével.

(#7993) Real_Necro válasza SzlobiG (#7989) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez érdekes. Tudtommal minden klímát erősen ajánlott évente első használat előtt gombátlanítani, tekintettel a légiós vírusra vagy más légúti megbetegedések elkerülésére.
Astrában évente tisztítottuk, valamint minden olajcserénél (évente) volt teljes szűrőcsere, beleértve levegő és pollenszűrőt... Utóbbi nekem 1 év alatt eléggé tele volt dzsuvával, mint ahogy a levegőszűrő is.
Szóval én a mondiban is cserélni fogom évente, olajat meg 10k-ként.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7994) SzlobiG válasza DeFranco (#7991) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt te is tudod hogy rossz hasonlat volt. :N

Paradise: Mindennek meg van határozva a gyár által hogy mennyi km vagy év után kell cserélni. Nem véletlen csak olajat akarják cserélni.

(#7995) DeFranco válasza SzlobiG (#7994) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, nem volt rossz hasonlat. ha már büdös a klíma, akkor az már gombás, ugyan úgy ahogy a lábikó is. ezt megelőzendő takarítjuk mind a kettőt szagtalan állapotban is.

továbbra sem értek hozzá, nem is akarom megmondani a frankót csak próbálok józan paraszti ésszel gondolkodni.

(#7996) SzlobiG válasza DeFranco (#7995) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor nálam miért nem volt még gombás? :U

Jajj ez az álszent szöveg már csomó topikba láttam mindenhol ellövöd. :DD

(#7997) Pardise válasza hdanesz (#7992) üzenetére


Pardise
senior tag

Sehol nem találtam ezt a beállítást, próbáltam már korábban is többször, de akkor gondolom szoftveresen megoldják a szervízben.

Your car, your life ;)

(#7998) DeFranco válasza SzlobiG (#7996) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, nem álszent, vedd úgy mint ha tizedespont lenne, jelöli a hsz helyiértékét. ha valamiben nem vagyok biztos, csak hangosan gondolkodok, vagy funolok, akkor azt eleve előre jelzem azért hogy mások ne vegyék készpénznek vagy ne gondolják hogy nagy pofával állítom a hülyeséget igazam teljes (vélt) tudatában.

amúgy ez persze itt a ph-n (sem) divat, általában kibicnek semmi se drága alapon mindenki nyomja a tényeknek beállított faszságokat, amit aztán ha fél napos csörtével nagy nehezen rábizonyítasz (miközben próbál ignorálni mert tudja hogy baromságokat kezdett el hajtani csak már arcvesztés lenne beismerni) akkor jön a maszatolás, hogy "hát én nem tudom csak gondolom" meg "jomekkenézi aztán hajó akkó mekke venni" meg "hát aki nem ért hozzá az inkább hívja ki az ember"

miközben egyébként hanyagságból vagy kivagyiságból simán kárt okoznak másnak azzal hogy megalapozatlan információkkal tévútra visznek egy laikust amiből simán lehet akár komolyabb anyagi kár is, ha valaki nincs résen vagy elhiszi hogy a határozott állítás mögött van legalább fele akkora tudás mint amekkora pofa van.

na ezekkel én nem vagyok hajlandó közösséget vállalni ezért kínosan kiteszem ha tudom hogy mikor van vékony alapja annak amit írok, hogy ennek fényében legyen értelmezve is. ha ez szerinted álszentség akkor álszent vagyok.

(#7999) DeFranco válasza SzlobiG (#7996) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom miért nem volt még gombás, de szerintem a ford szívesen venné ha betolnád bevizsgálásra, mert valamit nagyon eltaláltak azzal a klímával ha 10 év után csíramentes. :D

szerintem kapnál némi royaltyt a licenszért ha lemásolhatnák :))

(#8000) Pikkolo^^ válasza SzlobiG (#7989) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én még nem ültem olyan autóban amelyiknél ha lekapcsolod a klímát utána ne legyen büdös az utastérben. A tiéd lehet az egyetlen kivétel :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.