Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) troll81


troll81
addikt

Sziasztok. Otlet kellene vizpumpa csere ota a focusom melegíti a vizet. Nem forralja meg melegiti. 140 tol csinalja. Kapott uj vizhutot termosztatot hazastol kiegyenlítő tartályt ki lett mosva minden. Hiba fent all tovabbra is. Lehet az h masik tipusu vizpumpa kerult bele? Elotte soha nem volt ilyen,sot semmilyen jellegu problemam motorikusan vagy a vizzel.

(#15002) ReFleXx válasza troll81 (#15001) üzenetére


ReFleXx
addikt

miaz h melegiti? siman lehet h rossz az uj termosztat vagy esetleg levegos a renszer

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15003) gabor9991 válasza troll81 (#15001) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez megvolt?

(#15004) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Autóvétel (első) előtt állok, Ford Fiesta MK5 (2006-2008 közötti évjárat) van becélozva, de egyszerűen nem tudok dűlőre jutni benzin vs dízel tekintetben. 1.4-es motort néztem mindkettőből, autópályán használnám napi 80km-t összesen.
A legnagyobb dilemmát a fogyasztás okozza, mivel a kis benzines 120-130-nál már igen sokat pörögne gondolom. Van itt esetleg olyan akinek 1.4-es Fiesta-ja van vagy azzal van tapasztalata, higy tisztán autopályán mennyit fogyaszt, huzamosabb 120-130-as tempónál?
Köszi előre is a segítséget!

Matthew 24:42

(#15005) Tsebacsi válasza @matthew@ (#15004) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Erre tuti dízelt vennék. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15006) Mi5u válasza Tsebacsi (#15005) üzenetére


Mi5u
tag

+1 :K

(#15004) @matthew@: 1.4 TDCI. Kicsi fogyasztás, megy is. Ha rendesen szervizelve van, akkor kimegy a világból, pláne autópályaüzemben.
Az 1.4 benzin elvérzik autópályán.

[ Szerkesztve ]

(#15007) kcsa válasza @matthew@ (#15004) üzenetére


kcsa
veterán

Az 1.4 dízel elég harmatos, de legalább keveset fogyaszt. A benzines is gyenge autópályán, cserébe annyira nem jó a fogyasztása sem.

Ez a kérdés a "melyik ujjamba harapjak?" :)

(#15008) @matthew@ válasza kcsa (#15007) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi a választ nektek is Tsebacsi és Mi5u!

Az 1.4 benzines fogyasztásáról van esetleg valakinek infoja? Főleg autopályán használva? 7-8 liter a reális?

Matthew 24:42

(#15009) kcsa válasza @matthew@ (#15008) üzenetére


kcsa
veterán

Kb. annyi lesz.

Ha kicsit statisztikáznál, itt megteheted.

(#15010) DZs válasza @matthew@ (#15008) üzenetére


DZs
senior tag

8-cal számolj.

(#15011) Tsebacsi válasza @matthew@ (#15008) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Spritmonitor

megelőztek :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15012) -v- válasza DZs (#15010) üzenetére


-v-
addikt

Annyi nincs. 6.5 - 7.5 palyan, ha nem nyomod ki a szemet.

(#15013) gabor9991 válasza @matthew@ (#15008) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem, nem biztos, hogy reális, attól függ, mennyit használod folyamatosan üzemmelegen.Az 1.6-os focusom fogyaszt 130-nál 7 litert.90-es országúti poroszkálaskor meg 5 felett picivel.
De pusztán az autópályás/országutas pillanatnyi fogyasztással számolni nem elég.Amikor elindulsz valahová, akkor ugye nem rögtön a pályán vagy üzemmeleg motorral, a hideg motor meg sokkal többet fog fogyasztani a bemelegedési fázisában mint melegen a pályás 130-as tempónál fog.Télen, mikor mínuszok vannak akkor még nagyobb ez a különbség.Így az átlagfogyasztás több lesz annál, mint amennyit a pályán pillanatnyi 130-as sebességnél fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#15014) troll81 válasza ReFleXx (#15002) üzenetére


troll81
addikt

Az hogy amiota új a viz pumpa 130 megyek simán közepén van a hofok 140 nel meg elindul kiter felfelé. Ez soha nem volt. Delelott kiderut hogy a vizpumpa nem bele valo alvaz szam szerint. Jövő Hétvégén kapom az elvileg bele valót. Ott voltam mikor cserélt a szerelő nem volt egyforma a kettő kérdeztem baj e azt mondta nem. Most kiderul hogy baj ezt tudom eddig.

(#15015) -v- válasza troll81 (#15014) üzenetére


-v-
addikt

nem volt egyforma a kettő kérdeztem baj e azt mondta nem

Na, látod nem lett baj ;] azért legalább Ford? Vagy opelbe való? ;]

(#15016) troll81 válasza -v- (#15015) üzenetére


troll81
addikt

Lehet röhögni semmi közöm az ilyen jellegu melohoz. Fordnak ford... No kommet. Legkozelebb oda nem megyek. Enyiroviden.

(#15017) -v- válasza troll81 (#15016) üzenetére


-v-
addikt

Nem rajtad nevetek, veled ;] de most tényleg, mennyi ilyen tróger szerelő van, beszarás .. jó lesz az bele :U kerüld el messzire.

(#15018) troll81 válasza -v- (#15017) üzenetére


troll81
addikt

hihetetlen :((( szamitogepen ezt dobta ki neki ez jott :F ezt rakta bele.ki lett cserelve azota minden a vegen majd kideru nem jo semmi :D :W

(#15019) Zolás válasza troll81 (#15014) üzenetére


Zolás
addikt

Egyszer lerohadtam a MontBlancról lefelé menet télen, befagyott az üzemanyagszűrőbe a szmötyi. MAN kamionhoz 14 óra fagyoskodás után kiért a Renault szervíz. Két óra ügyeskedés után sikerült egy renault szűrőt beépíteni, igaz hogy jó hülyén állt benne, de legalább tovább tudtam menni. Mikor visszaértem a telepre, jeleztem a szervíznek hogy mi a helyzet. Nem cserélték ki, merthogy működik így is, akkor meg minek.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15020) updog


updog
senior tag

Sziasztok! A kis kulcs mi lehet? 2007 C-Max.. a pótkulcshoz is ugyanez járt, de a kézikönyvben egy szó sincs róla, a kereskedő se mondott semmit róla :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15021) ReFleXx válasza updog (#15020) üzenetére


ReFleXx
addikt

altalaban valtozar / riasztokulcs / vonohorog kulcs szokott mellekelve lenni a kulcs melle, bar azok komolyabb zarak szoktak lenni nem ilyen budikulcs.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15022) kelly416 válasza updog (#15020) üzenetére


kelly416
veterán

A legegyszerűbb, hogy körültekintesz, mi van még bezárva vagy mit lehetne még bezárni, ahová a normál kulcs nem jó. Akár kesztyűtartó kulcs is lehet, én már láttam olyant is. :D Esetleg tanksapka kulcs, és azóta kicserélték a tanksapkádat egy eredetire, csak a kulcsokat felejtették el levenni.

Szerk.:
Vedd le a kulcsról, hagyd otthon, és szükséged lesz rá. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#15023) updog válasza kelly416 (#15022) üzenetére


updog
senior tag

A világot szétbuheráltam már a kocsin de nem látom hova lenne jó :)

Valószínűleg a javaslat beválna :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15024) DeFranco válasza updog (#15023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem garázskulcs.

(#15025) Mikulásbá válasza DeFranco (#15024) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vagy tanksapka? :U
Van aki kicseréli zárhatóra,annak van ilyen kis kulcsa.

(#15026) updog válasza Mikulásbá (#15025) üzenetére


updog
senior tag

Tanksapka a központi zárral nyit/zár, kesztyűtartón nincs zár, váltózár nincs, riasztó nincs, vonóhorog nincs, az előző tulajnak tudom a címét, lehet hogy elmegyek, megnézem, nyitja-e a garázson a lakatot ;]

Mindegy, köszi a tippeket, rejtély marad :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15027) pet007 válasza updog (#15026) üzenetére


pet007
aktív tag

Tetocsomagtarto?

(#15028) DeFranco válasza pet007 (#15027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erényöv? ;]

(#15029) bull84ghia válasza updog (#15023) üzenetére


bull84ghia
őstag

Riasztó van az autóban? Van olyan típus amit kulcsal lehet kikapcsolni.
Látom hogy nincs 🙄

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15030) Tsebacsi válasza DeFranco (#15028) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemjó, akkor csak kocsival mehet pásztorórázni :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15031) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Fiesta mk7, 1.4TDCI-hez tud valaki magyar nyelvű kézikönyvet linkelni?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#15032) @matthew@ válasza kcsa (#15009) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :K

Matthew 24:42

(#15033) intensa_man válasza @matthew@ (#15032) üzenetére


intensa_man
tag

Sziasztok! 1.3 benzines Fiesta. Ha benyomom a kuplungot, kerepelő hang hallatszik a motortér felől,valamint minden egyes rückverzbe pakoláskor reccsen. Mi lehet a baj? Nincs az robban 100e km sem.
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#15034) intensa_man válasza intensa_man (#15033) üzenetére


intensa_man
tag

Egyrészt bocsánat, hogy válasz lett új poszt helyett, másrészt robban=autóban. Okosabb a billentyűzet mint én... :DD

(#15035) @matthew@ válasza @matthew@ (#15032) üzenetére


@matthew@
őstag

Csatlakoztam egy 1.4TDCi Ford Fiesta-val a Ford-osok világába (első autó is egyben), köszönöm mindenkinek a segítséget! :D

Matthew 24:42

(#15036) bull84ghia válasza intensa_man (#15034) üzenetére


bull84ghia
őstag

Kinyomo csapágy körül lesz a gond.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#15037) szuszinho válasza kelly416 (#14980) üzenetére


szuszinho
őstag

Ma engedtem a drága másolónak, mert máshol nem tudták megcsinálni. Igaz, hogy ki kellett vágnom a chipet a régi kulcsból, mert bele volt ragasztva, de működik.

(#15038) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok! C-Max 1.6 TDCi 109ló nincs erő az autóban, mintha sima szívó lenne és tiszta olaj a turbó és a turbócső környékén a motor és fogy az olaj a kocsiból! Ötlet?

(#15039) Sub-ZeRo válasza RazoR (#15038) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szétment a turbód. Felszívja az olajat. Én ezzel nem igazán mennék még egy métert sem...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15040) kelly416 válasza szuszinho (#15037) üzenetére


kelly416
veterán

Az nagyon nagy királyság. :R Én nem tudtam áttenni a bicskába az elektronikát, így meg sem fordult a fejemben, hogy az imo chip-jét piszkáljam, bár állítólag 4-5 ezres körül be lehet szerezni olyant is. Mindegy, maradtam a gyári kulcsal, van egy marék (1 bicska, 2 sima) nyers kulcsom és 1 másolt bicska, majd vagy elajándékozom, vagy benne hagyom az autóban, amikor eladom.

(#15041) szuszinho válasza kelly416 (#15040) üzenetére


szuszinho
őstag

Valami 3 dollár körül lehet chipet is venni külön.

(#15042) radi8tor válasza szuszinho (#15041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért ha ebbe bele gondolsz ez elég szomorú. Már régen nem olyan világban élünk, hogy biztonságot ad a chip a kulcsban.

⭐ Stella

(#15043) szuszinho válasza radi8tor (#15042) üzenetére


szuszinho
őstag

Azt még a kocsira kell kódolni. Nem megy 2 perc alatt.

(#15044) radi8tor válasza szuszinho (#15043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom, meg aki el akarja vinni a kocsit úgyis azzal indít, hogy vezérlőt kicseréli sajátjára, amivel össze van kódolva a kulcs.

⭐ Stella

(#15045) Kephamos


Kephamos
addikt

Mk 3 Focusban van valakinek tapasztalata a középső kijelző vilgáításának cseréjével?

(#15046) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!

Úgy néz ki,meghalt az akkum,Exide Premium 12V 64 Ah jobb+ néztem ki,van,akinek ilyen van?Állítólag az egyik legjobb.
Amibe menne : Focus 2007 1.8 FFV

(#15047) DeFranco válasza Mikulásbá (#15046) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem mk1-ben 47AH-s van tavaly óta, teljesen OK eddig (ez nyilván el is várható ilyen fiatalon) amikor utánajártam nekem is ez tűnt a legjobb választásnak

a gyári is OK, de könnyebb volt a logisztika onnan, ahol az eixde-ot vettem.

(#15048) Mikulásbá válasza DeFranco (#15047) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kisváros,csak rendelés jöhet szóba.A régi van 2 éves,de szerintem több,valami Monbat csoda szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#15049) radi8tor válasza Mikulásbá (#15048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ajánlott. De azért nézz rá a töltésre is, hogy megfelelő-e. Nekem lehet a generátor nyírta ki az előző akkut.

⭐ Stella

(#15050) Mikulásbá válasza radi8tor (#15049) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Reggel megyek a szakemberhez,már le van beszélve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.