Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#13051) ZenRonin válasza Glaz-dozfhut (#13050) üzenetére


ZenRonin
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#13052) Doky586 válasza ZenRonin (#13049) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Újra felhívom a figyelmedet a "Gyorstalpaló SSD sebesség problémásoknak" leírásra, kifejezetten az ott említett programokra és beállításokra... (1.pont, 6.pont)

(#13053) xuldar válasza ZenRonin (#13049) üzenetére


xuldar
őstag

Már kaptál linket, ennek ellenére mégsem úgy mérsz, de azért csodálkozol, hogy nem azt kapod, amire számítasz. Mi lenne, ha nem csak write-only üzemmódban használnád a topikot? Arra azért számíts, hogy az 550/510-et kb sosem fogod megkapni, de az 500 körüli meglesz, ami már jó.

Az SSDOK szerint a beállításokkal minden OK.

Bár elég régóta fórumtag vagy, talán újdonság, hogy a piros betűs szövegek általában LINKET tartalmaznak. Ketten adtunk linket. Nem találod. Ennél többet hogy segítsünk, mondd?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13054) ZenRonin válasza xuldar (#13053) üzenetére


ZenRonin
csendes tag

CrystalDiskMark a mutatott beállításokkal:

[ Szerkesztve ]

(#13055) ZenRonin válasza xuldar (#13053) üzenetére


ZenRonin
csendes tag

A segítséget köszönöm.
Elég sok mindent megcsináltam, elolvastam.
Talán téged idegesít a sok kérdés ... gúnyolódnod, azért nem kellene.

... szerintem ..

[ Szerkesztve ]

(#13056) ZenRonin válasza Doky586 (#13052) üzenetére


ZenRonin
csendes tag

THX ! :R

(#13057) xuldar válasza ZenRonin (#13054) üzenetére


xuldar
őstag

AMD-nél ez jó eredmény, Intel lapon is max 500 körül jönne ki. Esetleg kipróbálhatsz AMD-drivert, de nem ajánlott, mivel egyrészt a közelmúltban stabilitási problémákkal küzdöttek a zöldek, nehogy kifogj egy rossz verziót, másrészt egy esetleges hibakeresésnél jobb, ha a szabvány windows-driver van fent, ami egy hibalehetőséget máris kizár. Ha nem érzed lassúnak, lassan reagálónak a gépet, akkor maradjon így.

Nem gúnyolódás akart lenni, de ketten írták a 2. mérésed előtt, hogy rosszul mérsz, egyikük linket is adott. Egy harmadik kolléga csak célzott erre, de nem írta konkrétan. Aztán még visszakérdezel a linket tartalmazó hozzászólásomra (amit ezek szerint biztosan elolvastál és értelmeztél), hogyan mérj... Kicsit figyelmesebben olvassunk.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13058) ZenRonin válasza xuldar (#13057) üzenetére


ZenRonin
csendes tag

Azért mértem úgy-ahogy, mert egy cikkben azt olvastam hagyjuk Default módban a Test Data-t.
[link]

Mégegyszer, köszönöm a segítséget :R !

(#13059) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Erre valaki?

20 éve a Prohardveren

(#13060) radi8tor válasza odrif (#13059) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ACPI drivert látok a képen. Annak nincs köze az SSD-hez.
Ahogy mondtam a másik topicban nézd meg SSDOK programmal mindent rendben talál-e.

⭐ Stella

(#13061) odrif válasza radi8tor (#13060) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

20 éve a Prohardveren

(#13062) radi8tor válasza odrif (#13061) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden OK-nak tűnik. Az amit látsz, az szerintem valami ACPI driver hiánya. Ha javítás után is ezt írja jobbra lent (Driver), akkor nem csináltál semmi rosszat.

⭐ Stella

(#13063) zsolabacsi


zsolabacsi
tag

Windows XP fut az SSD-n eddig elégedett vagyok vele.
Karbantartás végett fel is raktam a Diskeeper 11 progit viszont a beállításokban és használatban SSD vonatkozásásban kellene egy kis segítség.

Bodor : régebbi hszólásnál láttam hogy használtad esetleg tudnál segíteni mit és hogyan?

(#13064) odrif válasza radi8tor (#13062) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.
Akkor így minden ok?

20 éve a Prohardveren

(#13065) radi8tor válasza odrif (#13064) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezekkel a beállításokkal mértél? All 0x00 (0 Fill)

SATA2 280 MB/sec-re korlátoz.

⭐ Stella

(#13066) odrif válasza radi8tor (#13065) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

3X1000MB vel csináltam itt ahogy irták.

20 éve a Prohardveren

(#13067) radi8tor válasza odrif (#13066) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott is le van írva:

Sajnos muszáj leírnom ezt is, hogy aki tömörítős vezérlővel inkább szebb (gyári értékekhez közelítő) számokat szeretne kapni, az az "All 0x00 (0 Fill)" opcióval mérjen.

⭐ Stella

(#13068) odrif válasza radi8tor (#13067) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.
Jó lesz ez így szerintem. Nem kell ennél nagyobb epenis. :DDD

20 éve a Prohardveren

(#13069) Ice&Lime válasza odrif (#13064) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Sata 2-höz és a gépedhez mérten körülbelül ezek a valós értékek, tehát jók.

(#13070) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

üdv!

Remélem tud nekem valaki segíteni. A kérdésem a következő: szerintetek a laptop fogja vissza az ssd-met vagy egyéb gond lehet?

[ Szerkesztve ]

(#13071) HZoli87 válasza ∂яσнυη (#13070) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Ha jól látom, ez egy 17-es notebook, egész új, 2 db 2.5" HDD hellyel. A sebességből jól látszik, hogy SATA2 limitál. Kipróbálhatnád úgy is, hogy felcseréled a gépben a HDD-vel, hátha az egyik bővítési helyen lespóroltak a SATA3-at.

(#13072) pinnacle


pinnacle
nagyúr

UEFI, GPT-nél megy az 1 partíciós telepítés, vagy hagyni kell, hogy létrehozzon hármat? Win8-nál van értelme az UEFI-s telepítésnek, vagy ugyanaz a helyzet, mint a Win7-nél? "W7 esetén csak akkor kötelező az UEFI install, amennyiben a rendszernek szánt meghajtód kapacitása nagyobb, mint 2,2TB. Ha ez nem áll fenn, akkor nincs szükség UEFI install-ra, maradjatok a hagyományos telepítésnél."

[ Szerkesztve ]

(#13073) janos666 válasza pinnacle (#13072) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

EFI-hez Windows-nál alapvetően két partícióra van szükség:
EFI partíció FAT32 filrendszerrel (elég az abszolút minimális 36Mb)
Rendszerpartíció NTFS filerendszerrel (mehet a teljes fennmaradó tárhely egyben)

(Én kézzel szoktam feldobni így ezt a kettőt a telepítőben kért parancssorból DISKPART-al.)

Ha a Windows telepítőre bízod, az létre fog hozni egy Recovery és egy MSR partíciót is, ami fejenként pár száz Mb. Ha (a Recovery-t tekintve) mindig van kéznél Windows telepítő DVD-n vagy pendrive-on, illetve (MSR-t tekintve,) ha nem akarod később babrálni a partíciókat az adatok megtartása mellett, akkor ezek feleslegesek (sőt, a Recovery enélkül is elérhető lesz, míg nem sérül meg túlzottan a C: partíció, vagy a rajta lévő NTFS filerendszer, a saját partícióra helyezés csak további biztosíték, viszont úgy elpazarol némi tárhelyet, mert kicsit nagyobb lesz a kerekített méretű recovery partíció, mint maga a recovery tényleges tárhely igénye, míg a C-re kerülve ez lényegében csak néhány file, mint a többi rendszerfile ; illetve gyakorlatilag MSR nélkül is lehet tologatni azokat a partíciókat).

Igen, van. Ha mást nem, legalább annyi, hogy gyorsabban bootolhat a Win8, ha az alaplap és VGA is támogatja azt a módot és engedélyezed is az UEFI setup-ban (fastboot, quickboot, ilyesmi). De egyébként is elegánsabb, rugalmasabb felállás a GPT és EFI boot.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13074) ∂яσнυη válasza HZoli87 (#13071) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Helló!
Már mindkét helyen kipróbáltam és a másik topikban ki is tárgyaltuk jakos73 fórumtárssal, hogy elég gáz, hogy tavalyi a lap és sataIIes.

(#13075) pinnacle válasza janos666 (#13073) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor lehet, hogy kipróbálom.

(#13076) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok most nézelődök nagyobb SSD után és olvastam, hogy V300-ak nerfelve lettek, ez még a gyors, vagy már a butitott lehet :R :

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13077) xuldar válasza kisza25 (#13076) üzenetére


xuldar
őstag

Ez a gyors. Egy firmware verziót bedobhatnál.

A herélt kb. ilyen.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13078) kisza25 válasza xuldar (#13077) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi a gyors választ, ez van most, ez mellé szeretnék egy 240-est mivel ezzel elégedett voltam V300-ból nézegettem azt is, de most letettem róla, melyik 240-es a legolcsóbb ami még ajánlott kategória :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13079) Bodor válasza kisza25 (#13078) üzenetére


Bodor
veterán

Igaz, hogy a vásárlás már másik topik témája, de Ez elég jó vétel lenne, bár nem tudom, hogy mennyi garanciát ad rá.

[ Szerkesztve ]

(#13080) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok!

Milyen 120GB-os SATA csatlakozójú SSD-t (2,5") ajánlotok maximum 20 ezer forintért szállítási költséggel együtt, melyik a legjobb teljesítményű ebben az árkategóriában? Vidéki vagyok MediaMarkt és Extreme Digital érthető el nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#13081) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

A meglévő Adata XPG SX900 256GB SSD-met bedobtam a nejem Dell Vostro1015 laptopjába próbaképpen, mivel az ő merevlemezére gyanakszom, hogy attól iszonyatosan lassú minden a gépén.
Új telepítésű Win7 került rá:

Ilyen eredményeket produkál:

Ez jónak számít?

(#13082) HZoli87 válasza smiti (#13081) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Korrekt SATA2-es eredmény, rendben van.

(#13083) Zroo


Zroo
csendes tag

Sziasztok!

Az ssd-m mellé vettem egy wd green 1TBos winyót, és úgy érzem visszafogja a gépet. A böngészés is sokkal lassabb!
Vmi ötlet?

Előre is köszi.

(#13084) Bodor válasza Zroo (#13083) üzenetére


Bodor
veterán

Hát biztosan nem a HDD miatt érzed lassabbnak a rendszered. Összefoglalót, és benne a cikkeket javaslom elolvasni, hátha megtalálod az cikkekben azt a hibát, amit esetleg elkövettél.

(#13085) Zroo válasza Bodor (#13084) üzenetére


Zroo
csendes tag

Már elolvastam mindent.
Előtte egy 250gigás volt mellette és nem volt ilyen gondom.
Amikor ezt rádugtam, h átmásoljam az adatokat, kiírt vmi programot, ami leállt.
Teszteket lefuttattam, sem hibás szektor semmi nincs.
Win telepítés is megvolt és megmaradt a próbléma.
[link]
Már régebben írtam róla.

(#13086) martinkahhw


martinkahhw
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Kingfast SATA3 32GB 2,5″ F5 SSD-t és a problémám az, hogy nem hozza a gyári értékeket közel sem. 180meg az olvasási sebessége és 18mega az irási sebessége mi lehet a baj? Sata3_1es porton van AHCI mód be van kapcsolva és sata 3mas kábellel van. Win 8.1 fut rajta.

(#13088) xuldar válasza Bonkheads (#13080) üzenetére


xuldar
őstag

A topik legtetején jó nagy piros betűkkel ki van írva, hogy ha még csak azon gondolkodsz, milyet vegyél, akkor a milyen_ssd-t_vegyek topikban kérdezősködj. Ha megvetted és kérdésed van, azt már itt tedd fel.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13089) Calyd


Calyd
csendes tag

Jó reggelt!

Nemsokára egy Acer Aspire E1-571G-be kell SSD-t szerelnem és rendszert telepítenem. Az Acer oldaláról terveztem letölteni a szükséges drivereket. Elolvastam több cikket is a telepítésről és beállításokról ami alapján nekem az jött le, hogy
- a linkelt oldalon található chipset driver kell
- az AHCI driver nem kell.
Ezt jól gondolom?

Köszönöm!

(#13090) Fire/SOUL/CD válasza martinkahhw (#13086) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SSDOK-ról kép, meg 1. pont szerint mérni.
(Az SSDOk nem fogja megjeleníteni a SMART infókat, mert nincs a SMART adatbázisban)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13091) hunbandit


hunbandit
csendes tag

Sziasztok
Vissza olvastam pár oldallal. Megnéztem és megcsináltam a linkeket amiket kiraktatok.

Pl:
Gyorstalpaló SSD sebesség problémásoknak!
SSD tudástár nagy cikk - minden ami SSD, egy helyen, frissen!
SSDOK - SSD Informations Tool by FSCD

Beállítgattam a biost attól valamennyire javult de nem sokkal.

Ez a gépem: alaplap: ASROCK P67 Extreme6 B3 processzor: INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX
(ha számít)

Az SSD: ADATA SX900 2.5 SATA 6Gb/s Solid State Drive 128GB

Eredmények:

Pár: Tippet,Tanácsot ha tudnátok adni megköszönném.

(Csak előre leírom mielőtt kérdeznétek: Igen SATA3-ba van bedugva igen jól van rajta a kábel már próbáltam cserélni is a kábeleket még a tápot is.)

Válaszotokat előre is köszönöm !

(#13092) Fire/SOUL/CD válasza hunbandit (#13091) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Marvell SATA vezérlőre kötötted a meghajtód. Dugd át az Intel SATA3-as port egyikére. Alaplapod kiskönyvében vagy a letölthető user manual-ban megtalálod melyik az.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13093) Calyd


Calyd
csendes tag

Ahogy írtam korábban ma egy Acer Aspire E1-571G laptopba került egy 256 GB-os Samsung 850 Pro. Nem mentettem le a régi rendszert, hanem friss telepítést csináltam. Itt egy link, ahol látható a mérési eredmény és egy SSDOk riport.
Igazság szerint csak egy megerősítést várok, hogy ezek jó eredmények. A gép érzetre piszok gyors lett, nem gondolom, hogy kellene valamit állítani rajta.
Az viszont érdekelne, hogy érdeme-e újra mérni pár hónap használat után?

(#13094) Ice&Lime válasza Calyd (#13093) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Minden rendben van vele. Nem kell feleslegesen méregetned többet.

[ Szerkesztve ]

(#13095) xuldar válasza hunbandit (#13091) üzenetére


xuldar
őstag

A Marvell vezérlő ennyit tud. Jobban jársz, ha átdugod az Intel Sata2 vezérlőre, ami hasonló sebességet ad, de mivel a chipsetben van, kisebb a késleltetése, meg amúgy is jobb minőségű. Persze az sem biztos, hogy észreveszed a különbséget a két vezérlő sebessége között.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13096) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Nekem is sebességproblémáim vannak a gépemben lévő (Core-i5) Vertex 4-es SSD meghajtómmal.
Ahogy látni fogjátok szinte minden tekintetben alaposan alulmúlja, amire elméletben képes.

Az ajánlott beállításokat elvégeztem a gépemben, de továbbra sem változott semmi (pl. TRIM).

Ha van ötletetek, szívesen fogadom.

Köszönöm!


[ Szerkesztve ]

(#13097) Doky586 válasza mattheus (#13096) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyorstalpaló SSD sebesség problémásoknak - 1.pont
Semmi gond a sebességeiddel..

Furcsa hogy minden 3. kérdezőnek ezt kell ajánlani... Talán egy villogó neoncsíkot kéne tenni köréje itt a jobboldalon. :)

[ Szerkesztve ]

(#13098) indigen205


indigen205
tag

Emberek!
Az normális hogy az SSD naponta 15-20 gigát ír? szinte egész nap megy a gép, rajta pedig a torrent kliens.
Az SSD rendszerlemezként szolgál, Win8.1 Update1 64bit. Nem tudom hogy ez normális-e, de kb 2-2,5 hónapja van meg és már 816 giga írás van rajta. Működési ideje 51 nap.
Valami ötlet? :S
Valami olyasmit olvastam hogy 10 terra az élettartama talán. Ez így elég hamar össze fog jönni :S
Kingston V300 64gb

(#13099) xuldar válasza Doky586 (#13097) üzenetére


xuldar
őstag

Meg a 3. pont is. Elég ratyi minőségű képet adott, de az látszik, hogy P67 chipset i5-2500k procival. Marvell Sata3 vezérlőtől amúgy se várjunk csodákat.

indigen205: 10 terra biztos nem, mert az a Föld, legfeljebb tera :) Annál biztosan többet bír, de nézz szét valami programmal, mi ír annyit. Itt a topikban már többen ajánlottak célprogramot, érdemes lehet megnézni.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13100) #56474624 válasza indigen205 (#13098) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nincs olyan SSD szerintem piacon, ami csak ennyi írást viselne el. Ez gyakorlatilag egy-kétszázszoros írhatóságot jelentene, miközben a valóságban ennek tíz-hússzorosát tudják. Napi 20 GB mellett is 10-20 év működésre számíthatsz, ha csak az írásmennyiséget vesszük figyelembe.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.