Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12701) Qru válasza radi8tor (#12700) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyan! Ilyen apróságokon ne akadjunk má' fenn... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#12702) Doky586 válasza janos666 (#12698) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

GPT akkor indokolt ha 2TB-nál nagyobb HDD-d van, vagy több mint 4db (bootolható) primary partícióra van szükség egyetlen lemezen (nem felel meg a kiterjesztett partíció)...
GPT akkor csak negatívum ha a hdd-t hurcolászni akarod a haverod (uefi nélküli) régi WinXP-s gépébe.
Win8-nál talán(?) lehet még pozitív(?) tulajdonsága hogy kitilthatod a Linux rendszereket a boot-képességből, ha a win8 gpt-n van.

Szóval én Win7 -en és SSD-n maradok MBR-nél mert a GPT-nek semmi előnye..

[ Szerkesztve ]

(#12703) Simivok


Simivok
senior tag

Samsung 840 120GB SSD. 57 nap alatt írtam rá 1,80TB. És már 98%. :(
Sok ennyi írás ennyi idő alatt?

Galaxy S23 256GB Cream

(#12704) Sk8erPeter válasza Simivok (#12703) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem. A Samsung 830-as eleve 99/100-zal kezdi. :DDD A 98-as érték miatt sem kell aggódni, akkor van csak aggódnivaló, ha ezentúl is gyorsan csökken az érték. Ha egyelőre "beáll" erre az értékre, és később a használattal arányosan, szépen lassan csökken, akkor nincs semmi gond.
Figyelgesd alkalmanként HD Sentinellel az értéket.

Sk8erPeter

(#12705) janos666 válasza radi8tor (#12700) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lóf@szt nem bootolható, 2-3 éve szerintem nem is kapsz már olyan új alaplapot vagy OS-t, ami ne tudna GPT-ről bootolni, de az ezt megelőző néhány évben is csak pár gyártó hanyagolta ez EFI támogatást (khmm, Giga...).

Másrészt, szerintem mióta hivatalosan nincs már támogatva, azóta nem szabad Windows XP-t használni, az újabb OS-ek pedig gond nélkül kezelik.

(#12702) Doky586
És ha azt szeretnéd, hogy gyorsabban bootoljon az (U)EFI-s Win8-as géped, mert a Windows csak GPT-ről bootol EFI módban, a gyors boot mód pedig csak EFI módban érhető el.
És ide is át kell copy-znom, hogy "lóf@szt", mert a Linux is évek óta támogatja az EFI boot módot GPT partíciókról, még rugalmasabban, mint a Windows-ok (amikből egyébként a 7-es is tudott GPT-ről bootolni, csak még nem volt ilyen gyors boot módja, mint a 8-asnak, így kevesebb gyakorlati előnye volt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12706) radi8tor válasza Simivok (#12703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legújabb HD Sentinel-el nézted? Régebbiek van hogy rosszul mutatják az állapotát.

⭐ Stella

(#12707) Doky586 válasza janos666 (#12705) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

nem azt mondtam hogy a linux nem ismeri a gpt-t... Olvass pontosabban..
Hanem azt hogy ki lehet tiltani. Uefiben secure boot és device protection a neve. Tudtommal csak gpt esetén működnek e kitiltások. Zúgolódnak is emiatt a linuxosok.

Ha azt szeretném hogy a win8-am gyorsabb legyen akkor lecserélném egy win7-re.. :D

(#12708) janos666 válasza Doky586 (#12707) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban félreértettem.
De nem csak a Microsoft által kiadott bootloadereknek és kerneleknek lehet SecureBoot kulcsa, hanem pl. az Ubuntu bootloaderét is aláírja a Microsoft és a Canonical is a saját kulcsaival: [link].
Ez még csak ilyen kvázi-virtuális monopol helyzet, nem tényleges, a SecureBoot a gyakorlatban nem zárja ki "A Linux"-ot ... vagyis nem minden disztrót...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12709) defcom


defcom
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Samsung 840 EVO 120gb ssd-t és ezt szeretném egy Samsung Ativ book 2-be beépíteni, úgy hogy a hdd a dvd-rom helyére kerül. A rendszert klónozni szeretném és a kérdésem az, hogy ezt egy sata/usb kábellel kell csinálni, úgy, hogy a hdd még a helyén van, vagy úgy is lehet, hogy berakom az ssd-t a hdd, majd a hdd-t a dvd-rom helyére és onnan indítom a rendszert, klónozom, majd bios-ban átállítom?

Köszönöm!

(#12710) radi8tor válasza defcom (#12709) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha tudod állítani a boot sorrendet a laptopban, akkor berakhatod a jelenlegi HDD-t az ODD helyére, de ha nem állítható, akkor SSD-t kell oda rakni klónozás idejére.

⭐ Stella

(#12711) hobbiletolto


hobbiletolto
tag

Üdv.!

Tanácsot kérnék, mi lehet a gond?
Vásároltam egy új Transcend SSDt (ts128gssd340) és a gyári sebességet írásban nem éri el (520/290 MB/s), 16*mbnál megáll.
Mélységekben nem értek hozzá, firmwaret tettem rá frisset vásárlás után egyből, alaplapi sata3 telepítve (z77-v pro). Olvasási sebesség jó.
Különösebb gondot nem okoz, nagyon elégedett vagyok vele, de ha tud többet akkor jó lenne kihozni belőle.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12712) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Kb. egy évig, gond nélkül üzemelt Kingston V300 60GB-os SSD-m. A napokban egyik este még rendben lekapcsolom a gépemet, másnap reggel nem áll fel a win7 és nem is látja a BIOS a meghajtót. (A HDD-t viszont látja)
Átdugtam másik SATA3 foglalatba úgy sem látja, sata kábelt cseréltem, úgy sem jó. AHCI módban üzemelt, most egyikben sem...
Végül másik gépben, más fajta alaplap sem látja.
Meghalt? Van még ötlet, hogy mit próbáljak még ki?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#12713) worxland válasza Longhandd (#12712) üzenetére


worxland
addikt

Igen. Garanciát.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12714) Longhandd válasza worxland (#12713) üzenetére


Longhandd
tag

Értem, köszi. Van rá példa, hogy kifekszik 1 év alatt?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#12715) worxland válasza Longhandd (#12714) üzenetére


worxland
addikt

A vezérlő akármikor feladhatja a harcot, 1 nap után is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12716) buca84


buca84
őstag

Áprilisban vettem egy Crucial M500 mSATA SSD-t.
Tegnap volt időm beletenni a notimba. Kíváncsiságból megnéztem HDS-el és csak 90% Health volt a Performance 100% volt.
Szerintetek kell aggódnom, vagy nyugodtan használhatom?
Küldjem vissza és cseréltessem?

(#12717) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Intel 520 120Gb SSD

H61 lap Sata3 Asmedia és Sata2 Intel

Z77 lap Intel Sata3 - szűz és belakva

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#12718) swoody válasza worxland (#12715) üzenetére


swoody
senior tag

Ilyenkor az SSD lévő adatokkal mi történik?

Igazából az érdekelne, hogy ilyenkor miképpen tudom törölni az adatokat azelött, hogy vissza viszem a boltba a cumót?

[ Szerkesztve ]

(#12719) Qru válasza buca84 (#12716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak ha 0-ra csökken akkor gariztatják. 90% az még bőven jó.

#nincsbennetarcsi

(#12720) buca84 válasza Qru (#12719) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!

(#12721) ÉNERGIE


ÉNERGIE
tag

kb 3hete vettem 120GB-os SSD-t, ma azt vettem észre hogy már csak 4GB szabad hely van....lemezkarbantartó, MINDEN ürítés....lett 10GB, összeadom a C-n lévő fájlokat az 70GB...hol a maradék 40GB-om? Ötletek? WIN7 64bit.

(#12722) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Az szép, a 840 megkapta az 5 évet, ez meg....

[link]

(#12723) Bodor válasza FeRRaR1 (#12722) üzenetére


Bodor
veterán

Ez elég csúnya az ipon-tól. Mondjuk a Samsungnál biztosan lehet érvényesíteni a 10 évet, de akkor is nagyon elszálltak az árral, ettől függetlenül biztosan sokan megveszik majd, mert azt hiszik, hogy az újabb, az annyival jobb is, mint amennyivel többe kerül.
Ennél jelenleg sokkal jobb vétel szerintem egy Intel 520-as 20K-ért, 5 év garanciával.

(#12724) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Mivel én leragadtam 2-3 évvel ezelőtti ssd-knél (adata 599) nem nagyon követem az eseményeket.. ezért kérdezem!, hogy ha most új ssd beszerzésén gondolkozom, de mindenképpen RAID1 ben szeretném használni az ssdket, és nem ilyen üzleti ultra drága cuccot szeretnék, win7 alatt ezt hogy oldom meg ? milyen típust lehet venni, illetve a trim és egyéb dolgok hogy fognak működni ? esetleg kell e hozzá újabb alaplap z97 ststb.. amiben ez már jól összehangolható...!
Valami olyan volt régen hogy az intel driver nem támogatta trimet raid ben sehogy sem így a vezérlő saját magát trimmelte... ami annyira azért nem jó! valami ilyen dereng nekem..

Köszönöm szépen a választ! :R

(#12725) janos666 válasza FeRRaR1 (#12722) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nézegettem a múltkor, hogy ugyan ennyiért van most eladó 256Gb-os 840 Pro és ezen teszt alapján bár a 850 Pro általánosságban jobban tartja a tempót, a 840 Pro 25% statikus over-provisioning mellett jobban teljesít, mint a 850 Pro 12%-al. Szóval így, hogy én mostanában mindig becsúszok 80% fölé, gondolkoztam is rajta, hogy megdupláznám a méretet és akkor egy darabig megint lenne mindig >=25% szabad helyem, így (talán) nem kezdene belassulni (régebben már 50%-nál kezdett, de azóta volt pár firmware).
De ha jól rémlik, akkor te írtad, hogy szerinted érzésre gyorsabb a 850 Pro, mint ahogy a számok mutatják. Ezt esetleg 840 Pro-val összevetve is tudnád mondani, vagy csak a Vector volt előtte nálad?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12726) Bodor válasza degec (#12724) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem csak RAID0-ás tömbökön működik a TRIM. Olvasnivaló

AnandTech cikk.

SSD vásárláshoz megfelelő topik. Kéretik először az összefoglalót elolvasni.

(#12727) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Megjött a Samsung 840 evo 128gb mSATA ssd. Hat ez eszmeletlen :Y Hogy en mekkora lama voltam, hogy nem vettem mar regen egy ilyet :Y A gepem tenyleg teljesen nema lett (az alap sugas amit mindig hallottam, azt hittem ventillator, azt hittem a winyo hangja csak neha a kerreges :B ), neha egy halk sohajtassal megoldja az i7 hüteset :Y

A telepitessel sok dolgom nem volt, kb plug and play, telepites, minden TRIM meg minden szepen megy.(Win7 Lenovo T530)

Ket dolgot szeretnek kerdezni.

1. Az ssd elettartam növelese celjabol egyelöre a win7 + skype van ratelepitve (plusz ugye alap lenovo dolgai), meg egy winyo figyelö progi. Az officet szeretnem ratenni meg, de a dropboxban mar nem vagyok biztos :F nagy adatmozgasok nincsenek rajta par Mb naponta. Ezt erdemesebb a normal winyora tennem?

2. Most a telepites miatt muszaj volt egy kb 15-20gb adatot ramasolnom ideiglenesen, amit vissza akarok rakni az 500gb os winyora. Ha visszamasoltam ilyen töredezettseg mentesitöt erdemes/szabad/kell/lehet rajta futtatni?

3. Van egy plusz particio a gepen, valami 10 gb körüli...ilyen eddig nem volt. Ezt az ssd elettartam növelese celjabol hoztak letre? Hogy ne lehessen tulsagosan megpakolni adattal?

(#12728) Declare válasza Declare (#12727) üzenetére


Declare
őstag

Ok-ok, egy kerdes megvan, töredezettseg mentesites felejtve! :B

(#12729) Bodor válasza Declare (#12727) üzenetére


Bodor
veterán

Ez három kérdés.
1: Minden programot az SSD-re érdemes tenni.
2: SSD-t nem töredezettség mentesítünk.
3: Valószínű, hogy feltetted a Samsunk Magician programot, amelyben Te állítottad be a tartalék terület létrehozását, magától ilyet a program nem csinál, egyébként meg kik hozták létre? Kikre célzol?

További kérdések előtt egy kis olvasnivaló 1.

és 2.

(#12730) janos666 válasza Declare (#12727) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az ssd elettartam növelese celjabol -> Hány száz évig tervezed használni? :P
Ezeket meg kell venni és használni. Nem direkt kinyírni őket folyamatos stresstesztekkel (de még az sem megy túl gyorsan), de nyugodtan használni bármire, ami hétköznapi igény támad feléjük...

Friss Windows-nál futtathatod a töredezettségmentesítést defrag /O formában, ami ilyenkor egy re-TRIM, de igazából felesleges (akkor lehet értelme, ha valamiért átmenetileg nem működött a TRIM). [Ha esetleg mégis nekiáll pár másodperctől tovább bogarászni vele, akkor lődd ki, mert nem ismerte fel SSD-nek és HDD-ként kezdte töredezettség mentesíteni.]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12731) FeRRaR1 válasza janos666 (#12725) üzenetére


FeRRaR1
őstag

SSD ami megfordult a gépembe:

40 Gb Kingston (intel belsős)
60Gb OCZ Vertex
120Gb OCZ Vertex 3
120Gb OCZ Agility (3 talán)
120Gb OCZ Vector

Samsungom nem volt előtte, mivel kifejezetten utálom a márkát, de főként a telefon és tv készülékei miatt, úgy hogy legyőztem az utálatom és vettem egy 850-pro-t nem is bántam meg.

Néztem valamelyik oldalon tesztet, és sebességben sok helyen még mindig a vector volt elöl, de gyorsabb a 850 pro, írtam korábban is hogy a vector olyat csinált (mindegyik, mivel 3 is volt nálam) telepítés után minden 3. vagy 4. program 1-2 percig indult, utána a következő indulásnál már gyors volt ahogy kellett, de a friss rendszeren mindig eljátszotta ezt, meg volt egy két ilyen hülyesége, a 850-pro mellett semmi ilyesmivel nem találkoztam, minden elsőre szuper gyorsan (gyorsabban) indul.

(#12732) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!

Most érkezett meg az Intel 530-as SSD-m, laptopba teszem egy 5400-es HDD váltott toltam most gyorsan egy tesztet.

[L:http://prohardver.hu/dl/upc/2014-08/15/263889_d5xzz7gdkuljwgtj_intel_530.jpg]Eredmény.[/L]

Telepítek most rá egy Win 8.1-et, tudnátok linkelni az érvényes összefoglalót, hogyan is kell utána beállítani? A gépemben lévőt anno ez szerint állítottam be, mehet most is így? :R

HyperX

(#12733) Bodor válasza Gery15 (#12732) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, mehet a cikk szerint.

(#12734) Declare válasza Bodor (#12729) üzenetére


Declare
őstag

1. Köszi! Akkor így lesz :)
2. Ezt közben írtam, hogy a cikkben, amit linkeltél is, megtaláltam...csak már szeretnék végére jutni a telepítgetéseknek és használni a gépem és nem annyira volt időm 100 oldalakat olvasni. Hétvégén átfutom, látom van benn pár praktikus beállítási opció.
3. Nem tettem fel semmit, csak az OS t telepítettem + amit a cikkben is írtak hdd sentinel nevű progit. Az csak figyelő progi nem?

3 partíció van a gépemen. Van ugye C:, van egy Q (Lenovo recovery) és van egy 3. is amit nem látok a feladatkezelőben csak a windows lemezkezelés opciójánál. Ez eddig szerintem nem volt a neve System_DRV és 1,46 Gg.

Kikre célzom? Cselekvő passzívot használtam :P Ők... "a személy nem lényeg csak a cselekvés maga" :P :DDD

Köszi a választ és linkeket is!

(#12730) janos666 Köszi! Minimum egy 100 ast le szeretnék vele húzni :P joo lehet én is bedőltem egy kicsit ennek a "meghal az ssd 2 év alatt" kampánynak :B

Amúgy Ti a böngésző ideiglenes fájlait hagyjátok az SSD n? A fenti cikkekben sem volt erről egyértelmű vélemény....érdemes azt a winyóra pakolni? Csak akkor állandóan súgni fog gondolom :U

(#12735) Vakegérke válasza Declare (#12734) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az egyik winyón csináltam egy Temp könyvtárt, és oda irányítottam át a "szemetelést", valamint a böngésző ideiglenes fájljait. Nincs gondom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12736) Bodor válasza Declare (#12734) üzenetére


Bodor
veterán

(I)"...100 oldalakat olvasni...." (/I)

Mindkét cikk csak egy oldal... :U

System_DRV és 1,46 Gg. az mégsem 10 GB, ahogy írtad, de egyébként meg az a laptop gyári recovery partíciója, hagyd békén, jól van az úgy.

"A fenti cikkekben sem volt erről egyértelmű vélemény....érdemes azt a winyóra pakolni?"

Dehogynem volt, csak el kell olvasni!

Tehát az élettartam megnövelésének érdekében egyáltalán nem szükséges sem a TEMP mappákat, sem bármilyen cache-t vagy böngészési előzményt áthelyezni/átirányítani az SSD-ről HDD-re, mert csak lassítjuk vele a rendszerünket.

(#12737) Declare válasza Bodor (#12736) üzenetére


Declare
őstag

Csak itt Ph! n van egy csomó írás....van kivonat, van teljes...a kivonatból nem ért meg az ember mindent, a teljes meg baromi hosszú...ezért kérdeztem....de a kekeckedés látom elég bejövős...."Ez három kérdés." anyám... :U

A teljes cikk 16-17 oldal (csakugyan nem 100 :Y ) és abban ez van "Tapasztalataink szerint a böngészési előzmények áthelyezése merevlemezre vagy RAM-diskre valóban megfontolandó, mert a böngészés közben rengeteg miniatűr kis fájlocska töltődik le a gépre melyek egy nap alatt elérhetik akár az 1 GB-os mennyiséget is (aktivitástól függően), és ezek szinte 100%-ban kis fájlok, tehát erősen rövidíthetik az SSD élettartamát." [link]

Na most amíg olvasok ilyet is meg olyat is, akkor kérdezek....erre van a fórum ha jól tudom.

De mind1, ha jól esik kekeckedni Neked, nekem nem fáj :) ettől függetlenül határozottan segítettél és ezt köszönöm! :R és igen nyilván én is végigolvashattam volna a 100...bocs 17 oldalt és akkor lehet kérdeznem sem kell, és ez a kényelmesség és lustaságból adódik ez igaz most elismerem....mert mellette dolgoznom kell és kellene már használnom a gépemet is ezért kérdeztem itt gyorsan. Ettől függetlenül átolvasom majd a cikket.

Szép hétvégét mindenkinek!

Azért ha lesz még kérdésem csendesen még próbálok kérdezni :))

(#12738) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Sziasztok!

Most telepítettem WIn7-et egy új Samu 840 Pro-ra.AMint visszadugom a régi HDD-met, hogy lássam csak onnan hajlandó elindulni. Már mindent próbálgattam, hogy csak a SSD legyen de mindig arra ugrik. Leformáztam a HDD C:\ meghajtóját erre kiírta, hogy nincs op.rendszer. Tényleg én vagyok a béna vagy megőrült a MSI Z77A-G45?! Töröljem a HDD-n a 100MB particíót is?

(#12739) janos666 válasza Declare (#12734) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Használd legalább egy hétig ugyan úgy, mint egy HDD-t (legalább is e tekintetben, hogy miként állítod be az OS és egyéb programon írási mennyiséget befolyásoló beállításait), nézd meg mennyivel nőtt az elnaplózott írási mennyiség (a kezdeti Windows telepítést/klónozást vond le, hisz az nem rendszeres dolog, csak az azt követő napokat nézd) aztán számold ki, hogy azzal hány évtized alatt fogy el a gyártó által garantált érték. Aztán gondold hozzá, hogy bármikor kipurcanhat véletlenszerűen akkor is, ha kíméled, de ha szándékosan nyúzod, akkor is lehet, hogy a gyári érték sokszorosát is túléli.

De most már tényleg...
Pont a cache-t? A gyorsítótárat? Akkor minek az SSD, ha nem szereted a sebességet, vagy ha nem szeretnéd használni?
Ha vigyázni akarsz rá, akkor a gépház helyett tartsd inkább a gyárban lezárt dobozban, a dobozt pedig egy széfben, a széfet pedig egy kis atombunkerben a kert alatt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12740) sunci_02 válasza sunci_02 (#12738) üzenetére


sunci_02
aktív tag

6 db sata csatlakozó van z alaplapon.

Jelenleg a SATA1 (6gb/s) erre van dugva a Samu 840 SSD

SATA 5-re a HDD.

Akkor miért a HDD-ről akar bootolni,miközben a sorrend a BIOS-ban USB Pendrive; SAMU 840; SAMU HDD??!!

u.i.: Sőt most már be van dugva egy 2. HDD amin nincs Op rendszer, ezzel is működik.

[ Szerkesztve ]

(#12741) Horvi válasza sunci_02 (#12740) üzenetére


Horvi
őstag

Csak tájékozódó jellegű kérdés mert a leírásodból nem volt számomra teljesen egyértelmű a dolog. A rendszer HDD vagy bármilyen más HDD csatlakoztatva volt amikor a wint telepítetted az SSD-re? Ha igen akkor az lehet a gond. A 100MB-os partíciót én eddig csak SSD-n láttam normál vinyónál még nem.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#12742) sunci_02 válasza Horvi (#12741) üzenetére


sunci_02
aktív tag

SSD telepítése WIn7-el csak az SSD volt rádugva. Normális települt a rendszer az SSD-re. (formázás, csíkok betöltés, kész).

Ekkor rádugom azt a HDD amin csak adatok vannak. (jelenleg is így működik) Minden rendben van. Van a SATA1-n egy SSD (ezen van az oprendszer) és van egy a SATA5-n ez egy 2TB HDD.

Viszont! Ha feldugom a 2. HDD-t, amin még rajta van a "régi" windows 7 akkor ezt akarja elindítani nem lép tovább a boot képernyőről. Ezért csak a HDD-t dugtam vissza minden mást lehúztam és töröltem a régi HDD C:\ partícióját win7 lemezzel. De ekkor meg kiírja, hogy nincs op.rendszer.

Ez van most

[ Szerkesztve ]

(#12743) Fire/SOUL/CD válasza sunci_02 (#12740) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A BIOS-ban a Boot szekcióban a Hard Disk Drive BBS Priorities és a UEFI Boot Drive BBS Priorities menüben is az első helyre kerüljön az SSD.
(Nem tudom Legacy avagy UEFI módban lett telepítve a W7, ezért írtam le mindkét lehetőséget)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12744) sunci_02 válasza Fire/SOUL/CD (#12743) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Mind kettőben így:
ez más valaki fotója de érteni fogod:

ÍGY

Megyek kipróbálom, és jövök vissza.

Ok. Bazzeg nem értem. Most nem hisztizett, egyből az SSD vette előre.... Fire/SOUL/CD köszönöm...

Azért nem értem mert eddig ebben a felállásban nem működöt...
Lényeg sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#12745) Bodor válasza Declare (#12737) üzenetére


Bodor
veterán

Hát bizony, én már csak ilyen kekeckedős-segítős vagyok, ahogy az avataromban a mosoly mellett ott van a hegyes fűl és a felhúzott szemöldök is ...:-)

Igazából nem gondoltam, hogy azt a régi cikket olvastad, ahol tényleg azt javasolják még, hogy nagyon-nagyon óvni kell az SSD-t.
Én abból indulok ki, hogy aki itt kérdez, az először legalább elolvassa, vagy átfutja a téma összefoglalót, megtalálja és magáévá teszi az aktuális információkat - és azt ott leírtak ismeretében kérdez.
Nem véletlen nincs benne az összefoglalóban az a régi cikk !

Ezek szerint sokszor téves a kiindulópontom...

Természetesen szívesen segítek ezután is bármiben, ha tudok, és nem kell csendesen kérdezni! :)

(#12746) Doky586 válasza sunci_02 (#12744) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván mivel nem érted mi miért történt..
Két lista van: az eggyik a bootsorrend lista a másik a BBS lista. Még a fotódon is így van.
És ezen listák tartalma is változik a rádugott eszközök függvényében..

(#12747) Sk8erPeter válasza Horvi (#12741) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A 100MB-os partíciót én eddig csak SSD-n láttam normál vinyónál még nem."
Pedig ez nagyon nem SSD-specifikus dolog - sőt, a sikeres bootolás tekintetében kifejezetten mindegy, hogy SSD-n vagy HDD-n van a bootpartíció -, külön bootpartíciót HDD-nél is pontosan ugyanúgy létre szokott hozni alapértelmezetten a Windows, megint csak alapértelmezetten a rendszerpartíció elé. Természetesen ebbe "beleszólhatnak" a telepítés során csatolt egyéb eszközök, illetve egyéb beállítások.

(#12739) janos666 :
Ez jó, úgy látszik, ezeket a költői túlzásokat többször is el kell játszani, hogy végre rend legyen a fejekben. :DDD (Hogy az SSD nem arra való, hogy porcelánbabaként bánjanak vele.)
(Pár kísérletet már én is tettem vele
http://prohardver.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/hsz_12078-12078.html
http://prohardver.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/hsz_12225-12225.html
http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_23348-23348.html
stb.)

Sk8erPeter

(#12748) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!

Van egy Vertex 3 120as SSD-m, és van rá még 1 év gari az Aquába. A problémám az, hogy a gépem egyszercsak gondol egyet kékhalál feeling csíkokkal és újraindul. Sztem az SSD a hibás, de lehet valami más miatt, pl ram? Vagy lehet az probléma, hogy sata 3as az SSD és a lapom sata 2es, a kábelek jók, meg rendesen be van dugva. Azóta csinálja ezt, amióta van benne SSD csak eddig nem zavart, most már kezd. HD sentinel szerint 100as. Kicserélnék így az Aquában egy hasonlóra?
Köszi

(#12749) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Milyen SSD-t vegyek fórumot kerestem (régen el volt mentve) de most nem találom.
Tudtok segíteni? Van egy Dell Inspiron 7537 laptop, benne Seagate HDD:

Nos ezt lecserélve szeretnék egy SSD-t.... :F
Tudtok segíteni, vagy kérhetem szépen a megfelelő fórum elérhetőségét?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#12750) Doky586 válasza VGYke (#12749) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.