Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#44001) Raymond válasza Ciccuka (#44000) üzenetére


Raymond
félisten

Teljesen mindegy mert a kollega irta hogy laposba kell es oda se a gyari se a linkelt Orico huto nem fog beleferni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44002) Ciccuka válasza Raymond (#44001) üzenetére


Ciccuka
veterán

Esetleg olvastad:
méretekre pedig érdemes figyelni (mert nem minden borda fér el mindenhol).

Konkrét laptop típust nem írt.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#44003) Pyttawrx válasza Raymond (#44001) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

+1 :K

(#44004) Mankó válasza Pyttawrx (#43995) üzenetére


Mankó
veterán

:DDD köszi.

(#44005) Graphics válasza Ciccuka (#44002) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megeszem a kalapom, ha az a borda elfér bármelyik laptopban...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44006) boby13friend


boby13friend
csendes tag

Helló-helló!
Kérnék egy kis segítséget NVME SSD-vel kapcsolatban.
Szereztem nemrég egy Samsung M2 NVME 960 Pro-t (persze működőképeset)
Fellapoztam már egy jó pár fórum oldalt ugyanezekkel vagy nagyon hasonló problémákkal és ugyanazzal a lappal rendelkező posztokat. Azokkal semmire nem jutottam.
Adott:
-Asus Z270-f (friss bios már ráttettem ahogy az első összerakás kész volt)
-I5 7500
-16GB Gskill TridentZ
-RX580 (8gb)
-1TB WD Blue HDD (MBR)
-120GB Kingston SATA SSD (GPT, Windows rendszer itt él)
2xM2 slotom van ebből az 1. slot működik sata/pcie modban, a 2. slot fix pcie csak 2x/4x modban. (Ha pcie 4x modban van nvme nincs bekötve képes kilőni az sata-s ssdt is. Nem, nincs egyik sata-s háttértár se a sata1/2 sem a sata5/6 portra kötve)
Próbálkozási formák:
- Cmos Reset
- Összes tárhely kihúz, windows telepítős (uefis) pendrive be. (nem indul)
- CSM, Secure boot kilőve, clear keys, majd az Nvme ssd rácsatlakoztatás és indítás (most sem indul)
- M2 foglalatban való újra helyezés/ másik slotba próbálkozás
(Itt annyi van hogyha az első slotba teszem sata mod, akkor nem látja abszolút és beindul a rendszer is ha bevan kötve a Windows-os ssd-m, Lemezkezelő nem látja. Samsung drivert nem tudom felrakni mert nem észleli az ssd-t
Mindet megpróbáltam variálva is, akkor sem. A rendszer addig megy hogy leellenőrzi minden megvan-e (mobo led indicatorok) majd ugye elindul Fast Boot-nál Rog logo feljön és ha kell órákig elvan. Normal Boot-nál fekete képernyő, bios post sincs.

- Ha valakinek van még megoldása, várom. -

(#44007) MaxxDamage válasza Ciccuka (#43998) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez itthon is kapható? :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44008) Pyttawrx válasza boby13friend (#44006) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen tudom/feltételezem az írásból, hogy ezt olvastad:
*2 The M.2_1 socket shares SATA_1 port when use M.2 SATA mode device. Adjust BIOS settings to use a SATA device.
*3 The M.2_2 socket shares SATA_56 ports when use M.2 PCIE mode device in X4 mode. Adjust BIOS settings to use SATA devices.

Itt azt írja hogy a biosban kell állítani, hogy tudd használni a sata eszközöket. Esetleg a biosban találtál-e erre vonatkozó beállításokat. Szerintem abba a menübe, ahol a háttértárak vannak, és ott talán az m.2 résznél és ugye nyilván advanced módban.

(#44009) Ciccuka válasza MaxxDamage (#44007) üzenetére


Ciccuka
veterán

Még nem hinném. Alza és az Emag-on felbukkanhat talán később vagy itt érdemes még nézni: Orico
Itt viszont van: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#44010) boby13friend válasza Pyttawrx (#44008) üzenetére


boby13friend
csendes tag

Akárhogy van benn az nvme kivéve sata mod (de ugye így egyértelműen kilövi) mégegyszer mondom -nem postol-.
Ha sata modban van, rendszer elindul az nvme meg sehol. Se biosban se windowsban.
(legfrissebb windows, samsung driver meg nem települ mert nem lát samsung nvme eszközt.)

(#44011) Pyttawrx válasza boby13friend (#44010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kérlek folytassuk itt: [link]
Oda jobban lesz való. De még ne menjünk el a windows-ig.
A másik topikba amit linkeltem, vagy privátban küldj már képeket a biosról, a háttéras részről. :) :R

(#44015) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Frawly és King Unique. Ugye nem kell különösebben ecsetelnem miért töröltem a hsz-eket!
Ennek itt nincs helye ebben formában. Ez már vita. Nem viszi előre a topikot sem. Folytassátok privátban! :R

(#44016) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Normális az,hogy alig használtam még az ssd-t és máris 99% a kondíciója?

egyébként egy Crucial BX500 2.5 120GB ssd ez hallottam is róla,hogy ezek nagyon tudnak melegedni de ez brutál normális,hogy ennyire meleg?

Az előbb még 59 fokos is volt,most ennyi

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44017) Pyttawrx válasza Pityu. (#44016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. igen ennél a típusnál a hőfok normál érték. De ez benne van az összefoglalóban is.(a milyen ssd-t vegyek összefoglalóban) :)
a 99% is normális

[ Szerkesztve ]

(#44018) King Unique válasza Pityu. (#44016) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

Igen, normális, meg adott gyártótól, illetve sorozattól/modelltől is függhet melyiknél menyi írás után mennyivel csökken a kondíció.

A BX500 melegedése is mondhatni normális, meg ha pláne ha valami rosszul szellőző, hűtött laptopban van. Ahol az 59 °C még nem annyira vészes, az adatlapja alapján 70 °C-ig elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#44019) Pityu. válasza Pyttawrx (#44017) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké de pl a gépemben lévő ssd pár év alatt lett 98%-os igaz az mlc-s nem tlc-s meg picit drágább.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44020) Graphics válasza Pityu. (#44019) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eggyel feletted linkeltek pedig.

Minden SSD más és más TBW-vel rendelkezik, sőt van hogy másként más adatból számolják a százalékot, így semmi értelme hasonlítani , főleg más gyártástechnológiákat

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44021) Pityu. válasza Graphics (#44020) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Értem,akkor ez ilyen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44022) Cs1csó válasza Pityu. (#44016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is ilyen van csak a 960GB-os, 50 °C-ig simán elmegy. PC ház szellőzik de nincs ráirányítva ventilátor.

(#44023) Pityu. válasza Cs1csó (#44022) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem laptopban van

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44024) Cs1csó válasza Pityu. (#44023) üzenetére


Cs1csó
félisten

Oda "lehet" nem ilyet kellett volna. Úgy értem, lehet van "hűvösebb" típus (talán egy Samsung) vagy más márka. Baj nem lesz belőle.

Nekem annyi jó, hogy másodlagos meghajtó (egy 120GB-os 850EVO-n van a rendszer) erről a Crucial-ról csak játék fut (ritkán játszom) és torrent (kevés torrentem van és a feltöltési sávszélem is csak 20Mbit)

[ Szerkesztve ]

(#44025) Pityu. válasza Cs1csó (#44024) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát most már ez van ez is marad.Nem olyan sokat használom a laptopot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44026) Raymond válasza Pityu. (#44025) üzenetére


Raymond
félisten

Jol van az ugy, hasznald csak nyugodtan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44035) Pyttawrx válasza Cs1csó (#44024) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

és Pityu. ez nem az a topik, ahol a laptopok hűtését tárgyalni kellne :)
ezért ezek a szálak is törlődtek
Mellesleg többször le is volt írva abban a topikban (én is meg más is), hogy szinte semmit nem jelent, sokkal jobb egy normális paszta plusz takarítás rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#44036) Pityu. válasza Pyttawrx (#44035) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem gond,tudom off az info átment olvastad ennyi :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44037) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy Gigabyte GA-B450 AORUS PRO alaplapom. Van egy SATA3 portra kötött Samsung SSD 860 QVO 1TB-n működik a TRIM. Azonban a Samsung SSD 970 EVO Plus NVME m.2-n viszont sajnos nem. Mit kellene beállítanom, hogy legyen TRIM.
(Az SSD dolgozik, azért ilyen meleg)

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#44038) Raymond válasza szivacs1987 (#44037) üzenetére


Raymond
félisten

Semmit nem kell beallitani, az NVMe-nel ez a funkcio automatikus, nem lehet kikapcsolni, csak mashogy hivjak ezert a SATA-s check nem ervenyes ra.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44039) szivacs1987 válasza Raymond (#44038) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Köszönöm szépen!

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#44040) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
A hűtőborda mennyire működik, ha a chipeken van matrica? Intel p660, de sajnos rossz helyen van a garancia-matrica...

(#44041) lacko6 válasza #03969024 (#44040) üzenetére


lacko6
senior tag

Nem melegedos ssd,mehet ra a matricara. :K

(#44042) Czmorek válasza lacko6 (#44041) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Helló!
Ezzel kapcsolatban érdeklődnék én is.
Most fogok először M.2-t vásárolni, s a nagy-népszerű gyártók kínálatában nincsenek hűtőbordák az SSD-n.
Ez mennyire befolyásolja a teljesítményüket a gyárilag hűtőbordásokhoz képest?

(#44043) Multibit válasza Czmorek (#44042) üzenetére


Multibit
veterán

a nagy-népszerű gyártók kínálatában nincsenek hűtőbordák az SSD-n
Miért legyenek? Nem szeretem az olyan típusokat, amelyeket gyárilag ellátnak hűtőfelülettel. Ezzel beszűkítik a használati lehetőségét az SSD-nek. Mi van, ha valaki szűk laptopba, vagy USB tokba akarja tenni a megvásárolt SSD-jét? Nehezen fog belemenni egy gyárilag bordás darab. Akinek borda kell, vegyen rá magának (én is így tettem).

[ Szerkesztve ]

(#44044) Frawly válasza Czmorek (#44042) üzenetére


Frawly
veterán

A géptől függ, amibe rakod, hogy milyen a szellőzése. A gyártók nem tesznek rá bordát, mivel ha külső házban, laptopban, stb. használod, akkor bordástól nem fér be, és a gyári bordás SSD-ről, ha leveszed a bordát, akkor garanciavesztést okozhat. Szóval biztosabb vétel lehet borda nélkülit venni, aztán lehet mégse kell rá borda, mert a géped szellőzik úgy, hogy nem melegszik kritikus hőfok fölé, vagy ha mégis, akkor ráérsz utólag rendelni valami olcsó bordamegoldást hőpasztával. Nem kell túlgondolni.

Annyiból befolyásolhatja a teljesítményt, ha túlmelegszik, akkor az SSD vezérlőre visszaveheti a teljesítményt, ami belassulásként jelentkezhet.

(#44045) Graphics válasza #03969024 (#44040) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Működik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44046) Czmorek válasza Multibit (#44043) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Igazad van, de nekem ez a téma teljesen új lesz most. Kicsit 'visszamaradottnak' érzem magam ezen a téren. (már laptopokban, USB tokba is van ilyen...???) Szóval én itt tartok. :D
A lényeg, hogy pl. vennék egy Samsung 970Evo-t, s rá ragaszthatom a gyári címkéjére az egyoldalas passzív bordát? Ezt a gari miatt kérdem csak.

(#44047) Multibit válasza Czmorek (#44046) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ráragaszthatod. Sanszos, hogy még így is hatásos lesz a hűtőfelület (korrekt szerelést és thermal pad-ot feltételezve).

(#44048) Czmorek válasza Multibit (#44047) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Értem, köszönöm! :R

(#44049) PROTRON válasza Czmorek (#44042) üzenetére


PROTRON
addikt

Amúgy van olyan gyártó pl Adata aki egy vékony, hőeloszlató lapot mellékel az SSD-hez, hogy ha akarod és épp olyan a környezet legyen valami.
De az Ő egyes termékeikkel más gondok vannak. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#44050) Czmorek válasza PROTRON (#44049) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Mik a gondjaik? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.