Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#54001) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

válasz másik topikos kérdésre:

gsmartcontrol
bőven jó neked, folyamatos temp monitorozásnak nulla értelme van ilyen eszköznél, a temperature log fülön meg 10 perc/hőérték van.

min/max hőérték és gyártói max hőérték

[ Szerkesztve ]

(#54002) SunMount3r válasza ubyegon2 (#54001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kösz, ez amúgy a kondíciót is tudja mutatni?

(#54003) ubyegon2 válasza SunMount3r (#54002) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, ami smart érték, az kiolvasható belőle!

Az alul lévő View output gomb kimenete meg azt dobja, ami a terminalos sudo smartctl -x /dev/sda parancs kimenete. példák erre -a hsz alján látod, hogyan tudod telepíteni a programot live és telepített rendszeren is

NVMe SSD esetén a parancs kicsit más a meghajtó/partició megnevezése miatt:

sudo smartctl -x /dev/nvme0n1p1

sudo nvme id-ctrl -H /dev/nvme0n1

[ Szerkesztve ]

(#54004) dellforeva


dellforeva
csendes tag

Sziasztok!
Segítséééééég! Kicsit szét vet az ideg.
Vettem egy SanDisk Extreme SSD-t, 1 TB, hordozható. 500 MB írási/olvasási sebességel.
Elvileg. Merthogy a másolás sebbessége lecsökken 300 kb-ra. Laptop USB 3.2 GEN 1 portokkal rendelkezik. Olvastam a fórumokat, elvileg ha az usb c csatlakozót fordítva dugjuk be, akkor jó lesz a teljesítmény, hát kb 30-40MB-ra ment fel. De nem 500-ra. Gyári kábelt használtam, semmi átalakítót. Volt valakinek hasonló és tudja a megoldást?
Win 11 up to date.
Előre is köszönöm.

(#54005) Selfundum


Selfundum
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni egy WD Green WDS480G3G0A SSD-vel kapcsolatban. 81%-ot mutat a HD Sentinel, 7.23 TB írása után. Elvételi 80 TBW. Felület teszt, összes blokk írással 0 hibás szektort mutat, de a vizuáls ábrán számos színű egy-egy blokk. A 3 színt (jó, sérült, rossz) értem, de mi a többi jelentése? Kép csatolva.

Mesélj, milyen érzés?

(#54006) Raymond válasza dellforeva (#54004) üzenetére


Raymond
félisten

"Olvastam a fórumokat, elvileg ha az usb c csatlakozót fordítva dugjuk be, akkor jó lesz a teljesítmény"

Ne olvasd tobbet azokat a forumokat. USB-A-t nem tudsz forditva bedugni, USB-C-nel pedig mindegy.

Siman lecsokkenhet ha sok kis file-t irsz ra, mit probalsz ramasolni?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54007) dellforeva válasza Raymond (#54006) üzenetére


dellforeva
csendes tag

Egy sima, egy db-os word dokunál is másodpercekig tart, nem volt a másolás pár megánál több.
Úgy néz ki, hogy nem mindegy: https://www.youtube.com/watch?v=pXMqvldt18c&ab_channel=notdan

(#54008) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Időnként felmerül a bit rot téma, és hogy elég-e rákötni az SSD-t időnként a gépre, és az amint áramot kap, majd varázsol valamit és minden megint jó és szép lesz-e.

// TLDR: nem. Csak az újraírás segít.

Van a neten egy csomó infó a témában, de a 99%-a fórumokból, jóskapista ezt mondta, azt mondta... Hivatalos helyről elég keveset találni. Eddig a legkonkrétabb a témában amit találtam:

Kingstons response was : ... the best way to ensure the data integrity is maintained throughout the life-time of the product is to read all the data off the drive, perform a HDDErase cycle to clear all blocks and lastly, rewrite all the data back to the drive

Ez a Kingston hivatalos álláspontja, és mint gyártó ők azért csak jobban tudják.

Vannak ilyen hozzászólások is: some embedded controllers of flash memory do refresh the data. In such case it is enough to power the drive, there's no need to explicitly read/rewrite the data. Refresh mechanims are described in this 10 years old paper : kilthub.cmu.edu/articles/journal_contribution/… Determining if a given drive model has or not this capability is another story, as the related documention is usually not available to the consumers. Ezekkel csak az a legnagyobb baj, hogy nem hivatalos álláspontok, csak bemondások, amik ki tudja milyen alapon keletkeztek. Az itt hivatkozott technológiáról egyrészt nem tudjuk hogy be is épült volna bármelyik megvalósított eszközbe, vagy csak egy elméleti lehetőség, kutatás szintjén kimutatták hogy lehetne ilyet is, aztán ment a fiók aljára. Ugye 10+ éve a holodisc meg a holocard volt a megváltó jövőkép, azok is milyen jól befutottak... És azt még a hozzászóló is elismeri, hogy ha meg is valósult ez a technológia, akkor se tudni hogy melyik cuccban van és melyikben nincs. Meg ha benne is van, csodát ez se művel, max automatizálja a folyamatot, tehát nem kézzel kell törölni és újraírni, hanem automatán, talán feszültségmérés alapján. De hogy csak egy áram alá helyezéstől, mindenféle újraírás nélkül feltöltődne a NAND cella, na olyan biztos nincs. Már csak azért se, mert honnan tudná milyen szintre is kéne? Egy TLC cella 8 feszültségszintet (pontosabban tartományt) különböztet meg, mi mondaná meg hogy melyik volt az eredeti állapot? 1 szintet csökkent vagy 4-et? Főleg ha a hosszú állástól mindegyik cella szivárgott, az amúgy létező ECC-nek melyik bitet kell javítania és miből, ha a kiindulási alapok se tiszták. Az összes cella hibáját nem tudja korrigálni.

[ Szerkesztve ]

(#54009) hotkar válasza Selfundum (#54005) üzenetére


hotkar
aktív tag

"A teszt méri az egyes blokkok átviteli idejét és folyamatosan sötétedő színnel jelzi a lassabban kezelhető részeket."

Ez a HDS magyarázó szövege, amikor kiválasztod a tesztet.

(#54010) Selfundum válasza hotkar (#54009) üzenetére


Selfundum
csendes tag

:R

Mesélj, milyen érzés?

(#54011) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Szerintetek 1tb SN770 vs 1tb 990 Evo között melyik a nyerőbb rendszer alá?
Mind a kettő kb. egy árban van…

(#54012) Raymond válasza TechN7ne (#54011) üzenetére


Raymond
félisten

Teljesen mindegy, de ha egy arban vannak akkor valami nem OK mert az SN770 regi termek es kb. 20%-al olcsobban szorjak ki most mint amibe a 990 EVO kerul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54013) TechN7ne válasza Raymond (#54012) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

990 Evo 32900ft. 5 év gari
SN770 33500ft. 5 év gari
Samsung még olcsóbb….

ITT azért szépen leértékelték a 990 evo t ,
Nem tudom mi folyik a Samsung körül de az ős régi 970 evo plus is majdnem 10k drágább mint ez.
És a sima 980 is picit drágább a 990 Evo nál….

[ Szerkesztve ]

(#54014) Raymond válasza TechN7ne (#54013) üzenetére


Raymond
félisten

Nem lehuztak hanem idairtak hogy milyen kategoria. Ugyanaz mint az SN770 peldaul vagy az elodje a sima 980. Ahogy mondtam OS-nek teljesen mindegy melyiket veszed. Szerintem az SN770-nek valamivel jobb az SLC cache kezelese igy ha egy arban vannak akkor inkabb azt, de OS drive-nal ez a gyakorlatban mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54015) D55 válasza Raymond (#54014) üzenetére


D55
aktív tag

Ha már itt tartunk, pagefile-hoz viszont előny amiben van DRAM cache, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#54016) Raymond válasza D55 (#54015) üzenetére


Raymond
félisten

Semmi hatasa nincs ra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54017) D55 válasza Raymond (#54016) üzenetére


D55
aktív tag

Arra gondolok, hogy ha a Windows a végtelen sok RAM ellenére elkezd bele page-eket átpakolni amiknek a tartalma aztán hamar változik is, akkor azzal esetleg nem rögtön a NAND cellákat kezdi nyakonönteni, hanem esetleg a DRAM cache elnyeli az azonos fájlrendszeri szektorokon belül gyorsan változó temporális adathalmaz egy részét... Persze gondolom itt vezérlő is válogathatja rendesen, hogy az felismer -e egy ilyen káros mintázatot és erre megfelelően agresszíven deferálni kezdi -e az írást.

(#54018) ricsip válasza D55 (#54017) üzenetére


ricsip
addikt

Az ssd-ben a dram cache nem olyan write/read-cache mint egy hdd-ben. Hanem főleg csak mapping info van benne (melyik logikai szektor melyik fizika cellában van ténylegesen tárolva).

-

(#54019) Raymond válasza D55 (#54017) üzenetére


Raymond
félisten

A DRAM cache nem arra van hogy a NAND-ra kerulo adatokat cache-elje (mit ertnel egy darab 256MB-1GB meretu tarhelyel itt?) hanem arra hogy a NAND-on talahato adatok terkepet tarolja igy sokkal gyorsabban meg lehet talani hol van a kert adat es nem kell a NAND-ot vegigpasztazni vagy egy azon tarolt terkepet olvasgatni. De ezt a DRAM nelkuli SSD-ken egyebkent is a system RAM-bol csinaljak (HMB - Host Memory Buffer).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54020) TechN7ne válasza Raymond (#54019) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkor annyira nincs is szükség a dram-ra?
Ha normális dram -os ssd t szeretnék úgy látom nem úszom meg 40k alatt és a választás:
Kingston: KC3000 / Renegade
Samsung: 980 pro / 990 pro

Utánaolvasva ezek jöttek össze ,végeredményben meg 40k-ért a 990 pro lenne a legjobb választás ár/érték arányban.

Nem akarom ,hogy pl. egy steam letöltés közben belassuljon az egész gép ,de azt sem nagyon ,hogy írás közben felmenjen 65 fok fölé a hőmérséklet.

Szerk.
Arról még tudtok esetleg vlmi infót ,hogy az ssd k árai még jobban emelkednek a közeljövőben?
Én úgy hallottam ,hogy igen...

[ Szerkesztve ]

(#54021) Raymond válasza TechN7ne (#54020) üzenetére


Raymond
félisten

"Nem akarom ,hogy pl. egy steam letöltés közben belassuljon az egész gép ,de azt sem nagyon ,hogy írás közben felmenjen 65 fok fölé a hőmérséklet."

Ehhez a DRAM-nak semmi koze, akkor lassul be (az is kulonbozo hogy menyire, van ami csak a full sebesseg felere/harmadara, van ami 100-200MB/s-re) ha kifogyott az SLC cache, tehat ha tudod hogy 200GB-ot toltesz le akkor ne olyat valassz amiben mondjuk 70GB az SLC cache.

Az arak pedig mar hetek ota mennek fel es meg fognak feljebb is menni mert mar tavaly ev vegen bejelentettek a gyartok hogy visszafogjak a NAND gyartast az olcso arak elleni harc erdekeben. Tegnap jott ki megint valami hir hogy a kovetkezo negyedevekben meg 25%-ot emelkednek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54022) D55 válasza Raymond (#54021) üzenetére


D55
aktív tag

"mar tavaly ev vegen bejelentettek a gyartok hogy visszafogjak a NAND gyartast az olcso arak elleni harc erdekeben"

Amúgy hihetetlen, hogy manapság ezt következmények nélkül megtehetik. A 2000-es évek elején ennél jóval kevesebbért is már olyan kartellvádakat kaptak rögtön a nyakukba, hogy utána évekig az áremelés szót ki nem merte senki ejteni a száján... Komolyan hol élünk manapság?

(#54023) TechN7ne válasza Raymond (#54021) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

A mostani durva árakhoz képest is + 25% ,amúgy tényleg hihetetlen. :(((

20k környékén voltak a jó fajta 1tb os ssd k a piacon nem annyira régen és már most 40k tol kezdődnek ,mi lesz még itt.

[ Szerkesztve ]

(#54024) ricsip válasza TechN7ne (#54020) üzenetére


ricsip
addikt

Akkor annyira nincs is szükség a dram-ra?

Azt neked kell eldöntened. Nézz meg pár review-t HMB ssd-kről:

https://www.anandtech.com/show/12819/the-toshiba-rc100-ssd-review/2

https://www.anandtech.com/show/16504/the-samsung-ssd-980-500gb-1tb-review

-

(#54025) Dr. Akula válasza TechN7ne (#54023) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Majd rájönnek hogy csökkenteni kell, ha nem veszi senki.

(#54026) ricsip válasza Dr. Akula (#54025) üzenetére


ricsip
addikt

Reméljük rájuk rohad, mint a tetű gennyes görény nvidia-ra az rtx3000-4000 széria covid közepén.

-

(#54027) TechN7ne válasza ricsip (#54026) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Velük együtt párhuzamosan a használt piac is emelkedik ,szükség nagy úr ,úgy is megveszik ha nincs tartalék.
Már most ott tartunk ,hogy hiába nézem az aprót ,normális vétel alig van ,jobban jár az ember ha boltban új terméket vásárol.

Köszi a review-t ,sasolom őket ,
:R

[ Szerkesztve ]

(#54028) Dr. Akula válasza TechN7ne (#54027) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az aprón elég elszállt árak vannak, jóideje szinte új árban mennek a cuccok, nem tudom ki vásárol ott. Van ami kivételesen nem, de a többség az nem tudom miben bízik, hogy magyar ember nem néz árukeresőt?

(#54029) ricsip válasza Dr. Akula (#54028) üzenetére


ricsip
addikt

Kovid kirobbanása után röviddel ugyanez ment, mert minden hardver ami otthoni iskolához vagy távmunkához kellett hiánycikk lett és használtan is baszottdrágult.

-

(#54030) ricsip válasza TechN7ne (#54027) üzenetére


ricsip
addikt

összefoglalva röviden: samsung 980-nál azt hozták ki h. mindennapos használatra teljesen jó. Van néhány szintetikus bemcsmark, amiben kicsit lassabb. Ha meg olyan a test-pattern h. kifusson a 64GB-nyi bemappelt adatból, akkor még jobban belassulhat, de még akkor se szörnyen rossz.

-

(#54031) t72killer válasza Dr. Akula (#54025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

tartok tőle, h venni fogják. A világon mindennek elszállt az ára a sósperectől a használt autókig, akinek kell, benyeli. Ja, és persze nyomatják tömegével a 256GB semmivel szerelt laposokat, hogy egy év múlva gyere vissza vásárlóként :W.

Lehet igyekszem lecsapni arra a 2230-as modulra akkor, amit kinéztem...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54032) hunaqua


hunaqua
addikt

Orico 128GB

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#54033) ricsip válasza hunaqua (#54032) üzenetére


ricsip
addikt

Ezekért kár a teljes méretű 2,5-es külső borítást legyártani.

-

(#54034) Raymond válasza ricsip (#54033) üzenetére


Raymond
félisten

A kisebb kapacitasu 2.5" mar sok eve olyenek, mostanra az 1TB es tarsai is zomeben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54035) ricsip válasza Raymond (#54034) üzenetére


ricsip
addikt

Tudom. Ezért nem értem (tudom-tudom h. a profithoz van köze) miért nem jönnek már a nagyobb 4-8TB-os 2,5 SSD-k évek óta sem.

-

(#54036) Raymond válasza ricsip (#54035) üzenetére


Raymond
félisten

Miert nem jonnek mar? :F Vannak regota, most is van egy csomo raktaron [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54037) D55 válasza Raymond (#54036) üzenetére


D55
aktív tag

Mert közel sem versenyképes az áruk. Nézd meg 2TB és alatta, ott egy egységnyi kapacitás nem kerül a fél egységnyi kapacitás duplájába, tehát 2TB-ig még a mostani kartellárak mellett is megéri minél nagyobbat venni, ellenben a 4TB-osok árazása már ellenséges.

(#54038) Dr. Akula válasza t72killer (#54031) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A legrosszabb a forrasztott memória, azt még bővíteni se tudod utólag. A nagyobb aksiról se tudom miért szoktak le. Akinek nem kell, csak gizdázni egy papírlappal, annak nem kötelező megvenni, akinek meg kell, annak meg miért baj ha van rá lehetősége?

(#54039) t72killer válasza Dr. Akula (#54038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a memóriát már sajnos se kiköpni se lenyelni nem tudjuk, én is forrasztottat vettem mert nem volt más értelmes ajánlat. A wwan slotra pörög még a kérdés, hogy tudok-e bele m.2 ssd-t paszírozni, kétesélyes a dolog. Ha minden kötél szakad, kioperálom az asztaliból a :R 960 PRO- :R -t és akkor lesz a laposban mint normálisabb mennyiségű háttértár. Aztán fegyveres őrséget fogadok a lapos mellé, mert ha elvész az egy szem mlc-s SSD-m...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54040) Raymond válasza D55 (#54037) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ertem mi koze van az aruknak ehhez:

ricsip: "miert nem jonnek a 4-8TB valtozatok?"
en: "megjottek regen"

Az arukkal pedig nem tudom hol latod a problemat, a 2TB valtozatok 105-130eur a 4TB pedig 210-260eur, tehat a duplaja. Sot, ha azokat nezed amiket ajanlott is lenne megvenni - WD Blue es Crucial MX500 - akkor ott 128/147 vs 238/278, that a 4TB modell meg olcsobb is per TB egy picit mint a 2TB modell.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54041) Dr. Akula válasza t72killer (#54039) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A jó hír, hogy elvileg most visszajönnek a bepakolhatósak, ráadásul 2 slottal is, a Lifebook mindenképp (de jó hogy az meg kivonult innen... :(), de szerencsére a Thinkpad is felébredt, és követi. ThinkPad T14 Gen 5 and T16 Gen 3. This includes a move back to fully socketed DIMM slots instead of soldered RAM, user-replaceable cable-free batteries (with fewer screws to remove them), and accessible SSD and wireless adapter slots. Ez elvileg a Meteor Lake generáció lesz. Hátha a Dell és a HP is rákényszerül hogy kövesse a jó példát, de nekik előbb még a félmagas kurzortól is meg kell szabadulniuk.

(#54042) t72killer válasza Dr. Akula (#54041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A T-sorozat kicsit nagy nekem, maradnék az x-eknél. Mindenesetre jó irány, nem mentek el az SSD ráforrasztásáig...
Az akksi is egy kicsit szívfájdalmam, a lati e7450-esem akksija egy mozdulattal kipattintható ha utazós módiból hazatérve 2-3hétig csak asztalon nyúzás van, de vigasztal a tudat, hogy ha kipurcan potom 40 fontért kapok bele újat - addig is legalább be tudom állítani, hogy 70%-on maradjon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54043) D55 válasza Raymond (#54040) üzenetére


D55
aktív tag

Kontextust ad a témának, mert ami már a 80-100 ezer forintos lélektani határ fölött van (SSD-k esetén kb. ide tenném), az a termék mondhatni nem kapható, technikailag hiába árusítja a kereskedő, az átlag vásárló gondosan, nagy ívben fogja még azt is kikerülni, hogy egyáltalán tudomást vegyen a létezéséről.

Amúgy lehet, hogy a példád szerint akkor SATA modellek esetén már szerencsére a 4TB is kezd beállni a sorba, de 1-2 hete még amikor NVMe modelleket nézegettem tüzetesebben, akkor a 4TB bizony még csúnyán kilógott a sorból (sőt volt, ahol már a 2TB-os modell is). Vagy az is lehet egyébként (sajnos erre ésszerűen több esély is van), hogy a kisebb modellek esetén logikus a nagyobb raktárkészlet és a kevésbé intenzív keresleti verseny is és a mostani áremelések emiatt valószínűleg előbb jelentek meg a nagyobb modellek áraiban, mint sem a kisebbekében.

(#54044) Raymond válasza D55 (#54043) üzenetére


Raymond
félisten

Bocs, de komolyan nem ertem mirol beszelsz. Nem ad semmi kontextust a temanak. A kollega azt kerdezte miert nincsenek ilyen termekek en meg irtam hogy vannak. Ezek nem uj dolgok, nem kiemelkedoen dragak a 4TB-k fajlagosan a tobbihez kepest es aktualisan is van beloluk raktaron. Az arak olyanok amilyenek, egyezik az alltalanos SSD arak novekedesevel amit tavaly oktober ota lathatunk.

Nincs egyebkent jelentos difi SATA es NVMe kozott, ugyanaz megy mindegyiknel es koszonhetoen annak hogy 1-2 eve az NVMe lett a dominans szereplo a SATA se megy mar se lejjeb se feljebb igazan, egyszeruen az NVMe-hez igazodik az ara fuggetlenul attol hogy sokkal lassabbak. A Samsung 980 megjelenesekor volt a nagy valtas mar ha annak lehet nevezni. Akkor lett az hogy a Samsung olcsobb volt mint a kisebb markak termeke es egyezett az ara vagy olcsobb volt mint a sima 2.5" SATA termekeke.

Tavaly szeptember kornyeken voltak a padlon az arak amikor 39EUR-ert osztogattak a Samsung 980 1TB-t, 79-89EUR volt a Crucial P3 Plus 2TB es 99-109EUR a WD SN850X 2TB a Samsung 980 Pro 2TB pedig 130EUR korul volt.

Egyelore nem ugy nez ki hogy lesznek ehhez hasonlo arak az iden fuggetlenul attol hogy csucs NVMe PCIe 5.0, belepo kategorias NVMe vagy epp 2.5" SATA termekekrol van szo. Minden gyarto visszafogta a gyartast.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#54045) t72killer válasza Raymond (#54044) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olyan ez, mint az olajmaffia. Visszafogják a termelést: rögtön ugrik az ár. Node idővel mégis muszáj lesz gyártani, különben a bontóbrigádnak kell majd fizetni...

Lehet nem látunk 1-2 évig olyan árakat, mint amiket írtál, de sztem a mostaninál olcsóbbak bele fognak férni ebbe az évbe, pláne ha figyeli az ember az akciókat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54046) KROK640 válasza Raymond (#54044) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, erre nekem idén januárban döglött ki az SSDm, és vehettem 56 ezerért Samsung 980PRO-t.
De most nézem, hogy most is bitang árak vannak :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#54047) Raymond válasza KROK640 (#54046) üzenetére


Raymond
félisten

(#54048) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Két nap alatt meg is dobták az ssd árakat? :U
31k ért van eltéve egy 1tb 990 evo ami 40k+ lett ,meg van egy 1tb 990 pro 40k ért ami annyira sokat nem növekedett (4/5k t ő is).
Jobban járnék ha élnék vlmelyik vétellel ,de még nem tudtam eldönteni ,hogy rendszer alá elég e a 990 evo vagy 990 pro legyen.

[ Szerkesztve ]

(#54049) t72killer válasza Raymond (#54047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt kell venni, nem részvényt. Miaz, nincs bánya, muszáj valaminek felb.ni az árát :((( ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54050) TechN7ne válasza TechN7ne (#54048) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vettem végül egy 990pro t ,ennél csak rosszabb lesz egy ideig inkább most léptem. :F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.