Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#3001) drahotab válasza joccadoki (#2998) üzenetére


drahotab
tag

Koszi, elvben egyik sem lehet ok (a gyarto szoftverevel csinaltam, 112es a mostani FW es 211 a legfrissebb es anno a mostani windowst is errol a pendriverol telepitettem, tehat bootolhato).

PC- be van egyebkent..

Probalkozom meg, minden otletnek orulok, ne tartsatok magatokba! :R

[ Szerkesztve ]

(#3002) drahotab válasza Balázs1986 (#2999) üzenetére


drahotab
tag

Koszi, be van epitve a PC-be, sata3 :R

[ Szerkesztve ]

(#3003) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Tegnap Kingstone v300 60GB tulaj lettem. Mindent beállítottam és meg tettem azért, hogy optimális legyen a működés. Fel ment frankón a Win7 Home Premium Sp1 64bit. Drivereket is feltoltam. Minden ment frankón. Hard Disk sentielt futtatva, Trim is rendben. Ma ráuszítottam a win 7 frissítéseket kb 3-4 száz mega. Azóta fatal error.... :( Már a leállítás sem zökkenőmentes. Fekete háttér és kb 3-4 perc mire nagy nehezen leáll. Sorozatos fagyások és nagymértékű lassulásokkal karöltve. :U Bekapcsolást követően pedig az alábbi üzenetet kapom:

kép1
kép2

Minden működött rendesen, bár csak 5-6 óra üzemidő van benne az tény, de ahogy írtam a frissítés után gatter.... :F :U

MSI P35 intel chipset, ACHI aktiválva 4 gb ram, core2duo proci, geforce gt9500.

Valakinek ötlet, tanács? :F
Köszönöm előre is!!

(#3004) worxland válasza tomi5244 (#3003) üzenetére


worxland
addikt

Tanács: használd azt a qrva Print Screent. :W

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3005) tomi5244 válasza worxland (#3004) üzenetére


tomi5244
őstag

Örülök, hogy pont akkor nem fagyott meg, nemhogy még prinscreeneljek.... Meg vágolappal és paintel szórakozzak. Nem is arról a gépről írtam a hsz-t. De gondolom el tuttad olvasni......

(#3006) ffodi válasza tomi5244 (#3003) üzenetére


ffodi
veterán

A frissítés nem frissítette esetleg valamelyik illesztőprogramot?

Illetve, ha nem akarod újratelepíteni, akkor rendszer visszaállítás az update előtti állapotra.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3007) Bodor válasza tomi5244 (#3003) üzenetére


Bodor
veterán

Mindent beállítottam és meg tettem azért, hogy optimális legyen a működés.

A kérdés az, hogy mi ez a mindent? Talán túl sokat vagy túl keveset tettél.

Drivereket is feltoltam. Miket? intel chipset drivert remélem nem...

Ha nem tudod ( nem pedig tutod ! ) visszaállítani a rendszert a telepítések előtti állapotra, akkor telepítsd újra, de most már helyesen.

[ Szerkesztve ]

(#3008) tomi5244 válasza Bodor (#3007) üzenetére


tomi5244
őstag

Nos a BIOS-ban kellett még faragni egy két dolgot. Sata vezérlőt viszont ACHI-IDE módba tudtam csak tenni mert a DVD olvasóm IDE-s. (jó jó, tudom már le kéne cserélnem. :) ) A SMART funkcio auto-ra volt állítva, azt az enable-re tettem. Ahogy a leírásotokban is szerepel. Egyébként újra húztam az egészet. Eddig jó kopp-kopp.

Az intel chip drivert mért ne telepítsem?

Magas nekem ez a BIOS talán soha nem fogom megérteni, remélem most már jól állítottam be.:)

[BIOS-ACHI]

Egyébként néztem lenne frissebb BIOS verzió a lapomhoz de lövésem sincs,hogy álljak neki. Aki tudna ajánlani valami tutorialt azt szívesen venném.

Köszönöm!

(#3009) Fire/SOUL/CD válasza tomi5244 (#3008) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Úgy látszik a javasolt cikket nem volt még időd átolvasni, mert akkor tudnád, hogy nem kötünk JMicron sata vezérlőre(amit a képeden állítgatsz) SSD-t, amikor ott az Intel (4db lila SATA port)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3010) tomi5244 válasza Fire/SOUL/CD (#3009) üzenetére


tomi5244
őstag

Természetesen elolvastam ezeket a cikkeket. Azt is tudom, hogy minél rövidebb SATA kábelt célszerű használni fém csatlakozós kivitelben :) Továbbá természetesen a 4 lila intel egyikére - pontosabban - a 0-ás portra kötöttem az SSD-t. Az általad írt SATA vezérlőt le is tiltottam BIOS-ban. Nem tudom mit kéne még tennem. Remélem most már jó lesz!

:R

(#3011) Bodor válasza tomi5244 (#3008) üzenetére


Bodor
veterán

Olvasni, olvasni, olvasni! Nem fogja tudni helyetted senki sem megszerezni a gyakorlatot a beállításokhoz. Azért készültek a cikkek, hogy ne kelljen ide újra meg újra ódákat írni. A gyártó oldalán meg le van írva a bios frissítés is, de nem hiszem hogy szükség lenne rá.

(#3012) Fire/SOUL/CD válasza tomi5244 (#3010) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha lilára(az Intele-re) kötötted, akkor OK.
A telepítési segédletben nézd meg a MSI P55-GD65 beállításait, a Te alaplapodon is ugyanaz
Ezenfelül meg erről a progiról dobj képet és akkor sok kérdés feleslegessé válhat: SSDOK

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3013) tomi5244 válasza Fire/SOUL/CD (#3012) üzenetére


tomi5244
őstag

Még egyszer megnéztem a BIOS-t az általad írt alaplappal elvégeztem a beállításokat minden úgy van ahogy kéne de félek, hogy a legfontosabb nem.... :(

BIOS

SSDOK

(#3014) Fire/SOUL/CD válasza tomi5244 (#3013) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az alaplapod pontos típusát küld el privátba...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3015) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem Urak!
Van egy Adata SP900-as ssd-m.Érdemes felrakni a legújabb FW-t?Mellékeltek egy update progit is hozzá,de van nálam egy kis képzavar a használatánál.

Mint látható letöltöttem és kitömörítettem az FW-t,majd a programmal megnyitottam és kér egy VIC kiterjesztésű fájlt.Ez szép és jó,de melyiket,mert van pár belőle.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#3016) Fire/SOUL/CD válasza Milka 78 (#3015) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy mennyire aktuális még a dolog. Ha igen, akkor pont a lényeg van kitakarva a képeden :DDD
Az a lényeg, hogy a Field Updater Signature oszlopában található karaktersorozat utolsó 5 karakterét kell nézni és az ugyanolyan nevű vic kiterjesztésű fájlt kell kijelölni. pl ha a Signature oszlopában 158-0-22788 található, akkor a 22788.vic fájlt kell megadni.

Firmware Version 5.0.7a
# Fixed a power management condition where the device failed to respond to COMWAKE, which might have resulted in the SSD not responding without being reset by the host.
# Fixed the normalized value calculation for SMART Attribute 9 (Power-On Hours)
# Fixed a SATA error recovery sequence coming out of PS1.
# Fixed an issue during SMART self-test extended that could cause an unexpected read error.
# Fixed an issue that could have caused the read thresholds to be artificially low during read disturb operations.
# Fixed an issue that could have caused the drive to be unresponsive based on a flash program failure.
# Fixed a theoretically possible instance where an UECC on the flash media while processing unaligned write commands that cannot be corrected by the ECC engine and RAISETM causes invalid data to be returned.

Ez meg az a fajta FW javítás, amit nem kérdés, hogy fel kell dobni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3017) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

üdv,
új gép, új telepítés. Ez alkalommal ssd is van.
Jön a láma kérdés, mert hirtelen nem találtam erre választ: ssd és hdd köthető-e RAID-be és ha igen, van-e ennek értelme?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3018) Ekocsi


Ekocsi
csendes tag

Sziasztok.
Segítség kellene.Beszereztem egy OCZ vertex 3 max iops-ot és egy régi P5K lapom van egyenlőre.A bios-ban be lehet állítani az AHCI módot és látja is az SSD-t.De mikor telepítem a Win7-et és a telepítő újraindul,bejön a win logó és ott megáll a dolog.Ha resetelem közli hogy a Win hejtelenül lett leállítva és mit akarok tenni.Csökkentett mód stb...De ilyenkor is kifagy a Win logó után.Csökkentett módban pedig nem tudja folytatni a telepítést.
Az összes SATA portot végigzongoráztam,még a Jmicron-ost is.3 db kábellel is próbáltam.Több Win7 32-vel is.Sima IDE és AHCI módban is,de a telepítés mindig ezen a ponton akad el.
Kérlek titeket segítsetek mit tehetnék még hogy működésre bírjam.

(#3019) Milka 78 válasza Fire/SOUL/CD (#3016) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ilyen az én formám :D Viszont a probléma maradt ami a képen is látható(most már :) )

Az említett oszlopban lévő utolsó 5 karakterével megegyező számsor nincs az 5.0.7-es FW-be.Na akkor most hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#3020) Fire/SOUL/CD válasza Milka 78 (#3019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor nincs mit frissítened, mert a 5.0.6-al szállított(meg olyan magas "szignatúraszámú") FW-hez nem kell ez a frissítés. (mára virradóra új 5.0.7a csomag jelent meg az ADATA oldalán, de az sem tartalmazza a számodra szükséges fájlt, viszont az érdekes, hogy a tegnapi hosszú javítási lista lecsökkent 2-re azaz
"# Improved TRIM operation
# Improved SSD stability"
)

Szóval érdekes. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3021) Milka 78 válasza Fire/SOUL/CD (#3020) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Több mint érdekes. :K Viszont ezek szerint nincs mit frissíteni,jó ahogy van.Akkor ha jól értelmezem ha lesz frissítés akkor benne lesz a vic. fájl amit most hiányzott.
Köszönöm a segítséget! :R

(#3022) joccadoki válasza Milka 78 (#3021) üzenetére


joccadoki
senior tag

na ez már több mint érdekes

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3023) zovifapp111 válasza Milka 78 (#3021) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

De jó ,hogy Nekem nem kell frissiteni! :) REVLON!!!

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#3024) Milka 78 válasza zovifapp111 (#3023) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem se horrorfej! :DDD

(#3025) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Crucial M4-hez jött ki új firmware. Olvastam a instruction guide-ot. Lényegében annyi az egész hogy letöltöm a Windows® 7 Updater Application-t. Elindítom winbe, végigmegyek amiken kell, majd a gép restartol, és mielőtt bebootolna a win elvégzi az fw frissítést, majd megint egy restart és kész?

iPhone 13 Pro Max

(#3026) jozsi252


jozsi252
veterán

Illetve elindítom a programot és ezt dobja ki.

Nothing To Update

There are no SSDs on your system that need to be updated.

Ez mi akar lenni szerintetek? 040H-s fw van most az SSD-n.

iPhone 13 Pro Max

(#3027) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Hello az imént raktam be a gépbe egy Samsung 840 120 Gb ssd-t, megcsináltam amit a " Windows 7 telepítés más szemszögből avagy BI OS or not to BI OS " cikkben leírtak, és a szűz friss ropogós windowson csak 260Mb/s az olvasás sebessége, ami a fele a névlegesnek. Az írás stimmel 130Mb/s de az eredetileg is lassú ugye ennél :) Atto és az AS SSD benchmark is ezeket az értékeket írja úgyhogy gondolom stimmel. Valami ötlet mivel lehetne javítani a teljesítményen ? Az alaplap egyenlőre még a régi SATA 2 es GA MA770-UD3, mert ne mbirtam ki hogy megvárjam amíg megjön a ramom az újhoz :D

(#3028) Milka 78 válasza Diniboy (#3027) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Le is írtad a választ...SATA2 :) .SATA3-nál javulni fog az olvasás.

(#3029) raff válasza Diniboy (#3027) üzenetére


raff
csendes tag

Kérdésedben ott a válasz is, olvasgasd el a SATA2, és a SATA3 közti adatátviteli különbségeket.
Üdv. :K

[ Szerkesztve ]

Raff

(#3030) anytime válasza Diniboy (#3027) üzenetére


anytime
őstag

Majd az uj alalap segit:)

(#3031) Diniboy


Diniboy
aktív tag

igen köszi a válaszokat , rájöttem magamtól is :D miután megnéztem hogy a sata 2 max 300Mb/s akartam is írni hogy amiatt lehet, de nem volt PH :D Egy kis adalék(vagy inkább megerősítés) a másik cikkhez: mivel úgyis le lesz gyalulva a rendszer még egyszer (hmm ez a szószerkezet... hmm) gondoltam megnézem a Gigabyte oldalán lévő, catalystben lévő AHCI vezérlőt.. Hááááát.... Lehet csak az öreg lap miatt, de szerintem ne rakja fel senki vagy ha felrakta és érdekes jelenségeket tapasztal, az szedje le, eszközkezelőben át lehet állítani szerencsére a windowséra.
A samsung magician nem ismerte fel az SSD-t vele, 70Mb/s irás volt , az olvasás tesztet meg nem volt türelmem kivárni, érdekes hogy ennyire szar :)
Még egy kérdés, az rendben van hogy a szekvenciális olvasás nem megy 270 felé , ez még betudható a sata2 korlátainak. De a random read is csak 34259 iops ami még a felétöl is messze van az elméleti 86000 nak, inkább egyharmadához közelít. Még mindig a szinte szűz windows telepítésröl van szó, semmi sem zavarhatja a tesztet szerintem. Most nézem 12 Giga van használatban a "C" meghajtón, kár hogy ez nem marad így :D

(#3032) wolfwood132


wolfwood132
csendes tag

Sziasztok , Olyan problémám lenen hogy vettem egy OCZ vertex 4 128 Gb os ssdt AHCI módban felhraktam rá egy windows 7 ultimate-et 64 bites , viszont telepítéskor a másik merevlemezt nem huztam le. Hard Disk Sentinel szerint meg nincs bekapcsolva a Trim " Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív" Van rá mód hogy a rendszer újra telepítése nélkül működésre bírham a Trim et?

(#3033) radi8tor válasza wolfwood132 (#3032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről a progiról dobj egy képet: SSDOK

⭐ Stella

(#3034) wolfwood132 válasza radi8tor (#3033) üzenetére


wolfwood132
csendes tag

Szia! Elméletileg sikerült megcsinálnom, meg ha jól értelmezem a program amit tanácsoltál is azt írja . De azért elküldöm a képet.
[kép]

Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#3035) radi8tor válasza wolfwood132 (#3034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, most már minden rendben van.

⭐ Stella

(#3036) atua


atua
aktív tag

Beüzemeltem a 128 gigás Vertex 4-et.
Ezek normális értékek? Vagy még vmit állítanom kell?
A windows élményindex csak 5,9 pontot ad a merevlemezre...

(#3037) radi8tor válasza atua (#3036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Temp mappát áthelyezted a régi winchesterre?

⭐ Stella

(#3038) atua válasza radi8tor (#3037) üzenetére


atua
aktív tag

Nem, a régi vinyó, úgy néz ki, kuka lesz, új meg még nincs.

(#3039) raff válasza atua (#3036) üzenetére


raff
csendes tag

Jónak tünik, de én az ass ssd benchmarkot használom,
de valami gond lehetmert az élményindexre 7,9-et szokott adni, báris nekem.

Raff

(#3040) peterk


peterk
senior tag

Futtasd le újra az élményindexet, hátha valami háttérprocess éppen dolgozott amikor az előzőt csináltad.

Jah, és ugye csak az SSD volt a gépben amikor az élményindex tesztet futtattad?

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#3041) atua válasza peterk (#3040) üzenetére


atua
aktív tag

Igen, csak az ssd volt a gépben.
Futtattam újra és most 7,9-et adott:)

Egyébként csuda gyors lett a rendszerem, akár jók azok a linkelt értékek, akár nem :))

(#3042) Athaualpa


Athaualpa
csendes tag

Sziasztok!

Milyen SSD-t ajánlotok egy MSi970A G46-os alaplapba, Phenom II x4 965-ös proci mellé?
x64-es Win8-cal szeretném használni, ha esetleg mégsem győzne meg, akkor win7-tel. Amennyire ismerem a windowsok helyigényét úgy gondolom, hogy 64 Gb elég lenne, persze ha a keretből (ami kb 30e ft) kijönne egy 120GB-os darab, akkor annak jobban örülnék, hogy elférjen rajta 1-2 aktuális játék is.
A jövőre nézve tervben van valamelyik FX sorozatú processzor, nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolná a dolgot.

Köszi!

(#3043) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Van egy zsír új asztali konfigom (lásd profilom)! Win7 usb3 pendrájvos telepítésnél nem latja az SSDt a telepítő! Vmi Cd\dvdvd meghajtó illesztőprogit hiànyol! Ami egyébként a gépben nincs is! BIOSban minden oké, látja és beállítva! Vajon hol lehet a gubanc? Javaslatok? Köszönöm!

(#3044) bucilali válasza atika88 (#3043) üzenetére


bucilali
aktív tag

Nagy valószínűséggel kéne neki az USB3 driver.

üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#3045) Fire/SOUL/CD válasza atika88 (#3043) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem az SSD-t nem látja, hanem a pendrive-odat... USB2-es portra kösd át a pendrive-ot és fuss neki a telepítésnek újra.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3046) atika88 válasza Fire/SOUL/CD (#3045) üzenetére


atika88
senior tag

Megpróbálom úgy is akkor! De a bios miért jelzi akkor a pendrajvot h oké ott van és bootolhatok is rola!? A kettő nem ugyan az? Köszi a tippet!

(#3047) Fire/SOUL/CD válasza atika88 (#3046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A kettő nem ugyan az?"
Nem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3048) peterk válasza atika88 (#3046) üzenetére


peterk
senior tag

Mert nem a BIOS-nak van baja az usb3 pendrive-al, hanem a windows telepítőnek. :) Ezért bebootolni még tud, de ahogy a telepítő átvenné az "irányítást", nem látja a pendrive-ot.

(#3042) Athaualpa: Samsung SSD 840 120GB bruttó 23-24 ezer Ft. Bőven belefér a 30 ezres keretbe. Pár hete használok egy ilyent, és bár papíron írásban lassabb, mint a (jóval drágább) pro, de használat közben a különbség észrevehetetlen. Legalábbis windows rendszervinyóként és játékok telepítésére/futtatására használva.

Egyébként aki komolyabb játékos, és vannak méretes játékai telepítve SSD-re, próbálja ki, hogy a játékok telepítő mappáját betömöríti. (NTFS tömörítés, jobblikk a mappán, tulajdonságok, speciális, és jelölje be a "Tartalom tömorítése helymegtakarítás céljából".). Azon kívül, hogy komoly tárhelyet is lehet vele spórolni, a játékok/pályák betöltése is fel fog gyorsulni a legtöbb játéknál. (Nem viccelek. :) )

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#3049) raff válasza atika88 (#3046) üzenetére


raff
csendes tag

Én is megjártam az USB3.0-val, azt hittem ha az alaplaptudja akkor aról lehet bootolni, de egy frászt, csak az USB3.0- alaplapi driver feltelepitése után működik.

Raff

(#3050) Athaualpa válasza peterk (#3048) üzenetére


Athaualpa
csendes tag

Köszönöm...és a tömörítős ötletet is, ki fogom próbálni!

:)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.