Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#28001) inf3rno válasza kmarci25 (#27992) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahhoz, hogy AHCI-ről is elinduljon vagy eleve úgy kell telepíteni, vagy fel kell tenni az AHCI driver-t. Én clonezilla-t is megpróbálnám a helyedben, ha elég nagy az SSD-d, akkor fel tudja tenni a teljes HDD tartalmát, nem csak 1-1 partíciót. Így elméletileg simán be kell, hogy bootoljon SSD-ről is, ha megvan az AHCI driver.

Buliban hasznos! =]

(#28002) inf3rno válasza kmarci25 (#27997) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindenképp először AHCI-t oldd meg a régi HDD-vel, ha támogatja, utána rakd csak át SSD-re, ha már működik. Az AHCI stabilabb, sebességre nagyjából ugyanazt tudja, de az új adattárolókat inkább már AHCI-re tervezik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28003) kenwood válasza inf3rno (#28002) üzenetére


kenwood
veterán

Elotted mar irtak jobb megoldast.
Olvass vissza 1-2 hozzaszolasnyit.
Kar lenne osszezavarni a kerdezot

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#28004) inf3rno válasza kenwood (#28003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, sorban haladtam, amikor megválaszoltam, csak utána vettem észre.

Buliban hasznos! =]

(#28005) xuldar válasza inf3rno (#28002) üzenetére


xuldar
őstag

Az ide mód is pontosan ugyanolyan stabil mint az AHCI. Végül is volt rá 20+ éve, hogy kiforrjon. A különbség az adatátviteli módban van, az AHCI gyorsabb, megszüntet 1-2 "üvegnyak" effektust. Ez főleg rendszerhasználatnál jön elő legjobban, ahol apróbb fájlokat kezel a windows. Szekvenciális átvitelnél sata porton kb. ugyanazt tudja a kettő.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28006) kmarci25 válasza kenwood (#28003) üzenetére


kmarci25
veterán

A művelet így fog zajlani:
1. BIOS: sata mode: IDE
2. Megpróbálok bootolni az SSD-ről.
3. Ha ez sikerült, akkor a leírások alapján a Win7-re telepítem az AHCI illesztőprogramokat. Ez alapján fogok eljárni.
4. BIOS sata mode: AHCI
5. Boot

xuldar: utánaolvastam ennek is, mármint az AHCI/IDE különbségeknek. Így már azt is tudom, mi az a TRIM. :K

És mindenkinek hálás köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#28007) inf3rno válasza xuldar (#28005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bizonyos fórumokon itt azt mondják, hogy az AHCI-vel instabilabb a (Windows) rendszer. Én mondjuk ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. Nekem IDE-vel is stabil volt sok évig, de gondolom a húzásnál jobban előjöhetnek ezek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28008) xuldar válasza inf3rno (#28007) üzenetére


xuldar
őstag

Most akkor AHCI-ben stabilabb vagy instabilabb a windows? :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28009) Raymond válasza xuldar (#28008) üzenetére


Raymond
félisten

Csak ez Stabil:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28010) inf3rno válasza xuldar (#28008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bocsánat, elírtam. Az AHCI-ben stabilabb egyesek szerint.

Buliban hasznos! =]

(#28011) Doky586 válasza inf3rno (#28007) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én meg azt olvastam a neten hogy a szomszéd füve zöldebb.. :DD

Sok hülyeséget lehet olvasni neten.. Nem kell mindent bekapni..

(#28012) inf3rno válasza Doky586 (#28011) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én tuningos fórumban olvastam itt valamelyikben. De nekem igazából tökmindegy, az AHCI-t használom, mert az újabb és amúgy is szebben csillog. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#28013) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Elbizonytalanodtam a témában, gondoltam inkább kérdezek, mégpedig, Compatiblity/IDE módban működik a TRIM parancs, vagy mindenképp AHCI kell hozzá? Mintha úgy emlékeznék, hogy nem feltétel az AHCI, de nem vagyok ebben biztos.

Véleményem szubjektív...

(#28014) dugo_ válasza hackeeeee (#28013) üzenetére


dugo_
veterán

A default MS driverrel van TRIM IDE alatt is.

(#28015) hackeeeee válasza dugo_ (#28014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szuper, THX! :R

Véleményem szubjektív...

(#28016) inf3rno


inf3rno
nagyúr

16g memóriával szerintetek tegyek lapozófájlt az SSD-re? Igazából egy V300-on van most a rendszert, és szerintem hagyom is azon, mert az ilyen eldobható jellegű, nem kár érte, ha 5 évig bírja, ha cserébe az MX200 meg 10 évig elmegy, akkor már megérte így. Win7 a rendszer egyébként. Valahol azt írják, hogy bizonyos programok igénylik a lapozófájl meglétét, de semmi konkrétum... Az sem világos, hogy az SSD élettartamából mennyit vesz el, ha van lapozófájl, főleg így, hogy szinte sosem lenne használva, legalábbis a 8-ból is csak évente egyszer fogytam ki extrém esetben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28017) Doky586 válasza inf3rno (#28016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen tegyél.

De ha számodra elviselhetetlen a ~0.4GB hely elvesztése (pagefile), vagy hogy
a 30 éves élettartam 0.00000000000000000001% -al lecsökken.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#28018) inf3rno válasza Doky586 (#28017) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyáltalán nem, csak érdekelt mások mit gondolnak róla. Én is úgy gondoltam, hogy legyen rajta lapozófájl, meghagytam alapbeállításon, így is 50%-on van a cucc, és ekörül is marad, úgyhogy 1-2 giga elvesztése nem vág mellbe.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28019) Vakegérke válasza inf3rno (#28018) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak azért mondom, mert érdekel mások véleménye, nálam le van tiltva a lapozófájl. 16 giga RAM-om van, még egyszer se nyűgösködött semmi, hogy neki márpedig swap kell.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28020) dugo_ válasza Vakegérke (#28019) üzenetére


dugo_
veterán

Használt szoftverek függvénye. Bele lehet futni olyan programba, ami már indulás előtt csekkolja, hogy van-e lapozófájl. Ha nincs, akkor nem indul rendszermemóriától függetlenül, kezdődhet a fejvakarás.

(#28021) inf3rno válasza dugo_ (#28020) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudsz konkrét példákat is mondani?

Buliban hasznos! =]

(#28022) Doky586 válasza inf3rno (#28021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pl maga a Windows rendszer kék halál is csak így nézhető vissza mi volt a gond.. de más programok se biztos hogy panaszkodni kezdenek, egyszerűen csak nem működnek az elvárható maximummal..

(#28023) dugo_ válasza inf3rno (#28021) üzenetére


dugo_
veterán

Nem. Egyrészt mert nem hirdeti magáról a szoftver, másrészt mert nem kapcsolom ki a virtuális memóriát, így esélyem sincs hasonló hibákba belefutni.

(#28024) inf3rno válasza Doky586 (#28022) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó értem én, hogy szerintetek létezik ez a probléma, de jó lenne legalább egy konkrét példát látni róla, mert így eléggé városi legenda szaga van a dolognak...

Buliban hasznos! =]

(#28025) Doky586 válasza inf3rno (#28024) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már írtam egyet ami a Windows hibadetektáláshon keresztül ezernyi másik (főleg) driverhez is kapcsolódik..

Az pedig hogy a Windows program írói is úgy döntöttek hogy amikor a rendszer detektálja az alatta levő 16 GB ramot, akkor SEM kapcsolja ki a virtuális memória használatát.. Tehát inkább az a városi legenda hogy ki kell kapcsolni.

És mit nyersz a kikapcsolással..? 0,4GB tárhelyet? 10perc élettartamot 30év után..? megéri?

(#28026) Vakegérke válasza Doky586 (#28025) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Az pedig hogy a Windows program írói is úgy döntöttek hogy amikor a rendszer detektálja az alatta levő 16 GB ramot, akkor SEM kapcsolja ki a virtuális memória használatát.."

Na, ebben lehet valami.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28027) inf3rno válasza Doky586 (#28025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem személy szerint hidegen hagy, hogy van e a blue screen-ről dump. Majd bekapcsolom, ha lesz blue screen-em. A hibernálás vagy alvó állapot sem érdekel, mert 10 másodpercen belül feláll a rendszer SSD-vel. A direkt bizonyítékok érdekeltek volna a lapozófájl mellett vagy ellen, nem az indirektek vagy az állítólag jellegűek, de úgy látom ilyesmivel nem rendelkeztek. Mindjárt utánajárok, hátha találok valamit.

szerk:
Amúgy mindenképp érdemes ránézni, mert az automatikus kezelése valami kritikán aluli. 16g ram mellé levenne még magának 24g helyet az ssd-ről... Letettem fix 2g-re egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28028) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na hipp-hopp lett 15GB-al több helyem a rendszer SSD-n, ami azért nem elhanyagolható egy 120 gigás SSD-nél. Olvasok olyat, hogy pl. Black Ops 3-nál problémákat okoz, ha nincs page file, szóval tényleg létezik a jelenség. Tulképp engem csak azért zavar, hogy szopatja a rendszer az SSD-t, mert nem azért vettem 16g memóriát, hogy utána az SSD-nek rontsa az életidejét (tökmindegy mennyivel) az összegányolt oprendszer. Egyelőre hagyom 2GB-on a swap file-t, még utánaolvasok, de valószínű, hogy RAM disk-re fogom áttenni ezt a 2g-t, hogy ne írkáljon nekem a meghajtóra semmit.

Buliban hasznos! =]

(#28029) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Úgy tűnik a fő probléma ezzel kapcsolatban, hogy sok alkalmazás lefoglal egy rakás memóriát, és csak a töredékét használja, ezért a Windows inkább a lapozófájlra teszi a sokáig nem használt részeket, hogy a fizikai memóriát ne foglalják tök fölöslegesen, mert abból általában nincs elég. Ezen kívül azért szoktak a RAM méreténél nagyobb swap file-t csinálni, hogy kiírhassák rá a teljes memóriaképet. Ez dump-nál is hasznos, de legtöbbször hibernálásnál használhatják. Összességében szerintem alkalmazás függő lehet, hogy kell e vagy nem. Igazából megállapítani is nehéz, mert ugye látjuk, hogy mennyi memóriát használ egy app, de azt nem szoktuk nézni, hogy mennyit foglal le magának. Egyelőre kikapcsolom, és kipróbálom BF1-el, aztán ha nagyon megszór hibaüzenettel a Windows, hogy kevés a memória, akkor visszarakok neki valamennyit.

Buliban hasznos! =]

(#28030) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nem fog kelleni, egyszerűen nem olyan jó a videokártyám, hogy high textúrákat rántson be a memóriába. low-on a BF1 meg 4g-t eszik összesen... Később, ha veszek egy komolyabb kártyát, akkor fejlesztek memóriát is 24 vagy 32g-re, aztán ezzel meg van oldva a probléma. Na részemről ennyi.

Buliban hasznos! =]

(#28031) Emperor_ válasza inf3rno (#28029) üzenetére


Emperor_
addikt

A hibernálás és virtuális memória 2 külön file-ban történik.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28032) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok,

szeretném a segítségeteket, tanácsotokat kérni, hogy normális-e a helyzet. Lehet-e tenni ellene valamit, esetleg lehet-e gariztatni, ha igen, milyen indokkal, vagy ne foglalkozzak vele használjam amíg jó, aztán majd elviszem ha bedöglik. (Ha nagyon nem muszáj, nem szedném szét a gépet, szükségem van rá.) Még 2 év van a problémás ssd-re.

Korábban már mutattam itt, hogy milyen értékeket mutatnak az ssd-k. Akkor azt mondtátok teljesen jók.
Itt látni, hogy 1 év alatt nem sokat lassult a meglévő az újhoz képest.

Most viszont más a helyzet. Észrevettem kb. 1 hónapja - ránézek néha sentinellel hogy minden oké-e -, hogy a rendszernek fenntartott ssd-m 99%-os lett. Nem foglalkoztam vele, gondoltam normális, elmúlt már 1 éves. Mostanra már 98%-os.
Mutatom a most mért értékeket, amin én látványos lassulást látok, pedig csak 3 hónap telt el azóta mióta legutóbb mértem.
Ez mind még nem is zavarna, ha nem érezném a gyakorlatban is a gondot. Többször előfordul, hogy ha böngészőt, vagy mappát nyitok meg, pár mp-re elgondolkozik a gép, és késleltetve nyitja meg.
Az új értékek:

Visszaolvasva, látom szoktatok ssdok képet is kérni ha gond van valamivel, beteszem azt is a problémás ssd-ről, meg egy smartot hátha kiderül belőle valami.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#28033) inf3rno válasza Emperor_ (#28031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#28034) varmi2 válasza Lavar (#28032) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elsőnek szedd le az intel drivert, és próbáld ki a windows sajátjával.
4. pont.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28035) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
Elhalálozott (legalábbis szerintem) a Kingstone v300-as 120gb-os SSD-m.
A winfos eccercsak kiirta, hogy a C meghajtó hibajavításra szorul, :F mondom tedd azt.
Aztán indítsa ujra a gépet: ám legyen.
Na innentől csak a chekdisk-újraindul-hibajavítás-újraindul-defender elakad egy ponton-újraindul-chekdisk.......bootlop jött elő. :Y :Y
Usb bedug hibajavítás-előző beállítás: nincs ilyen, hibajavítás: nem lehet. :W :W
Újrahúztam, első telepítés HDSentinel: ez egy nagyon fasza SSD minden O.K.
Program telepítések újraindítás : ez hosszabb ideig is eltarthat a számítógép többször újraindulhat, na az első ujraindulás után : válassza ki a billentyűzet kiosztását, megtörtént, ééééééssssss visszatértünk a javítási képernyőhöz, NA ITT ADTAM FEL...... :W :W :W :W
Megrendeltem a Goodram iridium prót. :D
Üdv Nagya

UI:Cca 3 év kb de lehet hogy 3,5 az irási mennyiség a HDSentinel szerint 7,78Tb, a müködési idő 338 nap.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28036) kmarci25 válasza Nagya21 (#28035) üzenetére


kmarci25
veterán

Kifejezetten nem ajánlott típusok, melyek nem megbízhatóak, vagy nem hozzák a specifikációk szerinti értéket:
Kingston: V100,V200, V300
OCZ: Vertex, Vertex Plus, Vertex Turbo, Vertex 2/3, Agility 3, Petrol
Kingfast SSD-k egyik típusa sem.

Most viszont jól döntöttél:
Általános felhasználásra, operációs rendszer alá:
Adata SX900 (3év) Áttekintés Specifikáció
Adata SP920 (5év) Áttekintés Specifikáció
Adata SP900 2,5" és M.2 (3év) Áttekintés Specifikáció
Adata SP310 mSata (3év) Áttekintés Specifikáció
Adata SX930 (5év) Áttekintés Specifikáció
Corsair NEUTRON XTi (3év)
Crucial MX200*** 2,5", mSata és M.2 (3év) Áttekintés
Crucial MX300*** 2,5", M.2 /SATA/ (3év)
Goodram Iridium Pro (5év)
HyperX 3K (3év)
HyperX Fury (3év) Áttekintés
HyperX Savage (3év) Áttekintés
Kingston KC400 (5év)
Samsung 850 EVO*** 2,5", mSata és M.2 (5év)

Forrás.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#28037) radi8tor válasza kmarci25 (#28036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem tudta ő is ezt. ;)

⭐ Stella

(#28038) dugo_ válasza kmarci25 (#28036) üzenetére


dugo_
veterán

Mondjuk nem a megbízhatóságuk, halálozási arányuk miatt nem ajánlott a V300.

(#28039) xuldar válasza kmarci25 (#28036) üzenetére


xuldar
őstag

Kb. 3 éves V300, még lehet, hogy az első szériából származott. Nem a megbízhatatlansága miatt nem ajánlott a V300, hanem mert a gyártó menet közben, minden jelzés nélkül változtatott a specifikáviókon, másfajta (olcsóbb és észrevehetően lassabb) NAND chipeket kezdett rápakolni, ez pedig pofátlanság volt a részéről.

Nekem is első szériás V300 van, 3,5 éves, 8TB írással. Semmi baja. De azért fontos adatokat nem tartok az SSD-n.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#28040) Nagya21 válasza xuldar (#28039) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Kezdhetsz Izgulni :DDD
Nekem is csak az oprendszer+Wot volt rajta.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28041) Lavar válasza varmi2 (#28034) üzenetére


Lavar
aktív tag

Ezek voltak feltelepítve már, most át tettem a szabványosra.

Intel 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller
Intel 8 Series/C220 Series SATA ACHI Controller 8C02
Szabványos SATA AHCI-vezérlő

Most valamivel jobb lett.
LINK

(#28042) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek megéri megvenni használtan egy Corsair Force 120GB-ot 100/98 [link] vagy egy Intel Pro 1500 Series 180GB-ot 100/90 [link] 13-13 pénzért? Úgy nézem mindkettő MLC, az 1500 ajánlott is, a másiknál csak a GT változat ajánlott. Van még 100/100 Intel Series 320 160GB ugyanennyiért. Tulképp az itthoni szervernek valami ilyesmit keresek, de nem sokkal többért már lehet kapni új Kingston V300 120GB-ot 3 év garanciával, ami bár nem ajánlott, de a célnak ugyanúgy megfelelne, nekem elég, ha 3 évig nem kell rá újra költenem, a rendszeres backup meg úgyis menni fog róla.

Van még

Szerk:
Na közben olvasom a mai hozzászólásokat, azt hiszem választ is kaptam. :D Hasonló olcsóságban (17k) lehet kapni valami használható 100GB környéki SSD-t? Nem kell, hogy über gyors legyen 120MB/s felett már jó, csak legyen rajta valamennyi garancia.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28043) Raymond válasza inf3rno (#28042) üzenetére


Raymond
félisten

Azert az az Intel Pro 1500 Series 180GB 13K-ert nem rossz vetel elmeletileg. Vannak SMART adatok?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28044) inf3rno válasza Raymond (#28043) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Huhh, sikerült kicsit átszerkeszteni. Igen, én is azt néztem, hogy szóba jöhet, egyébként van még egy rakás SSD-je az eladónak. Megkérdem mindjárt, hátha küld róla SMART-ot, bár már egyszer kértem tőle. (Az Intel Series 320 160GB-ról mik a vélemények, jó lehet az is? Az 100/100 körüli ugyanennyiért.)

szerk:
Jajj, bocsánat, rossz helyre ment, a melyik SSD-t vegyem topicba akartam ezeket. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28045) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

Van valakinek ötlete arra, hogyan lehet kitrükközni, ha két teljesen egyforma SSD-t (2 db Samsung NVMe 950 Pro, PCIe átalakítókban, külön foglalatokban) nem tud egyszerre kezelni az alaplap? Felismeri őket, külön-külön működnek is, de egyszerre a gépbe téve őket "boot device error" - ami azért szép, mert egy tőlük független, SATA-s 850Pro-ról fut(na) a rendszer. P67 chipsetes lap, tehát sajnos itt már nincs lehetőség az IRQ-kkal való játékra.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28046) dugo_ válasza *Ropi* (#28045) üzenetére


dugo_
veterán

Csinálsz egy lemezképet, utána egy bootolható rescue disket, ssd csere és utóbbi alól visszaflasheled.

[ Szerkesztve ]

(#28047) Emperor_ válasza dugo_ (#28046) üzenetére


Emperor_
addikt

ha jól értem más a probléma.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28048) dugo_ válasza Emperor_ (#28047) üzenetére


dugo_
veterán

trükközni=tükrözni.
Visszairatkozom az első osztályba... :B

(#28049) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv

10TB írás után megnyekkenhet egy ssd? ocz agility 3 120GB

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#28050) dugo_ válasza Gyula84 (#28049) üzenetére


dugo_
veterán

Hullik az a sorozat rendesen, írástól függetlenül.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.