Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12201) Vakegérke válasza bobalazs (#12182) üzenetére


Vakegérke
veterán

Reagáltam. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12202) *Ropi* válasza Ice&Lime (#12198) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert az adatmennyiség kicsi (Száz MB-os nagyságrend, csak sok apró fájl ~KByte os méretben...). Ha torrentezne még azzal is többet írna. :D

(#12200) colossal89: Látod, hogy nem véletlenül van az ott? :D Hajrá! ;) :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12203) xuldar válasza Ice&Lime (#12194) üzenetére


xuldar
őstag

No és ne felejtsük el, hogy a jelenlegi mainstream asztali (Z,H,B 8x, 9x) lapokba összesen lehet 32GB ramot pakolni. Szerverekbe, munkaállomásokba, high-end cuccokba fér több is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12204) Ice&Lime válasza *Ropi* (#12202) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Renben, de maga a művelet, az átlagfelhasználás? Egyébként a torrentezés nem is ajánlott ssd-n.

(#12203) xuldar: arra "gyönyörű" összeg jönne ki, emellett nem átlagfelhasználás.

[ Szerkesztve ]

(#12205) *Ropi* válasza Ice&Lime (#12204) üzenetére


*Ropi*
félisten

A torrentezés sehogy nem ajánlott. ;] ;) :DDD

Lehet boncolgatni, hogy mit nevezünk átlagfelhasználásnak, de ahhoz képest, hogy a legtöbben a GB-os nagyságrendű írásoktól félnek az SSD-knél, pár száz MB nem oszt nem szoroz. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12206) Ice&Lime válasza *Ropi* (#12205) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De ssd-n különösen nem ajánlott.
Azért jó lenne egy felmérés alapján megállapítani, hogy nagyságrendben mit nevezünk átlagfelhasználásnak.

[ Szerkesztve ]

(#12207) colossal89 válasza Ice&Lime (#12206) üzenetére


colossal89
tag

Arra én is kíváncsi lennék mi minősül átlag felhasználásnak, mert én igaz csak ritkán szoktam vágni vagy szerkeszteni videót,azt is csak saját szórakoztatásomra, de más területen amit én szvsz már nem mondanék átlagosnak az az, hogy két három ablakon darabonként 15-20 oldal megnyitva PDF dokumentumok és Word dokumentumok megnyitva, és bújom a szakirodalmat, egyes témákba velejéig bele megyek ami nagyon érdekel, és ez majdhogynem napi szinten asztrológia, biológia, informatika stb... ez is kívül eshet az átlagfelhasználáson mert, van aki csak beül a gép elé megnézi az email-t vagy a face-t amin én nem is vagyok fent 2 éve.

(Adatlapomon van a gépem)

(#12208) Ice&Lime válasza colossal89 (#12207) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, egy felmérés jó lenne, mondjuk minimum ezer emberrel.
Akik eddig hoztak hozzám gépeket, azokból ha volt 1-2, aki komolyabb munkára használta a gépét. A többség erre szokta: átlagos böngészés, email, youtube, dvd filmek, word, 1-2 régebbi vagy újabb játék, kb. ennyi. Sokan ki sem használják a gépük teljesítményének a felét sem, ramdiskre meg pláne nincs is szükségük, nem is érdekelné őket és jól van ez így ahogy van. Akik komolyabban benne vannak a témában, azok úgy is utánajárnak a dolgoknak és megoldják maguk.

[ Szerkesztve ]

(#12209) Doky586 válasza Ice&Lime (#12206) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért is nem ajánlott SSD-n a torrent?

Torrenten persze azt értem hogy tetöltöm, majd jó sok ideig (pl 1/2évig) seedelem mielőtt törlöm. Nyilván nem aznapi törléssel. 1GB torrent ugyanúgy 1GB írást jelent ugyanúgy mintha filekezelőből másolnád oda, írásmennyiségben nincs különbség, az SSD pedig csak az írásmennyiségre háklis, de az lehet többszéz TB.. Igaz az SSD tárterületre elég kicsi, így torrentre a HDD ésszerűbb megoldás, de nem azért mert ártana a torrent az SSD-nek..

(#12210) Ice&Lime válasza Doky586 (#12209) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Sokmindenki nem seed-elni szokott általában.(OFF)

"1GB torrent ugyanúgy 1GB írást jelent ugyanúgy mintha filekezelőből másolnád oda"
Ez így érdekes is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12211) Qru válasza Doky586 (#12209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól van beállítva a kliens akkor nem nyírja ki hamar az ssd-t.

Itt volt róla szó, (#7116-tól) azt a szálat érdemes végigolvasni az ssd-s torrentezés kapcsán

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12212) bobalazs válasza Qru (#12211) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pl. utorrent opciója, hogy put new downloads in: ramdisk
move completed downloads to: akármi
pre allocate files opció simán nem árt.

(#12213) Qru válasza bobalazs (#12212) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vok nagy torrent szaki, az a lényeg, hogy ne gyakran kicsi méretű file-okat írjon az ssd-re hanem nagyobbat de ritkábban. Ramdisk erre is nagyon jó, pont ahogy írod.

#nincsbennetarcsi

(#12214) xuldar válasza Qru (#12213) üzenetére


xuldar
őstag

Ezzel csak annyi a probléma, hogy ha csiga-2 sebességgel jön lefelé a cucc, akkor nem kapcsolhatod ki a gépet, mert nem tudod, mikor lesz meg az a szelet, ami már kimegy ssd-re. Vagy marad a sok apró szelet ssd-re írása, mert ugye a torrentnél nem mondhatod meg, az állomány melyik szeletet szeretnéd éppen leszedni. Sok feltöltő azt sem tudja, mi az a superseed.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12215) Doky586 válasza Qru (#12211) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK tks. "kicsi méretű file-okat" - konkrétabban 4096 byte - ennél biztosan nagyobb szeletek mennek az átvitelben.
jakos73: tehát ott is az derült ki hogy semmilyen probléma nincs az SSD-n való torrentnek.. Ugyanaz mint ha FTP-ről, SMB-n át, vagy épp másik háttértárról másolnád át ugyan azokat a fileokat.

[ Szerkesztve ]

(#12216) Ice&Lime válasza Doky586 (#12215) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én inkább azon a véleményen vagyok, hogy ha egyáltalán torrent, akkor azt inkább ramdisk-re, persze elejétől a végéig befejezve a folyamatot, mondjuk az talán nem mindig jönne össze. Bár ez drága mulatság. Arra jobb lehet egy olcsó hdd és annyi.

De ha már ennyire szó van a ramdisk-ről, lehet kipróbálom én is most már.

[ Szerkesztve ]

(#12217) Doky586 válasza Ice&Lime (#12216) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem torrentezek PC-n, a NAS-ban pedig HDD-k vannak.

A torrent+ssd kérdés az elvi-általános kérdés volt. Olyan mintha valaki azt mondja: "Igaz-e hogy ha ferde szemmel nézek az ssd-re az meghibásodik?" Nem az a helyes válasz erre hogy "Ne nézz rá ferde szemmel" hanem egyszerűen az hogy a "ferde szemmel nézés" és az "ssd meghibásodás" közt semmilyen összefüggés nincs. Ugyanígy semmi összefüggés a torrent és az ssd közt.

RAMdisk: van 16-32GB ramod? akkor se fér el a ramdiszken egy jobb minőségő HD film, aztán vagy átmásolod (akkor oda tölthetted volna le) vagy törlöd. Szerintem pénzpazarlás torrenthez.. De ha már unod az ablakon kiszórni a pénzt akkor szóljál és szivesen segítek az ablakon kiszórni..

(#12218) Ice&Lime válasza Doky586 (#12217) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Idézem magam akkor ismételten:
"Bár ez drága mulatság. Arra jobb lehet egy olcsó hdd és annyi."
Ezek után most akkor mi a probléma?

Nekem a véleményem az, hogy ssd-t torrentre használni nem tanácsos, inkább egy olcsó hdd akkor.
A másik, ki akar itt ramdisk-en (vagy egyeben) torrentezni, én nem, csak egy gondolat volt, hogy lehet.
Ismét azt mondom, amit már idéztem is, remélem ennyi elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12219) Qru válasza xuldar (#12214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az utolsó szelet kiesése még leírható veszteség szvsz max onnan folytatja legközelebb.

#nincsbennetarcsi

(#12220) Doky586 válasza Ice&Lime (#12218) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Idézem magam akkor ismételten:
(#12209) "torrentre a HDD ésszerűbb megoldás"

Ezt nem TE mondtad?: (#12210) "Ez így érdekes is lenne." Mit érthettél alatta?

[ Szerkesztve ]

(#12221) Soma01 válasza colossal89 (#12200) üzenetére


Soma01
veterán

Chrome-nál a chrome.exe után ezekkel a kapcsolókkal kell operálni:
cache helye: --disk-cache-dir="G:\" (a példában a G: meghajtő gyökérkönyvtára)
cache mérete byte-ban: --disk-cache-size=209715200 (a példában 200Mb)

(#12222) Ice&Lime válasza Doky586 (#12220) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hányszor kell idézni?..(#12216) én is ezt mondom.

Ha szerinted nem viseli meg az ssd-t, akkor te nyugodtan használhatod arra és mondhatod is másnak ezt, én azt mondom, hogy arra inkább ne használja senki. Mindkettőnknek más a véleménye ezen a téren, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#12223) Doky586 válasza Ice&Lime (#12222) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én pedig nem javasoltam se azt hogy így használja, se az hogy úgy használja...

Egy tévhitre próbáltam bizonyítékot keresni (pro vagy kontra).
Elnézést hogy ezzel megbántottam a hitedet..

(#12224) *Ropi* válasza Ice&Lime (#12206) üzenetére


*Ropi*
félisten

"De ssd-n különösen nem ajánlott."

Tudom, csak vicceztem. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12225) Sk8erPeter válasza *Ropi* (#12193) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A böngészők gyorsítótára speciel arra való, hogy ha újból meglátogatsz egy oldalt, akkor ne kelljen megint letöltögetni olyan fájlokat, amiket akár el is raktározhatnál, hogy ne legyen ugyanaz a művelet újból és újból elvégezve, ergo például a scripteket, stylesheeteket, képeket, egyebeket cache-eld. Ez a betöltésre is jótékony hatással lehet, erre találták ki. (Ezeket nyilván te is vágod.) De éppen az előbb említettek miatt a folytonos cache-törlés szerintem szintén nem jó, mivel alapvetően elkerülhető overheadet ad hozzá a böngészéshez is. Nálad ugye ez a gyorsítótár a memóriában tárolódik, egészen az OS-ből történő kilépésig (pl. gépleállítás), újraindításkor tehát pl. egy újabb PH-látogatáskor a PH scriptjei, egyebei újra letöltődnek. Egyáltalán nem katasztrófa, főleg, hogy ez nagyon gyors is lehet (főleg ha amúgy is gyors a netkapcsolatod), de az sem, ha valakinél meg egyszer az SSD-re töltődik le, majd onnan is kerül betöltésre újbóli látogatáskor. De minél több fájlt kell újból letölteni, annál nagyobb terhelést kap a szerver is, annál több a(z egyébként cache-eléssel elkerülhető) hálózati forgalom, stb. Ami mondjuk esetleg a törlés mellett szólhat, hogy az ember látogat kattintgatáskor olyan oldalakat is, amire esélyes, hogy nem tér vissza, na ezeknek az adatai végül is feleslegesen töltődnek le és tárolódnak az SSD-n (szóval feleslegesen cache-elődnek). Egyébként ötletes megoldás RAMDiskre cache-elni, csak picit megint az SSD-t pátyolgató unalmas tippek-trükkök jutottak eszembe erről... :) (Meg hát az, hogy lehetőleg ne szarassunk be most mindenkit, hogy azonnal rohanjon áthelyezni a gyorsítótárat a memóriába, mert akkor jön a többi SSD-"kímélő" (babusgató) módszer is, ammegmánemjó. :P) Az arany középút az, ha sosem kapcsolod ki a gépet, és akkor a gyorsítótár tartalma végig a memóriában van. :DDD

Egy másik topicban pont a cache-elés témaköréről volt szó, egy srác SSD-ről HDD-re szerette volna helyezni a böngésző gyorsítótárát... Na az az ultrabaromság kategória. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12226) *Ropi* válasza Sk8erPeter (#12225) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igaz. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12227) Soma01 válasza Sk8erPeter (#12225) üzenetére


Soma01
veterán

Nem tudom mennyire kell ebből a szempontból kímélni az SSD-t de én ezek szerint az közép utat fogom választani. Mi szerint, ram meghajtó és kilépéskor menti a cache-t SSD-re. Méretnek max 1 GB lesz megadva. A ram meghajtó tartalma csak szinkronizálva lesz (mint az incremental backup). Tehát folyamatosan nem lesz írkálva, törölgetve az SSD, csak a kezdeti és a végleges cache állapot közti változás lesz mentve. Ami általában nem sok adat és nem is sok idő egy SSD-re írásnál. A böngészés közbeni új fájlok írása miatti törlés és újabbak miatti ismételt törlések nem "terhelik" az SSD-t.
Én így tervezem. :F

(#12228) Sk8erPeter válasza Soma01 (#12227) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem ez így teljesen jó. Így kihasználod a RAMDisk sebességét, és a cache-ed is megmarad újraindítás után. Amúgy is szerintem inkább extrém esetben érdemes parázni az SSD-re történő írási mennyiségen.

Sk8erPeter

(#12229) *Ropi* válasza Soma01 (#12227) üzenetére


*Ropi*
félisten

Viszont így az 1 GB adat olvasásának / írásának idejével meg fog nőni a boot / shutdown időd. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12230) xcds válasza Soma01 (#12227) üzenetére


xcds
őstag

124 nap működési idő alatt, folyamatos netezéssel 1.6TB íródott az ssd-mre és nincs áthelyezve semmi. Kérdés: van-e értelme ilyenekkel kínlódni :F :))

(#12231) M107 válasza xcds (#12230) üzenetére


M107
addikt

:R

Körülbelül ott tartasz mint én, ha nem kímélem az SSD-t....
Bár nekem 69 nap alatt 976 GB írás az SSD-re - 200 GB oprendszer többszöri és tesztek..

UI :

9 hónap 3 napos, EVO 840 120GB SSD.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12232) Vakegérke válasza M107 (#12231) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szép kis tárkapacitásod van. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12233) zeusz55 válasza Vakegérke (#12232) üzenetére


zeusz55
senior tag

Szokás mondani ha sok az XXX a gépen hogy "nahiszen... kell a seed arány"! :Y :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#12234) worxland válasza xcds (#12230) üzenetére


worxland
addikt

Semmi értelme. 1 év 2 hónapos gép, 94 nap üzemidő:

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12235) cyber86


cyber86
őstag

Helló. SSD okozhat kékhalált a gépen ha a kondíciója már gyengült?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#12236) Qru válasza cyber86 (#12235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem.

#nincsbennetarcsi

(#12237) cyber86 válasza Qru (#12236) üzenetére


cyber86
őstag

A hiba üzenetet valahogy ki lehet ütni belőle?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#12238) Soma01 válasza *Ropi* (#12229) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem ez nem lesz számottevő. NTFS tömörítve, nem tudom mennyi lesz a ramdisk képfájl mérete végül, de nem hiszem, hogy sok idő lenne. Szerintem olyan 2 másodperc plusz lehet.

@xcds!

Ezen gondolkodok én is. Majd meglátom, nekem mennyi írásom lesz.
Amúgy meg nem nagy kínlódás beállítani én szeretem az ilyesmit beállítgatni.
De tény, hogy nem kell annyira kímélni az SSD-t.

(#12239) M107 válasza Vakegérke (#12232) üzenetére


M107
addikt

:R

Köszönöm.
Nem gyűjtök XXX-ket.
Nem nagy dolog .....
1 120GB SSD (csak rendszergyorsításra)
1 500 GB
1 2TB
1 1TB
1 külső 320GB
1 külső 1TB
1 memóriakártya reader - 64GB SD card
1 32 GB usb3.0 pendrive

A régi minőségi HDD-ket szeretem megtartani.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12240) Soma01


Soma01
veterán

...amúgy mennyi TB írást bír a Hyperx-em (3K) mielőtt el kezd romlani a kondíciója? Vagy tönkre megy? Vagy milyen adatot szoktak megadni ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#12241) Vakegérke válasza M107 (#12239) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én egy szóval sem mondtam, hogy XXX hajhász vagy. Egyszerűen rácsodálkoztam a tárkapacitásodra. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12242) FeRRaR1 válasza cyber86 (#12235) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem OCZ SSD okozott többször is, mielőtt meghalt végleg. (Vector 128g) Bár a kondíciója végig 100% volt.

(#12243) Qru válasza cyber86 (#12237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem (de nem is kell).

#nincsbennetarcsi

(#12244) szivacs1987 válasza Vakegérke (#12241) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Tényleg nem kötekedés vagy felvágás miatt írom :)

120GB Samsung 840 EVO
0,5TB Seagate
2TB WesternDigital
2x2TB Seagate
1,5TB WesternDigital külső -> helyette jön egy 3TB WesternDigital, mert már elfogytak a tartalék szektorok is, persze lényegtelen dolgoknak megmarad, amik ha elvesznek nem gond

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#12245) Vakegérke válasza szivacs1987 (#12244) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez szép. Ki se tudnám használni, tériszonyom lenne. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12246) *Ropi* válasza Vakegérke (#12245) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor ne állj esküvőfotós vagy videós mellé, mert szívrohamod lesz azonnal. ;) :)) Egy átlag teljes napos esküvői anyag 150 GB-ot foglal nálam. Megmentem az életed: nem írom le mennyi HDD-m van... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12247) Vakegérke válasza *Ropi* (#12246) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bonyolódjunk bele, míg nem rúgnak farba a modik. Mennyi HDD-d van, milyen kapacitással? Hadd csodálkozzak rá.
Na, lécci... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12248) Sk8erPeter válasza xcds (#12230) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Kérdés: van-e értelme ilyenekkel kínlódni :F"
Jó a kérdésfelvetés, és a válasz: NINCS. :)

Sk8erPeter

(#12249) bobalazs válasza xcds (#12230) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt is nézd hogy amit ramdriveba raksz, az egyszer ott is marad, ha egyszeri mentést csináltál és azt tölteted állandóan vissza bootoláskor. (ha minden lekapcsolás/ujrainditás előtt mentesz, úgy már más)Ha már felállt a rendszered, a ramdiskbe irányított programok, adatok stb hozzá se érnek a vinyóhoz, ssdhez. (Frissítések stb,) alkalmával meg mentesz egyet a ramdrivodon.

(#12250) *Ropi* válasza Vakegérke (#12247) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az asztali gépemben van 6 x 3 TB + az apró (3 x 128 GB SSD), meg még 2 szerver egyenként 4 x 3 TB-al.

Ennek a pár órás fotózásnak az anyaga 29 GB lett (de mivel 3 helyen tárolom tükörmentésben a backupokkal együtt így rögtön 3x annyi): kb. a világ minden tárhelye nem elég. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.