Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12801) jeni válasza janos666 (#12800) üzenetére


jeni
félisten

nem ,hogy HDD-t de még SSD-t sem tettem RAID-ba,sosem foglalkoztatót a dolog,csak a tudatomban az van,hogy ha lehet két azonos legyen,igaz pár oldalon ecsetelték,hogy SSD-nél nincs értelme RAID-ba kötni.
nem hoz akkora eredményt,mint két HDD esetén ahol tényleges eredményt lehet elérni kettő egybe kötéssel

pár sort találtam:

A RAID tömbökbe rendezett SSD-k: ezek sem támogatják a TRIM-et. Az Intel nemrégiben adta ki az első olyan driverét (Rapid Storage Driver 9.6), ami szintén támogatja a TRIM-et (akár RAID-módban is), de csak az egyedülálló, tehát nem RAID-kötet részeként használt SSD-ken.

(#12802) QwErTy42 válasza Glaz-dozfhut (#12798) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezt én sem tudom. És látom, hogy az inteles követelmények nem teljesülnek, mert AMD-s chipset van ugye az alaplapomon.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12803) Fire/SOUL/CD válasza QwErTy42 (#12802) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha AMD AHCI-t szeretnél használni, akkor azt innen szerezheted be: [link]
Korábban meg nem 0Fill-el mértél, ezért nem közelítik meg az eredmények a gyári specifikációt. 1. pont

jeni
Annyi kiegészítés, hogy a 9.6 volt az első, amibe a TRIM támogatás bekerült, de az már tévesen jelent meg, hogy RAID 0-ban is támogatná a TRIM-t. A valóságban a 11.x-es driverek azok, amelyekben RAID 0-ban is megy a TRIM, illetve a 11.6 vagy 11.7, amiben nem csak RAID 0-ban is van TRIM támogatás.
(Az Intel a régebbi drivereket is sokszor módosította/módosítja, így jelenleg az sem kizárt, hogy régebbi IRST driverekbe is bekerült a RAID tömbök támogatása(TRIM szempontjából), de igazából nagy jelentősége nincs, mert általában nem használ senki régi, sok hibával tűzdelt drivereket, kivéve, ha nincs más(mert pl a régi chipset-et már az adott IRST driver nem támogatja stb stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12804) QwErTy42 válasza Fire/SOUL/CD (#12803) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Érdemes letöltenem az AMD AHCI driverét? Szebb, jobb, gyorsabb lesz tőle?

Most megmértem 0Fill-el is:

Nem változott túl sokat.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12805) Fire/SOUL/CD válasza QwErTy42 (#12804) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Önmagában SSD szempontjából(főleg így, hogy SATA2-es porton van az SSD) nem lenne érdemes feltelepíteni, viszont a rendszer szempontjából már nem ez a helyzet.
1. AMD alaplapokra jellemző (7xx chipset-től felfelé, és W7 vagy újabb OS esetén), hogy gyakran elidőznek az OS kezdőképernyőnél, míg az AMD AHCI driverrel meg jóformán nincs ideje összeállni a "táncoló bogyóknak" sem.
2. Teljesen általános, hogy SSD mellett nagyobb kapacitású HDD(k) is vannak a gépekben, jó párra jótékony hatással van, főleg az írás tekintetében.

Pont ezért írtam/fogalmaztam úgy a bejegyzésemben(a SATA3 vezérlőkről, általában részben), hogy a megfelelő XY driver-t automatikusan lehet telepíteni.

Szóval az a megállapítás, hogy az OS AHCI drivere teljesen megfelel, az nem minden esetben igaz, mert nem minden chipset esetén megfelelő és/vagy nem minden HDD mellett.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12806) Declare válasza Bodor (#12745) üzenetére


Declare
őstag

:R

Mondom a szitu az volt, hogy teljesen összebicsaklott a win a gepemen es nem tudtam hasznalni normalisan....gyorsan jött az ihlet, ssd t bele mert mar regebben is nezegettem, de nem volt most sok idöm ezzel foglalkozni.Megjött, gyorsan be a gepbe, ujratelepit es minnel elöbb hasznalni legalabb a napi dolgoka. Emlekeztem 1,5 eve amikor olvasgattam rola, csak meg nagyon dragan mentek ezek az msata cuccok, volt sok iras, mindenki parazott mindenen. Atfutottam a cikkeket...igen felületesen...es kerdeztem....es tudom ez a hozzaallas idegesitö tud lenni, de most igy alakul :B

De mar most sokkal okosabb vagyok mint penteken SSD ügyben :DDD

(#12739) janos666 : Total igaz! Most mar tudom en is....azert egy ilyen sentinel progit feltettem, h sasolja nekem a dolgokat :B

Imadom az SSD t.....minden gepbe SSD-t :D

(#12807) QwErTy42 válasza Fire/SOUL/CD (#12805) üzenetére


QwErTy42
addikt

Letöltöttem és telepítettem az AMD driverét és utána felnyomta a Catalyst a saját frissítéseit.
Ez annyira jól sikerült, hogy a fekete képernyő( Windows indítása) után a színes kis ablakok frankón összeálltak, viszont úgyis maradtak hosszú percekig. Meguntam a várakozást és kapott egy hard resetet. Utána a Windows jelezte, hogy nem sikerült betöltenie magát és jó lenne, ha visszaállítanám a rendszert.
Visszaállítást követően most műkszik de a fekete képernyő még mindig 10-15 mp-ig várakozik.

Van ötleted?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12808) Fire/SOUL/CD válasza QwErTy42 (#12807) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az remek... Mondjuk én nem a teljes Catalyst csomagot linkeltem (ami VGA driver-t is tartalmaz), hanem a chipset driver-t ill. a bejegyzésemben(amit szintén linkeltem) le vagyon írva hogyan kell telepíteni.
Ha ezek szerint jártál el és gond van, akkor állítsd vissza az OS AHCI driver-t, remélhetőleg segít: 4. pont szerint

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12809) QwErTy42 válasza Fire/SOUL/CD (#12808) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azt töltöttem le, amit linkeltél. Úgy látszik, hogy ilyen Catalyst-os felülete van a telepítőnek.
Másodjára kivettem a pipát az USB driver elől ( A c++ -os frissítéseket fel kellett rakni, a pipát előlük nem lehetett kivenni) és csak az AHCI drivert raktam fel. Másodjára a kikapcsolásnál 98 darab win frissítés települt, ennyiben változtak a szoftveres körülmények.
Megint beszart. :F :W Csak a rendszer-visszaállítás segített.

Ezek szerint marad a win7 drivere és a hosszas boot idő. Persze a leállítás az hibátlan: kb 2-3 mp és vége van mint a botnak. :D
A programok telepítése és futtatása valóban sokkal gyorsabb, mint korábban bármikor.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12810) janos666 válasza QwErTy42 (#12809) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Rendszeresen elmondom, hogy szar az AMD AHCI, kinyírja az OS-t, aztán mindig ellenvéleményez valaki, akinek még nem volt vele gondja.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12811) jeni


jeni
félisten

Üdv

Az alábbi kép milyen hibára utal?
Későbbiekben esetleg ebből kiindulva fizikai meghibásodás várható?

(#12812) Doky586 válasza jeni (#12811) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hipochondriára..?

(#12813) radi8tor válasza Doky586 (#12812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL, én sem látok hibát. :U

⭐ Stella

(#12814) QwErTy42 válasza janos666 (#12810) üzenetére


QwErTy42
addikt

Én hiszek Neked. :)
Valóban egy rakás [moderálva]. Azt bánom, hogy az alap win7-es AHCI driverrel meg tovább tart a rendszer betöltése, mint korábban winyóról. Ez így szerintem [moderálva] gáz.

Nem kell ilyen vulgáris szavakat használni. Thx!

[ Módosította: radi8tor ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12815) Qru válasza Doky586 (#12812) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#12816) jeni válasza Doky586 (#12812) üzenetére


jeni
félisten

nem :DD
csak SSD alatt sosem láttam ilyet HD Sentinel alatt (4-t szereltem be és üzemeltem be,egyiknél sem jött ki a hiba űzi) és mivel 3 napon belüli a cucc,így fontos tudnom,hogy ez milyen eredetű jelenség és jelent-e későbbiek folyamán valamit?
mert akkor megy vissza a gépembe a Kingston Hyper 3K :U

[ Szerkesztve ]

(#12817) bobalazs válasza jeni (#12816) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elmondja hogy mi alapján számítja ki a hibásodást. Nincs ebben semmi különös...

(#12818) janos666 válasza Doky586 (#12812) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban, bár picit azért érdekes, hogy kevesebb, mint 1 óra alatt 83Gb-ot sikerült írni rá, de nem lehetetlen, ahogy az sem, ha egyszerűen nem pereg az üzemidő számláló, avagy csak nagyobb lépcsőkben billenget.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12819) jeni válasza janos666 (#12818) üzenetére


jeni
félisten

ezzza,hogy elsőre soknak tűnik :Y ,az is igaz egy 51GB kellett klónoznom. :U

mert akkor nem vacakolok vele,menne vissza a Kington Hyper 3K

[ Szerkesztve ]

(#12820) madle


madle
őstag

Sziasztok,

SSD-re újonnan telepítenék op rendszert, elolvastam az útmutatót ami a téma összefoglalóban található, az egyik cikk alapján gondoltam, hogy megcsinálom a műveletet, kérdésem annyi lenne, hogy egyik ismerősöm említette, hogy a swapolást kell beállítani az SSD-n a többi elvileg automatikusan meg lesz. Tehát: a swapolás alatt a lapozófájl beállítását értette? Ha igen, ez az, mikor megadok egy értéket, ha betelik a Memória akkor mennyit használjon az SSD-ből?

Szimpla User vagyok, nem értek annyira a dologhoz :)

Köszi!

(#12821) janos666 válasza jeni (#12819) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lo lo lo lo lol, TROLOLOO -> Ez már trollizmus, nem hipohondria. :P
Te magad tudatosan klónoztál 51Gb hasznos adattal bíró partíció(kat) és most irreálisan magasnak tűnik számodra, hogy már 83Gb a felírt adatmennyiség?
Mekkora volt a nyers mérete annak, amit klónoztál, 90~128Gb?
Klónozáskor programtól és beállításoktól függően át lesznek mozgatva akár a csupa-nulla üres szektorok is, illetve ha file-onként is vannak kezelve, akkor is átmásolódhatnak a filerendszer szinten logikailag már törölt, de fizikailag még a lemezen lévő adatok, amiket bár törölt file-onkként ismer fel a program, mégis átmásolja azokat (akár egy ilyen recovered, (un)deleted, lost and found, stb nevű mappában elérhetően, vagy ugyan úgy, ahogy voltak, törölve, de szükség esetén mégis elérhetően - az abszolút üres, csupanulla területeket mégis átugorva).

Na meg gondolom már bootoltál róla, futott kicsit az OS, akár lefuttattál pár tesztet, menetenként pár-pár Gb-al.

De egyébként is miért dobnád el pusztán azért, ha felfelé csal ez a számláló? Akkor is illene megvárni egy hosszabb átlagolási időt és kiszámolni, hogy így mikor fut ki a garanciából.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12822) Fire/SOUL/CD válasza janos666 (#12584) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most volt időm csak sok-sok hsz-t végigolvasni(mert tényleg szabin voltam), de ez azért nem gyenge.
Szóval tisztelettel, de leírtam a probléma okát. Az, hogy -esetleg- számodra nem volt egyértelmű, attól még nem kellett volna -idézem- "fröcsögni".
Én 22 éve vagyok a szakmában és pont. (lehet velem vitatkozni, észérveket egyeztetni stb, csak az, amit írtál(meg sok egyéb faxág) az nem az...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12823) janos666 válasza Fire/SOUL/CD (#12822) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy csak nyelvileg nem értjük egymást, de más is megerősítette, hogy nem érti, hogy miként válasz a kérdésre, amit leírtál.
Kértem már, hogy magyarázd nekem el úgy, mint egy tíz évesnek, hátha akkor leesik. Ez nem szándékos trollkodás, de tényleg nem értem.

Felőlem lehetnél az a Samsung mérnök is, aki ennek az SSD-nek a tervezőbrigádját vezette, attól még a "miért tűnik számomra úgy, hogy 2*2=3?" kérdésre nem lesz válasz az, hogy "mert az ég kék, a fű zöld, én meg okos vagyok mert ezt mind fejből tudom, ahogy még megannyi lexikális tényt és 200 az IQ-m". :U

Valamikor 8 hónapja is annyi volt a válaszod szummája, hogy azért lassú az SSD-m, mert nem tudnám fejből felvázolni szilíciumlapkák tervrajzát, vagy egyedül megírni a firmware-t. Legalább is nekem ennyi jött le...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12824) Gery15


Gery15
addikt

Intel 530 120GB SSD újra 100%. Asszem radi8tor1 ajánlotta, hogy írjak a HDS totyikaba. :R

HyperX

(#12825) keke69 válasza Fire/SOUL/CD (#12805) üzenetére


keke69
őstag

Szia!
Agility 3-as ssd-re feltettem SetupRST_12.9.0.1001.exe - W7/8/8.1 (újabb gépekhez) amit írtál és újraindítás után nem bootolt vissza a gép,nem látta az SSD-m! :O

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12826) margithid


margithid
veterán

Na megjött az intel 520, nekem is ronda de enm érdekel:)
Azt azért hiányolom, hogy CD nincs a csomagban, intel odlaláról le kell majd tölteni a drivereket, vagy szükség van erre egyáltalán?

(#12827) margithid válasza margithid (#12826) üzenetére


margithid
veterán

Be is kötöttem, viszont biztonsági mentést enm tudom, hogy tudok rá csinálni, HD sentinel látja az új ssd-t, de mikor windows7tel a biztonsági mentés beállításánál vagyok, nem látja az intel ssd-t.

Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#12828) janos666 válasza margithid (#12827) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van rajta legalább partíció, filerendszer, mountolva is...?
Miért SSD-re raksz egy biztonsági mentést?
Ha nagyon sűrűre szeretnéd ütemezni az automata mentést, akkor érdemesebb lehet a RAID-1, és arról rótkábban készíteni egy-egy backup-ot is (akárhova, pl. HDD-re).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12829) margithid válasza janos666 (#12828) üzenetére


margithid
veterán

Huh, sokat nem értek abból amit írsz:)
A léyneg a samsung ssd-m kondiciója 1%, vettem egy intel 520at, és arra akarom klónozni a msotani dolgaimat, ha a samsung elszáll, akkor ne legyen kiesés a munkámban.
Ezt a költöztetést, klónozást szeretném minél egyszerűbben elvégezni.

Bocs hogy ebben a fórumban, de win7 fórumában nem segítettek és talán ez is szorossan kapcsolódik ssd-khez, hátha iylenről nem volt még szó.

[ Szerkesztve ]

(#12830) Vakegérke válasza margithid (#12826) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az SSD-nek nem kell külön driver, ahogy a winyónak sem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12831) janos666 válasza margithid (#12829) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a helyedben klónoznám az Intel SSD-re a Samsung SSD tartalmát, újraindítanám a gépet úgy, hogy már most az Intel SSD-ről fussson, aztán elkezdeném tesztprogramokkal nyúzni a Samsung-ot, míg meghal/gariztatható lesz (vagy megunod, mert úgy néz ki, hogy sokáig 1%-os akar maradni).

Ezt nem hiszem, hogy magával a Windows-al meg tudnád csinálni. Egy harmadik eszközről (CD, pendrive, tartalék HDD) kell bootolnod és valamilyen módon (1:1 szoktor-szektor klónozás vagy partíciót és filerendszert is értelmező másolás -> ha azt Intel SSD kisebb, akkor csak utóbbira van lehetőséged).

Van pár olyan szoftver, ami elkészít neked egy ilyen lemezt / USB tárolót (RescueDisk és hasonló nevekkel hivatkozva), amiről bootolni tud a géped és végre tudod hajtani a költöztetést. Talán ingyenest is tlaálsz.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12832) margithid válasza janos666 (#12831) üzenetére


margithid
veterán

Mármint mit nem tudnék megcsinálni?
Nem akarom idő előtt tönkrevágni a samsung ssd-t, ha fél évig bírja még, az csak jó.
Vagyis a msotani win7emet hogy tudom legegyszerűbben klónozni intel ssd-re? Kiírom DVD-re és úgy?

http://www.macrium.com/reflectfree.aspx

Ilyesmit találtam, de ez nem tudom jó-e erre.

[ Szerkesztve ]

(#12833) Vakegérke válasza janos666 (#12831) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez ingyenes. Szerinted megfelel a célnak?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12834) margithid válasza Vakegérke (#12833) üzenetére


margithid
veterán

Megnézem.

Esetleg tudsz a használatához kis segítséget adni?:)

[ Szerkesztve ]

(#12835) margithid válasza Vakegérke (#12833) üzenetére


margithid
veterán

Próbálok particiót másolni, de nem iskerül.
Létrehoztamm ár az intel ssd-n is egy 100 mb-os és egy másik particiót, maire majd a win7et fogom átmásolni, de valamiért nem engedi mikor próbálom...

(#12837) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na megérkezett az intel 520. Előzmények: [link]

Csak próbaképpen megnéztem:
(IMG:/dl/upc/2014-08/19/189248_zuv9du9n9dpeosqd_ssd.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

(#12838) Vakegérke válasza margithid (#12834) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem használtam még, ezért a kérdés, amit feltettem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12839) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

ASUS H97M PLUS és Samsung 840 EVO 250 GB (ld. teljes gép az adatlapomon) esetében milyen alaplapi alkalmazásokat és illesztőket kell felraknom?

Nem tudom, hogy jók-e a mért eredményeim, jól van-e az SSD optimalizálva, stb. Samsung Magician 4.4.0-ban hibernálás KI, Virtual Memory HDD-re rakva, indexelés BE (de csak a HDD-n), Prefech/SuperPrefech KI, Write Cache Buffer Ki, Write Cache Buffer Flushing KI opciókat állítottam.

Mindenről itt vannak screenshotok:
CrystalDiskMark_20140819.png
Eszkozkezelo_20140819.png
Samsung_Magician_20140819.png
SSDok_20140819.png
Telepitett_ASUS_programok_20140819.png

Köszi: sinick

Ui: A kérdést Asus Z97/H97 (LGA1150) alaplapok topikban is feltettem.

(#12840) geri173


geri173
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok nagy tech guru.
Nemrég vásároltam egy Samsung 840 EVO 128GB SSD-t.

Gigabyte GA-EP31-DS3L alaplapom van. 4 gb ram. (Ezt is most fejlesztettem 2-ről)
E5200 2.5Ghz dualcore proci (Sajnos nem egy acélos darab)

Elolvastam néhány cikket, és itt pár oldalt, de csak egyre nagyobb a katyvasz, úgyhogy inkább írok. :)
A terv az volt, hogy 64 bites win7-et teszek fel, de sajnos a dvd olvasóm megadta magát, de türelmetlen voltam és csak 32-est tudtam feltenni hdd-ről az új ssd-re.
Sikerült néhány dolgot beállítani, kivéve az ACHI dolgot. Nem találtam BIOS-ban ilyen opciót. Mit tehetnék ez ügyben? Vagy érdemes ezzel egyáltalán foglalkoznom?

A 4GB memóriából állítólag csak 3582 ismer fel. 2071MB Free.
Ezt nem igazán értem. A 32 bit-es win7 miatt van? Érdemes lenne majd felraknom inkább a 64-est? :)

Köszönöm előre is a segítséget. :)

(#12841) ffodi válasza geri173 (#12840) üzenetére


ffodi
veterán

A te lapod BIOS-ában az AHCI mód ha jól rémlik Enhanced mód néven fut. (Sata mode opciónál)

Igen a 32 bites Windows miatt van, pont 4 GB RAM-nál ez még nem olyan vészes dolog, de azért édemes lehet felrakni egy 64 bites változatot.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12842) margithid válasza Vakegérke (#12838) üzenetére


margithid
veterán

Megpróbáltam, de a windows tök üresnek látja az ssd-t.

(#12843) janos666 válasza margithid (#12842) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez teljesen normális. Néhány gyártó némely termékét akár kész filerendszerrel árulja, de alapvetően egy "szűz" meghajtón először partíció(ka)t, majd arra(/azokra) filrendszert kell létrehozni, amit végezetül pedig mountolni kell.

A Windows inicializálásnak hívja az első partíció felvételt és meghajtó betűjel hozzárendelésnek a mount-olást. Ezt legjobb a DISKPART-al csinálni parancssorból, de a grafikus felületen is megoldható minden lépés, egész jól automatizáltan (csak így GPT esetén -ami újabb Win-eknél alapértelmezett- lesz egy felesleges MSR partíciód is, amitől 100-200Mb "elveszik", DISPART-al ez kiküszöbölhető).

De... téged ez most nem is érint, mert egy klónozás során úgyis felülíródik minden ilyesmi...
Még olyan nyavaja üthet be, hogy a knozóprogram sem ismeri fel a lemezet, míg nincs rajta partíció avgy akár filerendszer is, hiába fogja ezeket később felülírni (mert maga a detektálás van hülyén megoldva), ilyen pl. az Acronis is, amit sok HDD/SSD gyártó mellékel ingyen. De amit linkeltek neked, azzal szeirntem nincs ilyen gond (talán az Acronis-nál sem, ha CD-ről / pendrive-ról indul, még csak Win alól néztem).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12844) margithid válasza janos666 (#12843) üzenetére


margithid
veterán

No, majd holnap megnézem, hogy mi lesz ha az intel ssd-ről bootolok.

(#12845) geri173 válasza ffodi (#12841) üzenetére


geri173
csendes tag

Köszi!

Átraktam az általad említett módba és lett egy pici javulás. A progi viszont továbbra sem ACHI-nak látja. :(

Esetleg ezekkel a csatlakozókkal érdemes lehet még játszadozni? 0 ,1, 2, 3
Először a 0-ba raktam az SSD-t 1-be a HDD-t, de rosszabb volt. Jelenleg 1-ben van az SSD, 2-ben a HDD.

(#12846) Ice&Lime válasza sinick (#12839) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pár felesleges dolgot feltelepítettél sajnos.
Állítsd vissza a win szabványos sata ahci vezérlőjét és utána mérj egyet ellenőrzésképpen.
SSD tudástár cikk 2. oldalon - Valami nem stimmel a TRIM-mel kérdés-válasz.
Hd sentinel-lel is nézd meg mit ír ki az információknál, ahol a trim-mel kapcsolatos dolgok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#12847) sinick válasza Ice&Lime (#12846) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi a választ!

Az intel egyik feleslegesének eltávolítása valamit leszedett.

Intel Rapidot leszedtem és visszaállt a szabványos AHCI, amivel az újramért írás jobb lett.

HDS, CryístalDiskInfo, SSDok, szerint van TRIM.

Eszkozkezelo_2_20140819
CrystalDiskMark_2_20140819
SSDok_2_20140819
Samsung_Magician_2_20140819

A Samsung Magician szerint a szekvenciális olvasás és írás mindig is megvolt (de elsősorban! nem az lenne a lényeg).

Ez már jó? Mi legyen? Ne tegyem fel a IRST-t? (Esetleg alignálás?)

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

(#12848) Doky586 válasza geri173 (#12845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A te lapod még nem ismeri az AHCI-t. a legjobb nálad az Enhanced mód. Csak akkor lesz jobb ha alaplapot cserélsz.. de csak emiatt nem érné meg a csere.. :U

[ Szerkesztve ]

(#12849) radi8tor válasza sinick (#12847) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs szükséged IRST-re csak akkor, ha van RAID is a gépen (gondolom nincs).
Alignálás rendben van, ezt írja SSDOK is (jobbra lent)

Szerintem rendben vagy.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12850) sinick válasza radi8tor (#12849) üzenetére


sinick
senior tag

Nincs RAID. OK, köszi, akkor így hagyom.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.