Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#22001) varmi2 válasza fer (#22000) üzenetére


varmi2
nagyúr

De nekem uefis gépem van, és uefiben van telepítve a win10

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22003) King Unique válasza LámaZ (#22002) üzenetére


King Unique
titán

Külsőként szerintem nem kell annyira hasra esni tőle...mert:
+ 2 TB tárolókapacitás
- vsz nem működik ezen sem a TRIM...
- 450 MB/s az USB 3.0 szint...vagy netán USB 3.1 Gen 1-es a kicsike [link]? :D
- drága

(#22004) woros


woros
őstag

Sziasztok!

Itt is megkérdezem, hátha meg tudjátok mondani, hogy ha 20Gb/s sávszélem van ami 2500MB/s akkor egy 950 Pro 512GB ami olvasni 2500-al írni 1500-al tud arra elég a sávszél vagy kell a 32Gb/s?
(Össze kell adni az olvasás/írást vagy nem - egyszerre úgysem tud írni és olvasni, mert vagy ír vagy olvas - gondolom én.)

(#22005) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

Pár napja vettem egy Intel 535 ssd-t, sentinel csak 80%-nak írja,ez miért van.
Valamit be kéne még állítanom? Nem tudom mi az az Sentinel által ajánlott Trim funkció,amit említ.

Az Összes írt adatmennyiséget se értem, win7 van rajta, 111ből, 78giga szabad.
Mi az,hogy 236 giga összes írt adatmennyiség?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#22006) varmi2 válasza Surda- (#22005) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tegyél be egy ssdok képet. Utána okosabbak leszünk.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22007) Surda- válasza varmi2 (#22006) üzenetére


Surda-
őstag

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#22008) varmi2 válasza Surda- (#22007) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a gond, hogy nem megy a trim szolgáltatás. Első lépés, szedd le a amd drivert, és hagyd, hogy a win feltegye a sajátját.

Itt a cikk,4. pont

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22009) Surda- válasza varmi2 (#22008) üzenetére


Surda-
őstag

Köszi!

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#22010) Piftuka válasza Doky586 (#21966) üzenetére


Piftuka
veterán

"1.: akkor állítsd min 400 ... max 5000 MB-ra, de mindenképp CSAK az ssd-n legyen, lassú meghajtón csak a rendszert lassítaná.."

Ne feledd, hogy volt idő, amikor még csak HDD-t használt mindenki, illetve a kevesebb/lassabb RAM-ok működteték a számítógépeket.

Egyébként most szerintem azért annyira nem drasztikus a helyzet. Az viszont tény, hogy 4 GB DDR3 is kevés a Windows-nak (lásd a példámat), és ha egyáltalán nem használok lapozófájlt, akkor aztán nemhogy belassul, hanem sajnos lehal a rendszer. :(

Ennél még mindig százszor jobb, ha csak a HDD-n, de legalább van beállított (megfelelő méretű) lapozófájl.

Ha pedig hamarosan leírom a fentebb említett többi tapasztalatot az Intel 535 SSD-m beüzemelésével és tesztelésével kapcsolatban, akkor megérted, hogy miért ódzkodom az SSD-re beállítani a lapozófájlt.

Egyébként anno a Windows "ősidőkben" volt arra vonatkozóan egy szakmai cikk, hogy melyik lapozófájl a leghatékonyabb...

A változó méretű abszolút nem javallott. Anno, kisebb memóriamodulok esetén a memóriamodul méretének dupláját, fixen beállítva javasolták. Én is így használtam egy idő után mindig.

Ha jól emlékszem, valahol a 2 GB-os DDR modulok idején jött el, hogy elegendő volt a modul méretével megegyező lapozófájlt beállítani.

(És ahogyan - például itt is - több felhasználó tapasztalata is mutatja, 8 GB DDR3 esetén már valóban nem kell alkalmazni. De nyilván ezt én még - megfelelő modul hiányában - nem tudtam tesztelni.)

"2.: az nem baj ha felteszed az Intel AHCI driver packot, csak utána válts vissza a Microsoft féle Szabványos AHCI driverre az összefoglaló szerint. semmi extra drv nem kellett volna utána."

Szerintem félreértettél, vagy nem volt egyértelmű, amit írtam...

Nem egyetlen telepítésről van szó, hanem 5 egymást követő telepítésről. (A legutóbbit használom most.)

Mindegyik verziót kipróbáltam. Az egyetlen hibátlan és működőképes megoldás az, amit ismertettem.

Mint írtam nem telepítettem driver-t! Éppen az a lényeg, hogy a működőképes megoldás csak az .INF csomag. (A "driver" az Intel Rapid Storage Driver lett volna. Az tényleg egy komplett applikáció.)

És még egyszer mondom... a Microsoft féle szabványos AHCI driver nem ismeri fel az alaplap jellemzőit. Márpedig, amikor egy 5 éves, a legkevésbé sem "egzotikus" Intel alaplapot sem megfelelően ismer fel a Windows, akkor bizony segíteni kell neki.

Summázva: javítandó a leírás, mert biztosan mások is (szerintem sokan - csakúgy mint én korábban - mit sem sejtve, rossz AHCI beállításokkal használják a gépüket még most is) profitálhatnak az észrevételből.

Így jelenlegi formájáben helytelen és félrevezető az, ami a leírásban olvasható az AHCI driverek használatával kapcsolatban.

Ez egy ilyen dolog. Egy "csont nélküli", egyszeri "fire & forget" jellegű Windows telepítésnél ki sem derül mindez. Csak az olyan kísérletezéssel, amit most az SSD használat miatt én is végigvittem.

"Aquila non captat muscas."

(#22011) Piftuka válasza Taktoj (#21991) üzenetére


Piftuka
veterán

"Pifuka pár hsz el ezelőtti lapozófájl bekapcsolása kb mennyivel rövidítheti az élettartamot?"

NAGYON jó kérdés! Ugyanez fogalmazódott meg bennem is az eddigi tapasztalatok során. Hamarosan leírom, hogy miért.

"Én is úgy veszem észre hogy kell a lapozófájl, de minden mást az ajánlott cikk szerint én is letiltottam."

Én Bodor fórumtársunk, és SSD szakértő kiváló cikke alapján semmit nem tiltottam le.

Én ezt a cikket tekintettem alapnak az SSD telepítése során.

Alignálás, TRIM, kellő mennyiségű szabad tárhely az SSD-n...

"A most már lassan 4 éves Flash SSD topikbeli tapasztalatok, és a nemzetközi oldalakon olvasható írási terhelésről történt beszámolók és eredmények alapján ki merem jelenteni, hogy semmilyen más, SSD kímélő beállításra nincsen feltétlenül szükség."[..]"Bizony, sokkal többet bírnak az SSD-k, mint azt pár éve hittük."

Sajnos a a jelenlegi tapasztalataim alapján ebben már nem vagyok annyira biztos! :(

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#22012) Surda- válasza varmi2 (#22008) üzenetére


Surda-
őstag

Sikerült is bekapcsolnom a trimet :)
HDSentinel Összes írt adatmennyiségnek már 257gigát ír,szóval az valami szoftver hiba lesz sentinelben szerintem.

Crystaldiskel lemértem a sebességet,az elég karcsú ahhoz képest,hogy a gyártó 540es olvasási és 490-es írási sebességet igér.
Ez miért lehet?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#22013) Anonymus23 válasza Surda- (#22012) üzenetére


Anonymus23
veterán

De mi a bajod azzal az összes írt adatmennyiséggel? Csak a teszteléssel minimum 12GB adatot írtál rá.
Ennyi adatot írt összesen az SSD, amióta működik, ez csak növekedni fog.

;) - The Power of the Light Side

(#22014) Surda- válasza Anonymus23 (#22013) üzenetére


Surda-
őstag

Ja aha.. Akkor félreértettem,azt hittem ennyi adat volt már tárolva rajta,nem tudtam,hogy pl egy tesztelés is ennek számít.
Sebességére mit mondasz?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#22015) Anonymus23 válasza Surda- (#22014) üzenetére


Anonymus23
veterán

A gyártói specifikációkkal kell összehasonlítani, én nem vagyok ebben guru, vannak itt ezt csípőből vágják.
Ha hozza amit a gyártó ígér, akkor nincs gond.

Vagy esetleg keress rá neten vagy itt, hogy másoknak milyen eredmények jöttek ki, de persze mindez függ felrakott jó/rossz drivertől, alaplaptól, chipkészlettől...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#22016) radi8tor válasza Surda- (#22014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Máshogyan kell tesztelni, ha a gyári értékeket szeretnéd látni:
Gyorstalpaló SSD sebesség problémásoknak

Amúgy még gyorsabb is, mint írják:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22017) Surda- válasza radi8tor (#22016) üzenetére


Surda-
őstag

Köszi,ez elkerülte a figyelmemet.
529.4 / 489.8 lett a végeredmény.
Ez elfogadható eltérés?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#22018) radi8tor válasza Surda- (#22017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze.
Használd, ne méregesd. :)

⭐ Stella

(#22019) Zozzant


Zozzant
addikt

Sziasztok! Valaki megszakértené ezt nekem? HP Compaq 6910p laptop és Kingston Hyperx Fury 120GB. Jó vagy lehetne jobb is? A sebességgel amúgy meg vagyok elégedve.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#22020) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Szinte az egész fórumot körbejártam, a random időközönként történő gép fagyás problémámmal. Változást hozó ötletek a fórumon sem kaptam, minthogy a google sem hozott eredményt. Semmi konkrétum nincs, hogy mi lehet a hiba oka, egy biztos, hogy amióta az SSD be van szerelve azóta csinálja. Viszont az SSD-t oda vissza leteszteltem jó párszor és rendben van. Az jutott eszembe, hogy a Ti javaslatotokra anno a win8.1 alap chipset driverét használjam. Kipróbálásra, hogy fagy e kipróbálom az inteles chipset drivert. Mit gondoltok?
Próbálok folyamatosan változtatni valamin, és várok, hogy lesz a fagyás. A legutóbbi változtatás a BIOS reset volt, de tegnap, 1 hónap után ismét fagyott. Hétvégén szétszedem a gépet, alaposan kipucolom. Ha ez sem hoz javulást, akkor jönne az inteles chipset. Ha az sem, akkor teljesen kifogytam az ötletekből és marad az, hogy beviszem a gépet az Aqua-ba, onnan van a még garis SSD. Teszteljék, méregessék, stb hátha találnak valamit... :O

[ Szerkesztve ]

(#22021) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Több helyen olvasom, hogy ha a gépben van ssd és hdd is, akkor win telepítés előtt hdd-t le kell húzni. De azt Sehol nem írják, hogy miért.

Mi van, ha nincs kedvem szétszedni gépet és úgy telepítem wint, hogy ssd és hdd is bedugva?

[ Szerkesztve ]

(#22022) Vakegérke válasza kory24 (#22021) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Valószínűleg a HDD-re pakol rendszerfájlokat a telepítő, miközben az SSD-re telepítesz.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22023) xuldar válasza kory24 (#22021) üzenetére


xuldar
őstag

Pedig oda van írva több helyre is, miért ajánlott lehúzni. Sajnos oda is hajlamos pakolni rendszerindító cuccokat, és ha kiveszed a gépből a winyót, nem fog elindulni a rendszer.
Amúgy ezt én sem értem, már a 3,5. oprendszerüket készítették fel SSD-hez (TRIM, AHCI, stb), és nem tudják vagy nem akarják megoldani, hogy kizárólag a kijelölt meghajtóra kerüljön a rendszer összes cucca. Van valami konkrét oka is, vagy csak ennyire letojják a júzereket, hadd tanuljanak a saját hibájukból?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22024) deicide válasza xuldar (#22023) üzenetére


deicide
veterán

De csak akkor pakol oda rendszerindító fileokat, ha partícionálatlan területet talál, nem? Legalább is a Win7 meglévő másik partícióra nem pakolt, ha nem talált nem partícionált 100MB-t, akkor a C-re rakta a bootfileokat.
Nekem soha nem is volt ez a 100MB-s partícióm pont ezen okból kifolyólag, mert nem hagytam rá esélyt.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22025) Doky586 válasza deicide (#22024) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem ilyen egyszerű mint hiszed, ez a bios beállításaidtól is függ,,

Az emberek sokkal többet panaszkodnának sikertelen telepítésre ha nem így működne a telepítő, hanem úgy hogy mindig mindent a C:-t tartalmazó lemezre rakna.

[ Szerkesztve ]

(#22026) Emperor_ válasza _stick_ (#22020) üzenetére


Emperor_
addikt

A hibaüzenet eventid-ja alapján átfésülném az internetet...
A memókat tesztelném, memtest-el...

Egy SSDOK képet lécci szúrj be ide! (Van benne képmentési funkció :) .)

Az intel driver telepítése nem feltétlenül badarság, de alapban nem ajánljuk. Egy próbát persze tehetsz. De nem mindegyik verzió alkalmas Fire/SOUL/CD egyik hozzászólásában benne volt, amit ő ajánl.

(Én tegnap egy noti esetén speciel a legutolsót telepítettem és nem volt vele gond, ment a TRIM. Sőt, csak úgy ment. A SATA mód IRRT-re volt állítva a BIOS-ban és win7 ebben a módban volt telepítve. De ez nem szorosan kapcsolódik az ügyedhez :) .)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#22027) _stick_ válasza Emperor_ (#22026) üzenetére


_stick_
őstag

Kösz a választ!
Délután lövök képet SSDOK-ról.
Az internetet már átfésültem, a géptakarítástól kezdve a hűtésen át, a hang illesztő frissítéséig végigzongoráztam mindent, eredménytelenül... :(

(#22028) deicide válasza Doky586 (#22025) üzenetére


deicide
veterán

No de akkor hogy működik a telepítő, ha nem talál partícionálatlan területet? Nem települ fel és kész? Ugyan 6 éve már nem telepítettem Win7-et, mert az a rendszer megy még most is, amit 2009-ben raktam fel, de akkor így működött, hogy nem talált, ezért ment a "C"-re. Mondjuk az még egy 775-ös deszka volt E8400-al ha jól emlékszem, azóta volt pár platformváltás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22029) _stick_ válasza Emperor_ (#22026) üzenetére


_stick_
őstag

Tessen :R
adata

(#22030) Anonymus23 válasza Doky586 (#22025) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt hogyan lehet megtudni, hogy rakott-e rendszerfájlokat a win telepítés a HDD-re is az SSD mellett? (azon túl, hogy lehúzom a HDD-t az alaplapról és úgy próbálom indítani)

Nekem volt benne egy 1 TB-os HDD, de fullra partícionálva és formázva... Most sem látok másik partíciót rajta.

;) - The Power of the Light Side

(#22031) Vakegérke válasza Anonymus23 (#22030) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem lesz másik partíció, csak a gyökérben pár rejtett attribútumú fájl. Feltéve, hogy a HDD-re pakolta őket a telepítő.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22032) Anonymus23 válasza Vakegérke (#22031) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom látni kellene-e a fájlokat, de rejtett fájlok nincsenek a főkönyvtárban, csak néhány rejtett mappa, úgymint:
$RECYCLE.BIN
msdownld.tmp (üres)
Recovery (benne egy rejtett LOG mappa, de mindkettő üres)
System Volume Information (nem tudok belelépni)

;) - The Power of the Light Side

(#22033) Vakegérke válasza Anonymus23 (#22032) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a HDD-n nem látsz a gyökérben(!) rejtett, és nem oda való fájlokat, viszont az SSD-n a 100 megás partíción vannak, akkor nyertél. Ez Win7-re vonatkozik, fölötte más az extra pertíciók mérete, és (ha jól tudom,) kettő van.
Nálam így néz ki a 100 megás partíció:

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22034) Anonymus23 válasza Vakegérke (#22033) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen. Win10 tiszta telepítés ment rá, de most kipróbáltam HDD nélkül is simán bootol, szóval elvileg jónak kellene lennie, és köszönöm az infókat!

Azok a partíciók az SSD-n vannak.

Más:
Kérdeztem korábban is, hátha most valaki tudna segíteni:
16 GB fizikai memória mellett mekkora lapozófájlt érdemes beállítani (már ha kell egyáltalán)?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#22035) gozika


gozika
csendes tag

Sziasztok érdeklődni szeretnék hogy mi okozhatja ezt a sok írt adatmennyiséget és ezt az aránytalan törölt adatot? Válaszotokat segítségeteket előre is köszönöm!

gozika23 = Gózon Lajos a többi lényeges infó a gyors üzlethez a privát adataimnál

(#22036) Vakegérke válasza Anonymus23 (#22034) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor nyertél, és szívesen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22037) Bodor válasza Anonymus23 (#22034) üzenetére


Bodor
veterán

500 MB bőven elég.

(#22035) gozika: Mihez képest sok ? Szerintem meg teljesen rendben van. Felejtsd el az aggódást, és csak használd az SSD-t. ( a törölt adatot meg honnan látod? ;] )

(#22038) Anonymus23 válasza Bodor (#22037) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszi a választ :R

;) - The Power of the Light Side

(#22039) csizo13


csizo13
tag

Sziasztok!
Erre is vetnétek egy pillantást beállítások szempontjából? Laptopba tettem, msatás.
A fennmaradó részt még nem partícionáltam. 120Gb-ből 50Gb-t adtam a w10-nek, meg kisebb programokat telepítettem a c-re. van 16Mb reserved partition, az elég, mert a 840-nél sem kell már hagyni 10%-ot, (gondolom ennél sem) azt olvastam a cikkben
Életemben először szedtem szét laptopot, raktam bele, memóriát, ssd-t. Mondjuk mindent felismert egyből. Nem tudtam, hogyan telepítsem, ezért usb-ről csináltam a memória, ssd betétele után, de nem töröltem az eredeti hddről win 10-et.
Majd miután minden rendben volt formatáltam a régi win10 meghajtót.
Most mindig rákérdez, hogy a 4.kötet, vagy a 9. kötetről induljon. 4-es a régi hdd, 9-es az ssd.
Gondolom egyszerűen alapértelmezettre teszem egy ilyen rákérdezésnél a 9. kötet (ssd-t) és kész.

[ Szerkesztve ]

(#22040) Emperor_ válasza _stick_ (#22029) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez teljesen rendben van.

Egy dolgot változtatnék meg csak. A virtuális memóriát picit fentebb tenném, kb így: 400 MB-2000 MB.

Illetve a BIOS-odból nincs egyel frissebb?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#22041) _stick_ válasza Emperor_ (#22040) üzenetére


_stick_
őstag

Kb 1 éve volt szervizben a gép (más miatt) akkor tettek fel egy frissebet, de már akkor is 1-2 éves volt a legfrissebb. Úgyhogy sztem nincs frissebb.

(#22042) Emperor_ válasza csizo13 (#22039) üzenetére


Emperor_
addikt

Szerintem OK.

(Egy dolgot nem, értek minek a win10-nek 2 GB virtuális memóriát lefoglalnia, 8 GB fizikai RAM mellé :F . De ez alapvetően nem e topic témája...)

A hibernálást tiltsd le, ha nem használod!

Ha küldesz riportot Fire/SOUL/CD-nek akkor be tudja építeni az mSATA-s EVO850 támogatását az SSDOK-ba.

(#22041) _stick_
OK
Néztem ez ügyben a giga honlapján, de az SSDOK által kiírt típust nem leltem meg. (Vagy csak túl fáradt voltam :U .)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#22043) Zozzant válasza Zozzant (#22019) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszi mindenkinek! :(((

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#22044) _stick_ válasza Emperor_ (#22042) üzenetére


_stick_
őstag

Megkerestem, a "legfrissebb" van fent.
No mindegy, előbb vagy utóbb szerviz lesz a vége... Szinte kifogytam az ötletekből.
Azért kösz, hogy foglalkoztál a témával. :R

[ Szerkesztve ]

(#22045) Emperor_ válasza _stick_ (#22044) üzenetére


Emperor_
addikt

Szívesen!
Ez valóban a legutolsó.
Én az angol oldalon kerestem, akkor valószínűleg ezért nem leltem...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#22046) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Samsung 850 EVO SSD-t és lenne egy amatőr kérdésem :)
A Samsung Magician programban mit állítsak be, ennél a résznél?
SSD

Valaki segítsen ki, legyen szives :)
Köszönöm szépen!
Üdv.:Jani

(#22047) Bodor válasza McBJani (#22046) üzenetére


Bodor
veterán

Semmit. Szedd le azt a programot a gépről, de gyorsan, mielőtt kárt okozol vele !

Olvasnivaló

[ Szerkesztve ]

(#22048) McBJani válasza Bodor (#22047) üzenetére


McBJani
tag

Olvastam, leszedtem, így jól vagyunk? :D

(#22049) Bodor válasza McBJani (#22048) üzenetére


Bodor
veterán

:K

(#22050) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Lassúnak érzem a gépet, esetleg rápillantanátok az alábbi képekre, hogy minden rendben van-e?


Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.