Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12102) kerekfej


kerekfej
addikt

Handball94 és Sk8erPeter

Sajnos egyik sem segített, nem lehet látni. Lehet reinstall lesz. A 4.3-assal nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#12103) Fire/SOUL/CD válasza Hardver Arc (#12099) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SSDOK-ról dobj képet. (Az a 80% gyanús, mert HDS akkor jelez ilyen %-t, amikor nem megy a TRIM, viszont, az 1000nap az necces, szóval kép után talán okosabbak leszünk)

kerekfej
Ott van az, az automatikusan indulókban csak Task Scheduler Configuration Tools néven

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12105) Hardver Arc válasza Handball94 (#12100) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Valami 4.50 es verzio ipon.hu- ról szedtem le
Janos mathe

[ Szerkesztve ]

(#12106) Hardver Arc válasza Fire/SOUL/CD (#12103) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Itt egy kép.. Több mint ezer nap bocsi elírtam.. Meg az a fura hogy működési időnek 4 napot ír.. Csak azt nem értem hogy a wd caviar blue vinyomat délbe vettem és annak jó írja hogy működési idő 5 óra lesz lassan..

(#12107) Fire/SOUL/CD válasza Hardver Arc (#12106) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én azt kértem, hogy az SSDOK-ról dobj képet(beépített screenshot a bal alsó sarokban) :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12108) Hardver Arc válasza Fire/SOUL/CD (#12103) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Mindjárt rakok fel az ssdok ról is picturet..

(#12109) Sk8erPeter válasza Hardver Arc (#12106) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#12110) Hardver Arc válasza Fire/SOUL/CD (#12107) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

(#12111) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

FSCD!
Köszi, hogy meghallgattad a kérésemet!
Nagyon jó lett az ssdok verzió újításban a .png formátumba mentés, most már tökéletes a mentett kép.
Még egyszer köszönet érte!

(#12112) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.egy olyan kérdésem lenne,hogy ebbe az alaplapba ASUS MAXIMUS VI FORMULA szeretnék berakni egy Samsung 840 EVO mSATA SSD-t amire az OP kerülne.Megoldható vele ?

[ Szerkesztve ]

(#12113) Pityu.


Pityu.
nagyúr

SSD nek baj ha 30 fok most a hőmérséklete?Általában 26 fok szokott lenni de most meleg van bent.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12114) baboss válasza Pityu. (#12113) üzenetére


baboss
őstag

Elfogadható normális érték,teljesen jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#12115) ffodi válasza baboss (#12112) üzenetére


ffodi
veterán

Nem, mivel a lapodon M.2-es foglalat van, abba nem tudod beletenni az mSATA SSD-t. (tehát válassz M.2-es SSD-t :) )

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12116) Pityu. válasza baboss (#12114) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor meg nyugodtam

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12117) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#12112) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem. Vagy a hagyományos SATA SSD-t használhatsz vagy NGFF(2242-t, azaz 42 mm hosszút), ez utóbbit 2 módon:

1. Alaplapra integrált (mPCIE Combo II)portra kötöd (ez esetben az 5. sorszámú SATA portot letiltja a deszka, oda nem lehet kötni meghajtót) egy, az alaplaphoz mellékelt kis adapter segítségével

2. "Hagyományos" módon, azaz PCIE 2.0 x1 portba dugod (külön vásárolható adapterre kötve)

[ Módosította: Qru ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12118) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Valaki 12099re?!
Kép hozzá 12110...

[ Szerkesztve ]

(#12119) Fire/SOUL/CD válasza Hardver Arc (#12118) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos az ADATA SP600 JMicron vezérlője semmi értékes infót nem ad vissza a SMART adatokban, így a HDS információkra kell támaszkodni. Azt mindenképp meg kellene tenni, amit a HDS javasol, azaz elsőre táp- és adatkábelcserét és folyamatosan figyelni, hogy több adatátviteli hiba nem fordul-e elő.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12120) Hardver Arc válasza Fire/SOUL/CD (#12119) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Rendben köszönöm...
Majd akkor kábelt cserélek csak van egy olyan gyanúm hogy nem ilyen egyszerű a probléma. Bár jó lenne. Mindegy mindenesetre figyelem ha így marad és nem romlik tovább akkor nem küldettem szervízbe csak ha nagyon muszály lesz.. Egyenlőre tökéletesen gyors és jól működik..

(#12121) Fire/SOUL/CD válasza Hardver Arc (#12120) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mielőtt bármi gariztatásba belemennél, először mindig az adott gyártó szoftverével kell ránézni a meghajtóra(minden gyártó a saját szoftvere által visszaadott infókat veszi alapul, nem az SSDOK, HDS, SSD Life, Crystal Disk Info stb stb progikét)

Innen letöltheted az ADATA ToolBox-t (nem létező email címet is megadhatsz, nem ellenőrzik) és ezzel nézz rá a meghajtóra, meglátjuk mit ír ki.
(Sajnos nem lennék meglepve, ha mindent rendben találna, pont ezért nem szeretik a gyártók a Hard Disk Sentinel-t, mert az rávilágít olyan hibákra is, amelyeket szeretnének "elsumákolni...")

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12122) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Az SSD mennyire problémás meghibásodás terén? Érdemes itt az aprón olyat megvenni ahol a garancia egy pesti nagykerben van? Adnak hozzá hivatalos garancialevelet.

(#12123) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Revo-Drive-hoz milyen teljes ellenőrző programot ajánlotok?
Úgy néz ki valami kezd elmenni benne,mert rendszertelen megállásokat tapasztalok. Mint,amikor szépen eltűnnek a vinyók például AHCI driver hiba miatt...és végül megáll az egész.

De teljesen random. Az hogy zene,net vagy játék közben és hogy éppen mikor az tökmindegy.
Gép teljes takarítás is megvolt,akkor azt hittem ez megszűnt,de inkább csak keveset volt azóta a gép használva,de most így szabad hétvége által ma már a 3.-ik.

Köszönöm!

(#12124) Hardver Arc válasza Fire/SOUL/CD (#12121) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Igen azt majd lehet frissíteni kellene mert megnéztem az illesztő programját az ssd-nek és valami 2006-os van fent :/
Csak egyelőre mobil netem van még így nem sikerült még frissíteni.
Meg azt hittem a win 8.1 a legfrisebb drivert fogja felismerni..

[ Szerkesztve ]

(#12125) djyuri válasza djyuri (#12123) üzenetére


djyuri
őstag

Ez egyre sűrűbb...az írásom óta legalább 10-szer fagytam meg és volt egy olyan fél óra,hogy képtelen voltam elindítani az eszközt...

És most először kihozta a windows,hogy konzisztenciát kell ellenőrizni a C-n. És bizony kismillió töredéket,elveszett dolgot rakott össze.
olvasgattam erről pár fórumon,meg cikken belül,egyúttal kidobott pár linket Ebay-re,ahol gyártó által javított Revo Drive 3-asokkal van tele az ebay,ahol 99% ugyanezzel a hibával döglöttek meg,vagyis memóriavezérlő hibával.
Ezt én hogy tudom ellenőrizni?
gari megvan még...2016-ig...fel is keresem az eredeti tulajt (egyébként Ő csak kompatibilitási hiba miatt adta el kb másfél éve nekem mindössze pár hetesen. )

(#12126) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#12117) üzenetére


baboss
őstag

Ez jó hozzá ? 2 bevágás van rajta.

Ebben meg csak 1 bevágás,attól függetlenül be lehet rakni

[ Szerkesztve ]

(#12127) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#12117) üzenetére


baboss
őstag

Még ezt találtam.
Szerintem a bal oldali kell nekem,de javíts ki ha tévedek,vagy a jobb oldali is jó hozzá ?

Ebből kivettem a kártyát és beraktam az mSATA SSD-t,de a biosban és az OP altt sem lehet látni az SSD-t

[ Szerkesztve ]

(#12128) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#12117) üzenetére


baboss
őstag

Az mSATA SSD-hez ezt találtam.

(#12129) radi8tor válasza Gedeon31 (#12122) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a meghibásodással van gond, hanem azzal hogy a nagyker elhajthat téged, mivel nincs kisker számla róla (sok nagyker csak akkor vállalja a garanciális ügyintézést, ha tovább értékesítették a cuccot hivatalos módon).

⭐ Stella

(#12130) Gedeon31 válasza radi8tor (#12129) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezt jó tudni köszönöm megirtad nekem :R :)

(#12131) jada00


jada00
tag

Sziasztok!

Szeretnek kérdezni valamit, lehet, hogy hülyeséget, kérlek nézzétek el nekem! :B

Szóval, létezik az, hogy a Kingston hyperx 3k ssd erezhetően kicsit gyorsabb? Gondolok itt a reakció időre amikor adsz neki valami utasítást , gyorsabban végzi el? Nem a sebesség teszt eredményekre gondolok! Mint átlag felhasználó, aki lépked ide oda a computeren. Volt mar szerencsém egy jó pár típussal, de lehet csak én ereztem rosszul! koszi

(#12132) ffodi válasza baboss (#12126) üzenetére


ffodi
veterán

Igen az jó hozzá.

#12127

A jobb oldali kell neked, nem a bal!

Nem csoda, hogy nem látja, mert egyszerűen nem kompatibilis vele.......

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12133) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ide írom hátha valakit érdekel, ]Moo0 System Monitor-al szépen le lehet követni hogy pillanatnyilag épp mi fogja az SSD-t. (Bottleneck, Burdened by, infók)

[ Szerkesztve ]

(#12134) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#12128) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Az MSata meg az mPCIE két külön dolog, az MSata SSD-k közül igen kevés tud mPCIE porton is menni, így a Te MSata SSD-d sem. (Az Intel, Crucial, meg talán a Plextor gyártott ilyen meghajtókat, de tényleg csak 1-1 modelljük ilyen és lehet, hogy egyáltalán nem- vagy nehezen beszerezhetőek manapság)

2. Az MSata átalakító(SATA csatlakozással), meg az SATA Based NGFF meghajtó(B&M Key, amin 2 "vágás" van) azok max SATA3-as sebességgel fognak üzemelni, úgyhogy nem látom nagy értelmét ilyen megoldásokkal kísérletezgetni, hisz egyszerűbb egy mezei SATA-as (SATA3-as) SSD-t venni ez esetben.

3. Ha a SATA3-onál nagyobb sebesség elérése a célod, akkor azt 2 módon teheted meg (leírom újra)
# Az alaplaphoz mellékelt adapterbe kötöd a max 42mm hosszú, PCIE Based (M key, 1 "vágás" van rajta") SSD-t
# Veszel külön egy NGFF -> PCIE adapter és erre a PCIE portba köthető adapterre kötöd az NGFF, PCIE Based (M key, 1 "vágás" van rajta") SSD-t

Az első lehetőség előnye, hogy nem kell külön adaptert venned, hátránya, hogy 42mm-es, PCIE based meghajtókból igen vérszegény a kínálat itthon és végül is külföldön is, mert az ismert gyártók közül sem dobtak piacra 42mm-es méretben, inkább 60/80/110mm-es méretben, de ezen hosszabb SSD-k meg sajnos a kis adapterbe nem férnek bele

A második lehetőségnek a hátránya, hogy külön kell megvenni, viszont ott már nagyobb választékból tudsz mazsolázni, lévén, hogy a PCIE kártya a hosszabb NGFF SSD-ket is tudja fogadni

Remélem így tisztább lett a kép. :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12135) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#12134) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm a részletes szakmai leírást,most már minden világos.
Sikerült 8k-ért hozzájutnom egy ilyen SSD-hez.(A megrendelő ezzel tudta kifizetni a munkadíjat,szerintem jól jártam vele.)

Az én gépembe akartam lecserélni a KINGSTON HyperX 3K 120GB SATA3-as SSD-t,de a leírtak alapján nincs értelme,ezért inkább a gyerek gépében rakom be egy átalakítóval.

ffodi
Köszi az infót. :R

[ Szerkesztve ]

(#12136) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#12135) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha korábban is tudtam volna, hogy egy ilyen Samsung mSATA meghajtó kapcsán érdeklődsz, akkor egyből azt írtam volna, hogy ezt csak egy MSata->SATA adapterrel tudod beüzemelni az Asus deszkán.
Sebaj, így legalább plusz információkat is leírtam, ami hasznos lehet az NGFF SSD-kben gondolkodó usereknek.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12137) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#12136) üzenetére


baboss
őstag

Jól jött az infó,majd ha lecserélem az enyémet :R
"3. Ha a SATA3-onál nagyobb sebesség elérése a célod, akkor azt 2 módon teheted meg (leírom újra)
# Az alaplaphoz mellékelt adapterbe kötöd a max 42mm hosszú, PCIE Based (M key, 1 "vágás" van rajta") SSD-t"

[ Szerkesztve ]

(#12138) PNP


PNP
őstag

Korábban vettem két Kingston V300-at, kétféle méretben, mint most kiderült számomra, mindkettő már a lassabb változat. Ezek az értékek rendben vannak? Tudok egyáltalán bármit csinálni ezzel?

240GB, 521, SATA3:

120GB, 506, SATA2:

(#12139) HZoli87 válasza PNP (#12138) üzenetére


HZoli87
veterán

Mind a kettő érték rendben van.

(#12140) Savanya


Savanya
addikt

Lehet nem ide tartozik : Van egy OCZ Vector SSD-m és 24 nap használat után hirtelen lett 3 bad sector és a kondíció 95%-ra esett le HD Sentinel szerint . Ilyenkor gariztatható ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#12141) Ice&Lime válasza Savanya (#12140) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szvsz nem.
Figyelemmel kísérheted mi történik a napokban-hetekben vele. Egyenlőre ennyit tudsz csinálni.
És például ne használd torrentre, ne írd teljesen tele, jó driver-t használj, stb...

[ Szerkesztve ]

(#12142) thurands


thurands
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Samsung 840 Evo 120 gigás ssd-t és akadt vele egy kis problémám. A TRIM valamiért nem akar működni. Mikor frissen feltelepítettem a drivereket, frissítéseket a win7re, megnéztem hd sentinellel, hogy mit ír és 100% volt a teljesítmény, a trim be van kapcsolva. Mondom király, akkor telepítem tovább a programokat felfelé. Ezután gondoltam megint megnézem, hogy mi újság a hd sentinelben, erre kiírja, hogy az SSD TRIM funkciója támogatott, de inaktív, a teljesítményre 80%-ot mutat és az információk fülön az Op. rendszer TRIM funkció előtt nincsen pipa.

Kérlek segítsetek, szerintetek mi lehet a probléma?

Konfigom:
Windows 7 Ultimate 64bit
Alaplap: Asrock H61m-hvs (csak SATA 2 portja van)

[ Szerkesztve ]

(#12143) HZoli87 válasza thurands (#12142) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Erről dobjál be ide egy képet. De valószínű rossz illesztőprogram miatt nem megy a TRIM.

SSDOK

Itt a négyes pontban le van írva a megoldás. Link

(#12144) Ice&Lime válasza thurands (#12142) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Feltelepíthettél valamilyen chipset illesztőprogram csomagot és az bezavarhat.
Állítsd vissza a win szabványos sata driver-ét.

(#12145) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Ha SSD-m van ki lehet kapcsolni a swap fájlt? 8GB ramom van i3 proci, win 7.
Vagy valami kis méretet azért hagyjak? Az a kicsi mehet a vinyóra vagy maradjon az SSD-n?

(#12146) thurands válasza HZoli87 (#12143) üzenetére


thurands
csendes tag

Na visszaállítottam az alap AHCI drivert és még mindig ugyanaz van.
SSDOK:

Nem értem, hogy mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#12147) Ice&Lime válasza Soma01 (#12145) üzenetére


Ice&Lime
veterán

400-500 MB-ot hagyhatsz neki és maradhat az ssd-n.

(#12148) Soma01 válasza Ice&Lime (#12147) üzenetére


Soma01
veterán

Ok, akkor az ssd-n lesz egy 512 MB-os. De van bent egy vinyó is. Azt olvastam, hogy oda is érdemes beállítani egy autómatikus méretet. Aminek a mérete kb. a gépben lévő ram mérete lesz.

(#12149) HZoli87 válasza thurands (#12146) üzenetére


HZoli87
veterán

Sajnos én sem értem. SSDOK szerint rendben van a TRIM.

(#12150) thurands válasza HZoli87 (#12149) üzenetére


thurands
csendes tag

:S Nem értem mi lehet, friss windows telepítésnél még működött. Van valakinek valamilyen ötlete?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.