Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#13851) zack válasza Vakegérke (#13850) üzenetére


zack
nagyúr

Igazából részletkérdés...Tőlük van a procim, lapom, ramom, VGA-m, proci hűtőm, SSD-m. :U

:W

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13852) Vakegérke válasza zack (#13851) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mégis azt mondom, hogy először nyájasan intézd a cserét, utána mondd el sommás véleményed, különben kiteszed magad annak, hogy esetleg megtréfálnak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13853) djculture válasza zack (#13851) üzenetére


djculture
félisten

Akkor vigyázban állva jelents nekik csak, másképpen megvonják a garanciádat :P :D
Különben nem nagyon értem interneten megnézve az iponnál a legdrágább minden hardver, ilyen árakon már aki hajlandó tőlük vásárolni annak kezet kellene csókolniuk .. Eszembe nem jutna ilyen árakon vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#13854) Doky586 válasza djculture (#13789) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Erről mesélhetnél kicsit többet.

Már évek óta keresek módszert arra hogy hogyan lehet egy HDD vagy SSD-t írásvédetté tenni, de eddig csak adatkábelbe betoldható kis hardveres kütyüket találtam, ami nem felel meg részemre.

Erre most azt mondod hogy az SSD önmaga dönti el hogy mikor töröl és mikor nem, a PC vezézlésétől és minden mástól függetlenül. Eddig nem hallottam ilyesmiről egy kivételtől eltekintve (amikor a flash eléri a maximális írásmennyiségét -200eTB körül- és onnantól csak olvashatók a nandok).

(#13855) djculture válasza Doky586 (#13854) üzenetére


djculture
félisten

Ez a rutin nem törli az adatokat az a baj hanem irásvédetté teszi, magyarán a te problémádra nem megoldás. Ugyanis minden adatot lehet róla menteniu ami rajtavolt a lockolás időpontjában.

Az más kérdés hogy minden ssd képes a secure erease módra amit aktiválva tényleg eltünik róla az összes adat. Gondolom erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#13856) Doky586 válasza djculture (#13855) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az kellene hogyha az adatokkal teli SSD-met átviszem a szomszéd vírusoktól hemzsegő gépére (eSata vagy USB), ott nála lehessen olvasni, de NE lehessen rá írni.. Nem akarom hogy az adataim elvesszenek egy virusos gép miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13857) janos666 válasza zack (#13814) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mindazonáltal én sem vennék már SF-22xx vezérlős SSD-t, bárki címkézi fel.
Tényleg inkább Samsung >=830 (még ha nem is csípem a Samsung-ot).
Vagy esetleg egy Vector-t próbálnék még ki (bár van itt olyan, aki szerint az is érdemben elmarad a gyakorlatban attól, amit a szintetikus tesztek alapján várna az ember és elégedettebb a Samsung-al).

De konkrétan a 840 EVO nekem sohasem tetszett ezzel a TLC NAND-al és SLC szerű cache résszel. Ez bennem azt az érzést kelti, hogy a szintetikus tesztek egyáltalán nem mértékadók a gyakorlatra nézve. Persze érzésre a gyakorlatban lehet, hogy mégis kb. ugyan azt adja, mint a Pro verziók, még nem próbáltam.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13858) janos666 válasza Doky586 (#13856) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Viszel pendrive-on egy Live Linux-ot és arról boot-olva másolsz a saját adathordozóidról az ő adattárolóira (és ha ráérsz, esetleg futtatsz egy víruskeresést is az ő adattárolóin).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13859) Doky586 válasza janos666 (#13858) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ilyen egyszerű lenne a dolog nem kérdeztem volna... DE nem ilyen egyszerű az esetem.

Sok helyen sokszás fórumozó közt te vagy az első aki talán tudja hogy kell egy HDD vagy SSD-t szoftverből (beiktatott spéci hardverkütyü nélkül) írásvédetté tenni. Úgyhogy mostmár ne titkolózz tovább!!! Hogy tegyem írásvédetté? A vírusok se használnak ehez drága programokat: lásd centaurium esetét akinek ezen okra hivatkoztál..

[ Szerkesztve ]

(#13860) Sk8erPeter válasza Zlin50 (#13823) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Válaszoltam a másik topicban. :)

Sk8erPeter

(#13861) zack


zack
nagyúr

Srácok...Nagy a gond. :U Nincs ötletem.
Azért hívtak, hogy mehetek mert az SSD jó. :( Odamentem, kihoztak egy Z77-es lapot, összedugták, és láttam a Win mappát amilyen néven telepítettem.
Ebből arra gondoltam, hogy hazahozom, és nálam is jó lesz, mert "magától" megjavult...De nem. Nálam továbbra sem látja. Másik SATA kábel, másik port, azonos vezérlőn levő SATA kábel átdugása, amit tökéletesen lát a gép (Samsung Evo 120GB), clear CMOS, minden volt. Nem látja. Ilyennel én még a 15 éves pályafutásom alatt nem találkoztam.
Tehát hazahoztam, látta rendesen, Win-t rátelepít, és használ. Majd 2,5 nap múlva egy leállást követő újraindításnál kiírta hogy nem tud bootolni az eszközről, és onnantól kezdve semmi.
Ipon-ban ráadásul 2 gépen is nézték, és jó volt.
Inkompatibilitással találkoztam az évek folyamán, de ott első másodperctől kezdve fenállt a probléma. De olyannal, hogy ment, majd X idő múlva nem, csak másik gépben, még nem. :F

Ilyenkor mi van? :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13862) Doky586 válasza Doky586 (#13859) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

djculture -hoz szóltam...

(#13863) janos666 válasza Doky586 (#13862) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megkönnyebbülés, hogy nem rajtam követeled a választ. :D
De azért ajánlanék még egy alternatívát (noha ehhez is Linux kell):
hdparm -r /dev/sdX
Get/set read-only flag for the device.
When set, Linux disallows write operations on the device.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13864) warezxts


warezxts
senior tag

Vettem egy Intel 520-as SSD-t. Nincs problémám vele, mitöbb a bencmark értékek is elég jók, de egyet nem értek. A win7 gyári ahci drivere (amit nem is piszkáltam, nem telepítettem semmi 3th party drivert) 2006-os évjáratú. Akkor ez ennyi, és működik tökéletesen vagy kicsit elvesztem abban hogy nekem valamit is frissíteni kellene? Előre is kösz!

(#13865) worxland válasza warezxts (#13864) üzenetére


worxland
addikt

Tökéletes, nincs újabb driver. Olyannyira nincs, hogy ezt a drivert használja a Win8.1U1 és a Win10 Tech Preview is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13866) warezxts válasza worxland (#13865) üzenetére


warezxts
senior tag

Az durva :D
Ezek szerint van ami jól is sikerülhet microsoftéknál :D

(#13867) RudY válasza warezxts (#13864) üzenetére


RudY
addikt

Nekem az Intel adott frissebbet a Szabványos helyett (de lehet hogy rosszul emlékszem és az Asus-nál volt :).

(#13868) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Használt SSD-n gondolkodom.

Szerintem ez rendben van, szerintetek is?

(#13869) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)


Kingfast F5 - Asus X51R

(#13870) radi8tor válasza BomiBoogie (#13868) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tök jó. Gondolom van rá gari bőven.

Azért off, mert nem a milyen SSD-t vegyek topicban vagyunk. :)

⭐ Stella

(#13871) ÁdiBá válasza zack (#13861) üzenetére


ÁdiBá
addikt

SSD-re nincs uj firemware frissìtés amit másik gépről megtudsz ejteni? Alaplap Biosra tippelek. Illetve hogy nem megfelelő raid, achi, ide mod van beállitva.

ÁdiBá

(#13872) zack válasza ÁdiBá (#13871) üzenetére


zack
nagyúr

A probléma ott kezdődik, hogy az SSD működött. Nálam is, gondolom olvastad.
Semmi változás nem történt, csak leállítás, újraindítás.
Olyan portokon is megnéztem, ami IDE módban van. De egyébként amikor megvettem AHCI portra tettem.
Igazából ezek mind függetlenek a problémától, mert a BIOS sem látja fizikálisan. A legfrissebb firmware van rajta. Beletettem egy PCI-E 2 portos SATA kártyát, amin ugyebár külön vezérlő van. Az se látja.
Egyébként ha nem megfelelő valami, az azonos vezérlőn levő Evo 120-ast miért látja a lap? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13873) zack


zack
nagyúr

Megvan a hiba. Atyaég. Sosem jöttem volna rá google nélkül. :(((

Nem fogjátok elhinni.

A hiba oka: Display Port kábel. Amikor látta, akkor még DVI-HDMI volt. Majd jött a kábel csere. De eszembe se jutott hogy egy Display Port kábelnek köze van az SSD-hez.

Azt írják a Display kábel az oka, és hogy a noname 20 pinesekkel van gond, ha jól értem.
Pedig az én kábelem nem noname. :U

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13874) AxBattler válasza zack (#13873) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre nem gondoltam volna. :Y

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13875) zack válasza AxBattler (#13874) üzenetére


zack
nagyúr

Én se. Pedig csak az változott, de eszembe se jutott. Ha a kést a torkomhoz rakták volna, akkor sem tudtam volna megmondani, hogy egy display port kábelnek mi köze az SSD-hez. :U

És persze amivel működik biztosan, azt baromi bonyolult beszerezni. SIIG CB-DP0012-S1 High-Quality DisplayPort Digital Monitor Cable

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13876) zack válasza zack (#13873) üzenetére


zack
nagyúr

Szóval olyan kábel kell, ami szabvány, és a 20-as tűn nincs csatlakozás.
De ezt hogy a pék f@szába ellenőrzöm le? :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13877) radi8tor válasza zack (#13876) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minek neked DP kábel? 3+ monitort használsz?

⭐ Stella

(#13878) BomiBoogie válasza radi8tor (#13870) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Direkt azért írtam ide, de végülis ez tényleg vásárláshoz kapcsolódik inkább, köszi.

(#13879) zack válasza radi8tor (#13877) üzenetére


zack
nagyúr

Nem az a kérdés, hogy minek, hanem hogy miért nem jó és mi köze a mi közéhez? :U

Egyébként meg szebb képet ad, mint HDMI-DVI-on.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13880) radi8tor válasza zack (#13879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyes SSD-k pl nem működnek bizonyos lapokban. HW összeférhetetlenség, ez szívatja legjobban a gép építőket.

⭐ Stella

(#13881) zack válasza radi8tor (#13880) üzenetére


zack
nagyúr

De itt nem erről van szó. A Display port kábel nem hardver, és a VGA-val, monitorral van kapcsolatban.
A SATA drive-hoz még csak köze sem kellene hogy legyen.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13882) bobalazs válasza zack (#13881) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De most végülis a problémád megoldódott? Más kábel típussal is van problémád?

(#13883) radi8tor válasza zack (#13881) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyne lenne hardver a kábel, sőt az interfész maga is egy hardver.
Ütközésekről, IRQ-ról hallottál? Oh a régi szép idők...

⭐ Stella

(#13884) zack válasza bobalazs (#13882) üzenetére


zack
nagyúr

DVI-HDMI-vel hibátlan.

(#13883) radi8tor1

Szerintem kevered a dolgokat, mert ezek alapján egy darab követ is nevezhetünk hardvernek. A kábel az kábel. Az IRQ-t és az ütközéseket ne keverjük ide, mert az alaplap osztja ki a csatornákat, tehát igen. Ez hardveres hiba, mert szorosan az alaplaphoz kapcsolódik. A kábel probléma pedig nem hardveres. Az, hogy a kábel a VGA-ba csatlakozik, az már egy más kérdés, és hogy ennek mi köze az SSD-hez, és miért csak 19 tűs kábellel jó. Ha hardveres gond van, akkor azt az Intelben kell keresni. Mert ezzel a DP kábellel a 840 Evo tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13885) bobalazs válasza zack (#13884) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azta. Itt kiderül mennyire is homály vagyunk az egészhez.

(#13886) zack válasza bobalazs (#13885) üzenetére


zack
nagyúr

Nem csak mi, ne aggódj. Senki sem tudja miért van ez. Magyarázatot nem találtam, és akik felfedezték a hibát, és kiderítették hogy csak 19 tűs kábellel megy, ők sem tudták.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13887) zack


zack
nagyúr

Valószínű új firmware kell majd nekik...Hihetetlen. Elképzelhetőnek tartják, hogy túl magas a kezdeti indítási áram, amit egy firmware-rel orvosolni lehet a későbbiekben.

Magyarázat:

I'm taking a different approach to this. I'm beginning to think the problem is related to high startup current of the large 530 series SSDs that are near the limit (or slightly above) of the SATA specification.

The reason I say this is that continuing the investigation I started in Re: Intel SSD 530 problem after OS Shutdown, I looked at the internals of the enclosure that caused the 480Gb 530 to work with the internal cables of my Dell laptop. Note that my configuration does not include a display port cable, yet the drive will not start. Other than a few capacitors on the power supply rails all of the connections are passive straight-through between the SATA connector and the drive connector.

I hypothesize that the proximity of these capacitors (both bypass and electrolytic) are providing enough current for the drive to start properly even with the current surge.

To test this hypothesis I'm going to modify the internal SATA cable to have a set of buffering capacitors soldered directly across the power supply rail pins on the drive SATA connector. Probably this weekend.

The assertion from ken-intel is consistent with the power supply theory (although the his conclusion may be more coincidental rather than causal) if the display port cable is drawing on the computer supply enough to bring the reserve capacity of the power supply below the threshold of the SSD start up current.

If the additional capacitors solve the problem and indeed start up current is the problem, perhaps a firmware change can be made to sequence startup of internal components of the SSD to reduce the initial start-up current.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13888) Sk8erPeter válasza zack (#13873) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az igen! :Y

(#13877), (#13883) radi8tor1:
"Ütközésekről, IRQ-ról hallottál? Oh a régi szép idők..."
Ez hogy jön ide? :F Kevésbé sejtelmeskedő, kifejtett hozzászólás keretében ezt hogy érted? :)

Amúgy milyen kérdés már az, hogy "Minek neked DP kábel", tök mindegy, kell neki, van neki, szereti, használja, kész, nem hiszem, hogy amúgy eszedbe jutott volna, hogy bármi köze lehet a problémához. :) (Pedig a reakciódból úgy jön le, mintha nem is tartanád meglepőnek...)

Sk8erPeter

(#13889) radi8tor válasza Sk8erPeter (#13888) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy jutna eszembe, ha nem írta a kolléga azt, hogy attól kedzve nem indul a gép, hogy átrakta DP-re. Még neki se esett le. ;]

A másik kérdésem azért volt, mert szerintem semmi különbség nincs DP és HDMI között képminőségben. Max a monitor jeleníti meg rosszul.
(DVI-HDMI az más tészta)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13890) Sk8erPeter válasza radi8tor (#13889) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A jelenség ettől még szerintem akkor is meglepő... mert a franc se gondolta volna. Itt a topicban legalábbis senkinek nem jutott volna eszébe, hogy ilyen is lehet. (Vagy csak csendben hallgatott.)
A kérdésre nem válaszoltál: hogy jönnek ide az ütközések, IRQ? :)

Más tészta melyiknek az előnyére?

Sk8erPeter

(#13891) zack válasza radi8tor (#13889) üzenetére


zack
nagyúr

A monitor? Az biztos nem. Inkább úgy fogalmaznék ezen látszik a különbség. :U
Ez egy DELL P2714H (IPS). De ha ez megnyugtat, volt 1440p DELL U2711H-m is, ott is látszott.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13892) zack


zack
nagyúr

Elcseréltem egy 250GB Evo-ra. Így nyugodtság van, és DP kábel. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13893) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!
Remélem, ti tudtok segíteni!
A laptopomba a HDD helyére SSD ment és az ultrabaybe pedig a DVD helyére a régi HDD. Ahogyan sokatok csinálta is. Hogy ne kelljen ki-be venni a HDD keretet ha kellene a DVD, vettem egy SATA2-USB kábelt eBayen. Ez úgy néz ki, hogy két USB csatlakozó van az egyik oldalon és két SATA2 nyilvánvalóan a másikon, azaz áramot is USB kap.
A gondom az, hogy nem működik. Be dugom mindkét oldalát, ekkora áramot kap, mert egy LED felgyullad és a DVD tálca mechanika is hibátlan. Betéve a DVD-t, elkezdi azt pörgetni, a meghajtó meg is jelenik a Sajátgépben, de ráklikkelve az a hibaüzenet jön elő, hogy "tegyek be lemezt.", magyarul nem tudja olvasni. Két laptoppal is próbáltam és ugyanaz a jelenség.
Szerintetek mi lehet a baja, hogy lehetne működésre bírni, mi lehet a baja?
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13894) Sk8erPeter válasza Veron (#13893) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Több DVD-vel is próbáltad? Amúgy ez itt eléggé OFF, még ha az SSD miatt szedted is ki a DVD-meghajtót. :)

Sk8erPeter

(#13895) Veron válasza Sk8erPeter (#13894) üzenetére


Veron
őstag

Több lemezzel is, igen. Bocsánat, azt mondták ide jöjjek, mert gyakori, hogy SSD miatt teszik be az ultrabaybe a HDD-t, ahogyan én is. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13896) #35434496


#35434496
törölt tag

Megjött az új ssd-m. :))

(#13897) Müszi


Müszi
senior tag

Üdv itt mindenkinek!

A napokban lecseréltem a 64GB-os Samsung 470-es SSD-met egy mSATA 250GB-os 840 EVO-ra.
Az a gondom, hogy amíg a régi max hőmérséklete több mint 2 év alatt nem járt 42 fok felett, addig az új már 58 C-nál is járt :Y HDS szerint (most is 54 és tapintva is forró) négy nap használat és relatív alacsony külső hőmérséklet mellett.
Főleg a 840 EVO tulajoktól kérdezném, hogy ez természetes, vagy valami gubanc lesz nálam?
Elég furcsénak tartom, hogy egy új és modern SSD így melegedjen. Vagy ez is része az evolúciónak a Samsungnál :F ?

(#13898) zack válasza Müszi (#13897) üzenetére


zack
nagyúr

Szia!

Nálam mind a két Evo 27-30 fok között mozog (120GB,250GB).

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13899) #35434496


#35434496
törölt tag

Szerettem volna frissíteni az ssd-t de nem találom a megfelelő fájlt hozzá! :F
Elméletileg az utolsó 5 számnak kéne egyezni de nincs ilyen. Pedig a legfrissebb ez (Firmware 5.8.2)

[ Szerkesztve ]

(#13900) #35434496 válasza #35434496 (#13899) üzenetére


#35434496
törölt tag

Firmware 5.8.2 letöltve és ott ez az utolsó (28199) a mostani meg (29417) 5.6.0 Ilyenkor mi van?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.