Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#13451) Bonkheads válasza Sk8erPeter (#13450) üzenetére


Bonkheads
tag

Pont hogy eloszor amikor a tápot is radugtam akkor nem indult :D Majd csak másodjára...

(#13452) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Volt egy link, ahova fel lehetett tölteni az aktuális SSD sebességet, és összehasonlítani másokéval, csak nem találom. Belinkelné valaki?

Köszönöm!

M

(#13453) Sk8erPeter válasza Bonkheads (#13451) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, ezt értettem eddig is, hogy mi volt az oka, ennyi infóból nem fogjuk megfejteni, de ettől még nyilván kell neki tápellátás, ez most olyan, mintha nem dugnád be a kávéfőzőt a konnektorba, de elvárnád, hogy működjön. :)

Sk8erPeter

(#13454) worxland válasza Sk8erPeter (#13453) üzenetére


worxland
addikt

Bakker, be kell dugni? Várj, kipróbálom...
.
.
.
.
5 év után végre van kávé itthon!!! Eddig aszittem, elemes vagy beépített atomreaktor hajcsa.
:DDD

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13455) kandi88


kandi88
tag

Sziasztok!
A héten sikerült beszereznem egy 840 EVO 120 gigás verziót.
Win7-et telepítettem rá + feldobáltam a Samsung progiját amit adtak az SSD-hez. Az első furcsaság ami gondolom sokaknak már nem újdonság az Over Provisioning menüben az alábbi hibaüzenet:

Viszont használok HD Sentinel-t és ott olyan dolgokat írkált ki amikkel még életemben nem találkoztam... :F
Ami elsőre feltűnt, hogy percek elteltével folyamatosan csökkent a teljesítmény 75%-ig és ott megállt.

Megnéztem mi lehet a hiba oka... és a napló fülön ki is adta a hibakódokat :Y :F
Ultra ATA CRC Errors = adatátviteli hiba

Ha valaki találkozott már hasonlóval legyen szives írja le, hogy mi lehet a gond vagy van-e rá megoldás mert teljesen tétlenül állok a dolog előtt :O :W
Már kb. 5-ször újraformáztam + új rendszert is raktam de semmi :F

(#13456) p87 válasza kandi88 (#13455) üzenetére


p87
senior tag

Sata kábelt cserélj, de lehet csak kis érintekzési hiba van és ha megmozgatod a csatlakozókat nem fog tovább növekedni a hibaszám.

(#13457) djculture válasza kandi88 (#13455) üzenetére


djculture
félisten

1 nap 17 óra működéssel több mint 900giga írás az szép teljesítmény.. Ez ha újonnan vetted valami refurbished cucc lehet.

[ Szerkesztve ]

(#13458) kandi88 válasza p87 (#13456) üzenetére


kandi88
tag

Az SSD jelenleg a laptopban produkálja ezeket, de rátettem az asztali gépemre és ott is szintén ugyanez volt a hiba :F

(#13459) kandi88 válasza djculture (#13457) üzenetére


kandi88
tag

A hardverkerben vettem bontatlan csomagolásba. Talán azért lehet ennyi mert 3-4-szer próbáltam rá új Win-t varázsolni.
De még most se áll le :F

[ Szerkesztve ]

(#13460) djculture válasza kandi88 (#13459) üzenetére


djculture
félisten

3-4 win telepités nehogymár 1tera adatforgalommal járjon...
Két gépbe is ezt csinálja akkor viheted vissza

[ Szerkesztve ]

(#13461) kandi88 válasza djculture (#13460) üzenetére


kandi88
tag

Szerintem is, mivel már megkérdeztem 1-2 havert akiknek szintén ilyen SSD-je van nekik hiba nélkül megy és nem anyázik semmit se a HD Sentinel.

(#13462) djculture válasza kandi88 (#13461) üzenetére


djculture
félisten

Ennek vége van akkor szokott ilyen lenni ha a vezérlő chip döglődik, olyankor le fel csatlakozik az ssd. Voltmár nekem is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#13463) kandi88 válasza djculture (#13462) üzenetére


kandi88
tag

Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat :R
Jövő héten visszaviszem és vázolom a helyzetet, hogy egy 4-5 napos SSD ilyeneket művel aztán mondanak rá valamit :K

(#13464) Glaz-dozfhut válasza kandi88 (#13463) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Még egy SSDOK képet bedobhatnál mindenek előtt, hátha látszik valami. A Samsung Magiciannal mást is bűvészkedtél? Néha káros a rendszerre.

- Glaz-doz-fhut -

(#13465) kandi88 válasza Glaz-dozfhut (#13464) üzenetére


kandi88
tag

Annyit bűvészkedtem vele, hogy bekapcsoltam a Rapid Mode-t :)

(#13466) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok! A következőkben szeretném kérni a segítségeteket. Egy régebbi laptopba (acer aspire 5720g) egy ssd-t raktam. Kingston v300 120gb. Win7 ultimate telepítve, trim, alignálás, rendben, de a biosban nem elérhető az ahci ezért nem tudtam így telepíteni. A bioshoz elérhető frissebb verzió, de a bios uppgrade úgy tudom elég kockázatos, ezért nem tudom érdemes e frissíteni? Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv.

(#13467) Glaz-dozfhut válasza kandi88 (#13465) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

+ az Over Positioning, de az se kéne, hogy ártson ilyen formába. Épp utána néztem, hogy miket okozhatott a Magician használata - néha újratelepítést.
Nem látok semmi hibát a képen. Ha nincs TRIM akkor szokott 80% lenni a teljesítmény, de már a HD Sentinelből is látszott, hogy az van. Szóval nem tudom. :F

- Glaz-doz-fhut -

(#13468) Sk8erPeter válasza Glaz-dozfhut (#13467) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Over Provisioning", azt akartad írni.

Sk8erPeter

(#13469) xuldar válasza kandi88 (#13465) üzenetére


xuldar
őstag

Sokan panaszkodtak korábban az AMD driverekre, pont hasonló hibákat dobott az egyik. Gondolom, all-in-one packot tettél fel. Érdemes lenne megnézni, a szabvány win driverrel is dobálja-e a hibákat.
A 4-es ponttól érdekes, de a 3-at is érdemes elolvasni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13470) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Windows puffer ürítést mikor érdemes bekapcsolni?
Nekem jobb az eredmény kikapcsolva.

SSDOK nem látja az írás/olvasási, bekapcsolás szám értékét. Elküldtem emailben.

[ Szerkesztve ]

(#13471) pinnacle


pinnacle
nagyúr

HD Senitel nem méri a hőmérsékletét, ennyit tud róla.

[ Szerkesztve ]

(#13472) kandi88 válasza xuldar (#13469) üzenetére


kandi88
tag

Próbáltam és a helyzet változatlan :F
Úgyhogy ez cserés lesz úgy érzem mert nincs több ötlet :(

(#13473) janos666 válasza pinnacle (#13470) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Laptopnál nyugodtan be lehet pipálva (hacsak nem vagy olyan bogaras, aki rendszeresen kipattintja az akksit, mikor hálózati áramról működteti), mert csak áramkimaradás esetén csökkenti az adatvesztés valószínűségét/mértékét.

Próbáld ki letiltott cache-el, a 840 Pro nagyon "szép" eredményeket produkál úgy (ebben jobb volt a SandForce).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13474) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Linuxot (MINT17 64bit) telepítettem Intel 120 GB- ra és daily TRIM- et állítottam be remélhetőleg sikerrel. Alapból már kezelte a Linux a TRIM- et . Optimális az SSD- nek a napi TRIM beállítása, ha ezzel a beállítással így működik?

Tudtod még más javasolt optimalizálást Linux alatt? Minden 5let jól jön, mert eddig csak HDD- t használtam, most üzemeltem be először SSD- t, de úgy néz ki, hogy nem volt rossz 5let, pedig a WD1003FZEX sebességével is meg voltam elégedve. Azért az Intel 520- al érződik egy kis ugrás a sebességben. :)

Erről jut eszembe, Linuxra nem tudtok Win- es tesztelő programhoz hasonlót?

előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#13475) Fire/SOUL/CD válasza pinnacle (#13470) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még nem kaptam meg az email-t (megnéztem, SPAM-ben sincs).
Ettől függetlenül már bekerült a SMARt adatbázisba, meg pár darab Kingfast is(amit lehet modell alapján azonosítani), az SSDOK következő változata már megjelenít SMART adatokat is a fennemlített meghajtókról, de az E-mail-t azért jó lenne megkapni.

ubyegon2
Az FSTRIM az nem valós trim, az csak kb az üres terület karbantartásával megegyező karbantartás. A valós TRIM az az fstab fájl módosításával jár, a discard paraméter alkalmazásával, de ezt csak akkor célszerű alkalmazni, ha nincs kitéve nagy mennyiségű írásnak/törlésnek kis fájlokon az SSD, mert a Linux ebben még nincs a toppon...
Ezt csak a tisztánlátás kedvéért írtam, a valóságban valóban célszerűbb az fstrim időszakonkénti vagy időzített futtatása.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13476) pinnacle válasza janos666 (#13473) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Kikapcsolva a cachet rosszabb lett az eredmény. Maradok az alapbeállítás mellett.

Fire/SOUL/CD Priviben átküldtem a SSDOK, HD Senitel tesztfájlját. Ez a Samsung SM841N ennyire ritka vagy új, hogy még a HDS sem ismeri fel teljesen?

(#13477) scott_free


scott_free
senior tag

sziasztok,

ha van egy Samsung SSD 840 és azon Windows 8.1 pro, akkor ezt a meghajtót ki tudom cserélni egy Intel 520-asra újratelepítés nélkül? (mindkettő 120gb-os)
tehát ssd-ről ssd-re lehet klónozni simán akkor is, ha más gyártótól van a két ssd?

[ Szerkesztve ]

(#13478) Fire/SOUL/CD válasza pinnacle (#13476) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Magát a gyorsítótárazást nem kell letiltani, csak a puffer ürítés letiltás a előtt ne legyen pipa ([link]), mert semmi kihatása nincs az SSD-re. (Igen-igen régi SSD-knél volt jótékony hatása, de ott sem mindnél)

scott_free
Klónozásnál (meg backup/restore estén sem), mindegy, hogy miről-mire klónozol: Macrium Free

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13479) scott_free válasza Fire/SOUL/CD (#13478) üzenetére


scott_free
senior tag

köszi, akkor nem kell új drivereket feltenni, meg ilyesmi? :F

(#13480) Fire/SOUL/CD válasza scott_free (#13479) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha csak klónozol egy OS-t egyik SSD-ről egy másikra, akkor semmilyen driver nem kell.
(Ha esetleg a SATA driverekre gondolsz, azok a SATA vezérlőket/portokat hajtják, de hogy adott vezérlőre/portra milyen SSD/HDD stb van kötve, az driver szempontból mindegy)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13481) janos666 válasza pinnacle (#13476) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz. Pusztán csak érdekelt, hogy nálad mennyit megy úgy ez az OEM változatú Samsung SSD, semmiképp nem vártam jobb eredményt és nem is javasoltam volna, hogy úgy használd (hisz a laptop gyakorlatilag szünetmentes tápellátású, szóval nincs belőle para, hogy elveszik a cache tartalma áramszünetkor).

Nálam egyébként így alakulnak az eredmények retail 840 Pro-n:

Tehát nem érdemes letiltani a cache-t, ha érdekel a 4k írási sebesség, de a flushing maradhat, mert ennél az SSD-nél nincs számottevő hatása.
Talán "behazudja" ez a vezérlő, hogy már az is megvolt, mikor még a fedélzeti DRAM-ban van a cucc egy része, de az is lehet, hogy amikor már a DRAM-ban van, onnan tényleg elhanyagolható késéssel át tudja írni a NAND-ra (annyira hogy mire a flush-t kéri a Windows, általában már tényleg megtörtént) és csak az OS kernel <-> SSD vezérlő közti kommunikációs csatorna sajátosságai miatt van ekkora szükség a fedélzeti DRAM cache-re, hogy ilyen számottevő a különbség.

Szeretnék már látni ilyen cache ON/OFF tesztet natív PCI-E SSD-vel (NVMe módban), mert így sokszor inkább az SSD cache-ét teszteljük, nem magát a NAND írási sebességet (illetve áttétesen azt is, hogy mekkora kockázatot vállal az SSD a cache-eléssel, max. mennyi adatot tart a fedélzeti DRAM-ban és hazudik-e erről a flush kérésnél...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13482) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Most hallottam, hogy nem igazán érezni a különbséget az SSHD-k és az SSD-k között sebességben, tartósságban meg, gondolom, az SSHD-k nyernek, és árban is egész barátiak.

Nem használtam még ilyet (csak HDD-t és SSD-t), tényleg így van?

(#13483) Fire/SOUL/CD válasza BomiBoogie (#13482) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az SSHD-kban szolgálatot teljesítő "SSD-k" olvasási gyorsítótárként funkcionálnak, ez az oka, hogy pl a boot folyamatotokat felgyorsítják és az SSD-khez nagyon közeli "érzést" tapasztalhatsz ill. "minden" olyan esetben, amikor olvasni/indítani kell valamit. Az SSHD FW-e gondoskodik arról, hogy figyeli, mely fájlokat kellett gyakran betölteni, melyekhez fértek hozzá olvasásra leggyakrabban, stb és ennek függvényében pakolja az "SSD területre" ezeket az állományokat. Mivel a rendszerközeli állományokat/komponenseket stb, minden alkalmazás használja, ezért minden progi indítására, futtatására stb jótékony hatással van.

Az írás már más kérdés, mert nagy/nagyobb fájlok másolásánál már köze nincs az SSHD-nek egy SSD teljesítményéhez, attól nagy mértékben elmarad, ott egy hagyományos (egy, az SSHD-vel azonos "generációhoz" tartozó) HDD sebességeit hozza vagy legalábbis nagyságrendileg nem tér el..

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13484) RudY válasza BomiBoogie (#13482) üzenetére


RudY
addikt

Talán hasznos lehet: [link]
Nálam SSD és SSHD is került egy új konfigba, úgy lesznek kiosztva a szerepek, hogy mindkettő az előnyösebb oldalát hozhassa...pár nap és mehet a teszt.

(#13485) BomiBoogie válasza RudY (#13484) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm, elolvastam. :K
Ez alapján mondjuk nem bánom, hogy az SSD mellett döntöttem, a töltési időkben azért az van a topon, de az SSHD valóban reális alternatíva, meglelően összeszedett az írás. :)

(#13486) Eagle16


Eagle16
addikt

[link]

Olvasási hibától szenvednek a Samsung 840 EVO SSD-k.

Nálam jelenleg így néz ki. Jól sejtem hogy nem ilyennek kéne lennie?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#13487) radi8tor válasza Eagle16 (#13486) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen is meg nem is.
Azoknál az olcsóbb SSD-knél, ahol a vezérlő tömörítést alkalmaz, ott az olvasási sebesség csökken azokon a területein az SSD-nek, ahol adat van.

Ránézésre azt mondanám a te képedről, hogy 18%-ig van random file-okkal, utána nagyobb méretű fájlok vannak rajta.

Ipon cikkében levő képen sokkal rosszabb állapot látszik.

Szerk: ja, hogy a régóta nem változó (statikus) adatok olvasása jelent gondot neki. Az nem jó jel. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13488) Eagle16 válasza radi8tor (#13487) üzenetére


Eagle16
addikt

26 Gb foglalt, windows van rajta (jó pár hónapos). A maradék hely üres.

A boot sebességgel semmi gond nincs amúgy, nem is érzem hogy lassú lenne. Csak most botlottam bele ebbe a cikkbe, és valahogy furcsálltam ezt, hogy akár 10MB/s-ig is lemegy az olvasási sebesség.

Eddig még nem is teszteltem AIDA-val, csak olyan programmal ami kiadott egy átlagos olvasási/írási sebességet és ott rendben volt még, mikor megvettem pár hónapja.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#13489) radi8tor válasza Eagle16 (#13488) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az olvasási tesztek általában üres területen történnek (mivel van mellette írás teszt is).
Ezek a lineáris tesztek viszont a teljes felület sebességét nézik.

⭐ Stella

(#13490) Glaz-dozfhut válasza Sk8erPeter (#13468) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nahát; csakugyan. :o

- Glaz-doz-fhut -

(#13491) RudY válasza Eagle16 (#13486) üzenetére


RudY
addikt

Az a gond, hogy az iPon szerzője nem igazán olvasott bele, csak említett egy fórumot, a közel 700 hozzászólással.
Pár oldal után azonban kiderül, hogy a HD Tach programról eleve mindenkit lebeszélnek (őskövület, bár jó volt), nem minden firmware mellett jön ki a bug, plusz érdekesség, hogy a defrag használatára bíztatják egymást.
Az biztos, hogy firmware gebasz és javítják.

[ Szerkesztve ]

(#13492) pinnacle válasza janos666 (#13481) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szépen hasít! Milyen gépben van?
Fire/SOUL/CD-nak köszönhetően már minden látszódik a bekapcsolási időt leszámítva.

Samsung Pro és az OEM között mi a különbség? Minőségbeli is van, vagy csak a Dell tesz rá egy saját firmwaret? Csak tudnám minek, mert frissítést sehol sem találok. Egyébként nincs az SSD-vel semmi gond, azt azt leszámítva, hogy hibernálásból nem áll vissza a fedlap felhajtása után, be kell gombbal kapcsolni. Azt hittem a fedlap érintkezési hibás, de az alvó módnál működik. Illetve néha egy pillanatra ilyen elektromos súrlódó hang hallatszik, pont mintha merevlemez írna, lehet, hogy valami elektromos zaj belső feszültség változástól. Proci nem megy 46C°-alá, de ha nem használom a ventilátor is kikapcsol, úgy látszik passzív hűtéssel is bírja.

[ Szerkesztve ]

(#13493) Ice&Lime válasza RudY (#13491) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kíváncsiságból én is elvégeztem vele a két tesztet és nálam is ugyan az a helyzet van, szóval várom az új fw.-t.

(#13494) djculture válasza Ice&Lime (#13493) üzenetére


djculture
félisten

Samsung-töl kb azt várom hogy kihoznak egy új szériát a régi meg úgymarad (aki reklamál annak meg kicserélik max) mert erre hogy egy firmware nem lesz gyógyír abban biztos vagyok. De ne legyen igazam, várjuk a híres fw.

[ Szerkesztve ]

(#13495) Ice&Lime válasza djculture (#13494) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Bárhogy is lesz, nekem minkét megoldás jó.

(#13496) RudY válasza djculture (#13494) üzenetére


RudY
addikt

Sajnos a Samsung a TV-k firmware frissítéseinél is bakizik, néha nagyon is durván...ezért jobb a hackelt firmware :DDD persze SSD esetében ez nem játszik.

(#13497) Sk8erPeter válasza janos666 (#13481) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"hisz a laptop gyakorlatilag szünetmentes tápellátású, szóval nincs belőle para, hogy elveszik a cache tartalma áramszünetkor"
Ez csak széljegyzet, de azért nagyon ritkán (jó esetben ritkán) olyan eset is simán előfordulhat, hogy az ember elbambulja a dolgot, és nem rakja időben töltőre a laptopot, az akksi meg lemerül. Ammegnemjó.

(#13492) pinnacle:
"Egyébként nincs az SSD-vel semmi gond, azt azt leszámítva, hogy hibernálásból nem áll vissza a fedlap felhajtása után, be kell gombbal kapcsolni. Azt hittem a fedlap érintkezési hibás, de az alvó módnál működik"
Nincs valami energiamenedzsmenttel kapcsolatos driver/szoftver a Dell support-oldalán?
Bár ez más para, mégis energiamenedzsmenthez valamelyest kapcsolódik, Lenovónál voltak olyan parák, hogy sokakat az alvó/hibernált állapotból való visszatéréskor sötét képernyő fogadta, a durva kikapcsoláson kívül nem volt rá más megoldás (nálam mondjuk szerencsére ez a probléma nem jelentkezett); ennek megoldására a Lenovo publikált egy telepíthető cuccot, ami ezt megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13498) Fire/SOUL/CD válasza Eagle16 (#13486) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát, ezzel a hírrel erős kétségeim vannak(max az új chipset-ek kapcsán lehet ilyen dolog,) és bár 700+ "versenyző" jelzett ilyen hibát, de az annyira kevés, mint bolha pöcsén a pattanás...
Az meg megint egy másik kérdés(persze egyáltalán nem elhanyagolható), hogy a HDTach egy elavult szoftver(de nagyon), az AIDA meg nem tud mérni rendesen(sosem tudott, akkora sebességet mér, amit az EVO 120G-as nem is tud...) :C

UI: Amennyi EVO-t beszereltem, az nem darabszámra, hanem raklapszámra mérhető, de eddig ilyen problémával nem telefonált nekem senki... (Persze azokat a gépeket Én raktam össze, és természetesen nincs telepítve all in one chipset sem...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13499) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#13498) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Fw. frissítésnél majd úgy is kiderül, hogy jogos volt vagy sem. Persze, ha lesz új fw. az evo-khoz a közeljövőben.

(#13500) margithid


margithid
veterán

Érdekességképpen írom ,hogy a Samsung 840es ssd-m továbbra is bírja a gyűrődést, lassan 90 tera van ráírva.
1 hónapja megvettem a jóárasított intel 520-at, természetesen azon van biztonsági mentés, és ha bármi van a samsunggal akkor indul az, addig készenlétben van csak:)
Én 100%-ig meg vagyok elégedve a Samsunggal!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.