Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#29001) Solymi81 válasza Csorbi (#29000) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nem akarom szaporítani a szót én sem, csináltam már ilyet én is nem egyszer, azért is lepődtem meg, hogy ez most mi. De legalább van egy biztonsági mentésem.

Amit tudni akarok azt fentebb már leírtam, hátha valaki válaszol rá, miket kell tennem.
Írtam a szervíznek is, hátha tudnak valamit illetve akkor már elkezdem az ügyintézést, hátha egyből cserélik a cuccot.

Jól felment az ára tavaly óta. Akkor volt 14e, most meg 20.

(#29002) Emperor_ válasza Solymi81 (#29001) üzenetére


Emperor_
addikt

Számolj majd be kérlek, a firmware frissítés utáni állapotról és a garis cseréről is!

Ha százával nem is, de 3 féle SSD-n frissítettem már firmware-t, még nem volt adatvesztésem. Szerintem a 1000 esetből egyszer bekövetkező galiba ellen védi magát a gyártó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29003) Frawly válasza Solymi81 (#28993) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, elég az I/O írás oszlopát bekapcsolni a Feladatkezelőben, az bájtokban mutatja, hogy az egyes futó folyamatok mennyit írtak indulásuk óta összesen. Próbáld a gépet magára hagyni jó sok órára, akár 1-2 napra is, ne csinálj rajta semmit, úgy könnyebben kibubik. Néha nézz rá, minek az írása nőtt.

Azok az I/O adatok nem nagy értékek, amiket írtál.

Szerintem a boltnak nem kell cserélni az SSD-t. Nem hibás vagy ilyesmi, lehet rá írni, csak elhasználtad azt az írásmennyiséget rajta, amit a gyártó ajánl. Arról nem tehetnek, hogy a rendszereden valami írási kergekórt kapott, ezt elvileg annak a szoftvernek a készítőjén tudnád leverni, amely ezt a sok írást okozta, bár erre az esetre szokták belefoglalni a licencfeltételek közé, hogy a szoftver fejlesztője nem vállal felelősséget a szoftver használatából eredő semmilyen adatvesztésre és hardvermeghibásodásra, meg hasonló jogi bla-bla. Ennek ellenére nem kell kidobnod még azt az SSD-t, használd SATA-USB átalakítóval külső meghajtónak vagy tedd át régi gépbe, mert bír még ez az SSD írást, attól, hogy a SMART 0% kondíciót jelez. Csak fontos, máshová nem mentett adatot nem érdemes rábízni.

Persze a firmwarefrissítést meg megpróbálhatod, veszteni valód már nincs. Adatokról legyen mentés, de az mindig kell, akkor is, ha nincs baj a meghajtóval. Alapszabály, hogy ami csak egy helyen van meg, az nem fontos adat.

[ Szerkesztve ]

(#29004) Solymi81


Solymi81
aktív tag

FW frissítés megvolt gond nélkül, aztán elkezdtem monitorozni a programjaimat, úgy, hogy nem csináltam semmit, aztán belőttem az FF-et és még amit néha szoktam.
Játékhoz az MSI Command Centert, amiben vezérlem a hűtést, habár már erősen gondolkoztam a cseréjén, mert nagyon lassú volt és nem tudtam miért.
Most már tudom, íme a bűnös:

[MSI Command Center]

Amint látjátok, kb. egy óra alatt írt 250GB(!) adatot.

Innentől fasza a sztori, mert gariztatni így gondolom nem lehet, az MSI meg nem fog velem foglalkozni...
Lehet venni egy új SSD-t :(

(#29005) tpeter77 válasza Solymi81 (#29004) üzenetére


tpeter77
addikt

Azt a leborult szivarvégit!
Egy éve a melyik alaplapot válasszam topikban kerestem lapot, és ott némelyek MSI lapot ajánlottak, hogy ha játszani szeretnék a venti szabályozással, azzal ezt szoftveresen megtehetem,
ugyanis vettem két egyforma ventit egyik előre, másik hátra került és szoftveresen lehetett volna vezérelni.
Most örülök igazán, hogy hardveres alaplapi vezérlés mellett döntöttem a Gigabyte lappal, ezen van kb 5 funkció: a nagyon halktól a gyors pörgésig, és normál üzemmódban is csendesen dolgoznak a BeQuiet ventik.
Sajnálom, hogy így jártál, ezt az MSI topikban és a melyik alaplapot topikban nem ártana, ha közzé tennéd.

(#29006) Emperor_ válasza Solymi81 (#29004) üzenetére


Emperor_
addikt

A korábbi képek alapján az SSD-d kondíciója 9%-os, ezt mutatja az Adata progija. 10-15% körül szoktuk a cserét javasolni.

Eléggé sajnálatos ez az eset. Kár, hogy előbb nem szúrtad ki.

Én írnék egy levelet az MSI-nek, hogy tudjanak róla. (Nem írom le, hogy mit gondolok a fejlesztőről :((( .)

Az Adata garis feltételeiben nincsen írási limit, ez nem gari feltétel. A boltnak ki kéne cserélnie.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29007) Solymi81


Solymi81
aktív tag

(#29005) rokafiu77:

Az MSI BIOS-ában is van vezérlés, csak jobban szerettem a szoftverest, mert be tudtam állítani egy állandó fokozatra, hogy azzal menjen végig a játék alatt.
Most már tudom, hogy azért lassult be, mert folyamatosan nyírta az SSD-t.

(#29006) Emperor_: Írnék én az MSI-nek, de nem lehet hozzájuk rendes kontaktot találni, lehet beírom az alaplapihoz.

A garis dolgot úgy érted, mivel nincs írási limit, így a kondíciónak se kellene esnie még ilyen extrém esetben sem?

Most nézem, hogy az FF is írt vagy 2GB-ot 2-3 óra alatt.
Valahogy optimalizálnom kellene azt is.

[ Szerkesztve ]

(#29008) Emperor_ válasza Solymi81 (#29007) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem úgy, a kondíció esés normál dolog.

Például Samsung 850 EVO 128 GB esetében 75 TBW van megadva a garanciális feltételekben. Vagy 5 évig garis az SDD-d, vagy ha eléred a 75TB írást, akkor már nincsen gari rá. A PRO sorozatnál pld nagyobb érték van megadva.

Az Adata SP920 adatainál sehol nincsen ilyen limit megadva. [link]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29009) Solymi81 válasza Emperor_ (#29008) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Értem, de mégse értem.

Az rendben van, hogy zuhanhat a kondíció, de ha nincs írási limit és lemegy nullára, akkor gariba simán ki kellene cserélniük, függetlenül attól, hogy mekkora írás volt rajta és, hogy ezt mi okozta? Illetve ez lehet szoftveres probléma vagy az csak magára az SSD-vel való működésre vonatkozhat?

Újratelepítettem az MSI Comman Centert, most működik normálisan.
A Firefoxban is átállítottam a biztonsági mentést fél órára, de lehet több lesz.
Illetve ami még sokat ír az a Nod32. Ott nem tudom mit lehetne állítani.

Így most netezve jelez olyan 25-30GB-ot per nap.

Lehetne ezt még valahogy csökkenteni?

(#29010) Emperor_ válasza Solymi81 (#29009) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen.
Általában 2 probléma szokott lenni, a vezérlő megadja magát, ez a gyakoribb, az SSD elhasználódik, ez a ritkább.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29011) Frawly válasza Solymi81 (#29009) üzenetére


Frawly
veterán

Én nem látom, hogy miért kéne a gyártónak gariban visszavenni az SSD-t. Alapvetően jól működik, csak a gyártó által programozott SMART 0-ás kondíciót jelez, de ezt a gyártó akarta így, hogy ennyi írásnál ilyen értékre menjen le a kondíciót jelző számláló. Amúgy még működik a meghajtó, ha figyelmen kívül hagyod ezeket az adatokat. Gariztatni akkor kéne, ha elkezd adatot elfelejteni, nem bootolni, belassulni, mert akkor kondíciótól és írott adat mennyiségétől függetlenül cserélniük kell gariidőn belül, mivel nem íráslimites a garija.

A napi 25-30 gigát lehet még csökkenteni, ha bizonyos szolgáltatásokat letiltasz (swap, rendszervisszaállítás, hibernálás), meg a NOD helyett keresel egy kisebb írásigényű víruskergetőt. Egyébként nem érdemes, mert átlag otthoni és irodai felhasználásnál a napi kb. 20 giga teljesen normális, a legtöbb embernél ennyi jön ki ha nem alkalmaz SSD-kímélő beállításokat, de egy MLC-s SSD-nek még a napi 100-200 giga írás sem kottyan meg (a tiedének igen, mert már felment rá 315 TB). Szerintem te is nézd még hosszú távon a napi átlagot, mert az még nem mérvadó, hogy egy nap alatt ennyit írt, több hét napi átlaga már többet mond.

(#29012) 2544AACD


2544AACD
csendes tag

Sziasztok Kedves fórumozók!

Vásároltam egy m.2 SSD-t, PCIe bővítőkártyával beépítettem a gépbe. Sajnos nem tudom Bootolásra bírni. Az eszköz működik, mert ha egyéb SATA meghajtóról bootolok, akkor látom a rendszer alatt és másolni is tudok rá, még sebességtesztet is tudok rajta futtatni. Az alaplapomon a lehető legfrissebb BIOS firmware fut. Már egy csomó állítási lehetőséget kipróbáltam a BIOS-ban, de semmi... Felejtsem el és vegyek egy M.2 alaplapot vagy van erre megoldás?

Előre is köszi!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29013) Csorbi válasza Solymi81 (#29009) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem az ESET 8 nap alatt írt 18 GB-ot.
Egyébként, jól látom, hogy az SSD "nulla" kondícióját csak és kizárólag a HDSentinel jelzi - és a gyári ADATA szoftver szerint még teljesen rendben van? Ez esetben menjen egy riport a fejlesztőnek HDS-ből, és kérj egy kis segítséget, választ fogsz rá kapni :) Simán lehet, hogy a HDS van túlbiztosítva, és valójában nincs semmi ok semmilyen aggodalomra.

Minden gyártónak a saját szoftvere határozza meg, hogy egy termék garanciálisan cserélhető-e vagy sem.

(#29014) Csorbi válasza 2544AACD (#29012) üzenetére


Csorbi
addikt

Azt miért nem osztottad meg velünk, hogy milyen alaplapról van szó pontosan...? :F
Ennek hiányában ki fog tudni segíteni? :)

(#29015) Doky586 válasza Csorbi (#29014) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így az igazi kihívás válaszolni..! ;]

(#29016) 2544AACD válasza Csorbi (#29014) üzenetére


2544AACD
csendes tag

Igen, igazatok van, bocs!

Az alaplap típusa: Fujitsu 24/7 D3162-B1

SSD: Corsair MP500 m.2

Illesztőkártya: i-tec PCI-E 2x M.2 Card (PCI-E/SATA)

Részletes paraméterek és BIOS:

-BIOS-
Date : 12/01/2014
Vendor : FUJITSU // American Megatrends Inc. (Fujitsu, www.fujitsu.com)
Version : V4.6.5.3 R1.23.0 for D3162-B1x

-Board-
Name : D3162-B1
Vendor : FUJITSU (Fujitsu, www.fujitsu.com)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29017) dugo_ válasza 2544AACD (#29016) üzenetére


dugo_
veterán

Túl régi. Sose fog PCIe-ről bootolni.

(#29018) 2544AACD válasza dugo_ (#29017) üzenetére


2544AACD
csendes tag

Köszönöm a választ!

Most megyek szomorkodni :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29019) Doky586 válasza 2544AACD (#29016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az én Asrock Z87 alaplapom 2016 tavasszal kapta meg a támogatást hozzá: [kép]
Ha akkoriban te nem kaptál ilyet akkor nem kaptál.

Azt nem tudom lehet-e úgy bootolni hogy a sata porton levő hdd-n levő 100MB mini partícióról átdobódik a boot az nvme ssd-re.. (mert ehhez nem kellene bios támogatás)

[ Szerkesztve ]

(#29020) Solymi81 válasza Csorbi (#29013) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Igen, az Adata programja szerint nincsen semmi baja a lemeznek, a HD Sentinel jelez 0%-ot ill. a Windows dobálja fel az ablakot, hogy sürgősen mentsek mindent.

Amit tudtam Tempet ill Chachet áthelyztem RamDiskre, már csak a Nod32-t kellene beálíltanom vhogy, hogy kevesebb legyen az I/O ill. a Chrome-ot. Utóbbinál hiába állítottam át mind a parancsikonban, mind a registríben, nem hajlandó RamDiskre írni a Cachet. Ramdsikből az Asus ROG RamDisket futtatom 2GB-on, de lehet elég lenne neki 1GB is, igaz, a program szerint ha kell neki terület akkor elvesz belőle.

HDS-ből akkor majd küldök egy riportot, kis segítségnek jó lesz :)

(#29021) 2544AACD válasza Doky586 (#29019) üzenetére


2544AACD
csendes tag

Köszi! Megpróbálom ezt a módszert.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29022) #74018560


#74018560
törölt tag

Ez hogy a rákba ilyen sok? :Y

[ Szerkesztve ]

(#29023) dugo_ válasza #74018560 (#29022) üzenetére


dugo_
veterán

Be van kapcsolva a rapid mode, ami egy ramdrive-ot csinál gyakorlatilag. Értelme nem sok, kapcsold ki a magicianben.

(#29024) #74018560 válasza dugo_ (#29023) üzenetére


#74018560
törölt tag

Miért nincs értelme? :F

(#29025) dugo_ válasza #74018560 (#29024) üzenetére


dugo_
veterán

Mert nem a szekvenciális értékektől gyors egy SSD. Meg aztán az amúgy is nagyon kevés 4GB RAM-ból még el akarsz venni ilyenekre memóriát? :U

(#29026) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Repinek hozzám vágtak egy Samsung T3 2TB külső SSD-t, aminek nagyon örültem, lévén, semmire nem használok külső adat tárolót.
A kérdés, hogy belsőnek használva asztali PC-ben, mennyire lenne érezhetően lassabb, a jelenlegi Samsung Evo 850-hez képest?
Az alaplap egy MSI z97 gaming 3, tehát ha jól tudom 6gps SATA portokkal van ellátva, illetve USB 3.0 -s portokkal.

Illetve esetleg megoldás lehet e USB 3.1 es kártya beépítése, és arra kötése?

(#29027) dugo_ válasza Assdak (#29026) üzenetére


dugo_
veterán

Semennyire. Egy SATA3-as mSATA lapul a belsejében, ahhoz tudsz venni 2,5"-os átalakítót. Már ha szét akarod szedni.
Merre osztogatnak ilyen repit? :D

http://www.thessdreview.com/our-reviews/samsung-t3-portable-ssd-review-2tb/

[ Szerkesztve ]

(#29028) Assdak válasza dugo_ (#29027) üzenetére


Assdak
őstag

Szét szedni, nem feltétlenül szeretném =)
Akkor ha jól értem egy USB 3.1 es kártyával sem lenne gyorsabb? Simán usb 3.0 ra rákötöm, és hozni fogja azt a sebességet, mint e jelenlegi 850 evo?

Samsungéknál :)

(#29029) dugo_ válasza Assdak (#29028) üzenetére


dugo_
veterán

Tudni kell, a meghajtó maximuma az USB 3.0 szabvány alatt van. Kell hozzá UASP, ezt tudja a drive és tudnia kell az OS-nek is, ami Win8-tól adott.

(#29030) Assdak válasza dugo_ (#29029) üzenetére


Assdak
őstag

Szuper, köszönöm a segítséget!

(#29031) *Ropi* válasza dugo_ (#29029) üzenetére


*Ropi*
félisten

TRIM van már USB-s eszközökre?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29032) dugo_ válasza *Ropi* (#29031) üzenetére


dugo_
veterán

Olvasd King Unique értekezéseit a Milyen ssd-t vegyekben (épp téma megint), illetve fórumszerte a külső rackes topikok körül. Létezik trim és smart küldés is usb-n, a rack vezérlőjétől függ, hogy megy-e.

(#29033) *Ropi* válasza dugo_ (#29032) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm, azért kérdeztem mert amivel eddig találkoztam még UASP protokollosokkal is, egyikkel sem ment.

Szerk.: Ahogy látom ott is az derült ki, hogy egyes esetekben működhet, de inkább nem megy mint igen.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29034) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Megrendeltem a Samsung 850 EVO-t, Gigabyte GA-MA770-UD3 rev2.0 lapba fog kerülni, ugye kompatibilisek az SSD-k a régebbi lapokkal is igaz? Azt tudom hogy SATA 2-s a lap, de az nem okozhat problémát.

Illetve elolvastam minden cikket az első telepítésről, azt szeretném csak kérdezni hogy miután visszadugom a régi HDD-t aminek az egyik partícióján ott lesz a régi windows, azt lehet formázni és hozzáadni a HDD-n lévő régi adattárolós partícióhoz?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#29035) King Unique válasza Assdak (#29026) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan a fórumtárs által linkelt teszt is szemlélteti, azért javarészt ki lehet hajtani egy SATA3-as SSD-t USB 3.0-n is. Az USB 3.1 Gen 2 abban tud többet, hogy teljesen ki tudja maxolni a sebességet, mintha kb. SATA3 portra lenne kötve az SSD. Ez az alábbi tesztekben jól látszik: [link], [link]. De ehhez nyilván az eszköz felőli oldalon is Gen 2 kell, nem elég csak a gazda (gép) esetében. A T3 vezérlője viszont csak Gen 1-es, tehát max. egy másik, Gen 2 alapra épülő adapterrel / külső házzal lenne megoldható. Viszont csak ezért nem igazán érdemes szétszedni, pláne hogy a megbontás a garancia elvesztésével is járhat.

[ Szerkesztve ]

(#29036) King Unique válasza *Ropi* (#29033) üzenetére


King Unique
titán

Nem mindegyiknél működik, de a másik topikban volt róla szó, hogy mely típusoknál lehet OK. Egyébként meg nem feltétlen akkora probléma minden esetben, mert én pl. OS-t futtatok egy olyanon, ami nem támogatja, aztán még sincs vele különösebb gond. De van olyan is, aki évek óta pl. ReiserFS fájlrendszerrel használja, ami alapból nem támogatja a TRIM-et, aztán mégis működik rendben a külső meghajtó. Na meg megint más lehet egy gyári kiszerelésű külső SSD ilyen téren, mint egy házilag, noname külső házból / adapterből összefabrikált megoldás. Előbbieknél a gyártók alkalmazhatnak pluszba olyan technológiákat és megoldásokat, amelyek ilyen téren optimalizálják a működést. Valamint nagy valószínűséggel pl. a T3 is jobban össze lehet rakva annál, mintsem hogy rövid használat után tönkremenjen, vagy durván belassuljon.

[ Szerkesztve ]

(#29037) Doky586 válasza Assdak (#29028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Szét szedni, nem feltétlenül szeretném"
Na és miért nem? Garanciás és észrevennék..? :F
A gépen belül egy 2,5" lemez egyszerűen rögzíthető, míg egy usb-s kerekített szélű dobozka legfeljebb ragasztószalaggal kókányolható bele rondán, (vagy néha leesik és végigszántja az alaplapot) ezen kívül a hőmérséklete is magasabb lesz a szellőzés hiányától és az usb kábelt hova dugod? Kijön a gépházból hogy kintről bedughasd..? (vagy veszel kínából belső elosztót?) jóval egyszerűbb Sata kábelt használni.. :K
2db csavarka kicsavarásához csak akad a lakásban egy csavarhúzó... :((

[ Szerkesztve ]

(#29038) Assdak válasza Doky586 (#29037) üzenetére


Assdak
őstag

Van alaplapi USB 3.0 leág, így a kábel nem lógna. A felfogatás sem probléma, mert a házhoz van direkt ilyesmi célra megoldás.
A melegedés probléma lehet, de ez nem tudom mennyire valós.
Majd megnézem mennyire macerás szétszedni.

(#29039) King Unique válasza Assdak (#29038) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként az egy dolog, hogy egyesek nem látnak túl a SATA-s használaton. Viszont attól még nyilván opció lehet más is (pl. USB), pláne ha jelen esetben a gyártó is arra tervezte a T3-at. Az meg egyébként nem éppen valószínű, hogy megfőne a külső házban az SSD. De, ha belső SSD kellene inkább, akkor talán egyszerűbb lett volna eleve olyat venni / kérni. Illetve, ha van rá mód, akkor visszavinni és kicseréltetni, vagy levásárolni az árát egy olyanra stb.

[ Szerkesztve ]

(#29040) xuldar válasza King Unique (#29039) üzenetére


xuldar
őstag

Repianyagként kapta. Ajándék ló esete :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29041) Doky586 válasza Assdak (#29038) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vidd vissza és mondd azt hogy nem kéred.. :DD
Biztos visszaadják azt a 0Ft-ot amibe a repi került..

(#29042) Emperor_ válasza 3800+ (#29034) üzenetére


Emperor_
addikt

Menni fog SATA2-n, a lap ennyit tud.

Ha jól értem a kérdést :) , akkor most van a régi HDD-n egy C: a rendszernek és egy D: az adatoknak, akkor a C:-t kell törölni és a D: méretét megnövelni a felszabaduló helyre.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29043) 3800+ válasza Emperor_ (#29042) üzenetére


3800+
őstag

Igy van jol erted, akkor ezt siman lemezkezelesben meg tudom csinalni? Nem fog a vinyonak bekavarni hogy IDE modban lehuzom es AHCIben dugom majd vissza a telepites utan?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#29044) *Ropi* válasza King Unique (#29036) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha jól sejtem, ilyen esetben (amikor a TRIM nem támogatott) az SSD vezérlőjének magának van saját GC algoritmusa ami besegít, ugye?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29045) #74220800


#74220800
törölt tag

Hi!
Pls erre vegyetek egy pillantast, hogy minden rendben van-e.
hp 8560w + samung 850 evo 250 GB.

köszi,

(#29046) #93794560 válasza #74220800 (#29045) üzenetére


#93794560
törölt tag

Minden OK.

(#29047) King Unique válasza *Ropi* (#29044) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg igen, illetve arra már a T1 tesztjében is utaltak, hogy kompenzálhatják a TRIM hiányát egyéb módon: "A sebesség fenntartását, a hulladékgyűjtést és a cellák elhasználódás-kiegyenlítést persze fedélzeti algoritmusok végzik"

Egyébként van a termékpalettában már Gen 2-es T5 is, amelynél egy másik teszt alapján a TrimCheck szerint OK a működés.

[ Szerkesztve ]

(#29048) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Nemrég PHn vásárolt Samsung 850 Evo 250GB-ről lenne szó. ~1 hete szereztem, újratelepítettem (Win10), azonban random fagyásokat észlelek rajta terheléstől függetlenül. Nem omlik össze, mindig visszahozza magát ~30 sec után.

A programok amik elég ideig futnak rajta napi szinten hogy észleljem:
Chrome --> fagy
Excel --> nem fagy
Overwatch --> nem fagy

Gondoltam a Chrome-al lehet baj, kilőttem a plugineket, majd újratelepítettem, semmit nem használt. Leszedtem a stock verziót és feltelepítetten a Canary-t, ezzel nem produkált fagyást egykét napig, azonban ma újra megakadt, egy szimpla böngésző alatt.

Link a konfighoz:[link]

Érzésem szerint nem kapacitásbeli probléma, és nem is a terhelés okozhatja, egy ultran futó játék talán jobban igénybeveheti mint egy böngésző.

Futtattam minden tesztet HDS-en, negatív eredmény nélkül.

chrome verzió: [link]
HDS felület teszt: [link]
HDS %: [link]
HDS olvasás: [link]
HDS ön-teszt: [link]
itt pedig próbából rányomtam teszt alatt a chromera: [link]

Bármi ötlet hogy mi lehet a probléma? Gondolok itt arra hogy egyszerű OS reinstall megoldhatja, az SSD vezérlője szar, vagy teljesen más is okozhatja ezt? Eddig a HDD-n futott az OS és nem volt ilyen probléma.

Előre is köszönöm a segítséget :F

Máté

(#29049) Emperor_ válasza 3800+ (#29043) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen.

5. pont alapján célszerű már a HDD kezelést is átállítani.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#29050) Emperor_ válasza zs-mate (#29048) üzenetére


Emperor_
addikt

Elég fura probléma. A crome ment a HDD-vel? Mi módon került az os az SSD-re?
Az Asrock lapok nem a legacélosabb termékek FX alá.

SSDOK képet linkelj kérlek!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.