Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#13801) Vakegérke válasza djculture (#13800) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor ezt úgy is érthetjük, hogy egy fránya vírus miatt eldobhatjuk az SSD-t?

Akkor mi van, ha én akarok sok fájlt törölni? Akkor is lezárja magát?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13802) Ginkologic válasza djculture (#13800) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Hogy kerül egyáltalán egy ilyen block az ssd-re? Az nem baj ha le lesz teljesen formattálva, cak utána használni lehessen :) Te vállalsz egyébként ilyenfajta "javítást"?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#13803) djculture válasza Vakegérke (#13801) üzenetére


djculture
félisten

Ezekre nem fogja magát lezárni ..:)

centaurium: Ezek a blokkok kellenek a működéséhez, van még egy plusz blokk is ahová a meghibásodott vagy gyártási hibás részt helyezi át a vezérlő persze virtuálisan:)

Amúgy milyen ssd samsung?

[ Szerkesztve ]

(#13804) Vakegérke válasza djculture (#13803) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megnyugtattál, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13805) Ginkologic válasza djculture (#13803) üzenetére


Ginkologic
senior tag

de nem úgy értem, hanem a freeze akkor úgy mondom, ez hogyan lett aktív az ssd-n? amúgy kingston ssd

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#13806) Zlin50


Zlin50
senior tag

Tisztelt nagyérdemű!

Ftp-ben kérnék segítséget valakitől aki használja (mit érdemes haszálni server/kliens és hogy), akár pm-ben is, azért ezen a fórumon keresztül , mert a topic-on amit ez ügyben találtam nem sűrű a forgalom.
A segítséget előre is köszönöm.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#13807) AxBattler válasza AxBattler (#13797) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre esetleg valaki? :F

És még azt szeretném kérdezni, hogy Ti hogyan tesztelnétek egy frissen vásárolt SSD-t?
Hogyan lehet kiszűrni a hibákat?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13808) zack


zack
nagyúr

Sajnos kapufa lett a döntésem. :( 3 napot ment a 240GB Intel 530. :((( Teljesen összefosta magát.
Pont kész lettem a telepítéssel, és egy újraindítás után a "boot failure" fogadott. Azóta BIOS szinten se látja a gép. Holnap viszem vissza, de Intel ezek után nem kell. 120-as 840 Evo nagyon bevált, ebből lesz egy 250GB -os helyette, és pont.
Nem játék a rendszer SSD, pláne amíg nincs róla mentés. Azt gondoltam az Intel-nél megbízhatóbbat nem választhatok. Óriási tévedés volt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13809) radi8tor válasza zack (#13808) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon rád jár a rúd, valami lehet a karmáddal. Mostanában nem jönnek be a hardver választottjaid.
Amúgy attól, hogy megadta magát 3 nap után még nem jelenti azt, hogy rossz. Kifogtál egyet a millióból. :(

Samu is eljátszhatja ugyanezt bármikor.

⭐ Stella

(#13810) Sk8erPeter válasza Zlin50 (#13806) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tyűha, picit eltévedtél... :DDD

Sk8erPeter

(#13811) zack válasza radi8tor (#13809) üzenetére


zack
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok. De babonából sem kell még 1x ilyen. Nem bíznék benne.
A 290X Vapor-X egyelőre még működik. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13812) Zlin50 válasza Sk8erPeter (#13810) üzenetére


Zlin50
senior tag

Miért is?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#13813) janos666 válasza zack (#13808) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyok Intel márka fanatikus, de ez a hozzászólás így butaság.

Az is egy dolog, ha valaki azt mondja, hogy több éven át többféle termék típusból és kategóriából is legtöbbször csalódott egy bizonyos márka cuccaiban, így alapvetően kerülöd a márkát (én pl. a Samsung-al vagyok így, a telefonom és az SSD-m viszont mégis Samsung, mert ezeket széles körben méltatták a tesztelők és vásárlók, így meg mertem kockáztatni és meg is tartottam őket).

Az is belátható dolog, ha azt mondod nem érdekel a márka, de nálad vagy közeli ismerősöknél már nem egyszer fordult elő probléma egy adott termékkel (pl. egyszer már cserélték volna az SSD-det ugyan olyanra, de a cseredarab ismét kipurcant), így abban már nem bízol (akár szereted a márkát, akár nem, akár megbízhatónak tartja a nagyközönség, akár hulladéknak).

De véletlenül belenyúlni egy hibás termékbe, mint egy zsák bózába és pont kiemelni belőle az egyetlen apró kavicsdarabot a sok sok búzaszem egyike helyett, aztán elkiáltani magad, hogy ezek hülyének néztek és búza helyett salakot árulnak, így biztos az egész boltban is minden hasonlóan hamis, talán kicsit túlzás, nem?

Amúgy szerintem a SandForc-os OCZ-k után talán a régi Intel SSD-kkel (még a házon belüli SATA2 vezérlővel szerelt modellek) volt a legtöbb köztudott probléma (többnyire firmware problémák, pl. 8Mb-ra zsugorodtak, vagy durván belassultak, míg nem törölted le őket SE-vel, ilyesmik - a laptopoban egy ilyen SSD van, de azután vettem, hogy lepergett pár firmware). De ez sem jelenti, hogy tényleg ezekkel volt a legtöbb gond, csak hogy ez kapott viszonylag nagy publicitást ott, ahol én véletlenszerűen olvasgattam.
Ja, meg hát persze a consumer SSD-k hajnalán az a jó öreg Marvell vezérlő, ami folyton lagolt, de azt már viszonylag kevesen ismerik.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13814) zack válasza janos666 (#13813) üzenetére


zack
nagyúr

Igazad van, ezt így gondolom én is. De.
Eleve amikor hazahoztam, sok minden nem tetszett a Samu-hoz képest, és bántam egy kicsit hogy nem Evo-t vettem. Most hogy megadta magát, a sors igazságot szolgáltatott, és 6k-val olcsóbban lesz +10GB. Ebben a típusban (még) nem csalódtam, mert azt hozta ami papíron is le van írva.
Az Intel hozzá képest döcögősebb volt, boot utáni progi betöltéseknél pl. Bár lehet már akkor nem úgy működött ahogy kellett volna neki.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13815) radi8tor válasza zack (#13814) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

530 amúgy olcsóbb (refresh) megoldása 520-nak.

⭐ Stella

(#13816) zack válasza radi8tor (#13815) üzenetére


zack
nagyúr

F@sza. Ezt se tudtam. :F Akkor minden tekintetben 840 Evo 250GB.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13817) Ginkologic válasza Zlin50 (#13812) üzenetére


Ginkologic
senior tag

ez a flash ssd topik, semmi köze az ftp-hez :)

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#13818) Sk8erPeter válasza zack (#13816) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Vagy 520... ha már. :)

(#13812) Zlin50 :
Olvasd el a topic címét, majd vesd össze a kérdéseddel. Talán rájössz, mennyire nem témába vágó egy FTP-klienst/szervert érintő kérdés. :)

Sk8erPeter

(#13819) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. A napokban vásároltam egy Samsung 850 Pro 128 GB ssd-t, de kábelt nem mellékeltek hozzá. Milyen fajta sata 3 kábelt szerezzek be hozzá? Csak simát, vagy olyat ami adat és tápkábel is egyben? A számítógépházam Centurion 5 II (a HDD beszerelési helyek "keresztben" találhatók benne), a tápom Chieftec GPS450A. Előre is köszönöm a segítséget.

(#13820) zeusz55 válasza Tappancs2001 (#13819) üzenetére


zeusz55
senior tag

Bármilyen sata kábel jó hozzá (csak értelem szerűen ne legyen törött stb...) Ha van külön tápcsatid a tápról satás (tápod leirása alapján van) akkor az jó rá! Nincs különbség sata 2 és sata 3 kábel között, csak szeretik ezt reklámozni a gyártók!

Nekem ilyen van, és tökéletes! A 90fokos törésre figyelhetsz hogy a házadban hogy helyezkedik el, ha SSD adapter kellene...

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
:K

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#13821) Zlin50 válasza Sk8erPeter (#13818) üzenetére


Zlin50
senior tag

Olvasd el kérlek hogy mit írtam... Ha nem vetted volna észre megírtam, hogy azért fordultam ide mert sűrűbben látogatják ezt a fórumot és akadhat közöttük olyan aki használt/használ ftp-t és teljesen tisztában vagyok vele hogy ez SSD fórum, mint ahogy már írtam is ide SSD témában. Azt is írtam hogy a vonatkozó topicon meglehetősen ritka a hozzászólás, és így nem szeretnék hetekig várni. Szóval jó reggelt kívánok!
Centaurium : szintúgy

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#13822) Sk8erPeter válasza Zlin50 (#13821) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olvastam, hogy mit írtál, de ettől még ha én mondjuk beírok a "Milyen monitort vegyek" topicba, hogy segítsenek már, milyen alaplapot vegyek, mert a másik topicban nem reagáltak, akkor érthető, hogy furcsán fognak rámnézni. :) Ez ugyanilyen. Nem bántásként írtam. Milyen topicban próbálkoztál? Pl. a Weblapkészítés topicban egész biztos, hogy többen is reagáltunk volna erre a kérdésedre. De még az amúgy elég látogatott PHP programozás vagy HTML-szerkesztés topicokhoz is jóval több köze van, mert aki webfejlesztéssel foglalkozik, az nyilván használ FTP-t is (klienst legtöbbször, de szervert is telepíthet). Vagy ott a Milyen program, ami..., az Azonnali kérdések órája, és így tovább... ezek mind pörgős topicok. Én azt javaslom, hogy tedd fel a kérdésedet a webfejlesztős topicok valamelyikében (ott én is tudok reagálni neked :D).

Sk8erPeter

(#13823) Zlin50 válasza Sk8erPeter (#13822) üzenetére


Zlin50
senior tag

Én például ezt [link] a fórumot kerestem meg. Szerintem elég közvetlen. Meg lehet nézni milyen sűrűn látogatott. Amúgy az azonnali kérdéses talán még lehet célravezető, csak az még nem ugrott be korábban , nem úgy mint az SSD-s amit viszonylag rendszeresen nézek. Főleg akkor ha SSD vétel merülne föl nálam. A webfejlesztős topic sem SSD ugyebár. :D , de az azonnali kérdéses az jó ötlet. Látod, ezért írtam be ide (ha még nem is SSD témában), mert sűrűbben látogatott téma és gyorsabban kapok választ, és adódhat javaslat.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#13824) Müszi válasza AxBattler (#13807) üzenetére


Müszi
senior tag

Szia!

Sajna mSATA témában úgy gondolom még nincs túl nagy tapasztalata itt senkinek, ill akinek van az meg ritkán látogat erre. Nekem pl. ilyen gondom akadt. Beírtam a gépem topikjába is,de onnan sem tudtak segíteni és bár egy informatikus szaki ajánlotta, hogy vegyek inkább mSATA csatolásút, a problémámat ő sem tudta megoldani, ugyanis úgy néz ki, hiába van a csati a laptopomban sajnos a biosom olyan buta, hogy nem tud onnan bootolni. Csak tárként tudnám onnan használni, arra meg manapság SSD-t venni luxus. Megoldottam innen az apróról egy mSATA-SATA átalakítóval és szerintem teljesen ok.
Nincs külőnbség a 2,5"-os és az mSATA képességei között. Ami a gyári spec-nél meg nem egyezik azt is a csatoló különbözőségének a számlájára írnám.
Csak azért írtam le az esetemet, hogy mielőtt belevágsz a vásárlásba valahogyan érdemes letesztelni egy példánnyal, hogy jó mükszik-e onnan a géped.
Egyébként ritka, hogy egy új példánnyal gond van, azért egy Cyistaldiskmark-ot ill. egy ATTO-t érdemes ráengedni.

[ Szerkesztve ]

(#13825) AxBattler válasza Müszi (#13824) üzenetére


AxBattler
félisten

A kérdésem igazából arra irányult, hogy mennyire gyors az elhasználódásuk, bírják-e addig, amíg egy normál SSD?
A Te problémád a gépeddel volt, ez nálam nem kérdés, bár nem árt még egyszer utánanézni...

Ezt az ATTO-t eddig nem ismertem, köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13826) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok! Tegnap vettem és beüzemeltem egy 120GB-os Kingston HiperX FURY-t. A gyári sebesség értékektől messze vagyok és számomra érdekes, hogy az írási eredmények jobbak az olvasásnál.

Vélemény? Ennyit tud?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#13827) BomiBoogie válasza Longhandd (#13826) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért érdekes, azt várod, hogy pont egyforma legyen a kettő? :D

(#13828) Longhandd válasza BomiBoogie (#13827) üzenetére


Longhandd
tag

Ha ennyit várhatok akkor nincs gond, mert elégedett vagyok a rendszerem gyorsulásával. A gyári 500/500 ezek szerint nem nálam fog előfordulni:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#13829) BomiBoogie válasza Longhandd (#13828) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Semmi különbséget nem fogsz érezni, amúgy meg szerintem max. sebességnek van megadva.

Én sosem csináltam ilyen teszteket az SSD-imen, egyszerűen érzem, hogy nekem kellően gyors, a pontos számok nem izgatnak. :)

(#13830) tapuah


tapuah
csendes tag

Sziasztok!

Egy adata sx300-as (128gb) msata ssd van a laptopomban (lenovo y580), amelyet augusztusban tettem a gépbe. Eddig rendesen működött problémamentesen, viszont ma nem volt hajlandó arról bootolni, illetve a gép nem látja, se a biosban, se az eszközkezelőben, eltűnt... :F
Kivettem, visszaraktam, de semmi változás. Amit még észrevettem, hogy egy kék led világít rajta (D1 felirat van mellette) ha bekapcsolom a gépet. Nem tudom, hogy annak kell-e alapból világítania, vagy hibát jelez. Sajnos sehol se találtam információt erről, ezért fordulok hozzátok, hátha vki, tud tanácsot adni, hogy mit tudok tenni az ügyben.

(#13831) TA68


TA68
senior tag

HyperX 3K AMD AHCI driverrel.

(#13832) djculture válasza tapuah (#13830) üzenetére


djculture
félisten

Kettő led van rajta a kék a normális működést jelezi pedig. Másik laptopba vagy pc-be kellene megnézni ha ott elindul akkor az ssd oké.

[ Szerkesztve ]

(#13833) tapuah válasza djculture (#13832) üzenetére


tapuah
csendes tag

köszi a választ. :) a d1 mellett világít a led kéken, akkor "elvileg" működik. megpróbálok keríteni egy másik gépet, végigkérdezem az ismerősöket, hátha...

(#13834) radi8tor válasza Longhandd (#13828) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valószínű ennyit tud a lapodban/prociddal.

⭐ Stella

(#13835) Longhandd válasza radi8tor (#13834) üzenetére


Longhandd
tag

Végül is elégedett vagyok vele. A HDD-m 200 körüli írási/olvasási sebességéhez képest, szupergyors:) Köszönöm a válaszokat.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#13836) Müszi válasza AxBattler (#13825) üzenetére


Müszi
senior tag

Ugyanaz a flash és vezérlőchip van pl. a Samsung EVO 2,5"-os és mSATA csatis tipusán, igy nem hinném, hogy elhasználódásban is bármilyen különbség lenne köztük.

[ Szerkesztve ]

(#13837) TA68 válasza Longhandd (#13835) üzenetére


TA68
senior tag

A Win saját AHCI driver-ét hagytad fent?

(#13838) zeusz55


zeusz55
senior tag

Egy kérdés.. ha egy adattörölt (üres nem formázott) ssd, vagy pendrive-on végzek egy sebesség tesztet (ami ugye ir és olvas) utána vissza tudom vajon állítani a teszt és a törlés előtti adatokat, vagy a sebesség teszt irt adatai lesznek ilyenkor az utolsó fellelhető adatok!?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#13839) zack


zack
nagyúr

Visszavittem...Szerintetek kaptam újat? :((( Pedig tegnap direkt megrendeltem a 250-es Evo-t, hogy ott legyen a csere. Egy 3 napos gariba napokat kell várnom míg levásárolhatom?? Vicc ez az ország úgy ahogy van. :(((

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13840) Longhandd válasza TA68 (#13837) üzenetére


Longhandd
tag

igen

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#13841) djculture válasza zack (#13839) üzenetére


djculture
félisten

Tegnap rendelted akkor nemcsoda. Szerinted hol tartanak manapság készletet mikor állandóan változnak az árak? Még nemetországi boltokban se nemhogy itthon..

[ Szerkesztve ]

(#13842) zack válasza djculture (#13841) üzenetére


zack
nagyúr

Látom nem értetted. A csere beérkezett hozzájuk. Csak jóvá kellett volna írni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13843) djculture válasza zack (#13842) üzenetére


djculture
félisten

Helyszini vásárlás volt? Mert ha igen akkor már nem létezik a 3 nap. Már úgy 6-7 éve kikerült ez a fogyasztó jogait felsoroló passzusból sajnos. Interneten kell rendelni úgy érvényes a távollévök közötti szerződés visszaküldési joga. Ha helyszínen személyesen veszed akkor hiába viszed vissza aznap az vonatkozik rá mintha x hónap múlva tennéd ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#13844) zack válasza djculture (#13843) üzenetére


zack
nagyúr

Nem. Webshop-os rendelés. Ipon.

De ha ügyet generálok belőle, még lassabb lesz az ügymenet. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13845) djculture válasza zack (#13844) üzenetére


djculture
félisten

Akkor viszont elállhatsz a vásárlástól simán.45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet

[ Szerkesztve ]

(#13846) zack válasza djculture (#13845) üzenetére


zack
nagyúr

Elküldtem nekik email-ben ezt:

"A Legf. Bír. Kfv. III. 37.027/2007. számú ítéletében kimondta, hogy a Korm. rendelet 7. §-ának rendelkezése alapján érvényesített három munkanapon belüli csereigény esetén a forgalmazó nem választhatja az áru kijavítását, hanem köteles a meghibásodott árut - amennyiben van ugyanolyan árucikk a forgalmazónál – előzetes vizsgálat nélkül azonnal kicserélni, az előzetes vizsgálatot igénylő kijavításra nem ad a jogszabály lehetőséget, ebből értelemszerűen következik a meghibásodott fogyasztási cikk azonnali kicserélésének kötelezettsége a forgalmazó részéről.

„Ha az azonnali csere azért nem lehetséges, mert a fogyasztási cikk átmenetileg nincs a forgalmazó üzletében vagy raktárában, a GKM rendelet 4. §-ának (2) bekezdése irányadó a Korm. rendelet szerinti kicserélés tizenöt napos határidejére is.” (EBH2007. 1744)

A Legfelsőbb Bíróság ezen álláspontját későbbi Legf. Bír. Kfv. IV. 37.206/2007. számú ítéletében is fenntartotta, mikor kimondta, hogy a Korm. rendelet 7. §-a tehát kizárólag a Ptk. 306. §-ára hivatkozik, ezen rendelkezés pedig nem tartalmaz semmilyen olyan lehetőséget, miszerint az igény jogosságát a forgalmazó megvizsgálhatja, illetve ezen § prioritást, és kvázi megkülönböztetett elbánást biztosít az egyes, a Kormányrendelet mellékletében felsorolt tartós fogyasztási cikk meghibásodása miatti, 3 munkanapon belüli csereigényt érvényesítők részére. (BH2008. 257)"

2 perc múlva jött a válasz email, hogy mehetek a termékért. Most ezt hogy? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13847) AxBattler válasza zack (#13846) üzenetére


AxBattler
félisten

Így kellett volna kezdeni. iPon csak ebből ért, nekem sincsenek velük pozitív tapasztalataim. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13848) djculture válasza zack (#13846) üzenetére


djculture
félisten

Bepróbálkoznak hátha valaki beveszi ... Én sose vettem onnan semmit de elég rossz híre van már így is, nem hiányzik nekik a negatív reklám.:)

[ Szerkesztve ]

(#13849) zack válasza djculture (#13848) üzenetére


zack
nagyúr

Azéé kicsit savazni fogom őket, ha visszamegyek. Remélem lesz ott valami főnök. Elbeszélgetek vele... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13850) Vakegérke válasza zack (#13849) üzenetére


Vakegérke
veterán

De csak miután a kezedben van a cseredarab. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.