Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12851) geri173 válasza Doky586 (#12848) üzenetére


geri173
csendes tag

Okés, nem gond, így is érezhetően sokat dobott a rendszeren. Köszi a segítséget mindenkinek. ;)

(#12852) margithid válasza margithid (#12844) üzenetére


margithid
veterán

No boot-ot akartam beállítani a biosnál, de nem látja az intel ssd-t...
Erre valaki tud valamit modnani?

(#12853) Doky586 válasza margithid (#12852) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"No boot"
Igen: lehet lemezeket kitiltani a bootsorrendből. Ezen kitiltott lemezekről akkor se fog bútolni ha semmi más ssd/hdd nincs a gépben.. De én helyedben visszakapcsolnám hogy minden ssd/hdd-t lásson a BBS menüben..

(#12854) margithid válasza Doky586 (#12853) üzenetére


margithid
veterán

Ezt hol lehet engedélyezni?

(#12855) Doky586 válasza margithid (#12854) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A bootsorrend környékén a BBS menüben.. ne legyen semmi Disabled-en!

[ Szerkesztve ]

(#12856) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!

Egy ASUS K53T laptop winyóját szeretném ssd-re cserélni, én egy 128-asban gondolkodok.
Milyen márkákat , típust javasoltok?

Jön még boardosra lavina! :D

(#12857) M107 válasza Spy89 (#12856) üzenetére


M107
addikt

:R

Intel, Samsung, vagy Hyper X (Kingston)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12858) Doky586 válasza Spy89 (#12856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rossz helyen vagy..

másik topic majd összefoglaló..

(#12859) QwErTy42


QwErTy42
addikt

A bootidőt csak az AHCI driver cseréjével lehetne esetleg csökkenteni?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12860) Vakegérke válasza QwErTy42 (#12859) üzenetére


Vakegérke
veterán

Automatikusan induló fölösleges progik tiltása is gyorsít(hat).

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12861) QwErTy42 válasza Vakegérke (#12860) üzenetére


QwErTy42
addikt

A teljesen üres gép is ilyen villámsebes volt.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12862) Vakegérke válasza QwErTy42 (#12861) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha villámsebes, akkor mit akarsz még gyorsítani rajta? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12863) Ice&Lime válasza sinick (#12847) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, így már jók az értékek.

(#12864) QwErTy42 válasza Vakegérke (#12862) üzenetére


QwErTy42
addikt

My bad. "villámsebes" értsd cirka 10-15 mp a windows indítása fekete képernyő

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12865) Vakegérke válasza QwErTy42 (#12864) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az enyém ilyen gyors. Szerintem felüdülés a winyós boot-hoz képest. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12866) QwErTy42 válasza Vakegérke (#12865) üzenetére


QwErTy42
addikt

A jelszó bepötyögése cirka 2-3 másodpercbe telt a részemről.
Valahogy soknak érzem a Windows boot részt. Lehet, hogy én vagyok maximalista. :)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12867) Ice&Lime válasza QwErTy42 (#12866) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, tényleg kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

(#12868) QwErTy42 válasza Ice&Lime (#12867) üzenetére


QwErTy42
addikt

Van ötleted, hogy mivel lehetne gyorsítani rajta?
Az AMD (SATA chipset gyártója a lapnak) AHCI drivere már kétszer kinyírta az oprendszert és csak a rendszer-visszaállítás segített. Így marad az alap Win7-es.
Azóta a Win telepített cirka 110 frissítést, köztük a SP1-et is de ezek hatására egyik irányban sem változott a bootidő.
No persze én is telepítettem vagy egy tucat programot, de ezek sem lassítottak vagy gyorsítottak semmin.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12869) Ice&Lime válasza QwErTy42 (#12868) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor úgy néz ki, hogy kb. ennyit tud kihozni a rendszered, de tény, hogy indokolatlanul "sok" az a 11mp win boot idő.

"No persze én is telepítettem vagy egy tucat programot, de ezek sem lassítottak vagy gyorsítottak semmin."
Ez teljesen biztos?

[ Szerkesztve ]

(#12870) QwErTy42 válasza Ice&Lime (#12869) üzenetére


QwErTy42
addikt

Igen.
Akkor még nem mértem programmal az időt de 1-2 másodperces bizonyossággal meg tudom mondani hogy annyi volt. Időérzékem elég kifinomult. :)

Azért nem fogok belehalni ebbe az "elvesztegetett" +6-8 másodpercbe, amennyivel több a betöltés.
A programok telepítése és futtatása nagyon feszes, így elégedett vagyok az upgrade-del.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12871) Ice&Lime válasza QwErTy42 (#12870) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor végeredményben rendben van a cuccod.

(#12872) gban


gban
Közösségépítő

Belefutottam egy tanulságos esetbe, bár egyre kisebb az aktualitása, de ha csak egy embernek segít, már megérte leírni.
Adott a gépem, 775-ös, meg egy 16 gigás Kingston S100.
Régóta használom, eljött az ideje az XP újratelepítésének (tudom, már a cseréjének is, de itt nem ez a lényeg, az XP jogtiszta, nekem jó, stb., tehát ezt a vonalat hagyjuk), gondoltam újrarakom.
Gyári telepítő CD be, telepítéskor formáz, újraindul, "Hiba a rendszer betöltésekor".
Működő XP-be be, partíció le, alignál, stb., ismételt próba, ugyanaz.
Próbáltam minden variációt, itt formázni XP alatt, meg a telepítőből, mindig ugyanaz.
Bios meg minden egyéb jó természetesen.
Gondoltam, telepítőben partíció le, új partíció, így el is indult a reboot után.
Na mondom, valamiért az alignálás bekavar, de nem értettem a dolgot, korábban is alignált partícióra ment fel hibátlanul.
Végül meglett a megoldás, a gyári CD SP1, de eszembe jutott, csináltam SP3-as telepítőt a gyári meg az SP3 csomag összevonásával, ezzel már hibátlan lett a dolog.
Vagyis az SP1 valamiért nem csinál jól valamit, így aki XP-t akar rakni SSD-re, és megfelelően eltolt partícióra, annak javasolt azonnal SP3-as telepítővel próbálkozni.

Postázást nem vállalok.

(#12873) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Lehet valahogyan frissíteni a windows gyári szabványos ACHI 1.0 serial ATA-vezérlőt?
A jelenlegi dátuma:2006.06.21
Verziója: 6.1.7601.18231
Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12874) radi8tor válasza keke69 (#12873) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ami jó azt minek bántani?

⭐ Stella

(#12875) zsolabacsi


zsolabacsi
tag

Hali,

bekerült a gépbe egy ssd Adata SP920.
Régi Pentium4 SATA1-en.
Telepítve XP SP3, tűzfal, vírusírtó pár program. Így mértem

alsó két sor olyan...közepes...

Jobbnak kéne hogy legyen?

[ Szerkesztve ]

(#12876) jeni válasza zsolabacsi (#12875) üzenetére


jeni
félisten

Az XP nem tudja a TRIM funkciót,ennek kivédésére valami hasonló-t tegyél fel a gépedre.

SSD TRIM

megoldás? (az XP-s megoldás csak Intel chipsetes alaplapokkal működik)

(#12877) keke69 válasza radi8tor (#12874) üzenetére


keke69
őstag

Első időkben a windowst(7) pikk-pakk betöltötte,mielőtt még a szines körök összeálltak volna,ahhoz képest most elég sokat pöcsöl,ráadásul a desktop betöltése is sok idő,az asztali ikonokat csak lassan tölti be pedig nincs sok max 10db.
Nemrég lett újrarakva és a szűz rendszernél is már ez volt!
Mindenki véleményét szivesen venném és megköszönném!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12878) FF23 válasza zsolabacsi (#12875) üzenetére


FF23
senior tag

Teljesen jó, mivel SATA I-gyen nincs AHCI mód. Ha váltanál Win7-re, akkor lenne TRIM is.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#12879) Maszki


Maszki
tag

Sziasztok!

Pár hete vásároltam egy Kingston HyperX 3K 120GB ssd-t, és lefuttattam egy tesztet, viszont az olvasás eredmény eléggé meglepett! Szerintetek mi lehet az oka?

◄ Maszki ►

(#12880) radi8tor válasza keke69 (#12877) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emiatt Windowst hibáztasd. Egy "belakott" rendszer lassabban indul, mint egy frissen telepített.
Nem az ikonok töltése fogja vissza, hanem a telepített programok, stb miatt ott maradt szemét a registryben.
Windows topicban kérdezz rá rendszer betöltés gyorsító "tweak"-re. Ezért nem az SSD-t okolnám.

MASZK1: jobbra fent találod a linket SSD sebesség problémára.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#12881) keke69 válasza radi8tor (#12880) üzenetére


keke69
őstag

Nem okolom az SSD-t:)de mint írtam szűz rendszeren is ez volt a helyzet!:(

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12882) radi8tor válasza keke69 (#12881) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja hogy az első időkben az az SSD korára utalt.
Mennyi idő alatt tölt be az asztal? 30 mp alatt akkor az teljesen jó egy ilyen SSD-től. :K

⭐ Stella

(#12883) keke69 válasza radi8tor (#12882) üzenetére


keke69
őstag

Azt mondod,hogy az írási illetve olvasási mennyiséghez képest akár még jónak is mondható?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12884) ffodi válasza keke69 (#12883) üzenetére


ffodi
veterán

Tedd fel a legfrissebb Intel RST drivert, az bizonyára frissebb, mint az említett gyári AHCI driver. Egy próbát megérhet, ha úgy érzed valami nincs rendben a sebességgel. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12885) radi8tor válasza keke69 (#12883) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs ezzel semmi gond szerintem. Ennyit tud a géped.

ffodi: szerintem RST driver csak lassítana rajta. :U

⭐ Stella

(#12886) ffodi válasza radi8tor (#12885) üzenetére


ffodi
veterán

Kérdezte lehet -e frissíteni, a válasz igen. :)

Egyébként nekem eddig az RST driverek sosem lassítottak.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12887) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#12869) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"tény, hogy indokolatlanul "sok" az a 11mp win boot idő"
Jaj istenem, miért lenne már sok? :O Bocsi, de fárasztó ilyeneket olvasni, főleg későn este. :DDD

Sk8erPeter

(#12888) Maszki válasza radi8tor (#12880) üzenetére


Maszki
tag

Köszönöm, megtaláltam a megoldást! :R

◄ Maszki ►

(#12889) keke69 válasza ffodi (#12884) üzenetére


keke69
őstag

SetupRST_12.9.0.1001.exe - W7/8/8.1 újraindítás után nem bootolt vissza a gép,nem látta az SSD-m! :O
radi8tor1:Mikor megvettem az SSD-t sokkal gyorsabb volt ugyan ebben a gépben!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12890) janos666 válasza keke69 (#12889) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem most a 13.2.0.1016 van telepítve Win 8.1u1-hez, a HDD-s RAID-5 tömb és SSD is működik vele.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12891) M107 válasza Sk8erPeter (#12887) üzenetére


M107
addikt

:R

Sata 2-n nekem is 10-11 Mp között változik, a többi meg hozzá jön legjobb 22.075 idő volt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12892) Sk8erPeter válasza M107 (#12891) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem meg ez olyan dolog, amin tök felesleges agyalni/versenyezni, mert teljesen mindegy, hogy éppen hány másodperc alatt töltött be az operációs rendszered (bár sajnos bevett szokás ez alapján mérni egy SSD jóságát), ha a betöltés amúgy is gyors, és főleg a használat közbeni élmény a lényeg.

Sk8erPeter

(#12893) M107 válasza Sk8erPeter (#12892) üzenetére


M107
addikt

:R

Annyit tudok nyilatkozni, hogy egy 7200RPM HDD-hez képes még Sata-2n is gyors a rendszer felállása és az ahhoz való hozzáférés.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12894) Sk8erPeter válasza M107 (#12893) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ebben sok újdonság nics, bármilyen átlagos HDD-hez képest komoly sebességugrás egy SSD... ;)

Sk8erPeter

(#12895) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

mennyi ideje van még hátra a ssd-nek?(körülberül)

(#12896) M107 válasza Nemo1001 (#12895) üzenetére


M107
addikt

:R

SSD Life nézd meg, az kiírja körülbelül mikor halálozik el az SSD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12897) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

nem is tudom :) 2053 addig öreg tata leszek :DDD

(#12898) Werkly


Werkly
őstag

Van egy Samu 830 120GB SSD-m. Érdemes kettépartícionálni vagy csak a W7 menjen rá az egy partícióra? Ezenkívűl érdemes telepítés után valamiket beállítani? Úgy hallottam egy-két dolgot ki kell kapcsolni vagy letiltani a Windowsban? Kösz!

(#12899) Bodor válasza Werkly (#12898) üzenetére


Bodor
veterán

Ha az oprendszerről csinálsz néha rendszer mentést, és fontos, hogy az kisebb legyen,mint az egész SSD, akkor érdemes egy kisebb partíciót csinálni, egyébként meg mindegy.

Másik kérdéshez:

Topik tetején Összefoglaló kinyitása!

Benne ez olvasható:

'Kérünk mindenkit, hogy mielőtt a topikhoz fordulna, ez a két cikket olvassa el, mert a felmerülő problémák többségére a válaszok megtalálhatóak bennük.

Windows 7 telepítés más szemszögből avagy BI OS or not to BI OS 2012.02.12.

Ahogy a cikk címéből is kitűnik, ez az írás abban segít, hogyan telepítsünk helyesen operációs rendszert SSD-re, és emellett még adekvát információkat ad, a már hibás telepítések okozta problémák megoldásához is.

Windows 7 és 8 SSD-vel! Hogyan is? 2012.12.07.

Ez az írás elsősorban azok számára hasznos, akik tudni szeretnék, hogyan kell beállítani az operációs rendszert SSD használata esetén, emellett még tanácsot ad, hogy milyen diagnosztikai programokat érdemes használnunk."

És még: Jobb oldalon a téma tudnivalókból idézet:

"azonban vannak alapvető különbségek (beüzemelés, operációs rendszer telepítés, optimalizálás, stb), amelyekről a topik 0. hozzászólásában (T.I.R.) olvashattok részletesen.
Ha ezt követően ! (vagy ezzel kapcsolatban) felmerülnének kérdéseitek, úgy forduljatok a topikhoz bizalommal!"

[ Szerkesztve ]

(#12900) Tibe válasza Nemo1001 (#12897) üzenetére


Tibe
aktív tag

Enyém gyorsabban behal, mert minden ezen van és nem szarakodom a kímélésével. Azért vettem hogy kihasználjam amit tud. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.