Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12901) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

nekem is ezen van a rendszer a játékok és én sem kimélem a vinyót,bár azért nekem valami nem stimmel 2053 at ir ki 98%os mig neked 100%os 2023 ig.

(#12902) janos666 válasza Nemo1001 (#12901) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Abból extrapolál, hogy X üzemóra alatt Y adatot írtál fel és ismeri az elvi Ymax-ot.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12903) foxx_


foxx_
újonc

Sziasztok,

Most vettem egy Kingston SSDNow V300 60GBos SSD-t.
Gigabyte GA-B75-D3V 1.1 alaplap. F9 bios
IDE átállítva AHCI-re
Windows 8.1 x64 újratelepítva
Driverek okék

Van egy másik WD Caviar Green 1TB vinyó ami most sata2 portba van és 130 MB/s az írás
Viszont a Sata3ba lévő SSD 50 MB/s írás körül mozog, 3 napja olvasgatok, google, driverekt telepítgetek, a biosba szenvedek de sehogy se mozdul. ha át dugom egy sata2 portba az alaplapon szintén 50 MB/s az írás.

Kérlek segítsetek! köszönöm.



(#12904) HZoli87 válasza foxx_ (#12903) üzenetére


HZoli87
veterán

(#12905) foxx_ válasza HZoli87 (#12904) üzenetére


foxx_
újonc

Köszönöm.

A bios beállításaim jók?


(#12906) Doky586 válasza foxx_ (#12905) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyorstalpaló SSD sebesség problémásoknak - 6.pont: Ha még mindig nem tudtad saját magad megoldani a problémát, akkor kérünk, hogy már eleve úgy írj a Flash SSD topikba, hogy dobsz egy képet az SSDOK programról és a CrystalDiskMark-ról.

(#12907) foxx_ válasza Doky586 (#12906) üzenetére


foxx_
újonc

Közbe végig mentem minden lépésen, lemértem és úgy látom hogy minden rendben van.(?)
Azért csatolom a képeket.

Köszönöm a segítséget.
SSDOK

CrystalDiskMark

(#12908) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
EBBE az alaplapba szeretnék SSD-t.
Azt szeretném kérdezni lenne-e változás illetve a változás mértéke?
Valamint lenne rajta alapból TRIM vagy úgy kellene mókolni vele?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12909) Qru válasza keke69 (#12908) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lenne változás. Attól függ mire használod a gépet. Alapból támogatja a trim-et.

#nincsbennetarcsi

(#12910) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok! :)

Intel 320 80GB-al lépek SSD tulajok táborába :)
2008-as WD Sata2-t vált fel Windows gyorsítás céljábol.
HDD: [link]
SSD: Holnap érkezik, tapasztalatokat leírom, de ahogy visszanézem mások tesztjeit teles mértékben ég és föld lesz a gyorsaság a kettő között(windows).

(#12911) bencsikgab


bencsikgab
tag

Sziasztok!

Vettem 4db adata XPG SX900 256GB SSD-t, azonban a firmware verziók nagyon eltérőek voltak rajtuk.

1db 5.0.7A firmware-rel, 2db 5.2.5 firmware-rel, 1db pedig 5.4.1-es firmware-rel jött.
Az SSD-k egy Dell R610-ben mennének, azonban bekapcsolás után az 5.4.1-es firmware-rel rendelkező ssd kivételével, az összes többihez tartozó fióknak elkezd világítani az aktivitást jelző ledje.

Gondoltam, semmi baj, lefrissítem mindet 5.4.1-re,azonban ezt a verziójú firmware még nem érhető el (?).

Az adata support b*szik válaszolni lassan egy hete, mitévő legyek?

videó - 1:04-től

(#12912) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Van egy másfél éves Samsung 840 SSD-m (120GB-os)
Az teljesen hétköznapi, hogy mostanra 100/92 lett a sentinel szerint az állapota? Azt írja, hogy eddig 183 napot használtam.

Ez így korrekt? Csak mert ezen kívül eddig csak hdd-m volt amik vannak már 2-7 évesek is és azok még mindig 100/100-as értéket mutatnak.

Előre is köszi a választ!

adatfalo :R

www.adatfalodesign.hu

(#12913) Qru válasza adatfalo (#12912) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem csökken rohamosan az érték akkor nem kell aggódnod.

#nincsbennetarcsi

(#12914) adatfalo válasza Qru (#12913) üzenetére


adatfalo
senior tag

Az elmúlt 3-4 hónapban 3%-ot csökkent ( az előtt nem nagyon figyeltem sentinellel). Kb 1 hete ugrott le 92%-ra, ha 91%-ra "esik" le, akkor megint felkeresem a fórumot tanácsért.
Meg még azon gondolkoztam, hogy egyáltalán milyen hiba esetén lehet garanciáztatni, mert szektor hibát nem írt ki egyáltalán.
"A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #177 Wear Leveling Count

Nincs szükség beavatkozásra."

www.adatfalodesign.hu

(#12915) keke69 válasza Qru (#12909) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12916) janos666 válasza adatfalo (#12912) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az enyém ugyan ilyen típusú, méretű, dátumra hasonló korú (bár több benne az üzemóra, nálam sokat megy idle is a gép, tavaly májusban vettem és 299 napot számolt) és ugyan így 92%-nál jár.
Ha nálad is a Wear Leveling a mértékadó (a SMART adatok közt ez a 100-ra normalizált érték a legalacsonyabb azok közül, amiből kondíciót számolnak), nem valami csúnyaság (áthelyezett szektorok, törlési vagy írási hibák, stb), akkor szrintem teljesen normális.
Ez az SSD egy tényleges értéket ad meg arra nézve, hogy a gyártó által garantált élettartamon belül épp hol jár, nem csak akkor kezdi csökkenteni a kondíciót, ha már átfeküdt az ágyába és hívja a papot backup-olni, mielőtt megdöglik.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12918) CoolBoy323 válasza Bodor (#12917) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Engem megvett a cucc a 10 év garijával :U

De amúgy a mostani SSD-mmel sincs gond: lassan két éves, és nincs még 3TB írás rajta (Samsung 830 128GB)

(#12919) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Volna egy érdekes témám , az elejéről, kicseréltem a CPU-mat és véletlenül rosszul frissítettem a BIOS fw-t,így hát nem indult a rendszer.Na jó gondoltam újra raktam a wint. Fel is ment indult minden ahogy kellet + csináltam egy biztonsági mentést is csak hogy legyen az is ,de itt rontottam el mert elfelejtettem le húzni a HDD-kat telepítés előtt, és már nem tudtam ACHI-re állítani az SSD-t, lényegében az a kérdésem hogyha újra rakom az egészet ahogy kell a biztonsági mentést használhatom-e mert az egy másik partícióra lett téve IDE -s HHD-ra ,szóval ACHI-ra menne-e ez a biztonsági mentés?( elég furán fogalmaztam :D )

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#12920) PofaJenö válasza PofaJenö (#12919) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Csináltam képet is.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#12921) radi8tor válasza CoolBoy323 (#12918) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt sem a NAND elhasználódása fogja a sírba vinni. :N
A vezérlő általában a gyenge láncszem.

⭐ Stella

(#12922) CoolBoy323 válasza radi8tor (#12921) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Es annak az allapotat lehet csekkolni??

(#12923) Doky586 válasza CoolBoy323 (#12922) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. De csak két állapota van. Ha működik megkapod a fenti ssdok képet, ha pedig nem működik akkor csak egy hibaüzenetet kapsz: SSD not found...

(#12924) CoolBoy323 válasza Doky586 (#12923) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az jo :)) :DD

Akkor marad a remeny, es a bizakodas :D

(#12925) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Arra vagyok kíváncsi, hogy előreláthatólag mikorra lesz egy árfekvésben 1 TB SDD, mint most egy 1 TB HDD? Körülbelül meddig lesz még piacokon a HDD?

(#12926) Ice&Lime válasza norbi1989 (#12925) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kb. soha.

(#12927) Horvi válasza 4264adam (#12910) üzenetére


Horvi
őstag

Az egy jó kis SSD. Nekem is az van és teljes mértékig meg vagyok vele elégedve. Régen ugyan volt vele probléma (csak 4 mega volt elérhető a 80 gigából vagy valami hasonló) a nagyérdemű még talán emlékszik rá. De nekem pl. sose volt vele semmi gond :)

Hello darkness, my old friend...

(#12928) F34R válasza CoolBoy323 (#12918) üzenetére


F34R
nagyúr

Egyaltalan rendelkezik itt valaki 3 evnel regebbi SSD-vel ?

mert tobbnyire egy jobb szerianal mar cserelik is a regit meg a gari lejarta elott.

(#12929) Qru válasza F34R (#12928) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jelen.

#nincsbennetarcsi

(#12930) F34R válasza Qru (#12929) üzenetére


F34R
nagyúr

Az SLC az nem er :P

(#12931) Qru válasza F34R (#12930) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

Akkor kiestem.

#nincsbennetarcsi

(#12932) Horvi válasza F34R (#12928) üzenetére


Horvi
őstag

Jelen :)

Hello darkness, my old friend...

(#12933) HZoli87 válasza F34R (#12928) üzenetére


HZoli87
veterán

Én lassan, de biztosan közelítek hozzá. Samsung 830. :)

(#12934) F34R


F34R
nagyúr

Hmm elgondolkodtato, nem rossz a 10 ev gari amit a samu ad az uj Pro szeriahoz. Crucial m550-je egyebkent ajanlott termek ?

(#12935) Horvi válasza F34R (#12934) üzenetére


Horvi
őstag

A milyen ssd-t vegyek topic összefoglalójában benne vannak.
Crucial M500 és 550 (MLC)
Crucial M500 és M550 (MLC mSata és M.2 foglalat!)

Hello darkness, my old friend...

(#12936) CoolBoy323 válasza F34R (#12928) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Minek cserelni? En nem tervezem, nincs ertelme... Az e-penisem miatt?! :U :))

(#12937) janos666 válasza F34R (#12928) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én már kezdem kinőni a 128Gb-os kapacitást (a 60-asról is leginkább emiatt váltottam), de már csak NVMe SSD-re szeretnék váltani, ahhoz viszont új alaplap is kéne, amivel már illene megvárni a következő CPU generációt, szóval még nem ma lesz. Arról nem is beszélve, hogy nem nagyon van még consumer grade NVMe SSD se. :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12938) Doky586 válasza CoolBoy323 (#12936) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Minek cserelni?"

Ilyen a fogyasztói társadalom :(((
1éves az még elmegy, 2éves az már ciki, ha 3éves azt már cserélni kell.. :DDD
Akár telefon, akát TV, akár számítógép-SSD, akár feleség...

(#12939) Vakegérke válasza Doky586 (#12938) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vén csataló vagyok. Én csak akkor cserélek bármit, ha már feltétlen muszáj. Mondjuk a gépem belét úgy 7-8 évente cserélem, ezt nevezhetem ritmikusnak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12940) Aurig@


Aurig@
őstag

Két hónap és 3 éves lesz, ahhoz képest egész jó állapotban van. (Corsair Force 3, 60 GB)

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#12944) Zroo


Zroo
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, h vettem a gépbe egy ilyet: [link]

Azóta úgy érzem, h teljesen belassúlt az SSD-m(ilyenem van ([link]
, akadozva megy a böngészés, játék is laggol, ami előtte nem, új win 8.1-et raktam fel, de most is érzem a problémát, bootracer-rel 30 mp-et mér.
Előtte egy sima sata2 wd green 250 gb volt mellette és ezek a problémák nem voltak, ha lehúzok minden winyót akkor is marad a lassúság
Tesztre jót mutat :


Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#12945) novati01


novati01
csendes tag

Hello! Szakmai segitséget szeretnék kérni aki már volt ilyenben és aki ott van a toppon ezekben! :-D Van egy MSI 760GA.P43 FX alaplapom amit Asmedia sata3-as hajt meg....na már most az SSD az egy ADATA SX900-as Sandforce driverrel. A problémám a következö.....hogy ezek összeakadnak és nagyon nem szeretik egymást! A sata3-on 200 Mb/s a sebesség, a SATA2-ön ami ugye lassabb, 270 Mb/s! Az alaplapon minden jol van beállitva..ezen már tul vagyunk.....! Más megoldás nincsen, csak az alaplap csere? Nem lehet valahogy........más megoldást találni? Az SSD-t visszavinni nem tudom, mert boltbol van! Ha tudna valaki segiteni akkor meg köszönném!

(#12946) Bodor válasza novati01 (#12945) üzenetére


Bodor
veterán

Hagyd a Sata2-esen az SSD-t, mert egy SATA 3-as alaplappal sem lenne gyorsabb, csak a tesztekben. Ennyi az egész

(#12947) janos666 válasza novati01 (#12945) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha vállalkozó kedvű vagy, akkor esetleg próbáld meg frissíteni az Asmedia vezérlő firmware-ét: [link] (DOS-ba kell hozzá boot-olni pendrive-ról ; szigorúan csak saját felelősségre, ha valami félrecsúszik, akkor elérhetetlenné válhat az Asmedia vezérlő! Figyeld, hogy van a csomagban IDE és AHCI is...) utána adj neki egy friss drivert is: [link]

Úgy érted NEM boltból van? :D

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12948) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Tervezem Intel 520 SSD vásárlását. Linuxot telepítenék rá ( Debian vagy Arch alap ), van tapasztalatotok, hogy mennyire stabil a Linux SSD- n? Vannak infók arról, hogy gyakori a kernel panic az SSD- re telepített Linux esetén, míg ugyanaz a disztró HDD- n gond nélkül működik. :F

Aki SSD- n futtat Linuxot, ossza meg velem tapasztalatait ezzel kapcsolatban! Előre is köszönöm! :R

(#12949) janos666 válasza ubyegon2 (#12948) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mi lehetne vele a gond?

Az OS-nek alapvetően egyáltalán nem kell foglalkoznia vele, hogy HDD vagy SSD, ugyan olyan IDE vagy AHCI SATA eszköz mindkettő.

Persze a TRIM és esetleges auto-defrag vagy akár különböző filerendszer konfigurációk miatt nem árt, ha különbséget tud tenni, de ezen a téren a Linux vezet a Windows-al szemben. Itt több különböző, akár kifejezetten flash memória alapú eszközökre optimalizált filerendszerek közül is válogathatsz, míg a Windows csak NTFS-re hajlandó települni, ami ha nem is rossz, de nem is kimondottan ideális az SSD-knek (FAT32-re már nem, ReFS-re még nem telepíthető mostanában a Windows, de amúgy sem javasolnám egyiket sem, illetve a ReFS is inkább nagy méretű HDD-kre lesz optimalizálva, mintsem flash alapú eszközökre).

A mostanában alapértelmezett EXT4-el is lehet TRIM-elni az üres területet, de ha most telepítenék egy friss rendszert és nem lenne fontos, hogy Windows alatt is olvashatóvá lehessen tenni az adatokat, akkor kipróbálnám az F2FS-t (nem feltétlenül használnám 24/7, mert még elég fiatal, de letesztelném és akár úgy is hagynám). Ezt javarészt Samsung programozók írják a Linux kernelhez, direkt NAND flash eszközökhöz (elsősorban inkább a saját Androidos telefonjaikra gondolhattak, de SSD-khez is ugyan úgy passzol). A telefonomon már ezt használom egy ideje.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12950) ubyegon2 válasza janos666 (#12949) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bennem fel sem merült, hogy gondja lehetne SSD- nek a Linux-szal, elképzelhető, hogy régebbi kernelek okozhatnak/tak problémákat. :U Majd kiderül! :Y
Köszi a választ, kipróbálom ezt az FS2- t, ha meglesz az SSD.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.