Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12151) HZoli87 válasza thurands (#12150) üzenetére


HZoli87
veterán

Próbáld meg újrarakni a Sentinelt, hátha csak meghülyült.

(#12152) thurands válasza HZoli87 (#12151) üzenetére


thurands
csendes tag

Na ez egy jó tippet adott, eddig a portable verzióját használtam, most viszont letöltöttem a weboldalukról az alapváltozatot, feltelepítettem és mostmár azt mutatja, hogy a TRIM támogatva és engedélyezve, úgyhogy király. Ezt egyébként úgy írja, hogy közben visszaraktam az inteles AHCI drivert, akkor maradhat ez az AHCI driver és nem kell visszaraknom az alap windows drivert igaz?

Nagyon köszi a segítséget!

(#12153) HZoli87 válasza thurands (#12152) üzenetére


HZoli87
veterán

Maradhat, de teljesen jó a windows beépítettje is.

(#12154) thurands válasza HZoli87 (#12153) üzenetére


thurands
csendes tag

Okés, rajtahagytam az intelest és jónak tűnik minden, köszi mégegyszer!

(#12155) Sk8erPeter válasza thurands (#12152) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sztem nem azzal volt a gond, hogy a portable-változatot használtad, esélyesebbnek tűnik, hogy abból egy régebbi változat volt fent, mint amit most használsz. (Tehát valszeg az aktuális portable-lel is már jót írna ki. De lehet, hogy nem. :DDD)

Sk8erPeter

(#12156) BerlinBoy632


BerlinBoy632
csendes tag

H!

SSD-ről hogy kell törölni?

Volt 196gb szabad helyem, letöröltem 260MB-t, lett 196gb helyem. Frissítésre is ugyanannyi maradt. Lomtár üres. Ugyan mire nem gondolok, ami okozhatja...?

(#12157) Handball94 válasza BerlinBoy632 (#12156) üzenetére


Handball94
aktív tag

196,0 GB szabad helyed volt? És most is 196,0GB van ?

[ Szerkesztve ]

(#12158) BerlinBoy632 válasza Handball94 (#12157) üzenetére


BerlinBoy632
csendes tag

Pontosan. Egy grammot nem nyertem.

(#12159) BerlinBoy632 válasza BerlinBoy632 (#12158) üzenetére


BerlinBoy632
csendes tag

k, hülye f*sz vagyok. Új a gép, na. Mindenre ugrok, ami nem tetszik, hátha baja van.Csinál vmit, én vagyok az idióta. Csak hirtelen eltűnt vagy 20gb, anélkül, hogy 20gb-t tettem volna rá, legalábbis amire én emlékszek biztos nem volt 20gb. Még talán 5 se.

[ Szerkesztve ]

(#12160) kerekfej válasza Fire/SOUL/CD (#12103) üzenetére


kerekfej
addikt

Kösz!

schtasks.exe-re gondolsz, ott látja, de az dos parancssoros.

(#12161) M107 válasza thurands (#12142) üzenetére


M107
addikt

:R

Csak egy tipp, nézd már meg, hogy a HDS -ben a napló fülön van e bejegyzés, s mi ha igen töröld ki kézzel és restartold a gépet. Láttam már olyat pár HDD-nél (tudom hogy ez SSD) hogy amíg benne vannak dolgok a naplóban addig a teljesítmény fül nem szokott 100% vissza állni.

A kondíció az már más tészta.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12162) Fire/SOUL/CD válasza kerekfej (#12160) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azzal csak arra akartam rávilágítani, hogy biztosan az Ütemezett Feladatok közt van a Magician, annak ellenére, hogy nem találtad meg.

Most direkt feltelepítettem a Magician 4.4-t W8.1 x64 alá és természetesen ott van az ütemezett feladatoknál.

1. Zárd be teljesen a Magician-t (ne fusson a háttérben sem (érteitési területen ikonján jobb egér/Exit))
2. WIN+R gomb, beír taskschd.msc és enter
3. Megjelenő ablak alján, az Aktív feladatok listájában, duplaklikk a SamsungMagician feladaton
4. Az újabb megjelenő ablakban ismét a SamsungMagician elemre állsz és a jobb oldali panelon rákattintasz a Letiltás lehetőségre
5. Gép restart

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12163) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a tegnapi nagy melegben (szoba 28 fok) a 37fok sok az ssdnek?
Most 34 fokos.

Előre is köszi.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#12164) HZoli87 válasza szivacs1987 (#12163) üzenetére


HZoli87
veterán

Bőven bírja, nem lesz gond belőle.

(#12165) colossal89 válasza szivacs1987 (#12163) üzenetére


colossal89
tag

Ezek az eszközök elég jól bírják a strapát a tiédnek a gyári adatai szerint, üzem közben: 0°C tól 70°C az a tartomány amit alap hangon jól érzi magát. És üzemen kívül pedig: -55°C tól 95°C

Így azt lehet mondani, hogy hűtés nélkül is, 50C-s szobában is terhelve bőven eldolgozik hibázás nélkül. :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#12166) kerekfej válasza Fire/SOUL/CD (#12162) üzenetére


kerekfej
addikt

Így már sikerült Köszönöm! Profi munka! :R

(#12167) szivacs1987 válasza szivacs1987 (#12163) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

HZoli87, colossal89 köszönöm

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#12169) Sk8erPeter válasza kerekfej (#12166) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tehát ezek szerint csak oda kellett volna figyelni, és körül kellett volna nézni, mivel ezt korábban már leírta neked Handball94. ;)

Sk8erPeter

(#12170) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ezzel van értelme foglalkoznom amit a hd sentinel ír ?

(#12171) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Van ennek így létigénye szerintetek?

(#12172) Sk8erPeter válasza bobalazs (#12171) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Linket elrontottad.

Sk8erPeter

(#12173) bobalazs válasza Sk8erPeter (#12172) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

hoppá. sorry. Szóval erről van szó, a logout írásomról.

(#12174) Vakegérke válasza bobalazs (#12173) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érdeklődve olvastam, de kimaradt a "hogyan".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12175) worxland válasza ADAM1337 (#12170) üzenetére


worxland
addikt

Igen, kábeleket nézd meg - esetleg próbálj másikat. Ha folytatidk a kondiesés, akkor készülj fel az SSD garijára.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12176) bobalazs válasza Vakegérke (#12174) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kis angol tudással, a hogyanja itt van.

(#12177) Vakegérke válasza bobalazs (#12176) üzenetére


Vakegérke
veterán

Stimmel, de úgy gondolom, hogy a progi elérhetőségét, és a leírást nem ártana az írásban belinkelni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12178) Ice&Lime válasza bobalazs (#12171) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hdd-nél van értelme a RAMdisk-nek, lassú gépeknél, de ssd-n kb. semmi nincs.

(#12179) Qru válasza Ice&Lime (#12178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért erre ne vegyél mérget...

[link]

#nincsbennetarcsi

(#12180) Ice&Lime válasza Qru (#12179) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A számok nagyon szépek valóban, de lényegében mennyi értelme van egy ssd-n?

[ Szerkesztve ]

(#12181) Qru válasza Ice&Lime (#12180) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csak netezel akkor valóban nem érzed a különbséget.

#nincsbennetarcsi

(#12182) bobalazs válasza Vakegérke (#12177) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Átirtam a cikket, komplett leirással, magyarázatokkal.

(#12183) Ice&Lime válasza Qru (#12181) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De az ssd már így is gyors, gyors a boot idő vele pl. másoknál 8mp alatt, nálam notebookon 12mp, és még ott van a win8.1, ami még gyorsabb.
Aztán ott van (tesztekben) a 3D-s programcsokor, az újságírói programcsokor, a webdesigner programcsokor, azokat is gyönyörűen gyorsan betölti és a másolási tesztek sem olyan rosszak (egy 16GB-os .iso fájl másolása 40mp alatt nehogy ne legyen elég).
Minek ehhez ssd-n ramdisk?
Akinek ez sem elég gyors, annak semmi sem az már.

[ Szerkesztve ]

(#12184) colossal89


colossal89
tag

Tud valaki, nem csak számokban, hanem gyakorlati gyorsulásról eredményt, alkalmazásoknál, windowsnál stb...
Kikapcsoláskor az adatot elveszti így bekapcsoláskor kell feltöltenie adattal a Ramdisk-et, ez eltarthat kis ideig nem? Gondolom ha teli pakolnom Adobe termékekkel akkor érezhető lenne a gyorsulás, de mivel én csak ritkán vágok videót és rajzolni is ritkán szoktam PS-ben így, mit és miket érdemes bele tenni a ram disk-be? :))

(Adatlapomon van a gépem)

(#12185) Qru válasza Ice&Lime (#12183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látom soha nem használatd munkára a géped. Pl nagy felbontású képekekkel nem melóztál. Ott nagyon sokat számít a háttértár sebessége (is).

mod:

colossal89: Házi használatra felesleges, nem tudod kihasználni a sebességét.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12186) bobalazs válasza colossal89 (#12184) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnap felraktam a windows 7 SP1-et. Ramdrive nélkül nem tudom mennyi lett volna, így viszont nagyon gyors volt. ramdiskből dolgozott (temp mappa áthelyezése ramdiskbe) és kb 8-10 perc alatt kész is voltam.
Vagy akár a kompakt módon telepített játékok telepítése, kicsomagolása is, inkább függ a cpu sebességétől mint az SSD-jétől. A harmadik indokom talán az lenne, hogy sok kihasználatlan ramot látok a feladatkezelőben ;)

[ Szerkesztve ]

(#12187) Ice&Lime válasza Qru (#12185) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy átlagfelhasználásra tökéletesen felesleges a ramdisk ssd-n, még speciális esetekben lehet haszna, de az emberek többsége nem ilyen, ezért mondtam, hogy kb. semmi.

[ Szerkesztve ]

(#12188) Qru válasza Ice&Lime (#12187) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ezért nem volt pontos, hogy kategórikusan kijelentetted hogy ssd mellé nem érdemes ramdisket használni. Mert van akiknek előnyös. Nagyon is. Nem csak a sebesség miatt, hanem mert a ramdisk korlátlan számban írható, míg egy ssd erősen korlátozot számban.

Tehát pl ha használ az ember olyan progit ami sokat ír de jó ha nem egy csiga hdd-ről fut (ami szintén korlátozott mértékben írható)...

#nincsbennetarcsi

(#12189) Ice&Lime válasza Qru (#12188) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor ezt kik használják ki inkább, grafikusok, filmesek, zenészek, tervezők?

(#12190) Qru válasza Ice&Lime (#12189) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többek között. Reklámgrafikusok akik pl gigant posztert csinálnak de lehet számos olyan felhasználási terület ahol nagy írási terhelést kap(na) a hattértár de fontos a sebesség is (nem nem a torrentezésre gondolok elős sorban :D).

#nincsbennetarcsi

(#12191) Ice&Lime válasza Qru (#12190) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor ez nagyon speciális szegmens.

(#12192) colossal89


colossal89
tag

Olvastam anno neten, hogy akkumulátorral ellátott Ramdisk-et adott ki az egyik gyártó. PCIE sínre lehetett csatlakoztatni és négy memória modul ment bele. Lehet most venni ilyet? Nem mintha szaladnék vásárolni, csak érdekel.

(Adatlapomon van a gépem)

(#12193) *Ropi* válasza Ice&Lime (#12187) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy átlagfelhasználásra tökéletesen felesleges a ramdisk ssd-n, még speciális esetekben lehet haszna, de az emberek többsége nem ilyen, ezért mondtam, hogy kb. semmi."

RAMdisk-et SSD-n soha nem fogsz futtatni, max. SSD használata mellett. ;)

Nem csak grafikusoknak, tervezőknek vagy zenészeknek jó a RAMdisk: általános felhasználásnál is kíméli az SSD-t. A RAMdisk előnye nem csak abban mutatkozik meg, hogy állva hagyja a leggyorsabb SSD RAID-eket is, hanem pl. amit nagyon sokan a hátrányának tartanak, hogy kikapcsoláskor elvész róla az információ: ezt lehet akár az előnyére is fordítani. ;) Pl. a böngésző cache nálam át van irányítva a RAMdisk-re, így ha kikapcsolom a gépet automatice törlődik: nem kell vele külön foglalkozni. Aztán jellemzően pont a böngésző cache az, ami az SSD-t terheli: a sok kis fájl írása...RAMdisknél nincs ilyen írási limit, így az SSD-t pihentetjük ezzel is. Vagy ha véletlenül beleszaladsz valami vírusos fájlba, akkor az is repül rebootnál. Stb... ;)

Egyébként tényleg vadállat gyors. :DDD

(#12192) colossal89: Olcsóbban jössz ki, ha sima RAM modulokból szoftveres RAMdisket csinálsz és a géped elé meg veszel egy UPS-t (szünetmentes tápot). Ami ráadásul az egész gépedet védi áramszünet esetén (Az SSD-k különösen nyűgősek arra, ha menet közben "kirántják" alóluk a tápfeszültséget). ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12194) Ice&Lime válasza *Ropi* (#12193) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nyilván ssd használat mellett, nyilván nem pakolsz bele 128GB-1TB RAM-ot a gépbe.

Általános felhasználásnál szerintem felesleges kímélni az ssd-t, emellett ott van a 3, 5 év garancia is.

[ Szerkesztve ]

(#12195) colossal89 válasza *Ropi* (#12193) üzenetére


colossal89
tag

Ez a böngészős engem érdekel, hogy cache-t átirányítsam ramdisk-re mert sokat böngészek és kímélni akarom az ssd-t, ntfs meghajtót készítsek mondjuk 500MB-t és arra rakhatom is? :) Tervben van egy szünetmentes beszerzése ;]

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#12196) *Ropi* válasza Ice&Lime (#12194) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, 32-64 GB-tal már egész jól el lehet vegetálni... :DDD Csak viccelek: átlagos felhasználásra bőven elég egy 1-2 GB-os RAMdisk is. 32-64 GB akkor kell ha munkára használja az ember a gépet, netán videót vág (bár akkor még kevés is).

Hoztak már olyan gépet, amiben 2 év alatt megdöglött az SSD, mert olyan programot használtak rajta napi szinten, ami sok apró fájlt írt egy adatbázisba folyamatosan. És az is átlagos felhasználás volt...

(#12195) colossal89: Akár...Ha Asrock alaplapod van, akkor könnyű a dolgod, mert csak az X-Fast RAM alkalmazást kell hozzá telepítened és beállítanod, ugyanígy AMD / ATI chipsetnél a AMD [Radeon] RAMDisk-et, más gyártóknál komplikáltabb...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12197) bobalazs válasza colossal89 (#12195) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Chromeban hozzáadod a parancsikon target mezőjében a sorhoz hogy --disk-cache-dir="E:\temp
E a ramdisked betűjele, tempet meg gondolom csináltál a ramdisk programjában automatikusan
firefoxban pedig

[ Szerkesztve ]

(#12198) Ice&Lime válasza *Ropi* (#12196) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Bocs, az miért lenne átlagfelhasználás?

(#12199) Qru válasza colossal89 (#12195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pl: [link]

#nincsbennetarcsi

(#12200) colossal89 válasza *Ropi* (#12196) üzenetére


colossal89
tag

Rajta van a telepítő lemezen a Xfast-ram, csak mikor 3 hónapja vettem a gépet nem gondolkodtam el azon mit profitálhatnék belőle, de most nézem az erőforrás figyelőt és a chrome serényen írogat az ssd-re megállás nélkül, a system meg csak kicsit, így meg fogom csinálni ezt a böngészős ram disk-et. :K

Mindenkinek köszönöm az ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.