Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#39001) TIT válasza King Unique (#38993) üzenetére


TIT
veterán

Aha akkor az lehetett,csak az az érthetetlen,hogy ha maradt mbr-be akkor elöször miért nem telepítette mbr-be,csak ha mindent töröltem.

(#39002) ubyegon2 válasza King Unique (#39000) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy látom, itt az SSD szakértő kollégáknak furamód a merevlemez az csak merevlemez, pedig felhasználási terület és minőség szempontjából is igencsak különbözőek tudnak lenni, de valamiért nem akarják érteni, amit írsz! :N

Azért egy WD RE és egy WD Green/Blue és a Red, Purple igencsak más profillal rendelkezik. Azért bízom benne, hogy mikor valaki bemegy a szakik boltjába, nem ugyanazt a fajtát adják rendszernek vagy NAS-nak, nem beszélve a Surveillance felhasználásról. És még ott van a Black, ami még rendszerlemeznek is tökéletes, például Linux alá.

Ki gondolná a WD fejlesztőiről, hogy annyira idióták, hogy direkt gyárilag 300s-re állítják a parkolást, mikor az nem jó a HDD-nek. :Y (na persze ez SSD topik, de azért mégsem chilipaprika termesztésről van szó)

(#39003) Frawly válasza Graphics (#38999) üzenetére


Frawly
veterán

Ez attól is függ, hogy mennyit pihen leállás és felpörgés között. Mert ha csak állandóan leállás/felpörgés váltakoznak, és túl kevés pihenési időért, akkor igen, az még károsabb. Épp ezért a kikapcsolási időt tudni kell jól belőni, annak nincs értelme, hogy 5 perc múlva kapcsoljon ki, de 2 percenként feléleszted után. Meg erősen attól is függ, hogy asztali gépről vagy laptopról van-e szó, utóbbinál hasznosabb, ha leáll, mikor nem kell.

(#38998) MaCS_70: a HDD-ken meg tud dögleni szimplán a vezérlő is, épp úgy, ahogy SSD-n. Táp is nyírhatja ki. Villám, stb..

(#39004) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Adata SX930 SSD, a saját Asus G56JR laptopombol átettem egy Acer Aspire ES 15-be és van sebességbeli különbség az Asusom javára,mitől lehet ez?

Asusban mért:


Acerban mért:

Minden szinten,szinte minden.

(#39005) Frawly válasza m0rd0k (#39004) üzenetére


Frawly
veterán

Milyen procik vannak a laptopokban? Az Acerben nincs IDE módban hajtva az SSD? Nézd meg, hogy AHCI-n van-e.

(#39006) m0rd0k válasza Frawly (#39005) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Az eszközkezelőben, AHCI Vezérlőt ír,ha lenyitom. Gondolom AHCI-ban van. Az Asusban i7 az Acerben Pentium N4200.

Minden szinten,szinte minden.

(#39007) Frawly válasza m0rd0k (#39006) üzenetére


Frawly
veterán

Az Acer notiban vagy a SATA vezérlő ilyen gyenge, vagy ez a gyengébb penya proci nem bírja kihajtani az SSD-t. Gyenge procis gépbe pont ezért felesleges túl gyors SSD-t tenni. Főleg 4K randomnál, és betöltési/bootidőknél kell a procierő, szekvenciális lemezműveleteknél kevésbé.

(#39008) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Urak,

Erről az SSD-ről tud valaki érdemi infót?

Samsung Pm871 256GB mSata
MZMLN256HCHP

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#39009) Frawly válasza Shokkolo (#39008) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a Samsung 860 Pro-nak a céges OEM változata, amire nincs Samsung terméktámogatás, az SSD-t beépítő OEM (pl. HP, Dell, Lenovo, Apple) támogatja, tehát nem tudod rajta a samsungos SSD toolokat, meg firmware-eket használni. Amúgy elég jó SSD, ha van mSATA portod, és olcsón tudod venni, simán vehető.

(#39010) Shokkolo válasza Frawly (#39009) üzenetére


Shokkolo
addikt

Vettem egy "leselejtezett" céges Latitude e6540 -est, és legnagyobb meglepetésemre a 120-as Hynix helyett ez volt benne.
(Leselejtezett = szinte vadi új, tartalék volt egy szekrénybe zárva :DDD csak lejárt az ideje...
én meg gyorsan rácsaptam)
Vettem bele egy 500-as 860 Evo -t, és bevallom őszintén cserekor eléggé meglepődtem.
A Sata helyén volt, egy sata > msata átalakító kis rekeszben

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#39011) Raymond válasza Shokkolo (#39010) üzenetére


Raymond
félisten

Ha mSATA akkor meg jo eselyel el is adhatod rendes penzert mert atraktiv marka/model, nem sok van ezekbol a piacon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39012) Shokkolo válasza Raymond (#39011) üzenetére


Shokkolo
addikt

Megnézem holnap HD Sentinellel, biztos ami biztos, elvileg nagyon minimális használatnak lehetett kitéve, de átverni se akarok senkit.

Köszönöm szépen a segítséget :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#39013) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy hogy tudom a leg egyszerűbben formázni az ssd win 10 alatt Samsung ssd esetleg van valami gyári programja?Köszönöm

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#39014) Doky586 válasza Tamagocsi123 (#39013) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minden win tud önállóan külső progi nélkül is formázni... :K

(#39015) MaCS_70 válasza Tamagocsi123 (#39013) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért nem jó a sima jobb gombos formattálás?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39016) Frawly válasza MaCS_70 (#39015) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem egy új SSD-ről van szó, amit előtte inicializálni és particionálni is kéne. Ilyenkor a Winbe épített Lemezkezelőt kéne inkább használni. De ha rendszermeghajtó lesz, és klónozva lesz rá rendszer, vagy telepítve Windows, akkor nem kell formázni egyáltalán, a klónozóprogram vagy a Windows telepítő gondoskodni fog a particionálásról.

(#39017) MaCS_70 válasza Frawly (#39016) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez kétségtelenül egy valid feltevés -- ezért is kérdeztem vissza, hogy miért nem elég a sima kontext menüs parancs. Meg aztán az is benne van, hogy egyáltalán nem triviális, hogy egyáltalán mindenki ismeri annak a létét.

Arról mondjuk nem is beszélve, hogy ha ilyenkor (és számtalan hasonszőrű esetben) a kérdező egyetlen sorban leírná, hogy nagyjából milyen helyzetben miért is kérdez, akkor mindenkinek, de legfőképpen neki is sokkal simábban menne minden.

A konkrét kérdésről: kifejezetten formázásról volt benne szó, mégpedig a legegyszerűbb módjáról. Ha pedig itt ilyen alapvető dologra kérdeznek rá, az szerintem azt jelenti, hogy a kérdező nem ismeri az alapvető műveleteket sem, viszont az arcába ugrott egy figyelmeztetés, hogy tessék formázni.

Kézenfekvő lenne, hogy jobb gomb a meghajtóra, oszt formázás, next-next-örül, de jobb lenne egy kicsit specifikusabbnak lenni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39018) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

E miatt mennyire kell aggodnom ?
Par napja vettem hasznaltan.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#39019) Frawly válasza winhate (#39018) üzenetére


Frawly
veterán

Mint írtam a másik topikban, nem vészes hiba, de ha csak most vetted, én visszavinném. Lehet még elmenne ezzel évekig, de mivel nő is az értéke, meg friss szerzemény, ezért én nem kockázatnék, nem lennék vele elnéző.

(#39020) winhate válasza Frawly (#39019) üzenetére


winhate
őstag

Nem uj sajnos, egyik tagtol vettem hasznaltan.
Remelem ez nem hiba.
Majd kiprobalom masik gepben is mit dob.
Esetleg meg tapra gyanakodok.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#39021) Raymond válasza winhate (#39020) üzenetére


Raymond
félisten

"Majd kiprobalom masik gepben is mit dob."

Ez nem art, mert az hogy minden bekapcsolasnal egyel novekszik az ertek kulso problemasa utal inkabb. Foleg ugy hogy most van ott 66 es gondolom az elozo tulaj is azert parszor ki es ba kapcsolta a gepet amiben volt :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39022) ProNoob


ProNoob
tag

Sziasztok,
Van egy Samsung 970 EVO M.2 SSD-m (256GB) és egy WD Caviar BLUE HDD-m (1TB). Az alaplapom Maximus X HERO.
1. Érdemes rakni a második M.2 foglalatba egy OPTANE 16 vagy 32 vagy 64 GB-os SSD memóriát a HDD gyorsítása miatt?
2. Ha igen, akkor mekkorát?
3. AHCI módot szereti a Samsung, RST módot pedig az Optane? Melyiket állítsam be és romlani fog-e miatta a másik teljesítménye?
4. 2 db M.2 foglalatom van, az SSD PCI 4x módban fut. Egy sávszélességet fog használni az Optane memóriával és a videokártyával? Egyik a másik rovására megy?

Köszönöm a segítséget! :)

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#39023) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

A Gigabyte J4005N D2P lapom Plextor PX-128M8SeGN M.2 SSD-vel szétfagy POST közben. Mindkettőn a legfrissebb BIOS/firmware van. Találkozott már valaki ilyen problémával? :F

Köszönettel:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#39024) Laccoss válasza ProNoob (#39022) üzenetére


Laccoss
addikt

@ProNoob:

1-2. Az Optane csak hdd esetén gyorsít, és ha csak játékot futtatsz, meg adatot tárolsz, akkor felesleges pénzkidobás szerintem.
3. AHCI a sata meghajtókhoz kell, RST az RAIDhez (optane+hdd).
4. Valamelyest lassíthatja, de nem számottevően.

@Rhino666: Gyártónak próbálj írni, hátha... bár a legújabb firmware update pont optimizálja az ssd támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#39025) Rhino666 válasza Laccoss (#39024) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszi, már írtam. Várom a válaszukat.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#39026) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
Asus Prime B360M-K alaplapba a boltban behelyeztek egy Silicon Power 256 GB P34A80 M.2 interfészen keresztül csatlakozó SSD-t.
A problémám, hogy a Bios látja az SSD-t, de a win7-es telepítő nem lát meghajtót, így nem tudok telepíteni. Mi lehet a probléma?
Segítséget előre is köszönöm. :R

(#39027) Doky586 válasza Zoli2 (#39026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az hogy win7 -et próbálsz telepíteni rá.

(#39028) Frawly válasza winhate (#39020) üzenetére


Frawly
veterán

Az mindegy, hogy tagtól lett véve, meg használt. Ha ezt a hibát nem tüntette fel a hirdetésben, nem hozta előzetesen tudomásodra, akkor adásvételi szerződés hibás teljesítése áll fenn jogilag, és ezt helyre kell hozni az eladónak szavatosság keretén belül. Ennek semmi köze ahhoz, hogy van-e rá garancia. A garancia csak egy kényelmi szempont, hogy nem neked kell bizonyítani, hogy hibás a termék. Meg a garancia általában hosszabb időt lefed, de te most még pár napon belül vagy.

(#39021) Raymond: ebben teljesen igazad van. Először én is kábelhibára gyanakodtam, de aztán írta, hogy másik gépen, ergo másik SATA vezérlővel, másik OS-sel és másik SATA kábellel is kipróbálta.

(#39029) Zoz válasza Zoli2 (#39026) üzenetére


Zoz
őstag

Ahogy a kolléga is mondja: igen nagy marhaság egy 10 éves, elavult operációs rendszerrel próbálkozni egy modern gépen.

A pontos technikai probléma: az SSD-d az NMVE szabványú, amihez nincs a Windows 7-ben driver, ezért nem látja.
Ha ezen túljutnál jönnének még olyan problémák, hogy a B360-as chipsethez szintén nincs Win7 támogatás, így pl nem lesznek USB-k...
Ha mindenáron Win7-es gépet akarsz manapság építeni, akkor B365-ös lapot kellett volna választani, ami mivel a Z170 chipset legújabb reinkarnációja, így vannak hozzá Win7 driverek.
NVME SSD-ből pedig Samsung, mert ők adnak saját Win7-es NVME drivert.

Nem Samsung esetén esetleg próbálkozhatsz: KB2990941 számon anno kiadott a Microsoft NVME patch-et Win7-hez. Azóta ezt visszavonták, azt mondják frissíts inkább Win10-re. (Mi is ezt mondjuk :) ) De egyes gyártók oldalán, vagy fórumokban még fellelhető.
Így azt kéne tenni, hogy feltelepíted egy SATA meghajtóra a Win7-et, mellé rakod az NVME SSD-t, és felrakod ezt a patchet (vagy Samsung esetén annak a driverét). Utána már látnia kell rendesen az eszközkezelőben, lemezkezelőben az SSD-t. Ha ez meg van, akkor már csak át kell klónozni az NVME-re a rendszert.
(Azt nem tudom, hogy létezik-e olyan mókolt Win7 telepítő, amibe beleintegrálták már NVME-t, és tud egyből települni.)

De ahogy már említettem esetedben az alaplap egyéb drivereivel is gond lesz, nem tudom, hogy pl B365 drivereivel fel lehetne-e varázsolni az USB-t...

Szerintem kezdj barátkozni a Win10-el :)

(#39030) Doky586 válasza winhate (#39020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A használt termék az használt termék.
Kis hiba benne van a pakliban főleg ha az nálad vagy szállításkor keletkezett.

(#39031) Zoli2 válasza Zoz (#39029) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ! Néhány programnak a win7 környezet kedvez, ezért próbálkoztam ezzel. Az Asus honlapja szerint van win7 64bit driver az Asus Prime B360M-K laphoz.

Véleményed szerint, ha normál SSD-t helyezek a gépbe SATA III interfészen, telepíthető lenne a win 7 és jól is futhatna?

(#39032) Zoz válasza Zoli2 (#39031) üzenetére


Zoz
őstag

"Az Asus honlapja szerint van win7 64bit driver az Asus Prime B360M-K laphoz."
Nézd meg alaposabban! Ugyan ott az OS listában, de csak BIOS frissítést dobja ki, egy darab drivert sem.
Ha megnézed a Asus Prime B365M-K-nál, ott van majdnem minden. Kivéve az IGP, de az áthidalható egy megfelelő PCIe VGA-val.

"Véleményed szerint, ha normál SSD-t helyezek a gépbe SATA III interfészen, telepíthető lenne a win 7 és jól is futhatna?"
Az SSD probléma így meg lenne oldva, de jön a többi driver kérdése...

(#39033) Zoli2 válasza Zoz (#39032) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Igen, közben én is megnéztem és úgy van ahogy írod.
Közben elkezdtem telepíteni a win10-et, lehet hogy tényleg barátkoznom kell vele. :(

(#39034) kraftxld válasza kraftxld (#38873) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, némi cseszekedés után tegnapelőtt elvitte a FedEx a hibás SSD-t, majd meglátjuk mikor jön a csere :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39035) Laccoss válasza Zoz (#39032) üzenetére


Laccoss
addikt

Igen, viszont attól még a windowsban lehet driver, ill. update-en keresztül tölthet le. Azért nincs a gyártó oldalán.

(#39036) winhate válasza Frawly (#39028) üzenetére


winhate
őstag

Ugy nez ki megvan a hiba !
Masik lapban masik tappal nem emelkedik a hibaszam !

Akkor hetvegen megnezem a tapcseret es megkeresem mi volt a bugos.
/me happy :)

Nagyon koszonom eddigi segitsegeteket !! :R

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#39037) lócitrom


lócitrom
őstag

valahol lehet találni itthon normális hűtést SSD-re, ami belefér laptopba?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#39038) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.

Nyomozgatok a gépem problémája után hogy mi is lehet a gond, ezért kérem a segítségeteket az SSD-m terén.
Windows 10 indulásnál bejön a logo, alul a karikázó pöttyök eltűnik és újra megjelennek csak a pöttyök karikázva több mint fél percig biztosan. Windows újratelepítés megvolt, legális szoftver, legújabb frissítésekkel.
Ezért kezdem az ssd-nél a kutakodást. SSD egy HyperX Savage 240Gb.
Gépem Asrock x470 fatal1ty gaming k4, Ryzen 2600X, G.skill 3200mhz (3066mhz-en üzemeltetve) 16gb memória vega64 vga.
Mértem egy crystaldiskmark tesztet, ahogy feltelepítettem és elindult a program, az ALL gombra kattintottam, ez az eredmény jött:

Ez így rendben van?

Köszönöm nektek az infót, esetleg ha nem jó alap beállításokon a teszt futtatás akkor kérlek írjátok le hogy kéne, ezzel a programmal kapcsolatban nincs infóm és tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#39039) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Többen említettétek ezt a HD Sentinel progit. Ez ingyenes? Látom, van portable is, de vásárlási lehetőség is van.

(#39040) Frawly válasza Doky586 (#39030) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nincs benne. Hiába adsz el használt árut, magánemberként, hiába nem kell jótállást adjál, ×4rt akkor sem adhatsz el, ami hibája is van a terméknek arra vagy előre kell figyelmeztetned a vevőt, vagy téged terhel a felelősség. A hibás a termék, akkor dobd ki, ne sózd rá gyanútlan népekre. Neked se jó, ha online piactereken kapod a negatív értékeléseket, mert áá, úgyis használt alapon szabadulgatsz meg a használhatatlan kacatoktól.

(#39041) Doky586 válasza Frawly (#39040) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak akkor ha az eladó tudott a hibáról és megtévesztési szándékkal vezetette félre. Pl egy totálkáros autót kitört tengelyekkel kijavíttat újrafestet és hibátlan autóként árul...

De ha ő maga se tud azon apró rozsdásodásról az alvázon, használatban őt se zavarta, és nem kötelező autószerelői végzetség hogy eladd az autód.

Ha bizonyítani tudja hogy szándékosan megtévesztették akkor forduljon bírósághoz..

[ Szerkesztve ]

(#39042) Frawly válasza Doky586 (#39041) üzenetére


Frawly
veterán

Nem. Ha az eladó nem is tud a hibáról, attól még ha kiderül a hiba, vissza kell vegye a terméket. Nem tárhatja szét a kezét, hogy ő nem tudta, akkor sem, ha bontatlan volt a termék, és emiatt nem lehetett tesztelni sem előzetesen. A nem tudás még nem mentesít. Persze felelősségre sem vonható a hiba miatt, de a hibás terméket vissza kell vennie. Ez nem olyan, mint egy bűzölgő kulahalom, hogy rásózod másra, aztán onnantól az ő gondja, valami majd csak lesz alapon.

[ Szerkesztve ]

(#39043) Graphics válasza Jack Oneill (#39039) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen ingyenes, de korlátozott működésű.

Számtalan program található meg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39044) ubyegon2 válasza Doky586 (#39041) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az szép is lenne, ha az eladó 2 év használat után féláron eladná az eszközt, ami a vevőnél két hét múlva bekrepálna és az eladó széttárná a kezeit, hogy ő erről nem tehet! Senki nem mondja, hogy tehet, csak azt, hogy fizesse vissza az eszköz árát. Mekkora poen lenne, ha egy eszközt egyenlő arányban fizet két ember, de gyakorlatilag csak az egyik élvezné a használatát 2 évig! :(

Szerinted ez normális elvárás lehet? :U

Még mielőtt értetlenkednél, gyanítom inkább eladó vagy, olvasd el, mit ír a kamaronline.hu erről:

.....az eladó szavatolja, hogy a terméknek nincs olyan hibája, ami a vevő számára nem ismert, illetve ha a vásárlástól számított egy évig ilyen hiba lép fel (amellett, hogy az új tulajdonos azt rendeltetésének megfelelően használja) akkor azért felelősséget vállal. Ennek keretében a vevő kérheti a termék kicserélését (ez ilyen ügyleteken nem jellemző), megjavíttatását, vagy a javítás költségeinek kifizetését, illetve ha a termék hibája másképp nem orvosolható, a vételár visszafizetését.

(#39045) ubyegon2 válasza Doky586 (#39041) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az szép is lenne, ha az eladó 2 év használat után féláron eladná az eszközt, ami a vevőnél két hét múlva bekrepálna és az eladó széttárná a kezeit, hogy ő erről nem tehet! Senki nem mondja, hogy tehet, csak azt, hogy fizesse vissza az eszköz árát. Mekkora poen lenne, ha egy eszközt egyenlő arányban fizet két ember, de gyakorlatilag csak az egyik élvezné a használatát 2 évig! :(

Szerinted ez normális elvárás lehet? :U

Még mielőtt értetlenkednél, gyanítom inkább eladó vagy, olvasd el, mit ír a kamaronline.hu erről:

.....az eladó szavatolja, hogy a terméknek nincs olyan hibája, ami a vevő számára nem ismert, illetve ha a vásárlástól számított egy évig ilyen hiba lép fel (amellett, hogy az új tulajdonos azt rendeltetésének megfelelően használja) akkor azért felelősséget vállal. Ennek keretében a vevő kérheti a termék kicserélését (ez ilyen ügyleteken nem jellemző), megjavíttatását, vagy a javítás költségeinek kifizetését, illetve ha a termék hibája másképp nem orvosolható, a vételár visszafizetését.

Egyszóval jogos, ha azt mondod, ez egy használt termék, tönkremehet, tönkrement. Jó, OK, de akkor fizessen érte az, aki használta addig, amíg jó volt! Ha valaki ezt megtagadja, az egy utólagos quasi tetves tolvaj. Ez van!

(#39046) Rhino666 válasza Rhino666 (#39025) üzenetére


Rhino666
őstag

Annyi választ kaptam, hogy csak PCIe x2-t támogat a lap. :F

Most én vagyok a hülye, vagy ezeknek tényleg visszafelé kompatibiliseknek kellene lenniük némi sebesség különbség rovására? :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#39047) ubyegon2 válasza Rhino666 (#39046) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A sas magasan repül, a portást meg nem érdekli. Kb erről lehet itt szó.

Ha az alaplap nem támogatja a PCIe 3.0 x4-et, mert csak PCIe 3.0 x2-t támogat, ahogy írták is, akkor ez ennyi. Tök mindegy mire képes az SSD. ;)

Ez nem annyira egyszerű interface, mint az USB meg a SerialATA.

Ezért felesleges volt írnod bárkinek is, az adatlapon ott van egyértelműen:

Integrálva az SoC-ben:

2 x SATA 6Gb/s csatlakozó
1 x M.2 foglalat (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA és PCIe x2 SSD támogatással)

forrás

[ Szerkesztve ]

(#39048) Dragon3000 válasza ubyegon2 (#39047) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ettől még mennie kellene csak lassabb sebességgel, nála az volt a gond, hogy postnál megfagyott a gép. Az viszont érdekes, hogy a támogatási listában csak sata ssd szerepel.

(#39049) ubyegon2 válasza Dragon3000 (#39048) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kellene, nem kellene, de nem megy, a gyártó meg annyit írt, amennyit. Lehet, hogy a BIOS-ban kéne valami opciót találni és állítani? :F Mert amúgy ez a kör így bezárulni látszik.

Szaktopik, gyártó megvolt, mi maradt még.....ja igen, a Látóasszonyok topikja.

[ Szerkesztve ]

(#39050) totron


totron
addikt

Sikerült pár hónapig compatibility módban használni a SSD-t (Samsung MZ7LN256HCHP-000L7), egyébként AHCI-ben suhant, 267 nap összhasználathoz 210GB összírás és 96%-os(!) kondíció társul Sentinel szerint. Fiatalosnak mondanám és keveset nyüstöltnek. Nem kevés ez a % egy kicsit? Betett neki a trimless használat?

#173 Wear Leveling Count
#5 Reallocated Sectors Count
#178 Used Reserved Block Count

Nem értek a mélylelkivilágához, de szeretném tudni mi is van.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.