Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#13551) TSanya válasza zeusz55 (#13550) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Igen, elfelejtettem írni, egy OCZ Agilityről, és Win7-ről van szó.
Át is mentem az általad ajánlott topikok irányába.

Köszi.

(#13552) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Nincs valami pici progi ami aktiválhatja a TRIM-et XP alatt?
(Intel ICH9M-E/M SATA AHCI Controller, 11.2.0.1006 | 5-30-2012, AHCI | SATA2 | 0 -> "OS and/or Drive does not support TRIM"?)
Kingston V300

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#13553) Qru válasza JEEMBO (#13552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs de olyan van ami kiváltja.

mod:

[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13554) JEEMBO válasza Biluxzsolt (#13547) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Csak összehasonlításként (Kingston V300 120G, SATA2):

(#13553) Qru: Köszi, megnézegetem!

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#13555) Biluxzsolt válasza JEEMBO (#13554) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszi,de az a baj,én nem tudom értelmezni a különböző értékeket. :N
Tied jó,enyém nem?Vagy mindkettő jó? Sorry. :U

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#13556) Gonzo. válasza Konflikt (#13548) üzenetére


Gonzo.
tag

Sokszor lecsukom és elalszik. ezzel spórolok egy kis áramot.
Próbálkozok még.
Ha van kinek ötlete még az meghallgatom.

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#13557) Kurutomi válasza Gonzo. (#13556) üzenetére


Kurutomi
csendes tag

Gonzo

Nézd meg ezzel melyik dll-nél dob kék halált. Nekem párszor segített megtalálni hibás drivert vagy programot.

Fire/SOUL/CD #13546

Igen húzás miatt van. Harmatos a teljesítménye kicsit alapon de majd észben tartom :K .

(#13558) rgeorge válasza Fire/SOUL/CD (#10288) üzenetére


rgeorge
addikt

Tudom, régi a hozzászólás, de ehhez kapcsolódok. Egy másik gép SSD telepítése okán használtam az SSDOK programot, és most megnéztem vele az én gépemet is. Szerinte a partíció eltolás hibás:


Nem értettem, mert annak idején figyeltem erre. Elindítottam a MiniTools Partition Wizard-ot, hogy helyrehozza, de nem tudom, mert mindegyik partícióra azt mondja, hogy helyes az eltolás:

Az msinfo pedig ezt mutatja:

Mivel próbáljam helyrehozni ezt, ha egyáltalán kell?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#13559) Fire/SOUL/CD válasza rgeorge (#13558) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van itt pár anomália, szóval ezeket kellene tenned
1. Mielőtt még bármi más szoftverrel próbálkoznál, a legújabb SSDOK-al készíts egy riportot és küld el nekem a megadott email címra
2. a minitools-ban állj rá a D: Adatok partícióra/Properties/Partition Infó fül és arról az ablakról dobj egy képet
3. Az OS lemezkezelője hány partíciót lát?
4. Az msinfo-ban csak lemaradt a többi partíció a képről, vagy valóban nincs?

Amúgy a D partíció eltolása hibás, magad is kiszámolhatod az msinfo képed alapján, mert a 115450282496 nem osztható maradék nélkül 4096-al.

Az 1. pontot kivéve természetesen, a többi kérésre/kérdésre privátban válaszolj, mert itt nem konkrétan az SSD-vel van gond, szóval nem ebbe a topikba tartozik.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13560) Sera26


Sera26
aktív tag

Hello!

Az utóbbi napokban random kifagy a gépem, újraindításnál sokszor a boot képernyőn sem jut túl.
A sok egyéb hibalehetőség mellett nyilván gyanakszom a Kingston V300-as SSD-re is.

A HD Sentinel szerint 100%-s, tökéletes az állapota, de vajon bízhatok benne?
Vagy van esetleg olyan módszer vagy program amivel érdemes még tesztelni?

Köszönöm!

(#13561) Qru válasza Sera26 (#13560) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hibanaplóban nézd meg, hogy mit ír. Abból hátha kiderül...

#nincsbennetarcsi

(#13562) Sera26 válasza Qru (#13561) üzenetére


Sera26
aktív tag

Mármint minek a hibanaplójában?
HDSentinel?

[ Szerkesztve ]

(#13563) Qru válasza Sera26 (#13562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Win-ében. De előbb gyanakodnék ram hiábra mint ssd hibára.

#nincsbennetarcsi

(#13564) Biluxzsolt válasza Biluxzsolt (#13547) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Valaki [erre]? :F

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#13565) Qru válasza Biluxzsolt (#13564) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen ok. A hibernációt kikapcsolahatod ha nem használod (ssd-nél sok értelmem nincs is szvsz) és a lapozofile méretét is levenném 400MB-ra ha nőjjön a WL mozgási területe.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13566) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Üdv mindenkinek,

Érdeklődnék, hogy tudtok-e segíteni, láttatok-e már ilyet, mint ami kollégámmal történt tegnap. Hátha tudtok megoldást.
Egy 256-os Vertex 4 van egy T530-as laptopban, és tegnap se szó se beszéd abbahagyta a működést. 1.5 éve mindenféle gond nélkül működött, most semmi. Bios nem látja, próbáltuk egy T420-asban valamint usb-s kerettel, de az eredmény ugyanaz: a világon semmi.
Gyanús, hogy a kontroller hirtelen megfönnyedt, ez oké, garancia van, ez is oké. Ami aggályos, hogy szerintetetek van-e bármi esély az adatokat lebányászni róla? Néztük, hogy van valami debugger csatlakozó a nyákon még a sata-n kívül, hátha azzal lehetne mókolni valamit. Vagy esetleg egy másik kontrollerrel, de akkor felmerül a kérdés, hogy az AES titkosítás minden esetben be van kapcsolva? Mert akkor meg az lenne a probléma úgyis elméletben.
Plusz infó még, hogy eléggé meleg volt, mikor kikerült a gépből.. Segíthet-e bármi, vagy ennek már mindenképp annyi?

Nem szeretnék flémet indítani a ki-hogy mennyire backup-ol otthon-melóban, van ami megvan, de sajnos van ami elveszett.

Köszönöm!

(#13567) radi8tor válasza Mi5i (#13566) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha másik gépben sem indul, akkor annyi.
Ha pótolhatatlan adatok vannak rajta, akkor irány egy adatmentős cég. De jól bele kell a zsebbe nyúlni.

AES titkosítás mindig be van kapcsolva, így oldják meg, hogy ne lehessen kinyerni az adatokat róla egyszerűen.

⭐ Stella

(#13568) Qru válasza Mi5i (#13566) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Házi módszerrel nincs. Kürt vagy halál kuka.

#nincsbennetarcsi

(#13569) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Erre számítottam én is sajnos. Köszi az infót :)

(#13570) Sera26 válasza Qru (#13563) üzenetére


Sera26
aktív tag

OK, köszönöm. :R

(#13571) Biluxzsolt válasza Qru (#13565) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Rendben! Köszönöm!

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#13572) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A 840EVO lassulásával kapcsolatos topicban ajánlottak, egy mérő programot. Nekem ez lett az eredmény. Programmal lehet, hogy vigyázni kell, mert rengeteg hozzáférést kér, oldalát nem találtam.

(#13573) #21078528 válasza ubyegon2 (#13505) üzenetére


#21078528
törölt tag

Én discard opciót használok az /etc/fstab-ban, nálam bevált.
/home-ot HDD-re rakni szerintem felesleges, hacsak nem oda töltögetsz sokat. Akkor viszont érdemes erre külön partíciót csinálni a HDD-n; mivel a /home-ból történik a konfig fájlok egy részének felolvasása, a HDD-re rakásával lassítod a rendszered.
Amit szerintem érdemes mindenképp HDD-re rakni, az a /var és a /swap, ill. a /tmp-t a RAM-ba tenni tmpfs-sel.
Érdemes lehet még ellenőrizni milyen ütemezőt használ a rendszer, és deadline-ra állítani.
Én letiltottam a böngésző lemez cache-t is, de ez lehet, már paranoia.
Segéd programnak a smartmontools-t érdemes felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#13574) ubyegon2 válasza #21078528 (#13573) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a tippeket, lassan hasonlókat szedek össze, bár még nem áll össze teljesen az optimalizált állapot.

A discard fstab- ba szerkesztése nélkül is használja már a TRIM- et 14.04 óta az Ubuntu alapú disztró, ha jól olvastam. Időzítést beállítottam napi gyakoriságra, a /home külön partíción van a HDD- n. Lehet másképp is? A var az nincs külön, swap meg most nincs.
Ezt az I/O ütemezőt nem bírom működésre bírni ezt írja:

cat /sys/block/sda/queue/scheduler

noop [deadline] cfq

Ezt a két sort beillesztettem az /etc/rc.local- ba, mégis fenti eredmény van. Smartmontools, az jó ötlet, HDD- n fenn is volt. :)

(#13575) #21078528 válasza ubyegon2 (#13574) üzenetére


#21078528
törölt tag

Nem hinném, hogy a discard müxik az fstab-ba írás nélkül... Bizonyos disztrók telepítője automatikusan beállítja, ha SSD-re telepíted (KaOS pl.), de a Mint-ről nem tudom.
A /home legyen az SSD-n, letöltéseknek csinálj egy partíciót a HDD-n mondjuk /downloads néven, tulajdonosnak állítsd be magad, az egyszerűség kedvéért esetleg csinálj agy szimlinket rá a /home-od alá "Letöltések" néven.
A /var HDD-re rakása talán a legfontosabb az SSD kímélése szempontjából, azt szerintem érdemes meglépni!
Az ütemező így rendben van, ne piszkáld! Az rc.local-ból töröld a sorokat, nem úgy szokás állítani!
Ha mondjuk tisztán SSD-s rendszered van, és noop-ra akarod állítani akkor az /etc/default/grub-ba:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="elevator=noop"
Ezután pedig frissíted az update-grub-bal.
Esetleg még az alignálást érdemes ellenőrizni, mondjuk így (ha az SSD a /dev/sda):
fdisk -l /dev/sda | grep -E sda[0-9]+ | sed s/*// | awk '{printf ("%s %f ",$1,$2/512); if($2%512){ print "ROSSZ" }else {print "OK"} }' | column -t

[ Szerkesztve ]

(#13576) ubyegon2 válasza #21078528 (#13575) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

MINT is beállítja automatikusan. Ütemező alatt az I/O ütemezést érted?
Lehet, hogy újratelepítem, mert a /home- ra tényleg nem fogok letölteni, torrent amúgy is külön megy HDD- re.
A /var- t meg külön rakom, már gondoltam rá, hogy ezt kár volt kihagyni. :U
Alignálás az rendben van.
Köszi a javaslatokat, sokat segítettél, alakul ez lassan, ez az első úgyis csak egy teszt telepítés volt. :Y

Azt hogy értetted, hogy tisztán SSD- s rendszerem van? Mer' ugye a HDD szóba került. :)

[ Szerkesztve ]

(#13577) .DLL


.DLL
veterán

Mióta betettem az SSD-t ciripel a tápegység amikor valami adatforgalom van. WTF? Pedig a régi winyó el is lett távolítva. Olyan mintha rángatná a feszültséget, pedig ez még kevesebbet is fogyaszt...
Oké, pár éves a táp is, de ilyet még nem csinált. (Spire 420W)

(P.H.)

(#13578) #21078528 válasza .DLL (#13577) üzenetére


#21078528
törölt tag

Az automatikusan beállítja alatt azt értem, hogy beírja az fastab-ba, tehát szerepelnie kell az opciók között!
Igen az I/O-t. Egyébként nincsenek óriási különbségek az ütemezők között, de én mindig deadline-ra teszem.
A "tisztán SSD-s..." csak a példa kedvéért hoztam... ;)
Nyilván a /var HDD-re rakása is némileg lassít a rendszeren, viszont oda rengeteg írás történik, log fájlok, csomagkezelő átmeneti fájljai, stb., tehát ha valamivel, akkor azzal lehet kímélni az SSD-t.

(#13579) djculture válasza .DLL (#13577) üzenetére


djculture
félisten

Inkább csak a vinyó zajának hiánya miatt most meghallod már ezt is.. Amúgy sajnos eléggé rossz minőségű az a tápegység.

[ Szerkesztve ]

(#13580) pinnacle válasza .DLL (#13577) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem is ciripel a laptop. Egyébként ez hiba? A másiknak semmi hangja.

(#13581) zazahoho


zazahoho
őstag

Hali
Segítséget szeretnék kérni. A gépben semmi nem változott, csak egy régi hhd helyére került egy 60 gb ssd.
Telepítés rendben lezajlott boot sorrend beállítva ssd-ről induljon, de folyamatosan újraindul. Már 3x újratelepítettem. Nem tudom mit kéne átállítani a biosban, már mindent megpróbáltam :W
Kingston ssdnow 300 v 60 gb

Próbaképpen visszakerült a régi hdd régi oprendszerrel azzal simán indul.
[link]

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#13582) .DLL válasza djculture (#13579) üzenetére


.DLL
veterán

Van mégegy winyó és 3 venti megy ugyan úgy, nem lett sokkal halkabb a gép :D csak gyorsabb. Gondoltam emiatt, hogy gyak. kiszippantja az adatokat a gép az SSD-ből, a megnövekedett adatsebesség miatt gyorsabban is kell számolni az adatokkal, és ezért nagyobb a gép áramfelvétele olyankor. (de ez a feltevés elég gyenge lábon áll)
Azt aláírom, hogy gagyi táp, de eddig tényleg nem ciripelt, mert elég hangos, szal le lesz cserélve, csak gondoltam megosztom, hátha másnak is volt ilyen SSD-re váltás után.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#13583) kisza25 válasza JEEMBO (#13554) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pfff rendesen lebutították :(
Kingston V300 120GB az enyém ezt tudja:

meg most vettem egy Transcend MTS400 128GB SATA III 6Gb/s M.2 SSD az meg ezt dobta, de közben 78fokig melegedett :Y

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#13584) Guszti


Guszti
aktív tag

Üdv!
Ezt csinálta a gyári telepítő:

nem igazán értem, hogy ha az elején rossz az offset, akkor utána miért lesz jó? vagy csak az előző partícióhoz képest nézi, és azért írja, hogy jó?
van értelme foglalkoznom vele, vagy teljesen fölösleges?
sebességérzetre semmi panaszom.

[ Szerkesztve ]

(#13585) M107 válasza Guszti (#13584) üzenetére


M107
addikt

:R

Win 8.1 telepítő MSDN :

Picit sokallom a particíókat.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13586) Guszti válasza M107 (#13585) üzenetére


Guszti
aktív tag

8.1 enterprise+GPT+UEFI install és magától csinált mindent

(#13587) worxland válasza M107 (#13585) üzenetére


worxland
addikt

Ne tedd. Pont jó.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13588) Fire/SOUL/CD válasza Guszti (#13584) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt csak részben a gyári telepítő csinálta. Ha gyári telepítővel particionálsz és előtte minden partíciót letörölsz(merthogy ez kötelező), akkor ilyen partíciószerkezet jön létre, és biztosan nem lesz rossz egyetlen partíció eltolása sem.: [link](nálad "kicsit" másképp néznek ki a dolgok, márpedi adott OS esetén ez mindenkinél egyforma kell legyen...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13589) M107


M107
addikt

:R

[32TB naponta]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13590) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

A problémám az írási sebességgel lenne.
Frissen telepített W7, semmi plusz driver.

A BIOS-ban a 32 bites data transfert letiltottam, akkor a Seq írás fölment 50-re, de az se sok. A többi teszttel nem kínoztam.

(#13591) JEEMBO válasza kisza25 (#13583) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Háááááát, igen... Elég gerinctelen dolog volt minden átjelölés nélkül, gyakorlatilag egy másik (rosszabb) eszközt a piacradobni...
V300(s) Vs. V300(a):
https://www.youtube.com/watch?v=UGG_E4_zDso

http://media.kingston.com/pdfs/SV300_Brief_EN.pdf

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#13592) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Linux MINT 64 Cinnamon fut az Intel 520 120GB SSD- n, HDD- n lévő Win 7- en csináltam egy SSDOK képet, az a kérdésem, hogy miért SATA1 van az átvitelnél, amikor SATA2 az alaplap Gigabyte GA-M56S-S3

Linux alatt ezt az átvitelt mérte terminalban:

$ sudo hdparm -Tt /dev/sda

/dev/sda:
Timing cached reads: 2064 MB in 2.00 seconds = 1032.47 MB/sec
Timing buffered disk reads: 392 MB in 3.01 seconds = 130.22 MB/sec

Ez valóban SATA1 sebesség, nincs valami javaslatotok, mit kéne csinálnom vele?

Ennél még a WD Black sebessége is jobb:
/dev/sdb:
Timing cached reads: 1958 MB in 2.00 seconds = 979.90 MB/sec
Timing buffered disk reads: 542 MB in 3.00 seconds = 180.42 MB/sec

[ Szerkesztve ]

(#13593) #21078528 válasza ubyegon2 (#13592) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ezekre mit kapsz?

dmesg | grep -i sata | grep 'link up'
dmesg | grep -i --color ahci

(#13594) ubyegon2 válasza #21078528 (#13593) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

$ dmesg | grep -i sata | grep 'link up'
[ 1.960030] ata5: SATA link up 3.0 Gbps (SStatus 123 SControl 300)
[ 1.960053] ata3: SATA link up 1.5 Gbps (SStatus 113 SControl 300)
[ 1.964019] ata6: SATA link up 3.0 Gbps (SStatus 123 SControl 300)

$ dmesg | grep -i --color ahci
[ 1.641020] ahci 0000:00:0a.0: version 3.0
[ 1.641324] ahci 0000:00:0a.0: irq 42 for MSI/MSI-X
[ 1.641336] ahci 0000:00:0a.0: controller can't do PMP, turning off CAP_PMP
[ 1.641394] ahci 0000:00:0a.0: AHCI 0001.0100 32 slots 4 ports 3 Gbps 0xf impl SATA mode
[ 1.641398] ahci 0000:00:0a.0: flags: 64bit ncq sntf pm led clo pio ccc
[ 1.642965] scsi2 : ahci
[ 1.643542] scsi3 : ahci
[ 1.643663] scsi4 : ahci
[ 1.643759] scsi5 : ahci

:F

(#13595) #21078528 válasza ubyegon2 (#13594) üzenetére


#21078528
törölt tag

Hmmm... Elvileg jónak látszik...
Gondolom van valami optikai meghajtód is.
Azt nézd meg, hogy az SSD az első portra legyen dugva a lapon (SATA0), és ha van lehetőség kövess el egy kábel cserét is!

(#13596) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

SSD-hez milyen secure delete programot használjak 1-1 file törléséhez? A megszokott secure delete programok teljesen alkalmatlanok SSD esetén, a gyártó által adott pedig csak full surface törlést tesz lehetővé.

Köszönöm

(#13597) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Egy korábbi kingston sv200+ 96 gbről váltottam egy intel 520 120gb SSD -re. Miután átraktam a rendszert, az alábbi értékeket kaptam.

Szerintetek mi lehet a baj?

(#13598) VIPowER válasza t420s (#13596) üzenetére


VIPowER
senior tag

Pl.

(#13599) demmer123


demmer123
őstag

Ha lapozófáljt kikapcsolom akkor gyorsabb lesz a gép illetve több fps lesz játékokban?

Párszor már kikapcsoltam de 30perc játék után kapok egy olyan üzenetet hogy kevés a memória stb.
Watch dogs alatt,bf4 stb.

A gépem i5 4690k,8gb ram,r9 290.

Szerintetek sokat befolyásol ha nem kapcsolom ki hanem automatikusan hagyom kevesebb fps lesz?

(#13600) janos666 válasza demmer123 (#13599) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A lapozófile kikapcsolás hatásai valószínűségi sorrendben:
1: nem történik semmi, csak megspórolod a tárhelyet
2: különböző problémákba futsz (többnyire csak látszólag, de elfogy a memória)

Semmilyen értelemben nem lesz gyorsabb a rendszer, mert:
A,) alapvetően csak akkor van tényleges használatban a lapozófile, ha már teljesen elfogyott a fizikai memória (és ez esetben talán mégis jobb, ha csak látványosan lelassul, mint ha adatvesztés mellett lefagy pár program)
B,) ha egy program valamiért mégis ragaszkodik ahhoz, hogy legyen lapozófile (függetlenül a fizikai memória abszolút mennyiségétől és relatív használt/szabad arányától), akkor lapozófile nélkül gyakorlatilag mindig lefagy (a megint csak nagy valószínűségű adatvesztéssel jár).

Ezek figyelembevételével szerintem egyszerű eldönteni, hogy szeretnénk-e lapozófilet hagyni (legalább 1-2 Gb-ot).

Illetve azt is érdemes figyelembe venni, hogy alapvetően csak akkor van tényleges és számottevő írás a lapozófile-ba, ha már elfogyott a fizikai RAM, vagy valami kényszeríti ezt az írást, és ilyenkor nagyon megérződhet, hogy HDD-n vagy SSD-n van ez a lapozófile.

Én az SSD korszak előtt egy saját partíciót tettem a HDD elejére a lapozófile-nak.
Később, mikor még nagyon drágák voltak az SSD-k (Ft/Gb), akkor próbáltam ezzel spórolni (próbálgattam kikapcsolni, illetve megtalálni a minimális méretet, ami elég a makacs programoknak), de mióta megfizethetőek az SSD Gb-ok, azóta megint hagyok 4Gb-ot is a lapozófile-nak (külön partíciónak persze már nincs értelme, legalább is Windows esetén).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.