Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#13901) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy PC guru, de adott egy Dell E6440 amiben egy Intel 530 SSD van. Amit furcsállok az az hogy AS SSD-vel nézve a Seq írási sebesség 130MB/s körül van, az olvasási pedig 440MB/s körül. Ez nekem fura, mert elvileg írásban is majdnem annyit kéne tudnia mint az olvasásban. Mi lehet a hiba? (Friss Win7, szűz telepítés)

(#13902) djculture válasza #35434496 (#13900) üzenetére


djculture
félisten

Nemkell frissítgetni mert a gyárban a legutolsót tették rá fel ennyi.

(#13903) #35434496 válasza djculture (#13902) üzenetére


#35434496
törölt tag

Köszi. :)

(#13904) Bodor válasza G-lader (#13901) üzenetére


Bodor
veterán

(#13905) zack


zack
nagyúr

Az mitől lehet hogy a 120-as ssd--re ha telepítek Win8.1-et gond nelkul törlöm a partíciót a win telepítőjéből, létrehozza automatikusan a kis 350MB partíciót a nagy előtt, viszont ha a 250-es Evo-ra telepítek sehogy sem hozza létre. Egyben hagyja, és az első újraindítás után villog a cursor, és nem telepít tovább. Egyértelműen az a gond hogy a 250-es Evo-n valamiért nem hozza létre a 350MB partíciót. Ha a 120-as be van dugva arra hozza létre, hiába a nagyra telepítenék. Így működik is a rendszer, de 1 SSD-n akarom a rendszert latni még pedig a 250-es Evo-n. Sehogy sem megy. Már SATA portot is cseréltem, oda dugtam, ahol a 120-as van, a 120-ast meg nem dugtam rá. Így se jó.

Ötlet?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13906) djculture válasza zack (#13905) üzenetére


djculture
félisten

Úgylátom hogy nálad mindig ilyen speckó anomáliák jönnek elő..Esetleg hozd létre te manuálisan a telepitőbe.

[ Szerkesztve ]

(#13907) Sk8erPeter válasza Veron (#13895) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából erre túl sokat nem tudok mondani, én vettem egy kábelt (azon mondjuk nem volt kék, USB 3-as, de nem is kellett...), azzal működött egyből. Lehet, hogy simán rossz a kábel, amit vettél.

============================

(#13905) zack :
Próbáld ki úgy, hogy kihúzod a DisplayPort-kábelt... :DDD Persze ez csak vicc, de én sem értem, ezek a fura problémák nálad hogy jönnek elő egymás után, amik másnál nem fordulnak elő.
Megpróbálhatod DISKPART-tal: [link].
Sikerült vajh' inicializálni az eszközt?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13908) zack


zack
nagyúr

A megoldás megint megvan, de ehhez vakartam a fejem fél napig. :U Úgy látszik most teszteli a gép hogy mi ragadt meg bennem az elmúlt 15 évből ami a számítástechnikát illeti. :DDD
Na szóval. A probléma kiváltója a 250-es Evo gépre dugása közben megváltozott boot prioritás. Egyszerű, de mégis bonyolult, mert megkapta a 120 Evo automatán a prioritást a boot-hoz, ahogy rá lett dugva a 250-es.
Ez eszembe se jutott, ahogy azt sem tudtam hogy a Win telepítőnek kell, hogy a rendszer SSD legyen az elsődleges prioritást élvező SSD. Ezért volt, hogy egybe formázta a nagyot, és mivel a 120-ast látta első helyen boot lemezként, erre hozta létre a 350MB partíciót. Hiba kipipálva, most már a nagyon van a 350MB partíció, és rendben fent a Win. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13909) Vakegérke válasza zack (#13908) üzenetére


Vakegérke
veterán

:C :DD

Nem gúnyollak, csak jót mulattam. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13910) RudY


RudY
addikt

Kíváncsiskodni kezdtem a CDM 4KQD32 eltérő eredményeivel kapcsolatban.
Visszanéztem egy csomó beküldött mérést, úgy tűnik az különböző AHCI driverek befolyásolják ezt az értéket. Nekiálltam itt-ott buherálni, majd mértem egyet :Y

Na most vagy nagyon beletrafáltam valamibe, vagy vehetek új SSD-t, szimpla bug, ...vagy mi a szösz?

[ Szerkesztve ]

(#13911) worxland válasza RudY (#13910) üzenetére


worxland
addikt

Rapid mód be van kapcsolva.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13912) zack válasza Vakegérke (#13909) üzenetére


zack
nagyúr

Szeretnélek még hasonló szitukkal szórakoztatni, de ugye nem baj, ha most pár évig még csak hasonlót sem szeretnék. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13913) Sk8erPeter válasza zack (#13908) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem arról volt szó, hogy a telepítés erejéig lehúztad a másik SSD-t úgy, ahogy van? :W Hát ezek szerint nem, ezek fényében nem tudom, mi olyan meglepő a dolgon...

Sk8erPeter

(#13914) RudY válasza worxland (#13911) üzenetére


RudY
addikt

...és tényleg, pedig azt hittem celeb leszek :DDD Nem baj, majd belejövök :B

(#13915) zack válasza Sk8erPeter (#13913) üzenetére


zack
nagyúr

De erről volt szó. Így is tettem. De nem adta vissza prioritásnak a 250-est, hanem egy merevlemez lett aa 1st boot-os eszköz...
Ez olyan meglepő. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13916) Sk8erPeter válasza zack (#13915) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Uhh, vazze. Tehát magyarul van két darab SSD-d, meg egy HDD-d is, az egyik SSD-t lehúztad a telepítés erejéig (a 120 GB-osat), de bent hagytad a 250 GB-os SSD-t (mivel erre akartál telepíteni), PLUSZ a HDD-t, majd a HDD-re került a bootpartíció? Merthogy ezt írtad ("egy merevlemez lett aa 1st boot-os eszköz").

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13917) zack válasza Sk8erPeter (#13916) üzenetére


zack
nagyúr

2SSD+3 vinyó. És a 2 SSD van az AS Media SATA 6GB porton, a többi az Intelén. Lehúztam a 120-as SSD-t, és 1st bootnak egy Intel vezérlőset adott meg úgy, hogy a BIOS-ban bent se voltam. Logikus, ha belépek, akkor észreveszem, de ilyen még sosem volt. Ezért nem is jutott eszembe.
Azon pörögtem, mi nem tetszik neki a 250-es Evo-n. Ez új hardver, most lett betéve, ezen a vonalon volt a prioritás.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13918) Sk8erPeter válasza zack (#13917) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából innentől kezdve, hogy más eszköz is csatlakoztatva volt a telepítés idején, elég evidens, hogy ez a probléma oka, szóval cseppet sem meglepő, még ha erősködsz is, hogy az. (Bár úgy látom, szeretnéd, hogy tiéd legyen az utolsó szó, nehezen vagy hajlandó elfogadni mások véleményét/tapasztalatát.) A korábbi leírásodból úgy tűnt, hogy a 250 GB-os SSD az egyetlen eszköz, ami be volt dugva/engedélyezve volt.
Az alábbi cikkben is szerepel (ami nem véletlenül szerepel az összefoglalóban), hogy ne legyen más eszköz csatlakoztatva a telepítés idejéig (ha meglepő lenne az általad annak titulált jelenség, akkor nem szerepelne ebben a cikkben, amiben összegyűjtik az alapvető + hasznos infókat):
http://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_telepitesi_utmutato_ahci_edition.html
"4. Windows 7 megfelelő telepítése, megfelelő AHCI driver
[...]
# Telepítés előtt húzd le az adatkábelt a gépben lévő egyéb HDD/SSD-kről, ellenkező esetben, bizonyos esetekben a W7 kihelyezi oda az indítófájlokat. Ez addig nem is gond, amíg az érintett HDD/SSD a gépben van(amire kihelyezte az indítófájlokat), de ha elromlik vagy eladod (szóval ha kikerül a gépből), akkor a W7 már nem fog elindulni arról az SSD-ről, amire a W7-et amúgy telepítetted.
[...]"

Sk8erPeter

(#13919) zack válasza Sk8erPeter (#13918) üzenetére


zack
nagyúr

Nézd. 15 éve így telepítek. És most is így telepítettem, hogy az összes eszköz a géphez van kötve, hiába linkelsz nekem okosságot, és lám, érdekes módon az én módszeremmel is jó lett a telepítés. És igen, számomra ez annyira extra. Mert te is q...va okos vagy, miután tudod már a megoldást, biztos neked ez a hibafeltárás sokkal jobban megy, és sosem futottál bele fatális blőd hibába, amire pofon egyszerű volt a megoldás, és mindenre egyből tudtad a megoldást.
Örülj ennek, de a kioktató stílusodat, és a nagy mellényedet hagyd meg másnak, én nem vagyok rá kíváncsi, majd segít olyan, akinek nem ekkora az arca, és miután én magam rájöttem a hibára, kioktat, mintha a világ legegyszerűbb dolga lenne.

A leírás meg egy ordas nagy f@szság, bárki is írta. Persze, majd minden telepítésnél szétbontom a gépem oldalait, és lehúzgálom a vinyókat...Holott csak a boot prioritást kell arra a meghajtóra tenni, amire a Win telepszik, és hozzá se szól a telepítő a többi lemezhez. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13920) Sk8erPeter válasza zack (#13919) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A leírás meg egy ordas nagy f@szság, bárki is írta."
Aha, és még nekem van nagy arcom/mellényem/akármim... :DDD Igen. Még hozzádobtad a "te is q...va okos vagy"-ot és a többi hasonló stílusban megírt mondattöredéket, csak hogy a személyeskedés el ne maradjon, és máris bebizonyítottad, hogyan is kell kulturáltan vitatkozni. :) Gratula! BTW mint látható, stimmel, amit az előbb írtam (hozzávehetjük még a másik topicban általad írtakat is): "Bár úgy látom, szeretnéd, hogy tiéd legyen az utolsó szó, nehezen vagy hajlandó elfogadni mások véleményét/tapasztalatát."
Amúgy nekem tényleg mindegy, felőlem magadban nyugtázhatod, hogy most jól megmondtad, de azért publikus fórumon picit visszavehetnél ebből a stílusból.

Sk8erPeter

(#13921) janos666 válasza radi8tor (#13889) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, ilyen szempontból HDMI=DVI, míg a DP alapjaiban más módon viszi át a jelet. Bár ettől függetlenül tényleg nem szabadna, hogy a gyakorlatban bármi jellegű különbség legyen az átvitt képben (bitről bitre pontosan ugyan annak kéne megérkezni a túloldalon mindkét kapcsolattal).

Ahogy írod, esetleg akkor lehet valami más, ha az egyikkel valami rendellenesség van. Ilyen lehet például az, hogy az AMD Catalyst driver alapértelmezésben YCC-re állítja a jelformátumot, ami RGB monitor esetén egy felesleges RGB->YCC->RGB konvetálást iktat be, ami extra framebuffer lagot és némi minőségromlást is okoz. (A HDTV kompatibilitás miatt ez az alapbeállítás, ahogy az underscan is aktív telepítés után).

Plusz kivételt képez még az a kis rés, ha >10 bitet akar átpréselni csatornánként >60 fps mellett (az 1.4a HDMI-n is átmegy az 1080p60@10bit, de 12bit-el vagy 10bit 120Hz-en már nem, DP-n viszont gond nélkül, ha >=1.2 szabványú az a DP és jó minőségű a kábel, stb, a HDMI 1.5 még nem igazán terjedt el, de az csak egy újabb toporgás a zsákutca legszéle felé, még mindig "DVI with fancy gold plated plugs, TMDS clocked to the edge").

Ha gond nélkül elérhető, akkor szerintem sokkal jobb választás a DP.
Bár átlagos felhazsnálásra és általánosságban tényleg mindegy, így ilyen esetben szerintem sem hülyeség javasolni, hogy ne erőltesse.

---

Én esetleg még arra tippelnék, hogy köze lehet ahhoz, hogy DP-n van adatcsatorna is, amin átmegy általában pl. USB is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13922) janos666 válasza janos666 (#13921) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem egyszerűbb megkeresni az AMD vagy nVidia control panel-ben és átállítani YCC-ről RGB-re (illetve kikapcsolni az underscan-t is, ha van), hogy HDMI-n is ugyan olyan jó legyen a kép, mint SSD-t cserélni (feltéve, hogy nincs a VGA-nak vagy a monitornak is egy olyan hibája, ami HDMI-vel jön elő, de sohasem gondolnánk rá, hogy ilyen létezik, pedig mégis rossz úgy rajta a kép).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13923) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Ma vettem egy samsung evo 250-es ssd-t.

Azt szerettem volna csinálni,hogy a HDD-n maradjon meg a win 7 az ssd-re meg raktam egy win 8-at és ezt úgy szerettem volna hogy gép induláskor tudjak választani melyiket szeretném használni.

Háát nem jön így össze :-( A win 8 nem tud úgy indulni ha be van kötve a hdd :-(

Mit lehetne tenni?

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#13924) ubyegon2 válasza Rico45 (#13923) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Kicsit formabontó válasz, de tegyél fel egy Linux MINT 17 Cinnamont és így annak a GRUB- jából bott- kor tudsz választani, melyik oprendszer induljon el. :) Hátránya annyi, hogy megutálod hamar a Win- t, legfeljebb olyan játékra fogod használni, ami nem fut Linuxon. Bár arra meg van SteamOS. Ráadásul optimálisan kezeli az SSD- t, nem írja sz*rrá, mint a Win. :W

[ Szerkesztve ]

(#13925) janos666 válasza ubyegon2 (#13924) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mint ha tényleg ártana neki az az írás, amit a Windows generál. :P
Nálam még úgy 10-15 évig bírnia kéne a NAND-nak, pedig nem kímélem. 305 P/E ciklusnál járok ~25TB-al, tehát durván 50-60% írás megy a háttérben, mindez ~16 hónap alatt és ez 91% SMART kondíciót jelent. Szerintem nem lesz már nálam, mikor kipurcan, vagy akkor az valami mástól lesz.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13926) Rico45 válasza ubyegon2 (#13924) üzenetére


Rico45
őstag

Köszönöm a választ!

Próbálkozok!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#13927) ubyegon2 válasza janos666 (#13925) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem árt neki bizonyára, inkább a két oprendszer meghajtó kezelése közötti különbség miatt említettem meg. :Y

(#13926) Rico45
:) Hagyd a fenébe a Linuxot, szereti az SSD a múlt évezredbeli Win tépázását is. Sőt, attól érzi jól magát! :D
Versenyló is tovább tart, ha még egy-két zsák cementet is kötsz rá. :O

(#13928) Rico45 válasza ubyegon2 (#13927) üzenetére


Rico45
őstag

majdnem egész éjjel ezzel szarakodtam és azt hittem egyszerűen meg lehet csinálni :-(

Nem jött össze a dolog. Lehet az volt a hiba mikor a win 8-at telepítettem lehúztam a csatikat a win7-es hdd-ról? Úgy lenne jó,ha gép induláskor szépen választhatnék hogy win7 vagy win8 :-(

SSD-n csak win 8 lenne meg 1-2 nagyobb game.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#13929) Rico45


Rico45
őstag

Az is megfelelne nekem ha az egész win7-et át lehetne valahogy kónozni ssd-re és a win 8 másik partición lenne. Úgy tuti működne.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#13930) hroberto


hroberto
veterán

Üdv Urak!
Van egy ilyen laptopom. Igaz már három éves, de semmi bajom nincs vele.
Kérdésem az lenne, hogy ezt az SSD-t bele lehet esetleg tenni a winchester helyett?
Vagy ha esetleg nem, akkor mit ajánlanátok?
Köszi!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13931) djculture válasza Rico45 (#13928) üzenetére


djculture
félisten

" Lehet az volt a hiba mikor a win 8-at telepítettem lehúztam a csatikat a win7-es hdd-ról?"
Csak rájöttél magadtól is a hibára.. Most perpilllanat úgy tudsz váltani a két oprendszer között hogy a biosban a bootsorendet átrakod.

(#13932) Rico45 válasza djculture (#13931) üzenetére


Rico45
őstag

Akkor ha a hdd csatolva van és úgy telepítek ssdre wn 8-at akkor lesz választható menü? Ebben már nem vok biztos.Lehet feladom...

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#13933) djculture válasza Rico45 (#13932) üzenetére


djculture
félisten

Igen, csak onnantól ha a hdd kiveszed akkor egyik oprendszer se fog indulni.

[ Szerkesztve ]

(#13934) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az mennyire egészséges, hogy 2 hónapnyi üzemidő után "már csak" 98% az SSD állapota?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13935) djculture válasza Bjørgersson (#13934) üzenetére


djculture
félisten

2Tera írás szóval használódik, ez ilyen. Nem hdd aminél mindegy hogy mennyit írsz rá:)

[ Szerkesztve ]

(#13936) Vakegérke válasza djculture (#13935) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hát izé...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13937) Bjørgersson válasza Vakegérke (#13936) üzenetére


Bjørgersson
félisten

No de a tied eggyel drágább kategória. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13938) tipuka válasza Bjørgersson (#13937) üzenetére


tipuka
addikt

Enyémre óránként ~ 2GB írás megy. Az normális? :D Pár napja kezdtem el figyleni. Nekem ez kicsit soknak tűnik. :D

(#13939) Bjørgersson válasza tipuka (#13938) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha az egész SSDOK-ról is mutatnál képet, szerintem hamarabb tudnának a többiek mondani valamit. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13940) #35434496


#35434496
törölt tag

Egy kicsit meglepődtem. az egyik vertex3-as ssd-m meghalt viszont a másik gépemben lévő kb 2éve megy és 100%-os lenne még mindíg? :Y Vagy elnéztem valamit? (win7 van rajta.)

(#13941) djculture válasza Bjørgersson (#13937) üzenetére


djculture
félisten

De amugy ha ezt az értéket néznénk és lineráris lenne akkor 100tera irást bírna az ssd, azt egyhamar nemfogod elérni. Az ezzel a tempóval ha 60 nap alatt sikerült 2 terát felirni rá 100 hónap múlva érnéd el az élettartamának a végét durván számolva. :) Addigra már ez az ssd múzeumi darab lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#13942) bobalazs válasza #35434496 (#13940) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Enyém is ilyen, egyszerűen nem jó a visszajelzés. Ennyi írás után eleve nem lehet 100as. Oda se neki.

(#13943) tipuka válasza Bjørgersson (#13939) üzenetére


tipuka
addikt

Ja jó oké. :D Tessék. :D

(#13944) TA68 válasza tipuka (#13943) üzenetére


TA68
senior tag

Nekem a Norton IS csinált ilyet, ki kellet kapcsolni a tétlenségi optimalizációt. Lehet, hogy nálad is a vírusirtó ír sokat az SSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#13945) Bjørgersson válasza tipuka (#13943) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gondolom / szerintem a sok szar lapozófájl, hibernáció, superfetch az oka.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13946) tipuka válasza TA68 (#13944) üzenetére


tipuka
addikt

Csak a gyári windows defender van fent. :D
Szóval az nem kavar bele biztos.

kovy29: hát őő rendszervisszállítási pont az fontos nekem, hogy legyen, más nem. de meddig él ez a szerencsétlen SSD, ha ennyi írás megy rá? :D

[ Szerkesztve ]

(#13947) Sk8erPeter válasza tipuka (#13943) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Figyelheted az írást perfmonnal vagy resmonnal:
http://prohardver.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/hsz_10419-10419.html

vagy Moo0 System Monitor.

(#13945) kovy29 :
"Gondolom / szerintem a sok szar lapozófájl, hibernáció, superfetch az oka."
Ezek közül, amiket felsoroltál, egyik sem felesleges... :) A hibernációt is csak akkor érdemes letiltani, ha valaki tényleg soha nem használja. Egyébként ha nem is használja, ez aztán nem dobja meg az írást (csak akkor, ha használja :D).
Az 1,2 GB-os lapozófájl meg pont jó is. Persze ez is igénytől függ, kinek mekkorára érdemes állítani, van, akinek ez is kevés (akinél például felmerülhet a lehetőség, hogy elfogy a fizikai memória).
A superfetch sem hülyeségből lett kitalálva, ráadásul ha ez engedélyezve is van (ami nem baj, sőt), több olvasás történik, mint írás.

Sk8erPeter

(#13948) Bjørgersson válasza Sk8erPeter (#13947) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt nem mondtam, hogy felesleges. :P :DDD

(#13946) tipuka: És ezek nélkül nincs rendszer-visszaállítás? :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13949) tipuka válasza Sk8erPeter (#13947) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi szépen, resmon-t akkor hagyom futni vagy 6 órát, utána majd beszámolok az eredményről. :) :R

(#13950) Sk8erPeter válasza tipuka (#13949) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen, de inkább Performance Monitorral figyeld, mert az logol is, készít egy összegzést, amit bármikor megnézhetsz, tudtommal a Resource Monitorral csak élőben lehet figyelni a változásokat, de nem naplóz. (Szóval utóbbival jelen esetben sokra nem mész, max. ha több órát nézed. :DDD)

Azt javaslom, hogy így csináld (ha egyszer megcsinálod, már nem tűnik bonyolultnak, plusz akárhányszor lefuttathatod a létrehozott tesztet):

- Win+R
- perfmon
- Data Collector Sets > User Defined
- erre jobb klikk, majd New > Data Collector Set
- elnevezed valahogy
- kiválasztod ezt: Create from a template (Recommended) > Next
- System Performance-t jelölöd ki
- Finish (vagy akár végignyomhatod a következő lépéseket is, ha akarod)
- létrejön az új felhasználói Data Collector Set, erre jobb klikk > Properties
- Stop Condition fülön szedd ki az Overall duration elől a pipát, majd OK
- Action menüpont > Start (vagy fölül az eszköztáron van egy "Start the Data Collector Set." feliratú play-gomb)
- amikor elegendőnek látod a mérést, az Action > Stop segítségével, vagy a fölül lévő "Stop the Data Collector Set." feliratú stop-gombbal állítsd le.
- utána az eredményt elérheted a Reports > User defined > előbb megadott nevű csomópontnál. Erre rákattintasz, majd a Disk szekciónál rákattintasz a Hot Files-ra, és elemzed az ott látottakat ("Files Causing Most Disk IOs").

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.