Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#10001) xuldar válasza Lincy (#10000) üzenetére


xuldar
őstag

Nem lehet, hogy még partíció sincs rajta?
Inicializálás -> partícionálás -> formázás.

Csak azért kérdezem, mert hátha tényleg ennyire alap.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10002) Lincy válasza xuldar (#10001) üzenetére


Lincy
csendes tag

Köszi a választ!

Nincs rajta partíció, de ennek ellenére még észrevehetné, hogy ez egy Samsung SSD eszköz. Csináltam rá partíciót, nagyon frankón ott van, látom, ha akarnék tudnék rá másolni, stb..., de ettől még mint eszközt csak USB productionként ismeri fel, és a szoftverek (Data Migration, Samsung Magician) szerint nincs SSD eszköz csatlakoztatva... Szóval semmivel nem jutottam előrébb. Más ötlet esetleg?

(#10003) Bodor válasza Lincy (#10002) üzenetére


Bodor
veterán

Próbáltad másik programmal is? pl. ezzel

Milyen az az usb-s csatlakozó?

(#10004) Benőke válasza Bodor (#10003) üzenetére


Benőke
őstag

Neked bejön az oldal? Mert nekem nem. :U
Meg akartam nézni a közel múltban, és nem ment akkor sem...

[ Szerkesztve ]

(#10005) Bodor válasza Benőke (#10004) üzenetére


Bodor
veterán

Bejön, persze. Különben nem linkelném.

http://szjanos.atw.hu/klonozas-macrium-reflect-programmal.html

Linkesítve. - Qru
Linkesített link kiírva.

[ Módosította: radi8tor ]

(#10006) Benőke válasza Bodor (#10005) üzenetére


Benőke
őstag

Nekem most sem. :O

(#10007) Bodor válasza Bodor (#10005) üzenetére


Bodor
veterán

Qru !! Direkt nem linkesítettem, hogy lássa pontosan a weboldal címét!!! :DDD

Benőke: Próbáltad másik böngészővel is?

[ Szerkesztve ]

(#10008) Qru válasza Bodor (#10007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túlbuzgó voltam?! :D

http://szjanos.atw.hu/klonozas-macrium-reflect-programmal.html

#nincsbennetarcsi

(#10009) Bodor válasza Qru (#10008) üzenetére


Bodor
veterán

Lehet

(#10010) Lincy válasza Bodor (#10003) üzenetére


Lincy
csendes tag

Hát ezt végső esetként használnám. Addig eljutottam, hogy ha nem USB-vel, hanem SATA-n csatlakoztatom, akkor felismeri a Magician, meg a Windows is. Ennek ellenére a klónozó azt mondja: "Cannot locate a Disk with windows OS installation".

(#10011) radi8tor válasza Bodor (#10009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Javítottam. :P

Túl sok itt a modi... :DDD - Qru

[ Módosította: Qru ]

⭐ Stella

(#10012) Benőke válasza Bodor (#10007) üzenetére


Benőke
őstag

IE -vel megy. Chrome, FF nem... :F

Mindegy.
THX.

(#10013) radi8tor válasza Benőke (#10006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor használd ezt a linket: webarchive.org

⭐ Stella

(#10014) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv. Kicsit tanácstalan vagyok. Ma vettem egy új Samsung 840 EVO 120 GB SSD-t. Fel is telepítettem a rendszert. És egy tesztet is futtattam. Az lenne a kérdésem hogy ezek az értékek normálnak számítanak e?

(#10015) Qru válasza lajtika (#10014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#10016) Ice&Lime válasza lajtika (#10014) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Máskor, csak könnyítésképpen, használhatod a beépített képmetszőt vagy az fn+prt sc-t is.

(#10017) M107 válasza assemble (#9996) üzenetére


M107
addikt

:R

A fix 400 MB lapozófile minden windows bekapcsoláskor 400 MB ír a SSD-re, ami szerintem felesleges 8GB ram s kikapcs, nekem még nem volt olyan, ami kért volna virtumemót.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10018) Dinter


Dinter
addikt

Mi már ez a Samsung, nem ad tálcát az SSD-hez :((( :DDD Néztem az installation guidet, ott USB-vel csatlakoztatja az SSD-t a géphez, de minek? Vagy csak rosszul láttam.
Más: amíg nem volt SSD-m, felraktam a HDD-mre egy Wint. Azon kívül van még 800GB adat. Le tudom szedni 1 az 1-ben a wint róla?

(#10019) Bodor válasza M107 (#10017) üzenetére


Bodor
veterán

És egyszer csak amikor már nem emlékszel arra , hogy letiltottad a lapozófájlt, egy új program rejtélyes fagyásokat produkál, ami miatt elkezdesz mindenre gyanakodni, csak épp a lapozófájlra nem gondolsz...
egy ideig... ;] :)

400 MB bekapcsolásonként szinte nem jelent semmit az SSD életében, szóval tényleg felesleges teljesen kikapcsolni...
... szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#10020) radi8tor válasza Dinter (#10018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

USB-vel csatlakoztatja az SSD-t a géphez, de minek?
Azért, mert laptop esetén csak így tudod klónozni a jelenlegi oprendszert.

Le tudom szedni 1 az 1-ben a wint róla?
Persze, hogy le tudod szedni, simán letörlöd a nem kívánt könyvtárakat és lehetőleg BIOS-ban átállítod a boot meghajtót SSD-re.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10021) xuldar válasza Bodor (#10019) üzenetére


xuldar
őstag

Én már magát a 400MB-ot sem értem, miért nem jó az, hogy a windows kezelje. Egy 120-as SSD-n már bőven elfér és szerintem az élettartamát sem rövidíti meg annyira, nem beszélve a nagyobb kapacitásúakról.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10022) Bodor válasza xuldar (#10021) üzenetére


Bodor
veterán

Minden csak ajánlás. Nekem 8 GB RAM mellett ez a beállítás felelt meg a legjobban, így stabil a rendszer, szóval természetesen mindenkinek hasonlót ajánlok.

[ Szerkesztve ]

(#10023) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Miért ne tilthatná le az ember a lapozófile-t?
Ha letiltja és valami valamikor lefagy, ami ráadásul nem is biztos, de ha mégis, akkor tudni fogja, hogy annak a programnak kell a lapozófile, de addig amíg nem fagy le semmi, addig használhatja letiltva is a gépet.
Szerintem ezt mindenki maga döntse el, hogy kell e neki vagy sem. Ha úgy dönt, hogy nem kell neki, az is rendben van, ha valami lesz, visszaállítja 512MB-ra és kész a történet.

(#10024) xuldar válasza Ice&Lime (#10023) üzenetére


xuldar
őstag

Egyáltalán nem egyértelmű, hogy a swap hiánya miatt jelennek meg rejtélyes fagyások, amikor korábban nem produkált ilyet a program. Hamarabb gondolja az ember azt, hogy a program kaka, bugos, stb.
Az is rég nyilvánvaló, hogy nem kell annyira félteni az ssd-t, hogy mindent leszedjen róla az ember. Én azért tartom, hogy használjam, mint egy winchestert. Pont azért, amire való.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10025) Ice&Lime válasza xuldar (#10024) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Miért ne lenne egyértelmű? Ha valaki kikapcsolta, akkor tudja hogy kikapcsolta, akkor tudja hogy esetleg fagyást is okozhat vele, de ez egyáltalán nem biztos hogy be is következik. Ha valami valamikor fagy, akkor erre gondolhat, hogy áhá, lehet, hogy a lapozófile, amit letiltott, na akkor kipróbálja megint csak bekapcsolva és ha akkor elindul a bizonyos program, akkor az volt a gubanc, ha pedig nem, akkor más miatt történt a fagyás.

[ Szerkesztve ]

(#10026) kerekfej


kerekfej
addikt

DXT09B0Q firmware-t felrakta már valaki Samsung 840-re? Mik a tapasztalatok vele? Fel tudta egyáltalán rakni? Az az érdekes a korábbi FW simán felment ez meg a világért se akar.

New:
Improved compatibility with ultra-slim and mobile PCs.

[ Szerkesztve ]

(#10027) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv. Még egy kérdés. 840 evo val kapcsolatban. Kevesebb mint egy nap használat után azt írja a HD Sentinel hogy összes írt adatmenyiség 71,56 GB ez nem sok egy kicsit?

(#10028) Ice&Lime válasza lajtika (#10027) üzenetére


Ice&Lime
veterán

win telepítés, egyébb telepítések, mentés + benchmarkozás után normális.

(#10029) student


student
őstag

50 fokos az evo-m tétlen állapotba nektek mennyi? toshiba notiba van 23fokos a szoba

[ Szerkesztve ]

(#10030) norti válasza kerekfej (#10026) üzenetére


norti
addikt

Mert nem EVO-hoz való fw és tippre evod van, nekem fel sem ajánlja a Magician :)

@student:
24 fokos, mondjuk egy HAF912-ben pihen és elölről kapja a levegőt, szóval nálad inkább az egész noti fűti ;)

[ Szerkesztve ]

(#10031) Fire/SOUL/CD válasza kerekfej (#10026) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"DXT09B0Q firmware-t felrakta már valaki Samsung 840-re?"
Gyakran frissítgetek FW-t, minden esetben simán felment bootpen-ről és Magician alól is(mondjuk ez utóbbi igen ritka, mert mindent bootlemezről frissítek alapvetően). [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10032) student válasza norti (#10030) üzenetére


student
őstag

ez sehonnan nem kap hűtést egy zárt műanyag térbe van

(#10033) geotom válasza student (#10029) üzenetére


geotom
tag

Az enyém is 45-50 között van Lenovo notiban. Nem vagyok biztos abban ,hogy ez jó.
Vagy igen?

(#10034) kacsip


kacsip
tag

Hali
Olyan kérdésem lenne, hogy mitől lehet az, hogy CrystalDiskInfo progival nézegetem az ssd-m, és kb tegnap este és most között 15-18GB írást látok, pedig kb nem töltöttem le semmit, nem írtam a gépen, csak net volt, meg filmet néztem, meg játszottam.
(Egy Samsung evo 250gb-os ssd van a laptopomban, más nincs.)

[ Szerkesztve ]

(#10035) spiritex válasza kacsip (#10034) üzenetére


spiritex
veterán

Nem mértél SSD sebességet sem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10036) kacsip válasza spiritex (#10035) üzenetére


kacsip
tag

Nem, csak pár nappal korábban, de akkor láttam a növekedést

(#10037) Ice&Lime válasza kacsip (#10036) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor valamit töltened kellett a netről.

(#10038) Doky586 válasza kacsip (#10034) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"15-18GB írást látok, pedig kb nem töltöttem le semmit, nem írtam a gépen, csak net volt "

Teljesen egyértelmű. Ez a webböngésző cache, tempfileok, stb..

[ Szerkesztve ]

(#10039) kacsip válasza Doky586 (#10038) üzenetére


kacsip
tag

Nekem pl nem teljesen egyértelmű. Eddig nem csinált ilyet. Egy hete van meg kb az ssd, de nem vettem észre ilyen nagy ugrást. Most csak facebook ment, meg prohardver, azok is úgy, hogy kb 1-2 óránként 1 óra gépezés volt.

(#10040) Doky586 válasza kacsip (#10039) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha téged az ilyen pitiáner adatmennyiségek is zavarnak - nyomozhatsz...
..de felesleges energiapocséklás szerintem.
Ismételd meg lépésről lépésre ma is amit tegnap tettél, és minden lépésben olvasd ki az adatmennyiséget, és meglesz a tettes. ha nem lesz meg akkor valamit kihagytál. ennyi.

(#10041) worxland válasza kacsip (#10039) üzenetére


worxland
addikt

Mivel játszottál? BF3 és 4 nagyon sokat ír.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10042) Ice&Lime válasza student (#10029) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az már biztos, hogy normálisnak nem igazán mondható, pláne, hogy nem hdd-ről van szó, plusz, hogy 23 fokos a környet és nem munka közben ennyi. Még egy teljes windows telepítésnél sem szokott 50 fokos lenni, mondjuk nyáron 32 fokos szobában már valószínű.
Jó a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#10043) student válasza Ice&Lime (#10042) üzenetére


student
őstag

igazából nem tok micsinálni
üzemi hőmérséklet plafon 70fok attól meg messzi van
az eddigi 4hónapos élettartama során 53 volt a max
július augba lesz izgi mert akkor a szobám 30fokot szokta karcolni tetőtér :(((

[ Szerkesztve ]

(#10044) Ice&Lime válasza student (#10043) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jó persze, nyilván nem fog elromlani tőle.
Hát, akkor lehet, hogy lesz talán 60 is majd.

(#10045) kacsip válasza Doky586 (#10040) üzenetére


kacsip
tag

Fogok is nyomozni... mert pitiáner adatmennyiség akkor lenne, ha egy csomó dolgot csináltam volna gépen, és úgy írt volna ennyit...csak ennyi.
Köszi a segítséget...

(#10046) Weaver


Weaver
senior tag

olyan problémám van, hogy az SSD-m kondíciója a sentinel szerint hétről hétre csökken. újonnan vásárolt, jelenleg 13 napot ment.

sentinel kép: [link]
smart: [link]

a táp nem lehet a gond, mert fél éves, újonnan vásárolt FSP-ről megy.

[ Szerkesztve ]

(#10047) Fire/SOUL/CD válasza Weaver (#10046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Figyelemmel kísérheted a történéseket, de jelenleg semmi gond nincs, mert csak a HDS hívja fel a figyelmet ezzel, de a meghajtó maga 100%-os kondíciós értéket ad vissza.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10048) Doky586 válasza Weaver (#10046) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

SSDOK prg mit mutat?
(Hdsentinelnél érdemes a kijelzést decimálisra állítani hogy átlátható legyen)

(#10049) Weaver válasza Doky586 (#10048) üzenetére


Weaver
senior tag

szia!

ssdok kép: [link]

(#10050) kerekfej válasza Fire/SOUL/CD (#10031) üzenetére


kerekfej
addikt

Másnak is van hasonló gondja

Én is bootlemezről próbáltam, de a frissítés elkezdéséig el se jut, mintha hibás lenne a fájl. Magician pedig ezt írja ki, a korábbi FW-t is csak bootlemezről sikerült felrakni egyébként, ez egy régebbi laptop.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.