Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#5001) Stafni


Stafni
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy v300-as Kingstone SSD-t a Gigabyte EP31-DS3L alaplapomhoz. Az átviteli sebesség elég katasztrofális. 150M körül van átlagban. Nem vártam, hogy 450-et tudjon de 250M körülre vártam a dolgokat.
Csak ennyit tudna az alaplapi SATA2? Vagy a kábellel lehet valami gond? 2 kábelt is próbáltam.

(#5002) Bodor válasza Stafni (#5001) üzenetére


Bodor
veterán

(#5003) Stafni válasza Bodor (#5002) üzenetére


Stafni
aktív tag

Köszönöm! :)

(#5004) maross válasza Bodor (#5000) üzenetére


maross
veterán

Nemigazan talalom az ocz oldalan, se a warranty leirasban linket, se a downloads fulon belul :(

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5005) Stafni válasza Bodor (#5002) üzenetére


Stafni
aktív tag

Nem lett gyorsabb a dolog. Viszont előtte végrehajtottam ezt: [link]

Kipróbálom a munkahelyen hétfőn az i5-ön. Talán okosabb leszek.
151/99 Crystallal.

[ Szerkesztve ]

(#5006) radi8tor válasza maross (#5004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy értette Bodor kolléga, hogy hibás SSD-t nem lehet házilag javítani. Gariztatni kell.

⭐ Stella

(#5007) maross válasza radi8tor (#5006) üzenetére


maross
veterán

aha, azt hittem van valami ssd-s scandisk szeru valami, ami kijelzi a hibat..mar hd sentintel még mindig 100%-ot mutat ra, es igy kellemetlen gariba vinni..amilyen rendesek tuti visszadobjak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5008) radi8tor válasza maross (#5007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legújabb Sentinel?

⭐ Stella

(#5009) Alpachino


Alpachino
veterán

Tettem egy Samsung 840-et az ASUS K50IJ laptopomban és elég gyenge eredmények születtek. Korábban ugyanezen SSD egy Samsung R510-ben volt, de ott sokkal jobbak lettek a Crystal eredményei........Biosban nem találtam ACHI módot a beállítások között,( ezért autó-ra tettem) viszont a HDD sentinel szerint TRIM funkció támogatva és engedélyezve van....ezért nem ertem a gyengébb eredmények okát az ASUS K50IJ-ben. :F

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5010) radi8tor válasza Alpachino (#5009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Az írási értékek tényleg elég szépen visszaestek, erről a programról dobj egy képet, hátha többet látunk."

⭐ Stella

(#5011) Alpachino válasza radi8tor (#5010) üzenetére


Alpachino
veterán

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5012) radi8tor válasza Alpachino (#5011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez bizony IDE módban van. Próbálj valamit állítani a BIOS-ban, hogy SATA/AHCI módban menjen, de az is lehet nem fog indulni a Windows, hanem kékhalállal leáll bootolásnál.

Ekkor át kell billenteni azt a bizonyos registry bejegyzést újraindítás és átállítás előtt. :K

⭐ Stella

(#5013) maross válasza radi8tor (#5008) üzenetére


maross
veterán

4.30...de mindjart felteszem a 4.40-et. Meglepne ha valami valtozna.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5014) Alpachino válasza radi8tor (#5012) üzenetére


Alpachino
veterán

Igen igazad van....közben turkáltam a biosban és a SATA Operation mode, Enhanced-re állítva megjelent az ACHI :K ...igaz kékhalál követte, de szerintem holnap újrarakom a win8-at :R

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5015) r4z válasza Alpachino (#5014) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem kell újratelepíteni!

Állítsd vissza a BIOS-t IDE módra, bootold be a Win-t, regedit, majd

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci
ErrorControl értéket 3-ról 0-ra állítsd át.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci\StartOverride
Keresd meg a 0 (nulla) nevű bejegyzést, aminek az értéke 3, és azt is írd át 0-ra.

Ha kész, lépj be a BIOS-ba, állítsd át a SATA configot AHCI-ra, és reboot. Pöccre fog indulni :)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5016) Alpachino válasza r4z (#5015) üzenetére


Alpachino
veterán

:R

Köszi megcsinálom :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5017) Bodor válasza Stafni (#5005) üzenetére


Bodor
veterán

Hát nem attól lesz gyorsabb, hogy elolvasod a cikket, hanem mondjuk a cikk útmutatása alapján rájössz, hogy esetleg nem jó driver van fent, vagy még az is előfordulhat, hogy nem jó módon mértél. Így kell mérni SF vezérlős SSD-nél.

(#5018) Alpachino válasza Alpachino (#5016) üzenetére


Alpachino
veterán

Na még is csak újra húztam a win-t, most már ACHI módban....de így sem valami jók lettek az írási értékek :F


[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5019) worxland válasza Alpachino (#5018) üzenetére


worxland
addikt

A 840 ennyit tud.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#5020) Bodor válasza Alpachino (#5018) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem meg SATA2-höz képest laptopban elég jók ezek az értékek, 130 MB/s-ot tud szekvenciális írásban a 120 GB-os Samsung 840 Basic. 4K értékek meg a gyengébb vas miatt vannak... Nem tudom miért vársz jobbat?
Chipset drivert nem kellett volna felrakni, de most már mindegy, anélkül sem fogod gyorsabbnak érezni.

(#5021) Alpachino válasza Bodor (#5020) üzenetére


Alpachino
veterán

Igazából a Samsung R510-esben lévő értékektől gyengébb...és ehhez viszonyítottam, de érzésre, használva valóban nem venni észre semmi különbséget......de ha azt mondod, hogy jók ezek az értékek így ahogy van, akkor megnyugodtam :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#5022) vlevi válasza Alpachino (#5018) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a 120Gigás Samu 840-el ez a maximum, SATA2 porton.
A 266-os olvasás az a SATA2 miatt van, a 134-os írás pedig a Samu 840 elméleti maximumához egy igen közeli érték. Az olvasás gyorsulna SATA3porton, de az írás nem.
És ezekből a számokból következik az összes többi is.
De nekem volt alkalmam korábban SATA2-n használni Samu 830 SSD-t, és gépcsere után SATA3-n. Azonkívül, hogy a tesztekben minden szám kétszerakkora lett, a napi használatban nem éreztem 2x gyorsabbnak. Sőt, szerintem semmivel sem lett gyorsabb. Mármint az átlag használatban. Mivel már SATA2-n is megtörténik minden program indítása tizedmásodpercek alatt, az már nem számít, hogy ennél is gyorsabban bejön. A többi időt úgyis a processzor viszi el. pl. Firefox elindul mindösszesen 3mp alatt, ebből 2 tized, amíg a SATA2-n tölt az SSD. Sata3-on töltene 1 tizedmásodpercig. De a firefox így is 2.9mp idő alatt jön be, mert a többi már processzor. Azonban a régi HDD-n azért töltődött 10 másodpercig a FF, mert 2.8mp processzoridő, és 17mp HDD berregtetés. Ez a különbség. (A számok nem valós értékek, csak a különbésgek érzékeltetésére írtam valamit)
De tudok konkrétabbat is. Kollégám gépe egy Core2Duo, a Visual Studi kábé 2ésfél perc alatt fordította le a procektunket, HDD-t használva. Közben majd kiégett a piros LED a gép elején. Processzor meg közben várt.
Aztán beraktunk ugyanabba a gépbe egy SSD-t, és 5mp (másodperc!!!) alatt megvolt a fordítás.

(#5023) Sanyi46 válasza Bodor (#5020) üzenetére


Sanyi46
csendes tag

Szia!

Nálam is Samsung 840 SSD-n van a rendszer.
Az alábbiértékeket mértem CDM 3.0.2 vel TestData: All 0x00(0Fill) beállítás melett.
Alaplap: Gigabyte GA-P61-DS3-B3 Sajnos SATA 2 portok vannak.
CPU típusa: DualCore Intel Core i3-2100, 3100 MHz (31 x 100)
Memoria: 4GB

SSDOK:

Másik kérdésem:
Aktuális lenne a második rendszer telepítése.
Elég, he Win7-el formázom telepítéskor, vagy használjak külső progit és amint olvastam a 100MB-os rendszerparticiónak se előnye, se hátránya nincs, ha igaz, vagyis nem particionálnám, csak formáznám telepítés előtt. Jó ez így?

Köszönöm

(#5024) konyi79


konyi79
addikt

Hali!
Az ssd-t telepítésnél két részre partícionáltam, szokás szerint külön legyen választva az adatoknak a meghajtó. Azóta rájöttem, mégis kell e vinyó is a laptoptopba, így visszadobtam az odd helyére. Így viszont nincs éertelme az ssd 2 partíciójának, mehet simán rendszernek az egész. A win8 partíció kezelőjével ha törlöm a második kötetet, simán hozzádobom a rendszerpartícióhoz az jó ötlet, vagy okozhat neki bajokat? Újra kell emiatt formázni emiatt az ssd-t?
Köszi

(#5025) rastawicc


rastawicc
tag

Üdv!
Egy 840pro-t használok, és a megician azt írja: "Using a RAW partition may cause damage to your data."

Mi ez és mit kezdjek vele?!

La Mastre.

(#5026) brugo


brugo
aktív tag

Szervusztok,

Hol irja a Kingston V300-as adatlapjan ,hogy MLC-s lenne ?

(#5027) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Normális Friss Win7 64bit Prof. -nál ez ?

Samsung 840Pro 256GB SSD - Sima Win , semmi alaplapi driver ! (szűz rendszer) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5028) r4z válasza MaxxDamage (#5027) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezzel a programmal dobj egy screenshotot.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5029) MaxxDamage válasza r4z (#5028) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tényleg ! (el is felejtettem ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5030) r4z válasza MaxxDamage (#5029) üzenetére


r4z
nagyúr

Nekem úgy tűnik, minden rendben van.

Írásban azért lehet lassabb a gyári értéknél, ha a CrystalDiskMarkban a Fill mode Randomra van állítva. A Sandforce vezérlős SSD-k tömörítenek, és ha csak 0-t vagy csak 1-et kell rájuk írni, nagyobb az írási sebességük, mintha véletlenszerű adatot írnál rájuk.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5031) MaxxDamage válasza r4z (#5030) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Értem, köszönöm ! :R

Azt mondta Bodor, hogy alaplapi chipset drivert ne telepítsem , az annyira befolyásolja az SSD műkődését ? :Y

Még semmi alaplapi drivert nem telepítettem, de pótolni fogom a késöbbiekben (mindenképp)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5032) r4z válasza MaxxDamage (#5031) üzenetére


r4z
nagyúr

Befolyásolhatja. Biztosat nem tudok mondani, talán az alaplapod topikjában van már valaki, aki próbálkozott ugyanilyen SSD-vel és a külön alaplapi driverrel. Mindenesetre az OS eredeti AHCI drivere az ajánlott, hibaelhárításnál nagy segítség tud lenni, hogy nem kell a különböző drivereknél a hibát keresni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5033) MaxxDamage válasza r4z (#5032) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Próba , szerencse (gyorsabb) :R

Minden drivert felraktam (amit lelehet tölteni asus.co.uk -ról a laphpz)
És íme , kicsivel gyorsabb 1-2 eredmény ! ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5034) JimKirk válasza r4z (#5032) üzenetére


JimKirk
tag

Szia/Sziasztok!

En sajnos az Asus P8P67 Pro(revision B3) alaplapomra feltelpitettem a chipset drivert illetve a Marvell sata drivert is, ha jol tudom a ket sata 3-as csatlakozom toluk van. A kerdesem az lenne, hogy az eredeti Win7 AHCI driver jo-e hozza?

(#5035) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

ssd-nél az energiagazdálkodási beállításokra mit szoktak javasolni?
jelenleg soha se kapcsol ki, csak nem tudom, hogy a hdd-m mennyire szereti majd. lehet eddig is így volt, nem emlékszem :(((

(#5036) JimKirk válasza JimKirk (#5034) üzenetére


JimKirk
tag

[ Szerkesztve ]

(#5037) JimKirk


JimKirk
tag

Sziasztok!
Megprobalom osszefoglalni a helyzetet.

Adott ez a konfig:
P8P67 Pro
i2500K@4.6Ghz
GTX570
2X4GB G.Skill DDR3
Xonar DG
Antec 300
Be Quiet 580W

Csutortokon vettem egy 120 gigas Kingston v300 SSD-t, es mint majd a kepeken is latjatok nem igazan hozza a gyari ertek szerinti sebesseget, joval alatta van.
Penteken telepitettem egy Win7 Ultimate SP1-es op. rendszert, elotte BIOS-ban beallitottam az AHCI-t. Sajnos a chipset illetve a Marvell SATA drivert is felraktam. Az alaplpon talalhato 4 darab SATA 2-es csatlakozo, illetve 2 darab Marvell SATA 3-as, az utobbiak kozul az egyikre dugta ra az SSD-t

Az elso kep kezisztese alatt az eszkozkezelo szerint, ez a driver volt installalva, ez gondolom az alaplapi:
Intel (R) 6 Series C200 Series Chipset 6 Port SATA AHCI Controller 1CO2

Kep:

A kozvetkezo tesztnel a forumon ajanlott "Szabvanyos AHCI 1.0 Serial ATA-vezerol" volt fent.

Kep:

Az SSD-rol:

Mi lehet a gond?

U.I.: Termeszetesen a BIOS-ban az elejen visszatoltottem az alap beallitasokat.

[ Szerkesztve ]

(#5038) Ice&Lime válasza JimKirk (#5037) üzenetére


Ice&Lime
veterán

talán ez segít megérteni: hozzászólás

én is v300-at akartam venni és mondták, hogy lehetőleg sata3-on ne legyen marvell-es a vezérlő.

(#5039) Bodor válasza JimKirk (#5034) üzenetére


Bodor
veterán

Az nem baj, hogy feltelepítetted a Marvell drivert, mert a Marvell-es SATA port csak azzal fog menni, viszont az SSD-t ne arra dugd, mert nem megy a TRIM vele, hanem az Intel-es SATA3-as port-ra.

(#5035) Marmonkanna: Az eléggé érdekes lenne, ha a rendszer alól kikapcsolná az SSD-t....

Olvasnivaló

(#5040) JimKirk válasza Ice&Lime (#5038) üzenetére


JimKirk
tag

Szia, koszi! Ennyit tud a Marvell?

(#5041) Ice&Lime válasza Bodor (#5039) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(azt nem is tudtam, hogy van egy lapon SATA3-as ból egy marvell-es és egy intel-es vezérlő is egymás mellett). úgy már jobban hangzik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#5042) Bodor válasza Ice&Lime (#5041) üzenetére


Bodor
veterán

Bizony van: Nézd csak!

(#5043) Ice&Lime válasza Bodor (#5042) üzenetére


Ice&Lime
veterán

azért lepődtem meg, hogy van ilyen is, mert nekem asus p8b75-v alaplapom volt és azon minden inteles volt.
(de akkor a marvell visszalépés az intelhez képest vezérlőben ezek szerint)

[ Szerkesztve ]

(#5044) Bodor válasza Ice&Lime (#5043) üzenetére


Bodor
veterán

Marvell SATA3 mindig rosszabb volt.

(#5045) Ice&Lime válasza Bodor (#5044) üzenetére


Ice&Lime
veterán

laptopokban lehet tudni, hogy milyen a sata vezérlő típusa, azt hogyan lehet megnézni, mert a gyártói honlapon nem szokták kiírni, de lehetséges, hogy a dokumentációban sincs benne.

(#5046) Sanyi46


Sanyi46
csendes tag

Szia!

Samsung SSD 840 120GB SSD-m van az asztali gépemben. Kb. másfél hónapja üzemel.
Az első Win7 Ultimate x64 telepítésnél a telepítővel formáztam az SSD-t, nem particionáltam, de létre hozott egy 100MB-s particiót a rendszerfájlok számára.
Most szeretnék egy ismételt Win7 telepítést, de nem akarom, hogy létrehozzon ismét egy rendszer particíót.
Külső progival boot alól formáznám, particionálni nem akarom, egyben maradna és telepítéskor egy formázás a Win-7-el a partició eltolás miatt.
Jól gondolom?
Köszi

(#5047) radi8tor válasza Sanyi46 (#5046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Ennek nem sok köze van az SSD-hez, inkább a Windows 7 topicban kérdezz rá. :K

⭐ Stella

(#5048) Bodor válasza Ice&Lime (#5045) üzenetére


Bodor
veterán

SSDOK progi megmondja, vagy a DriverControllerInfo, de egyébként én azt gondolom, hogy Intel procis géphez Inteles driver szokott lenni, AMD-s meg AMD-s. Laptopban nem nagyon láttam még Marvell-t, de attól még lehet.

radi8tor1: Mit szólsz hozzá? Mehet az összefoglaló elejére, vagy jobb oldalra? Vagy maradjon ahol van, és oda linkelünk?

(#5050) Ice&Lime válasza Bodor (#5048) üzenetére


Ice&Lime
veterán

jó lett a tömör összefoglaló!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.