Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#23001) movax


movax
őstag

Ezt megmagyarázná nekem valaki?? :) Klónozva ment át a teljes hdd tartalma.

[ Szerkesztve ]

(#23002) worxland válasza movax (#23001) üzenetére


worxland
addikt

Lemérted, mit tud a memória a gépedben. Samsung Magicianben kapcsold ki a Rapid Mode-ot.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#23003) movax válasza worxland (#23002) üzenetére


movax
őstag

OK, most rendben, úgy tűnik.

Egyébként mit csinál ez a Rapid Mode?

(#23004) movax válasza movax (#23003) üzenetére


movax
őstag

Ok, megtaláltam, valami Prefetch-szerű izé.

(#23005) Janika-1982 válasza radi8tor (#22999) üzenetére


Janika-1982
tag

Munkára+Multimédiára van használva. :K
Itt van a speckói:
[link]
Nekem untig elég lesz vagy 5-évig,addig van garancia is rá. :R

(#23006) Snowy_owl válasza Doky586 (#22996) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hétvégén küldök, akkor dugom megint gépre. Próbáltam a hdd eraset is, ám az fel sem ismerte, hozzá sem kezdett a törléshez. Ezután betettem egy merevlemezt és érdekes módon azt sem ismerte fel a program. Ez egy dell laptop, okozhat ez problémát? Hétvégén pcre akarom dugni, hátha?!

Ló úr:
Németbe vették bolhapiacon, néha egész jó dolgok vannak, néha meg... Másik ismerősöm régi telefonokat gyűjt, és ott piacon szokott túrni telefonokat,

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#23007) dethroner válasza pendre54 (#22967) üzenetére


dethroner
veterán

Nézem és hasonlítom a meghajtód eredményét az enyémhez és bizony szomorú vagyok :O

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#23008) Zola007


Zola007
veterán

3 éves drive, mértem kétféle Crystal verzióval, szerintetek reális?
nekem az újabbal kapott 4K Q32T1 és 4K kevésnek tűnik a mostanában itt látott CDM mérésekhez képest :F

CDM 3.0.3

CDM 5.1.2

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23009) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Egy SHDD hogy működik? Tehát 1 TB HDD 8 GB SSD-vel. Mit tesz az SSD-re?

Mi van akkor, ha nem rendszerlemezként használom?

(#23010) Janika-1982 válasza Brandynew (#23009) üzenetére


Janika-1982
tag

Betöltéskori file-okat teszi az SSD részre,gyorsítótárként használja csak. :K
Sosem fog SSD sebességet produkálni,ez van sajna. :(
Szerintem használható úgy ahogy akarod. :))
Mondjuk nekem csak 500 gigás SSHD-vel volt szerelve a laptopom,de nem tudtam használni semmire sem,külső vinyóként sehol sem akart működni,így eladtam,a mostani SSD(persze a jóminőségűek)-bírják a gyűrődést. :C

(#23011) Viktor81


Viktor81
senior tag

Sziasztok kedves kollégák !

Szeretném a segítségeteket kérni egy számomra új és furcsa jelenség megmagyarázásához. Van kettő azonos méretű, azonos gyártmányú, bár más technológiájú SSD-m (PRO, EVO) melyeknek a formázatlan kapacítása jelentősen eltér egymástól.

Korábban használtam már kettő azonos méretű, viszont más gyártmányú SSD-ket és mind a 128G-ek, mind a 256-osok esetében azonos volt a méret.

Lehet ez teljesen normális, vagy utalhat valamilyen problémára ?

Köszönettel: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#23012) Fire/SOUL/CD válasza Viktor81 (#23011) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az EVO meg a Pro nem egyforma kapacitású alapban sem (a gyári kapacitást 10-es számrendszerben adják a gyártók)
EVO: 1000GB = 1000*10^9 = 1000000000000 Byte
PRO: 1024GB = 1024*10^9 = 1024000000000 Byte

Formázott kapacitás(2-es számrendszerű GB mértékegységben)
EVO: 1000000000000/1024^3 = 931,322574615478515625 GB
PRO: 1024000000000/1024^3 = 953,67431640625 GB

UI: Az 1TB kivitelben ugyanúgy jelölik a kapacitást EVO és PRO esetén is(még ha nem is egyforma), de kisebb kapacitásnál jól elkülönülnek, pl EVO:120/250/500GB míg PRO: 128/256/512GB méretűek, tehát a PRO alapban nagyobb felhasználható kapacitással rendelkezik alapban, erre utaltam az első mondatomban.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23013) Viktor81 válasza Fire/SOUL/CD (#23012) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nagyon szépen köszönöm !
Igazán sokat segítettél és a részletezésed alapján az is világos már, hogy a kisebb típusokat nem is egyforma mérettel jelölik...

Üdvözlettel: Viktor

(#23014) Brandynew válasza Janika-1982 (#23010) üzenetére


Brandynew
őstag

Betöltéskori? Tehát ha mondjuk fájlokat másolok rá, az nem fog gyorsabban menni?

Egyébként SSD mellet lesz ez az SHDD.

(#23015) proof88 válasza Brandynew (#23014) üzenetére


proof88
addikt

Azokat a fájlokat teszi az SSD területre, amikhez gyakran hozzáférsz. Ezek tipikusan a betöltéskor hozzáfér fájlok. Ha pl minden nap újraindítod a gépet, akkor a rendszerindításhoz szükséges fájlok be lesznek rakva az SSD területre mert gyakran hozzájuk férsz. A gyakran indított programokkal is ez lesz a helyzet, meg minden olyan egyéb fájllal amihez gyakran hozzáférsz. Ha egy teljesen új fájlt kezdesz rámásolni, az valszeg nem fog az SSD területre kerülni, kivéve ha aztán elkezdesz gyakran hozzáférni ...

(#23016) Brandynew válasza proof88 (#23015) üzenetére


Brandynew
őstag

Értem, köszi. És ezt a particionálással befolyásolni nem tudom? Szóval ugyanolyan eséllyel fogja az 1. partíción található fájlokat az SSD-re tenni, mint a másodikon lévőket?

(#23017) Doky586 válasza Viktor81 (#23011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Raid0-ban persze hogy egyformának kezeli a lemezeket...

(#23018) Vakegérke válasza Brandynew (#23016) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vedd úgy, hogy az SSD rész cache, vagyis gyorsítótár. Nincs lehetőséged befolyásolni, hogy miként kezelje a HDD.
Elnézést, hogy közbekotyogtam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23019) Viktor81 válasza Doky586 (#23017) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Valamit félreértesz...
Ránéznél a képekre !
Azt kérdeztem, miért nem azonos a méretük, de már kaptam választ.

Üdv.: V.

(#23020) Doky586 válasza Viktor81 (#23019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor félreértettelek..
EVO: 120 250 500 1000
PRO: 128 256 512 1024

más más méretet ad meg a gyár...

(#23021) Viktor81 válasza Doky586 (#23020) üzenetére


Viktor81
senior tag

Azért ijedtem meg, mert ez ezt én nem tudtam, csak azt láttam a RAID BIOS-ban, hogy eltér a méretük, miközben nem szokott.

V.

(#23022) Viktor81 válasza Fire/SOUL/CD (#23012) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Most szembesültem vele, hogy a szoftvered nem tudja kiolvasni a RAID vezérlőn keresztül az SSD-k SMART adatait. (és ami érdekesebb, a Samsung Magician sem) Várható erre valamilyen megoldás, illetve tudok Neked ebben valamilyen módon segíteni ? (van kettő RAID 0-ás konfigom, esetleg ha tudok valamilyen adatokat küldeni...)

Viktor

(#23023) movax


movax
őstag

Lecséréltem az 500 gigás merevlemezt egy ugyanakkora SSD-re, Macrium Reflect-tel klónoztam az egészet. Át is másolt minden gond nélkül partíciót, a recovery-vel együtt, csakhogy ez nem működik az SSD-ről. F10-et hiába nyomom, nem jön be, pedig így kellene, és "Operating system missing" üzenettel megáll. Így nem tudom gyári állapotba visszaállítani, csak előzetesen legyártott rescue-dvdkkel (ezeket szerencsére megcsináltam korábban).

Csakhogy: több fórumon panaszkodtak, hogy nem sikerült az előzőleg HDD-s laptopról készített mentőlemezekkel visszaállítani a gyári állapotot az SSD-re, mivel a folyamat hibaüzenettel leáll. Elképzelhető, hogy tényleg inkompatibilis a HDD-ről készített visszaálító rendszer az SSD-vel? Vagy a gyártó próbálja megakadályozni a dolgot? Egyébként egy 2012-es Sony Vaio S15-ről van szó.

(#23024) Doky586 válasza movax (#23023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"klónoztam az egészet"

Az összes partíciót vagy a hdd-t?
Nem volt rajta valami EFI partíció?

(#23025) LámaZ válasza movax (#23023) üzenetére


LámaZ
addikt

Migrálni kell, nem klónozni.
Na, bumm!

(Én amúgy az Aomei Partition Assistanttal szoktam ezt csinálni, de azt itt lehúzzák, mert ingyenes.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23026) movax válasza Doky586 (#23024) üzenetére


movax
őstag

Az összes partíciót klónoztam, EFI-vel együtt, mindenestül, Clone disk opcióval.

[ Szerkesztve ]

(#23027) Doky586 válasza movax (#23026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

szerintem az EFI partíciós klónozás nem ilyen egyszerű, de ezt majd majd megmondják a nálam tapasztaltabbak. Ha jól látom itt is csak az MBR alapú klónozás van leírva.

Remélhetőleg még megvan az eredeti hdd vagy a róla készült képfile.

[ Szerkesztve ]

(#23028) movax válasza Doky586 (#23027) üzenetére


movax
őstag

Ok, de ez is csak blokkcímezés kérdése, nem? Tehát elvileg megfelelő eszközzel bele kellene mászni valahová és átírni bizonyos címeket? Illetve hát áthozni a hdd-ről a címezési rendszert is.

Megvan az eredeti hdd, nincs semmi veszve.

[ Szerkesztve ]

(#23029) mzso


mzso
veterán

A másik téma összefoglalójában láttam, hogy a Kingston V100-asok különösen nem ajánlottak. (Nekem egy régi SVP100S296G-m van. )
Mi szokott ezekkel a baj lenni? Várhatom, hogy kihúzza még egy ideig az enyém?

(#23030) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok.Vásároltam egy Samsung 850 EVO 500-as SSD-t.
Az érdeklne engem hogy ezek az értékek mennyire számítanak normálisnak?katt
Nekem a 4K-s írás/olvasás kiugróan alacsonynak tűnik a többihez képest, vagy ez ilyen?
AZ előző Intenso SSD-m is hasonló (valamivel gyengébb) értékeket produkált a fent említett tesztnél.
Ha ez nem valami beállítás/driver hiba, akkor nem agyalok rajt. :D

(#23031) movax válasza Maxtreme (#23030) üzenetére


movax
őstag

Ugyanez van nekem is, nagyjából azonos eredményekkel, lásd fennebb.

(#23032) Maxtreme válasza movax (#23031) üzenetére


Maxtreme
addikt

Okés köszi. :R

(#23033) laci.csabi


laci.csabi
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Hyperx Savage SSD elolvastam minden ajánlott dolgot az összefoglalóban és mindenhol ki volt emelve firmware frissítés, de nem nagyon találom, hogy ehhez a típushoz van-e, vagy csak én vagyok ilyen vak?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#23034) Serpenthelm


Serpenthelm
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam ma egy Samsung 850 EVO-t 250 GB-os méretben. Találtam egy leírást a dobozában, hogy a benne lévő cd-segítségével lehet valamit csinálni (de hogy mit?) ez arra akar utalni (legalábbis ezt szűrtem le) hogy a most benne lévő lemezről esetleg át lehet tenni az ssd-re egy külső ház segítségével adatokat? Meg tudom csinálni akár azt is, hogy a most a laptop hdd-men lévő rendszert ezzel a lemezzel átteszem az ssd-re (is) és megúszom az OP-rendszer telepítést? vagy micsoda? (amúgy a rendszerem a HDD-n egy 50 GB-os partíción van, Win 10 Education)

Előre is köszi a segítséget! :)

(#23035) mzso válasza Maxtreme (#23032) üzenetére


mzso
veterán

Mivel alakítottad át ennyire a desktopot?

(#23036) Janika-1982 válasza Maxtreme (#23030) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,itt az én eredményeim,próbáld így lemérni:
[link]

(#23037) Zola007 válasza Zola007 (#23008) üzenetére


Zola007
veterán

Erre valaki hozzáértő? ►[link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23038) LámaZ válasza Serpenthelm (#23034) üzenetére


LámaZ
addikt

Neked is csak az Aomei Partition Assistant progit tudom ajánlani, azzal tudod migrálni az OS-ed és egyebeket az eredeti cuccosról.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23039) LionW


LionW
tag

Nem túl sok ez az írt adatmennyiség szerintetek? 37 nap alatt 1,3 terra, úgy hogy csak a windows és cache megy rá. Elég sokat megy youtube, twitch a háttérben, gondolom az dobja meg nagyon. Érdemes a böngészőt áttenni hdd-re?

[ Szerkesztve ]

(#23040) Emperor_ válasza movax (#23023) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt olvasd el!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#23041) Emperor_ válasza Zola007 (#23037) üzenetére


Emperor_
addikt

Mire irányul a kérdésed?

A CDM verziók másképpen mérnek, ezért nem összevethető az eredményük.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#23042) Emperor_ válasza laci.csabi (#23033) üzenetére


Emperor_
addikt

Logikus helyen én sem leltem meg :( .

írjon aki megtalálta!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#23043) laci.csabi válasza Emperor_ (#23042) üzenetére


laci.csabi
tag

Már megtáltam a hyperx oldalán a support fül és ott van egy download fül és ott lenne de magához a savage-hez nincs frisétés. Azért nem adja ki a google.

Azért köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#23044) Zola007 válasza Emperor_ (#23041) üzenetére


Zola007
veterán

Tudom, hogy másként mérnek, ezért raktam be 2 verzióval mérést. :) :U
Arra vagyok kíváncsi, hogy reálisak-e az eredmények, mert az 5.1.2-vel mérésnél a 32 rendű terhelésnél kapottnak azért illene vagy 2x annyinak lennie mint a sima lineáris 4K-nak

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23045) movax válasza Emperor_ (#23040) üzenetére


movax
őstag

:R

(#23046) Maxtreme válasza mzso (#23035) üzenetére


Maxtreme
addikt

rainmeter

(#23047) Emperor_ válasza Zola007 (#23044) üzenetére


Emperor_
addikt

Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy értem a kérdésed :U .

A két CDM verzió közötti eltérést ugye megbeszéltük.

"32 rendű terhelésnél kapottnak azért illene vagy 2x annyinak lennie mint a sima lineáris 4K-nak"
A frissebb CDM verzió önmagán belüli mérési eredményeinek az összevetése, meg szintén oda vezet vissza, hogy belül másképpen mér, tehát azért annyi, amennyi. (Itt lehet, hogy félreértelek :U .)

A frissebb CDM verzió és más gyártmányú drive-ok mérési eredményei közötti különbség oka érdekel?
Az SSDOK képeden azt látom, hogy AMD driver-t használod. Esetleg próbáld ki az alap win drivert!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#23048) Janika-1982 válasza Zola007 (#23044) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,szerintem is próbáld ki a másik driverrel is. :K

(#23049) Zola007 válasza Emperor_ (#23047) üzenetére


Zola007
veterán

Úgy tűnik félreértesz, próbálom kifejteni.
A 3.0.3 mérést nem is akarom összevetni az 5.1.2-vel, az más metódus, magában jónak tűnik, ugyanazt hozza mint újonnan.

Ellenben azt látom szinte mindenkinél, aki az újabb 5.1.2-vel való méréseket tesz be, hogy a 4K q32T1 ~ 50-100%-al több mint a sima 4K.

Ami ugye abból adódik, hogy sima 4K mérésnél random 4K blokkokkal terhel 1 szálon egyszerre 1 blokkal.
Míg 4k q32T1-nél random 4K blokkokal szintén 1 szálon (T1), de 32 blokkot tol rá egyszerre (queue =32), de mivel 1 időben csak 1 blokkot ír vagy olvas, így az SSD vezérlője maxon van terhelve
Ezáltal kényszerítve van, hogy optimalizálja az írást/olvasást, ezért ezzel tudjuk a maximális IOPS-t kihajtani belőle és ezért szoktak a 32 blokkos eredmények jobbak lenni.
Legalábbis az én értelmezésemben

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23050) movax válasza Emperor_ (#23040) üzenetére


movax
őstag

Működött!!! :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.