Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1001) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#1000) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Írtam privátba, ott folytassuk. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1002) LLKobe válasza Fire/SOUL/CD (#989) üzenetére


LLKobe
veterán

Megcsináltam ahogy mondtad, és miután kitallózom az ahci drivert, eltűnik a meghajtólistából az ssd:) hogy rohadna meg az egész...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1003) Fire/SOUL/CD válasza LLKobe (#1002) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na erre mondom, hogy ilyen nincs.. (Azaz van, csak akkor IDE-ben megy az a sata port, amire az SSD-t kötötted) Ha gondolod leírom privbe, hogy hova kösd az SSD-t és azon a deszkán pontosan hogyan állítsd be a BIOS-t stb, mert így nem megyünk egyről a kettőre...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1004) LLKobe válasza Fire/SOUL/CD (#1003) üzenetére


LLKobe
veterán

Megköszönném. Nem hinném hogy én csűrök el vmit, és már amúgy is minden kombinációt próbáltam:) most ott tartok hogy vinyóra tolom a win8-at ahci módban, aztán acronis backup, és megy az ssd-re. Már tényleg kifogytam az éppkézláb ötletekből, pedig 10 éve vagyok informatikus, azért 1-2 dolgot láttam már:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1005) panses


panses
aktív tag

Üdv!
Win7-ről Win8-ra váltottam. Letiltottam a hibernálást de sehogy nem tudom eltüntetni a C meghajtó gyökeréből a 6,8GB-os hyberfil.sys-t! Win7 alatt eltűnt!
Mit felejtettem el? Ötlet?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1006) Fire/SOUL/CD válasza panses (#1005) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha rendszergazda jogosultsággal futtattad a parancssort, majd kiadtad a POWERCFG -H OFF parancsot, akkor csak 1 dolgot felejthettél el, újraindítani a gépet. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1007) panses válasza Fire/SOUL/CD (#1006) üzenetére


panses
aktív tag

Nem újraindítani, hanem rendszergizdáskodni felejtettem el :W :DDD

Most már jóóóóó! :R

[ Szerkesztve ]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1008) bb.bocs válasza bb.bocs (#969) üzenetére


bb.bocs
őstag

valaki ötlet? :)

(#1009) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Én azt szeretném kérdezni hogy nekem egy samsung 830 128gb ssd m van és tudom hogy van a windows 7 ben beépített driver a trim hez de én inteles drivert használok mert azt mondták jobb iata_cd_10.8.0.1003 ez a driverem van már ennél újabb is?és ha igen azt hol tudom letölteni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1010) Valdez válasza Pityu. (#1009) üzenetére


Valdez
őstag

(#1011) Pityu. válasza Valdez (#1010) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszönöm szépen nagyon

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1012) Kinder


Kinder
senior tag

Sziasztok!

OCZ Agility3 120 GB
Asrock Performance Z77 Fatal1ty

Úgy kezdődött, hogy amikor elhoztam a boltból az SSD-t és beszereltem, nem látta az alaplap.
Másik gépbe usb-n dugva működött, lehetett is formázni. Meg is tettem, majd az Asrockra dugva sata3-ra ugyanúgy nem látta.
Usb-n viszont a HD Sentinel 91%-osnak látta a kondicíót, és 80%-osnak a teljesítményt, de több, mint 1000 napot írt, és olvastam, hogy usb-n nem jól látja, meg különben is ez HD sentinel, nem SSD sentinel, nem jól érzékeli az ssd-ket. Úgyhogy viszonylag megnyugodtam. ( nem kellett volna )
Frissítettem az alaplap biosát, de nem látta.
Frissítettem az SSD fw-t a másik gépben usb-ről, hibátlanul megtörtént.
Az alaplap nem látta.
Kábelek cserélve, ide oda amoda, egyszer csak ott virított a biosban az OCZ is.
Hurrá, gondoltam.
Win7 felment gyorsan, hd sentinel 100% teljesítményt írt, de maradt a 91%-os kondi.
Sebesség olvasás 550, írás 500 volt az attodisk-el, no problem, a windows hasított, mint még soha.
3 teljes napig, aztán induláskor közölte a bios, hogy talán jelöljek ki meghajtót, amiről bootolni tud a gép.
Na azóta se kép, se hang, usb-n sem moccan, annyi.

Persze tudom, 91%-os meghajtó az nem 100%-os, és vissza is akartam vinni gariba', de előbb halt meg, mint ahogy bármit is tehettem volna az adataimmal.

Mi lehet ez, és hogyan tudnám visszanyerni az adatokat? HA egyáltalán...

(#1013) Phvhun


Phvhun
őstag

Bedöglött egy OCZ Petrol 64Gb ssd.
Volt hogy vagy bekapcsolt a gép, vagy nem, de ujraiditgatás után néha elindult.
Mostmár sekép se hang, átdugtam asztali gépbe, az se ismeri már fel.
Menjen gariba, vagy lehet még csodát tenni vele?

(#1014) Phvhun válasza Phvhun (#1013) üzenetére


Phvhun
őstag

Na most negyedjére megint elindult, legalább le tudom menteni rla az adatokat.

(#1015) Fire/SOUL/CD válasza Kinder (#1012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy másik alaplapra kötöd (nem USB portra) és ha az látja, akkor lementhető az adat, pl egy Linux Live CD/Pendrive segítségével(pl Ubuntu is indítható így telepítés nélkül)

Ha gariba megy vissza, akkor a FW frissítést ne említsd meg (USB-n meg nem frissítünk FW-t, nehogy az új meghajtónál is ilyet elkövess)

UI:
1. A Hard DIsk Sentinel rendesen kezeli az SSD-ket, csak a legfrisebb változatot kell használni (USB-n nem lehet TRIM-et lekérni, azért a 80%)
2.Ha egy másik alaplapra kötve rendesen megy, akkor úgysem fogják kicserélni, csak ha nagy szerencséd van és nem próbálják ki az SSD-t garanciáztatás előtt, amire kicsi az esély. Épp ezért mindenképp próbáld ki az SSD-t egy másik konfigban, ellenkező eetben hiába viszed vissza, csak annyit fogsz elérni, hogy vissza fogják adni, de a felmerülő plusz költségeket is ki kell fizetned.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1016) Phvhun válasza Fire/SOUL/CD (#1015) üzenetére


Phvhun
őstag

na néztem hdsentinellel, és valami 40 hibás szektor van 60% kondíció.
xp fut a laptopon, nem tud trimelni, lehet emiatt van ez a gond?
rádugom win7-es gépre, és azzal trimelek rajta egyet, akkor rendbejön?

(#1017) Fire/SOUL/CD válasza Phvhun (#1016) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Őszintén szólva nincs értelme ezzel foglalkozni, szánd rá magad és húzd újra a W7-t az SSD-re, de most ez alapján.
Fontos, hogy ne csak átszaladd a leírást és minden 2. mondatot kihagyj, hanem rászánva az időt, pontosan betartva a leírásokat telepíts.

Az egyetlen plusz dolog, hogy a parancssoros módszernél lassú formázást eszközölj (le van írva, hogy azt hogyan kell)

Számos hibalehetőséget ki lehet zárni, ha követed a leírásom, ezáltal, ha még mindig gond van a meghajtóval, könnyebben lehet megoldást javasolni, de az is lehet, hogy egyértelműen az SSD a hibás és azt javasoljuk, hogy gariztasd.

UI: Ha valami kérdésed lenne, privátba megkereshetsz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1018) gulyasa


gulyasa
őstag

Ma délelőtt vettem át az új OCZ Vertex4-emet.
Némi lakásbeli akklimatizálódás után már be is szereltem az asztali gépembe és mivel nemrég volt újratelepítve a gépem, nem volt kedvem megint a nulláról újratelepíteni, így a Macrium Reflect-el klónoztam a meglévő rendszert az SSD-re.
Még a finomhangolás közben vagyok.
Az eltolás rendben, a TRIM is működik ("Op. rendszer TRIM funkció: Támogatva, Engedélyezve").

Itt kérdezném, van-e jelentősége ha a HDD Sentinel-ben az SSD jellemzőknél a 4 közül a "Meghatározott olvasás TRIM után" nincs bejelölve ("Nincs támogatva" értékkel)?

Ami leírás alapján csinálom, abban csak a TRIM funkció "Támogatva, Engedélyezve" érték van kiemelve. Az olvasás sorra nem tér ki a cikk.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1019) Phvhun válasza Fire/SOUL/CD (#1017) üzenetére


Phvhun
őstag

újonnan lett véve az ssd, és úgy lett rá xp húzva.
win7 esélytelen azon a laptopon, mert az xp is szenved rajta.
és direkt azért lett bele ilyen rakva, mert xp-hez ez van ajánlva ssd topik 1.hszében.
mostmár konkrétan adatvesztés is történt, mivel egyik profilba nem lehet bejelentkezni.
csak azért kérdeztem, mert nem tudom mennyire fogják ezt elfogadni gariztatésnál, remélem nem úgy van hogy vagy bekapcsol, vagy nem, és csak akkor számít hibásnak, ha teljesen nem megy.
ez így nyilvánvalóan használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#1020) Fire/SOUL/CD válasza Phvhun (#1019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Itt nem az a fontos alapvetően, hogy W7 legyen telepítve(ez csak azért szempont, mert a leírásomban vannak olyan lépések, amik XP esetén értelmetlen és/vagy hibához vezet)
A lényeg a lassú formázás, mert az csak akkor nem tesz helyre egy meghajtót, ha a meghajtónak véres a torka. (másik alaplapban is ki kell próbálni gariztatás előtt, épp az imént írtam másik fórumtársnak erről)
Telepítés nélkül is kivitelezheted a parancssoros módszert, telepítőlemezről is megoldható, nem kell telepítened OS-t sem (persze minden adat elveszik a meghajtóról), csak ez lehet értelmetlen önmagában, hisz valahogy ki kell utána is próbálni, hogy minden rendben van-e vele, azaz érdemes feltenni a W=-t (még ha lomha is vele a lapos, de nem ez most a lényeg)

(Őszintén szólva nem rémlik, hogy a Petrol szerepelt volna az utóbbi pár hónapban az ajánlásban(lvén hogy több ember is beszámolt arról, hogy újonnan vette és azonnal használhatatlan is volt), de lehet neked van igazad)

gulyasa
A finomhangolást nem kell túlzásba vinni, mert csak gond lesz belőle (modern SSD-ket ugyanúgy lehet használni, mint egy HDD-t, nincs szükség ilyen írás cache és hasonlók módosítgatására)

Ennyit kellene tenned elsőre: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1021) Dafi72 válasza Phvhun (#1019) üzenetére


Dafi72
tag

Nekem egy 830-as samu produkált lassulást és cserélték gariba minden zokszó nélkül.

(#1022) Fire/SOUL/CD válasza Dafi72 (#1021) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez teljesen más kategóriájú hiba, nyilván a szervizben is megmérték, ugyanilyen rossz értéket kaptak, egyértelmű a csere. (mert az nem lassulás, hanem egyértelmű hiba kategória)
Az inkompatibilitásból/FW frissítésból stb adódó hibajelenségek miatt nem kötelesek kicserélni(nálad nem megy, de minden más alaplapban meg igen, akkor nem cserélik)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1023) Dafi72 válasza Fire/SOUL/CD (#1022) üzenetére


Dafi72
tag

Miért létezik ssd-nél inkompatibilitás :F

(#1024) Phvhun válasza Fire/SOUL/CD (#1020) üzenetére


Phvhun
őstag

Megpróbálom akkor a fullos formázást.

Milyen ssd-t vegyek topic 1.hsz-ében volt egész sokáig a táblázat ami ocz petrol-t ajánl xp-hez:

[ Szerkesztve ]

(#1025) Fire/SOUL/CD válasza Dafi72 (#1023) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, természetesen létezik (számtekben ez megszokott dolog, hogy a "100% Compatible with ..." nem feltétlenül/nem minden esetben igaz a gyakorlatban is)

Sandforce vezérlős SSD-hez(sok ilyen van) nem javasoljuk a Marvell vezérlőt, mert néha nem látszódik a BIOS-ban az SSD, alaplap BIOS frissítés sem oldja meg, arról nem is beszélve, hogy messze elmarad a sebességtől az az SSD, amit Marvell vezérlőre kötnek.

A Samsung SSD-k egyes Hudson chipsettel nem férnek össze, pl legutoljára 2 db 512-es Pro meg sem nyikkant RAID-ben egy Hudson D4-es deszkán (itt egyszerűbb volt alaplapot kidobni alóla, hisz 2 ilyen meghajtó(nem Basic) 270K+ creditbe került, és ilyen inkompatibilitás miatt nem cserélik ki őket. (új, de szintén Hudson chipsetes deszkán meg azóta is tekernek))

Laposoknál halmozottan igaz, hogy vásárlás előtt alaposan körbe kell járni a kérdést, főleg, ha valami régebbi modellről van szó. Ilyenkor alapvető, hogy megnézni, hogy a laposhoz van-e újabb BIOS ill. a neten kutakodni rendesen, hogy a kiválasztott SSD-vel vannak-e negatív tapasztalatok az adott lapossal összefüggésben.

Nagy általánosságban igaz, hogy Intel vagy AMD sata vezérlő esetén ritka az inkompatibilitás, így az ilyen vezárlős asztali- és hordozható gépek esetén szinte bármelyik ajánlott SSD-vel nem valószínű, hogy gond merülne fel.

Az OCZ Petrol egy rossz széria, így sajnos egyáltalán nem meglepő a dolog, itt magával a meghajtóval van gond, amit talán(de csak talán) FW frissítés orvosolhat, viszont -mint korábban már írtam- erre ügyelni kell, mert a gariztatás során a szerviz szeret hivatkozni arra, hogy a hibás/hibásan kivitelezett FW frissítés lehet az oka és ezért nem cseréli ki. (Az SSD sorozatszámából visszakereshető, hogy milyen FW-el szállították)

Phvhun
Az a táblázat már jó ideje nincs, elavult és időközben ill. a problémás meghajtók is ki lettek szedve. Nem olvastam teljesen végig, de se ebben, se a másik SSD topikban már nincs az ajánlottak között.
Ha gariztatásra kerülne a sor (de azért megvárjuk mire jutsz), akkor mindenképp ragaszkodj másik típushoz vagy a pénzt kérd vissza.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1026) gulyasa válasza Fire/SOUL/CD (#1020) üzenetére


gulyasa
őstag

Megtettem:
(az értékek SATA2-re értendők - egy kb. 4 éves gépem van, SATA2 a max benne)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1027) Fire/SOUL/CD válasza gulyasa (#1026) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A felét megtetted, amit kértem, most jó lenne a másik fele is.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1028) gulyasa válasza Fire/SOUL/CD (#1027) üzenetére


gulyasa
őstag

Bocs, átugrottam rajta.
Tessék:

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1029) Fire/SOUL/CD válasza gulyasa (#1028) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Érdekes helyen van a TEMP mappád :DDD , de egyébként minden rendben van.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1030) Dafi72 válasza Fire/SOUL/CD (#1025) üzenetére


Dafi72
tag

Köszi a kimerítő választ .

(#1031) gulyasa válasza Fire/SOUL/CD (#1029) üzenetére


gulyasa
őstag

A felszabadult ex-win7 partícióra raktam át a TEMP-et (még gondolkodom, keresgélek, mit lenne még érdemes oda átrakni, amivel nem lassítanám vissza a rendszert).
Mivel - mint azt már említettem - csak klónoztam az eredeti rendszert és mivel volt/van egy-két nem "C:"-re telepített szoftver (eredetileg két 200GB-os HDD-m van, mindkettő partíciókra osztva, plusz van egy DVD-író és egy néha-néha használt, de többnyire inaktív virtuális meghajtóm), így a régi "C:" meghajtó az ABC "távolabbi" részéből kapott betűjelet ("J:").

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1032) Bodor válasza gulyasa (#1031) üzenetére


Bodor
veterán

Ha már optimalizálsz, akkor inkább e szerint tedd meg.

(#1033) Kinder válasza Fire/SOUL/CD (#1015) üzenetére


Kinder
senior tag

Köszi!

Megpróbálom, bár szerintem áramot nem akar felvenni... azon lehet segíteni?

(#1034) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ugye az hülyeség ha ssd re akarok telepíteni rendszert akkor az összes többi meghajtót ki kell húzni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1035) Fire/SOUL/CD válasza Pityu. (#1034) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, hacsak nem más OS is van másik meghajtón és azt szeretnéd, hogy boot menüt hozzon létre.
(Ilyenkor kihelyezi/átkonfigurálja az indítófájlokat másik meghajtóra, ha ez a másik meghajtó meghibásodik, leformázod, eladod stb, akkor az SSD-ről nem fog indulni a rendszer)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1036) Pityu. válasza Fire/SOUL/CD (#1035) üzenetére


Pityu.
nagyúr

vagyis lefordítva nem kell kihúzni a hdd t ha az ssd re akarok rendszert

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1037) Fire/SOUL/CD válasza Pityu. (#1036) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt neked kell tudni, hogy mi van a HDD-den most. (Ha a HDD-n aktív partíció van, akkor onnan fog a rendszer indulni, nem az SSD-ről)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1038) Pityu. válasza Fire/SOUL/CD (#1037) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem programok,képek meg ilyenek mert a hdd csak adattároló

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1039) gulyasa válasza Bodor (#1032) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem sokkal másabb, mint az általam használt leírás.
Abban is a TEMP mappa áthelyezése, meg a prefetch és superfetch kikapcsolása is csak opcionális.
A TEMP-et szoktam rendszeresen ürítgetni, azért gondoltam, hogy ellesz egy másik meghajtón.
Az általad ajánlott leírásban megjelölt lényeges dolgokat így is megcsináltam és - mint Fire/SOUL/CD is írta - minden rendben levőnek látszik és eddig az utóbbi néhány órában, mióta üzembe helyeztem, nem tapasztaltam semmi rendelleneset, lassulást, akadást, stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1040) Valdez válasza Pityu. (#1038) üzenetére


Valdez
őstag

Akkor húzd le a hdd-t telepítés előtt.

(#1041) Pityu. válasza Valdez (#1040) üzenetére


Pityu.
nagyúr

úgy fogok tenni köszi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1042) N3gro


N3gro
aktív tag

Érdekes eredmények születtek az újonnan beszerzett Intel 330 120G SSD-mel, Win8 alatt:

Driver nélkül:

Intel Chipset 9.3.0.1026 driverrel:

Intel Chipset 9.3.0.1026 + ezután az eszközkezelőben telepítettem a Intel RST 11.7.0.1013 drivert:

Nekem úgy tűnik, hogy a chipset driver mehet, az RST inkább ne.

(#1043) Fire/SOUL/CD válasza N3gro (#1042) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ha folyamatosan tesztelsz, akkor tekintélyes írással terheled a meghajtót, melynek következtében a belső algoritmusok nekiállnak karbantartani és ez is okozhatja, hogy az IRST 11.7 mérésnél csökkent az érték. (Ha csak 2x mértél előtte, az már 40G írás volt)
2. IRST drivert nem eszközkezelőből kell telepíteni, hanem a telepítővel, mivel olyan rendszerkonfigurációt is eszközöl az optimális működés érdekében, amit a sima eszközkezelős módszer nem.
3. Az OS AHCI drivere és az IRST 11.7 biztosan támogatja a TRIM-et, a chipset-ben levőt mindenképp ellenőrizni kell: SSDOK
4. Az Intel 330 Sandforce vezérlős, azaz tömörítést használ, ergo így mérj.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1044) Kinder


Kinder
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyenem az OCZ helyett:

Ami ki van jelölve "c216" driver date, az nem régi kicsit? Olyat hol találok normális frissebbet?

Meg már megint nem 100/100.... ?! :(

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1045) Fire/SOUL/CD válasza Kinder (#1044) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] - Néha előfordul, hogy az AHCI driverek rossz értékek visszaadásához vezetnek, de ez a SMART attributumokat igen-igen ritkán érinti, azaz hiába cserélnéd le IRST 11.2/11.7-re a mostani AHCI driver-t, attól még a progim 99-et jelezne ki továbbra is.
(Az IRST 11.7-est is azért javasoljuk, mert számos hibajavítást tartalmaz, lévén 1 évvel újabb, mint a jelenlegi AHCI drivered)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1046) Kinder válasza Fire/SOUL/CD (#1045) üzenetére


Kinder
senior tag

Értem, köszönöm! :)

(#1047) Hina


Hina
aktív tag

Flash memóriához milyen tesztprogram van ami professzionális? Szektorról szektorra teszteli az írását és olvasását, a végén egy jelentésben összegezve, hogy XY szektor hibás nem írható/olvasható..

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#1048) Andris837


Andris837
senior tag

Lenne egy elég "bugyuta" kérdésem, de hátha. :U Lenne egy 1TB-os HDD-m amit szeretnék particionálni. Ez megy is, minden rendben. Viszont szeretném az SSD meghajtóm és a HDD-m egyik partícióját "összefűzni". Ugyanis eléggé szűkös a 32gb-os SSD. Lehetséges ez valamilyen formában? :F :U

[ Szerkesztve ]

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#1049) Qru válasza Andris837 (#1048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elméletileg lehetséges de azzal sikeresen elérnéd, hogy az ssd is hdd sebességén menjen. Innetől meg semmi értelme a dolognak.

#nincsbennetarcsi

(#1050) Fire/SOUL/CD válasza Hina (#1047) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ingyenesben HDD Scan, fizetősben HDTune, Hard Disk Sentinel

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.