Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#13201) BomiBoogie válasza radi8tor (#13200) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ömm... és azt hogyan kell?

(#13202) radi8tor válasza BomiBoogie (#13201) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt megtetted formatálás előtt már.

⭐ Stella

(#13203) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na, akkor én is csatlakozok a klubhoz ezzel a kommersz darabbal. :)

[ Szerkesztve ]

(#13204) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Pff csak ennyi

:DDD

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#13205) Bodor válasza PofaJenö (#13204) üzenetére


Bodor
veterán

És akkor most tapsolni kéne, hogy a rapid mód miatt hú de nagy számokat láthatunk?

(#13206) PofaJenö válasza Bodor (#13205) üzenetére


PofaJenö
senior tag

:DDD :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#13207) degec


degec
senior tag

ÜDV !

Jól látom (ipon.hu ssdnél m2) hogy m2 es ssdből van sata és pcie-s is ? ha a csatolófelülete u.a. lehet kétféle mégis? amin kommunikál? hogy van ez? ..vagy csak szimplán elírás ! :R thx

(#13208) Fire/SOUL/CD válasza BomiBoogie (#13203) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak minidig a legújabb SSDOK-t használjátok, mert ha ránézésre látok valami hibát, akkor kérdés nélkül tudom javítani. Thx!

degec - [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13209) degec válasza Fire/SOUL/CD (#13208) üzenetére


degec
senior tag

:R :R :R mester köszi !! SSDOK forever !!! :)

(#13210) BomiBoogie válasza Fire/SOUL/CD (#13208) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Rendben, köszi, nem tudtam, hogy van új változat.

(#13211) tobias88888


tobias88888
őstag

Nemrég vettem egy SSD-t, viszont az alaplapom nem támogatja az AHCI-t. Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy IDE módban is elvileg működik (alap windows driver-rel) a Trim, viszont a Hard Disk Sentinel azt írta (nem emlékszek pontosan), hogy támogatva, kikapcsolva. Most már azt írja hogy nincs is támogatva (Kingston ssdnow v300)

Ötlet? Lehet hogy megy, csak a program rossz? Hogy tudom leellenőrizni, hogy biztos megy e?

(#13212) Fire/SOUL/CD válasza tobias88888 (#13211) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, az OS alap IDE driverre is támogatja a TRIM-t (értelem szerűen W7 vagy újabb OS-ről beszélünk)
A program biztosan nem rossz, csak valami rossz IDE driver lett feltelepítve (chipset-ben is benne van, lehet azzal került fel)
A pár hsz-al korábban linkelt SSDOK-ról dobj képet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13213) tobias88888 válasza Fire/SOUL/CD (#13212) üzenetére


tobias88888
őstag

Azt írja, hogy nem talál kompatibilis ssd-t.

Aida:
Illesztőprogram leírása KINGSTON SV300S37A12 SCSI Disk Device
// Ez amúgy normális? :D
Illesztőprogram dátuma 2006.06.21.
Illesztőprogram verziója 6.1.7600.16385

[ Szerkesztve ]

(#13214) Fire/SOUL/CD válasza tobias88888 (#13213) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor jó eséllyel egy régi Nvidia/Nforce chipset-es alaplapod van. Mondjuk amúgy megírhatnád, az alaplapod pontos típusát... :B
Le kell cserélni a mostani drivert: 4. pont szerint
(Mindenképp cserélendő, mert az NVidia driverek nem támogatják a TRIM-t). Ha sikerült a csere, akkor már az SSDOK is meg fogja találni az SSD-t és elindul. ;)

UI: Az a driver, amit AIDA kiírt az a W7 alap driverének a verziója és dátuma, csak épp az nem lehet használatban, mert akkor az SSDOK elindulna(legalábbis ezidáig még egyetlen esetben sem fordult elő, hogy az alap IDE vahy AHCI driver esetén ne indult volna el)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13215) Bodor válasza BomiBoogie (#13203) üzenetére


Bodor
veterán

Jók ezek a beállítások, de ha nem szeretnél váratlan hibaüzeneteket, akkor ne tiltsd le teljesen a lapozófájlt, 500 MB fix nem fog ártani az SSD-nek. Ha nem használod a hibernálást, akkor inkább tiltsd le, mert feleslegesen foglal helyet.

(#13216) tobias88888


tobias88888
őstag

Igen, elég régi. Asus m4n68t-m -alaplap van ebben a gépben és nvidia chipset-et tett fel alapban amit töröltem is. A Szabványos IDE ATA/ATAPI-vezérlő van most fent, azért ez a 2006os dátum.

(#13217) Fire/SOUL/CD válasza tobias88888 (#13216) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, de az eszközkezelőben van amikor akár 3x is ott az Nvidia driver, és ilyenkor az összeset le kell cserélni.
Mint a linkelt módszerben is írva vagyon, lehet, hogy az eszközkezelőben a Tárolóeszközök csoportban bujkál az NVidia driver, szóval oda is kukkants be, ne csak az ATA/ATAPI vezérlők közé
Egész biztos, hogy azt a SATA portot, amire most az SSD van kötve, azt nem az OS IDE drivere hajtja, szóval hajrá. ;]
Ha mindent sikerült lecserélni, akkor meg jöhet a kép az SSDOK-ról, mert akkor biztosan elindul majd.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13218) tobias88888


tobias88888
őstag

És tényleg. Ott volt még kettő. Kész ez a microsoft. Köszi, remélem menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#13219) tobias88888


tobias88888
őstag

A kép amúgy itt van, végre megy a trim :))

(#13220) Fire/SOUL/CD válasza tobias88888 (#13219) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

na, erről van szó, most már a Hard Disk Sentinel sem írhatja, hogy nem támogatott és nem is megy (csak a legújabbat használd abból is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13221) dellarocco válasza Bodor (#13167) üzenetére


dellarocco
csendes tag

Koszi szepen a valaszt! :)

(#13222) tobias88888


tobias88888
őstag

Most kipróbáltam egy tesztet, de nem túl rózsás:

Egyáltalán ezek hogy működnek? Használja a teszt a kábelt? Gondolom csak az ssd-n magán csinálja a tesztet, szóval a sata 2.0 semmiképp se lehet probléma (főleg, hogy az 3gb/s...). Ide ennyit csak nem lassít, főleg hogy a trim is megy.

[ Szerkesztve ]

(#13223) tobias88888


tobias88888
őstag

Bios frissítés után:

v300 egy másik gépen elvileg

Nem tudok jobbat, felteszem az asus ssd-t és megnézem úgy trim nélkül, hátha

[ Szerkesztve ]

(#13224) Doky586 válasza tobias88888 (#13223) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és most mit vársz..?

Ha veszel az SSD alá egy Z97-es alaplapot iCore7 4GHz procival akkor ugyanez az SSD sokkal jobb eredményeket fog elérni.. Sajnálom hogy a muzeális alaplapod lehúzza a sebességét...

(#13225) tobias88888


tobias88888
őstag

Elismerem, hogy rendkívül öreg, de ettől függetlenül nem értem, hogy az alaplap miért befolyásolna egy öntesztet. A másolás és az olvasás mind mind az ssd-n belül van, ahogyan az operációs rendszer is. Ezt az alaplap elvileg nem befolyásolja, mert kábelt nem használ. (Legalábbis így első gondolatra. Nem hiszem hogy kidobja a memóriába és onnan visszaszedné másoláskor)

(#13226) _seth_ válasza tobias88888 (#13225) üzenetére


_seth_
veterán

Ha ez így lenne akkor egyetlen ilyen tesztnek sem lenne értelme mivel mind a maximális sebességet dobná ki de nem így van...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#13227) Qru válasza tobias88888 (#13225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egész hw-es környezet elvault/lassú kezdve a vezérlőddel, ezért ilyen lassú.

V300 120GB Sata2-n ennyit tud nálam:

#nincsbennetarcsi

(#13228) worxland válasza tobias88888 (#13225) üzenetére


worxland
addikt

Az első gondolatod rossz, hiányoznak az informatikai alapismeretek.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13229) tobias88888 válasza worxland (#13228) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem hinném, hogy hiányoznának, hiszen C++ fejlesztő vagyok és anno az egyetemen még ezt tanították is. A konkrét másolási mechanizmust szerintem nem oktatták mert nem emlékszem rá, ezért is kérdeztem rá, hogy hogy másol. Kizárt dolognak tartom amúgy, hogy SSD-n belüli másoláskor az adatok kikerülnének a tárolóról. (Az oprendszer természetesen a memóriában van, azt félreírtam)

[ Szerkesztve ]

(#13230) Fire/SOUL/CD válasza tobias88888 (#13223) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Több ponton sem összehasonlíthatóak a mért eredmények, mert
1. Azonos verziójú AS SSD verziót kellene használni, hátha megváltozott a mérési módszer
2. Az újabban kapható V300-ban lassabb NAND-ok kerültek, ez a Firmware verziójából lehet látni, amit az AS SSD "természetesen" nem jelenít meg rendesen. Ez azt jelenti, hogy ugyanabban a konfigban is lassabb eredmények születnek az újabb V300-ak esetén, mint a "békebeli" V300-nál
3. A "másik" gépben a SATA portok AHCI üzemmódban mennek, az AHCI egyik funkciója az NCQ támogatottság, ami meg a Queue Depth (QD) mutatkozik meg, ugyanis AHCI esetén QD32, míg IDE mód estén csak QD1 van.
4. A TRIM-nek a sebességmérési eredményekhez csak pozitív hatása van, bár egy vadiúj SSD esetén ez is lényegtelen
5. A PH! található sebességtesztek leírásában rendszeresen szerepel ez a mondat, amiből őszintén szólva az aláhúzott részen nem igazán tudom, mit értenek :F
"A kevés általunk használt benchmark egyike az AS SSD. Ennek is csak a beépített másolási tesztjét használtuk, mert ezt otthon az olvasó is le tudja mérni magának. Amit erről érdemes tudni: ez a HDD-n belül másol, az ISO-teszt nagy ISO-fájlokkal operál, a Program-teszt sok kis fájllal, a Game-teszt pedig vegyesen."

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13231) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Új összeállításomban teszteltem az Adata XPG SX900 256GB SSD-met.
Konfig az adatlapomon, annyi szépséghibája van a történetnek, hogy most a memória kit egyik fele van csak a gépben, ugyanis nagy valószínűség szerint az egyik modul hibás.

Az első CDM mérést elkapkodtam és defaultban futott le:

Majd jött a <0fill> :

(#13232) Bodor válasza smiti (#13231) üzenetére


Bodor
veterán

És mi a kérdés, vagy hol itt a baj? Szerintem minden rendben van, használd csak az új konfigodat!

(#13233) smiti válasza Bodor (#13232) üzenetére


smiti
addikt

Semmi baj nincs, csak a tapasztalatomat osztottam meg az SSD-vel kapcsolatban.

Annyit elfelejtettem még odaírni, hogy csak a Win 8.1 által felrakott driverek vannak.

(#13234) worxland válasza tobias88888 (#13229) üzenetére


worxland
addikt

Annál rosszabb, jesszusom (keress már egy C++ utasítást, ami megkéri a háttértárat, hogy olvasson be egy tárterületet és NE küldje el az adatokat a csatolón keresztül a memóriába). Igenis, kikerülnek az adatok olvasáskor, a memóriába. Hogy a mennykőbe olvasna másképp az oprendszer háttértárról?

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13235) tobias88888


tobias88888
őstag

... SSD-n belüli fájl másolásról volt szó, nem fájl olvasásról ami nyilván a memóriába kerül. Szerintem ezt ssd-n belül is meg lehetne valósítani ahogy végiggondoltam, de cikket nem találtam róla ezért kérdeztem. Persze ettől drágulna az áruk és nem gyorsulna olyan rendszereknél, ahol megfelelő alaplap van. De ezek alapján, akkor ha az ssd-n belül másolok, akkor is kiolvassa az adatot a memóriába majd onnan visszatölti.

[ Szerkesztve ]

(#13236) worxland válasza tobias88888 (#13235) üzenetére


worxland
addikt

"Szerintem ezt ssd-n belül is meg lehetne valósítani ahogy végiggondoltam" - iszonyatosan nehézkes lenne. OS-től függetlenül menjen a másolás a vezérlő chip segítségével, de azért az OS működéséhez fontos adatokat továbbra is az OS-től kérje az SSD (tulajdonos, jogosultságok, fájldátumok, kiskutyaf@sz@)... Nem fogsz ilyent látni egyhamar.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13237) tobias88888 válasza worxland (#13236) üzenetére


tobias88888
őstag

Felesleges is lenne. Viszont ahogy nézem, annyira nem vészes a dolog nálam, hiszen a 4K írás és olvasás nem lassabb, mint más gépeken és nekem úgy is csak az a fontos. Itt feljebb van akinek még sokkal rosszabb is AHCI-vel. De persze egy új alaplap sem árt

[ Szerkesztve ]

(#13238) janos666 válasza worxland (#13234) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A C++ kódot, ami elindítja, most nem keresem meg, de a SMART self-test.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13239) worxland válasza janos666 (#13238) üzenetére


worxland
addikt

Ja, csak SMART-al, TRIM-el és GC-vel nem mérünk sebességet és nem másolunk adatot, ugye?

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13240) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

heló.
Van egy 840 EVO 120GB-os SSD-m.
Eddig a kondíciója 100% volt, felraktam tegnap este a Windows 8.1-et és lement 98%-ra.
És amit ír megjegyzést az ugyan az.
Tehát nem is írja hogy #231 SSD Life Left vagy Wear Leveling Count
Ez a HD Sentinel ...
Ez miért van?

(#13241) Fire/SOUL/CD válasza tothjozsi96 (#13240) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Legújabb Hard Disk Sentinel-t használod?
2. SSDOK-ról dobj képet.
3. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13242) tothjozsi96 válasza Fire/SOUL/CD (#13241) üzenetére


tothjozsi96
addikt

(#13243) Fire/SOUL/CD válasza tothjozsi96 (#13242) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rá lett írva összesen 2,2 TiB, szóval 98/100-as érték teljesen rendben van.
(Az SSDOK-ban van screenshot opció, akkor nem kell külön körbevágni...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13244) tothjozsi96 válasza Fire/SOUL/CD (#13243) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem, és köszi!
Még egy kérdés.
Érdemes firmware-t frissíteni?

(#13245) Fire/SOUL/CD válasza tothjozsi96 (#13244) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Soxor érdemes, de mivel a legújabb van rajta, ezért nincs mit frissíteni. EXT0BB6Q

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13246) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Az normális, hogy egy frissen vett ssd-nél win telepítés (és egy hét használat) után hdsentinel szerint már 360GB írt adatmennyisége van? Ha azt nézem, hogy a win maga is csak 50 körül foglal nekem ez elég furi.

(#13247) speeder04 válasza Fire/SOUL/CD (#13165) üzenetére


speeder04
csendes tag

All 0x00 (0 Fill)-re állítva valóban jobbak az eredmények, de elég jók?

A laptop egy HP Elitebook 8530w.
Köszönöm az eddigi segítséget :)

Beszúrom az SSDOK-ról készült képernyőmentést is, hogy ne kelljen visszagörgetni:

Cool. Cool Cool Cool

(#13248) Fire/SOUL/CD válasza speeder04 (#13247) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezek SATA2-es eredmények, csak egy újabb rejtély állt elő, mert én időközben utánanéztem, hogy ez milyen Samsung SSD-t takar, és olybá tűnik, hogy egy Samsung 840 Pro OEM Dell meghajtóról van szó(Dell laposokkal szállítják, a Dell gyártja a Firmware-t is hozzá)
A rejtély az, hogy a Samsung meghajtók nem használnak tömörítést, így teljesen mindegy, hogy 0Fill-el mérsz avagy anélkül, ugyanolyan eredményeknek kellene születniük, de ez esetedben nem így van és nem igazán tudom az okát... :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13249) Prosector


Prosector
addikt

Sziasztok!

840-es EVO-m van (250 Gb)

Ezek az ertekek gondolom jok:

viszont osszehasonlitottam a PH!-es teszttel a masolast:

En ezt azert keveslem...

SSDOK:

Az osszefoglalokat atneztem, megcsinaltam amit kellett. Kihagytam volna vmit?

Koszonom :R

(#13250) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Srácok valaki segítsen. Vettem egy Transcend PATA(IDE) 32Gb-s SSD-t a régi Ibm Thinkpad R50e-be, de nem látja a BIOS. Mi lehet a gond? Előre is köszi :R

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.