Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#26001) betyar1974 válasza radi8tor (#25999) üzenetére


betyar1974
senior tag

:R

(#26002) Vakegérke válasza lalakov (#26000) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Nincs szükség külön partícióra. A Virtualbox annyi hellyel gazdálkodik, amennyit engedélyezel neki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26003) lalakov válasza Vakegérke (#26002) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm a válaszodat.
Nézem a Youtube videókat és az XP telepítése elején mindig a particionálásnál lyukadnak ki. Hogyan kéne csinálni, hogy ne legyen gond?

(#26004) Kolondrum

SP920 vagy Intel 1500 pro?

(#26005) Vakegérke válasza lalakov (#26003) üzenetére


Vakegérke
veterán

Indítsd a Virtualbox-ot, telepíts kedvedre amit csak akarsz, no persze meghatározva, hogy mennyi helyet kívánsz adni a telepítendő rendszernek. A többi már nem a te dolgod, a Virtualbox intézi. Nincs szükség extra partícióra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26006) lalakov válasza Vakegérke (#26005) üzenetére


lalakov
senior tag

:R

(#26007) Vakegérke válasza lalakov (#26006) üzenetére


Vakegérke
veterán

Használd egészséggel a (virtuális) gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26008) King Unique válasza lalakov (#26003) üzenetére


King Unique
titán

Az XP partícionálás tekintetében azért gond, mert nem (jól) csinálja meg az alignálást (eltolás), ellenben az újabb Windows rendszerekkel. Viszont egy virtuális gép eleve más tészta, ott a host rendszer kezeli a dolgokat, ahogyan korábban másnak is említették a TRIM kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#26009) lalakov válasza King Unique (#26008) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm. :)

(#26010) Raymond válasza lalakov (#26003) üzenetére


Raymond
félisten

En ezt ugy szoktam anno megoldani hogy egy ujabb Windows (W7) install DVD-rol boot, csinaltam egy particiot es aztan reboot az XP telepitojevel es megadni neki hogy az elobb letrehozott letezo particiot hasznaljon telepitesre. Igy OKs lesz az alignment. Ez csak egy modszer, hasznalhatsz mast is a particio letrehozasara, peldaul valamilyen Linux Live CD/DVD-t. A legjobb ha ezt csak egyszer csinalod meg, lekapcsolod a VM-et az XP install elott es csnalsz egy masolatot a HDD file-rol. Aztan amikor uj telepites kene uj VM-hez bemasolod oda a mar particionalt HDD file-t es azt hasznalod a telepitesre.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26011) Vakegérke válasza Raymond (#26010) üzenetére


Vakegérke
veterán

Virtualboxban akar XP-t telepíteni, nem direktben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26012) Raymond válasza Vakegérke (#26011) üzenetére


Raymond
félisten

Arra irtam.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26013) Vakegérke válasza Raymond (#26012) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ehhez már fáradt vagyok, nem igazán értem a lényeget, hogy mi köze van az egésznek a Virtualboxhoz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26014) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!
Gondoltam megkerdezem itt is.

Fater gepebe raktam egy adata930as ssd-t. Pendriverol menne a win telepítés. Rufuszal meg is csinaltat. A gép bootol ssd formazas megvolt win telepítés elindul de amikor nyomom, hogy telepítés utána bejon egy ablak, hogy vmi cd/dvd illsztoprogi kell neki. De cd/dvd nincs is benne. Mit szúrtam el?

Előre is köszönöm.
Üdv: Sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#26015) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

itthon az egyik régebbi gép fagyogat, és az SSD-re gyanakszom.

Az alaplap: ASUS P5KPL-CM

A setup-ban nincs kimondottan AHCI opció, csak IDE módban kezeli ssd-t, de látszólag minden ok.

ssdok kép:

Ám mintha kb azóta, hogy megvan ssd lennének fagyások.
Azaz a windows egyszerűen lefagy. Nem kék halál, semmi üzenet csak megáll kép, egér se billentyűzet semmi, csak állókép látom és a HDD led folyamat pirosan világít.

Ilyenkor ha újraindítom gép sokszor elsőre el se indul, hanem a Non-Boot disk press any key üzenet jön.

Ez lehet attól, hogy a lap túl régi, nem túl kompatibilis az ssd-vel?

A kompatibilis listája az alaplapnak: link

A Kingston Fury ott van, akkor csak kompatibilisnek kéne lennie a v300-al is, nem?

Vagy lehet maga az ssd hibája is ez?

Vagy lehet semmi köze ssd-hez?

Plusszba sajnos nincs most itthon hdd-m, hogy azzal kipróbáljam.
Meg gondoltam előtte rákérdek, hátha valaki tud vmi konkrétat.

Köszi

(#26016) margithid


margithid
veterán

Sajnos megint ez az üzenet fogad pár nap után, hogy újratelepítettem a windowst... :(
Valószínű, hogy az ssd van elszállva? Egymás után kétszer erre áll le, érdekes azért...
Gariba igy visszaküldjem? Ha nem lenne vele baj, akkor nem írná másodszorra is ezt ki, nem?
Mert ha valami csatlakozási gond lenne, akkor az rögtön kdierülne.

(#26017) sfefe válasza sfefe (#26014) üzenetére


sfefe
őstag

Ja fater gepe egy Msi b150 mortar lap, de ugyanúgy adata 930-as ssd tettem egy másik gepbe ami regi, giga p35-os. A giganal nem irt ki semmi illesztoprogram gondot igaz ott lemezrol volt telepítve a ain nem usb-rol.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#26018) lalakov válasza Raymond (#26010) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm a válaszodat, ez nekem nagyon bonyolult már.

(#26019) margithid válasza margithid (#26016) üzenetére


margithid
veterán

Garanciális ügyintézést megpróbálhatok ezzel a hibával?

(#26020) Raymond válasza lalakov (#26018) üzenetére


Raymond
félisten

Vagy csak siman telepited ugy ahogy van, a sebessegvesztes amugy sem szamottevo a mindennapokban :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26021) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Egy Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD nek mennyi az átlag irási adata? Most raktam a gépbe újraraktam a win10 hirtelen lett 35GB :) Sok program nincs fent,nem is lesz rajta. Böngészés lesz. A HDD van a film,zene stb..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#26022) Kolondrum

MTFDBAK128MAG-1G1 - Egy újabb gyöngyszem! Semmi smart info kb.

(#26023) Raymond válasza Kolondrum (#26022) üzenetére


Raymond
félisten

Egy orokkevalosagig tartott a Micron/Crucial-nal amig valami management szoftvert kiadtak a cuccaikhoz. Kiprobalhatod, de a RealSSD C300-as mar nagyon regi termek, lehet ugy voltak vele "out of support" amikor kiadtak a Storage Executive elso valtozatat is. Abbol gondolom hogy az utolso firmware update is mar 2011-ben jelent meg hozza.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26024) Kolondrum válasza Raymond (#26023) üzenetére

Néztem a cuccot, 0005-ös F/W van rajta. A 0007 a végleges, de nem megy fel. Hiába írom ki kiírja nem érzékel OS-t meg csatlakoztassam le a többi maghajtót bla bla. Csakogy maga a frissítő DVD-re kiírás téma, én memkarira írtam ki nem eszi meg. Marad így, eddog is ment ezután is fog.

(#26025) Raymond válasza Kolondrum (#26024) üzenetére


Raymond
félisten

Volt valami hasonlo marhasag amikor az m4-et probaltam updateelni, de sajnos nem emlekszem pontosan mi volt csak annyi hogy nem egeszen intuitiv a dolog, vannak megkotesek a Windows-or updater-nel (csak a C: meghatorolo mukodik vagy hasonlo). De nem kell egyebkent CD/DVD, az ISO-t kiirhatod USB-re mint barmilyen masik linux live CD-t peldaul. Megtalatam megint a Crucial utmutatot es valami remlik hogy anno is azt neztem meg: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26026) sajtjani válasza kory24 (#26015) üzenetére


sajtjani
tag

Sziasztok!
kory24: Vanak az eseménynapló/windows>rendszer-ben ATAPI és disc hibák?

(#26027) Kolondrum válasza Raymond (#26025) üzenetére

Fent a rendszer, kiválóan megy. Sztem nem piszkálom. :R

(#26028) Emperor_ válasza Pokesz007 (#26021) üzenetére


Emperor_
addikt

Erre nincsen jó válasz, ugyanis felhasználás függő. Kapu számként az mondom 5 GB-30GB/nap teljesen normális érték.
Telepítéskor persze ez szépen megugrik.

(#26017) sfefe
USB2-es portról próbáld!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#26029) sfefe válasza Emperor_ (#26028) üzenetére


sfefe
őstag

Onnan is volt....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#26030) kory24 válasza sajtjani (#26026) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Nincs semmilyen hiba.

Csak kövi indítás után, hogy az előző leállás váratlan volt....

Ma pl csak reggel csinálta egyszer, elég sokat ment ma gép, de van mikor gyakran jelentkezik ez a fagyás.

[ Szerkesztve ]

(#26031) sajtjani válasza kory24 (#26030) üzenetére


sajtjani
tag

Látom...akkor passz. :( De szerintem az SSD-nek nincs baja. Amire tippeltem volna, 8-10 óra használat után szokott előjönni.

[ Szerkesztve ]

(#26032) Pokesz007 válasza Emperor_ (#26028) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszönöm igazad van,hogy nincs jó válasz jogos :) :R

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#26033) Laraxior


Laraxior
titán

Az mi az már, hogy a Win7 telepítő engedi az SSD-re feltelepíteni a rendszert, de utána nem hajlandó bootolni róla? :F

NVMe-s M2 SSDről van szó, adapterrel, egy Z87-es alaplap PCIE foglalatban.

Tőlem vasaroltak az SSDt, garanciat vallaltam ra, most ezert kell visszavennem? :W
Mondjuk az SSD hibatlan...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26034) Doky586 válasza Laraxior (#26033) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fel kéne tenni hozzá a legfrissebb biost.. :B
(nem csoda ha a 3éves biossal nem megy, akkoriban még nem volt ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

(#26035) Laraxior válasza Doky586 (#26034) üzenetére


Laraxior
titán

[link]

Nem nagyon frissitik ezt mar....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26036) radi8tor válasza Doky586 (#26034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ez nem BIOS kérdése. Az SSD-hez való drivert kell integrálni a telepítőbe különben nem fogja látni a meghajtót telepítéskor.

⭐ Stella

(#26037) Doky586 válasza Laraxior (#26035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gagyi alaplapot választottak..
Nekem szintén Z87 és idén tavasszal rakták bele az NVMe supportot.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#26038) Laraxior válasza radi8tor (#26036) üzenetére


Laraxior
titán

Nalam igy nezett ki a telepito. De nekem Z97 van... Nem igazan tudom hogyan viselkedik Z87ben.
Ugy gondoltam h menni fog...
Nala meg nem bootol :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26039) jeni válasza Laraxior (#26038) üzenetére


jeni
félisten

lapot kéne cserélnie?
Asrock Z87M Extreme4
vagy
Asrock Z97M Pro4

[ Szerkesztve ]

(#26040) betyarr


betyarr
veterán

köszönöm mindenkinek a fáradságos segítségét.végül sikerült kiderítenem,hogy mi okozta a rengeteg írást az ssd-n és azóta visszaállt a rend.tehát,ha valaki legközelebb hasonló problémával küzd,akkor nézzen utána a vírusírtójának,mert nekem az eset nod av generálta a tömérdek írást a tétlen állapotban való víruskereséssel.mióta kikapcsoltam ezt a szolgáltatást,azóta megszűnt a probléma.(valami temp tárolója lehet az av-nek,mert 60000000B/s-al szaporította az írást az ssd-n).

(#26041) Bodor válasza betyarr (#26040) üzenetére


Bodor
veterán

Ez elég érdekes, mert sok-sok éve eset-et használok én is, de valószínű, hogy más beállításokkal, mert nekem nem volt ilyen problémám, és másnak sem, akinek SSD-t tettem a gépébe és eset-tet használ. Azért jó ,hogy meg van a ludas, megy is be az egyedi esetek közé.

(#26042) betyarr válasza Bodor (#26041) üzenetére


betyarr
veterán

tényleg érdekes,mert az előző ssd-m 2 évet szolgált (100/100 adtam el) és azt nem érintette a dolog.pedig vagy 3-4 éve ez a vírusírtó van nálam használatban,ugyanazokkal a beállításokkal :U ki érti ezt... :F

[ Szerkesztve ]

(#26043) Kolondrum válasza Bodor (#26041) üzenetére

Én a 3.5Tb 96%-os verzió voltam Intel 530-a. Még mindig azt mondom a ForceGT 120-as volt a legjobb eddigi SSD-m. 6.5Tb és jelét nem mutatta degradálódásnak.
Most majd kapok egy olyan Intel 1500 PRO-t 180Gb, az 96%-os 6.5Tb-al. Ugyan olyan gyors meg minden, de csak 96-os. A saját ha nem lenne 2 hibás szektorom akkor még 100-as lenne 2.6Tb-al.

(#26044) jeni válasza Kolondrum (#26043) üzenetére


jeni
félisten

A Corsair Force GT 120Gb az egyik legjobb volt anno mikor kijött. Pro kiemelt kategóriás,nekem is volt több mint 3 éven át szinte nem esett semmit se az értékéből,lejárt a garija már kicsinek gondoltam és lett helyette egy 256GB. Nem volt kedvem figyelni,hogy mikor megy kritikus szint alá. :U Emiatt adtam el és lett nagyobb tárházú SSD.

[ Szerkesztve ]

(#26045) #71746560 válasza betyarr (#26040) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,nálam is ez a vírusirtó van,vagy 15 éve. :K
Érdekes nálam ilyet nem csinált soha sem. :Y
Mindenesetre szolgáljon tanúlságul az írásod. :C
Ki kellene rakni az összefoglalóba is. :R

[ Szerkesztve ]

(#26046) Kolondrum válasza jeni (#26044) üzenetére

Az igazat megvallva egy éppen postán lévő notiban olyan van aminek csoda, hogy smartja van, írása 200megát sem haladja meg seq-ban, de veri bootban az én gépemet. Korábbi széria, kis cpu, kevés ram, de veri. Annak kondinak 97%-de mutat, de miért azt nem tudni, a wear level decimális 3, ennyit tudtam meg, ja meg, hogy 4x volt indítva élete során. :DDD Teszi a dolgát a gép, villám gyors, 2011-es az SSD. Akkor meg minek itt sírni a modern hülyére okosított SMARTokkal amik ha fingok már kondi csökkenést mutatnak? Lehet nekem nem nagy tétel, de egy ilyen 120-as SSD ma már nem nagy pénz. Jó egy 256-os, 480-as más dolog, de úgy tudom a mérettel nő az össz várható élettartam is és egyes esetekben a sebesség is.
Sőt van aki azt sem vágja mi ez az írás téma, meg SMART meg TBW meg kondíció, meg szabad terület hagyás, meg TRIM, meg SLC-MLC-TLC. Ezeket a fogalmakat nem ismerik páran, úgy veszik, hogy olyan HDD ami nem forog, mert memóriákból épül fel és slussz. Mennyire egyszerű az életük mi? :D Jó engem is érdekel mi miért van csökken stb, de attól még megy. Van 2 hibás szektorom és ha jól látom még 64 ha gáz lenne, van éppen 686 hirtelen áramkimaradásom ami jééé épp a be-ki kapcsolások számával egyezik meg, meg van még itt pár furcsa dolog, de tény: Seq maxon megy, nincs több hibás szektor és ha 45 fokon főzöm egész nap akkor sem sír a szája, hogy kiparucanok.
Merem állítani ami jön 6.5Tb-os Intel 96%-al és megy eladóba a notiba, az biztosan majd óbégatás tárgya lesz.
Jah és még valami. Egy másik nonames SSD-n úgy frissült a F/W, hogy közeben frissült a win10, nem kellett boot lemezt írni meg semmi, elment 100-ig boot előtt egy dos ablak szerűség és kész. Kritikus hibát javított, ennyit tudtam csak meg. Köszöni megy most is és veri az intel 530-asom (bocsi korábbi 530-asom mert máshol van már). Azt tudni kell, hogy minden szóba került SSD ugyan olyan notiban volt, annyira egyformában, hogy SSD cserével észre sem vették a gépek a cserét. Kivétel az enyém, az izmosabb darab.
Ez a kis gizda 2430M 4gb rammal megelőzte bootban a 3720QM-et 8gigával. 200-al sem ír seq, az enyém meg közel 500-al. Nincs igazság. :D

[ Szerkesztve ]

(#26047) jeni válasza Kolondrum (#26046) üzenetére


jeni
félisten

pozitívan csak az tud írni,akinek sose volt gondja az SSD-kel.
de mi van azokkal akiknek gyári hibásak lettek? nekik bármit írhatunk az lehetett a világ egyik legjobbja azt nem nagyon fogja érdekelni,hogy milyen jó paripája volt neki mégis elbotlott.

a népnek egy kell! sokáig tudja használni és jó áron jusson hozzá.
és azt sem fogja érdekelni,hogy MLC vagy TLC-s az SSD-je.
leginkább a SMART adatokkal sem fog bíbelődni.

max. amit megnéznek majd,hogy a kondíció mit is mutat 1 vagy két év esetleg 3. évében.

na jó lesz 1000-ből 5 fő akik a legapróbb részletekre is kíváncsiak lesznek,hogy mi fán teremnek azok az adatot.

(#26048) Kolondrum válasza jeni (#26047) üzenetére

:DD "milyen jó paripája volt neki mégis elbotlott." >> Ahogy mondod, kátyúban. Épp tegnap jött levél a közúttól. :D Olyan 40db SAMSUNG 850 256Gigás SSD ára repült el. :DD

(#26049) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok!
Tegnap végre megjött az SM961-es SSD-m de nem találom (lehet nem is volt az alaplap dobozában) a
rögzítő csavarokat és így kicsit bajban vagyok.
Hol lehet ilyet szererni?
ASUS Z170 Pro Gaming alaplapba kellene, van itthon sok kis csavarom de ilyen speciális méretű és kialakítású nincs :(

(#26050) Anonymus23 válasza atus72 (#26049) üzenetére


Anonymus23
veterán

Benne kellene lenni az alaplapban (nekem legalábbis benne volt), valamelyik lyukba bele van tekerve, ugyanezen lapom van.
De ha nem lenne, akkor is a hozzá adott csavarok közül bármelyik jó, aminek a menete megegyezik.

;) - The Power of the Light Side

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.