Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12751) jeni válasza Doky586 (#12750) üzenetére


jeni
félisten

;] kegyetlen vagy! :P

VGYke

az alábbi két-három modell bármelyike jó neked.

Samsung 840 EVO 120GB 3 év garis,a 840 pro arra 5 év garanciát kapsz

Intel 520/530 szériából a 120GB ami 5 év garanciás

[ Szerkesztve ]

(#12752) Sk8erPeter válasza VGYke (#12749) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link]
Heh, de durva, első találat, hát ez meg hogy lehet... :Y

Sk8erPeter

(#12753) VGYke válasza Sk8erPeter (#12752) üzenetére


VGYke
addikt

[B]Doky586,jeni,Sk8erPeter Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#12754) bobalazs válasza hepibáb (#12748) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

SSDtől nem lesznek csíkok. Az RAM/vga VRAM probléma lesz szerintem.

(#12755) p87 válasza FeRRaR1 (#12722) üzenetére


p87
senior tag

Vicc amit az ipon csinál.
Tegnap este néztem és örömmel láttam, hogy 10évre változtatták a gari időt, erre most nézem megint és visszavették 3évre... :W

(#12756) radi8tor válasza p87 (#12755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden kisker azt csinál, amit akar. Ha nem tetszik a dolog máshol kell megvenni. Ilyen világ ez.

⭐ Stella

(#12757) hepibáb válasza bobalazs (#12754) üzenetére


hepibáb
tag

köszi

(#12758) Gery15


Gery15
addikt

Srácok!

Még két napos sincs az Intel 530-as SSD-m egy Lenovo G570-es laptopban van. Win 8 Pro oprendszer van rajta és, ezt nem akarom elhinni, remélem a HDS csak szopat, mert agyfaszt kapok. De beszéljenek a képek.

HDS szerint 98%...

CDI szerint pedig semmi baja 100%...

Elég régóta használom a HDS-t eddig mindig bejött, amit jelzett. Nem lehet, hogy ez csak valamiféle bug? Vagy SSD-n firmware csere?

HyperX

(#12759) Gery15 válasza Gery15 (#12758) üzenetére


Gery15
addikt

Srácok valaki pls, eléggé feszült vagyok. :W

HyperX

(#12760) zeusz55 válasza Gery15 (#12759) üzenetére


zeusz55
senior tag

SSDok kép? Kábel csere?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#12761) janos666 válasza Gery15 (#12758) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A két program másképp értelmezi ugyan azokat a nyers adatokat.
Van két hibás szektorod. A HDS ezt 98%-osnak nevezi, a CDI pedig 100%-osnak.
Ezek a kondíció százalékok mind önkényes és relatív dologok.

Szerintem kínozd egy darabig (akár a Sentine felületteszttel, vagy pl. az AnvilBenchmark SSD edurance tesztével, folyamatosan, akár napokon át), aztán ha olyan ütemben nőni kezd a szektorhibák száma, hogy várhatóan belátható időn belül eléri a garanciás csere határát, akkor fejezd is be (nyomasd neki a teszteket, míg megdöglik), ha viszont nagyon nem úgy néz ki, mint ami tovább akarna nőni, akkor használd nyugodtan, mert "most már jó" (talált hibát, megoldotta, kész, ennyi tartalék hely elvesztése jelentéktelen).
Akkor szopó, ha nagyon lassan, de emelkedik az érték. Na akkor vagy sokat kéne kínoznod, mire csereérett lesz, viszont folyton résen kéne lenned, hogy megsérülhetnek a rajta lévő file-ok. Bár persze ez mindig fennál, az adatvesztés mindig csak utólag derül ki, ha már elveszett az adat és az elveszhet HDD-ről, SSD-ről, CD-ről, mágnesszalagról, papírlapról, de néha még kőtáblákról is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12762) jeri válasza janos666 (#12761) üzenetére


jeri
tag

Intel® Solid-State Drive Toolbox

(#12763) gegg


gegg
tag

Sziasztok!
Hard Disk Sentinel el ránéztem reggel a 840 EVO ra és akkor 1,02 TB írt adat volt ez mostanra 1,07 re nőt. A böngésző gyorsítótára át van helyezve ezért nem érte mi ír ennyit és a 1,07 TB mellé csak 22 nap működési idő társul.

(#12764) Ice&Lime válasza gegg (#12763) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az ssd önmagában semmit nem csinál, pláne nem irkál, az op.rendszerben és a programokban keresd a választ inkább.

(#12765) gegg válasza Ice&Lime (#12764) üzenetére


gegg
tag

És hogy tudom megtalálni a bűnös programot? Egy játék van rátelepítve (cod ghosts) lehet az a baj? Egyébként az előzőbe lemaradt hogy néha a kondícióhoz 80% ot ír majd megint 100%. És már 1,08 TB :Y

[ Szerkesztve ]

(#12766) janos666 válasza Ice&Lime (#12764) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig de! :P (Dolgozhat néha a háttérben, akár írhat is a a NAND-ra a vezérlő.)
Bár a SMART általában a host write számlálót mutatja adatmennyiségben, a tényleges írási igénybevételt más, felhasználó számára nehezebben vagy egyértelműen nem is értelmezhető paraméter jelzi, ha egyáltalán (ez gyártó és típus specifikus, hogy miként jelenik meg az, hogy hányszor lettek törölve és újraírva a cellák és SMART-on át nem is mind jelzi).
Az csak a jogi rész, ami az egyszerűség és közérthetőség kedvéért a host write paraméterhez köti a garanciás feltételeket és várható élettartamot (azt se felejtsük el, mikor a Sandforce tömörít, az ellenkező irányba tolja a dolgot, ott túlbecslés lehet a SATA adatforgalmat számolni, egyébként alulbecslés - bár persze ennek megfelelően van megállapítva a névleges terhelhetőség is...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12767) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok úgy néz ki találtam egy Samsung 830 64 Gb os SSD-t nekem van egy Samsung 830 128 Gb-os ugyanilyen.

A kérdésem hogy melyik az a program amivel a Windows 8.1-et át tudnám rá pakolni teljesen.
És elég lenne csak a rendszerfájlok programok van ilyen lehetőség esetleg? :R

Crypto

(#12768) jeri válasza CJ3 (#12767) üzenetére


jeri
tag

EaseUS Partition Master Free, leirás szerint tudja

(#12769) Doky586 válasza CJ3 (#12767) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#12770) jeri válasza jeri (#12768) üzenetére


jeri
tag

http://www.partition-tool.com/copy-wizard/migrate-os-to-ssd.htm

(#12771) Darth-anyán válasza gegg (#12765) üzenetére


Darth-anyán
tag

Pl. ezzel meg tudod nézni, mi mennyit ír a lemezre: diskmon

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#12772) Gery15 válasza zeusz55 (#12760) üzenetére


Gery15
addikt

Laptopba nem tudok kábelt cserélni. :DDD

(#12761) janos666: Nem megölni akarom, hanem használni és semmi értelme szerintem annak, hogy ilyen tesztekkel rövidítsem az élettartamát.

HyperX

(#12773) gegg válasza Darth-anyán (#12771) üzenetére


gegg
tag

Sajnos nem engedi telepíteni.

(#12774) Darth-anyán válasza gegg (#12773) üzenetére


Darth-anyán
tag

Ezt nem kell telepíteni, csak kitömöríted és indítod az exe-vel.

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#12775) gegg válasza Darth-anyán (#12774) üzenetére


gegg
tag

Ezt dobja fel: Error enabling disk tracing

(#12776) Darth-anyán válasza gegg (#12775) üzenetére


Darth-anyán
tag

Adminként futtasd, úgy működnie kell.

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#12777) margithid


margithid
veterán

SSD-ről SSD-re szeretnék biztonsági mentést késziteni.
Ezt meg lehet oldani win7-en belül is, vagy kell valami segédprogram is?
Intel 520as ssd hány tera írható adatmennyiséget visel el?

(#12778) gegg válasza Darth-anyán (#12776) üzenetére


gegg
tag

Sikerült de nem egészen olyan mint az oldalon a kép mutatja és így csak azt látom hogy valami ír folyamatosan.

(#12779) radi8tor válasza margithid (#12777) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

60GB-os változat 180TB-ot kb. [link]
De mivel nem minden termék sikerül ugyanolyanra, ez nem szentírás.

⭐ Stella

(#12780) Ice&Lime válasza gegg (#12765) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha szaporodik az írás az normális jelenség, ha nagyon szaporodik, akkor valamilyen program ír rá, de lehet, hogy a netezési szokásod is a válasz rá. Te tudod mit csinálsz, mit töltesz, használsz, nézel, stb...
Figyelgesd a számlálót, ha szeretnéd minden program/tevékenység előtt és után, így talán rá fogsz jönni mi ír annyit.

(#12781) margithid válasza radi8tor (#12779) üzenetére


margithid
veterán

Hűha, azzal akkor elleszek pár évig:)
Samsung 840 120 GB-os ssd 80 teránál tart 1 év 7-8 hónap alatt és még jó, igaz kondíció 1% :D
Ha a 120 Gb-os intel 520 kibír 180 terát, akkor nagyon megéri!
Igaz, hogy tele lesz az ssd, 15-20 GB lesz szabad kb.

[ Szerkesztve ]

(#12782) Bodor válasza margithid (#12781) üzenetére


Bodor
veterán

A 60 GB-os bír kb. 180-at, tehát a 120-as dupla annyit, vagy többet.

(#12783) margithid válasza Bodor (#12782) üzenetére


margithid
veterán

Nagyon durva...
Ha ilyen tempóban írok rá mint most, akkor az 5 év garanciaidőn túl fog széthullani:)
Számok alapján nagyon jó kis cucc ez akkor.

(#12784) Bodor válasza margithid (#12783) üzenetére


Bodor
veterán

Nem véletlenül ajánlottam

(#12785) jeni


jeni
félisten

Üdv

Mennyire van jelentősége,hogy a HD Sentinel és a Lemezkezelő alapján a 0 egység a WD 500Gb 6Gb/s az Asmedia 2 (alaplapon) lábkiosztású csatlakozó.
Az 1 egység meg az Intel SSD az Intel 1-s (alaplapon) lábkiosztású csatlakozó.
A BD író az meg az Asmedia 6Gb/s 1-s (alaplapon) csatiban van.
A DVD író és a WD RED 2TB azok az Intel 3Gb/s csatikra tettem.

Biosban viszont a P1 az WD 500Gb, a P2 meg az Intel SSD.

A másik kérdésesem az lenne,hogy sikeres volt a költöztetés csak 1 észrevétel van,hogy a kisebb 64Gb SSD-ről költöztetve az új 120GB SSD-re azt egy az egyben azonos méretben zárta le az új 120Gb SSD helyett 59 Gb -re zárta le.
Erre mi a megoldás? Gondolom egybe fűzni a kettőt utolag egy rendszernél gondolom nem lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#12786) jeri válasza jeni (#12785) üzenetére


jeri
tag

(#12787) Gery15


Gery15
addikt

Srácok kezdek megveszni... :W Ahogy belaktam a rendszer csináltam még egy sebességtesztet és, ez lett az eredmény. :(

Rendszer nélkül pedig.

Mitől csökkent le a írási sebesség?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#12788) worxland válasza Gery15 (#12787) üzenetére


worxland
addikt

0Fill-el kellett volna mérned.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12789) Fire/SOUL/CD válasza Gery15 (#12787) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2 kölünböző módon mértél, azért a különbség. 0Fill-el kellene most is...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12790) Gery15 válasza worxland (#12788) üzenetére


Gery15
addikt

Sry, tényleg csak annyira rágörcsöltem erre az SSD témára. :B :R

(#12789) Fire/SOUL/CD: :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#12791) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok!

Nekem Athlon II. X2 240, 2 GB ram, Gigabyte MA785GT-UD3H (rev1.0) mellett ezt tudja az Intel 520 120 GB-os modellje SATA 2-es porton:

Viszont az win7 nem tölt be valami veszett komoly sebességgel. A színes "táncoló" ablakok előtt lévő feketeség jó sokáig tart (cirka 10-15 mp).

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12792) Gery15 válasza QwErTy42 (#12791) üzenetére


Gery15
addikt

Dobj egy képet az SSDOK programról. SSDOK

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#12793) QwErTy42 válasza Gery15 (#12792) üzenetére


QwErTy42
addikt

Megtaláltam az SSD tudástárban. :)

Köszi azért! :R

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12794) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok van egy Samsung 830 as SSD-m 128Gb-os ha veszek mellé egy ugyanilyen Samsung 830 64 Gb- osat, akkor azokat tudom Raid be használni?

Vagy csak ugyanolyan méretűeket lehet? :R

Crypto

(#12795) jeni válasza CJ3 (#12794) üzenetére


jeni
félisten

lehet,de nem sok értelme lenne az eltérőnek,én egyformát vennék még ha nem is azonos márka de a méret szerintem feltétel ilyen tekintetben.
pl.:vegyél fel fele más méretű zoknit,színben nem lenne gond a viselése de méretben :Y

[ Szerkesztve ]

(#12796) Gery15 válasza QwErTy42 (#12793) üzenetére


Gery15
addikt

Tedd fel a 11.7-es Intel RST innen. És utána futtass egy tesztet de file fülön válaszd ki a test data alatt a 0 fill-t és úgy tesztelj.

HyperX

(#12797) QwErTy42 válasza Gery15 (#12796) üzenetére


QwErTy42
addikt

Okés.

Rajta vagyok.

"Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek" :(

Most mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12798) Glaz-dozfhut válasza QwErTy42 (#12797) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Például az op.rendszernél nem látom a szervíz pack egyet. (Vagyis alap win7) Nem tudom van e jelentősége.

- Glaz-doz-fhut -

(#12799) Glaz-dozfhut válasza Glaz-dozfhut (#12798) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

De nem az lehet a problema, hanem a hardverkövetelmények. [link] A tied meg AMD [link].

- Glaz-doz-fhut -

(#12800) janos666 válasza jeni (#12795) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem, ha csak nem valami speciális igényre lenne megoldás, akkor nincs sok értelme SSD-kből RAID-0 tömböt építeni. Célszerűbb lehet egy szál gyorsabbra és/vagy nagyobbra váltani, ha mindenképp mozgolódni akar velük az ember.

A zoknis példád amúgy nem jó.
Nagyobb probléma a sebesség-, mint a méretkülönbség. A méret alapvetően csak annyit jelent, hogy a legkisebb SSD mérete használható fel az összesből, mint a tömb része, de a nagyobb SSD-ken másra még felhasználható lesz a fennmaradt terület és rendesen fog működni a tömb is. Ez nem ideális, de használható lehet (meglesz a "gyorsabb" tömb és "valamit" lehet még kezdeni a fennmaradt területtel is).

Ugyanakkor az egyes eszközök sebessége is a leglassabb lesz limitálva, így a gyorsabbak vissza lesznek fogva. Erre inkább feküdne a zoknis példa.

Viszont SSD-knél van egy olyan probléma is, hogy a nagyobb kapacitású általában gyorsabb is (pusztán a több NAND szál miatt, legalább is a legkisebb és a többi nagyobb kapacitásúak közt), illetve hogy minél nagyobb részét használod a kapacitásnak, azzal párhuzamosan lassul. Tehát ha például 60+60 lenne egy tömb és megpakolod a 120Gb-ot 100-ig, akkor a 60-as SSD már 50Gb-ig van pakolva (ami így valószínűleg elkezd belassulni), a máik 120-as, ami szintén 60-at adott a tömbbe, még szintén csak 50-ig lenne pakolva, az 50/60 pedig sokkal rosszabb arány, mint az 50/120. Viszont, ha telepakolod előre a 120-ból fennmaradt 60-as részt, akkor a végére lesz 50/60 és 110/120, ilyenkor a nagyobb SSD lesz némileg "megfojtva".

Illetve érdekes kérdés, hogy mire tudod értelmesen használni a fennmaradó 60Gb-ot, mert backup-nak nem a legjobb (a tömb és a backup is együtt veszik el, ha a nagyobbik SSD hal meg), szimpla adattárolásra felesleges az SSD tárhely, ha pedig valami temp/swap/cache jellegű a felhasználás, arra valószínáleg a RAID-0 tömb lenne ideálisabb a sebesség miatt, de ha ezt az egy szál SSD-t (felet) fogod be arra, akkor lelassítod vele a tömböt (terheled a nagyobb SSD-t, a tömb pedig a lassabb N-szeresére lesz limitálva).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.