Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12601) Doky586 válasza miroon (#12600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már 1000x leírt tipikus eset. Adjál neki betűjelet, addig nemis fog a sajátgépben megjelenni..

(#12602) xcds válasza Sk8erPeter (#12598) üzenetére


xcds
őstag

Egy tippem volt, hogy ki tud erre válaszolni, de ő már el lett küldve melegebb éghajlatra. :D

(#12603) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

RAPID módról szeretnék kérdezni,

16 Gb ram van a gépembe 2x8 kiosztásban, ritkán megy 10Gb fölé a kihasználtság, nem használok lapozó fájlt se. Ezért elgondolkodtam hogy adok neki 2 Gb ramot, szünetmentesem van, APC Smart 1000-es, de elbizonytalanodtam hogy kell e ez nekem. Néztem pár tesztet, amennyi program gyorsult tőle, kb annyi lassult is, és főként csak a szintetikus dolgok dobtak jobb értéket, pl win vagy program indulás, játék pálya betöltés rosszabb volt sokszor. Illetve nem tudom mennyire lassulna maga a memória tőle, észre venné e egy memória sávszélre érzékeny program, hogy más is használja?

Valakinek van ezekről konkrét tapasztalata, szükségét nem érzem, csak ha lehetne még gyorsabb a gép, úgy hogy nem kerül pénzbe, akkor miért ne alapon kezdett érdekelni a dolog.

(#12604) Qru válasza FeRRaR1 (#12603) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsit szemfényvesztés a dolog de használd bátran. Így is jóval nagyobb a memsávszélesség mint amennyire szükséged lenne/lehet egy játékos gép esetén.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12605) UdVi86 válasza FeRRaR1 (#12585) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Igen, azt olvastam, hogy kivették a 14.4-ből az AHCI drivert, mert hibát okozott.

(#12606) Sk8erPeter válasza xcds (#12602) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Senki nem lett elküldve melegebb éghajlatra, szerintem valamit nagyon félreértettél.

Sk8erPeter

(#12607) janos666 válasza FeRRaR1 (#12599) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tömeges... Szerintem a felhasználók 95%-a azt sem tudja, hogy le lehet ilyet tölteni az AMD-től. Ami működik szűz Windows install után, ahhoz nem állnak neki drivereket vadászni. Talán a VGA driver az, amit megszokásból keresnek mindig maguktól a játékosok, grafikusok, stb, akár pakol fel valamit a Windows, akár nem (de pár éve már olyat rak fel a Win update is, amivel akár játszani is lehet, még ha nem is olyan optimálisan, mint ha pl. a CCC is futna, hogy megfelelően konfigurálja a drivert).
Ez az AHCI drivert esetleg még azok keresik, akik így SSD-ket benchmarkolgatnak.

(#12603) FeRRaR1
Szerintem abszolút felesleges, elég gyors az az SSD ilyen extra host RAM cache nélkül is, illetve van aki saját, hardware-es DRAM cache-je (nem is olyan pici, így laikusként bőrére eresztettnek tűnik, nem spórlósnak). Ez gyakorlatilag szerintem csak a benchmark számoknak segít.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12608) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok van egy Samsung 830 as SSD m 128 Gb os...
Hard Disk Sentinel szerint 59% os 4000 hibás szektor. :((( Még 1-éves.
Még nem garanciális azt mondták ahol garis.

Meddig bírja ha nem romlik tovább az állapota? Samsung Magican szerint meg még jó az állapota..

SSD-nél van oylan hogy komlett Windows-t át lehet másolni egyikről a másikra?

Crypto

(#12609) janos666 válasza CJ3 (#12608) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

SSD-nél teljesen ugyan úgy működik a klónozás, mint HDD-nél.
Ha ugyanakkora vagy nagyobb SSD/HDD-re költözöl, akkor szerintem egy pendrive-ról indított linux féleséggel a legegyszerűbb, DD-vel rögtön egyikről a másikra (ha nagyobb az új, akkor pl. gparted-el is megnyújtható a partíció, de akár a régi SSD-ről is bootolhatsz még egyszer utoljára, és akkor a Windows-al még tisztább megcsináltatni).
Ha kisebb a cél, mint a forrás, akkor valami olyan program kell, ami megérti a filerendszert, illetve felismeri az MBR-t vagy EFI partíciót is annak ami, és megfelelően másolja át ezeket is, hogy bootoljon is majd a Windows. Ezek többnyire fizetősek, de talán van ingyenes.

Szerintem mihamarabb klónozd le, vagy legalább készíts róla egy képfilet egy kéznél lévő HDD-re és ne ments rá új fileokat. Aztán, mivel én nem szívesen használnám úgy, hogy bármikor megdögölhet, így addig nyúznám egy stresstest/bechmark programmal, míg 1: végleg megadja magát..., vagy esetleg 2: nagyon úgy tűnik, hogy mégsem szeretne tovább romlani az állapota (voltak hibás cellák, de azokat megjelölte, a többi pedig úgy látszik tartja magát a tervezett élettartamhoz), ez akkor derül ki, ha elkezded nyúzni...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12610) Sk8erPeter válasza CJ3 (#12608) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"SSD-nél van oylan hogy komplett Windows-t át lehet másolni egyikről a másikra?"
Igen, van:
http://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_koltoztetese_hdd-rol_ssd-re_klonozo_es_b.html

Macrium Reflect Free

Sk8erPeter

(#12611) CJ3 válasza janos666 (#12609) üzenetére


CJ3
senior tag

Gondolkozom abban hogy veszek egy 64 Gb-osat rendszernek, a 256-osat meg meghagyom játékoknak stb vagy szétnyúzom hogy legariztathassam ;] ;] ;]

Sk8erPeter Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#12612) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

Az SSD trim-es (Kingston V300 60 GB). Tudtommal win7 esetén semmi trükk nem kell a trim aktiválásához, az oprendszer magától beállítja.
Mégis, a nagy etalon teszter, a hd sentinel ezt mondja:
Az SSD TRIM funkciója tamogatott de inaktív. Javasolt az operacios rendszer, lemezvezerlo vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.
Na most akkor akítv a trim vagy nem?
Itt a PH-n olvasom, hogy:
1. Működik a TRIM??
Start menü/ futtatás keresőjébe be kell írni azt, hogy "cmd" majd a bejövő ablakba azt, hogy "fsutil behavior query disabledeletenotify". Ha a visszaadott érték 0, akkor jó, viszont ha 1, akkor be kell kapcsolni a TRIM-et, ehhez az "fsutil behavior set disabledeletenotify 0" parancsot használjuk.
Megtettem. Eszerint aktív.
A HD sentinel szerint nem.
Kinek higgyek?

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#12613) zeusz55 válasza Kristof9094 (#12612) üzenetére


zeusz55
senior tag

FSC SSDokjának!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#12614) Kristof9094 válasza zeusz55 (#12613) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#12615) zeusz55 válasza Kristof9094 (#12614) üzenetére


zeusz55
senior tag

Noh eltérés az látszik... de hogy mi az azt az okosok meg tudják mondani! :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#12616) darealkilla


darealkilla
aktív tag

SSD és HDD klónozáshoz: clonezilla
pendrive-ra kiír (pl. tuxboot-tal) boot a pendriveról, külső vinyóra vagy másik meghajtóra átklónozható vele a rendszer

én vagyok az ördög

(#12617) Qru válasza Kristof9094 (#12614) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem megy a trim, az OS ugyan küldi a parancsot (ezért írt a parancssoros ellenőrzés, hogy ok) de az még kevés. Ugye nem cserélted le az alap win-es drivert? Mert általában az szokott bekavarni ilyenkor...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12618) Doky586 válasza Kristof9094 (#12614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt a gond:
Eszközkezelő, driverfrissítés, gépen meglevő driverek, M$ Szabványos driver..

[ Szerkesztve ]

(#12619) Kristof9094 válasza Qru (#12617) üzenetére


Kristof9094
senior tag

A Lenovo honlapjáról az összes drivert felraktam, nem kellett volna? Milyen drivert frissítsek, telepítsek?

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#12620) Kristof9094 válasza Doky586 (#12618) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Ezt a drivert most megpróbáltam frissíteni, azonban a win azt írja naprakész.

?

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#12621) Qru válasza Kristof9094 (#12619) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lecserélted a drivert egy olyanra ami nem támogatja a trim parancs használatát. Tedd fel a legújabb Intelest vagy állítsd vissza a W7 alap driverét (itt leírják, hogyan kell).

#nincsbennetarcsi

(#12622) Kristof9094 válasza Qru (#12621) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget, az Intel honlapjáról letöltöttem a megfelelőt, most már a HD Sentinel is jónak látja, valamint az előbb linkelt program is (Driver transmits the TRIM command)! :R

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#12623) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Beújítottam az Asus K53TA notimba egy Adata SX900 128GB SSD-re. Az alábbiakat mértem:
CDM
SSDOK Ez számomra kicsit kevésnek tűnik. AHCI driverekkel még nem foglalkoztam. Esetleg firmware "frissítés"? A gyártói oldalon 5.2.5 a legújabb, nekem pedig 5.4.1 van. Mi a teendő, hogy kihozzam az ígért sebességet?

[ Szerkesztve ]

(#12624) Werkly


Werkly
őstag

Van egy Samu 830 128GB SSD-m nem kell particionálnom hanem simán mehet rá a W7 64 bit? Kösz!

(#12625) Horvi válasza Werkly (#12624) üzenetére


Horvi
őstag

A win úgyis megcsinálja magának szóval elvileg nem kell külön vacakolnod ezzel.

Hello darkness, my old friend...

(#12626) Ice&Lime válasza krypton (#12623) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kipróbálhatod amd-s sata vezérlővel is, hátha jobb lesz azzal, volt már rá példa.

(#12627) krypton válasza Ice&Lime (#12626) üzenetére


krypton
senior tag

Hát ez nem segített, sőt talán kicsit rosszabb is lett arányaiban. 14.4-es chipset driverrel.

(#12628) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
Nemrég olvastam egy cikket arról, hogy az SSD-k egy új firmware telepítése után akor 2-3 szoros sebességnövekedést is produkálhatnak mert feltaláltak valami új adattárolási technikát (hvg-s hír volt). Sajnos ezt a cikket nem volt időm kellőképpen átolvasni de azóta sem találtam még csak hasonló hírt sem. Azért jöttem, hogy megkérdezzem erről esetleg ti hallottatok-e valamit, tudnátok-e kellőképpen szakmai linket adni a dologról?

Másfelől pedig lehet, hogy FW-t kéne frissítenem mindenképp mert több, mint 2 éves a régebbi FW.

Egyébként itt a 2 évvel ezelőtti és a mostani SSD life screenshot. :)

Edit: A crystaldiskmarkot is le akartam tölteni, a weboldalukon lévő zöld képre kattintva a nod32 opencandyre beriaszt... Lehet, hogy már ez megszokott de szerintem ma már kimehetne a divatból az effajta trógerség.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12629) Qru válasza Dyingsoul (#12628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hallottam ilyenről. Van/jön új generációs ssd ahol a 3D-s adatárolásnak köszönhetően nagyobb a sebesség és az élettartam is de ezekből a régebbi technológiájú ssd-kből nem lehet sokkal többet kicsikarni.

A fw frissitést akkor érdemes megejteni ha valóban érdemi előrelépést hoz, érdemes elolvasni a gyártó mit újít az adott fw-ben. Frissités előtt pedig érdemes bitonsági mentést készíteni az ssd-n tárolt adatokról (nem jár adatvesztéssel a fw frissités általában de az ördög sosem alszik).

#nincsbennetarcsi

(#12630) Bodor válasza Qru (#12629) üzenetére


Bodor
veterán

(#12631) Qru válasza Bodor (#12630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyetértek. Hát ez pont a hiszem ha látom kategória. :K Pont kitolnak magukkal a gyártók, hogy a régi ssd-ket "tartosítsák", hát persze...

Samsung is csak poénból nem ezt használja, és ölt millárdokat a 3D-V Nand technológiába... :D

#nincsbennetarcsi

(#12632) Dyingsoul válasza Bodor (#12630) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Pontosan erre gondoltam! Egyelőre még ott tartok, hogy elkezdtem utána olvasni dolgokanak és előkerestem a régi képmentéseket. Most például készítettem egy crystaldiskmark összehasonlítást (2012 vs 2014, teljesen más config csak az SSD maradt ugyanaz :B ):

Érdekes, hogy az olvasási sebesség alacsonyabb. Természetesen AHCI bekapcsolva és Sata III-as portra dugva (alaplap manualjában ellenőriztem melyik Sata 3-as port elérése a leggyorsabb). A 2012-es képen látható eredményt az előző számítógépemben Sata II-es portra dugva produkálta.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12633) janos666 válasza Dyingsoul (#12628) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Némely SandForce 2xxx vezérlős SSD-knél érdemi sebességnövekedést hozott bizonyos tesztkörülmények közt egy firmware (pl. a régi Corsair ForceGT-men is, pedig a maga korában eleve gyors volt már megjelenéskor is, illetve még ma sem szégyenkezne és azt hiszem a Sandisk is adott ki ilyen frissítést). Végül is csak átvették a gyártók a saját build-jukba a SandForce chipgyártótól kapott alapkód módosításait, így bárki profitálhatott belőle, aki ezt, azt akkor nagyon népszerű és elterjedt vezérlőt használta és ez az új kód tudott még mit kihozni a cuccból vezérlő köré pakolt NAND chipekkel.

De ez nem volt 3x-os gyorsulás, maximum olyan 1.5x-es, és ezt is leginkább csak számszerűen lehetett kimérni pl. 4kQD32 tesztben.

Még ettől jóval régebben, amikor még viszonylag gyermekcipőben járt ez az egész consumer SATA SSD biznisz, és "feltalálták" a TRIM-et, az rengeteget dohatott a teljesítményen, de csak ha már le volt romolva a névleges és frissen üresre gyalult állapotához képest. Illetve ezzel párhuzamosan fejlődtek a garbage collection algoritmusok is, amik hasonló szituációkban segítettek többet-kevesebbet.

De ma, mikor már bejáratott dolog a SATA SSD és alap dolog a TRIM illetve GC, látványos nagy ugrásokat már nem igen lehet várni firmware-ektől, esetleg akkor, ha valami hibát javítanak, ami miatt nem úgy működött, ahogy kellett volna, és meglassult. Vagy esetleg apró kis gyorsulások jöhetnek az új verziókkal (megint kiemelve, hogy csak bizonyos tesztkörülmények közt és bizonyos mérésekben).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12634) Dyingsoul válasza janos666 (#12633) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Értem, hasonlóan gondoltam én is, a megerősítés mindenképp jól jön! :R

Megnéztem a gyártó oldalán mit mondanak az új FW-ről, de elég gyászos a helyzet. :(
Oct 5, 2012-ben adták ki az utolsó frissítést... Most nem tudom eldönteni, hogy trógerség-e az, hogy majd 2 éve nem adtak ki FW frissítést, vagy ez azt jelenti, hogy minden pöpecül megy és nem kell javítani semmit. :DDD

Mellesleg egy új FW van ami az én verziómhoz képest a következő (szvsz elenyésző, számomra feleslegesnek ítélt) változtatásokat tartalmazza:

Azt hiszem ezek miatt nem fogok most frissíteni FW-t.

Az viszont nagyon zavar, hogy a gyártói oldalon írt írási sebességet meg sem közelíti az OCZ Vertex 3-am, 120 GB. Az olvasási sebesség a fent látható kép szerint rendben van, de az írás vajon miért nincs?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12635) CJ3


CJ3
senior tag

Én is csaptam egy tesztet ha már 59%-os az SSD-m. De most úgy néz ki elég jól bírja azért:)

Melyik az a program amivel SSD-t lehet nyúzni?

SSD Gyilkoló program magyarán:) :R

Crypto

(#12636) CJ3


CJ3
senior tag

Most akkor a HD Sentinel mennyire mérvadó?

Ezt most csináltam SSD Life Pro-val

Crypto

(#12637) Doky586 válasza Dyingsoul (#12628) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

SSD technikában akkor fog eljönni az igazi áttörés ha a Flash alapú technológiát leváltja a Memrisztor alapú technológia. Mivel ezt még csak pár éve találták fel, ezért nem a közeljövőben fog megvalósulni..

(#12638) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Intel 520 240GB egyben hagytam (223GB), W7 rendszerrel. Felszeretném tenni a W8.1 op. rendszert is.
Működik itt is mint HDD-nél, hogy particiónálóval megfelezem, mennyire szereti ezt az SSD?

Köszi!
:R

...

(#12639) janos666 válasza alfiboy (#12638) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csináld nyugodtan. De miért nem frissíted inkább a W7-et, miután kipróbálod?
Pl. lemented az egész SSD-t és visszaállítod, ha nem tetszik a W8, vagy esetleg VirtualBox, stb...?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12640) alfiboy válasza janos666 (#12639) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi!
:R

Jaws-t (képernyő olvasó) használok, amelyhez bizonyos számú licenc áll rendelkezésre, ha elhasználom akkor reset, ez viszont néha hosszadalmas. Ha fent marad a W7 akkor W8.1 alá nem kell, mert érzékeli, sajnos virtualbox-ban viszont nem. Jaws leírás szerint W8.1 támogatott, de a felhasználói vélemények megoszlanak, ezért így próbálnám ki.

...

(#12641) Sk8erPeter válasza Dyingsoul (#12634) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Oct 5, 2012-ben adták ki az utolsó frissítést... Most nem tudom eldönteni, hogy trógerség-e az, hogy majd 2 éve nem adtak ki FW frissítést, vagy ez azt jelenti, hogy minden pöpecül megy és nem kell javítani semmit. :DDD"
Ha nem érkezik visszajelzés konkrét firmware-hibáról, vagy maga a gyártó nem találkozik ilyennel (neadjisten nem foglalkozik vele), esetleg nem találnak ki valamit, amitől az adott eszköz hatékonyabban üzemel, akkor nem adnak ki frissítést rá, mert nincs minek. (Ergo nem feltétlenül trógerség.) Ez hasonló ahhoz, hogy alaplapoknál is előfordul, hogy évekig nem adnak ki BIOS-frissítést. (Nyilván lehet olyan is, hogy kéne, de nem adnak ki.)

(#12636) CJ3 :
[link]

Sk8erPeter

(#12642) Sk8erPeter válasza alfiboy (#12640) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ha fent marad a W7 akkor W8.1 alá nem kell, mert érzékeli, sajnos virtualbox-ban viszont nem."
Úgy érted, hogy "érzékeli", hogy keres másik Windows-os rendszerpartíciót is, és megpróbálja kikotorni a potenciális liszenszfájlokat? Vagy hogy kell ezt elképzelni?
Amúgy a Windows 7-es rendszerpartíciódat is klónozhatod VirtualBox-háttértárként: [link]. :P Szóval a komplett folyamatot lejátszhatnád igazából virtuális gépen (Windows 7+8 dual boot), és nem is olyan nagy macera, csak sok helyet foglal, és sok memóriát eszik. :D

Sk8erPeter

(#12643) Werkly


Werkly
őstag

Ez a Samsung Magician progi, hogyan távolítható el a tálcáról? msconfigban is kivettem a pipát de feljön akkor is! Valaki tudja ezt? Kösz!

(#12644) alfiboy válasza Sk8erPeter (#12642) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Sajnos nem tudom hogyan kell ezt érteni.
:((
:F
Ezt a választ kaptam az "Informatika a Látássérültekért Alapítvány" a szoftver honosítója. Ekkora bele látást nem enged az Alapítvány és az "Freedom scientific" anya cég se.
:W
Ezzel talán kissebb a ráfordított munka, hogy meggyőződjek magam is a használhatóságáról.
:D

[ Szerkesztve ]

...

(#12645) Dyingsoul válasza Sk8erPeter (#12641) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Remek. És abban nem tudtok segíteni, hogy miért van az, hogy az írási sebesség ilyen "alacsony" a szekvenciális teszten (alsó kép)?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12646) radi8tor válasza Dyingsoul (#12645) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Belakott SSD mindig lassabb, mint a friss telepítésű változat.

⭐ Stella

(#12647) worxland válasza Dyingsoul (#12645) üzenetére


worxland
addikt

0xFill-el mérj.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12648) krypton válasza krypton (#12627) üzenetére


krypton
senior tag

Ezzel valaki tud segíteni? Esetleg frisseb MS AHCI driver?

Szerk.: Olyan van, hogy a noti chipsetje csak ennyit tud?

[ Szerkesztve ]

(#12649) semetka


semetka
őstag

9 hónapos SSD-m még mindig 100-as :D
[link]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#12650) norti válasza semetka (#12649) üzenetére


norti
addikt

Az enyém 7 hónapos, 127 power on counttal, 162 nap üzemidővel, 2,76 TB írással és az első hónap után már 98/100 volt a wear leveling count, viszont most is annyi. Ezek alapján nagyon nem lehet összehasonlítani egy SSD-t sem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.