Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#52001) Graphics válasza 5leteseN (#51999) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyisd ki a gépet, és dugd át SATA3-ra, ez nem egy örök rejtély, hanem megoldandó feladat. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52002) 5leteseN válasza Fire/SOUL/CD (#52000) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Gyorsan leellenőrzöm, az lenne a kisebbik rossz hír, hogy pont egy SATA2-es csiga-bigára csatlakoztattam.

Graphics :Már folyamatban van a megoldás.

Gyors segítség, mindenkinek: :R

[ Szerkesztve ]

(#52003) 5leteseN válasza 5leteseN (#52002) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A háromból egy másik SATA-ra csatlakozva sem duplázódott meg a sebesség:

Az viszont feltűnt, hogy a BIOS-ban Legacy az aktív beállítás, az AGCI a másik. Ezek mik is pontosabban? Ezen is múlhat?

Az alaplapon 3 SATA van, és 2 mikro-SATA, de azok a cserélhetőkhöz vannak, ha jól tudom.
Ha valakinek van kis ideje segíteni, akkor végig bogarásznám ezt a dolgot.
A Firmware frissítés is érdekes lehet! Az Hogyan is megy?

Rögtön jövök, átdugom a harmadik SATA-ra az SSD-t :))

[ Szerkesztve ]

(#52004) 5leteseN válasza 5leteseN (#52003) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A harmadikra csatlakozva is maradt a korábbi fele sebesség:

A közben összehasonlításnak berakott ezer éves 600GB-os HDD ezt tudja:

:O

[ Szerkesztve ]

(#52005) Graphics válasza 5leteseN (#52004) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tele van a lemezed, illetve amit már írtam, ennek az SSD-nek volt sebesség gondja.
De a valamiért akkor is Sata2-es tempón vagy.

Biosban kéne szétnézni meg.
Vagy másik gépben Sata porton mérni egyet. :)

Meg egy kis helyet felszabadítani.

Amúgy ér valami hátrány most ezen a tempón? Szekvencális sebesség a mindennapok során nem igazán jelentős.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52006) 5leteseN válasza Graphics (#52005) üzenetére


5leteseN
aktív tag

AI/MI-re tervezem használni a gépet, ott GB-adatok mozognak.

Az a Legacy/AHCI nem érdekes?

Felszabadítok 50 GB-ot egy újabb teszt kedvéért. Az elég lenne egy gyorsulásra?
Firmware területen lehet keresni való?

(#52007) konci79 válasza konci79 (#51942) üzenetére


konci79
őstag

Erre és az előzményekre visszatekintve, mitől lehet és milyen téren számít a két RND4K mérés kisebb értéke a legelső teszthez képest?
Fury Renegade 1tb amúgy, de az első képen rajta van.

(#52008) Fire/SOUL/CD válasza 5leteseN (#52004) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Előkerestem a fiókból a jó öreg Samsung 840 (nem EVO) SSD-met, teszt előtt kapott egy Secure Erase-t (rég a fiókban pihent), adatlapomon található konfig SATA3-as portjára pattintottam.

SPEC | CDI | CDM

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52009) Lajmund


Lajmund
senior tag

Holnap jön a kingston kc3000 1 tb m2 és érdeklődnék hogy a hütést ami jelen esetben ez [link] hogy rakjam rá? Nem tudom hogy a gyári alu lapot milyen egyszerű eltávolitani. Csak tegyem arra ugy ahogy a képen van közé azt a kék cuccot. Vagy csak natur a bordát tegyem rá? Vagy vegyem le a gyárit ami kétséges hogy jön le és arra a kék bizbaszt és arra a bordát?(sose láttam kiszedve m2 ssdt sehogy élőben) Amúgy tudom nem első osztályú borda de sok mindent vettem az alzánál és gondoltam nem árt egy kis plusz hűtés akkor is ha nem a legjobb amit a piacon kapni ár értékben de ennyit még rászántam és nem akartam külön helyről rendelni szállitás stb azt akartam egybe jöjjön boxba.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#52010) Graphics válasza Lajmund (#52009) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyári alu lapot nem távolítjuk el.

Rárakod a hűtést a Thermal paddal és kész

Nem ördögi dolog.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52011) Lajmund válasza Graphics (#52010) üzenetére


Lajmund
senior tag

Én is így gondoltam elsőre csak gondoltam megkérdem mielőtt elhelyezem 4-5 évre biztos ami biztos alapon mivel nincs benne semmi tapasztalatom. Köszi gyors egyértelmű választ :R

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#52012) Pyttawrx válasza Lajmund (#52011) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Csak tapasztalat. Jó borda de a gumi rögzítőre időnként nézz rá, hajlamos tönkremenni. Én inkább erre váltottam, ezt építem be ahova elfér: be quiet! MC1 (BZ002). Tudom drágább, de szerintem megéri

(#52013) Lajmund válasza Pyttawrx (#52012) üzenetére


Lajmund
senior tag

Köszi de már úton van így már nem variálok meg másik boltbol se akartam rendelni egy helyen akartam és ennyit max rászánni. Remélem csak nem megy tönkre a gumi csak hőállora csinálták legalábbis arra kéne :D kb évente szoktam takarítani a gépet akkor majd ránézek kíváncsi vagyok meddig birja majd.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#52014) arcitec válasza Lajmund (#52013) üzenetére


arcitec
addikt

Ajaj, anno hasonlót vettem és már a kicsomagoláskor el volt szakadva az egyik gumi. :Y
Ezt vettem, csavaros rögzítés : [link] alant írtam a hőmérsékletekről: [link]
De váljon be, majd írd le a véleményed, max. ha elszakad a gumi, a hővezető lap csak tartja. :D

[ Szerkesztve ]

(#52015) Pyttawrx válasza Lajmund (#52013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs baj a bordával, meg könnyen orvosolgató házilag is. Csak jeleztem. :)

(#52016) KROK640 válasza mefistofeles (#51979) üzenetére


KROK640
veterán

Hali!

Nagyon hasonló a helyzet nálam is, szintén ADATA csak 1TB-os :

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#52017) KROK640 válasza King Unique (#51998) üzenetére


KROK640
veterán

"néha akadozott is a működés" - azért az nem arra utal, hogy minden OK. Az ADATA szoftvere meg azt is mutathat amit ők akarnak, hogy mutasson. (nyilván nem érdekük, hogy egy rakás meghajtót vegyenek vissza ami mondjuk "kishibás" vagy az sem).
Érdekes, hogy nálam is voltak kékhalálok, főleg ha sok/nagy file-t mozgattam az SSD-n belül (több partició van rajta), és akkor mikor újraindul a gép, a Bios nem látta az SSD-t, amíg ki és vissza nem kapcsoltam a gépet (reset nem segített).

Viszont már napok óta 0%-os és semmi kékhalál, pedig direkt még jó sokat is írtam rá a minap.

Szóval én részemről elengedtem ezt a "hibát".

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#52018) Graphics válasza KROK640 (#52017) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Garancia, még. mindig.

Ezen sokat nem kell agyalgatni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52019) KROK640 válasza Graphics (#52018) üzenetére


KROK640
veterán

Értem, értettem eddig is, de most kifejtem, hogy miért nem rohanok a garanciával :
Perpill (hiába van itthon több) másik SSD-t nem tudok befogni a helyére, tehát akkor át kell költöznöm HDD-re. Kissebbik baj, de baj. Ebből a szempontból a nagyobbik, hogy hétvégétől karácsonyig Ausztriában leszek. Tehát hiába küldöm vissza ezt az SSD-t, miután átklónoztam egy HDD-re a tartalmát (aminek ráadásul min 1TB-os HDD kéne ami az egyik régi gépben hordoz egy azon jól működő rendszert tehát nagyon bolygatni nem kéne) mire visszajön garanciában a cucc, addigra nem leszek itt, és nem lesz ki átvegye.

De mivel 2022 dec 28-as vétel (ráadásul az Ipon 3 év garanciát ír rá az oldalon), egyszerűbb lesz rendelnem egy másik SSD-t ami ideér karácsonyra, karácsony alatt megtudom csinálni a klónozást stb, majd ezt visszaküldöm, és levásárlást kérek. Időben nagyon szűk és necces lesz (ha valamiért mégis csak egy év), de nagyon más megoldásom nincs.

Mert mint mondtam a B variáció, hogy minimum egy jól működő rendszert borítok, fél napig telepítgetek / beszántom a mostani jó rendszerem, visszaküldöm az SSD-t, és reménykedek, hogy senki nem fogja hetekig kilopni a postaládámból a visszaküldött új SSD-t.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#52022) 5leteseN válasza Fire/SOUL/CD (#52008) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ezt tudja most a 840-esem:

és ez a jobb eredmény tőled a szintén 840-esről:

Amellett, hogy az írási sebességek nálad érdekesen alakulnak, egyértelmű a különbség.
Keresgélem, hogy a HP Proliant ML350p G8-nak milyen SATA-i vannak, de nem nagyon találok számokat. Ez érdekes, mert pár éve emlékszem PDF-ekre ezzel az adattal is, de hogy konkrétan mi volt az már nincs meg. Lehet, hogy a gyártói oldalakon már nincs meg ez a pdf adatlap, mert kifutó típus lett. Keresgélem még ezt típusomra vonatkozó a SATA2, vagy SATA3 infót.
Köszönettel :R

(#52023) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Van ilyen infó :

"HP Smart Array P420i Controller-Specification
Disk Drive and Enclosure
6 Gb/s SAS (Serial Attached SCSI)
Interface - Transfer rate
3 Gb/s SATA (Serial ATA)"

és ilyen is:

"Disk drive and enclosure6 Gb/s SAS (Serial Attached SCSI)Interface - transfer rate6 Gb/s SATA (Serial ATA)"

Itt

.
:F

(#52024) kacsaarc


kacsaarc
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni! Az alábbi konfigom van:

CPU: AMD Ryzen 5 5600G
Alaplap: Asrock B550 Taichi [link]
SSD1: 1TB SAMSUNG 990 PRO M.2 NVME SSD MEGHAJTÓ (MZ-V9P1T0BW) [link]
SSD2: 500GB SAMSUNG 980 M.2 SSD MEGHAJTÓ (MZ-V8V500BW) [link]

Az alaplapomnak kettő M.2 foglalata van, a gyorsabb Hyper M.2 (PCIe gen4 x4) és a lassabb Ultra M.2 (PCIe gen3 x4).
Az SSD1-et a gyorsabb foglalatba használom az SSD2-t pedig a lassabba. Mégis írási és olvasási teszten közel egyforma adatokat produkálnak az SSD-k és ezt tapasztalati uton is meg tudom erősíteni. Holott névlegesen elvileg a 990pro kétszer gyorsabb mint a 980. Mit tudok tenni, hogy ne 3600MB/s legyen az olvasása a 990promnak?

Képet a tesztről csak később tudok küldeni, jelenleg melóban vagyok :)

(#52025) ubyegon2 válasza kacsaarc (#52024) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha már belinkelted az alaplapod leírását, meg is nézhetted volna mit ír a két m.2 csatlakozásnál megjegyzésként!

- 1 x Hyper M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen4x4 (64 Gb/s) (with Vermeer, Matisse) or Gen3x4 (32 Gb/s) (with Cezanne, Renoir and Picasso

G - nálad ez a plusz betű a gond. AMD Ryzen 5 5600 - ezzel menne, mert codename: Vermeer.

AMD Ryzen 5 5600G - ez viszont csak codename: Cezanne.

Megúsztad a tesztelés képeit meg mi is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#52026) Fire/SOUL/CD válasza kacsaarc (#52024) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert a CPU-d (AMD Ryzen 5 5600G) csak PCI3.0-t támogat, Cezanne proci családhoz tartozik.

"- 1 x Hyper M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen4x4 (64 Gb/s) (with Vermeer, Matisse) or Gen3x4 (32 Gb/s) (with Cezanne, Renoir and Picasso)*"

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52027) starius


starius
tag

Rendeltem egy Kingston FURY Renegade NVMe 2TB SSDt, Asrock b450m pro 4 lapom van, a felső "ultra " m.2 slotba raktam , és sehogy se ismeri fel. Ezen kívül van egy sata hdd meg ssd, amiket lecsatlakoztattam. Olvastam , hogy van ami csak win11 uefi módban műküdik , az enyém legacy, bár ahogy mondtam, hogyha lekapcsolok minden más sata meghajtót akkor se látja biosban. Van esetleg valami ötlet? Köszi

(#52028) Fire/SOUL/CD válasza starius (#52027) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt kellene kipróbálni, amit írtál is, állítsd át UEFI-re a BIOS-t, kilépés mentéssel, gép leállít, gép bekapcs, BIOS-ba be és megnézed, hogy így látja-e a BIOS. Ha igen, akkor sajna át kell állni UEFI-re, ha így sem látja a BIOS, akkor állítsd vissza Legacy-re...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52029) starius válasza Fire/SOUL/CD (#52028) üzenetére


starius
tag

Sajnos semmi változás

(#52030) Brekkk válasza starius (#52027) üzenetére


Brekkk
senior tag

BIOS a legfrissebb?

(#52031) starius válasza Brekkk (#52030) üzenetére


starius
tag

Igen

(#52032) Santi22


Santi22
aktív tag

Sentineles kérdéssel jövök, próbáltam keresni, de nem találtam még hasonlót sem.

Adott két m2 SSD a gépben:
Apacer 2280P4 256MB - rendszer
Samsung 970 Evo Plus 1TB - steam, játékok erre vannak telepítve

Na most megy a gép átlagban úgy napi 8 órát. Az Apacerbe szépen megy is bele az üzemidő, a Samsungba viszont valamiért nem számolja rendesen.

S.M.A.R.T.-ban a Power On Hours-t megnézve az elmúlt 1 hétben az Apacerbe ment +58 óra, a Samsungba meg +3

Mitől lehet ez?

(#52033) starius válasza starius (#52031) üzenetére


starius
tag

Alaplapból kivettem az elemet, resseltem a biost de így se történt semmi, zsír új ssd most rendeltem az alzáról..

(#52034) Fire/SOUL/CD válasza Santi22 (#52032) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Legújabb Firmware van a samun? Phoenix vezérlősnél 2B2QEXM7, Elpis vezérlősnél meg 4B2QEXM7 a legújabb. (gondolom abban a napi 8 órában a Samu sem "csak úgy van" (játszol is pár órát naponta)...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52035) Fire/SOUL/CD válasza starius (#52033) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha van rá lehetőséged, akkor egy másik alaplapban kellene megnézni az SSD-t, vagy egy másik SSD-t (lehetőség szerint szintén pcie4-st) a Te alaplapodban. Elég ha csak a BIOS-okban látszódnak, máris okosabbak lennénk...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52036) Santi22 válasza Fire/SOUL/CD (#52034) üzenetére


Santi22
aktív tag

2B2QEXM7 van
Úgy kb az idő felében játszok, biztosan használva van, minden játékom oda van telepítve.

(#52037) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ezzel a Kingston XS2000 sebességén nem lehet javítani?
Próbáltam már az eszközkezelőt is, de nem segített :F X5-nél bevált.
Nincs valami rejtett beállítás a winben amivel javítani lehet rajta? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52038) King Unique válasza makoss (#52037) üzenetére


King Unique
titán

Mit akarsz rajta javítani, amikor a korábbi hozzászólásod alapján kb. hozta a papírformát, ami a válaszban is le lett írva? :F
Ha arra célzol, hogy fájlmásolásnál X GB után belassul, akkor az annyira nem meglepő, mivel az alábbi teszt alapján nincsen DRAM cache és ezért max. az SLC cache-t használja.

(#52039) starius válasza Fire/SOUL/CD (#52035) üzenetére


starius
tag

Másik gépbe nem sikerült berakni, de PS5be igen, ami látja rendesen

(#52040) makoss válasza King Unique (#52038) üzenetére


makoss
addikt

A mérés sajnos nem ugyanaz a másolással :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52041) starius válasza starius (#52039) üzenetére


starius
tag

Update: leformáztattam a psel, így látja a gép a biosban meg a lemezkezelőben de a saját gépen nem látszik :D

(#52042) Pyttawrx válasza starius (#52041) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
A lemezkezelőben adj neki betűjelet.

(#52043) makoss válasza King Unique (#52038) üzenetére


makoss
addikt

Érdekes. Most a mérés is jóval rosszabb :(
Mi okozza ezt? :F
Nemrég még a mérés is sokkal jobb volt az xs2000-ren :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52044) King Unique válasza makoss (#52043) üzenetére


King Unique
titán

Ezek gyanúsan alacsony értékek, olyan mintha csak USB 2.0 porthoz és / vagy USB 2.0 kábellel lenne csatlakoztatva a külső SSD.

(#52045) Fire/SOUL/CD válasza starius (#52041) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezért javasoltam, hogy másik alaplapba betenni, szerencsére volt kéznél egy PS5 (játékkonzolok világában nem vagyok túl jártas, nem tudom, hogy a PS5 NTFS-re formázta-e le vagy épp exfat-re, de ezt nem tudom) ami PCIE4-es... Egyes gyártók/egyes modelljeit ilyen "tetszhalott" állapotban adják ki, akkor fog "feléledni", amikor először bekerül egy alaplapba, és a BIOS hozzáfér. Csak épp az a gond, hogy PCIE4-es meghajtó(egyes gyártók/egyes modelljei) csak PCIE4-t támogató deszkában fog feléledni, PCIE3-on nem, noha visszafele kompatibilis is.
A Te alaplapod PCIE3-as, vélhetően ezért nem "éledt fel"...
Mivel a deszkád PCIE3-as, ezért az SSD nem fogja hozni a gyári sebességadatokat, szóval ha mérsz majd sebességet, akkor tudd, hogy ezért lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52046) ricsip válasza ubyegon2 (#52025) üzenetére


ricsip
addikt

Amúgy ezt lehet köszönni a faszkalap köcsög görény amd-nek, h. kiad 5600-at, meg 5600g-t is, teljesen eltérő generációs belsővel. Megcsinálták a hasonló szarkavarást a 3000-es desktop vs 4000-es mobilryzen szériánál is. Ugye az 5000-es szériánál is folytatódott a kavar ld. mostani példa. És talán még a legutolsó 7000-nél is van mismatch desktop, APU, mobil között. Aki meg nem az informatikai szakportálokon él 0-24, beszopja mint a pinty. Wikipedia Ryzen szócikke alatt kell a táblázatokat túrni és bújni h. kiderüljön az átbaszás, mert a modellkódok a laikusnak úgy hazudnak, ahogy azt az amd marketingesei kitalálták. :((

[ Szerkesztve ]

-

(#52047) ricsip válasza 5leteseN (#52003) üzenetére


ricsip
addikt

Ott van feketén-fehéren, h. SATA 6Gbit/s támogat az eszköz, de valószínűleg az alaplapi SATA csatlakozó miatt csak fele-sebességen 3Gbit/s megy jelenleg.

viszont feltűnt, hogy a BIOS-ban Legacy az aktív beállítás, az AGCI a másik. Ezek mik is pontosabban? Ezen is múlhat?

Az AHCI lesz, és SATA-n az kell hogy az SSD-ket teljesen kihajtsa. De vigyázz, mert ha már telepített windows alatt állítod át bios-ban legacy-ról AHCI-re, onnantól a telepített windows nem fog tudni elindulni, boot hibával le fog állni az elején. Ez szerencsére visszacsinálható, ha bios-ban visszaállítod legacy-re, akkor megint el fog tudni indulni. A telepített windows átállítására van trükk, ha AHCI-ben akarod tovább használni: rákeresel itt a fórumban h. AHCI, és meg fogod találni, volt rá régebben sok példa.

Az ősöreg 600gb-os hdd tud olvasni 250mb/s-el, írni meg 200mb/s-el, na az viszont szerintem kb a scifi kategória kellene h. legyen.

[ Szerkesztve ]

-

(#52048) Fire/SOUL/CD válasza ricsip (#52046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ez egy szakma, mint a pap, holtig tanulsz benne.
2. Nem, nem wikizünk, gyártónál vagy régóta elismert szakmai oldalakon nézünk utána pl. CPU-knak (ha fejből nem megy)
3. AMD Ryzen 5 5600g
Nem kell CPU család, codename meg semmi, oda van írva, hogy PCIE3.0 támogatott, teljesen mindegy, hogy mi a kódneve, de ha valaki mégis kíváncsi rá, akkor See full specification.

Ha valaki nem néz utána/nem kérdez ilyen topikokban vásárlás előtt (itt konrétan pl. M.2 NVME SSD-k/alaplap támogatja-e stb stb kapcsán), akkor lehet azt rákenni bárkire/bármire, az akkor is user error és pötty. :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52049) kacsaarc válasza starius (#52027) üzenetére


kacsaarc
csendes tag

Szia, köszönöm a gyors választ. Basszus azt nem néztem...proci csere lesz...

(#52050) Wilks válasza Fire/SOUL/CD (#52048) üzenetére


Wilks
tag

Ezzel egyetertek.
Par hete gondolkoztam,hogy veszek egy 5600g-t.
Mert ugye 5000 szerias,es tud PCIE4.0 gent.........
Meg jo,hogy raneztem a "hivatalos" oldalan.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.