Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12451) Soma01 válasza Lenry (#12450) üzenetére


Soma01
veterán

Mondjuk az engem is érdekel, hogy az eltolást be lehet-e állítani utólag, adatvesztés nélkül?
Mondjuk a MiniTool® Partition Wizard Home Edition tudja, csak azt nem tudom, hogy az adatok elveszek-e vagy nem.

(#12452) Doky586 válasza Lenry (#12448) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Details ?

(#12453) Lenry válasza Soma01 (#12451) üzenetére


Lenry
félisten

ez lett volna a következő kérdésem, hogy megoldható-e ez formázás nélkül (nem véletlen ghostoltam anno), de a jelek szerint igen :)

(#12452) Doky586

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12454) zeusz55 válasza Lenry (#12448) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ezt magyarázza már el nekem valaki hogy miért olyan kevés az induló ramod!? Egy nemrégi hozzászólónak is majd harmada volt a free ram a teljesnek, neked meg még annyi sem... mert a mérési értéked szerintem rendbe van sata 2n, a bootidővel van a gond, abba meg beleszólhat a free ram!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#12455) Lenry válasza zeusz55 (#12454) üzenetére


Lenry
félisten

ez nem induló RAM
ez a munkahelyi gépem, amit hétfőn bekapcsolok, pénteken meg ki. a kettő közt megy, amit elindítok az szintén.
folyamatosan fut többek közt a Photoshop, és a 3ds max, ezzel már le is húzhatunk a 8GB RAM-ből legalább 5-öt. a maradékon osztozik mindenki más. ehhez képest hogy másfél GB szabad, egész jó eredmény

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12456) Ice&Lime válasza Lenry (#12453) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Alignálás utólagos beállítása: az SSD tudástár cikkben.

(#12457) zeusz55 válasza Lenry (#12455) üzenetére


zeusz55
senior tag

jah azt hittem indulás után üresen mérted...

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#12458) Lenry válasza Ice&Lime (#12456) üzenetére


Lenry
félisten

köszi, délután nekiugrok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12459) Soma01 válasza Ice&Lime (#12456) üzenetére


Soma01
veterán

Mind ez adatvesztés nélkül, ugye?
A MiniTool Partition Wizard Home Edition és a Aomei Partition Assistant Standard Edition jöhet szóba gondolom az ingyenesek közül. Mert azon az oldalon ez nincs oda írva.

(#12460) Ice&Lime válasza Soma01 (#12459) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Elméletileg. Ezt nem lehet kijelenteni 100%-ra, de ma mit is lehet...
Igen, a másik, a pro már nem ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#12461) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#12460) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Kieg.: alignálás ide vagy oda, biztonsági másolatot készíteni a fontos adatokról mindig érdemes, ssd-n és hdd-n is..

(#12462) Lenry


Lenry
félisten

alignálás után javultak a szintetikus eredmények, de a boot még mindig nincs "SSD-közelben"

bár azért szó se róla, szignifikánsan jobb lett, de a maradék okokat azt hiszem, hogy már a Windows körül kell keresni.

köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12463) Doky586 válasza Lenry (#12462) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy tipp: a SuperFetch -et ki kéne kapcsolni. Friss ssd telepítésnél eleve kikapcsolt állapotban lenne; de így most gondolom a hdd-ről hozott (=klónozott) statisztikát próbálja updatelgetni amely naplózása időbe kerül.
(a Search kikapcsolása pedig felesleges volt)

(#12464) Lenry válasza Doky586 (#12463) üzenetére


Lenry
félisten

köszi, kilövöm a SuperFetchet
a Searchre semmi szükségem, évtizedek teltek el, hogy legutoljára használtam a Windows keresőjét (vagy bármilyen lokális keresőt, pontosan tudom, hogy mi hol van a gépemen)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12465) #56474624 válasza Lenry (#12462) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem mindenképp telepítsd újra a windows-t, amint van rá lehetőséged. Volt itt már olyan, akinek csak az oldotta meg a problémáját, a hdd-ről átcuccolt windows sehogy sem akart gyors lenni neki.

(#12466) Soma01 válasza Lenry (#12462) üzenetére


Soma01
veterán

Melyik progival csináltad végül?

(#12467) Lenry válasza #56474624 (#12465) üzenetére


Lenry
félisten

az a baj, hogy céges gép. szóval lehetőségem az csak munkaidő után volna rá, akkor meg már kevéssé mozgat meg a dolog :D
mindegy, ezzel a Q8300-al lassan az enyém lesz a legöregebb gép a cégnél, szóval a következő bevásárláskor majd magamat is beveszem a frissítendők közé, és akkor egy új alaplap+proci kombó már jó ürügy a munkaidő alatti reinstallra

(#12466) Soma01 az AOMEI-el

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12468) zeusz55 válasza Lenry (#12467) üzenetére


zeusz55
senior tag

De am meg azt irtad hogy h-p ig be van kapcsolva, akkor csak egy héten egyszer kell kibirni az 5 perces bootot! :DDD Nálunk is ilyen nekem van az egyik legjobb gépem, a sok szar miatt mégis egy reggelizésnyi idő mire bekapcsol! :) És minden reggel!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#12469) Lenry válasza zeusz55 (#12468) üzenetére


Lenry
félisten

akkor csak egy héten egyszer kell kibirni az 5 perces bootot!

jah persze, ki is bírom, már igazából tavasz óta benn van ez az SSD, szóval nem kapkodtam el a dolgot :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12470) Gerisan


Gerisan
tag

Hali!
Van egy Vertex 3-as ssd-m és találtam hozzá frissebb firmware-t. Csináltam egy bootolható pendriveot csak nem tudom felmerhetem-e tenni a frissítést mivel ezen a a rendszerem. Újra kell telepítenem utána a win-t?

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#12471) Ice&Lime válasza Gerisan (#12470) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azt hiszem, ha nem win alatt csinálod a fw frissítést, akkor törli az ssd tartalmát pendriveról vagy lemezről való frissítéskor, vagy valami történhet, ezért jobb, ha mindent előtte lementesz róla.

(#12472) edari


edari
őstag

Sziasztok.
Kérdésem az lenne, hogy az ssd-k mennyire melegedhetnek fel? Most 36 fokos (Samsung 840 Evo - 128Gb), gondolom ez rendben van. Mennyi a max nekik?

Nem éppen ide tartozik, de hátha erre is tudjátok a választ: Hdd a 40-et karcolja. Ez is rendben lenne, vagy ez már kezd egy kicsit sok lenni?

(#12473) zeusz55 válasza edari (#12472) üzenetére


zeusz55
senior tag

SSD 60 fokig OK HDD üzemi ajánlott hőmérséklete (google teszt alapján) 35-45 fok közé teendő! :K

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#12474) Qru válasza edari (#12472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Működési vagy tárolási hőmérsékletre gondolsz? Gondolm előbbire... Az max 70 fok, szóval bőven jó vagy.

#nincsbennetarcsi

(#12475) Ice&Lime válasza edari (#12472) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hosszabb távon érdemes 50 alatt tartani az értékeket. a 36 teljesen jó ilyen melegben (mondjuk notebookban ez már kicsit más), 45-ig jó vagy.

(#12476) spanglee001


spanglee001
addikt

Szevasztok van 1 egy éves ocz vertex 3 ssd-m.
Mostanában lefagy a gép indulás közben, ilyenkor power off-on és elindul, scandisk azt írja hogy nemtud lefutni csak kövi indításnál, le is fut hiba nincs, gép elindul újra futtatom elmegy pár százalékig, azt írja próbáljam újra vagy válasszam a javítás lehetőséget, és előről kezdődik a kör :W
Mit tudok ilyekor tenni??? Valaki segítsen akár privátban is.
Ha elindul a gép akkor minden okés, de van amikor már 2-3 jára indul el.
Valami ssd javító progi nincs ?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#12477) edari


edari
őstag

Akkor rendben, most hogy az ssd kb semmit nem csinált, 32-re lement, hdd meg 40 :DDD Köszönöm a választ mindenkitől :R

(#12478) Lenry válasza spanglee001 (#12476) üzenetére


Lenry
félisten

SATA kábel, áramkábel rendben van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12479) spanglee001 válasza Lenry (#12478) üzenetére


spanglee001
addikt

rendbe kell hogy legyen, mivel scandisk hiba miatt nem fut le az elemzés, ujrainditáskori scandisk lefut hiba nélkül bekapcsol a gép minden rendben van addig amig ki nem kapcsolom, akkor ismét el kell játszani :F
akkor gondolom kábelezés stb hiba nem játszik, ha az elemzés közben talál hibát, lehet kikapcsoláskor keletkezik valami ami miatt nem akar elindulni a gép
nncs valami elemzéses javítós progi ssdre, a scandisken kívűl?

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#12480) Lenry válasza spanglee001 (#12479) üzenetére


Lenry
félisten

nem. :N
rendben akkor lesz, ha kicserélted mindkettőt.

egyébként nézd meg HDSentinellel, hogy lát-e valamit az SSD SMART-jában.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12481) spanglee001 válasza Lenry (#12480) üzenetére


spanglee001
addikt

90% kondíció, 9 rossz szektort is talált :F
smart fülön minden OK, gondoloma akkor az jó. :F
azt írja kiváló, nincs garanciás csere ebben az állapotban, valami pedig nem jó.
a hibás szektor javítható vagy ssd-nél nem lényeges?

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#12482) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

H61M U3S3 laphoz Intel 520-as SSD megy. Ehhez milyen vezérlő kell? Asmedia ugye?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#12483) Elar


Elar
senior tag

Elvileg igen :)
Illetve ennek az ASMedia 1061 vezérlőnek kell/érdemes frissiteni a firmware verzióját. A station driver oldalon találtam hozzá....

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#12484) Qru válasza Elar (#12482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van rajta ASMedia (fehér csatik) és Inteles (kék csatik) vezérlő is.

#nincsbennetarcsi

(#12485) Elar válasza Qru (#12484) üzenetére


Elar
senior tag

Hmm. A Sata3 valóban fehér szinű.
Erre egy HDD és az Intel SSD fog kerülni.
akkor milyen vezérlőt telepítsek?

Illetve ezt teláltam a leírásban: 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#12486) Lenry válasza Elar (#12485) üzenetére


Lenry
félisten

mindkettőt telepítsd.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12487) Sk8erPeter válasza Elar (#12485) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. http://prohardver.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/hsz_12400-12401.html

2. http://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_telepitesi_utmutato_ahci_edition.html

"ASMedia - Lassabb vezérlő, nagy mértékben elmarad a kívánt sebességektől. Szintén stabil, nincsenek szélsőséges sebességértékei.
Driver és javaslat: Megfelelő verziójú ASMedia AHCI Driver-t automatikusan lehet telepíteni, bár az OS AHCI driveréhez képest -általában- nem hoz a sebességeredményekben változást"

Már ha jól értettem, hogy az a kérdés, hogy felkerüljön-e ASMedia driver: ne, maradjon az OS AHCI drivere.

==============

(#12486) Lenry :
Hogyhogy mindkettőt telepítse? Egyébként nem kell a Windows-os drivertől eltérő, felesleges.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12488) Qru válasza Elar (#12485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a kettőt de a win aklapból telepít hozzá drivert csak nem biztos, hogy a legfrissebbet.

2db Sata3 ASMedia az a fehér és 4db Sata2 Intel azok a kékek.

#nincsbennetarcsi

(#12489) Elar


Elar
senior tag

Hűű :)
PErsze olvastam az összefoglalót, de így este már nem fogott annyira az agyam.
Most szedegetem le az újratelepítéshez a fris drivereket.

Most elakadtam. Oké.
Tehát akkor ne tegyem fel a friss Asmediát és Intelt, hanem hagyjam fel amit automatikusan feltesz a win 7 (?)

Az SSD Sata3-as tehát értelemszerűen célszerű a Asmediás csatia raknom? Tehát ennyi erővel célszerű feltenni a friss Asmedia vezérlőt, hiszen valszeg jobb, mint az win7-é?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#12490) Lenry válasza Sk8erPeter (#12487) üzenetére


Lenry
félisten

úgy értettem, az Intelest és az ASMediat is.
persze, ha nincs értelme, akkor ne :)

(#12489) Elar tényleg nem fog az agyad. most írta le a kolléga, hogy semmi pluszt nem ad a Windows-os driverhez képest

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12491) Elar


Elar
senior tag

Illetve nekem Intel® Rapid Storage Technology driverből a Intel RST 13.x Serie sorozat kell?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#12492) Qru válasza Elar (#12489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven elég a win-es driver a gyakoraltban nem lesz érzehető gyorsulás/lassulás a driver cserélgetéstől.

#nincsbennetarcsi

(#12493) semetka


semetka
őstag

Lenne egy kis gondom. Felraktam a win 8.1-et de van 1 probléma. Ha elindítom a wmp-t akkor egy WUDFhost nevű folymat elkezdi zabálni a procit. Csak akkor hagyja abba ha kilövöm a wmp-t. Win 7 nél ilyen nem volt. Azt megfejtetem hogy valami driver probléma van. Az a baja a rendszernek hogy leválaszthatóként látja a winyókat. Ha felraktam az alaplapi drivert akkor meg elment a trim, de akkor megszűnt a hiba. Van tippetek mi lehet? Win8 as topikban jó voltak az ötletek de idáig jutottunk.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#12494) Elar válasza Qru (#12492) üzenetére


Elar
senior tag

Értem. Köszi!
Még lenne 2 kérdésem.
1. Egyébként akkor lehet hogy akkor nagyobb értelme lenne az Inteles Sata 2-re tenni az SSD-t?
2. Az Asmedia firmware 0.93 - ezt kell upgradelni?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#12495) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Sziasztok!

Egy Asrock fm2a88x-itx alaplapban van egy samsung 840 evo ssd (mSATA). Jelenleg még nincs ház, így átmenetileg az asztalon van a lap és lehet pár hétig még így is lesz. Az SSD hőmérséklete 55 fokra is felment, ez probléma lehet, próbáljam valamivel hűteni vagy normális ez az érték? Most a Ninja 2 procihűtőn van egy 800rpm-es venti, ami leszívja a meleget róla illetve a táp ventije is onnan szívja a meleget. Azzal nincs is gond, a proci (A8-6500) 34 fok, az alaplap 44 fok, de az ssd kicsit aggaszt.

Köszi előre is.

(#12496) colossal89 válasza UdVi86 (#12495) üzenetére


colossal89
tag

Károsodást nem eredményez az 55C, de nem szoktak ennyin menni még ha mSATA is.

(Adatlapomon van a gépem)

(#12497) UdVi86 válasza colossal89 (#12496) üzenetére


UdVi86
aktív tag

CrystalDisk tesztet futtatva felment 70 fokra is. Tény hogy semmi nem hűti, de elképzelhető, hogy ez valami hiba lehet? Most bedobtam mellé közvetlenül egy ventit, így idle 35-40, load 50-55 körül van, de a leendő házban sem fog ráfújni közvetlenül a venti, így picit aggódom.

(#12498) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Bocs a dupla hozzászólásért

Másik érdekes dolog: az SSDOK azt jelzi, hogy IDE modeban van az SSD.

BIOS beállítások (így is lett telepítve az OS)

SATA Mode: AHCI Mode
AMD AHCI BIOS ROM: Disabled
SATA IDE Combined Mode: Enabled

A regedit-ben a szükséges paraméter 0-n áll, nem is állíottam rajta és az alap driverek vannak fent.

Az eredmények gyengébbek, mint másoknak, persze tudom ez némiképp az AMD chipsetnek is köszönhető.

Mi lehet a gond, talán az mSATA foglalat?

[ Szerkesztve ]

(#12499) Fire/SOUL/CD válasza UdVi86 (#12498) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SATA IDE Combined Mode-t tedd Disabled-re.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12500) spanglee001 válasza Lenry (#12480) üzenetére


spanglee001
addikt

újratelepítés megvolt, 1 db hibás szektort talál már csak a 9 helyett.
a kondíció miért maradt 90% :F
"A merevlemez 16 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült." ezt írja, akkor mi a probléma, és hogyhogy megjavult 8 szektor, valaki segítsen, hogy mit tudok tenni pls.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.