Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#13251) Fire/SOUL/CD válasza Prosector (#13249) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elsőre hozd rendbe a partícióeltolást a Samsung-on, mert most rossz. (Mondjuk az is érdekes, hogy mi szükség GPT-re, amikor egy ADATA SSD a rendszermeghajtó. :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13252) Prosector válasza Fire/SOUL/CD (#13251) üzenetére


Prosector
addikt

Azt hittem az alignalas rendben van:

A GPT nem tudom mi...azzal mit kene csinalnom?

(#13253) Doky586 válasza Prosector (#13252) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rosszul hitted.

Details-gomb többet mond..

Miért kell 2db ssd egy gépbe?

(#13254) Prosector válasza Doky586 (#13253) üzenetére


Prosector
addikt

Tehat a fenntartott hely nem jo. Akkor ujra kene alignalom az egeszet?

Azert kell 2 SSD, mert a 60 gigás BF4-et(meg egyaltalan semmilyen jatekot), nem fogom a rendszerparticiora tenni. Ha raferne akkor sem.

(#13255) Fire/SOUL/CD válasza Prosector (#13254) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ITT, keress rá az "1. módszer - 1 partíciót hozunk létre az SSD-n, a teljes lemezterület egyben lesz" részre és aszerint járj el, OS alól. Értelem szerűen a Samsung SSD sorszámát add majd meg a parancsoknál ill LABEL után is más lemezcímkét is megadhatsz.

Ha sikeresen megoldottad, akkor lesz egy helyes partícióeltolással rendelkező, MBR partícióstílust használó SSD-d. (Ismét leellenőrizheted majd az SSD-okkal)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13256) Prosector válasza Fire/SOUL/CD (#13255) üzenetére


Prosector
addikt

ezt irja a clean parancs utan

(root-tal inditottam a cmd-t)

(#13257) Fire/SOUL/CD válasza Prosector (#13256) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Erre mondják, hogy sakk-matt... Sajnos az összes létező alapvető szarvas-hiba ott van a képen.
Nem tudom, hogy ezt hogyan sikerült magadtól összehozni, itt aztán el xarva, ami el lehet xarva.
A rendszerpartíció az ADATA-n van, de a rendszerindító meg a Samsung-on, ez azt jelenti, bármelyik SSD-t lekötöd, OS már nem indul. Ráadásul GPT... :W (A neten található baromságoknak köszönhető, hogy orrba-szájba UEFI-ben telepítenek, még akkor is, amikor semmi szükség rá.)

Ezzel nem lehet kezdeni semmit, reinstall az egész OS-nek, csak nem úgy ahogy eddig csináltad, ha nem ahogy kell.

Sajnos az eredeti kérdésed addig lógva marad, az is lehet hogy az AS SSD mér rosszul/össze-vissza, de ezt az OS-t így nem lehet hagyni (én lezúzom az ilyen gépeket kérdés nélkül)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13258) Prosector válasza Fire/SOUL/CD (#13257) üzenetére


Prosector
addikt

Pfffffffff......................akkor ebbol reinstall lesz.

Koszonom a segitseged :R

(#13259) burtione


burtione
tag

Sziasztok! ssd-t használok (V300), de az alaplapom csak sata 2-vel üzemel. Arra lennénk kiváncsi, hogy van e valakinek tapasztalata, vagy olvasott e már valahol arról hogy a pci kontrollerek sata3-as csatlakozással, hozhatnak e érezhető különbséget a PC sebességében? üdv :)

(#13260) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#13257) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ráadásul GPT... :W (A neten található baromságoknak köszönhető, hogy orrba-szájba UEFI-ben telepítenek, még akkor is, amikor semmi szükség rá.)"
Mi a gond a GPT-vel? Itt és itt a kollégák pont nem a GPT hátrányait emelték ki, hanem például azt az előnyét, hogy gyorsabb bootolást tesz lehetővé, a Microsoft oldalán lévő "Windows and GPT FAQ"-ban sem találtam megemlítve túl sok hátrányt (gyors átpörgetés során), inkább az MBR idejétmúltságának okait taglalták. Mivel nekem fogalmam sincs az igazságról, körül tudod írni, mi is lehet a gond a GPT-vel?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13261) smiti válasza Sk8erPeter (#13260) üzenetére


smiti
addikt

Engem is érdekelne, én is most így csináltam. De azt mondják egyébként, hogy csak Win 8.1 hez és UEFI-hoz kell a GPT.

(#13262) sptkyle


sptkyle
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy (valoszinű noob) SOS kérdésem.

Nemrég vàsàroltam egy 120gb V300-at, és egy Asrock B75-Pro3 lapot.
Win 7 (prof 64bit) rendben fel is települ, de az utolso automata ujrainditàs utàn nem bootol a masina.
Boot helyett csak ujraindul.

-bios alaphelyzetben (a szükséges beàllitàsoktol eltekintve)
-Sata AHCI modban, smart engedélyezve.
-Ssd a legkisebb szàmu sata3-as porton, hdd nincs a gépben
-bios bootsorrend beàllitva
-ssd-t a win 7 formàzta

Van valakinek tippje mit bénàztam el? Igyekeztem visszaolvasni a topicban, de nem talàltam megoldàst.
Magàt a telepitési folyamatot màr 3x megcsinàltam (particiokat is töröltem mindig), de a végeredmény ugyan az... a gép ujraindul végtelen ciklusban.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#13263) Sk8erPeter válasza smiti (#13261) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, ez világos, de a kolléga, aki emiatt le lett cs×szve, pont Windows 8.1-et rakott fel. De ha nem ezt rakta volna fel, hanem 7-et, akkor is érdekelne, miért lenne gond a GPT.

(#13262) sptkyle :
Ennyiből kicsit nehéz megmondani, kapsz valami kékhalál-üzenetet? Ha kapsz, csak nem tudod elolvasni, mert folyton újraindul, akkor szedd ki az "Automatikus újraindítás" elől a pipát csökkentett módban (F8-at nyomogatsz még a Windows-logó megjelenése előtt, és így indítod), ennek gyors módja: Win+R, majd control.exe sysdm.cpl,System,3, a Startup and Recovery szekcióban a "Settings" gombra kell kattintani, majd az "Automatically restart" elől kiszedni a pipát, végül az OK-ra kattintani (Windows 7-nél ez jó, úgy emlékszem, 8-asnál is).

[ Módosította: radi8tor ]

Sk8erPeter

(#13264) Bodor válasza Sk8erPeter (#13263) üzenetére


Bodor
veterán

Van ennél egyszerűbb módja is a kékhalálnézésnek: BlueScreenView LINK

(#13262) sptkyle: Eredeti Windows telepítő médiát használsz?

[ Szerkesztve ]

(#13265) sptkyle válasza Sk8erPeter (#13263) üzenetére


sptkyle
senior tag

Köszi a vàlaszt.
Nem kapok kék halàlt, se hibaüzenetet.
A win töltés addig jut el, hogy egy pillanatra a bal felső sarokban megjelenik a villogo kurzor. (vagymi) Se win logo, se semmi. Igy csökkentett modban sem lehet inditani.

@Bodor: Igen. De van itthon szervizcélokra viràgbolti win 7 ultimate, azzal is pont ugyanezt csinàlja. :(

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#13266) Doky586 válasza Sk8erPeter (#13263) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"miért lenne gond a GPT"?
Már a kérdésed is hibás. a 'gond' szót te kezdted el használni hozzá. Eredetileg ugye a "semmi szükség rá" kifejezés szerepelt. Mihez is kell a GPT?:
- 2TB -nál nagyobb lemezekhez (még nincs ekkora SSD)
- Secure Boot -hoz (Linuxok nagyrészét ki lehet vele tiltani)
- Device Protection -hoz (minden Linux bootot kitilt)

A gyorsabb boot (bios-efi) pedig inkább piár fogás, minimális igazságtartalommal.

De visszadobom a labdát: indolold meg miért kell a GPT?

[ Szerkesztve ]

(#13267) Bodor válasza sptkyle (#13265) üzenetére


Bodor
veterán

Biztos jól van a boot sorrend beállítva. Lehet rosszul emlékszem, de van olyan lap, ahol két helyen is kell állítani. Milyen az alaplapod? Le tudod ellenőrizni az SSD-t egy másik gépben esetleg? Hátha az SSD hibás, bár ha felmegy rá az oprendszer, akkor nem hiszem. Vagy ebben a gépben is le lehet ellenőrizni, ha van egy HDD-ről működő rendszered.
Ugye nem az Asmedia vezérlős SATA3-as porton van az SSD, hanem ezen az egyen: - 1 x SATA3 6.0 Gb/s connector by Intel® B75, supports NCQ, AHCI and Hot Plug functions
és ez az egy van AHCI-ra állítva, és innen bootol a gép.

[ Szerkesztve ]

(#13268) sptkyle válasza Bodor (#13267) üzenetére


sptkyle
senior tag

Boot sorrendben csak az ssd-t hagytam.
Bootmenüben kivàlasztva kézzel az ssd-t is csak ujrainditja a gépet.
Asrock B75 Pro3 a lap.

Sajna màsik gépben nem tudom megnézni.
Mindjàrt bootolok linux lemezről, hàtha okosabb leszek.

mindegyik sata3 portban ugyanezt csinàlja.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#13269) Doky586 válasza sptkyle (#13268) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

bios-ban:
- CSM be
- boot: Legacy
- fastboot: ki

(#13270) sptkyle válasza Doky586 (#13269) üzenetére


sptkyle
senior tag

Köszi neked is a vàlaszt.

CSM be van kapcsolva
Fastboot ki van kapcsolva

Legacy boot-ra nem talàltam bios beàllitàst.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#13271) sptkyle


sptkyle
senior tag

Elnézést mindenkitől.
Most csinàltam (némi adatvesztés àràn) ellenprobàt HDD-vel, és a jelenség ugyanaz, szoval nem az SSD volt a ludas, ugyhogy megyek is a topicbol.

Köszönöm mindenkinek a vàlaszokat. :R

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#13272) Sk8erPeter válasza Doky586 (#13266) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Eredetileg a szövegkontextusban az szerepelt, hogy a lehetőségek közül amit el lehet szarni, az el is van szarva, és hogy az összes alapvető szarvashiba el lett követve, plusz a kolléga a "neten található baromságokra" hivatkozott (ami konkrétan megint csak nem tudom, mire vonatkozik), ez alapján joggal feltételezhető, hogy GONDnak találta a kolléga a GPT használatát/erőltetését is, magyarul nem, nem a kérdésem a rossz, legfeljebb az eredeti oltás sikerült túlzóra, legalábbis nincs igazán kifejtve. És köszönöm, nem kérem vissza a labdát (egyébként most komolyan: mi szükség a pikírt megjegyzéseidre, amiket azért sokszor igyekszel belecsempészni a válaszaidba? :) Azt csak úgy simán nem lehet, hogy válaszolsz egy kérdésre, amiben semmilyen bújtatott rossz szándék nem volt?), mivel egy kérdést tettem fel, hozzátéve, hogy fingom sincs a válaszról, csak kíváncsiságból érdeklődöm.

Az érdemi részt viszont köszi, az általam eddig olvasottakból és most az általad írtakból is lejött, hogy általános felhasználásnál nincs túl sok haszna a GPT-nek, csak annak köpködését nem értettem (és még mindig nem tiszta, hogy ha valaki nem is veszi hasznát, miért lenne probléma, hogy az van).

Sk8erPeter

(#13273) Bodor válasza sptkyle (#13271) üzenetére


Bodor
veterán

Csak sikerült kiszűrni a hibát. Mi volt a ludas?

(#13274) Sk8erPeter válasza Bodor (#13264) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, ez se rossz, amennyiben a memory dump készítése nincs kikapcsolva. :) Igaz, alapértelmezetten természetesen nincs kikapcsolva (nem is érdemes, ÉS egyébként ez is egy szempont arra, hogy a lapozófájl NE legyen teljesen kikapcsolva, mert ha ki van kapcsolva, akkor ilyen memory dumpok sem készülnek), ahogy alapértelmezetten SAJNOS az Automatikus újraindítás előtt szerepel a pipa, ami rohadt idegesítő tud lenni az éles helyzetben. DE szerintem mindenképpen érdemes kiszedni innen a pipát, akárhogyan is nézegeti az ember a kékhalál-üzeneteket (tehát az általad és általam ajánlott módszer cseppet sem mond ellent egymásnak, sőt, inkább kiegészítik egymást): az ember konkrétan akkor értesüljön a kékhalálról, amikor az ténylegesen történt, ne pedig majd valamikor. Például az átlagfelhasználó lehet, hogy észre se venné, hogy újraindult a gépe egy kékhalál után, ha visszaül a géphez, csak mondjuk azt hiszi, hogy a böngészője valamilyen oknál fogva "magától kilépett", és fogalma sincs, hogy közben történt egy kékhalál, amitől telemehetne a gatyája Sport szelettel.
(Igaz, egy átlagfelhasználó úgysem fogja kiszedni az automatikus újraindítás elől a pipát. :) )

Sk8erPeter

(#13275) Prosector válasza Sk8erPeter (#13272) üzenetére


Prosector
addikt

"egyébként most komolyan: mi szükség a pikírt megjegyzéseidre, amiket azért sokszor igyekszel belecsempészni a válaszaidba? :) Azt csak úgy simán nem lehet, hogy válaszolsz egy kérdésre, amiben semmilyen bújtatott rossz szándék nem volt?"

Egyetertek.

Biztos nem azert jottem ide en sem, mert vagom az SSD-temat.

"Rosszul hitted" :U nem ilyen stilusban kene valaszolni tisztelt Doky úr...csak ugy sut belole a masik hulyenek nezese...

Ha mashogy nem megy,akkor inkabb ne irj semmit(legalabbis nekem)

(#13276) Doky586 válasza Sk8erPeter (#13272) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az én hozzászólásom pikírt volt akkor a tied kötekedő.. ezért válaszoltam úgy ahogy. de lehet csak én vagyok túl érzékeny.

Egyébként adattároló lemezről volt szó (nem boot-ról), ahol a kompatibilitás is igen fontos lehet pl. XP-vel (régi játékokhoz): gpt szintén kizáró tényező.

(#13277) Sk8erPeter válasza Doky586 (#13276) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Légy szíves idézzél már, mégis mi a büdös franc volt a kötekedő ebben a hsz.-ben? :Y :W Ha valaki ebben kötekedő szándékot lát, annak gond lehet az idegrendszerével.
Látom tényleg nem bírod ki, hogy ne cseszegess valakit nap, mint nap, tényleg rohadt idegesítő.

XP-vel való kompatibilitási szempontról sehol sem volt szó, a kérdező nem igényelte, kifejezetten a GPT-vel kapcsolatos kiakadás okára kérdeztem rá. Azt hiszem, ha annyi a magyarázat, hogy "mert minek, úgyse kell", vagy hogy az XP nem támogatja, akkor az önmagában soványka magyarázat az arról való lebeszélésre. Sikerült amúgy szépen kifacsarnod az eredeti felvetést, amiben mindenféle általad belelátott hátsó szándék nélkül, némi utánaolvasgatás után kérdeztem rá, hogy mégis miért lenne probléma azzal, ha valaki pl. Windows 8.1 esetén az UEFI+GPT-t választja, továbbra sem kaptam értelmes magyarázatot. Amit te leírtál, az alapján olybá tűnik, bajnak nem baj, csak van, akinek szúrja a szemét, hogy de mé', minek.

Sk8erPeter

(#13278) Prosector válasza Fire/SOUL/CD (#13257) üzenetére


Prosector
addikt

Megoldottam,egyelore reinstall nelkul:

Most mar a te progid szerint is jo az align.

(#13279) Glaz-dozfhut válasza Prosector (#13278) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Lesz ott egy kis probéma. A fájlrendszer IFS; a win többnyire NTFS-t használ. Meg felül jobb oldalt: Size /Formatted/ Free 0 Byte, pedig az összes írás csak 173 GB volt.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#13280) Prosector válasza Glaz-dozfhut (#13279) üzenetére


Prosector
addikt

Most mar jo:

koran lottem a shotot.

(#13281) Glaz-dozfhut válasza Prosector (#13280) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Csakugyan! Bár az IFS-t személy szerint nem tudom hova tenni. Most látom először.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#13282) Prosector válasza Glaz-dozfhut (#13281) üzenetére


Prosector
addikt

En sem.

SFCD biztos tudja, bar az elobb mondta nekem, h: "Nem tudom, hogy ezt hogyan sikerült magadtól összehozni" :D , ugyhogy lehet ez is ilyen lesz.

(#13283) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!

Vettem pár napja egy SSD-t (Neutron 128). Feltelepítettem a Windowst (Win 7 64) meg pár kisebb programot, kikapcsoltam a C-n mindent, amit írnak a kisokosok (töredezettség mentesítés, virtuális memória, rendszer visszaállítás, Prefetch, Superfetch), azóta a Win Update telepített egy csomó frissítést pár giga nagyságban de azon kívül más komolyabb adatmozgás (tudtommal) nem volt, netezgetek vele meg filmet nézek, de már most 140 gigánál tart az írott adatmennyiség. Normális ez?
Egy másik gépben a családban Samu 830-as van, külön winchester nincs is, arról megy minden és másfél év után tart valami 1,3 terabyte körül.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#13284) janos666 válasza Archer (#13283) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

virtuális memória -> a kikapcsolása több gondot okozhat, mint hasznot (utóbbi inkább csak -ironikusan szólva- virtuális, míg a kompatibilitási gondok nagyon is valósak lehetnek)

rendszer visszaállítás -> én kikapcsolom, de teljesen függetlenül attól, hogy SSD vagy HDD, alapesetben átlagfelhasználóknak inkább javasolnám, hogy hagyják bekapcsolva, jelentéktelen mennyiséget ír ahhoz képest, mint ha ennek hiányában a teljes rendszert újra kell telepíteni a nulláról (az viszonylag sok SSD írás, nem is beszélve arról, hogy emberi idő és munka...)

prefect, superfetch -> ezek nem nagyon írnak az SSD-re (csak apróságokat, hogy tudják mit kell olvasniuk), inkább olvasnak, a RAM pedig még mindig gyorsabb, mint az SSD

töredezettség mentesítés -> Win7-nél már nem emlékszem, de Win8-nál egyenesen hasznos lehet alapállapoton hagyni, mert az SSD-ket nem töredezettségmentesíti, hanem (re-)TRIM-eli.

--

A konkrétabb kérdésedre adható konkrétabb válasz is el van rejtve a fenti listában: elég sok írással jár a nulláról felhúzni egy rendszert. Sok telepítő először kibontja magát egy nagy file-ból egy átmeneti mappába, onnan pedig ismét kicsomagolja, vagy átmásolja (netán ebben a sorrendben mindkettő) a végleges file-okat egy új mappába.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13285) worxland válasza Archer (#13283) üzenetére


worxland
addikt

1. normális
2. a Neutron iszonyat sokat bír, kár kímélni
3. előttem leírták, teljesen felesleges volt a sok kikapcsolgatás, többet ártanak, mint használnak

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13286) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok! Beüzemelek egy Intel 520 120 GB- ot a napokban. A Linux topicban vita volt ebben a kérdésben, ezért itt kérdezem, ha első telepítésre Linuxot teszek fel (MINT 17 Cinnamon 64 bit), akkor az jól kezeli a partíció eltolást, azaz nem kell alignálással foglakoznom? Vagy kezdjek inkább Win 7- tel? Igazából Win- t nem tennék rá, ha nem muszály. :)
Úgy tudom, Linux telepítés esetén sem kell állítgatni semmit, van valami esetleg, amire figyelni kell ebben az esetben? Linuxra tudtok valamilyen tesztelő programot, olyat, mint az ssdok?

Szerintetek sata2- es lapon jelentős változás lesz SSD- vel WD Black sebességéhez képest?

Köszönöm előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#13287) Horvi válasza burtione (#13259) üzenetére


Horvi
őstag

Átlagfelhasználásban nem hoz érezhető gyorsulást a dolog, így szvsz felesleges lenne ilyesmire költeni.

Hello darkness, my old friend...

(#13288) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

3 hete van a gépemben ssd és kb. egy hete vettem észre a HD Sentinel 80%-os kondíciót ír. Azóta (ahogy a program javasolta) 3x cseréltem sata adatkábelt. Jelenleg egy originál új kábel köti össze az alaplappal, de a helyzet ugyanúgy 80%.
Szerintetek tudok tenni valamit a javulás érdekében?
Illetve várható-e további kondíciócsökkenés?
Mit tegyek?

(#13289) janos666 válasza ubyegon2 (#13286) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a konkrét telepítőcsomagtól függ, hogy milyen particionáló programo(ka)t használ (melyik program melyik verzió óta kezeli ezt megfelelően alap-, vagy úgy egyáltalán bármilyen beállításokkal), illetve milyen telepítő script-ekkel dolgozik (már amikor ilyen next-next-finish típusú telepítőkről van szó, mert Linux-nál ugye bármit lehet, manuálisan is végezheted a telepítést és konfigurálás szinte minden lépését forráskódtól a futó rendszerig...).

Egy ilyen elterjedt disztró ilyen friss kiadásával szerintem már nem lehet gond (noha konkrétan MINT-et még sohasem használtam és az ördög nem alszik).
A legbiztosabb az, ha manuálisan végzed a particionálást parancssorból, vagy legalább ellenőrzöd így a grafikus telepítővarázsló után.

Én még Windows >=Vista telepítéskor is így járok el (ott a diskpart-ot használom a lemezről való boot-olás után SHIF+F10 parancssorban, Linux-nál már nem emlékszem melyiket használtam legutóbb a Gentoo ISO-ból).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13290) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Látott már valaki olyat, hogy ugyanabban a gépben két egyforma ssd más sebességet hoz?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13291) Qru válasza Winne (#13290) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos, hogy tök egyfomák? Fw is azonos, pl...?

#nincsbennetarcsi

(#13292) Winne válasza Qru (#13291) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen, kettőt rendeltem. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13293) Qru válasza Winne (#13292) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mekkora az eltérés? Mert 100%-ig azonos sebességet soha sem fog produkálni. A mérésen belül is van szórás plusz pár százálék mérési pontatlanságot is rászámolhatsz.

#nincsbennetarcsi

(#13294) Horvi válasza Winne (#13290) üzenetére


Horvi
őstag

Igen. Pl. nálam is különböző sebességet produkál a két 520-as Intelem. Ugyan nem számottevő a különbség.

Hello darkness, my old friend...

(#13295) Bodor válasza Winne (#13292) üzenetére


Bodor
veterán

És mind a kettő üres, vagy az egyiken van az oprendszer?
Ha mindegyiken ugyanaz a típusú vezérlő van, és mindkettő üres, és ugyanúgy van formázva, és felváltva ugyanarra a SATA portra vannak az alaplapra rádugva, akkor nem szabadna eltérésnek lennie!
Még az is fontos, hogy a mérés ideje alatt semmilyen másik program ne fusson a gépen a háttérben !

(#13296) Sk8erPeter válasza Winne (#13290) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor itt is: kissé részletezd már...

Sk8erPeter

(#13297) Winne válasza Bodor (#13295) üzenetére


Winne
nagyúr

Csináltam pár képet, az első tesztet mikor futtattam az egyik meghajtó vagy 100 MB-al más értéket hozott, de utána visszatettem és futtattam új tesztet, akkor már mérési hibahatáron belül volt, viszont nagyon gyenge eredmény született, valami nem stimmelhet. :F

A 830 6631 óra működéssel egy régi rendszeren is ennyivel jobban teljesít, mint az új 3K. :DDD

Próbálom másik sata porton, esetleg másik kábellel, más 5letem elsőre nincs.

A kép paintes, sry. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13298) Bodor válasza Winne (#13297) üzenetére


Bodor
veterán

1. pont szerint mérj.

Szerintem ezek a különbségek nem számottevőek, én nem terhelném tovább tesztekkel ( írással ) az SSD-ket.

(#13299) Qru válasza Winne (#13297) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mérési hibahatáron belüli értékek. Bőven jó. Totál azonos eredményt soha nem fogsz kapni. De ha szeretnéd minnél előbb kinyírn az ssd-t nyugodtam tesztelgesd őket tovább.

#nincsbennetarcsi

(#13300) Winne válasza Bodor (#13298) üzenetére


Winne
nagyúr

Aszerint mértem. :K

@(#13299) Qru : igen, ezt már én is konstatáltam mikor visszatettem az elsőt újra, most viszont az zavar, hogy a 830 hogyan lehet eleve jobb, nem hogy ennyivel jobb?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.