Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12051) eagbus


eagbus
csendes tag

Üdvözletem!
Tegnap beszereztem egy SSD-t, de nagyon alatta van sebességben a gyár által megadottaknak, mi lehet a gond?

(#12052) Bodor válasza eagbus (#12051) üzenetére


Bodor
veterán

3. pont.

Szerintem a Marvell vezérlős SATA3-as porton van az SSD, és ugye az Intel vezérlős SATA2_0 portra kéne dugni.

(#12053) Qru válasza Dinter (#12046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok nagyon sokat ínakr az ssd-re, nem kell csodálkoznod akkor ekkora írási terhelésen. Fontos adat ne legyen rajta aztán bírja amíg bírja. De így is években mérhető lesz a dolog, szóval nem kell túlparázni.

#nincsbennetarcsi

(#12054) xuldar válasza Bodor (#12052) üzenetére


xuldar
őstag

Ott természetesen csak SATA2 sebességet fog kapni. Nem írta, hogy az SSD vagy az alaplap "gyári sebességét" szeretné viszontlátni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12055) eagbus válasza Bodor (#12052) üzenetére


eagbus
csendes tag

Kipróbáltam, Sata2-esen még lassabb, 200-egynéhány Mb/s de nem csak számokban, érezhetően lassúbb is lett, visszadugtam a 3-ashoz.

Egyébként köszönöm a válaszokat, ha jól értem, akkor bele kell törődni, hogy ezzel az alaplappal ez ennyit fog tudni.

Ha 5 percen belül módosítanád vagy kiegészítenéd a hozzászólásod akkor használd a szerkesztés gombot.

[ Módosította: Qru ]

(#12057) Bodor válasza xuldar (#12054) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, elnéztem, hogy az Inteles alaplapi csak SATA2, így természetesen maradhat a Marvell-esen, de egyébként meg mindegy, mert a különbséget úgysem érezni a gyakorlatban.

( Jó lett az avatarod! :C )

(#12058) zerosen


zerosen
csendes tag

Sziasztok!

2011 11. 23-án vettem a számítógépembe egy OCZ Agility 3 120GB ssd-t. több helyen is olvastam, hogy hasznos mellé felrakni a pl hdd sentinel nevű progit monitorozás céljából. Ez meg is történt. Idén januárban a teljesítmény 100% a kondíció 75% körül alakult, ez így részemről elfogadhatónak tűnt, még nem foglalkoztam vele, csak figyeltem a további alakulást. a kondíció folyamatosan romlott, tegnap 11%-ról hirtelen 0%-ra esett vissza. A Hdd Sentinel rednszeresen zaklat, hogy mentsek adatokat, mert meghibásodás várható. Windows 7 is állandóan erre figyelmeztet.
Észrevételem szerint az alaplap is figyelmetet, mert nem megy magától tovább asztalig, hanem ahol csippantani szokott, nyomnom kell egy billentyűt. Az alapalapom Asrock A 75M-ITX.
Nem használom extrém dolgokra a gépet, az ssd-n vannak a progik, pár játék, kb 40% mindig üres, mert vhol olvastam, hogy ez hasznos.
Ha torrentezek, akkor az át van irányítva a hdd-re, illetve a cuccaim is azon vannak inkább.

Szerintetek van értelme gariztatni? Egyéb problémám nem volt a számítógéppel. Nincs kékhalál, újraindulás semmi eddig.

Segítségetek előre is köszönöm.
Ja igen, 3 év gari van az ssd-re, pcx-től van.

[ Szerkesztve ]

(#12059) worxland válasza zerosen (#12058) üzenetére


worxland
addikt

SMART adatokat nem ártana megsasolni a HDS-ben.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12060) Ice&Lime válasza zerosen (#12058) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Három TB után 0-7%-os az ssd, ez nem semmi.
Amíg a garancia tart cseréltesd ki, lehetőleg egy másik márkára akkor.

(#12061) zerosen válasza worxland (#12059) üzenetére


zerosen
csendes tag

SMART adatok HDS-ből

(#12062) zerosen válasza Ice&Lime (#12060) üzenetére


zerosen
csendes tag

Tegyük fel, gariztatnám a pcx-nél. Mit írjak a levélbe, hogy azt indokoltnak lássák?
Csak azért kérdem, mert nincs egyéb problémám vele. Szerinted a HDD Sentinel alapján, illetve az ő bemérésük alapján alapból garis?

(#12063) kerekfej


kerekfej
addikt

Ezt az új Samsung Magician 4.4-et, hogy lehet kiszedni az indítópultból?

(#12064) Ice&Lime válasza zerosen (#12062) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Még csinálj egy képet ssdlife-al is érdekesség képpen.
Küld el mind képet a boltnak és hogy problémád van a meghajtóval, aztán mondanak valamit rá.
Azért ezek a programok nem véletlenül jeleznek ki ilyen dolgokat.

(#12065) worxland válasza zerosen (#12061) üzenetére


worxland
addikt

Az 5-ös és 196-os attrib mutatja, hogy az SSD kezdi felhasználni a tartalék területét - magyarán tényleg kezd bekrepálni. Ezt már érdemes mutatni a boltban, ha visszaviszed.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12066) edari


edari
őstag

Sziasztok
ma vettem meg életem első ssd-ét, fel is toltam rá a Win7-et, beállítgattam amiket kellett (Pre- és Superfetch off, indexelés off, írási gyorsítótár off, töredezettség mentesítés off). Kérdésem az lenne hogy ezek az értékek jók?

(Jobb klikk-> megnyitás új lapon és minden látható lesz normálisan)

[ Szerkesztve ]

(#12067) Ice&Lime válasza edari (#12066) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Elméletileg minden beállítás jó. Ha jó így neked, akkor használd nyugodtan.
Ha szeretnél vele még kicsit foglalkozni, akkor kipróbálhatod a legújabb intel-es sata ahci vezérlővel is, hátha dob egy kicsit az írási értékeken még.

(#12068) edari válasza Ice&Lime (#12067) üzenetére


edari
őstag

Na igen, ott egy kicsit megdöbbentem. Azzal csak annyi lenne hogy felrakom, ha nem jó akkor meg letörlöm?

Azóta a hibernálást is kikapcsoltam.

(#12069) Ice&Lime válasza edari (#12068) üzenetére


Ice&Lime
veterán

SSD tudástár-ban, ez is benne van. A cikk linkje a topic összefoglalójában is benne van.

Egyébként az indexelést nem kapcsoltad ki a program szerint.

[ Szerkesztve ]

(#12070) edari válasza Ice&Lime (#12069) üzenetére


edari
őstag

Elvileg pedig kivan.

(#12071) Ice&Lime válasza edari (#12070) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ugyan itt keress olyat a listában, hogy windows search, azt is kapcsold ki.

(#12072) edari válasza Ice&Lime (#12071) üzenetére


edari
őstag

Oké, akkor az is megy a szennyesbe :DDD Köszönöm :R

(#12073) Ice&Lime válasza edari (#12072) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Csak megjegyzésként írom: ez valakinek kell, valakinek nem. Engem zavar, azért kapcsolom ki egyébként, és 5 éve nem is volt rá szükségem. Mondjuk én több dolgot ki szoktam kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#12074) edari válasza Ice&Lime (#12073) üzenetére


edari
őstag

Ezekről olvastam hogy ssd-vel illik őket kikapcsolni. mivel első ssd-m ezért nem szeretnék már holnap a gariba rohanni hogy eddig bírta. Kicsit túloztam, de remélem azért érthető volt :))

(#12075) Ice&Lime válasza edari (#12074) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyébként semmit nem kell rajta kikapcsolni a lemeztöredezettség-mentesítőn kívül, mert így is elvan.

Azok a beállítások egyén/igény függőek.

[ Szerkesztve ]

(#12076) edari válasza Ice&Lime (#12075) üzenetére


edari
őstag

Minél kevesebb dolog nyüstöli, annál jobban alszom :DDD Sajna a vezérlőt ezzel nem mentem meg.

(#12077) Ice&Lime válasza edari (#12076) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A gari a lényeg, az alatt cserélik.
Nem ezek fogják elhasználni az ssd-t, hanem a sok írás, sok üzemidő, vagy eleve hibás alkatrész.

(#12078) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#12069) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egyébként az indexelést nem kapcsoltad ki a program szerint.
[...]
Ugyan itt keress olyat a listában, hogy windows search, azt is kapcsold ki."

Ez az a két lépés, ami tökéletesen felesleges.

Amúgy az "ugyanitt" egy szó. ;) (Bár az "ugyanaz" szó szintén, azt is sokan elrontják.)

====================================

(#12074) Tesla93 :

"Ezekről olvastam hogy ssd-vel illik őket kikapcsolni."
Akkor egy begyöpösödött cikket olvastál, totálisan felesleges kikapcsolni.

De ha ragaszkodsz hozzá, hogy agyonkíméld az SSD-t, akkor akár még a böngészők gyorsítótárát, meg a lapozófájlt is átteheted egy sima HDD-re, és akkor tök feleslegesen vettél SSD-t. Lehet babusgatni is az SSD-t, de akkor inkább vedd ki a gépből, kereteztesd be, és szögeld fel a falra, végül is még egész mutatós szobadísz is lehet.

Sk8erPeter

(#12079) Handball94 válasza Sk8erPeter (#12078) üzenetére


Handball94
aktív tag

:DD

(#12080) Bodor válasza Sk8erPeter (#12078) üzenetére


Bodor
veterán

+1 ! :K

(#12081) edari válasza Sk8erPeter (#12078) üzenetére


edari
őstag

Minden tiszteletem a Tiéd, és nem akarom vitatkozni, de gondolom az első ssd-et te se gyilkoltad, hanem nagyjából vigyáztál rá. Valószínűleg én se fogok mindig mindent kikapcsolni később.

Ha veszel egy Aston Martint te se kezdesz el vele 230-al száguldozni, hanem megnézed hogy egyáltalán hogy viselkedik kanyarokban és hogy kell vele fékezni.

(#12082) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#12078) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Majd mindenki saját maga eldönti hogyan használja az op. rendszerét és mi a számára felesleges, nem szólhatsz bele, bármennyire is nem tetszik, tiszteletben kell tartanod.
A másik, egy szóba belekötsz, hogy hogyan is kell írni, ez nevetséges. Akkor válts át moderátornak és javítgasd a hozzászólásokat mostantól és irkálj nekik is feleslegesen. (Mintha te nem ütnél félre máskor párszor). Az oktatásból visszavehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#12083) Sk8erPeter válasza edari (#12081) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érthető, hogy elsőre óvatosan közelíted meg a dolgot, de nem kell ráparázni, hogy pont ilyen szolgáltatások tennék tönkre az SSD-det. Régebben jóval rövidebbre becsülték az SSD-k élettartamát, így rengeteg olyan cikk született, amiben ilyen jellegű pátyolgatásokat tanácsolnak, amivel pont az SSD nagy előnyét, vagyis a gyorsaságát lehet itt-ott csökkenteni, és az élettartam nem biztos, hogy ezektől igazán releváns mértékben nőne (bár tény, valamennyivel kevesebb írást kap). Igazából a rosszabb, ha egy ilyen tanácsadó topicban még mindig úgy adja elő valaki ezeket a dolgokat, mintha valós problémát jelentenének (ez nyilván nem a Te hibád). Inkább ennek a dolognak szólt a cinizmus.

(#12082) jakos73:
Nyugalom, nem kell megsértődni, akárhányszor valaki vitatkozni merészel az álláspontoddal.
Az meg megdöbbentő, mennyi szót voltál képes fecsérelni arra, hogy egy smiley kíséretében kijavítottam egy helyesírási hibádat. Nem nagyon értem, miért veszel mindent magadra, nem bánt senki.

"Majd mindenki saját maga eldönti hogyan használja az op. rendszerét és mi a számára felesleges, nem szólhatsz bele, bármennyire is nem tetszik."
Ha mindenki saját maga dönti el, akkor te miért tanácsolod kifejezetten, sőt, "szólsz bele", hogy kapcsolja ki ezeket a szolgáltatásokat? Vagy neked több jogod van "beleszólni", mint mondjuk nekem vagy másnak, az ellenkezőjét nem lehet javasolni? Ebbe a topicba tanácsot kérő emberek jönnek, nyilván nagy eséllyel hallgatnak olyanra, aki sokat szól hozzá, még ha nem is feltétlenül helytálló, amit mond. Éppen ezért a tanácsot adó embernek ilyen tekintetben valamennyi felelőssége is van a dologban. Hadd engedtessék megvilágítani más szemszögből is a teendőket.

Sk8erPeter

(#12084) xuldar válasza edari (#12081) üzenetére


xuldar
őstag

Rossz hasonlat. Az ilyen agyonkímélős hozzászólásokra szoktam mindig mondani, hogy persze, csináljátok, én is sokkal nyugodtabban aludnék, ha tudnám, hogy 10 helyett 15 év múlva fog elhasználódni az SSD-m. Már ha addig a vezérlő be nem sz@rik :DDD Most komolyan, az SSD van érted, vagy te az SSD-ért? Nem azért vetted, hogy kihasználd a gyorsaságát? A tápodhoz is vettél fogyasztásmérőt, nehogy az első 2 év alatt 60% fölé menjen a terhelés? Vagy a procidat is percenként nézed, az üzemi hőmérséklet nehogy 2°C-kal meghaladja az ajánlottat?

Egyébként az 1. SSD-met használom és kb. nem érdekel, mennyire használódik el, mert 9 hónap alatt még mindig 100%-os. Az elején se nézegettem. Használom, mert azért vettem, hogy gyorsítsa a rendszert és nem csalódtam benne.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12085) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#12083) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem kértem és nincs is rá szükségem, hogy javítgasd a hozzászólásokat, erre ott van a moderátor helyetted, majd, ha ő úgy látja javítja, bár akkor igen-nagyon sok dolga lenne, de ez ne is zavarjon téged. A többi hozzászólásokat miért nem javítgatod, például a sajátjaid mellett...

Azért van benne olyan funkció, hogy lehet ki/be kapcsolni, mert nyilván van értelme, hogy bármikor ki és be kapcsolható, ezért tették bele a fejlesztők, nem pedig dísznek és persze nyilván ezért nem omlik tőle össze a rendszer. A kérdésben benne foglaltatott az is, hogy eddig miket kapcsolt ki, amikhez hozzá tartozik a search is. Nem kötelező, ilyet senki sem mondott, a lemeztöredezettség-mentesítő kikapcsolásán kívül maradhat minden úgy ahogy van az ssd-nek úgy is jó, ezt is megírtam, de nem ez volt a kérdés és nincs is megtiltva, hogy ki lehessen kapcsolni, ezek mellett nem véletlen, hogy ez is régen belekerülhetett a listába. Olyat nem ajánlok, amit nem próbáltam és nem lehet visszaállítani, semmi problémát nem okoz és bármikor visszakapcsolható, ezért is felesleges aggódnod. Nekem bevált, lassan már 5 éve így használom a 7-et és nem csak ssd-n, hanem régebben hdd-n is.

(#12086) xuldar válasza Ice&Lime (#12085) üzenetére


xuldar
őstag

A moderátor nem azért van, hogy a helyesírási hibákat javítgassa, hanem hogy a szabályzatnak nem megfelelő kommentekkel foglalkozzon. Ha a hozzászóló nem olvassa el újra, nem biztos, hogy észreveszi a hibákat, amiket viszont már nem tud javítani. Egyébként nekem is szúrja a szemem a nyelvi igénytelenség, amikor alapszavakat írnak le helytelenül, mégpedig sorozatosan. Csak én nem szólok érte. Ha valakit ennyire nem érdekel az anyanyelvének az ápolása, lelke rajta, az ő dolga.
De hogy megsértődj 1db építő jellegű, nem leugató kommenten...

Én itt be is fejeztem az offolást.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12087) Ice&Lime válasza xuldar (#12086) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Söprögess a saját és mások háza táján is.
Tényleg ez már szánalmas.

(#12088) kerekfej válasza kerekfej (#12063) üzenetére


kerekfej
addikt

#12063-ra esetleg valaki :U

(#12089) Handball94 válasza kerekfej (#12063) üzenetére


Handball94
aktív tag

Start menü-> indítópult? :)

(#12090) kerekfej válasza Handball94 (#12089) üzenetére


kerekfej
addikt

(Üres)

Msconfig-ba sincs bent.

(#12091) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#12085) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egy szakmai topicban nem kell Bólogató Jánosnak lenni, a szakmai viták lehetnek kifejezetten produktívak is az elhangzó pro és contra érvek miatt. Ez most nem produktív, mert valamilyen oknál fogva vérig vagy sértve. Ennek ellenére megpróbálok higgadtan reagálni, hátha hasonló fogadtatásra találok.

Ahogy xuldar is mondta, a moderátor feladata nem az, hogy helyesírási hibákat javítson. Nekem pedig nincs szükségem engedélyre, hogy hozzád szólhassak, és korrigáljalak, ha nem haragszol, ezután is vitatkoznék, ha nem értek egyet. :) Ahogy te is vitathatod az én álláspontomat.

"Azért van benne olyan funkció, hogy lehet ki/be kapcsolni, mert nyilván van értelme, hogy bármikor ki és be kapcsolható, ezért tették bele a fejlesztők, nem pedig dísznek"
Az, hogy a fejlesztők ki- és bekapcsolhatóvá tesznek egy szolgáltatást, az egy nagyon helyes szemlélet. Bizonyos esetekben van értelme kikapcsolni. Ez nem az az eset.

"de nem ez volt a kérdés"
Annyi volt a kérdés, hogy kell-e még valamilyen lépést tennie. Nem kell. Te azt javasoltad, kapcsolja ki az indexelést és a keresőszolgáltatást is, hogy kevesebb legyen az írás. Szerintem meg ne tegye, mert csak kényelmetlenséget okoz magának.

"nem véletlen, hogy ez is régen belekerülhetett a listába"
Ennek az okát előbb leírtam.

"Olyat nem ajánlok, amit nem próbáltam és nem lehet visszaállítani, semmi problémát nem okoz és bármikor visszakapcsolható, ezért is felesleges aggódnod. Nekem bevált, lassan már 5 éve így használom a 7-et és nem csak ssd-n, hanem régebben hdd-n is."
Azt meg főleg nem értem, hogy HDD-n miért használtad így. Kárt nyilván nem okoz, kényelmetlenséget és felesleges lassúságot bizonyos esetekben annál inkább: amint kikapcsolja az indexelést, lassítja a keresést, hiszen arra találták ki, hogy ne kelljen végigkotorni adott esetben a teljes háttértárat (vagy csak egy könyvtárat, összes alkönyvtárával együtt) egy vagy több fájl/könyvtár megtalálásához (itt teljesen mindegy, hogy SSD-ről van szó, hiába gyors az elérés, a keresés attól még nem lesz olyan gyors, mint lehetne), illetve amint kikapcsolja a Windows Search-szolgáltatást, nem fog tudni keresni még a Start menüben sem. (Hogy neked feleslegesek ezek a szolgáltatások, az egy dolog. A Windows-felhasználók többsége számára szerintem nem azok, hacsak ki nem váltják alternatív szolgáltatásokkal (amikre van példa).)
Ezért mondom, hogy kevesebb a kikapcsolás haszna, mint amennyi kényelmetlenséget okozhat.
De elfogadom, hogy neked nem kell.

Sk8erPeter

(#12092) Handball94 válasza kerekfej (#12090) üzenetére


Handball94
aktív tag

Akkor esetleg itt próbálkozz (bocs az angolért, magyarul feladatkezelő környékén lehet, ha ott van, ahol gondolom):
Control Panel / System and Security / Administrative Tools / Task Scheduler / Task Scheduler Local / Task Scheduler Library / Samsung Magician / Disable

(#12093) Sk8erPeter válasza kerekfej (#12090) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezeknél a registry-kulcsoknál még megnézhetnéd (Win+R, regedit), pl.:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

Szolgáltatásoknál is bent lehet (Win+R, services.msc).
Illetve ahogy közben elhangzott, ütemezett feladatként is szerepelhet. (Nincs fent, úgyhogy nem tudom, hogy rakja be magát.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12094) keszegduda


keszegduda
őstag

Üdv!

Lehet elvetemült a kérdés, de hátha...
Adott egy p55a-ud4 lap, amely pont az a típus amikor megjelent a sata és usb 3. Marvell vezérlős lenne a sata 3 fehér színű port, de ott elég keservesen produkálta magát a 830-as samu ssd és problémák is voltak így sata 2-n használom elég régóta kb, 2 éve hibamentesen. Itt-ott olvastam hogy létezik olyan lehetőség hogy a vezérlőt átteném intel-re és így talán gyorsabb is lehet és működne sata 3 csatolón. Ez vajon kivitelezhető vagy az esetemben pl. a lap miatt felejtős?

(#12095) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#12091) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Idézleg téged: "Egy szakmai topicban nem kell Bólogató Jánosnak lenni"

Ebben egyetértünk.
Abba is hagyhatjuk a szócséplést.

(#12096) Bodor válasza keszegduda (#12094) üzenetére


Bodor
veterán

"és így talán gyorsabb is lehet"

Nem.

A tesztprogramok esetleg nagyobb számokat mutatnak, de nem éreznéd gyorsabbnak a rendszeredet, szóval maradjon az az alaplap, és nyugodtan használd tovább SATA2-őn, hibamentesen!

( Azt csak zárójelben írom, le, hogy számomra nagy kérdés, hogy egy Marvell 9128 chip-es SATA3-as portot hogyan szerettél volna Intel vezérlővel meghajtani? A SATA 2-esek meg alapból natív Intel vezérlősek. )

[ Szerkesztve ]

(#12097) keszegduda válasza Bodor (#12096) üzenetére


keszegduda
őstag

OK, marad így nincs bajom a sebességgel a tesztek pedig nem érdekelnek. Nagyobb ssd-nek jártam utána mert szeretnék egyet és megakadt a szemem e témakörben.
Köszi!

Mod:úgy hogy az utóbbi 2 évben nem igen volt időm foglalkozni a számtech világával és kimaradtak időszakok. Azért is kezdtem a mondókámat azzal hogy: "Lehet elvetemült a kérdés, de hátha..."

[ Szerkesztve ]

(#12098) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#12095) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Örülök, hogy végre beláttad, hogy nincs igazad. ;] ;] :DDD

Sk8erPeter

(#12099) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali! Van egy adata 64gb ssd-m kb:2hónapos.
Most tudtam csak felrakni a hd sentinelt és azt jelzi a ssd-re hogy kondíció 80%... Ez most mennyire gáz? Küldjem be szervízbe?
Meg azt írja működési idő 1000nap.
Vagy mennyire lehet egyáltalàn hinni a hd sentinelnek?

(#12100) Handball94 válasza Hardver Arc (#12099) üzenetére


Handball94
aktív tag

A legfrissebb HD Sentinel van fenn?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.