Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#7001) margithid válasza ledgeri (#7000) üzenetére


margithid
veterán

Az mi is?:)
Múltkor valamit küldtem nem?
Amúgy sajnos vészesen csökken a hátralévő ideje az sdd-mnek..

(#7002) Qru válasza lood55 (#6999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a W7 saját driverét használod vagy tettél fel vmi más chipset drivert?

Lassú a 4KQ32 írási sebességed ahogy nézem, keress rá a V300-as eredményekre itt a fórumban, van pár sata2-es mérés (pl itt egy meg itt).

#nincsbennetarcsi

(#7003) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

Egyébként az normális,hogy gyorsabb az írás mint az olvasás? [link]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#7004) margithid válasza margithid (#7001) üzenetére


margithid
veterán

Itt van egy kép.
Szerintem megpróbálom megint kikapcsolni a lapozófile-t, 1 nap alatt 20 nappal csökkent az ssd-m élettartama:(

(#7005) ledgeri válasza margithid (#7001) üzenetére


ledgeri
nagyúr

2013-10-28 05:01:58 kor küldtem üzit... azokat...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7006) rob83 válasza rob83 (#7003) üzenetére


rob83
aktív tag

Lecseréltem a az Ahci drivert a Win7 sajátjára!

Az eredmény hasonló,az írás még mindig magasabb mint az olvasás!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#7007) roli1979 válasza margithid (#7004) üzenetére


roli1979
csendes tag

helló. és mióta vannak hibás szektorok az ssd-den? ezt több minden okozhatja....

(#7008) lood55 válasza Qru (#7002) üzenetére


lood55
tag

Nem tettem fel chipset drivert. A linkelt képekhez képest tényleg lassabb, mi lehet a gond? Ez a különbség valós használatban észrevehető? Csak mert nekem nagyon tetszik ez a tempó. :)

(#7009) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

1 hete itt porosodik egy KC300, amit karácsonyi ajándéknak vettem, most gyorsan rátolok egy rendszert, hogy karácsonykor ne kelljen már ezzel szarakodni. Majd mérek sebességet, meg minden.

Egy apró akadályba ütköztem, driver hiány fogadott, aztán hamar rájöttem, hogy az SSD kívül, ami még változott, hogy USB3-es pendrive-ra lett készítve a telepítő, aztán csak át kellett dugni USB2-be, és már tolta is fel a cuccot. Nem tudom, honnan és milyen driver-el kellett volna megetetni, hogy tolja USB3-ról, de így is gyorsabb volt, mint a csiga 4GB-s Kingston-ról.

(#7010) Qru válasza lood55 (#7008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez csak egy szintetikus mérés, nem kell túl nagy jelentősséget tulajdonítani neki.

#nincsbennetarcsi

(#7011) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Munkahelyi Gentoo linux alá szeretnék SSD-t venni.
Tudom, hogy ez nem az a topik, de egyelőre csak szeretném megérteni az SSD élettartamával kapcsolatos dolgokat.
Először is, azt, hogy egyáltalán való-e nekem SSD. :F
Gentoo forrásból fordít és telepít minden programot, ráadásul rolling release, vagyis naponta jönnek ki az újdonságok. Ez annyit tesz, hogy elég sok írás történik, még akkor is, ha úgy van belőve a rendszer, hogy a RAM-ba dolgozzon, amikor csak lehet.
Kérdésem, hogy a Tudástárban említett 3000 programozási ciklus meddig elég egy átlagos Win gépen?
Gondolom, ezt meg kell feleznem, és az lesz az én adatom kb.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7012) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#7009) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kicsit megnyúztam, most megy vissza pihenni karácsonyi csomagolóanyagba dec 24. este 20:00-ig. :))

(#7013) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Újra kellett raknom a gépem, van valami teendő vagy minden OK:

Az élet kegyetlen .

(#7014) Qru válasza lsc (#7013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így ok.

Ha nem kell a hibernálás tiltsd le, megspórolsz egy kis helyet az ssd-n és a lapozó file-t is lecsökkentheted 400MB-ra (vagy ki is kapcsolhatod teljesen akár).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7015) janos666 válasza Qru (#7014) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a kézi beállítást javaslom 400-8192 (vagy valami tetszőlegesen magas, pár Gb-os) mérettel, akkor elkerülhetőek a kellemetlen meglepetések. Ennyi szabad helyet amúgy is érdemes tartani az SSD-n, reboot után pedig úgyis visszaáll 400Mb-ra akkor is, ha menet közben valamiért felduzzadt nagyobbra.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7016) Qru válasza janos666 (#7015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én kilövöm, hibernálni nem hibernálok, a lapozófile-t meg még semmi sem hinyolta eddig.

#nincsbennetarcsi

(#7017) janos666 válasza Qru (#7016) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Régebben nálam folyton lefagyott a MathCAD még akkor is, ha fixen kicsi volt. Amíg nincs rá szükség, addig úgysem hízik, de biztonságosabb, ha van tartalék. (Én pl. futtatok néha olyat, ami lazán tudna használni >=8Gb RAM-ot is, így induláskor felzabál mindent, amit talál, így ilyenkor jó, hogy ha van tartalék mikor netezgetek közben).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7018) lsc válasza Qru (#7014) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, hibernálást kikapcsoltam, elférni meg elférek a 120 gigán bőven.

Az élet kegyetlen .

(#7019) littledon


littledon
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire megbízható a Corsair márka? Pontosan erről (force 3) az ssd-ről lenne szó, 120gb-os változatban.
Letudnátok nekem írni mint laikusnak, hogy mi a véleményetek erről az ssd-ről?
Mennyire felel meg a mai kor "elvárásainak"?
Érdemes esetleg lecserélni egy másik típusra vagy helytálló a mai napig? (elsősorban itt egy SLC Nandosra gondoltam, mivel ha jól néztem akkor ez MLC Nandos, de lehet, hogy hülyeséget beszélek...)
Mennyivel vannak nála gyorsabbak a piacon és sima hétköznapi használat mellett ez mennyire érződne?
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#7020) masterful87


masterful87
senior tag

Hiába használtam a keresőt, és futottam át több oldalnyi fórum témát, sehol nem találtam olyan topicot, ahol PCIE-s SATA3-as vezérlőkártyákat ajánlanának!
Igazából az árgépen se nagyon találok! Egyáltalán lehet ilyeneket kapni nálunk? Ebay-en találtam szuper áron, de az egy hónap míg ideér, meg jobban bíznék egy magyar boltban.

Jókat olvastam az ADMedia ASM1061 chippel szerelt vezérlőkártyákról, de nálunk miért nem kapható?

(tudom, hogy a teljesítménye meg se közelíti az alaplapi vezérlőbe integráltak sebességét és stabilitását, de 3 ezer forintért megérne egy próbát, mert most csak SATA2-m van)

(#7021) ledgeri válasza masterful87 (#7020) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az ASMEDIA vezérlő nem ajánlott!

Miért kellene neked kártya?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7022) xuldar válasza masterful87 (#7020) üzenetére


xuldar
őstag

Itt a válasz. Marvel, ASMedia, egyre megy.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7023) masterful87 válasza ledgeri (#7021) üzenetére


masterful87
senior tag

Agility 3 sebességem
Hát ezért, nekem csak SATA2-m van, és hiába hogy nem a legjobb megoldás egy bővítőkártya, a tesztek alapján egy ASM1061 képes lenne 300-400BM-ra is!

De a teszteket elnézve az igazi megoldás az alaplapi vezérlőbe integrált SATA3 lenne, ergo egy teljes gépcsere: alaplap+CPU+RAM. :S

(ugyanígy fájó pont az USB3 hiánya is, amiatt is szívesen bepattintanék egy PCIE kártyát)

[ Szerkesztve ]

(#7024) ledgeri válasza masterful87 (#7023) üzenetére


ledgeri
nagyúr

PL
( a mérsi eredmények jelentősége bekezdésenként alulrafele NÖVEKSZIK )

De ez többségi tapasztalat... lehetnek kivételek...
Meg-hát annyire tudom stabilabb az inteles vezérlő, és a sata2-vs-3 nincs érezhető külömbség, csak bizonyos esetekben jön ki az előnye a mindennapokban... PL: hova tudnál SSD-ről (mostani állapotod szerint) 250MB/sec fölött írni? (honnan olvasni rá?)

USB (amennyire tudom) Más kutya...

De ha neked a fenti csatolókból igazán kell az 3-as, akkor meg HW csere, ahogy írod.. :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7025) Qru válasza janos666 (#7017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért h munkára használod az más tészta, nem tipikus házi használat.

mod:

littledon: Ide gyere át: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7026) Joke21


Joke21
aktív tag

Sziasztok!

Van egy szerverünk, amiben egy samsung840 pro ssd. Max méretre particionálva. Eredetileg 60-70MB/sec-el olvasott a meghajtóról a rendszer, amit sikerült feltornászni 140 körüli értékre. Ugyan itt az ocz vertex3 olyan 350-el ment. Ezek az ssd-k 128gb-osak mindössze olyan 5-6 gb szabad hellyel. Miután a samsungon hagytam 30gb szabad helyet, megemelkedett az olvasási sebessége 500MB/sec körülire. Következő lépésben kisebbre particionáltam a samsungot, hagyva rajta egy 20gb-os üres részt, majd teljesen teleírtam, 16 mb szabad helyet. A sebesség így is 500MB/sec körül volt. Szóval a kérdésem: a 840pro ennyire érzékeny arra, mennyi a fel nem használt terület a lemezen?

(#7027) radi8tor válasza Joke21 (#7026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, elméletileg minden SSD érzékeny erre. Nem véletlenül van kitalálva az a 10% overprovisioning.
Egyes korábbi Intel modelleknél ezt a tárterületet nem is érte el az oprendszer, azokat jobban tele lehetett írni.

⭐ Stella

(#7028) semetka


semetka
őstag

4GB RAM-nál érdemes lecsökkenteni a lapozófájl-t 400MB-ra?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#7029) Bici válasza Bici (#7011) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Erre esetleg valaki? :U
Röviden: sacc/kb átlagfelhasználásnál meddig él egy átlag MLC-s SSD?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7030) Ribi válasza Bici (#7029) üzenetére


Ribi
nagyúr

Te rohadtul nem átlag felhasználó :P vagy szóval ez a kérdés rad nem érvényes.
Én mint átlag felhasználó 2 év alatt nem írtam 2T-t a winyóra. A mostani legrosszabb 64-es TLCsek bírnak min 18T-t, vagyis így számolva 18 évig nekem jó, de van aki havonta ír 1T-t, neki valami combosabb kell.
Számold ki, hogy havonta kb mennyit írnál.
Abból ki lehet számolni, hogy meddig jó.
Amúgy pl a "régi" samu 830-as winyók a megadott érték többszörösét bírták, de volt ami pont addig húzta. Szóval a megadott értéket ki kell bírják, ha nem akkor gari.

(#7031) Bici válasza Ribi (#7030) üzenetére


Bici
félisten

Így végiggondolva, napi 1-2GB tuti megvan, de számoljunk 3-mal.
Legyen havi 100GB.
Ez azt jelenti, hogy 64GB-tal számolva 18TB/0,1TB=180, azaz 15 évig elégnek kellene lennie?
Az 1000 írási ciklusból hogy jön ki a 18TB?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7032) spiritex válasza Bici (#7031) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, de én átlagfelhasználó vagyok, és napi 5GB/nap az írásom, ami 150GB/hó és 1.8T/év. Szerintem neked is minimum annyi, ami 10 évre jön ki 300 ciklus esetén, 1000 ciklus esetén meg 35 év!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#7033) Ribi válasza Bici (#7031) üzenetére


Ribi
nagyúr

A TLC-re emlékeztem, ott 300 a ciklus egyes daraboknál. Az 18T.
1000-el számolva 64T.

(#7034) worxland válasza Ribi (#7033) üzenetére


worxland
addikt

A 64 terát pedig oszd el a Write Amplification-nel. Aminek az értéke persze egyénenként változik... :P

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7035) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!
Láma kérdés lehet csak kérem segitsetek!
Vettem egy samsung 840 evo-t.
Felraktam a hozzá kapott lemezen lévő 2 progit.
Most a gondom hogy nem látja az ssd-t!Mi a teendő most.
A bios-ban sem látja (not connected)

WoT:jimmbo

(#7036) Zola007 válasza Joke21 (#7026) üzenetére


Zola007
veterán

minden flash memória érzékeny erre, 8-32 gigás memóriakártyám is elkezd lassulni ha telítődik

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7037) galaxy mini


galaxy mini
csendes tag

Sziasztok! Van egy 1 éves Ocz Agility3 ssd-m.Az elején semmi gond nem volt vele, úgy dolgozott ahogy kellett és hozta azt a sebességet ami a gyári adatokba van.Mostanában viszont ilyen eredményt produkál Sata 3-on:Frissítem fw-t,újrahúztam a rendszert de win 7,és win 8 alatt is ugyan ez a sebesség.Pedig azt írja az ssd life hogy nincs halálos állapotban az ssd:)Ja és ACHI modban van :) Szóval szerintetek mit lehet tenni? mert már kezd elegem lenni az ocz-ből és inkább kidobnám legszívesebben a kukába:S ha valaki tényleg tudna segíteni annak élete végéig adósa vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#7038) Zola007 válasza galaxy mini (#7037) üzenetére


Zola007
veterán

ugyanennyi marad ha megvárod a teszt végét is?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7039) Bodor válasza galaxy mini (#7037) üzenetére


Bodor
veterán

(#7040) galaxy mini


galaxy mini
csendes tag

sajnos igen...

[ Szerkesztve ]

(#7041) galaxy mini válasza Bodor (#7039) üzenetére


galaxy mini
csendes tag

Sata 3 1-ben van,alap windows driver és ugyan ez az adat :-/

[ Szerkesztve ]

(#7042) Bodor válasza galaxy mini (#7041) üzenetére


Bodor
veterán

így mértél?

Mintha nemrég olvastam volna valamit , hogy az új OCZ firmware-ek nem igazán jól sikerültek, jobb nem frissíteni inkább...

[ Szerkesztve ]

(#7043) galaxy mini


galaxy mini
csendes tag

hopsz :))

hát akkor ezek szerint ezt benéztem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7044) Bodor válasza galaxy mini (#7043) üzenetére


Bodor
veterán

Ez már jobb, de az írás még nem az igazi.

A lényeg az, hogy érzésre ne legyen lassabb, mert ha már úgy is az, akkor tényleg baj van.

[ Szerkesztve ]

(#7045) galaxy mini


galaxy mini
csendes tag

hát igen mert valami 500-nak kéne lennie.Egyébként olvastam hogy hibás ez a 2,50-es frimware... próbáltam is visszarakni a régit de mikor frissíteném azt írja hogy uptade rejteced by device(hdd-re raktam fel a windowst és onnan próbáltam)ennek lehet valami köze az írás lassúságának ?

[ Szerkesztve ]

(#7046) Bodor válasza galaxy mini (#7045) üzenetére


Bodor
veterán

ennek lehet valami köze?

nem. Driver-t downgradelni nem igazán szokott sikerülni SSD-n.

OCZ fórumon nézz utána esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#7047) galaxy mini


galaxy mini
csendes tag

Oké !köszönöm szépen a segítséget :)

(#7048) jimmy74 válasza jimmy74 (#7035) üzenetére


jimmy74
őstag

Nem találtam a megoldást az összefoglalóban...
Mit nem csináltam jól?
Kellene netán frissitenem a bios-t hogy lássa a sata porton az eszközt?

WoT:jimmbo

(#7049) Tegla80


Tegla80
addikt

(#7050) Bici válasza Ribi (#7033) üzenetére


Bici
félisten

spiritex, Ribi: Köszi! De ezek az írási értékek hogy jönnek ki? :U

(#7034) worxland: Mi az a Write Amplification, és kb. mennyi szokott lenni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.