Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12351) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Nekem mikor betölti a win 7-et az asztalra kirakott indító ikonok kifehérednek és csak lassan rajzolódnak ki újra!Erre netán tud valaki valamilyen megoldást?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12352) radi8tor válasza keke69 (#12351) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne telepíts össze-vissza programokat Windows-ra.

⭐ Stella

(#12353) keke69 válasza radi8tor (#12352) üzenetére


keke69
őstag

Nincsenek össze-vissza telepítve programok!Max 10 program van feltelepítve de inkább kevesebb!
Közben észrevettem,hogy a hibernációt elfelejtettem kikapcsolni de már megtörtént!
Valakinek más ötlete?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12354) maestro87 válasza keke69 (#12351) üzenetére


maestro87
őstag

Ha odahúzod az egeret az ikonokra akkor éppen azt amin rajta van, azt kirajzolja nem?

Nekem mikor belassul a win, mert már régen volt újrahúzva, akkor szokott hasonlót csinálni vagy ha valéami új programot próbálok ki ami nem éppen jól működik. Nem tettél fel mostanság valami új programot amit eddig még nem használtál? Valami vírus is belassíthatja szerintem.
Mikor telepítetted fel a win-t utoljára?

(#12355) keke69 válasza maestro87 (#12354) üzenetére


keke69
őstag

Most egy hete,és a friss rendszerrel is így csinálja.A total commanderben is ha sok az ikon csak lassan rajzolja ki.
Ha odahúzod az egeret az ikonokra akkor éppen azt amin rajta van, azt kirajzolja nem?Nem kell odahúznom mert 2-3 másodperc és kirajzolja mindet.De anno mikor betöltött a win bejöttek az asztali ikonok és úgy is maradtak,most meg kifehéredik az összes és pár másodperc múlva rajzolja ki őket újra:(

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12356) maestro87 válasza keke69 (#12355) üzenetére


maestro87
őstag

Nekem olyan volt egyszer, hogy szinte csak akkor rajzolta ki ha feléhúztam az egeret. De ilyenkor szerintem mindig valami erőforrásigényes programo is futott ami szinte fagyasztotta a rendszert. Nem lehet hogy neked is arra a 3 mp-re valami program keményen használja a processzort?

(#12357) keke69 válasza maestro87 (#12356) üzenetére


keke69
őstag

Windowsal együtt 4 programom indul el automatikusan
1,Microsoft Security Essentials
2,utorrent
3,pop tray
4,skype
Kikapcsoltam az összeset,ugyan az a helyzet!:((

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#12358) maestro87 válasza keke69 (#12357) üzenetére


maestro87
őstag

Fogalmam sincs. Ez nem éppen egy olyan probléma amire egyértelmű válasz létezne. Próbáld meg kilőni a programokat egyesével, tegyél fel frissítéseket (windows update), ha meg minden kötél szakad akkor telepítsd fel újra a rendszert (esetleg más verzióját).

(#12359) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Mivel a szoftver SSD specifikus így ide írom a problémámat. Nagyon egyszerű ugyan, de nem tudom megoldani.

Épp most telepítettem újra egy asztali gépet amiben egy Samsung EVO 840 csücsül. Feltelepítettem hozzá a Samsung Magician 4.4-et. A gond az, hogy nem tudom beállítani hogy ne induljon el rendszerindítást követően automatikusan. "msconfig"-ban is leállítottam amit kell, de ez a progi állandóan elindul. Az én gépemen a 4.3 van, az nem indul el magától. Nem értem.

Ebben kellene gyors segítség.

Mivel a problémám nem SSD irányultságú így OFF-ba teszem.

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12360) maestro87 válasza Carasc0 (#12359) üzenetére


maestro87
őstag

A feladatütemezőben is ott csücsül egy példány belőle, hogy biztos ami biztos alapon mindig induljon el. :) Azt kell letiltani.

[ Szerkesztve ]

(#12361) ffodi válasza Carasc0 (#12359) üzenetére


ffodi
veterán

Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Feladatütemező

Itt a főmappában megtalálod a Magician-t elvileg -> jobb klikk letiltás

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12362) Carasc0


Carasc0
őstag

Köszönöm szépen! Megpróbálom! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12363) frici69 válasza frici69 (#12303) üzenetére


frici69
tag

Akkor most SATA vagy AHCI módban megy az SSD-m :F Hard Disk S. ezt mutatja:


SSD Bencchmark meg ezt:

BIOS-ban
On chip SATA Chanell: Enable
On Chip SATA Type: AHCI

Help!!!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#12364) Ice&Lime válasza frici69 (#12363) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nincs olyan hogy SATA mód!
AHCI, IDE és RAID mód van.
SATA az a csatlakozó, pont-pont kapcsolata, amiből van SATA 1, 2 és 3.
Figyelmedbe ajánlom még a sebességbeli különbségeket a cikkben itt.

[ Szerkesztve ]

(#12365) Doky586 válasza frici69 (#12363) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"most SATA vagy AHCI módban megy az SSD-m"
A SATA az egy csatlakozó/kábel tipus, az ahci pedig egy üzemmód. Az SSDOK kép alapján nálad Satán ahci-ben megy az ssd - így az optimális.

(#12366) frici69 válasza Doky586 (#12365) üzenetére


frici69
tag

Köszi ,hogy próbáltok segíteni! Csak még azt nem értem ,hogy mások SSDBenchmark képeiben "msahci-ok" van. Nálam meg ha a Sata Controller van fenn akkor "amd sata-ok" van kiírva! Ha a Windows-ét teszem fel akkor nekem is "msahci-ok"-t ír az SSDB. Vagy ezt a progit felejtsem el!
Bocs,hogy ha nehéz eset vagyok!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#12367) Ice&Lime válasza frici69 (#12366) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha amd sata vezérlőt teszel fel, akkor amd_sata-ok-ot ír ki, annak megfelelően.
Ha a windows szabványos sata vezérlője van fent, akkor msahci-ok-ot ír ki, annak megfelelően.
Általában jobb a windows szabványos sata vezérlőjét meghagyni.
Egyébként, ha amd-s, ha intel-es, ha win szabványos vezérlő van fent, az mind sata ahci vezérlő.
Ennyi.

A program az egyik legjobb program, nincs vele semmi probléma, azt írja ki, amit ki kell neki írnia, ezt annak megfelelően is teszi.

[ Szerkesztve ]

(#12368) frici69 válasza Ice&Lime (#12367) üzenetére


frici69
tag

Köszönöm jakos73,hogy elmagyaráztad a dolgokat :R Most már kezdem kapizsgálni. Megmérem melyikkel ad jobb eredményt és akkor azon hagyom!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#12369) Ice&Lime válasza frici69 (#12368) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szívesen.

(#12370) M107 válasza frici69 (#12366) üzenetére


M107
addikt

:R

MSACHI nál amit észre vettem, a HDS nél van hogy lehet nézni lemezkihasználtságot de vannak esetek hogy tiltva van.

+

Nekem mondjuk AMD vezérlő van a lapon, emlékszem rá hogy anno a 14.3 vagy 4-es ACHI vezérlője ami hibásan jött ki WHQL-be s 3 nap múlva javították, csak úgy :

199,Ultra ATA CRC Error Count,0,92,92,OK (Mindig rendben),7133,0,Engedélyezve hibát bele vágott amit a jó isten se szed onnan ki.

A Windows 2006 ACHI vezérlője ilyet nem csinált.....
Na azóta a Windows sajátját használom.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12371) maestro87


maestro87
őstag

A RAPID mód növeli az SSD-re írások számát? Ha igen, mennyire?
A programok indulási idejét csökkenti?
És milyen esetben léphet fel adatvesztés áramszünet esetén?

(#12372) worxland válasza maestro87 (#12371) üzenetére


worxland
addikt

Nem. Igen. Ha a cache-ből még nem írta ki az SSD-re az adatokat.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12373) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Már egy ideje arra volnék kíváncsi, hogy a RAPID módnak van-e valamilyen negatív hatása hosszabb távon..

(#12374) Qru válasza Ice&Lime (#12373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs. Csak azt és annyi adatot ír ki az ssd-re amit amúgy is kiírna a vezérlő. Teljességel úgy kell elképzelni mint egy gyorsítót tárat, mint procinál L1/2/3 stb gyorsítótárat.

Egyedüli hátránya az esetleg adatvesztés áramszünet esetén ahogy előttem is írták.

#nincsbennetarcsi

(#12375) Ice&Lime válasza Qru (#12374) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi.

"Egyedüli hátránya az esetleg adatvesztés áramszünet esetén ahogy előttem is írták."
Akkor notebooknál már ez sem probléma.

(#12376) Qru válasza Ice&Lime (#12375) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asztalinál se ha van szünetmentes.

#nincsbennetarcsi

(#12377) Doky586 válasza Ice&Lime (#12375) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért NE bízd el magad..

A rapid-al tulajdonképpen átvered az OS-t hogy mikor kész az írás és egyúttal a naplózó filerendszer lényege alól is kihúzod a talajt (mintha ntfs helyett fat lenne). Lehet hogy nyersz rajta, de ha egyszer vesztesz akkor sokat vesztesz.. (nem véletlen hogy csak egy gyártó meri kockáztatni a hírnevét).

Áramszüneten kívül azért vannak más okok is, nem véletlen fejlesztették ki a naplózó filerendszereket (pl. ntfs, ext3fs, stb)

(#12378) Ice&Lime válasza Doky586 (#12377) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én csak érdeklődtem, ahogy említettem is, csak kíváncsiságból, ettől még nem fogom bekapcsolni, nem nagyon érdekel az a pár szám adat plusz. Csak elméletben érdekel.
SATA 3-on amúgy sincsen sok értelme.

Azért mondj pár példát, mi történne akkor, ha notebookon, (ott az aksi jelenti a szünetmentest), mondjuk be van kapcsolva a RAPID mód, és a másik esetben nincs bekapcsolva. Mondj pár példát.

[ Szerkesztve ]

(#12379) maestro87 válasza worxland (#12372) üzenetére


maestro87
őstag

Köszönöm! :R
De olyan lehet, hogy áramszünet után újra kell húzni a windows-t mert elvesztek bizonyos fájlok, vagy programoknál ugyanez a jelenség felléphet? SSD-re saját kezűleg másolgatni nem akarok, arra ott a HDD.
Vagy bármit másolok az SSD-re, pl. elmentek egy projektfájlt akkor az is mindig a memórián keresztül fog ráíródni?
Gyakorlatban nem tudom elképzelni, hogy milyen komoly adatvesztés keletkezhet, ami sok bosszúságot okozna.

[ Szerkesztve ]

(#12380) takitibi


takitibi
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy ilyet: SSD kínából
A múlt hétig jó volt. WIN8 szaladt rajta, 20 giga mindig szabad volt a 62-ből. Alá nem hagytam.
Elkezdett olyat csinálni a gép, hogy kék halál. Aztán indulásnál 20 percig tölti a rendszert, világít egyfeszt a hdd led. Ez sem buli. Aztán mondom adok a szájának. HDD guru low format, megformáz, semmi se történik, ugyanott vannak a file-ok, könyvtárak, minden a helyén. A formázás végigmegy, és SUCCESFUL. (Hát persze!)
OK, lowformat.info-ról másik progi letölt, végig formáz, minden succesfiul, F meghajtóra klikk: nincs ilyen meghajtó, mondom oké! Azért most már a HDD guru-val is végig simogatom. Megtörténik, succesful. F-re ráklikkelek, és kiesek a székből. Minden file és könyvtár a helyén és olvasódik. És hibátlanok a file-ok. Kezdtem begurulni. Hagyományos módszer: diskmgmt.msc >> formázás >> "a formázás nem sikerült".
Hát faszomkivan. HDSentinel: az ssd-nek semmi baja, 100%-os. (Hát persze!)
Próbálkoztam fdisk-el, format.com-al parancssorból, de ez is azt mondta hogy:
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-07/23/88932_zflbbyraulpe9ltd_format_2.jpg
Nem lehet letörölni semmit mert restartkor újra ott van. Se formázni, se semmit, ráírok valamit, restartkor már nincs ott. Statikus memóriám lett, és kétségbe estem! :-(
Hasznos ötlet? (Azonkívül, hogy méveszed kínábú, satöbi..)
Fontos lenne, ha tudna valaki valami okosat írni ennek kapcsán! (Pl. mint régen az FDD-knél, mikor a cervin vega hangfalakból kieszkábált mélynyomó mágnesével formázzunk floppy lemezt, az meggyógyítja >> és tényleg!)

Üdv: TakiTibi

(#12381) Doky586 válasza takitibi (#12380) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nem írtad hogy milyen segítség kellene?
Gondolom ha valaki arrafelé jár a bolt környékén akkor a boltban simán kicserélik egy másik ugyanolyanra garanciaidőn belül..

Egy SSDOK képet és smart-infókat mutathatnál...

Egyébként szép példa arra hogyha nem írhatók többé a nandok, attól a régi infó még simán visszaolvasható belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#12382) Chromicum


Chromicum
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Eddig rendszernek (win7 pro 64)egy Adata sp900 premier pro 256GB s SSD t használtam ..most lecseréltem egy Samu 840EVO ra amire frissen egy Win 8.1 enterpriset tettem ....az ADATA-t meghagytam játékoknak..
Viszont az uj winem a 256GBs Adatat 119GB nek ismer(+100mb régi rendszer külön partición amit betűjellel külön meghajtóként izolál)
Néztem több particiós progival de ennyit lát összesen..
Van valami ötletetek, hogyan s milyen programmal tudnám életre lehelni a maradék tárterületemet?

elöre is köszi

C

(#12383) Sk8erPeter válasza M107 (#12370) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csak AHCI van, mint korábban is beszéltünk róla, ACHI nincs... ;)

Sk8erPeter

(#12384) #59070464


#59070464
törölt tag

Melyik szoftver a legalkalmasabb az SSD állapotának figyelésére? Open source előnyben. Ilyesmiért nem fizetnék, crackelni pedig nem szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#12385) Ice&Lime válasza #59070464 (#12384) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ssdok

(#12386) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#12385) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az nem is open source. :P

Sk8erPeter

(#12387) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#12386) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor inkább mondj egyet.

(#12388) takitibi válasza Doky586 (#12381) üzenetére


takitibi
tag

Szia!

Mármint kínában arrafele jár, és visszavinné az ssd-t? Hát nem fogok találni olyan embert.

[ Módosította: radi8tor ]

Üdv: TakiTibi

(#12389) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok! Első SSD-met építettem be. Légyszíves ellenőrizzétek le, hogy minden ok-e!
Köszi. :)[L:/dl/upc/2014-07/23/722_m6ppgxnk6ffjqagt_ssd.jpg](IMG:/dl/upc/2014-07/23/722_m6ppgxnk6ffjqagt_ssd.thumb.jpg)(/IMG)[/L]
Az laplap sajnos csak sata2-t tud. Érdemes lenne beszerezni egy sata 3-as kártyát? Ha igen, milyet?

[ Szerkesztve ]

(#12390) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#12387) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem ismerek hasonló témában open source szoftvert. :N Persze ettől még lehet, hogy van, a topicban legtöbbet emlegetett ingyenes szoftverek nem nyílt forráskódúak, legfeljebb freeware-ek vagy freely redistributable szoftverek. :) Amúgy nem kell ám mindent magadra venni, ott volt a nyelvnyújtós smiley is, ennek kíséretében jeleztem ártó szándék nélkül, hogy amit írtál, az nem open source, de valószínűleg a kolléga is inkább csak ingyenesen használható szoftverre gondolt, nem olyanra, aminek nyílt a forráskódja. ;)

Sk8erPeter

(#12391) worxland válasza takitibi (#12388) üzenetére


worxland
addikt

Kingspec egy névtelen dzsunkabalra SSD. Vegyél egy jót, az ajánlóban válogathatsz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12392) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#12390) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem vettem magamra, nincs gond.
Akkor maradhatunk az ingyenes ssdok-ban az open source-től eltekintve?

(#12393) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#12392) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor OK. :)
Részemről simán. :DDD Igen hasznos, mondjuk én hozzávenném a HD Sentinelt is, ami kb. nélkülözhetetlen, és amivel gyorsan nyerhető ki lényegi infó, csak az nem ingyenes, de még ha le is jár a próbaidőszak, az ember letöltheti újból a portable-változatot, és akkor megint használhatja egy darabig. (Nekem is meg kéne már vennem, örökös licenc jár rá, szóval megérné a befektetést.)

Sk8erPeter

(#12394) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#12393) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én még ezek mellett a crystal disk info-t szoktam használni, az is elég jó.

(#12395) ricsi99


ricsi99
addikt

Hello.
Adott egy gép , elsö szériás 32gb-s noname ssd van benne.
kb 3 éve lett beszerelve. Sima xp lett rátéve, persze nem lett jol megparticionálva, de akkor 2-3 honapos átmeneti megoldásnak lett szánva....
Viszont hiba nélkül ment... na most jött egy okos aki win7-et frissitett a 2 éves xp-re....
Eredmény hogy rohadt lassu lett a cucc.
Sajnos helyszini szerelés kizárva.
Több kérdésem lenne.
Ha ide modrol ahci ra átváltok összedölhet e a rendszer?
Ha ráengedem a paragon 4.0-ás alignálo programját ,van e esély adatvesztésre?
Könyvelöi gép tele fontos/bizalmas adattal...
Ricsi

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12396) #59070464 válasza Ice&Lime (#12385) üzenetére


#59070464
törölt tag

Jól látom, hogy ez magyar fejlesztés?

(#12397) #59070464


#59070464
törölt tag

Egyébiránt ez nem kevés? Crucial M500 240GB.

(#12398) Qru válasza #59070464 (#12396) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az egyik fórumtárs írta.

Valóban nem túl acélos tempó de nem kimelekedően gyenge. Ugye nem az ASMedia vezérlőre kötötted az ssd-t?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12399) Sk8erPeter válasza #59070464 (#12396) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

http://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/ssdok_ssd_informations_tool_by_fscd.html
Fire/SOUL/CD kolléga készítette.

Szóval jól látod. :)

(#12394) jakos73 :
Jaja, az is jó, és freeware.

Sk8erPeter

(#12400) #59070464 válasza Sk8erPeter (#12399) üzenetére


#59070464
törölt tag

MoBo manual (13. oldal). Melóba vagyok, fejből azt mondom, hogy a 9-es vagy a 10-es jelölésre van dugva (SATA3_A1 vagy SATA3_A0).

A specs azt mondja (7. oldal), hogy 2db ASMedia ASM1061 SATA3 csatlakozó van és egy 1db Intel B75 SATA3 (többi SATA2, nem foglalkozunk vele). A 14-es jelölés a SATA3_0, feltételezem, ez lesz az Intel B75-ös SATA3-as csatlakozó és értelemszerűen a fenti kettő az ASMedia és mivel nekem biztosan azok valamelyikére van csatlakoztatva, ezért a távolból azt sikerült kisakkoznom, hogy most az ASMedia-ra van kötve.

Ez mit jelent a gyakorlatban (és elméletben :) )?

Szerk1: sorry, Qru-nak ment!
Szerk2: rendben, délben megoldom, aztán mérek még egyet és jelzek. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.