Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#48001) denesdr válasza Raymond (#48000) üzenetére


denesdr
addikt

Erről lenne szó? 9TB írás elég soknak tűnik, ez óránként 2GB írást jelent. Vagy ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#48002) Raymond válasza denesdr (#48001) üzenetére


Raymond
félisten

9TB teljesen normalis az adott hasznalt idonel. A HDS uj es irja hogy a 202-es SMART alapjan 78% de nem tudom sajnos a keprol leolvasni a tobbit telefonon (nem nyitja meg olvashato meretben es nagyitani se lehet rendesen) igy nem latom mi mas van meg ott. Azert nezd meg a Crucial Storage Executive-el is. Vagy ha valaki le tudjak olvasni az adatokat a screenshot-rol az lehet lat valamit ott

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48003) Graphics válasza Raymond (#48002) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kattints/bökj a képre, kiadja nagyban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48004) Raymond válasza Graphics (#48003) üzenetére


Raymond
félisten

Na igy mar latni hogy oka nincs a 78%-nak igy tenyleg a Crucial progival kell megnezni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48005) Graphics válasza Raymond (#48004) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

180TB a TBW-je ennek a modellnek, 9GB-ot írtak rá.

22%-os eséshez kb. 40TB-nyi írásnak kéne lennie.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48006) denesdr válasza Raymond (#48004) üzenetére


denesdr
addikt

Ugyanezeket az értékeket írja a Crucial Storage Executive is.

[ Szerkesztve ]

(#48007) zizidor válasza denesdr (#48006) üzenetére


zizidor
senior tag

A SMART adatok szerint (173-as és 202-es) ezt állítja magáról sz SSD.
Írásmennyiség alapján 95% jön ki, van viszont 10 reallokált szektor is.
Bocs, rossz oszlopot néztem, az csak a küszöbérték...

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48008) denesdr válasza Graphics (#48005) üzenetére


denesdr
addikt

Ha ebben az arányban romlik tovább, akkor kb 40TB írásnál 0% lesz a drive. :U :)

(#48009) Raymond válasza denesdr (#48006) üzenetére


Raymond
félisten

Es ugyanugy nevezi meg a SMART kodokat? Az is global 78%-osnak irja az SSS-t. Ha igen akkor erdemes a Crucial-nal rakerdezni mert lehet gariztatas lesz a vege. A tobbi ertek szerint semmi baja ezert erdemes a gyarto velemenyet kikerni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48010) denesdr válasza Raymond (#48009) üzenetére


denesdr
addikt

Igen, ugyanígy nevezi a kódokat ahogy látom. Köszi, lehet írok akkor a gyártónak(?)!

(#48011) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mindig beszámolok, ha kerül hozzám valami csemege, igaz ez új korában populáris termék volt:

Kingston SSDNow V300
60GB Kétféle batchből.

Az egyik ( 632.F00G) még az első teszteken futott 85gr-os súlyú, a második ( 463.D01G) már csak 55gr-os.

HDS-ben mindkettő súlyánál 58,5gr szerepel, érdekes hogy meg van adva.

Sandforce SF2281, és Toshiba 19nm MLC NAND.

D-s revízió még nehezebb, az F-s a könnyített már.

Az első 5,25TB-nál még 100/100-as.
A második 10TB-nál 100/89-es.

Még nem szedtem szét, mert matricázás alatt vannak a csavarok, csak jól szemlélteti már akkor is, hogy ment a variálás... De lehet csak súlycsökkentés :D

A házuk is eltérő, lehet nem olyan vastag fémből van, illetve hővezető sincs benne.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48012) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Routerre (Asus), illetve Raspberry-re (LibreElec) USB>SATA átalakítóval dugva használt SSD TRIM-funkcióját hogyan lehet megoldani?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48013) King Unique válasza MaCS_70 (#48012) üzenetére


King Unique
titán

Azt (SCSI UNMAP) magának az eszköznek, a SATA-USB adapternek kell támogatnia USB-chip firmware szinten + az operációs rendszernek is, amit desktop Windows és Linux rendszereknél a linkelt leírás szerint lehet tesztelni.
Ha támogatja az eszköz a TRIM (UNMAP) funkciót, attól még egyes Linuxoknál akkor sem feltétlen fog alapjáraton működni, hanem külön tákolást igényelhet (példa).
Ha nem működik a külső SSD-nél a TRIM (UNMAP), attól még megoldható akár egyéb módon is a szabad terület "kinullázása", amiről már volt szó itt a topikban.

(#48014) MDMA


MDMA
tag

Sziasztok!
SSD klónozás ügyében kérdeznék.
Jelenlegi gépemben csak egy m.2 slot van, amiben van egy meghajtó, onnan bootol a Win 10. Ezt a partíciót szeretném klónozni egy új SSD-re (Kingston Fury ;] ), de nem szeretnék emiatt se külső m.2 ssd házat venni 13e Ft-ért, se belső PCI-E kártyát 6e Ft-ért...
Van valami köztes megoldás? Pl két lépésben klónozok úgy, hogy először egy HDD-re majd onnan az új meghatóra? Van ennek kockázata, pl. adatvesztés...stb?

Bocsköszi

(#48015) Doky586 válasza MDMA (#48014) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nemcsak m.2 de usb port is van azon a gépen: [link] akkor lemented usb hdd-re, majd m.2 csere és visszaállítod. (tehát nem klónozod)

[ Szerkesztve ]

(#48016) MDMA válasza Doky586 (#48015) üzenetére


MDMA
tag

Köszi!
Az image fájl készítésen gondolkoztam, de az néha nem szeret visszaállni más meghajtóra mint amiről készült, ezért elvetettem.
(Mármint tudom, hogy nyilván lehet úgy készíteni, hiszen nagyvállalati környezetben ezer gépet installálnak távolból image fájlról, csak én már futottam ezzel lyukra, nyilván hozzánemértés miatt.
De köszi a tippet, ezt a macrium reflect nevűt nem ismertem. Easeus meg Aomei dolgaim vannak a gépen...

Bocsköszi

(#48017) MaCS_70 válasza King Unique (#48013) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Illúzióim nincsenek, tehát azt feltételezem, hogy maga az USD-SATA adapter sem TRIM-képes. (Sajnos nem egészen értem a folyamatot, de örülnék egy olcsó adapternek, ami ezt tudja. Jelenleg 6 adapterem van, amelyek a leírás szerint TRIM/UnMount-képesek, de a két lépcsős parancssori teszt szerint nem hajtódik végre a TRIM.)

Az nem gond, hogy nem automatikus a folyamat, sőt, pár hetente át is dughatom az SSD-ket egy PC-re, csak hülyeséget nem akarok csinálni, úgyhogy inkább megkérdezem. (Én úgy okoskodtam, hogy ha egy SATA SSD-t SATÁ-n csatlakoztatok a PC-hez és Windowson kérek rá egy optimalizálást, akkor végrehajtódik a TRIM, de a minap jól lehülyéztek, mondván, hogy Ext-en a Windows ezt nem csinálja meg.)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48018) MDMA válasza Doky586 (#48015) üzenetére


MDMA
tag

Aaarrh. Megakadtam. A macrium nem látja a jelenlegi ssd-t. Csináltam boot usb-t, el is indult a rendszer rendesen, de a listában csak a hdd-k vannak és az usb, amiről bootoltam. Az m.2-ben lévő eredeti meghajtót nem látja. Gondolom Windowson belül elkeszíthetném a képfájlt, de akkor ugyan így meg lennék akadva, amikor majd visszaállítani akarom.
Mi lehet a gond? Valami bios beállítás?

Bocsköszi

(#48019) King Unique válasza MDMA (#48014) üzenetére


King Unique
titán

Igen van, ez esetben akkor nem klónozni kell, hanem képfájlba menteni és visszaállítani, a téma topikjában ki lett tárgyalva többször is. De akkor az utóbbi esetben is kell +1 HDD / SSD meghajtó, ahova a képfájlt menteni lehet.

"A macrium nem látja a jelenlegi ssd-t."

A téma topikjában - elsődlegesen ott javasolt feltenni az ilyen kérdéseket - épp nemrég volt ilyen eset, ahol az Intel RST illetve a bekapcsolt VMD Controller miatt nem detektálta a Macrium Reflect WinPE / WinRE változata az SSD-t. Vagy megoldható akár a driver hozzáadása is.

[ Szerkesztve ]

(#48020) MDMA válasza MDMA (#48018) üzenetére


MDMA
tag

Ahh, bocs, hogy ide spammelek, de megoldódott. Az AHCI valahogy kikapcsolódott, amikor átállítottam a boot sequence-et, így még a diskpart se látta a drive-ot. :B

Bocsköszi

(#48021) King Unique válasza MaCS_70 (#48017) üzenetére


King Unique
titán

Ha maga a gyártó tünteti fel a TRIM (UNMAP) támogatását a termék weboldalán, akkor annak elvileg működni kell és ez esetben megfelelően tesztelve (kb. 20 másodperc után futtatni a 2. részét, írja is a program) a TrimCheck program szerint is. Bár az továbbra sem derült ki, hogy pontosan (modellszám, termék weboldala) milyen adapterről van szó.
Az Ext2/3/4 fájlrendszereket alapesetben eleve nem támogatják, nem kezelik a Windowsok, olyan fájlrendszernél jó hogy nem működik... Windowsoknál értelemszerűen NTFS-re kellene formázni az SSD-t és úgy futtatni a meghajtóoptimalizálást, tesztelni a TRIM (UNMAP) működését, stb.

[ Szerkesztve ]

(#48022) NPeti89


NPeti89
csendes tag

Sziasztok,
Van egy 250-es Samsung 860 evo SSD-m, ami a kezdetekben szépen működött SATA3-on.
Egyik napról a másikra a gép nem bootol be, a biosba se látszott az SSD. Ekkor átdugtam SATA2-re, csak így ismerte fel a gép (így használom egy jóideje gond nélkül, csak lassabb...). Az alaplapom Asus B85M-G.
Az SSD-t áttettem már másik gépbe (másfajta alaplap), ugyanúgy csak SATA2-be hajlandó működni.
A segítségeteket szeretném kérni, hogy mit lenne érdemes még kipróbálnom, hogy menjen SATA3-ba?
Vagy a másik opció, hogy gariba visszaküldöm (még 1 hónapom van rá az 5 évből)

(#48023) zizidor válasza NPeti89 (#48022) üzenetére


zizidor
senior tag

Egy próbát megér a csatlakozó érintkezőinek a megtisztítása. Az oxidréteg is bekavarhat.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48024) Allihoppa


Allihoppa
aktív tag

Így ünnepnapokon gondoltam, hogy ránézek a szerverünkre és kicsit helyre rakom, megnézem merre hány óra. :) Már lassan két éve jelesen vizsgáznak az alábbi SSD-k, amik 150TBW-ig garanciálisak, máig hibamentesek nem tudom mennyire érdemes aggódni a hátralévő élettartamuk miatt. Természetesen backupok mindig készülnek, mert 3 naposan is behalhat bármi. :)

Amúgy azt nem értem, hogy lehetett rajta 600TB+ írás, mert kb. csak egy egyszerű honlap, sql server és fájl szerver megy róla, nagyon-nagyon sokat ír a RAID10 :D Egyébként a 4-ből 2 SSD-n 0db hibás szektor van. A másikon is, ahol van hiba arra is csak 1db hibásat ír. Az írt adatmennyiség +-0,1%-on belül van mind a 4-nél.

[ Szerkesztve ]

(#48025) Pyttawrx válasza Allihoppa (#48024) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ilyet tettél szerverbe??? Ez nem arra való.

(#48026) Allihoppa válasza Pyttawrx (#48025) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Hát persze, nincs velük gond szerverben sem (értem, hogy nem szerverbe szánták, de elég jól teljesítenek még most is a vizsgán), ahogy a példa is kitűnően mutatja. Mióta beraktam a gépbe az idő 99,9%-ban ment. Céges költözés és némi áramszünet miatt nem volt 100% csak az uptime. Teljesítményben bőven elég igazából és véleményem szerint nem nyújt semmi olyat pl. egy DC450, aminek érezném a hiányát, illetve a Power loss protection nem volt nekem szempont. Tudom, hogy mit kell eladni és mi az ami bizonyos felhasználásra elég. :) A PH! fórum alá nem raknék semmi áron consumer SSD-t, nyilván.

Egyedüli hiba igazából az volt, hogy a Dell gyári HW raid megoldását használtam, ami ugyanúgy terheli az összes SSD-t, és nem fókuszáltan terhel 1-et, szemben Flash alapú tárolókra kitalált RAID megoldásokra, amivel könnyebben megjósolható, hogy feltehetően melyik lesz cserés. :)

Igazából ez nagyon éles bizonyítéka annak, hogy mennyire kell komolyan venni a TBW-t. Bevallom az igazat, hogy most néztem rá először, mennyit írtam rá és annyira meglepődtem, h úgy éreztem megéri megosztani. :D

Egyébként lassan esedékes nálunk a szerver fejlesztés és igazából az újba már nem tenném bele ezeket, pedig nagyon kíváncsi lennék meddig bírnák még, csak nagyon szeretnék egy full NVMe szervert a közeljövőben, bár ott még csak a számolgatásnál tartok.

[ Szerkesztve ]

(#48027) Pyttawrx válasza Allihoppa (#48026) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Várjuk azt a tapasztalatot is ha megvalósul. :)

(#48028) Allihoppa válasza Pyttawrx (#48027) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Majd, ha oda jutok hogy a megfelelő SSD-t kell kiválasztani majd megosztom. :)

(#48029) Allihoppa válasza Allihoppa (#48028) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Most nézem, hogy nem is olyan nagy szám a 4xTBW, német fórumon valaki 9PB-ot írt az ugyanúgy 150TBW-s Samu 850 Pro-ra. :D

(#48030) Doky586 válasza Allihoppa (#48024) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De miért nem detektálja a TRIM-et..?

[ Szerkesztve ]

(#48031) Allihoppa válasza Doky586 (#48030) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Valószínűleg a Dell RAID vezérlője miatt nem detektálja.

[ Szerkesztve ]

(#48032) Allihoppa válasza Allihoppa (#48031) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Közben utánanéztem és be se volt kapcsolva egész végig, valószínű ezért is lett ilyen beteg írt adatmennyiség, mert sehogy sem kellett volna neki 100-120TB-nál többnek lenni a valós használat alapján..

További nyomozás alapján már biztos vagyok benne, hogy mindvégig be se volt kapcsolva, mivel a H330-as "RAID" kártyán, ami valójában HBA keresztül csak passthru módban működik a trim. Hát kicsit keserű de, legalább egy jó teszt volt. :D Bár én rontottam el, hogy erre nem is gondoltam 2020-ban, mert legutóbb még a Win XP korszakba kellett még kézzel bekapcsolni a trimet, meg persze Linuxok alatt..

[ Szerkesztve ]

(#48033) NPeti89 válasza zizidor (#48023) üzenetére


NPeti89
csendes tag

Köszi a tippet, nem gondoltam volna, de az volt a ludas... Pontosabban a kábel belsejében látszott a kék-zöld oxid réteg. Az SSD érintkezője tiszta volt. Kapott új kábelt, és megy is szépen SATA3-ba.

(#48034) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!
A következő kérdésem lenne:
Jelenleg egy öreg i5-2320-al és 8GB rammal szerelt gépet használok. Ebben van egy annak idején 2017 körül újonnan vásárolt 120GB-s Kingston A400-as SSD. Keveset ment, 100/100-as az állapota. Ezt most kis befektetéssel ki tudnám cserélni egy használt 480--as WD Green-re, ami fiatalabb és sokkal nagyobb, de mégis van rajta HDSentinel szerint egy hibás szektor és 100/98-as a kondíciója.

Szerintetek érdemes cserélni?

Azt olvastam, hogy az SSD-k esetén a kondíció nem olyan, mint régen a HDD-k esetén, hogy ha lecsökken akkor egyből kuka, de mégis aggaszt az az egy hibás szektor. HDD esetén is mindig kerültem azokat rendszernek használni amiken hibás szektor van.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#48035) Doky586 válasza gabo9201 (#48034) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

HDS verzió lemaradt a képről...

(#48036) gabo9201 válasza Doky586 (#48035) üzenetére


gabo9201
senior tag

Bocsánat, legfrissebb 6.01 :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#48037) Graphics válasza gabo9201 (#48034) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyugodtan megvenném.

Az A400 amúgy is be fog halni egyszer élete soran.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48038) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akit érdekel esetleg.

Crucial SSD javítása: [link]

Kicsivel komolyabb, mint az én S11 módszerem. ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48039) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Bocsi a noob kérdésért, soksok év után építek gépet ismét, és az m2 technológia teljesen új még :)

Adott egy Giga B365M H alaplap, bele egy 980-as SSD.
Odáig eljutottam, hogy ajánlott rá a hűtőborda. De azt nem tudom, hogy bármilyet vehetek, vagy van valami dolog, amire figyelni kell? (pl jó-e az SSD-re, hozzáér-e az alaplaphoz, stbstb).

Itthonról vagy akár kínából érdemes beszerezni? :)

Üdv,
Attila

(#48040) PROTRON válasza KrAt (#48039) üzenetére


PROTRON
addikt

2-3-4k hufért már kapsz olyat ami elegendő. Pl ez: [link]
Itt igazából nem az a lényeg mint CPU-nál hogy komoly hűtési teljesítmény kell, hanem azt a kevéske keletkező hőnek kell segíteni eltávozni hogy ne ragadjon be, így a lényeg hogy rendesen bordázva legyen. Mert sok alaplap esetében nem kap rendes légáramot az ssd.

Méretben átlag ssd-t választottál így átlag hűtők teljesen jók, persze beszereléskor nézd meg hogy az alsó "ellendarab" ne érjen hozzá semmihez az adott alaplapon.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#48041) zizidor válasza NPeti89 (#48033) üzenetére


zizidor
senior tag

Alattomos dolog. Örülök hogy sikerült ennyivel megoldani.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48042) KrAt válasza PROTRON (#48040) üzenetére


KrAt
veterán

Nem tökéletes a link :)

(#48043) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ha el szeretnék adni egy SSD-t és biztonságosan törölni szeretném a tartalmát, akkor hogyan járjak el?
Az alaplapom BIOS-ában van "secure erase" és "NVME Sanitization" menü.
Elolvastam, hogy melyik mit csinál, de nem tudom eldönteni, hogy melyik eljárást válasszam.
Azt nem tudom, hogy a Sanitization nem degradálja-e az SSD-t.

Köszönöm a segítséget :R.

(#48044) Graphics válasza Jim74 (#48043) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SSD-nél egy Erase all es kész, minitoolban, teleírja 1/0-val és kész.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48045) ubyegon2 válasza Jim74 (#48043) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Secure Erase csak a leképezési táblát törli, de nem törli az összes olyan blokkot, amelyre írtak. A Sanitize azonban törli a leképező táblát, és törli az összes olyan blokkot, amelyre írtak. Így a Secure Erase gyorsabban befejeződik, mint a Sanitize. De nem minden SSD támogatja a Sanitize funkciót. [link]

Ha az adott eszköz támogatja, akkor a sanitizer tűnik erősebbnek blokkszintű törlés miatt!

Plus még ez is jobbnak tűnik:

"According to the NVMe 1.4 specification, "a sanitize operation alters all user data in the NVM subsystem such that recovery of any previous user data from any cache, the non-volatile media, or any Controller Memory Buffer is not possible."
The big difference between Sanitize and Format is that sanitize ensures caches are deleted, and the process starts again after an unexpected power loss. Sanitize also supports a pattern overwrite for a secure erase operation, which is terrible for NAND endurance but can be used with other types of storage and memory classes, or for more certainty that user data cannot be recovered."

[link]

Sehol nincs olyan kitétel, hogy bármely módszer ártana az eszköznek! :N

Nyilván nem akarlak rábeszélni, neked kell tudnod, mennyire sensitívek az eszközön lévő adatok, bőven elegendő lehet az erase is!

[ Szerkesztve ]

(#48046) Allihoppa válasza ubyegon2 (#48045) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ha nagyon szenzitív az infó, akkor csakis az oszlopos fúró, bár gariztatni, eladni elég nehéz utána. :D

[ Szerkesztve ]

(#48047) ubyegon2 válasza Allihoppa (#48046) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Efelől semmi kétség! :D Főleg, hogy már a Samsung, mint gyártó is hasonló tippeket ad már, igaz hibás termékeknél, de a lényeg ugyanaz!

Viszont általad vázolt módszer valóban erősen nehezíti a sikeres eladást. :Y

Így marad a kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

(#48048) Doky586 válasza Jim74 (#48043) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sata SSD tuti nem szerepel az NVME Sanitization menüpontban.
Egyébként a "secure erase" bőven elegendő mindenre. [kép]
Vagy: [link]

(#48049) Jim74 válasza Doky586 (#48048) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen az információkat. :R

(#48050) MaCS_70 válasza Doky586 (#48048) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

Már a secure erase is olyan pusztítást végez az adatokon, ami után brutális számítási kapacitás, felkészültség és szerencse kell egy visszaállításhoz. Hacsak nem aVörös Hadsereg teljes hadműveleti tervgyűjteményét tároltad azon az SSD-n, amiről a vevő is tud, nincs az a vérpistike, aki eséllyel indulna a visszaállításért.

Nem hülyeség az, hogy a védelmi erőfeszítések álljanak arányban a védett értékkel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.