Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#12501) Lenry válasza spanglee001 (#12500) üzenetére


Lenry
félisten

mert a vezérlőelektronika leselejtezte az elfáradt/meghibásodott cellákat.

mit telepítettél újra? és miért?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12502) spanglee001 válasza Lenry (#12501) üzenetére


spanglee001
addikt

Az egész wint, a particiót töröltem\létrehoztam, hátha valamit javul és 8 szektor megjavult :F
És ha hibátlanmnak minősült, akkor miért van hiba :F
a scandisk lefut hiba nélkül, a hddsentinel meg talál 1 hibás szektort :F
csak számomra furcsa ez? eddig 1x volt régen hibás szektoros winyóm egyből cseréltem is. de ez ssd és drága a csere :DDD
firmware frissitéssel elérek valamit? vagy nem tudom valahogy eltüntetni a hibás szektort? nem fog terjedni vagy hibákat okozni?

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#12503) Berci77


Berci77
tag

Sziasztok!

Most üzemeltem be laptopomba az új Adata sx900-as SSD-met. Le is ellenőriztem a működését az ajánlott programokkal. Ellentmondásba ütköztem a TRIM használatát illetőleg:

illetve:

Tehát amíg az ssdok azt mondja, hogy "Driver transmits the TRIM command", az SSDLife szerint "supported, enabled", addig a Sentinel azt mondja, hogy "támogatva, letiltva".

Namostakkorhogyvanez?

(#12504) Qru válasza Berci77 (#12503) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Parancs sorból ellenőrizd, futtatásba írd be hogy "fsutil behavior query disabledeletenotify". Ha 0-át dob akkor az OS küldi a trim parancsot rendben ahogy kell.

#nincsbennetarcsi

(#12505) Berci77 válasza Qru (#12504) üzenetére


Berci77
tag

nulla. köszi. akkor miért írja a sentinel a hülyeséget? amúgy gondolom pont ezért ír 80%-ot a teljesítményre.

(#12506) UdVi86 válasza Fire/SOUL/CD (#12499) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Köszi! Mindjárt jobb lett a helyzet, mostmár majdnem gyári értékeknél van. 482MB/s az 540MB/s ellenében a szekvenciálisnál, de ezt már betudom az AMD chipsetnek. Illetve a QD32 is sokat javult.

(#12507) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Azt olvastam a tudástárban, hogy a hibernálást kapcsoljuk ki, így viszont 30-40 másodpercig tart egy boot Samsung EVO 840-el, ha be van kapcsolva a hibernálás, akkor csak 7-8 másodperc.

Bár csak SATA2-es csatolóm van, de nem kellene gyorsabbnak lennie?

(#12508) Gaabor96


Gaabor96
csendes tag

Sziasztok! :)
Szeretném segítségeteket kérni,hogy milyen SSD-t vegyek.
Hétköznapi használatra lenne, tehát rendszernek, talán néhány programnak.
Ebből kifolyólag 120-128 GB ki is elégíteni ezt az igényt.
Max. 25 ezer Magyar Forintot szánnék rá.
Win. 7 illetve a későbbiekben 8-ashoz.
Asztali géphez, SATAIII csatlakozóval,mely egy Asus F1A75-M LE alaplapon található.
Remélem segítetek, mert ez komoly döntés a részemről és nem akarom magamra illetve az eladóra bízni.
( elnézést a hivatalos szerű megfogalmazásért ) :)

(#12509) Sk8erPeter válasza #54715584 (#12507) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Azt olvastam a tudástárban, hogy a hibernálást kapcsoljuk ki"
Ez egy hülyeség, nem kell kikapcsolni, ha használod. Csak akkor van értelme kikapcsolni, ha amúgy sosem használod, mert akkor csomó tárhelyet lehet vele megspórolni, ha kikapcsolod. Egyébként sok vizet nem zavar, ahogy az írási mennyiség sem, ami emiatt keletkezik, szóval nyugodtan visszakapcsolhatod, ha szükséged van rá.

"ha be van kapcsolva a hibernálás, akkor csak 7-8 másodperc"
Úgy érted, ha hibernálod (NEM pedig altatod!), majd visszakapcsolod a gépet, akkor a hibernálásból nálad ennyi idő alatt válik használhatóvá a gép?

Sk8erPeter

(#12510) Sk8erPeter válasza Gaabor96 (#12508) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az ilyen kérdéseket inkább a "Milyen SSD-t vegyek?" topicban érdemes feltenni. Az ottani összefoglalóban ajánlottak közül bármelyik jó lehet, amelyik neked szimpatikus. Ilyen használatra egy Samsung 840 EVO 120 GB-os (MZ-7TE120BW) is tökéletes lehet. Azért pont ezt említettem, mert úgy tűnik, átlagfelhasználásra mostanság ez a legjobb ár-érték arányú SSD (magyarul olcsó, de jó).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12511) Gaabor96 válasza Sk8erPeter (#12510) üzenetére


Gaabor96
csendes tag

Óh, bocsánat!(azt hittem jó helyre írom) :c
Azért köszönöm, én is ezt nézegettem :)

(#12512) #54715584 válasza Sk8erPeter (#12509) üzenetére


#54715584
törölt tag

""ha be van kapcsolva a hibernálás, akkor csak 7-8 másodperc"
Úgy érted, ha hibernálod (NEM pedig altatod!), majd visszakapcsolod a gépet, akkor a hibernálásból nálad ennyi idő alatt válik használhatóvá a gép?
"

Nem, ha a hibernálás opció be van kapcsolva, akkor 7-8 másodperc. Ha kikapcsolom a hibernálást, akkor 30-40 másodperc.
Hibernálni nem szoktam egyébként, mindig kikapcsolom a gépet.

(#12513) Sk8erPeter válasza #54715584 (#12512) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Windows 8-ról beszélünk? Nem árt hozzátenni, milyen operációs rendszerről van szó.

(#12511) Gaabor96 :
Szívesen.

Sk8erPeter

(#12514) alevan


alevan
őstag

Haverom notija tönkrement, az SSD-t megkaptam belőle (az új notijába alapból van). Micron RealSSD C400, garancia nincs, de legalább ingyen volt. Használva sem volt sokat, 92%-on az élettartama a NAND-oknak.

Ezek az 4kQD32 eredmények mennyire kicsinek számítanak.

Illetve a kérdésem: Windows 8-nál a Fast Startup használja a hyberfil.sys-t?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12515) #54715584 válasza Sk8erPeter (#12513) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, bocsánat, igen, windows 8.1, friss telepítés pont az SSD miatt. A gép konfig az adataimnál, nem mai darab, SATA2 a csatoló.

Közben pedig ezeket az értékeket kaptam:

(#12516) Ice&Lime válasza #54715584 (#12507) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hol van a cikkben olyan, hogy a hibernálást kapcsoljuk ki?
Mert ilyen, így nincs benne, hogy kapcsoljuk ki.
Az információkat nem jó dolog átkölteni, a másik része a dolognak, hogy így másokat sem félrevezetni vele.

[ Szerkesztve ]

(#12517) #54715584 válasza Ice&Lime (#12516) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, az van benne, ha nem használjuk, kapcsoljuk ki :) Mivel nem használom, kikapcsoltam. Nem volt szándékos, egyébként gratula az írásért, sokat segített vásárlás előtt.

Viszont továbbra sem vagyok elégedett. Sok ember azt mondta mekkora változás lesz ez egy HDD-hez képest, hát szerintem a boot idő még mindig sok, a winamp 5mp alatt indul, firefox szintén 3-4mp. Nem sok változást érzek az előző HDD-mhez képest, csak most nem 2 perc a boot idő, hanem 30-40mp.
Szerintem még ahhoz képest is lassú, hogy SATA2 csatolót használok.

Szóval továbbra is kérdés, hogy minden jól működik-e tényleg, vagy esetleg valamit én vagy a Windows 8 csinált rosszul, esetleg tényleg nem érdemes váltani, csak ha SATA3 csatolós az alaplap, mert jelenleg úgy érzem kidobtam a pénzt az ablakon.

Csinálok bármilyen screenshotot, csak segítsen valaki ezt kideríteni :)

(#12518) Ice&Lime válasza #54715584 (#12517) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszönöm.

A firefox az érdekes, tényleg van alapból egy direkt késleltetett indulása, ami kb. 2mp. A többi böngésző viszont egyből indul, tehát ez csak a firefoxra igaz.
Lehet, hogy túl sok program van benne az indulási listában, lehet, hogy kicsit takarítani kellene vagy kivenni párat.
A másik, hogy nekem is lassabb összességében a betöltés (lemérve) 8.1-en, mint 7-en, nem tudom miért, de 7-en notebookon összejött a 9mp is teljes boot az asztalra, de 8.1-gyel ez már nem jön össze, csak a duplájával. Ez szerintem valami más lehet, nem pedig az ssd, mert 7-en gyors volt.

Nekem volt sata 2-es és sata 3-as notebookban is ssd és biztosra állítom, hogy nincs számottevő különbség, ha minden jól be van állítva, nincs feltelepítve minden ez meg az, ja, és persze nekem akkor is win7-en gyorsabb minden, ahogy említettem is, mint 8.1-en valamiért. Lehet a driverek miatt még.

Lehet, ha visszatennéd a win7-et, egyből "jobb", gyorsabb lenne minden. Ha teheted, azért próbáld ki kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

(#12519) #54715584 válasza Ice&Lime (#12518) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi a választ.

Startupban alig van valami (szerintem), azok is késleltetve indulnak el, legalábbis a tálcán később jelennek meg, amikor már bejött az asztal és tudom használni a gépet.

A háttérben nem tudom milyen szolgáltatásokat tölt be, azokat a beállításokat nem változtatom sosem, mert nem tudom melyik mire való, lehet egyébként van benne olyan, ami nem is kellene.

Szerk: Win7-el nem próbáltam még, év elején váltottam az új windowsra, hogy haladjak a korral. :) Lehet érdemes lenne megpróbálni, ha lesz rá időm, addig valahogy megpróbálom kitalálni 8.1 alatt mi tart sokáig.
Nagyon kevés programot használok egyébként, abszolúte nincsen teleszemetelve a gép. :N

[ Szerkesztve ]

(#12520) Doky586 válasza #54715584 (#12517) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, nekem is van egy 1órás filmem DVD-n, és gondoltam az SSD gyorsabb egy DVD-nél és meg tudom ssdről 10 perc alatt nézni a filmet, de csalódtam, ugyanúgy 1óra hosszatt nézhettem mint a régi lemezről, semmi újat nem adott hozzá az SSD.. :DD :DD :DD

(#12521) #54715584 válasza Doky586 (#12520) üzenetére


#54715584
törölt tag

:U Nem segítesz :N

(#12522) Qru válasza #54715584 (#12517) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Több mint 70%-os gyorsulás neked smafu? :F

#nincsbennetarcsi

(#12523) Vakegérke válasza Doky586 (#12520) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kissé fanyar a humorod, de nekem tetszik. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12524) #54715584 válasza Qru (#12522) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem, dehogy. De 3 hónapig vacilláltam, hogy érdemes-e befektetnem egy SSD-be. Millió cikket, hsz-t olvastam, legalább ennyi videót láttam, és mindenki istenítette az SSD-t, hogy mennyire jó és gyors. 6-10 mp egy rendszerbetöltés, a programok klikkre indulnak, minden fantasztikus és szuper. Még a régebbi gépeken is.

De még ezt is elosztottam (pontosabban szoroztam) kettővel, lévén a SATA2 csatolóm miatt, de jelen pillanatban csak annyi előnyt szerzett az SSD, hogy harmadannyi idő a boot, más nem nagyon változott.

De ha azt mondjátok, hogy ez a normális, akkor elfogadom azt is, csak nem erre számítottam és akkor kár volt megvenni. :(

(#12525) Qru válasza #54715584 (#12524) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem jó cikket olvastál... 6-10 sec alatt nincs boot még sata3-on sem:

mod:

Egyébként a rapid módot kapcsold be az gyorsít rajta kicsit még.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12526) Ice&Lime válasza #54715584 (#12519) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mik azok az aláiratlan programok a listában?
Egyébként még a vir. irtó is lassíthat ezen felül, meg a többi.
Majd próbáld ki tényleg a 7-tel is, és ha azzal gyors lesz, akkor a 8-cal van valami lassulás.

[ Szerkesztve ]

(#12527) #54715584 válasza Qru (#12525) üzenetére


#54715584
törölt tag

Rapi mód be van kapcsolva :K

Ha ezek a reális értékek, akkor az enyém a 30 mp-el megfelelően működik. Viszont akkor SATA2-n és régebbi gépen nem éri meg váltani SSD-re sajnos :(

(#12526) jakos73 Az a 2 task a Creative hangkártyámhoz tartozik. Ha a hivatalos driver van fent, ugyanígy aláíratlan, de nem szoktam feltenni, mert a windows mindig felismeri és csak SPDIF-et használok.
Ezeket nem lőttem még ki, nem is tudom kellenek-e egyáltalán? :F

(#12528) Ice&Lime válasza #54715584 (#12527) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Hát, próbáld ki.

(#12529) ffodi válasza #54715584 (#12524) üzenetére


ffodi
veterán

A Win 8 és 8.1 "hírhedten" lassan bootol a Win 7-hez képes, nem feltétlen a te készülékedben van a probléma. A Win 8 megjelenésekor azzal reklámozták, hogy milyen gyors, a valóság sajna nem ez. Egy esetben tudja hozni kb. a Win 7 szintjét bootidőben, ha a gyors boot aktív a Windowsban (tehát a hibernálás is). Ez csak kikapcsolás, majd hidegindítást követően tudja produkálni, viszont pl. újraindítás esetén nem. Itt lehetnek 2x-es szorzók a bootidőben!

A másik dolog, hogy mennyi RAM-od van, hány USB eszköz, hány monitor, stb. lóg a gépeden, mert ezek is rendesen befolyásolni tudják az indítási időt. (32 GB RAM esetén a bootidő 4-8 sec-el is romolhat pl. 8GB-hoz képest a tapasztalataim alapján, Win 8 esetében.......)

Saját példa:

Win 7 bootidő (windows töltés megjelenésétől számítva az asztal megjelenéséig): 6-8 sec
Win 8.1 Update bootidő gyorsboot nélkül (windows töltés megjelenésétől számítva az asztal megjelenéséig): 15-20 sec
Win 8.1 Update bootidő gyors boot-tal (windows töltés megjelenésétől számítva az asztal megjelenéséig): 6-10 sec

Mindez ugyan azon a PC-n. (HyperXSSD RAID0, 32GB RAM, 4930k, sok-sok periféria.....)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12530) Ice&Lime válasza ffodi (#12529) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a hozzászólásodat, akkor már nem véletlenül nekem is a duplája.
(Notebook: 7-en 9mp, 8.1-en 16mp).

[ Szerkesztve ]

(#12531) #54715584 válasza Ice&Lime (#12528) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kivettem :) Most 26 mp az asztalig és a winamp is gyorsabban indul. FF is, ami fura.

Csináltam egy bootracer mérést is, de nem tiszta, hogy most 19 vagy 72?

(#12529) ffodi
Alig van eszköz, 1 bill, egy egér, 1 monitor, 1 TV, de a ram az csak 4 giga

Gyors boot beállítást hol találom?

Win7-el még nem próbáltam, kezdek hajlani affelé, hogy újra visszategyem. Bár azt nem tudom, a programok indulása mennyivel lesz másabb, de gondolom akkor azok is gyorsabbak lehetnek.

(#12532) ffodi válasza #54715584 (#12531) üzenetére


ffodi
veterán

Vezérlőpult -> Energiagazdálkodás -> A főkapcsoló funkciójának megadása (bal oldalt fenn) -> Leállítási opciók (ha szürke, akkor a megnyitott oldalon fent: " A jelenlegi......."-ra kattints)

Ha itt nincs bepipálva a hibernálás opció az nem gond, attól még működhet a gyors boot.

Ha már felállt a rendszer, akkor valószínűleg nem lenne érezhető sebességbeli különbség 7 és 8.1 között. :)

Szerk.: A kép tanúsága szerint a teljes (Win) bootidő 19+72 = 91 sec.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12533) #54715584 válasza ffodi (#12532) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hmm, az asztal már 25-26 mp után használható, a vírusirtó és a féregirtó tényleg később töltődik be, de ettől még tudom használni a gépet rögtön utána, hogy megjelenik az asztal.

Akkor elvileg minden rendben működik ezek szerint.

Ezt látom az energiabeállításoknál:

(#12534) ffodi válasza #54715584 (#12533) üzenetére


ffodi
veterán

Azért nem látod, mert előzőleg kikapcsoltad a hibernálást.

Admin parancssorba: powercfg /hibernate on

Ha megvan, akkor gép restart és látnod kell. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12535) #54715584 válasza ffodi (#12534) üzenetére


#54715584
törölt tag

Áááh, okés :)

Köszi a segítséget mindenkinek :R

(#12536) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#12518) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A firefox az érdekes, tényleg van alapból egy direkt késleltetett indulása, ami kb. 2mp."
:F Ez így elég félreérthetően hangzik. Dehogy van "DIREKT" késleltetett indulása... Nyilvánvalóan ilyenkor a háttérben töltődik, először ellenőrzésre kerülnek az extensionök (pl. frissülnek), aztán még ki tudja, mi mindent ellenőriz, de nem szándékosan késleltetik a GUI-t. Ettől függetlenül számomra például pont a vánszorgás nem tetszik Firefoxban.

Sk8erPeter

(#12537) Sk8erPeter válasza #54715584 (#12515) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pont azért kérdeztem, hogy Windows 8-ról van-e szó, mert ott alapértelmezetten kicsit másképp működik a leállítás és betöltés, mint a korábbi Windows-oknál: hybrid shutdown a módszer, amivel leáll, aminek lényege, hogy a user session valóban leáll, de a kernel session csak hibernálódik. (A többi részlet itt egész értelmesen van leírva.) Ha kikapcsolod a hibernálást, nyilván ez "rendes" leállítást eredményez.

Egyébként nekem meglehetősen nagy csalódás volt a Windows 8 (és 8.1) úgy általában (nem véletlenül maradtam a 7-esnél, és azzal elégedett is vagyok), régi gépre meg egyáltalán nem is ajánlanám édesanyám relatíve régi gépéből kiindulva. A 8-as borzalmas volt, amint visszaraktam a 7-est, ténylegesen használhatóvá vált a gép. Szóval én is azt mondanám, amit jakos73, hogy inkább próbálj downgrade-elni 7-esre.

(#12527) : szerintem ezek a folyamatok sok vizet nem zavarnak. De ha tényleg csak a kikapcsolásuktól ezt a javulást érzékelted, az igen meglepő.

(#12529) ffodi :
Kicsit nehéz elhinni, hogy egy "bejáratott" Windows-nál, még SSD birtokában is a gép bekapcsolásától az asztal megjelenéséig, a szoftverek TÉNYLEGES használhatóvá válásáig mindössze 6-8 másodperc telik el. Videó? :)

(#12532) ffodi :
"Ha már felállt a rendszer, akkor valószínűleg nem lenne érezhető sebességbeli különbség 7 és 8.1 között. :)"
Hát pedig de, nagy különbség lehet. Engem aztán abszolút nem a bootidő érdekel (sosem értem, sokan miért csak ez alapján mérnek egy SSD-t), hanem pont az, ahogyan egy rendszert használni lehet. Mutter gépén ezért került vissza a 8.1 helyett a 7-es, mert menetközben idegesítően vánszorgós volt. 7-esnél kissé jobb az élmény.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12538) #54715584 válasza Sk8erPeter (#12537) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm neked is :K

Egyre jobban hajlok egy Win7 felé. Régebben nekem sem tetszett a 8-as win, de haladni akartam a korral, így aztán ez lett belőle, időközben meg hozzászoktam, nem volt bajom vele.

Viszont telepítéshez lenne kérdésem.
HDD-nél is mindig azt csináltam, hogy töröltem a partíciót, nem formáztam, hanem indítottam a telepítést és közben a windows megcsinálta magának.

SSD-nél is van formázás? Elég ha törlöm a partíciókat és a win majd a többi elrendezi magának?

(#12539) UdVi86 válasza #54715584 (#12531) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Nálam ilyen a boot idő (Win 8.1 Update)

Nálad az a 72s elég magas, lehet pár services szolgáltatás indítását letiltanám.

Anno én is visszaálltam Win7-re, de most kapott a 8 egy újabb esélyt. A Win7 bootra sem volt panaszom amúgy még az OCZ Agilityn, ami hagyjuk meg gyengébb a Samsung 840 Evo-tól.

[ Szerkesztve ]

(#12540) #54715584 válasza UdVi86 (#12539) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem tudom mit lehet letiltani :(

(#12541) Sk8erPeter válasza #54715584 (#12538) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"SSD-nél is van formázás? Elég ha törlöm a partíciókat és a win majd a többi elrendezi magának?"
Van formázás SSD-nél is. Itt mondjuk a lassú formázás természetesen tökéletesen értelmetlen (HDD-nél lehet haszna).
Persze, bőven jó, alapértelmezetten, főleg korábbi partíciók hiányában a Windows létre fog hozni egy külön bootpartíciót, meg egy rendszerpartíciót. DE ne felejtsd el menteni a fontos adataidat! (Ez csak ilyen szokásos kitétel, mindig kötelező hozzátenni. :DDD) Meg ha van rajta egyéb háttértár, akkor azt a telepítés idejéig húzd le.

Ja, amúgy azt a korábbiban elfelejtettem hozzátenni, hogy mutter régi gépében is SSD van, és úgy volt lassúcska nála a 8.1, ami miatt visszaraktam a 7-est. (Csak azért érdekes, mert nyilván így jó az összehasonlítás, hogy nem egy HDD a szűk keresztmetszet.)

Szerk.: amúgy kíváncsi lennék, ez a Webroot SecureAnywhere mennyit tesz hozzá a lassuláshoz. Sosem használtam, így nem tudom, az milyen hatást gyakorol a teljesítményre, sok vírusirtó tényleg visszafogja.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12542) UdVi86 válasza #54715584 (#12540) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Esetleg pár Update szolgáltatást (Apple, Adobe stb.). Meg esetleg olyan program, ami nem szükséges hogy induljon a rendszerrel, mert úgyis te indítod el.

(#12543) #54715584 válasza Sk8erPeter (#12541) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerencsére a többi adatom HDD-n van, amiket lehúztam telepítéskor, így nem veszik el semmi :N (Majd a kezemet verem le megint 6 helyen, mire mindent visszadugdosok :D )
Ezt az SSD-t is csak a rendszernek vettem :K

Szerk: Nem tudom mennyire lassíthat a Webroot, de meg tudom nézni. :K

(#12542) UdVi86 Ezek le vannak tiltva :K A futó szolgáltatások nem tiszták.

[ Szerkesztve ]

(#12544) UdVi86 válasza #54715584 (#12543) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Ezekre gondoltam.

(#12545) #54715584 válasza Sk8erPeter (#12541) üzenetére


#54715584
törölt tag

Uninstalláltam a Webroot-ot. Újraindítottam, és megint betöltődött. Uninstalláltam még egyszer, tiltottam a startupban is. Majd megint betöltődött újra. Szóval ezt most nem tudom megmondani, mennyit vesz el.
De szerintem felrakok egy hetest, megnézem úgy mit tud a gép :)

(#12546) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#12536) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor nem tudom miért nem javították ezt ki még mindig, pedig már 31-es verzió van.
Csak a többihez képest érdekes, mert a többi gyorsabban betöltődik, ez meg valahogy nem képes.
Persze most nem az a 1-2mp számít, de akkor is, a többihez képest.
Emellett néha laggol is, már régóta, ezt sem tudom miért nem javítják ki.

(#12547) Sk8erPeter: nekem is a régi kedvenc, csak ezek az apró dolgok kicsit elszomorítóak.

[ Szerkesztve ]

(#12547) Sk8erPeter válasza #54715584 (#12543) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Szerencsére a többi adatom HDD-n van, amiket lehúztam telepítéskor, így nem veszik el semmi"
Azért arra figyelj, hogy a felhasználóhoz kötődő My Documents, My Videos, stb. mappák alapértelmezetten a rendszerpartíción (C:\Users\<felhasználóneved>) tárolódnak! Ezeket én mondjuk át szoktam helyezni a HDD-re (jobb klikk a mappán, Properties > Location > Move...).

(#12546) jakos73 :
Jaja, ez engem is zavar, mondjuk sajnos nem csak a betöltődés vánszorgós, hanem úgy általában a böngészési élményt találom annak (pl. akár egy új fül nyitása Ctrl+T-vel is lassabbnak érződik, mint pl. Chrome-ban vagy Operában), én ezért nem használom, pedig alapvetően a képességei miatt nem lenne rossz böngésző.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12548) #54715584 válasza Sk8erPeter (#12547) üzenetére


#54715584
törölt tag

A My Documents mappákat csak néhány screenshotra szoktam használni, ha gyorsan kell valami. Köszi a figyelmeztetést azért. Néhány baklövés után megtanultam, hogy nézzek át mindent :D

FF-hez: nekem az RSS olvasója pótolhatatlan, ezért bármennyire is bajos néha, azt használom :)

(#12549) ffodi válasza Sk8erPeter (#12537) üzenetére


ffodi
veterán

Ha figyelmesen elolvasod amit írtam, akkor nem a bekapcsolástól, hanem a Win töltésének elkezdésétől (tehát a POST után) írtam a 6-8 sec-et. Amint megjelenik az asztal, használható bármi. (na jó még 1-2 sec plusz előfordulhat néha)

Ha van elég erőforrás/teljesítmény, akkor ez nem gond.

Videót max 8.1-ról tudnék prezentálni jelenleg (vagy friss win 7-ről), de előbbiben a hibrid boot torzíthatja az eredményt.......

Kellően erős gépeknél nincs különbség 8.1 és 7 között, ha már betöltődött a rendszer. Betegágyak (értsd régi és lassú) esetén lehet különbség, viszont ezeknél még mindig érdemesebb XP-t használni (vagy nagyon lebutított 7-et), annak ellenére, hogy már hivatalosan nem támogatott.......én legalábbis ezt tapasztaltam a vizsgált n+1 darab gépnél. :)

Egyébként ha már előkerült a Windowsos téma, akkor nekem is csalódás a Win 8-as sorozat, hiába, beigazolódni látszik, hogy minden második Windows kiadás ér valamit. :))

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12550) bobalazs válasza #54715584 (#12540) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg futtatásba megadod hogy msconfig, és az indítómenüben szolgáltatásoknál - microsoft szolgáltatások elrejtése, és kikapcsolod ami maradt. Az indítót is nézd át milyen program maradt ami géppel indul.
Esetleg így faraghatsz boot időből, de nem vagyok benne biztos. Nem rossz idő a tiéd, enyém is hasonló.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.