Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#20001) Franklin válasza Franklin (#19916) üzenetére


Franklin
addikt

Na megoldódott, az új CDM már a helyes értéket mérte:

(#20002) kenwood


kenwood
veterán

Ez igy rendben van ?
miert szerepel tobb helyen is a sata 2 ?
Friss win,sata 3 portra kotve.
Elozo os es alaplap a 2.-4 mezoig 100alatti ertekeket mert,volt,ami a 10et sem erte el. (mondjuk azt egy 120 samsungrol lett klonozva,ez teljersen szuz)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#20003) lajxko


lajxko
tag

Win 8 + SSD kombóval ajánlom mindenkinek a következő beállítást:
win8startupdelay0

[ Szerkesztve ]

(#20004) varmi2 válasza kenwood (#20002) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mert valószínűleg a sata2 porba van csatlakoztatva az ssd. A sebesség is ezt mutatja. A két fehér sata port a sata3 sebességű, a két fekete az csak sata2.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20005) kenwood válasza varmi2 (#20004) üzenetére


kenwood
veterán

Koszonom.
Esetleg valaki olyan is tudna valaszolni,aki a teljes kerdest elolvasta ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#20006) konyi79


konyi79
addikt

Le kellett cserélem a meghajtót a gépben, a 120-as 840 helyére került egy 256-os 850pro. Viszont a mért sebességekben van ahol jelentősen elmarad a régitől, meg amit itt látok értékeket attól is. Pont 4k írás olvasás esetén marad el, ami elvileg ugye a lényeges adat. Szerintetek mi lehet az oka?

A hibernálást kikapcsoltam elvileg, miért hibát ír ki?

Köszi!

(#20007) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Érdemes Samsung 830 60gb-ról átteni a win10-et, Samsung 850 evo 250gb-ra?

(#20009) Emperor_ válasza konyi79 (#20006) üzenetére


Emperor_
addikt

CDM verziok maskeppen mernek. Ellenorizd a verziot!

Beallitasok jok.

Hipotezisem szerint az ssdok w10 eseten nem tud olvasni valamit. Fire.soul.cd ha erre jar tud errol bovebben irni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#20010) Emperor_ válasza kenwood (#20002) üzenetére


Emperor_
addikt

Ertekek jok.
Ssdok nem teved. Sata kettes porton van. Nezd meg cdi.vel ha nem hiszel neki:-)!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#20011) radi8tor válasza szepsy (#20007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok gyorsulást ne várj tőle. Ha kevés a hely, akkor érdemes áttenni.

⭐ Stella

(#20012) szepsy válasza radi8tor (#20011) üzenetére


szepsy
senior tag

Hát ja 60-ason csak win10 a 250 meg lehet tele lessz

(#20013) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Mi a különbség az IDE mód és AHCI mód között? Windows 10 AHCI módban működött majd az alaplapom Bios-át frissítettem 1101-ről 1505-re. Azóta Csak IDE módban képes elindulni a rendszer. Hiába állítom vissza AHCI módra.

[ Szerkesztve ]

(#20014) konyi79 válasza Emperor_ (#20009) üzenetére


konyi79
addikt

Köszi!

(#20015) 4264adam


4264adam
veterán

Sikerült megoldani az AHCI IDE problámát. Egy belakott Intel 320 80GB-nál ezek jó eredmények?
Sata 3 1.-re kötve az SSD

(#20016) radi8tor válasza 4264adam (#20015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ez az SSD ennyit tud.

⭐ Stella

(#20017) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv,
120 gb-os hyperx fury ssd-m van. win 8.1 x64 volt rajta, minden hibátlan volt. Van egy windows 10-em pen driveon. Ki akartam kapcsolni a gépet h újraindtihassam, de frissiteni akart ezért kikapcsoltam a tápot, hogy minél gyorsabban kipróbálhassam az új wint. Biosban átállitottam, hogy a pen driveról bootoljon, de pár mp után kiirta h a számitógép problémát észlelt, ezért újraindul.összegyűjtünk néhány hibainformációt...
aztán újraindul majd ugyanez... cache manager a hibaüzenet. Ha van a gépben egy másik vinyo amin van win, és arról bootolok, akkor elindul de nem látja ezt a ssd-t.. Van valami mód h formázzam, vagy gari? :(
köszi

(#20018) Ice&Lime válasza Ochocinco46 (#20017) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha se a bios nem észleli, se usb-n keresztül egyáltalán, akkor gari. Egyébként van ilyen, hogy egyik pillanatról a másikra kimúlik.

[ Szerkesztve ]

(#20019) Ochocinco46 válasza Ice&Lime (#20018) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

120 gb-os hyperx fury ssd
A bios látja, ezért nem értem. próbáltam másik gépben is ha rákötöm, és erről akarok bootolni, akkor a fentebb említett hibaüzenet jön be és újraindul folyamatosan ezzel. Ha egy másik, a gépben lévő vinyóról bootolok, akkor meg nem látja ezt az ssd-t a win. Ha egy windows-os pen driveot berakok a gépbe, amiben csak ez az ssd van és a pen driveról akarok bootolni, szóval mintha csak egy sima win reinstall-t akarnék, akkor sem enged tovább hanem folyamatosan újraindul. Ezért gondoltam, hogy valami olyan kéne, hogy fullra leformázom az ssd-t mert a bios látja, csak ezt nem tudom hogy tehetném meg.

(#20020) pjen válasza Ochocinco46 (#20019) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg egy live linux,hátha.

(#20021) Ice&Lime válasza Ochocinco46 (#20019) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Két lehetőséget tudok javasolni. Az egyik, hogy usb-n keresztül rádugod a gépre az ssd-t és megpróbálod külső meghajtóként formázni. A másik az, hogy a win. telepítővel (lehet az dvd vagy pendrive) még az elején mielőtt telepítenél, kiválasztod a számítógép javítását (repair your computer) és ott elindítod a cmd, hogy parancssorban töröld a meghajtót. Ha elindítottad a cmd-t, akkor be kell írni, hogy diskpart és enter, majd kiválasztani a törölni kívánt meghajtót (select disk ?) és enter, amint jelzi, hogy kiválasztva, utána kiadni a clean parancsot, hogy törölje. Azt tudnod kell, hogy mindent ami rajta van törölni fog. Kerestem hozzá egy szép, részletes leírást. Ennyit tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#20022) Ochocinco46 válasza pjen (#20020) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

délután hazaérek és megpróbálom.

(#20021) jakos73

az első opcióhoz gondolom kéne egy sata-usb kábel, amim nincs. A másodiknál pedig, amint írtam, ha be van kötve az ssd, akkor hiába próbálok bootolni a friss win-es pen driveról, nem jutok el addig, hogy kiválasszam a repair computer-t mivel előtte még kiírja azt a hibakeresős szöveget és újraindul. Ha hazaértek, megpróbálom azért.
köszönöm szépen a tanácsokat!

(úgy tűnik nem vagyok szerencsés háttértár vásárlásban. hdd-ből is kifogtam egy gyári hibásat, pedig a wd elvileg megbízható márka), most meg ez:)

(#20023) Ice&Lime válasza Ochocinco46 (#20022) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egy olyan kábel mindig jó, ha van otthon kéznél, szerintem szerezz be egyet, vagy akár egy külső rack-et, hasznos lesz még az a későbbiekben.

(#20024) Casanova*


Casanova*
veterán

srácok, a defragot érdemes kikapcsolni vagy alapállapoton hagyjam? win10-en.... olvasok minden félét, hogy ne kapcsoljuk, mégis kapcsoljuk ki, mert árt az ssd-nek. :F

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#20025) radi8tor válasza Casanova* (#20024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Windows nem fogja töredezettségmentesíteni az SSD-t alaphelyzetben.
Vagy milyen kikapcsolásra gondolsz?

⭐ Stella

(#20026) Casanova* válasza radi8tor (#20025) üzenetére


Casanova*
veterán

win defrag atz sdd-t nem töredezett mentesíti,hanem trimeli. vagy nem tudom mit csinál.. [link] nos akkor defragot,előtöltést érdemes kikapcsolni? :DD ki hogy van vele? :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#20027) radi8tor válasza Casanova* (#20026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nalátod, ez nem töredezettségmentesítés. Gyakorlatilag ez nem tesz semmi rosszat vele, ellenben nincs is rá szükség, ha AHCI-ben üzemel a meghajtó.

⭐ Stella

(#20028) Casanova* válasza radi8tor (#20027) üzenetére


Casanova*
veterán

értem köszi! hagyom offolva. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#20029) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok!

Van valakinek SSD garancia ügyintézésben tapasztalata?

Adott:

Adata SX300 120 GB mSata SSD
Vásárolt: 2012.10.02. (Ipon)
Gyártói oldal szerint garanciális: 2015.09.30.

Valószínűleg hibás (napokban megbizonyosodom róla). Mire számítsak az ügyintézés során?

Köszi,
Mottie

Be Victorious!

(#20030) Franklin válasza Mottie (#20029) üzenetére


Franklin
addikt

Ezt szerintem inkább itt kérdezd meg.

(#20031) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Most beüzemelt Samsung 850 EVO 250GB adatai, beállítások. Rendben van minden vagy valamit állítsak még?
A Samsung Magician-ben kell/érdemes vmit reszelni?


[ Szerkesztve ]

(#20032) Ice&Lime válasza zolikaDB (#20031) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jó ez így, nem kell vele csinálnod semmit.
(Ha nem használod a hibernálást, akkor letilthatod).

(#20033) Mottie válasza Franklin (#20030) üzenetére


Mottie
őstag

Megtettem. Arra tudnátok tippet mondani, hogy hogyan bizonyosodhatnék meg arról, hogy ssd hiba?

Tünet: Win 8.1 nagyon lassú (30-40 mp) a bejelentkezes (a bekapcs szokásosan gyors) , majd ujabb 20-30 mp mulva teljesen lefagy a gép.

Be Victorious!

(#20034) pjen válasza Mottie (#20033) üzenetére


pjen
félisten

Ha van lehetôséged tedd át az SSD t egy másik gépbe próbaképpen.Milió baja lehet az SSD n kívül is.

(#20035) Ice&Lime válasza Mottie (#20033) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nézz rá a legújabb hdsentinel-lel, ssdok-kal és csinálj egy mérési tesztet cdm programmal 0fill-beállítással.

(#20036) zsoca29


zsoca29
tag

Üdv!
Vettem ssd felraktam rá a rendszert és néztem Sentinellel az állapotot.
De a kondícióra 89% írt.
Mért lehet??????

(#20037) varmi2 válasza zsoca29 (#20036) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mutass egy ssdok képet, és utána tudunk segíteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20038) zsoca29


zsoca29
tag

(#20039) zsoca29


zsoca29
tag

(#20040) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

OCZ Vector 150 SSD a rendszerlemezem. Mi lehet a magyarázata annak, hogy a Hard Disk Sentinel nem ad róla hőmérséklet információt? A Kingston SSD meghajtóval szemben a sávdiagram üres képet mutat!

Köszönöm a segítséget: Dzsozi56

[ Szerkesztve ]

(#20041) Ice&Lime válasza Dzsozi56 (#20040) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Vannak típusok, amik nem jeleznek ki hőm. értéket.

(#20042) varmi2 válasza zsoca29 (#20039) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jobb lenne egy ssdok kép.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20043) Mottie válasza Ice&Lime (#20035) üzenetére


Mottie
őstag

Sajnos mSata-s, nincs másik olyan gépünk.
Tesztet sem tudok futtatnu, mert elobb lefagy teljesen a rendszer, mint hogy bármilyen programot elindíthatnék. Esetleg az működhet, ha a hdd helyére beteszek egy működő rendszeres SSD-t? Az látni fogja az mSata-t mellette?

Be Victorious!

(#20044) Ice&Lime válasza Mottie (#20043) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Vagy az, vagy msata sata kábel illetve msata usb rack, vagy gari-hátha.

(#20045) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!

Egy Kingston HyperX 3K 120GB (SH103S3/120G) SSD vásárlása előtt állok. A vezérlője egy SandForce SF-2281-es kontroller. Ez alapján ha jól értelmezem, akkor nincs védelem áramkimaradás esetén. Ez mivel jár, amennyiben bekövetkezik az áramkimaradás és éppen írok (vagy nem írok) a meghajtóra? Tönkremegy / tönkremehet, vagy csak szimplán sztornózva lesz a következő indításnál a befejezetlen fájl, amit elkezdtem írni rá?

(#20046) Ice&Lime válasza ViSAS (#20045) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az áramkimaradás nem tesz jót az ssd-nek sem, talán párat azért kibír. A túlfesz védett elosztó illetve szünetmentes táp segítsége az egész pc minden alkatrészének, így az ssd-nek is és az adatoknak is, főleg, hogy egyre több a viharos idő is.

(#20047) Doky586 válasza ViSAS (#20045) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem inkább az tűnt fel h a Min OverProvisioning a gyártó szerint 0% azaz nyugodtan tele lehet koppig írni, még az összefoglaló szerinti 5%-ot se muszáj üresen hagyni.

500/500-as sebeséget a 120-as nem éri el - csak a 256GB-os v nagyobb verzió.
Vezérlője tömörítős, azaz csak 0fill adatoknál hozza e sebességet, véletlenszerű adatoknál csak ~felét.

(#20048) Ciccuka válasza zolikaDB (#20031) üzenetére


Ciccuka
veterán

SuperFetch-t érdemes kikapcsolni

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20049) Ice&Lime válasza Ciccuka (#20048) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, azt is ki lehet, de egy ilyen kaliberű ssd-nél már nincs jelentősége.

(#20050) ViSAS válasza Ice&Lime (#20046) üzenetére


ViSAS
senior tag

Egyértelmű, de szünetmentes tápra jelenleg nincs keretem. :( Mindenesetre sztornózva lesz a következő indításnál a befejezetlen fájl, amit elkezdtem írni rá, vagy ott marad befejezetlenül? Vagy ez kontrollerenként eltérő?

(#20047) Doky586: Igen, azon én is meglepődtem. A nagy kérdés tehát már csak az, hogy vajon adjak a kontroller gyártó specifikációira, vagy az SSD-k alapvető működési elvét tartsam szem előtt, miszerint mindig hagyjunk minimum ~10% szabad helyet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.