Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) eeXaa válasza cyberkind (#61500) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem nehéz kitalálni..

(#61502) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nocsak, az öregek trollkodni is tudnak? :D

All→M8

(#61503) cyberkind válasza eeXaa (#61501) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem igen mert zseniális egy film, az első minőségi Lego film.

Paranormal Cocktivity

(#61504) cyberkind


cyberkind
félisten

Birdman és az operatőri munka. :))

Paranormal Cocktivity

(#61505) eeXaa


eeXaa
addikt

...ezt is a budapestnek adtam volna..

(#61506) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Felicity Jones és Chris Pratt a hukacsakára vonul be. Az mi? :D

All→M8

(#61507) cyberkind


cyberkind
félisten

Na jóvan, az eredeti zenét nem a Lego vitte, ez botrány.

Paranormal Cocktivity

(#61508) cyberkind


cyberkind
félisten

Hans Zimmer dicapriozott. :U

Ahogy annak a rendje, legjobb forgatókönyv a Birdman. :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#61509) eeXaa válasza cyberkind (#61508) üzenetére


eeXaa
addikt

a semmi sztorit filmre vinni tényleg nagy szám volt.. :K

[ Szerkesztve ]

(#61510) Rica


Rica
senior tag

Nalam sajnos egyik live stream sem mukodik (meloban). Olvasok. Meg van a legjobb rendezo is. Alejandro González Iñárritu. Eddig eleg jol all a Birdman. Mindjart jon a lenyeg.
Es meg van a legjobb ferfi foszereplo is. No surprise.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#61511) Rica


Rica
senior tag

A noknel sincs meglepi. Eddig kb korrektek az oregek, remelem nem cseszik el a veget a Boyhood-dal.
Es nem krtak el! :C

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#61512) eeXaa


eeXaa
addikt

..enyit az oszkárról... birdman :O :W :(
...a legtöbbet így is a budapest kapta:)

[ Szerkesztve ]

(#61513) cyberkind


cyberkind
félisten

Birdman mint a legjobb film. :K :))

A tavalyi volt szégyen nem ez.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#61514) Jhonny06 válasza callmeakos (#61477) üzenetére


Jhonny06
veterán

Huh de hülyén néz ki szegény rövid hajjal..

(#61515) emiki6 válasza eeXaa (#61512) üzenetére


emiki6
veterán

Ezt már előre éreztem, pedig csak keveset tudok róla, nem láttam. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61516) KisTücsök válasza cyberkind (#61513) üzenetére


KisTücsök
addikt

Lehet meg kéne már néznem. :D
___

Volt 2-3 jó poén, meg az élő legos dal. Legközelebb inkább alszom.

(#61517) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez egy jó Oscar volt! Sok jó Filmel. Én legjobb filmnek a Whiplash-t gondoltam. De a Birdmannek is nagyon örülök. Boyhood volt az Oscar vesztese.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61518) fateless válasza HuMarc (#61462) üzenetére


fateless
veterán

Igen jobban tetszett.
Míg a Lego movie-t mikor megnéztük, akkor néhányszor felnevettünk, aztán két nap múlva már semmire nem emlékeztünk a filmből (kivéve az őrületbe kergető zenére), addig a Boxtrolls megtekintése sokkal inkább lekötött, és máig úgy gondolok vissza rá hogy sok emlék visszajön a filmből, valamint több tartalmat adott számomra. Míg a Lego movie esetén nincs olyan vágyam, hogy újra nézzem valamikor, a kis trollokat egy éven belül biztosan megint megnézem.
Nem gond, ha neked nem tetszett, de számomra nem csak jobb film volt, de többet is ad és nagyobb értéket képvisel a Lego movie-nál, amit pedig nagyon vártunk.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61519) callmeakos válasza Jhonny06 (#61514) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát nem vált előnyére az biztos. De basszus, ez a nő nem rég szült, és így néz ki. Azért ez nem semmi...

(#61517) .LnB
Egyik legjobb Oscar amit valaha láttam. A Lego mellőzésén kívül semmi nem bosszantott fel. Örülök a Birdmannek, meg is érdemelte. Persze a Whiplash is kaphatta volna, azzal is maximálisan kiegyeztem volna.

All→M8

(#61520) .LnB válasza callmeakos (#61519) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem is a legjobb volt. A Lego movie mellett én még az Interstellart jelöltem volna pár szobrocskára. De ez így is király volt.

Birdman: 4
The Grand Budapest Hotel: 4
Whiplash: 3

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61521) fateless


fateless
veterán

Most nincs bennem semmi elégedetlenség vagy szörnyülködés, hogy ki nyert, vagy ki nem nyert. Minden díjjal egyet tudok érteni, még ha nem is feltétlenül annak adtam volna minden esetben, akihez került, de nem látom egyiket sem kirívónak.
Annak pedig nagyon örülök, hogy a legjobb sminket nem egy Galaxis őrzői vitte el, hanem a Grand Budapest Hotel (azon nagyon kiakadtam volna).

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61522) cyberkind válasza fateless (#61521) üzenetére


cyberkind
félisten

Én nem adtam volna ilyen sokat a Budapestnek, Lego és Interstaller kellett volna több, de sokkal jobb volt mint a tavalyi.

Paranormal Cocktivity

(#61523) aizen92 válasza callmeakos (#61519) üzenetére


aizen92
addikt

Én azzal is kiegyeztem volna, ha az American Sniper nem kap semmit. Sound editinghez nem értek, de egy valamire nem fogok emlékezni a filmből: Az pedig a ZENE. Semmi. Komolyan. Olyan mintha nem is lett volna. Persze hozzá se tudok szagolni a szakmai részéhez, de ez nálam a "dobjunk azért valamit Clint bácsinak a patrióta filmjéért, nehogy höbörögjenek" kategória. ( úgyhogy, ha valaki látta a kategória filmjeit és ért is hozzá, attól megköszönném ha felvilágosítana, miért volt ez olyan "csudijó" )

Bighero6, na ez a másik fele....
De a többivel megbékélek/egyetértek.

Citizenfourt pedig most már tényleg megnézem. ( Vakon fogadtam volna rá, hogy elviszi )

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#61524) eeXaa válasza cyberkind (#61522) üzenetére


eeXaa
addikt

...én a birdman-nak nem adtam volna enyit. a legjobb film, erősen kérdőjeles, a többi kategóriában, viszont rá lehet mondani, hogy ott volt a top 3-ban..
... az american sniper és a theory jól pofára esett... az interstellarról nem is beszélve ...
..akkor végülis csak volt oka, hogy lehúztam őket :)

[ Szerkesztve ]

(#61525) Jhonny06 válasza .LnB (#61517) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én a Boyhood helyett az Interstellar-t raktam volna be, nem is értem, hogy hogy nem volt a listán.. jó volt a Boyhood meg minden, de én személy szerint nem éreztem akkora kalandnak.

(#61526) fateless válasza cyberkind (#61522) üzenetére


fateless
veterán

Alapvetően nem volt a két film sokat harcban egymással.
Kosztüm és smink esetén nem is lehetett mást várni, a díszlet, látvány esetén én is mindenképp inkább a GBH-nek adtam volna a díjat, nem az Interstellar-nak, a filmzene pedig mindig szubjektív, de az Interstellar zenéje hirtelen be sem ugrik, míg a GBH-é igen.
Itt tehát bukott kettőt az Interstellar

A legjobb hang esetén szerintem esélytelen volt az Interstellar a Whiplash ellenében.

A hangvágásról nem tudok mit mondani, ehhez nem értek...

úgy látom, hogy a kategóriáiban nem volt rossz az Interstellar, de a látványon kívül a többiben mindig volt valami más film, ami jobb volt.
Bár jó film az Interstellar, de valahogy olyan érzésem van, hogy itt azért is mindenképpen ez a film kapta a díjat, mert akartak neki adni egy szobrocskát, és itt tudták a leginkább adni neki valamit. Talán egyedüli vagyok azzal az elgondolásommal, hogy látványban nekem a majmok első tíz perce olyan látványt adott, amit 2014-ben egyik film sem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61527) haypro válasza Jhonny06 (#61525) üzenetére


haypro
senior tag

Szerintem is sok filmet nem jelöltek, pedig megérdemeltél volna:
Interstellar, Éjjeli féreg, Holtodiglan... Több helyről is hiányoztak. Én pl. az adaptált forgatókonyvet a Holtodiglannak adtam volna... :K :U
Mind a 3-nak helye lett volna a legjobb film kategóriában, ha máshogy nem is akkor a Sráckor, Az Amerikai mesterlövész vagy a Kódjátszma helyett.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#61528) eeXaa válasza haypro (#61527) üzenetére


eeXaa
addikt

..ez a jelölés dolog nem úgy megy véletlen, hogy tartanak egy előszavazást, arról hogy egyáltalán ki érdemes a jelölésre, és miben?

(#61529) fateless válasza eeXaa (#61528) üzenetére


fateless
veterán

Nem véletlen megy így ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61530) eeXaa válasza fateless (#61529) üzenetére


eeXaa
addikt

:F .... tehát akkor milyen kiválasztási módszerrel lesz jelölt egy film, az adott kategóriában :F

(#61531) devil-k


devil-k
nagyúr

Úgy látom, korrekt eredmények születtek az Oscaron. Végül is mindeni kapott, szóval örülhet mindenki. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#61532) Sotho


Sotho
őstag

Dumb és Dumber 2 : Nehéz szavakat találni... bár le sem forgatták volna :N 3 sör ajánlott a megnézése előtt.

[ Szerkesztve ]

(#61533) fateless válasza Sotho (#61532) üzenetére


fateless
veterán

Garantáltan nem elég.
Még darabokban sem voltam képes végig nézni azt a mocskot.

eeaa
azt kérdezted:

nem úgy megy véletlen

Erre válaszoltam:

Nem véletlen megy így

Szóval előbb megtekintik (vagy legalábbis meg kellene tekinteniük, de nem mindig történik így) a filmeket, majd ezek után történnek meg a jelölések, amikből választanak. Tehát igen, van egy előszűrés

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61535) devil-k válasza spiky03 (#61534) üzenetére


devil-k
nagyúr

Elég gyengére sikeredett a 2. rész. Nekem 3/10 volt. :( Az első az fantasztikus volt, de ez...

- mozi bolondéria -

(#61536) brownus válasza devil-k (#61531) üzenetére


brownus
veterán

ugyan... szarazoszkár....

ez a lényeg, az arany málna díjazottai :D

[ Szerkesztve ]

(#61537) zulu_mester válasza spiky03 (#61457) üzenetére


zulu_mester
tag

A gyűjtő-t leszinkronizálták?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#61538) eeXaa


eeXaa
addikt

The Imitation Game 2014
...még 2 film hátravan az idei legjobb film jelöltek közül, de teljesen biztosan mondhatom, hogy ez a film annak ellenére is toronymagasan veri a birdmant, hogy az első fele kicsit döcögős...
Klasszikus! 9/10

(#61539) spiky03 válasza devil-k (#61535) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ezt olvastam most a neten is.
De azért bepróbáljuk, ah van jó minőségben. :)

@(#61537) zulu_mester
Azon nem volt, amit én néztem. De szerintem jó volt eredeti nyelven. Jók voltak benne a hangok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61540) Viszlát válasza aizen92 (#61523) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem láttam a filmet, de a sound editornak konkrétan semmi köze a zenéhez. A valamilyen okból a helyszínen nem rögzíthető környezeti zajokat, mesterséges hangokat, utólagos korrekciókat és egyéb hasonló jellegű dolgokat készíti el, ki se mozdul a studióból többnyire. A sound mixer aztán a composer, a scene editor (a forgatási helyszínen hangrögzítésért felelős), és a sound editor produktumából gyúrja össze azt amit hallunk a film alatt.

Azért írok egyébként angol elnevezéseket, mert a Whiplash kapcsán én is megkeveredtem a magyar kifejezések miatt, a sound editinget a hangvágással azonosítottam (miközben az a sound mixer), emiatt utólag visszanézve jó nagy hülyeséget írtam. A fogalmak helyrekerülésével azonban egyértelmű miért nem volt jelölve a Whiplash, hiszen nem (illetve minimális) volt a fenti felsoroláshoz köthető feladat a film kapcsán.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61541) atike


atike
nagyúr

Ouija

Átlagos, sablonos... Meg lehet nézni, de semmi extra. Van benne vagy 3-4 igazi jóféle jump scare, de kb ennyi. Célszerű csendben, sötétben, feltekert hangerővel nézni... :DD

4/10

---

Csodagyerek

Ez viszont meglepően jó film. Nincsenek ismert szereplők, messze nem sablonos történet. Talán dráma kategóriához sorolnám, kis thrillerrel megfűszerezve. Messze nem egy popcorn mozi tény. De ha az ember fia (és/vagy lánya) rá tud hangolódni a kissé sötét világra amit kirajzol a film, határozottan jó tud lenni. Talán egy kicsit bosszúálló kategória is, de ez a film alaptörténetéből adódik. Javaslom megnézésre!

7/10

(#61542) aizen92 válasza Viszlát (#61540) üzenetére


aizen92
addikt

Köszi az infót! Tényleg célszerűbb ilyen esetekben az angol szakszavak használata ( egyből meg is értettem), mert (szokásokhoz híven) a magyar szakfordítások egységének és egyértelműségének hiánya miatt zagyvaságokat írhat az ember, ahogy én is tettem.
:R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#61543) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

The Kimmel School of perfect acting part1 part2

Én nem tudom mi az isten nyila ez, de ebben annyi önirónia van, amit egész Magyarország nem képes elbírni :D

All→M8

(#61544) HuMarc válasza eeXaa (#61538) üzenetére


HuMarc
addikt

Még nem láttam a Birdmant, de kérlek magyarázd már el, hogyan lehet összehasonlítani a Kódjátszmával. Na, ma megnézem a Grand Budapest Hotelt, mert eddig kimaradt.

aizen92: Én pont hogy elégedett vagyok a Big Hero 6-tal, ha már a Lego-kalandot hanyagolták. Amúgy nektek a Feast tetszett? Mert én láttam, de nem volt olyan nagy szám, hogy Oscar-esélyes legyen szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#61545) cyberkind válasza HuMarc (#61544) üzenetére


cyberkind
félisten

Hogy is magyarázná el, amikor szerinte az Alien sorozat szar, de a messze alulteljesített AvP pedig istenvilágkirálycsászár filmek...

Paranormal Cocktivity

(#61546) zulu_mester válasza spiky03 (#61539) üzenetére


zulu_mester
tag

Köszi :) Akkor marad az eredeti hang :)

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#61547) eeXaa válasza HuMarc (#61544) üzenetére


eeXaa
addikt

...mondjuk úgy, hogy láttad mindkettőt :U
sztori, forgatókönyv, a film mondanivalója, mind, mind sokkal komolyabb, nem tudom, hogy nem lehet ezt észrevenni :F Ha megnézed a GBH-t már azzal kapcsolatban is kibújik a szög a zsákból, mivel a bridman-hoz képest ez szintén egy zseniális munka...
...nem akarom nagyon lehúzni a birdmant, de sosem az kapja, a legmagasabb díjakat, aki valóban, megérdemelné...

(#61548) HuMarc válasza cyberkind (#61545) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, akinél az Interstellar 4/10, a Galaxis őrzői meg 7/10 (vagy mennyi), illetve aki szerint Tolkien csak kalandregényíró volt, illetve aki az iMDb Top 20-as listájából szvsz mind a 20-at lehúzta, annak nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi zajlik a fejében.

eeaa: De az egyik egy kamaradráma, a másik meg egy valós esemény filmes feldolgozása. Köze nincs egymáshoz a két filmnek semmilyen téren. Mintha a Star Warsot hasonlítanád a Forrest Gumppal. Lehet, csak nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#61549) eeXaa válasza HuMarc (#61548) üzenetére


eeXaa
addikt

GoG-6
...amúgy csak a 2 keresztapát,a ponyvaregényt, a gyűrűk ura első részét, és az inceptiont, húztam le a top20 ból.. :U
HuMarc/61548: ...valahogy mégis csak ösze lettek mérve :U :)
a lényeg az hogy ki tud jobban lobbizni...

[ Szerkesztve ]

(#61550) eeXaa válasza eeXaa (#61549) üzenetére


eeXaa
addikt

...most ellenőriztem a GOG.-ra 5/10 et adtam..

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.