Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) Heavyrain válasza HuMarc (#38198) üzenetére


Heavyrain
őstag

Meglehet,hogy csak én dramatizálom túl. Nem kizárt.

-Még egy utolsó pont ami kimaradt. Köztudott,hogy a Disney szervezi a világ egyik legnagyobb melegrendezvényét (wikipédia). Szóval nem annyira meglepő,ha a filmjeikbe is elkezdik beleszőni ezt.

A cseszegetéssel én sem értek egyet. Azt viszont úgy gondolom,hogy ha valaki "más" is,kellő akarerővel élhet normális életet. Nem biztos,hogy minden szempontból boldog,de legalább normális életet.

De mindenkinek megvan a saját véleménye és minden véleménynek van igazságtartalma,ugyanakkor támadható is ezzel kapcsolatban. Ezért nem szeretnék belemenni így is sok már ez az off. Részemről lezártnak tekintem a témát.

[ Szerkesztve ]

(#38202) spammer válasza Heavyrain (#38197) üzenetére


spammer
veterán

A stáblista után szerintem csak egy poén, hát most épp megtalálja a koronát, na puff. :) A többi viszont szerintem erős belemagyarázás. Ott van Stephen King Carrie-je, biztos ő is leszbi volt. :))

Ezt inkább offba rakom, és csak békésen röviden megjegyzem, mert én sem szeretnék nagyon offolni, meg ez itt nem az téma:

Felnőtt fejjel bele lehet magyarázni ezeket, főleg, ha valaki homofób is, de hogy egy kisgyereknek az égvilágon semmi baja nem lesz ettől a mesétől, az is fix. Azoknak még fingja sincs a szexualitásról. Különben sem lesz senki meleg még durvább dolgoktól sem (még mindig van aki azt hiszi, hogy egy hetero embert homokossá tehet egy film? :U ). Ahogy már előttem is írták, a homoszexualitás nem olyan dolog, amit rejtegetni, szégyellni vagy titkolni kellene. Persze nyilván kérkedni sem (parádé), mert a szexualitás privát dolog. Ja és hetero vagyok, mielőtt még... :P

Ennyi részemről is, amit hozzá akartam fűzni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38203) Huma válasza bok92 (#38196) üzenetére


Huma
addikt

Az bizony. Jobb mint egy futószalagon gyártott amcsi vígjáték. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38204) Integra válasza gyuromoj (#38158) üzenetére


Integra
titán

fúdeszar....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38205) mayday00


mayday00
őstag

Thor The Dark World Tegnap este megnéztem. Bánom, hogy elpazaroltam rá egy márkás lemezt a kiíráshoz. :O Ennek a filmnek se eleje, se közepe, se vége. Az első 1 órában szinte el lehet aludni, annyira nem történik semmi. A utolsó fél órában van valami pörgés. Thor egyik pillanatban egy bolygón van, utána egy metrón, majd egy barlangban. Ekkora baromságot. Végén meg feltámad a testvére a halálból. :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#38206) aizen92 válasza mayday00 (#38205) üzenetére


aizen92
addikt

Attól félek Amerika Kapitány a Tél Katonája is hasonló sorsra jut.( Bocsi noxwill :D ) Annak még a trailerei se győztek meg, pedig imádom a Marvel univerzumot, mondjuk kivéve ezt a mosómedvés marhaságot. Egyszerűen én ezt nem vágom, hogy MIÉRT? :DDD beszélő raccoon. WUT? ( itt most dokee78 kollégától kérek elnézést :DDD ) Ettől függetlenül megnézem mozikban mindkettőt, és legalább így lehet, hogy kellemeset csalódok! :U

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#38207) pelenka35


pelenka35
őstag

(#38208) bok92 válasza pelenka35 (#38207) üzenetére


bok92
addikt

(#38209) #54715584 válasza pelenka35 (#38207) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megan Fox? Ez komoly? :U

(#38210) TazLeacher válasza mayday00 (#38205) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi az utolsó mondatot. Bár pont ez a film annyira nem érdekel, de ilyet hogy lehet leírni? :W

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38211) devil-k


devil-k
nagyúr

Walter Mitty titkos élete
8/10

Különleges film. Próbáltam minden részletére odafigyelni és átélni/érezni a főszereplő helyzetét. Érdekes, szinte már művészi alkotás, remek poénokkal (amiből nincs sok, mivel nem egy vígjáték) és helyzetekkel, élményekkel, gyönyörű tájakkal. Nagyon szépen lekevert hang és jó "összerakott" képvilág dominál. Érdemes megnézni, bár mindenképpen egy hangulat kell hozzá.

Ami nem tetszett: Ben Stiller a rendező és ő a főszereplő is, róla szól minden. Nekem ez mindig olyan volt, mintha egy saját játszóteret épített volna magának és az csak az övé. Tudtátok, hogy a Kábelbarátot is ő rendezte???

Twister
4/10

Abszolút egy klisés, unalmas film. Nem nyerte el a tetszésemet. Csak azért kapott annyi pontot, amennyit, mert ahhoz képes, hogy 1996-os alkotás, jól megoldották a "vihar" kérdését. Bár jó volt Philip Seymour Hoffmant látni benne, jól játszotta az őrült viharüldöző szerepét. El tudom képzelni, hogy a való életben is lehetett egy ilyen oldala. Ami furcsa, hogy végig azt hittem, hogy Jodie Foster játszik a filmben, közben pedig nem, hanem Helen Hunt. Rákerestem már kettőjükre a neten és hihetlen, hogy mennyire hasonlítanak egymásra. Nem véletlen nem ismertem fel, mint két tojás.

- mozi bolondéria -

(#38212) Tibiajax válasza devil-k (#38211) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

The Secret Life of Walter Mitty
hd,dts
7/10

még hogy Forrest Gump-utód... hát persze
küzdöttem az ébren maradással keményen

(#38213) .LnB válasza devil-k (#38211) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az tuti Foster bal oldalt? Megtaláltam én is ezt a képet googliba, de engem egy másik színésznőre emlékeztet. Akinek nem tudom a nevét :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#38214) devil-k válasza .LnB (#38213) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez az! :D Olyan mintha két Jodie Foster lenne. Pedig nem.

A bal oldalt: Jodie Foster
A jobb oldalt: Helen Hunt

:DDD

- mozi bolondéria -

(#38215) .LnB válasza devil-k (#38214) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem nem, úgy értettem, nekem egyik se hasonlít Fosterre :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#38216) devil-k válasza .LnB (#38215) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor lesd meg a Twistert. ;]

- mozi bolondéria -

(#38217) .LnB válasza devil-k (#38216) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Régen láttam már, de én bírom a Tornádós filmeket, pont most néztem ennek az új filmnek a trailerét is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#38218) devil-k válasza .LnB (#38217) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is szeretem az ilyen jellegű filmeket, de ez most annyira nem jött át. Kíváncsi lennék, ha 2014-ben forgatnák újra/vagy csinálnának ilyen jellegű filmet, mit hoznának ki belőle! :K

- mozi bolondéria -

(#38219) Bad Pritt válasza .LnB (#38217) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkor ez pont aktuális. :))

Into the Storm

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#38220) devil-k válasza Bad Pritt (#38219) üzenetére


devil-k
nagyúr

Húha!!!! Ez jónak néz ki! Köszi, hogy bedobtad! :K

- mozi bolondéria -

(#38221) Pali1119


Pali1119
tag

Sabotage Red Band Opening Scene Nem rossz, viszont a külföldi kritikák szerint inkább ilyen nyomozgatós thriller lesz. És a rottenen sincsenek elájulva tőle.

(#38219) HáGé

A trialer elég hatásvadász. Meg a Twister után, ami egy 18! éves film végre jó lenne látni egy minőségben hasonlót, viszont nem győz meg.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#38222) .LnB válasza Bad Pritt (#38219) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Erre gondoltam ebben a kommentemben, csak hírtelen nem tudtam a címét :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#38223) Lauda válasza Bad Pritt (#38219) üzenetére


Lauda
félisten

Nocsak a doktor neni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#38224) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Pulp Fiction

Arra tökéletes volt, hogy elteljen egy másfél órás repülőút, plusz amit a váróban eltöltöttem. Tényleg állat film, SamJack meg különösen. :) Nem is tudom megszámolni, hány pupkultúrális idézet jött innen: (kettőnél tuti több :D), de tényleg rászolgál a nevére ez is, leborulok előtte :R :)
Mondjuk a döfjük az adrenalinos tűt Uma Thurman szívébe résztől, picit bemozdultam, de na, érdekes volt :D

***

Amúgy most nézem: mi ez az istentelen szutyok szar, amit Tinin Nindzsa Teknőcök-nek neveznek??? :F :D
Én kérek előre elnézést, a régi klasszikus rajzfilmtől... :U

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#38225) Tibiajax válasza callmeakos (#38224) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem láttad még ezt a filmet, csak most?

(#38226) gyuromoj


gyuromoj
veterán

50 Greatest Marvel Easter Eggs

(#38225) Tibiajax
Jobb későn, mint soha. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#38227) Tibiajax válasza gyuromoj (#38226) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

irigylem. komolyan mondom, irigylem

(#38228) dokee78 válasza aizen92 (#38206) üzenetére


dokee78
félisten

Vérig sértettél. :(

(#38229) TazLeacher válasza callmeakos (#38224) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Re.: TNMNT

Nekem tetszett, hozta a klasszikus feelinget. Főlet Michelangelo a maszkos poénjával...pont kb. mint régen. Nem tudom, de szerintem jó lesz, én csipáztam anno a mesét.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38230) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Purge: Anarchy - Theatrical Trailer (Official - HD)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#38231) #54715584 válasza TazLeacher (#38229) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hmm, a CGI hagy némi kívánnivalót maga után, és Megan Fox is. Hogy lesz ebből jó film? :)

(#38232) TazLeacher válasza #54715584 (#38231) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egyszer nézős "élménynek" lesz jó. Mint film? Sehogy. :DDD De ezek azért nem is azok a tipikus Keresztapa kategóriájú alkotások. De annak, aminek csinálják, nekem bejön.

Most megnéztem megint a trailert. És nekem még mindig bejön. Lehet ájuldozni. :U

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38233) callmeakos válasza Tibiajax (#38225) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ja. Elmentem mellette. Nem azért mert nem hallottam róla, egyszerűen soha nem szántam rá magam a megnézésére. És ne. Nem kell irigyelni, mert minden bizonnyal én vagyok a topic értelmi fogyatèkosa ezzel a fajta lemaradással. Egy szép napon majd beérek mindenkit. Vagy nem. Újabb támadható felületet hagyva magam ellen ;]

All→M8

(#38234) ígyvanferi válasza devil-k (#38214) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én tuti fordítva mondtam volna. Biztos nem a bal oldali Hunt, jobbra meg Foster?

(#38235) dokee78 válasza Pali1119 (#38221) üzenetére


dokee78
félisten

Sabotage nem tűnik rossznak,ezt a videót még nem találom a Youtuben. :(

(#38236) #54715584 válasza TazLeacher (#38232) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem akarok elájulni...bár ütne akkorát ez a film :D

(#38237) Tibiajax válasza callmeakos (#38233) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ha ezzel a sebességgel haladsz, az életben nem fogsz bennünket utolérni szerintem..
:)

------
na de a Ponyva van akkora film, h beindítsak egy villámjátékot a topikban, akinek van kedve csatlakozzon hozzám, pörkölje már le pár szóban, kb mikor, hol, kikkel etcetc látta először a mester munkáját.. :)
szinte biztos vagyok benne, h mindenki emlékszik még rá.. :)

mi a komámmal '95 nyara magasságában tékáról tékára jártunk és jófilmek, elrejtett filmek, hátsó szekcióban forgóállvány alján eldugott gyöngyszemek után kutattunk és már húztunk is haverral haza videózni (indokolt esetben lejátszó és televízió közé 2nd képmagnót is kötve, természetesen)
A Pulp-ot is így láttuk, soha nem felejtem el, napfényes nyári reggel 9-kor már a tékában kezdtünk aztán már néztük is otthon. micsoda élmény és nevetéssel teli délelőtt volt.. Jules elégedett pofája, ahogy szívja azt a kibaszott szívószálat a rázoomolt kamerának, megismételhetetlen és soha el nem felejthető

:)

[ Szerkesztve ]

(#38238) vj0c1 válasza Tibiajax (#38237) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Akkor asszem csatlakozom noxwill kollégához, ugyanis én se sokkal régebben, 2009 nyarán láttam először öcsém és egy haverunk társaságában. Mondanom sem kell felülmúlhatatlan volt... :K :D :R

"Te.. te.. én pofánlőttem Marvint b.zmeg!" :DD

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#38239) HuMarc válasza callmeakos (#38233) üzenetére


HuMarc
addikt

Még én sem láttam. Szóval engem már behoztál ;] Nem mintha előtted lettem volna.

(#38240) Bad Pritt válasza vj0c1 (#38238) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha nem minden második mondat aranyköpés, akkor egyik sem. :C

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#38241) Ijk válasza Bad Pritt (#38240) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szinkronos? :Y

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38242) ígyvanferi válasza Ijk (#38241) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mi baj a Ponyvaregény szinkronjával?

(#38243) Huma válasza Tibiajax (#38237) üzenetére


Huma
addikt

Én spec nem emlékszem rá. Amúgy szerintem nincs akkora film. Persze nem rossz, de eljárt felette az idő. Másodjára nézve, mai szemmel már korántsem üt akkorát mint anno.
Persze lehet hogy bennem van a hiba.

más:
Lassan kivégzem az összes DC rajzfilmet. Még mindig a Villám-paradoxon viszi a prímet. Második helyezett a vén Batman második része. Az első rész talán a harmadik helyet érdemelte ki nálam.

Marvel fronton is vannak jó rajzfilmek. Pl a Planet Hulk. Vagy amikor Asgardban tombol Hulk. Vagy amikor Rozsomákkal kap össze. Úgy tűnik a Hulkos rajzfilmek jóra sikeredtek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38244) vj0c1 válasza Bad Pritt (#38240) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Gondolkoztam is egy darabig melyiket idézzem.. a bőség zavara. :D De ahányszor láttam Ezékiel már kívülről megy :DD

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#38245) pohár


pohár
félisten

dafaq :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#38246) Weeman1 válasza Tibiajax (#38237) üzenetére


Weeman1
veterán

Én kb 95-96 körül láthattam,kicsit készen cimborámnál. :D

Xiaomi 11T Pro

(#38247) spammer


spammer
veterán

Snowpiercer

Na végre, kellett már egy ilyen sci-fi! Még ha vannak is benne túlzások (és logikátlanságok is akadnak), de akkor is, van hangulata, stílusa (amihez a zene is szépen hozzátesz)... Kicsit a régi sci-fikre emlékeztet (1984, Soylent Green és hasonlók), nem véletlenül, hisz itt is egy disztopikus történetet csomagoltak másfajta környezetbe. Ha valaki szereti az ilyesmit, annak tudom ajánlani.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38248) Pitterix válasza Tibiajax (#38237) üzenetére


Pitterix
őstag

Haveréknál 95-97 között valamikor. A pontos dátumra nem emlékszem. :B
Azóta lenyomtam még párszor.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#38249) devil-k


devil-k
nagyúr

Noé 2D
1/10

Remélem, hogy senkinek nem veszem el a kedvét, de egy bődületes sz*ság volt. Szeretem Darren Aronofsky-t és imádom a munkásságát, az eddigi filmjeit, de ez valami hihetetlenül elcseszett alkotás lett. Sikerült Russell Crowe-t még inkább nem szeretni ebben az alkotásban. Az rendben van, hogy mindenki máshogy és másképp értelmezi a Bibliát, de ez a verzió fájdalmas. Alig bírtam végigülni azt a 130 percet, annak ellenére, hogy nagyon csípem a hosszú filmeket. Egy-két helyen a filmben nevetségesen gagyin volt megoldva a számítógépes jelenetek zöme. Mintha ilyen makett téma maradvány lett volna 1986-ból. Ezen hangosan kacagtam...

Azt végképp nem értem, hogy mit lehet ezen 3D-ben megnézni. Abszolút nem volt benne semmi olyan jelenet.

SPOILER

Amikor megjelentek a filmben az Őrzök (Watchers), akkor tudtam, hogy nem fog bejönni ami ezután következni fog. Minden előítélet nélkül. Kicsit olyan érzésem volt, mintha a Végtelen történet c. filmet nézném.

SPOILER VÉGE

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#38250) Pali1119 válasza spammer (#38247) üzenetére


Pali1119
tag

Szintén Snowpiercer

SPOILER

Az eleje még frankó volt, megismertük a hátsó szektorban lévőket, milyen körülménynek között élnek, mit esznek, stb. Aztán ugye elegük lett, fellázadtak, előretörtek. A harcoknál voltak jó megoldások és stílusos koreográfiák. Aztán a film utolsó 20 perce a nagy beszéddel "ez volt mindig is a te sorsod" meg a rosszfiú felkelésével plusz a kéz "levágással", mert nem lehetett valamit odatenni addig, míg a kissrácot kiveszi, ehh.
Egyszer simán meg lehet nézni, de nekem nem volt akkora eresztés sajnos.

SPOILER

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.