Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) dokee78 válasza Eagle16 (#38300) üzenetére


dokee78
félisten

Gone Baby Gone 80%
Prisoners 80%
Changeling és The Frozen Ground kimaradt eddig

:R

(#38302) Bad Pritt válasza oriic (#38294) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Érdekes, hogy nem emelte ki a Tubalcain-Noé párhuzamot és ellentétet, meg azt sem, hogy Aronofsky milyen nagy hangsúlyt fektetett a zenére, mint hangulatkeltő eszközre.
Az, hogy Emma Watson gyenge volt, vagyis inkább gyengébb, mint a többiek, igaz, viszont Logan Lerman meglepően jól alakított és ugyancsak fontos szerepet töltött be a történetben.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#38303) dokee78


dokee78
félisten

Igaz western,de kimaradt ez is eddig:3:10 to Yuma
Elég jónak tűnik.

(#38304) Eagle16 válasza dokee78 (#38303) üzenetére


Eagle16
addikt

Az egy nagyon jó film, meg ha már western, akkor az Appaloosa sem volt rossz egynek.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#38305) Bad Pritt válasza Eagle16 (#38304) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az Appaloosa szerintem rohadt jó lett, mondjuk én mindig is csipáztam a spaghetti westerneket meg az ő követőiket. Plusz Ed Harris énekelt a végén, mekkora flash! :Y

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#38306) Ace owner


Ace owner
addikt

Megnéztem a Wall Street Farkasát. Hát nem vagyok elájulva. Voltak jó részek, de korántsem akkora szám szerintem mint amekkorának be van állítva. Hál istennek feliratosan néztem, ezt tényleg bűn szinkronnal. Viszont Di Capriot megszerettem, eddig nem igazán kedveltem, de nagyon jót alakított.
Szerintem is kicsit hosszú lett.
7,5/10 nálam.

Galaxy Fold 4

(#38307) callmeakos válasza Ace owner (#38306) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

"kicsit" tényleg :)) :P

All→M8

(#38308) attiati


attiati
veterán

21 gramm c. film (még 2003-ból)

Azt mondják az a jó film, amelyiknek van hatása órákkal, napokkal később is.
Ennek van.

Szerintem az is jó film, amelyiket az ember nem bírja leállítani a végén a stáblistánál.
Nem tudtam leállítani.

Aki még nem látta, nézze meg. (de ne akciófilmes, vígjátékos hangulatban). És anélkül, hogy bármit is olvasna a filmről (szerintem ez is aranyszabály).

[ Szerkesztve ]

(#38309) Huma


Huma
addikt

John dies at the end

Hát ez elég érdekes film. Ha több pénzt és energiát fektettek volna bele akkor igazán maradandót alkothattak volna. Sajnos a trükkfelvételek kb 20 évvel ezelőtti szinten mozognak, de ez még a legkisebb baja a filmnek.
Kb a feléig még tűrhető volt a sztori, de aztán egyre inkább elment vérgagyiba. A szövegek jók voltak benne de a történet csapnivaló volt. Kár érte mert tényleg van hangulata a filmnek és ennél sokkal többet kilehetett volna hozni belőle.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38310) hoffman_


hoffman_
nagyúr

a hülye :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38311) pohár


pohár
félisten

észrevettétek, hogy az I Am Legendben a filmcím előtt hosszan egy épületet, amin a Batman vs Superman logója figyel? :Y

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#38312) cyberkind válasza pohár (#38311) üzenetére


cyberkind
félisten

2007 óta ott figyel. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#38313) #54715584 válasza pohár (#38311) üzenetére


#54715584
törölt tag

Persze, azóta várja mindenki, pedig még akkor semmi hír nem volt róla ;)

(#38314) #54715584 válasza #54715584 (#38313) üzenetére


#54715584
törölt tag

Gyorsan hamut is szórok a fejemre.

Emiatt visszanéztem az előző 2 archívumot is, és bizony belefutottam egy olyan postomba, ahol 2 filmre is 10 pontot adtam, pedig nem kellett volna...szóval most elvonulok és megkövezem magam... :DDD

(#38315) Bad Pritt válasza #54715584 (#38314) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én filmkataloguson néztem meg egyik nap az osztályzott filmjeimet és csak fogtam a fejem, hogy miket értékeltem föl. :DDD

Más: Sabotage-t jól lehúzták, csalódott vagyok. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#38316) bok92 válasza #54715584 (#38314) üzenetére


bok92
addikt

Várjál, segítek... :B

;]

(#38317) #54715584 válasza bok92 (#38316) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pont erre gondoltam, köszi :P

(#38318) bigdady


bigdady
nagyúr

Walter Mitty: nálam 5/10 nem nagyon tetszett na :)

(#38319) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Éjfélkor Párizsban
hd,hun

Kétélű ez a film. Egyszerre vontatott és lapos, és egyszerre elkápráztató és álomvilágba repítő. A csoda-helyszín adott, a hangulat adott és Woody eléd tárja azt, amiről már biztosan sokan, többek között én is álmodtam. Visszarepülni a múltba és az ottani embereket megismerni, itt ráadásul mindjárt híres írók, rendezők és múzsák közé esünk. Marion gyönyörűséges, nagyszerűen hozza azt a nőt, akit csak nézel és elkábulsz tőle, annyira bájos és vonzó. A főhős is ezt teszi, veled együtt
Szép kis film, ez is egy kötelező darab lett
8/10

(#38320) pohár válasza #54715584 (#38313) üzenetére


pohár
félisten

na, akkor csak nekem volt ez új dolog :DDD
egyszer láttam a filmet, többször nem is, de csak most tűnt fel, hogy kezd körvonalazódni a dolog

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#38321) Csoffadalom


Csoffadalom
tag

Most lett vége az Oldboy 2013-as változatának. Hát ez minősíthetetlen, nincs rá szó annyira szar.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#38322) MmDorian válasza Tibiajax (#38237) üzenetére


MmDorian
őstag

kicsit késve, de jövök, ha ponyváról van szó, rám számíthattok :DDD

2006, 13 éves voltam, apámmal. előtte egy héttel nézte fater magába. benéztem, hogy mit néz az öreg, azt láttam, hogy vicnent épp szarik. na, mondom ezt a filmet meg kell nézni, azóta rajongok érte. minden QT filmért, de a ponyváért különösen.

jó kis vasárnap esti élmény frissítés lesz ebből, úgy érzem. :))

[ Szerkesztve ]

(#38323) Tibiajax válasza MmDorian (#38322) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a Ponyvát bármikor be lehet rakni, sosincs olyan, hogy ááh,most ezt nincs kedvem nézni..

:D

(#38324) hoffman_ válasza Tibiajax (#38323) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hogy ez mennyire igaz...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38325) Heavyrain válasza Csoffadalom (#38321) üzenetére


Heavyrain
őstag

Pont most akartam letölteni,de ha tényleg ennyire átlagon aluli,akkor inkább meg sem nézem. (IMDb-s 5.5 sem bíztató)

Az alapmű mai napig nagy kedvencem. Az eredetihez képest mennyit változtattak a történeten?

[ Szerkesztve ]

(#38326) james001 válasza Tibiajax (#38323) üzenetére


james001
veterán

Ott a pont,én is a múltkor láttam kb. 1 hete vagy 10-edjére :DDD Ugyanígy vagyok a Blöffel is,nem lehet megunni :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#38327) gzbotii


gzbotii
veterán

Nymphomaniac vol I. 7/10

En kicsit tobbet vartam. Eleg vonatatott egy-egy helyen (es nem, nem arra szamitottam, hogy majd tobb mesztelenkedes lesz benne :P )

Talan egy resznek tul hosszu lett volna ezert kette osztottak, de igy meg tul sok lett a toltelek. De lehet csak ettol muveszibb es csak en nem ertek hozza. :U

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38328) #54715584 válasza gzbotii (#38327) üzenetére


#54715584
törölt tag

mesztelenkedés?

[ Szerkesztve ]

(#38329) pohár válasza #54715584 (#38328) üzenetére


pohár
félisten

:D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#38330) gzbotii válasza #54715584 (#38328) üzenetére


gzbotii
veterán

Most a szo ertelme nem vilagos vagy mi a gond? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38331) bigdady


bigdady
nagyúr

12 ev rabszolgasag: 8/10

(#38332) ígyvanferi válasza #54715584 (#38328) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mésztelenkedés. Kőműves szakszó. Egy újfajta habarcskészítési eljárás, ahol nem használnak meszet. Ezt hiányolta a filmből.

[ Szerkesztve ]

(#38333) #54715584 válasza gzbotii (#38330) üzenetére


#54715584
törölt tag

Valóban nem világos a szó értelme: mésztelenítettek valamit a filmben vagy mi történt? Miért volt benne mész?

Ezektől a borzalmas helyesírásoktól kezdek meszes lenni...

(#38332) ígyvanferi Így van, Feri! :DDD Erre gondoltam én is, más nem jutott eszembe :N

[ Szerkesztve ]

(#38334) gzbotii válasza #54715584 (#38333) üzenetére


gzbotii
veterán

Szekely vagyok, en kerek elnezest :D
Mesztelen (gondolom ennek a szonak megvan a jelentese) -> mesztelenkedes (ige)
Egy szekely szo, jelentese: csurdeskodas, amikor tul sok noi szaporito szervet es hasonlokat latsz

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#38335) pohár válasza gzbotii (#38334) üzenetére


pohár
félisten

meztelen helyesen (erre akarnak kilyukadni finoman :D)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#38336) aizen92 válasza gzbotii (#38334) üzenetére


aizen92
addikt

Hogy micsoda? Csurdéskodás? :DDD sírok.... még a google se talál semmit róla :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#38337) ígyvanferi válasza gzbotii (#38334) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Erre már nem lehet mit mondani... :U

(#38338) Huma válasza ígyvanferi (#38337) üzenetére


Huma
addikt

Én tudnék. :)

Kb negyed órája s*ggfejeztek le a való világban. Ez már nem tom hányadik alkalom volt. Vegyek egy nyerget? :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38339) LOTR válasza aizen92 (#38336) üzenetére


LOTR
addikt

rosszul kerested: [link]

One Ring to rule them all

(#38340) #51177472


#51177472
törölt tag

Kint a Paranormal Activity : The Marked Ones, számomra most megszűnt a világ. Na nézzük.

(#38341) #54715584 válasza gzbotii (#38334) üzenetére


#54715584
törölt tag

Áááh, így már értem a helyesírást :) Csurdéskodás tetszik :D

Snowpiercer

Egy dolgot kiemelnék: ez nem sci-fi. Aki arra vágyik, az nézzen mást. Azért mert imdb-n odaírták mellé, nem teszi sci-fivé...

Viszont fantasztikus ez a film. Evans bácsi annyira nem brillírozik, de nem rossz, viszont el tudnám képzelni egy jó kis akciófilmben. Végre valami normálisban. Amit nem értek, hogy ha már így felpumpálták szegényt, akkor miért nem vették le róla az a pólót legalább? Miért kellett Ed Harris csoffadt testét és szőrét bámulni?

Tilda Swinton zseniális volt. A film elején azt hittem valami sötét hangulatú komor filmet fogok látni, de amint megjelent Tilda, leesett, hogy ez egy picit kicsavart, bizarr/morbid humorú alkotás lesz, és nem is csalódtam :)

Volt látvány is a filmben, nagyon jól megcsinálták őket. Sőt, mondhatni egyes jeleneteket komponáltak. Mondjuk a fejszés jelenetet, amikor csak a zene szólt, Evans bácsi nyögött, a fejsze meg suhintott. És volt még pár ilyen jelenet.

A hangkeverés szintén nagyon jóra sikeredett.

A háttérsztorival és a társadalmi szintek bemutatásával nem vagyok nagyon megelégedve. Bár idő sem nagyon volt rá, hiszen majdnem in medias res kezdés volt ez. Viszont nagyon jól szórakoztam, tetszett a film, sőt, még több ilyen alkotást.

9/10

(#38342) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mostanában, röviden:

Lone Survivor (2013)

Tökéletes példája annak, hogy nem minden jó, ami katonás és dráma. Szenvedős, nem jó nézni, egyszerűen sehogy sem áll össze. És még attól is eltekintettem, hogy lerágott csont, mert általában bejön ez a típus. 6,5/10

Paranormal Activity: The Marked Ones (2014)

Nekem egyszer nézősnek bejött a sorozat eddigi minden része, ez is elment. A helyszín gyengébb, mint az eddigi részekben, meg nincs olyan igazán "beszarsz" jelenet. A sztori egész jó. 6,5/10

Delivery Man (2013)

Nálam ez eddig az év meglepetése, nagyon korrekt kis múvi, nem az a szokásos faszság, amit a trailer alapján vártam. 7/10

[ Szerkesztve ]

(#38343) spammer válasza #54715584 (#38341) üzenetére


spammer
veterán

Miért ne lenne sci-fi? Disztopikus jövőben boncolgatja a társadalmi különbségeket.

"Authors commonly use science fiction as a framework to explore identity, desire, morality, social structure, and other literary themes."

Definition:

"New and different political or social systems, e.g. dystopian, post-scarcity, or post-apocalyptic."

[link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38344) Huma válasza spammer (#38343) üzenetére


Huma
addikt

A sci-fi ismérvei:
-lézer/plazmafegyver
-űrből gyütt szörny
-űrhajó/űrbázis
-embernél fejlettebb robot/android/kiborg

Ha ezek közül nincs benne minimum kettő akkor nem sci-fi.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38345) #51177472


#51177472
törölt tag

Paranormal Activity : The Marked Ones

Elég jó lett. Hasonló a többi részhez, a végére elég para filmmé növi ki magát. Bár ennek a résznek a vége számomra kicsit zavaros..

SPOILER
[B]Jhonny06: nyilván a végén az időbeli ugrások az az, amit még a film elején is mondtak, amikor megtalálták a könyvet. Viszont nem értem, h mi akar ez lenni, h ott terem Katie-nél, előtte pedig a sok boszorkánynál, stb. Segítenél felvilágosulni? :B
SPOILER OFF

Egyébként simán 6,5-7/10.

(#38346) Realradical válasza Huma (#38344) üzenetére


Realradical
őstag

Mindig tudtam, hogy az Avatár nem sci-fi ;]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#38347) #54715584 válasza spammer (#38343) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jaj ne viccelj már...így bármit bele lehet magyarázni bármibe...
Ha csinálok egy filmet, ami egy szobában játszódik a jövőben, akkor azt is el tudnám adni sci-finek...

A Melancholia is sci-fi, aztán mi van benne...

Ez inkább volt egy akciófilm, mint sci-fi.

(#38348) Huma válasza Realradical (#38346) üzenetére


Huma
addikt

Az Avatár egy életérzés. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38349) cyberkind válasza Huma (#38348) üzenetére


cyberkind
félisten

Főleg 3D-ben. :))

Paranormal Cocktivity

(#38350) spammer válasza #54715584 (#38347) üzenetére


spammer
veterán

Azért egy szoba nem lenne elég hozzá. :P

A témája alapján sci-fi. Már az eredeti képregény, ami alapján készült, az is sci-fibe van sorolva. [link]

Utopian and dystopian fiction: "Both utopias and dystopias are commonly found in science fiction and other speculative fiction genres" - [link]

"Fiction based on imagined future scientific or technological advances and major social or environmental changes, frequently portraying space or time travel and life on other planets." - [link]

Amíg egy ST filmet vagy egy pacifikrimet sci-finek neveznek manapság, addig ez meg pláne sci-fi. De végül is mindegy, ezen nem fogunk összeveszni, úgyis a film a lényeg. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.