Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100351) bAtt001 válasza Pitterix (#100347) üzenetére


bAtt001
addikt

Na ez tipikusan az a film amihez hülyeség lenne folytatást csinálni, a filmet az adja el és az ragad meg benne, hogy nem tudod mi a fene van csak érezteti veled, hogy valami nincs rendben valami. Na most a második részben ez totál kilőve ha ezt a sztorit folytatnák... :D A film amúgy iszonyat jó, én rendesen izzadtam a végére és volt pár "nemáár" felkiálltás :D

(#100352) emiki6


emiki6
veterán

Az alien témához:
"Humble Bundle-ön most az Alien Isolation-t 9,19 Euróért (-80%) meg lehet venni tokkal vonóval DLC-kkel együtt."
Ha valakinek kéne e játék.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#100353) lapartman


lapartman
tag

Nem akarok szemetelni de ez a topik egyben a filmajánló topik is? :D

Olyat külön nem igazán találtam.

[ Szerkesztve ]

(#100354) k-adi


k-adi
nagyúr

Ghost in the Shell (az új)

Hááát, nagy csalódás. Bár az animét nem láttam, de így tudatlanul megnézve, egyáltalán nem éreztem semelyik jelenetnél, hogy na ez most tényleg király lenne. A cgi is közepes a maga kategóriájában.

(#100355) #48613632


#48613632
törölt tag

(#100356) marilllyo


marilllyo
veterán

John Wick 2

Ez a film egy tökéletes bizonyíték arra, hogy egy Halálos Iramban hitelességű "mesét" is meg lehet csinálni úgy, hogy az badass legyen és jó! Ez a film (és az első is) pont annyira hihető mint bármelyik Spongya bob rész... de ahogy ez meg van csinálva abba nehéz belekötni. Szerintem k*rva jó mindkét része. Agyat kikapcsolni és hátradőlni...

(#100349) BITBOYS : Hát attól a karcos süvítű géphangtól most is kiráz a hideg. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#100357) S e t h válasza spiky03 (#100346) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egyszerűen nem tudom rávenni magam hogy megnézzem, olyan lehet az élmény mintha satuba szorítanám a tökömet aztán eldőlnék hátrafelé.
Vin eddig sem volt csiszolatlan gyémánt, legyen mondjuk széndarab, de a Fast and Furious óta egyre kevésbé érzek perverz vágyat megnézni bármit amiben szerepel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#100358) nubreed válasza marilllyo (#100356) üzenetére


nubreed
veterán

Pont ezeket akarom megnézni mert nekem még mind a 2 rész kimaradt az életemből. Na de majd most... :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#100359) spiky03 válasza S e t h (#100357) üzenetére


spiky03
veterán

Megértem. :D
Én is mondjuk közben szörföztem a neten. :D
Szinkronnal néztem mondjuk fura volt, hogy Gesztesi volt ismét a hangja, mint ugye még anni az első részben.

Mondjuk nekem az FFek azok tetszenek, kis agyatlan kikapcsolódás. De ez valahogy nem fogott meg, talán a 2 rész volt a legjobb Ice Cubeal. :)

Tegnap este még megnéztem A nagy falat is
Az pl jobban tetszett mint a tripla X
Igaz ott is néhol kilogott a CGI de szerencsére csak a távoli képeken és abból nem volt sok.
A lények jól neztek ki.

Arra adok egy 6/10

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#100360) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Alien: Covenant - GoPro még 100 év múlva is :DDD

Resistencia eterna

(#100361) Viszlát


Viszlát
addikt

War Machine: valószínűleg az egyik leginkább semmire se jó film lenne ez, ha nem az lenne a téma ami. Semmire se jó, mert bár lehetne mondani, hogy vicces szatíra, ha az ember megáll egy másodpercre és elgondolkodik azon, hogy min is poénkodunk, akkor máris érthetetlen, hogy mi a búbánatot gondoltak a készítők. Tény és való, hogy valószínűleg sosem fogom megérteni az usákok viszonyulását a háborúskodáshoz, magához a katonáskodáshoz, akár nemzeti, akár egyéni szinten, tökmindegy, hogy milyen aspektusból közelítjük meg a témát. Ebből következik, hogy ugyanolyan értetlenül állok a feltétel nélküli tisztelet előtt, ahogy értetlenül állok azelőtt, hogy vajon mi vezet rá néhány filmipari majmot, hogy elkészítsen egy ilyen filmet. Jó hát na, pénzről beszélünk, úgyhogy erkölcsről, etikáról, értelemről teljesen felesleges is lenne.

Mint film, rendkívül zagyva lett, tökösnek próbál látszani és talán az is lett volna úgy 7-8 évvel ezelőtt, de ma már inkább csak szánalmas. Obamát lehülyézni a mandátuma után, az afgán háborút kritizálni amikor effektíve már vége és új helyszínre vonultak át, de még magát a hadsereget és az azt működtető ideált is kifigurázni ebben a formában semmiképpen nem tökös. Zagyva azért is, mert nagy része komédia akarna lenni, aztán mindenféle átmenet nélkül egyszercsak egy vérkomoly háborús drámában találjuk magunkat, majd vissza a szatírához. Hiába játszik zseniálisan Bradt Pitt, meg tulajdonképpen mindenki, abszolút semmi értelme az egész filmnek, olyan dolgokról tart kiselőadást amit már ezerszer hallottunk, no meg úgy 15 éve tud minden az agyát kicsit használni hajlandó ember. Tilda Swinton kis monológ-szerűsége is üthetett volna úgy 2002 tájékán, mostmár csak inkább bájgúnáros öntömjénezés, ráadásul pont németként pózolva, röhej. Ha valami kiderül ebből a katyvaszból az éppen az, hogy a készítők legalább annyira nincsenek képben, mint azok és amit nevetség tárgyává akarnak tenni a filmben, csak utólagos okoskodásra futja tőlük is.

Nem tagadom, kicsit felcseszett a film, tipikusan buta, nyugati arroganciával előadott ál-propaganda a legrosszabb fajtából, szórakoztató(nak szánt) köntösbe bújtatva.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100362) Tibiajax válasza Viszlát (#100361) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

6.3as imdb nem ébresztett gyanút?..

(#100363) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Raid 2

Az elso resz klausztrofobias in-medias-res feluteset csereltek az egesz varosra, sztoriban nyakonontve egy atlag tavolkeleti maffiadramaval.

A harcmuveszeti jelenetek utnek, a beallitasok jok, a tempo feszes (ez egy 2.5 oras filmtol eleg jo), de a sztori egy kicsit generikus amit a tortenetvezetes se tud feldobni.

7/10, ettol fuggetlenul a stilusanak az egyik csucsa.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#100364) Viszlát válasza Tibiajax (#100362) üzenetére


Viszlát
addikt

Jonehany remek film rendelkezik hasonlo pontozassal, szoval ilyesmire nem adok.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100365) Tibiajax válasza Viszlát (#100364) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

van, de kevés.. nálam imdb -tudom h sokan nem adnak rá, (szerintem hibásan)-, majd mindig stimmel
legalábbis, mindenképp irányadó (nyilván nem 327 szavazatnál) . de több ezernél már simán
7 alatti filmnek nem is szentelek már időt. kivétel max néha egy-egy oldschool horror lehet, ha néha olyanra van kedvem
persze könnyen beszélek én, most pl -ahogy ránéztem a linekeden- elég volt már a képeket látni, hogy sima skip alkotás

(#100366) proci985 válasza Tibiajax (#100365) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azert megesik, a Satyricon szvsz a 20adik szazadi filmmuveszet egyik csucsa es 7.0an van jelenleg. a szinten zsenialis Inland Empire is 7.0as. A Cronenberg fele Crash is 6.4es, az eXistenZ 6.8, a Primer 6.9.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#100367) Viszlát válasza Tibiajax (#100365) üzenetére


Viszlát
addikt

Mások vagyunk. :) Persze van átfedés, de bőven van kivétel is. Tessék, pár film 7 alatti ponttal, saját értékelt listámról, amik nálam 8-10 között vannak pontozva:

Tree of Life
Cirque de Soleil: Worlds Away
Bicentennial Man
The Men Who Stare at Goats
Any Given Sunday
A Most Wanted Man
Four Rooms
Melinda and Melinda
Up Close and Personal
Mr. Morgan's Last Love
The Man Who Knew Too Little
The 51st State
The Congress
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him
The Curse of the Jade Scorpion
The Last Boy Scout
Extremely Loud and Incredibly Close
Be Cool
Rachel Getting Married
City of Angels
Spies Like Us
The War of Roses
Salmon Fishing in the Yemen
Hairspray
Blast from the Past
To Rome with Love
Lethal Weapon 3
The Sum of All Fears
Cake
Serendipity
Water for Elephants
Grumpy Old Men
2 Days in New York
The Man Without a Face
The Soloist
Take This Waltz
Hysteria

És hogy teljes legyen a kép, néhány, ami nálam 4 vagy alacsonyabb pontszámú, imdb szerint pedig 7 fölött van:

Knocked Up
Love, Rosie
The Fountain
50/50
The Man from Earth
Borat
God Bless America
Frankenweeine
Little White Lies
Sex, Lies and Videotape
Another Earth
Ruby Sparks
Now is Good
13 Assassins
Hector and the Search for Happiness
ParaNorman
Speak
John Wick
The Great Gatsby
Pacific Rim
Frozen
Ant-Man
X-Men: First Class
Thor: The Dark World
Captain America: The Winter Soldier
Inside Out
Pitch Perfect
The Equalizer
Lone Survivor
American Sniper
The Amazin Spider-Man
Forgetting Sarah Marshall
Carol
The Hunger Games - Catching Fire
Die Hard 4.0
127 hours

És ez csak az első oldal mindkét vonatkozásban (100 film / oldal, 3742 értékelt film)...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100368) Tibiajax válasza proci985 (#100366) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jajj az az Inland Empire... jézusom

(#100369) Tibiajax válasza Viszlát (#100367) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

sokat nem láttam ezek közül, azokat passzolom
a Four Rooms valóban simán 7 feletti
Be Cool gagyi, még sok is az 5.7pont
City of Angels stimm, 7-8körüli
Spies Like Us is kevés, jah
Hairspray-t szerettem, megérne 7-et lazán
Serendipity 6.9?..
hát igen

amúgy ezek a 6.8, 9..szóval ezeknél a a majdnem 7-es filmeknél rájöttem, a hosszú évek alatt, h azok igazából simán 7-esek. mármint imdb-s nézetben
sima 7-esek, csak az évek során ahogy a sok szavazat mind több és több jött befele, pici mértékben mindig hígult, és ahogy sokáig erős 7-es volt az első időszakukban, lett később gyengébb hetes, majd picit alá is csusszantak. de figyeld meg, nagyjából ott meg is állnak véglegesen. ilyen ez a Serendipity is
közelmúltban pl ilyenek voltak ugye a Wan -filmek is, az Insideous, meg a Démonok 1, imádtuk őket, tényleg jók lettek, imdb-s közönség is szerette, bőven 7 felettivel indítottak. aztán nézd meg, mostanra már alácsúsztak a 7-esnek. de attól még simán az érdemes rá időt szánni-kategóriák, ugyanúgy
ami viszont ilyen 5.6-7-8, meg..6.2-3.. azok 90% stabil ratyi. azok is voltak, azok ma is

kieg. hú, a második listádhoz inkább nem szólok
maradjon meg köztünk a lelkibéke :D

[ Szerkesztve ]

(#100370) Viszlát válasza Tibiajax (#100369) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem vitaindítónak szántam a lista megosztását, mert hát az ugye erősen szubjektív és nincs is rajta mit vitatkozni, szimplán csak alá szerettem volna támasztani, hogy miért nem mérvadó számomra az imdb pontozás. De simán elhiszem, hogy nálad elenyésző számú a kivétel és ezért működik a módszered - neked így jó, nincs ezzel semmi gond.

Illetőleg amit itt is tapasztalni sok embernél, hogy nem 10-es skálán pontoznak, hanem 5 és 10 között, sokszor kap a szöveges értékelésben nézhetetlen szarnak titulált film 5 pontot. Na nálam az 1. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100371) emiki6 válasza Viszlát (#100370) üzenetére


emiki6
veterán

Én 1-et sosem fogok adni filmnek. Az a film, ami olyan cefetszar, higy egyet ér, azt nem csak nem nézem végig, de még csak nem is hallok róla vagy a híre alapján elkerülöm. Nem szabad az egyessel dobálózni, mert elveszti a súlyát, mint a káromkodás egy trágár embernél.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#100372) Viszlát válasza emiki6 (#100371) üzenetére


Viszlát
addikt

A lenyeg az lett volna, hogy a teljes 10-es skalat hasznalom az ertekelesre, tehat mig masnal az 5 a nezhetetlen szar, addig nalam az 5 az egyszer elment kategoria, a skala kozepe. Szo sem volt semmifele dobalozasrol.

En szeretem magamnak eldonteni a dolgokat es foleg regebben sokfele filmet megneztem, igy ha egyest adok valamire akkor az azert van mert vegigneztem es annyit ert szamomra. Nem mas velemenye alapjan. Megneztem amugy, 3 db egyes ertekelesem van, ami 0.08%-a az ertekelt filmjeimnek. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100373) proci985 válasza emiki6 (#100371) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor nem 10es skalat hasznalsz.

en eddig egyetlen nullast adtam ki eddig, a King Kong extended directors cutjara, ami harom film volt egybevagva, koherencia nelkul. egyes ertekelesre szinten egyre emlekszem, a super mario nazi batman gyakorlatilag filmkent minden szempontbol ertekelhetetlen volt. de kettest is egy parra adtam, pl a norbit es a killer condom volt ezen a szinten.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#100374) emiki6 válasza Viszlát (#100372) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, általánosságban írtam, mert itt sok olyan egyest láttam (tőled nem), ami nem egyes valójában (mert nem a filmgyártás legalja), csak a sértődöttség miatt még pluszba le lett húzva az értékelő által.

Proci: ezek jó példák. Valahol ott foglalhat helyet az álom.net meg a holnap történt is.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#100375) Viszlát válasza emiki6 (#100374) üzenetére


Viszlát
addikt

Nézd, én nem vagyok filmritikus vagy nem is tudom ki tudná a filmgyártás legalját belőni. Nem is törekszem objektív pontozásra, nem az én dolgom egyszerűen, csak szimplán szívem csücske a filmművészet. Így a pontozásom mindig arról szól, hogy számomra mit jelent, mennyit ér egy film. Az én három egy pontosom a Saw IV (nem láttam a többit, már gőzöm sincs miért ezt néztük meg egyszer moziban), a Resident Evil: Retribution és a Project X, de egyikről sem mondanám azt, hogy a legalja, nekem az volt, de hát úgy alapvetően rajtam kívül ez nem túl sok embert érdekel. Viszont elég nehéz is lenne bárkinek is azt vitatni, hogy nekem ezek nem voltak rossz élmények ugyebár. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100376) Viszlát


Viszlát
addikt

Hogy félig ON is legyek: nem tudom ki tudja most szerkeszteni a Téma tudnivalók sarkot itt a jobb felső sarokban, de nem lehetne esetleg betenni a két archívum linkjét oda is, hogy ne kelljen mindig az első hozzászóláshoz lapozni ha az ember keres valamit?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100377) vond válasza Viszlát (#100376) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az összefoglalóban is bent van a két link. :K De ha igénylitek, beszetem a Téma tudnivalókba is.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#100378) Viszlát válasza vond (#100377) üzenetére


Viszlát
addikt

Je tenyleg! Koszi, ezt eszre sem vettem. Szerintem akkor nem kell, igy mar konnyu elerni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100379) lapartman válasza Viszlát (#100375) üzenetére


lapartman
tag

Az 4. tényleg egy elég nagy retek, egyszer nézz bele az 1. részébe, az tényleg jó. A második még elmegy, a többi az már kevésbé.

(#100380) sixpak válasza proci985 (#100373) üzenetére


sixpak
nagyúr

"Killer condom"....van még mit pótolni ezek szerint. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#100381) szilva01 válasza emiki6 (#100371) üzenetére


szilva01
őstag

Ebben van valami. De pl. Az utolsó léghajlító c. filmet az animációs sorozat miatt végognéztem. Na az lehet 0-at is érne, de 1-et biztosan! (10-es skálán)

(#100382) oriic válasza szilva01 (#100381) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Az utolsó léghajlító c. filmet az animációs sorozat miatt végognéztem."

Hatalmas hiba volt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#100383) emiki6 válasza szilva01 (#100381) üzenetére


emiki6
veterán

Na igen, az akár nekem is lehetne egyes, de épp ezért kerülöm és nem fogom megnézni márcsak azért se, hogy tudjam mennyire rossz.

Ghostpetya: Végignéztem az Alienset. Rossz ez se volt, voltak benne jó dolgok, de nem különösebben jött be. Nem nekem valóak ezek. :N
A 3-4-et elnapolom, következő a prométeusz lesz.

Sixpak: A killer condomnak már a címe is ordítja, hogy "ne nézz meg"... :N

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#100384) KaitouP válasza emiki6 (#100383) üzenetére


KaitouP
veterán

Hát, ízlések és pofonok. A három kevésbé jött be nekem, de nézhető, a négy viszont szinte egy vígjáték. :DDD

Kíváncsi leszek, mit szólsz a Prometheus-hoz. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#100385) Pitterix


Pitterix
őstag

xXx: Return of Xander Cage

Az elsőre nem emlékszem, a másodikat elfeledtem, ez pedig nem hagy mély nyomot. Ha viccnek szánták, akkor annak épphogy elmegy, ha agykikapcsolós akciónak, akkor ennyire nem tudom kikapcsolni az agyam. A két csaj lövöldözése mellett simán elbújhat John Wick és Mr. és Mrs. Smith is.
A szinkron botrányos.

5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#100386) lapartman válasza Pitterix (#100385) üzenetére


lapartman
tag

Mostanában melyik szinkron nem az :DDD ? Ezért sem nézek mostanában szinkronosan egy darab filmet se. Még 10-15 éve is kb. eredeti színvonalú szinkronok voltak, valamiért ez az utóbbi pár évben az ellentétes oldalra esett le.

(#100387) emiki6 válasza lapartman (#100386) üzenetére


emiki6
veterán

Miért szar a szinkron [szirmai alert]: https://youtu.be/ugXCnjy_NM8
Ez alapján az a csoda, ha valamelyik jól sikerül. :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#100388) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

The invisible guest - Contratiempo - huhh, rég láttam ilyen jó nyomozós thrillert, 1-2 helyen kiszámítható, de összességében izgalmas film, néhány fordulattal és kiváló színészi játékkal lehet jellemezni. Fasza kis film, mindenképp ajánlott.
8/10

Resistencia eterna

(#100389) lapartman válasza emiki6 (#100387) üzenetére


lapartman
tag

Hát ez valami botrányos. A videó alapján kb. úgy mehet a szinkronkészítés, mint az útépítés a munkásoknál. "Jóvanazúgy" "holafaszbavanajózsi" "alapátotkiagecivittemárelmegint".

A kedvencem amikor még jönnek a "HANEMTETSZIKAKKORNEMKELSZINKRONNALNÉZNIBAZDMEG" emberek, akiknek nem tűnt még fel számomra érthetetlen módon, hogy az utóbbi 10 évben fénysebességgel zuhant lefele kb. az összes film szinkronja.

(#100390) proci985 válasza sixpak (#100380) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Troma film es nem akarod megnezni...:D Trailer

A szinapszis alapján (H.R. Giger tervezte koton elszabadul az egyik német nagyváros meleg negyedében és egy kirúgott nyomozó próbálja megállítani az őrült tudóst aki létrehozta, egy kult képregény alapján) a Tromát is figyelembe véve gagyi, de nem mindennapit vártam.

Na ehhez képest egy totál generikus (romantikus) film, nulla bevállalással, kb annyi különbséggel, hogy Julcsyt Bélának hívják, de tényleg ennyi. A színészi játék, a rendezés, a forgatókönyv meg úgy általában az egész az a fajta vonatszerencsétlenség amin még röhögni se nagyon lehet. Konkrétan eluntam magam rajta.

oriic: élőszereplős manga mikor volt rossz?:DDD utóbbi hónapokban néztem a Hentai Kament és a Gantzot, mindkettő erős 3/10.

GitS mondjuk még kimaradt, de annak is eljön az ideje.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#100391) Ispy válasza proci985 (#100390) üzenetére


Ispy
veterán

Gantzo OMG, kb. 1 hónapja szaladtam bele, kemény voltam és végigszenvedtem, de úristen. :Y Na ezek után nem fogok rákattanni a japán filmekre. Nálam az 1995-ös GITS is leszerepelt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#100392) Gery9112 válasza lapartman (#100389) üzenetére


Gery9112
őstag

Azért tűnhetett így mert valóban nincs sok idő szinkronizálni most már. Amit régen hetek alatt felvehettek többszöri próbával az most már napok, órák alatt kell. Itt hozzájön még a tény, hogy az elmúlt 10-15 évben a Hollywood tartja a kezében a gyeplőt a szinkronizálás terén.

A videóban említés volt arról, hogy félkész animációjú filmet kell szinkronizálni, nos a Disney erről a leghíresebb. Disney filmnél van, hogy kb a premier előtti 1-2 napban is vágják a filmet. Legjobb és legújabb példa erről a Rogue One, aminél még az utolsó TV spot-ban is volt olyan jelenet, ami a filmben sehol.

Az időhiányhoz még hozzájön az is, hogy mivel a színész nem látja, hogy az adott karakter most éppen morcos/vidám/szerelmes/lehangolt/mélabús ezért kb. hasára csapva tippel, hogy most itt mit is érezhet az ő karaktere. Ezt azért csinálják, hogy ha nem éppen időhiány van, akkor a színészek ne tudjanak spoilerezni a filmből, hisz ők előbb látják mint a többi ember.

Az első ilyen film Lukács Gyuri mesteri űreposza a Star Wars Baljós Árnyak. Félve, hogy a színészek kiszivárogtatják a film sztoriját, az egész filmet úgy vetítették le nekik, hogy csak szájmozgást láthattak a filmből.....és így próbálj meg érzelmeket közvetíteni... :DD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#100393) lapartman válasza Gery9112 (#100392) üzenetére


lapartman
tag

Minden tiszteletem Lukács Gyurié a Star Wars univerzum megalkotásáért, de ekkora egy barmot. Nem lett volna könnyebb egy titoktartási szerződést kötni a szinkronszínészekkel? Vagy a szinkronos verziók nem igazán érdekelték? Ha valami kiszivárog, akkor indítanak egy vizsgálatot azt kész, majd kiderül valami.

(#100394) Viszlát válasza lapartman (#100386) üzenetére


Viszlát
addikt

10-15 éve is gázosak voltak, sőt 20-30 éve is, csak max nem tűnt fel. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100395) nubreed válasza Gery9112 (#100392) üzenetére


nubreed
veterán

Mindebből csak az jön le, hogy szerencse kell ahhoz, hogy egy szinkron jó minőségű legyen manapság. Ezért inkább ha tehetem nem is nézek szinkronosan filmet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#100396) Tibiajax válasza Viszlát (#100394) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

na, naaa.....

(#100397) Viszlát válasza Tibiajax (#100396) üzenetére


Viszlát
addikt

:D Már megint rosszat mondtam?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100398) Gery9112 válasza lapartman (#100393) üzenetére


Gery9112
őstag

Egyszerűen csak szerintem nem érdekli őket, de teljes kontrollt akarnak a szinkronmunkálatok felett. Hogy a Disney-t ekézzem tovább, a szinkronrendezőnek hangmintát kell kiküldeni a színészektől, hogy a Disneynek megfelelnek-e ezek a hangok vagy keresgéljen tovább... :DD Valamint az új Star Wars alcíménél is kb. mindenki keresztre feszítette a fordítókat, holott kb. nekik volt a legkevesebb beleszólása az egészbe....

Ettől függetlenül, ha tehetem, akkor én is angolul nézem az új filmeket de a régieknél nem egy film minőségét javította az ötletes fordítás és a kiváló szinkron. Legjobb példa erre a Ford Fairlane kalandjai, ami egy ritka szar film de a magyar szinkron akkorát dob rajta, hogy a mai napig elő-előszedem a filmet. Eszem faszom megáll :DDD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#100399) lapartman válasza Viszlát (#100394) üzenetére


lapartman
tag

Szerintem vannak kifejezetten jobban sikerültek is. Pl. ami hirtelen eszembe jut a Harry Potterek vannak eredeti színvonalon (majdnem). De persze minden a legjobb eredeti nyelven.

(#100400) lapartman válasza Gery9112 (#100398) üzenetére


lapartman
tag

Ekkora egy szar rendszert. Egy világhírű vállalattól, mint a Disneytől ilyen pfff.

Még nem is hallottam arról a filmről, majd belenézek.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.