Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99301) madgie válasza Tibiajax (#99292) üzenetére


madgie
titán

Vén sz*rok vagyunk, régenmindenjobbvót :DDD

(#99302) eeXaa válasza madgie (#99301) üzenetére


eeXaa
addikt

:DDD

Ispy: "Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszolja, de teljesen 1 bites volt mindegyik karakter és a történet sem volt nagy szám soha. Ami naggyá tette, az az idő és a megoldások, amik a látványért voltak felelősek" ..pontosan erről van szó szerintem is... elleben a Promi mert ujítani, ujragondolni stb, plusz iszonyat látványos volt kiváló alakításokkal.... nem igazán tudom felfogni, miért megy a blama... :F

[ Szerkesztve ]

(#99303) bAtt001 válasza eeXaa (#99302) üzenetére


bAtt001
addikt

Gondolom mert a Prometheus trilógia lett volna, aminek csak az első részét kaptuk meg, és nem az a trilógia mint az eredeti SW vagy Matrix aminek az első része is teljes egészében megállja a helyét önmagában. :)

(#99304) eeXaa válasza bAtt001 (#99303) üzenetére


eeXaa
addikt

...szerintem a Promi is megállja a helyét magában... sőt most nagyon úgy tűnik hogy a Covenant a folytatás...

(#99305) Ispy válasza vond (#99296) üzenetére


Ispy
veterán

Én is szeretem mind a mai napig, most, hogy beszéltünk róla kedved is kaptam hozzá, hogy újranézzem. :DDD

Szerintem ez a film pont a díszletek miatt lett igazán időtálló, félek az új rész nem lesz már túl nagy szám a mai cgi-vel telezsúfolt kínálatban. De a tévedés jogát fenntartom, és természetesen moziban nézős lesz.

Ja, és utálom, amikor valaki beleszerkeszti a válaszát a korábbi hozzászólásába, mert nem mindig veszem észre azt. :)

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99306) vond válasza eeXaa (#99302) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"kiváló alakításokkal" - Na ez meg aztán tényleg teljesen ledöbbent. Szerintem meg pont hogy ultragáz volt a színészi játék (is), pár kivételtől eltekintve. A főszereplőre és csodálatos férfipárjára gondolva azonnal sírhatnékom támad.

(#99298) k-adi: Átírjam a topik címét Alien-világra? :DDD

Amúgy persze, hogy van ilyen, akár minden nap, több topikban/fórumon is. Sok olyan filmet sorolhatnánk fel, amiről méltatlanul keveset beszélünk, és közben meg megy a szájtépés pár fő csapásban. Nekem pl. a sorozatos topikban szokott nagyon elegem lenni a sok Flash, Arrow, AoS, PB, stb. hozzászólásból. Ez van. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#99307) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

már csak két hét van hátra az Alien: Covenant-ig, mi Brownus-szal garantáltan megyünk, ha esetleg lesz kedve valakinek csatlakozni egy kiválónak ígérkező sci-fi-estéhez hatalmas mennyiségű kukorica és üdítő társaságában, szívesen látjuk

(#99308) Ispy válasza vond (#99306) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem semmi bajom a prommal, de ezen én is azért elmosolyodtam.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99309) oriic válasza Tibiajax (#99307) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

3 hét, és brownus nem megy. :DDD Csak később.

Live-Die-Respawn

(#99310) pohár válasza Pearce (#99300) üzenetére


pohár
félisten

IMAX-ben hanyadik sorokba ildomos ülni a legjobb élményért? 1x voltam, akkor se én vettem a jegyeket, lövésem sincs, hogy hanyadik sorban ülhettünk :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#99311) FollowTheORI válasza pohár (#99310) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

9-10. sor közép

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#99312) devil-k


devil-k
nagyúr

A homár
The Lobster

3/10

Nem bírtam tovább, feladtam. Az eleje nagyon tetszett, aztán egyre zagyvább az egész.

Más
Ezek szerint csak én nem megyek az Alien premier vetítésre? Én megvárom, amíg a birkák lemennek. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#99313) KaitouP


KaitouP
veterán

Covent-ra csak én látom úgy a Cinema City mozik esetében, hogy előre megvenni lehet csak, foglalni nem?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#99314) pohár válasza KaitouP (#99313) üzenetére


pohár
félisten

igen, most csak jegyelővétel van, ha műsorra kerül, azon a héten jön a foglalás csak

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#99315) KaitouP válasza pohár (#99314) üzenetére


KaitouP
veterán

Rendben, köszi! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#99316) brownus válasza Tibiajax (#99307) üzenetére


brownus
veterán

ja, de a 21. héten menjünk feliratosba, alléba be!! lehet meg is veszem megint a jegyeket, de már jó időpontra :D megvegyem neked is a simplebe?

nekem melóka után jó, 5-6 után

hát a kukoricát ne erőltessük, jó? :) inkább egy kis kóla vagy sör meg egy

[ Szerkesztve ]

(#99317) KaitouP válasza brownus (#99316) üzenetére


KaitouP
veterán

Mozi, KUKORICA nélkül? :Y :DDD
Én Zsivány Egyesen egyedül betoltam egy öt literes popcornt, meg egy literes kólát.
#egészségesvolt :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#99318) bAtt001 válasza eeXaa (#99304) üzenetére


bAtt001
addikt

Én is szeretem, de ha nem úgy álltak volna hozzá, hogy na lesz 3 rész és abban elmesélünk egy történetet akkor többet kaptunk volna már az elsőben :) De jöhet a Covenant, ha mesélik tovább az Engineer szálat egy szavam nem lesz, de ha csak Alien előli menekülés lesz akkor csalódott leszek.

(#99319) pohár válasza KaitouP (#99317) üzenetére


pohár
félisten

plusz egy, én nagyon ritkán eszek mozi alatt, ha mégis, akkor valami becsempészett sajtburi, vagy nachos a büféből :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#99320) Ispy válasza devil-k (#99312) üzenetére


Ispy
veterán

Én tuti majd valamikor 1 hónappal a premier után fogom megnézni, mondjuk kedden, vagy csütörtökön késő este, tuti egyedül leszek :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99321) Tibiajax válasza brownus (#99316) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ööö jó.. foglalhatod, köszi,

imax lenne mondjuk az igazi :/ bár ott meg tuti a nyomorék szinkronnal nyomják majd
de az a kép, meg a hang kéne..

[ Szerkesztve ]

(#99322) Tibiajax válasza Tibiajax (#99321) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

gyerekek, a 4dx-ben mennyire lenne már para a Covenant-ot megnézni? :)
nem voltam még soha a 4dx-ben

(#99323) devil-k válasza KaitouP (#99317) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gratulálok. :U

(#99320) Ispy
Szintén zenész. :)

- mozi bolondéria -

(#99324) KaitouP válasza pohár (#99319) üzenetére


KaitouP
veterán

Jó is az, meg kell adni a módját. :D

(#99323) devil-k

"Köszi." Nem, amúgy nem vagyok dagadt, totál átlag testalkatom van. Nem egy "dagadék" pötyög itt nektek a gép előtt. (Amúgy meg mindenki érezze úgy magát ahogy neki jó.)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#99326) gerii válasza Pearce (#99325) üzenetére


gerii
addikt

Jöjjön csak, kell az adrenalin.

Alient én sem tudom, hogy Imax szinkronnal, vagy sima eredeti hanggal nézzem majd.

(#99327) Jim-X válasza brownus (#99316) üzenetére


Jim-X
őstag

Cigire sort? :DDD Dinnyere se szabad... ;]

A játék az nem játék!

(#99328) ígyvanferi válasza Tibiajax (#99321) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az létezhet, hogy a Prometheust anno feliratosan láttam Imaxben? Már akkor is feliratsznob voltam, de el tudom képzelni, hogy kényszerből szinkronosan néztem, nem emlékszem. Persze ha eleve nincsenek feliratos filmek Imax teremben, akkor nyilván megvan a válasz.

(#99329) Mik76 válasza brownus (#99267) üzenetére


Mik76
senior tag

Majus 11, az Embassyban, sajnos nem lesz hozza felirat.. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#99330) eeXaa válasza Mik76 (#99329) üzenetére


eeXaa
addikt

Az az igazi... eredeti hang only, no segítség. :K

[ Szerkesztve ]

(#99331) petipetya


petipetya
nagyúr

Tudtok ajánlani olyan ufós filmeket, ahol a kis szürkék tűnnek fel? Hasonlóra gondolok, mint a:
Dark Skies
Alien Abduction
Skinwalker Ranch
The Fourth Kind
Close Encounters of the Third Kind

"nincs rá lezsóidő"

(#99332) sixpak


sixpak
nagyúr

Hacksaw Ridge

Nagyon élveztem, de a film első fele ezerszer jobban tetszett, mint a második. Desmond, kiképzés alatti megpróbáltatásairól Irwin Shaw, Noah Ackerman-je jutott eszembe, nagyon tetszett, talán a legjobb része a filmnek.
A szerelmi szál is rendben volt, pedig általában hányok az ilyesmitől, de itt soha nem éreztem erőltetettnek/idegesítőnek....ja, és Teresa Palmer elbűvölő és gyönyörű.
Hugo Weaving is nagyon tetszett, bár ő mindig, még sgt. Farratként is. :)
A látvány is csodás volt, noha én kevésbé naturális ábrázolással is elégedett lettem volna.
Ezzel kapcsolatban ami még nem tetszett, hogy csak jenki testvéreink szenvedéseit/halálát ábrázolták nyersen, sárga barátaink csak eldőltek, mint a rohadt nád. :)
Ha pontozni kellene....az első fele egy kövér 9-es, összeségében 7,5-8.
Soha rosszabbat.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#99333) Ispy


Ispy
veterán

Halálos iramban 8

Nos, a film nem okozott meglepetést, hozta amit kell. Az első 5 perc után mondjuk az agyam ledobta az ékszíjat, de utána a film megfelelő hangulatban haladt. Az autós jelenetek tetszettek, főleg a zombiautós rész, a zene megint odavert rendesen, Campona nagyteremben néztük (családias hangulatban, voltunk vagy 10-en :DDD ). A poénok ültek és azt kell mondjam Statham teljes egészében ellopta a showt, magasan a legjobb volt az egész filmben. Összességében szerintem az egyik legjobb rész volt, 2-8-ig.

Jöhet a 9. rész is! ;] :DDD

Most néztem elég húzós hónapok jönnek, Alien, Galaxis őrzői 2, Transformers 5, Arthur király, Karib-tenger kalózai, Wonder Woman, A múmia, Valerian, jíháá.

Azt hiszem gyorsan meg kell néznem az Alien 1-2, hogy felfrissítsem az emlékeket.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99334) Rigormortiis válasza Tibiajax (#99286) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ez igy van. Kevés filmet vettem meg Blurayen, de ez megérdemelte. Sokaknak az a bajuk, hogy nincs sok köze az Alienekhez. Erre csak annyit mondok: benne van a címében, hogy Alien? Ez egy remek hangulatú scifi, és mint előzményfilm, úgy is megállja a helyét, nagyon sok 'mitológia' van benne.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#99335) #34576640


#34576640
törölt tag

Ennek a filmnek mi a címe?
Ma reggel a rádióban beszéltek erről a filmről. Katonaságszerű intézményben tolvajokból normalis embert nevelnek egy speciális módszerrel. Ha kiállják azt a fél évet akkor felmentik a büntetésük alól.

(#99336) eeXaa válasza #34576640 (#99335) üzenetére


eeXaa
addikt

A Clockwork Orange eléggé erre a vonalra épül.

(#99337) #34576640 válasza eeXaa (#99336) üzenetére


#34576640
törölt tag

Igen, ezt már hallottam de szerintem nem erről volt szó.

(#99338) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

(#99339) eeXaa


eeXaa
addikt

...hmm.. ez a GoGv2 elég nézhető volt... még az is lehet hogy a kedvencem lesz ebben a szuperhíró tulkinálatban... természetesen a Snyder-es dc filmek mellett.. :K

[ Szerkesztve ]

(#99340) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A galaxis őrzői 2 - ezeket a stáblistás jeleneteket láthatjuk majd

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#99341) brownus válasza Tibiajax (#99338) üzenetére


brownus
veterán

Az film mrgunhatatlan, verilajk.

Most olvasom hogy d.fincher rendezi a wwz kettot ?!?!!!!! :C jihaaaaaaaa

(#99342) emiki6


emiki6
veterán

Viszlát írta, hogy a jó énekléshez elengedhetetlen a zenei hallás. Mi van akkor, ha valaki siket/süket? https://youtu.be/oFxu0QdwX_8

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#99343) Lauda


Lauda
félisten

The Autopsy of Jane Doe

Nekem tetszett, az elso 50 percben konkretan allt rajtam a szor. Utana szerintem leeresztett a film, osszessegeben jo volt.

(#99344) BITBOYS válasza Tibiajax (#99322) üzenetére


BITBOYS
addikt

Amennyiben rendesen be lesz konfigurálva a filmre akkor szíjazd magad a székhez és ne egyél/igyál közben :)
Egyszer ki kell próbálni, ez a film lehet pont jó lesz erre :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#99345) Tibiajax válasza Lauda (#99343) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, írták többen is hogy első fele király, második gyenge..én is gondolkodtam sokat az este h azt rakjam-e be freaky friday night-mozira vagy sem, végül mást választotttam

BITBOYS köszi szépen, erősen gondolkodom rajta
kár h ott is csak szinkronnal nyomják majd

[ Szerkesztve ]

(#99346) Lauda válasza Tibiajax (#99345) üzenetére


Lauda
félisten

Mit valasztottal vegul? Hatha engem is erdekelne. ;)

(#99347) Tibiajax válasza Lauda (#99346) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

áh, teljesen mást.. :) [link]

(#99348) Lauda válasza Tibiajax (#99347) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom, rakukkantok! ;)

(#99349) brownus válasza Lauda (#99343) üzenetére


brownus
veterán

Sztem remek volt az elejétől a végéig.
Amikor a fater leszúrta, vagy levágta a csajt arra nem számítottam..
Meg a hangulatot találták el nagyon, a vihar, elzárva a külvilágtól, ok, láttunk már hasonlót. De működött..

Kíváncsi vagyok a rings film remakere, az milyen. Lattatok?

[ Szerkesztve ]

(#99350) #48613632 válasza brownus (#99349) üzenetére


#48613632
törölt tag

Lapos, sablonos, kiszámítható.
Igaz, van benne egy cselekményszál, amin ha végigviszik a filmet, simán lehetett volna ütősebb is. De sajna, hagyták a szálat ellaposodni.

Leírom spoilerbe, de azért inkább ne nézd meg, mert az sem OK, ha tudod, hogy az a szál nem fog hozzáadni voltaképp semmit a fimhez.

Arra gondolok, hogy a csoportba szervezett video nézést, és áldozat keresést lehetett volna egy kicsit komplexebb formában tálalni, és hagyni kibontakozni.
Én azt gondoltam, ez így is lesz, és izgalommal vártam a fejleményeket, de sajna, ahogyan már írtam is, hagyták ellaposodni, és nem ment át a story "multiplayerbe" :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.