Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) duvi válasza nubreed (#14750) üzenetére


duvi
nagyúr

Jobb FSD-t veszel, súlyt csökkentesz (pl. kisebb üzemanyagtartály vagy D-s modulokra cserélsz...), nagyobb hajót veszel.

(#14752) nubreed válasza duvi (#14751) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor nem úszom meg ezt. Köszi. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14753) rtitusz válasza nubreed (#14752) üzenetére


rtitusz
őstag

Pedig a sidewindernek emlékeim szerint 20+ fényév a maximális ugrótávja. ;)

(#14754) nubreed válasza rtitusz (#14753) üzenetére


nubreed
veterán

Az lehet, de még nincs olyan jó FSD -m, meg cucc is van a cargobayben. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14755) Sylc válasza nubreed (#14754) üzenetére


Sylc
senior tag

Cuccot kidobni, Cobrat megvenni, SW-t elfelejteni, job done :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14756) nubreed válasza Sylc (#14755) üzenetére


nubreed
veterán

Már unom ezt a sok jövés menést, ugyhogy inkább harcolni fogok, megveszem és outfitelem a Vipert inkább. Sokkal inkább az én stílusom, mint ez a bohóckodás a cargoval. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14757) RichieTri válasza nubreed (#14756) üzenetére


RichieTri
senior tag

Pedig kezdetben a jó kis csempész loopok igen jövedelmezőek...egy kobrával 4-5 missiont is el lehet vinni. Ha jóban vagy a helyiekkel akkor akár 150-200ezre küldiket is kaphatsz. Számolj...én a Vultureig szinte csak csempésztem és még izgalmas is volt 😉

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#14758) nubreed válasza RichieTri (#14757) üzenetére


nubreed
veterán

Ez igaz. De már nagyon szeretnék egy kis akciót is. Lesz Cobrám előbb avgy utóbb, de kell a Viper is. :)
Amugy ha silent runninggal csinálod, shieldek ki, stb akkor nagyon kicsi a lebukás esélye starportban is, nem?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14759) RichieTri válasza nubreed (#14758) üzenetére


RichieTri
senior tag

Ha már bent vagy akkor jó. Ott már nem kezdenek scannelni.
Különben is a bünti elenyésző a fizuhoz képest

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#14760) e00dgy válasza nubreed (#14758) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Ha harcolni szeretnél, javaslom a Viper -t. Mindképp mint a Cobra. :)

Minden tekintetben alkalmasabb mint a Cobra.

Árban pláne.

[ Szerkesztve ]

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14761) nubreed válasza e00dgy (#14760) üzenetére


nubreed
veterán

Jaja gyakorlatilag majdnem, hogy 1/3-a. És gyorsabb és fordulékonyabb. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14762) duvi válasza nubreed (#14758) üzenetére


duvi
nagyúr

"Amugy ha silent runninggal csinálod, shieldek ki, stb akkor nagyon kicsi a lebukás esélye starportban is, nem?" Így van, bár még így se 100%. Viszont vigyázni kell a túlmelegedéssel! Silent running alapból lekapcsolja a reaktor hűtést is. Vagy viszel magaddal HSL-t amivel visszahűtöd a hajót, vagy gyorsan mész be és az állomáshoz közel kapcsolod be a SR-t.

(#14763) nubreed


nubreed
veterán

Valaki használ EDFX -et? Ha igen, egy kérdésem volna.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14764) orientcx válasza baphomet (#14745) üzenetére


orientcx
őstag

"Én nem kívánnék sok módosítást az FDL-re. Egy picit hatékonyabban működő huge HP és a középre áthelyezett pilóta ülés "
-
Hát ha tényleg működőképessé tennék a huge HP-t, és a PP-t mondjuk két lapos elemmel felbővítve rá lehetne tenni 2 db C3/G beam-et úgy, hogy a használatával az ellenfél hajóját borítanád lángba, és nem a saját műszerfaladat, akkor azonnal rá is cuppannék, mert egyértelműen az FDL lenne a legjobb. És kb az Eiffel torony magasságáról tojnék rá, hogy hol van az ülés(azt mondjuk tényleg nem értem, hogy ez mitől olyan súlyponti kérdés)
-
"Ha tudatos, miért van a hibalistán hónapok óta?"
-
Sztem azért ahhoz tényleg nem kellene programozói bravúr, hogy néhány paraméter melletti számot átüssenek, tehát muszáj tudatosságot feltételeznem. Nem gondolom, hogy mérnökök hada gondterhelten guggol a gép mellett, mert nem tudja megoldani a melegedést, vagy a HP problémáját. Az a gyanúm, hogy ha akarnák, akkor kb 4 mp alatt tudnák a Haulert úgy átszabni, hogy egy kezdő pilóta két lövéssel mészárolná le a komplett thargoid flottát(bár az FDL ülésének áthelyezése valóban nem borítaná fel jelentősen az erőviszonyokat) :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14765) e00dgy válasza nubreed (#14761) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Az csak az alap hajó ára az 1/3 !
Ha már teszel rá pár dolgot, lesz az más is. :)

VIPER

COBRA

Ezek közül persze jó pár dolgot úgy alakítasz ahogy a tárca engedi.

De azzal a Viper -rel többet tudsz harci szituációban kihozni mint a Cobra-val.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#14766) nubreed válasza e00dgy (#14765) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, csak az alap hajóról beszéltem én is. :)

De a végére dupla annyi lesz a Cobra upgradelve mint a Viper. Szóval azért még kell egy kis pénzt csinálnom, hogy komolyan bele kezdjek ebbe. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14767) orientcx válasza RichieTri (#14759) üzenetére


orientcx
őstag

"Különben is a bünti elenyésző a fizuhoz képest"
-
Nana, azért csak óvatosan, a repu sem mindegy, van köztünk olyan versenyző, aki az onion head csempészet miatti Fed durci következtében kezdte újra a pilóta karrierjét(ugye, Htibimor kolléga?) :K
-
e00dgy - "a Viper -rel többet tudsz harci szituációban kihozni mint a Cobra-val"
-
az igaz, de ha valakinek még csak egy hajóra van pénze, akkor a Cobra a jó választás, mert azért pofozkodni is remekül lehet vele, de azért alkalmas a kereskedésre is.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14768) nubreed válasza orientcx (#14767) üzenetére


nubreed
veterán

Azért az nem vicces. Akkor csak óvatosan tényleg :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14769) Sylc válasza orientcx (#14767) üzenetére


Sylc
senior tag

Szegeny, ne azert gondolkodom az ujrakezdesen, mert szegyenszemre alli vagyok a buta FED-ekkel :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14770) orientcx válasza Sylc (#14769) üzenetére


orientcx
őstag

Empire fan vagy, és még a Clipper is tetszik neked. Na ilyen az, amikor valakinek a szemére csúszik a kötés... :DD

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14771) Sylc válasza orientcx (#14770) üzenetére


Sylc
senior tag

Ha kijonnel a sotetbol, latnad a fenyt :D Bar a verszivo fajtad nem birja a megvilagosodast :D

Mellesleg a birodalmi turistaknak koszonhetem a vagyonomat, csak nem fogom ezt felrugni nemi FED-es felteglaert, ami lassu de legalabb nem megy :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14772) feldeci válasza Sylc (#14738) üzenetére


feldeci
tag

Mostanában nem nagyon vagyok mert lakásfelújítás-finish a helyzet, de Sylc! A combat orca nekem is régi vágyam, alig alig hiányzik már a trade elite-ből és nagyon szeretnék az SSL-en belül egy ilyet.

We're a pod of battle Orcas! Rám számíthatsz. :)

(#14773) Sylc válasza feldeci (#14772) üzenetére


Sylc
senior tag

Mindig is szerettem az ORC(a)-okat :D

Meg kell 2 db es mehet a moka...

Setup

Tapasztalatod szerint 3 Pulse v 1 Beam 2 Pulse v 1 Burst 2 Railgun a legertelmetlenebb setup?

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14774) nubreed


nubreed
veterán

Ha az armstrong stationt meg akarom közelíteni Cupis rendszerben álandóan kivág a supercruiseból, mert azt mondja hogy túl közel vagyok a bolygóhoz. De így meg nem tudok odaérni. Hogy kell oda menni, mi a megoldás?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14775) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Aztabüdös...Kilőttem egy hajót és kaptam 80k-t :D Most már van 250k-m, és az a kérdés, ha harcosabb irányba (kalózok levadászása, assasination) szeretnék elmenni, eaglet vagy vipert vegyek? :R

[ Szerkesztve ]

Majd kiderül..vagy beborul!

(#14776) Sylc válasza Sonic* (#14775) üzenetére


Sylc
senior tag

Viper > (imp kurrier) > Vulture > FDL > Conda

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14777) orientcx válasza nubreed (#14774) üzenetére


orientcx
őstag

Az nem lehet, hogy a terminál a bolygó másik felén van? Minden állomás megközelíthető, kövesd a csíkot
-
Sonic* - Viper :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14778) gigafun válasza Sylc (#14776) üzenetére


gigafun
senior tag

Esetleg FDL helyett/után Python.

(#14779) VitoSagi válasza Sylc (#14776) üzenetére


VitoSagi
tag

Vulture után miért FDL? Nekem úgy tűnik 4 medium HP nem igazán ér többet a 2 large HP-nál. A Huge meg ugye van, de minek kategória. Tényleg érdekel miért jobb a FDL, én is szeretnék Vulture után vagy inkább mellé egy konolyabb harci hajót, de a FerDeLance valahogy nem tűnt komoly előrelépésnek. Még a Clipper is több tűzerőben ha a HP-ket nézem.

Egyébként érdekes látni mindenkinek van kedvenc hajója. Engem a Vulture fogott meg, nagyon jól van balanszolva szerintem.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14780) rtitusz


rtitusz
őstag

Annyira pörög a topik, hogy már követni se bírom az eseményeket. Kinek van ideje ennyit olvasni munka közben? :D Na majd este estimese gyanánt bepótolom. Már valahol tegnap előtt leragadtam. :D

(#14781) rtitusz válasza VitoSagi (#14779) üzenetére


rtitusz
őstag

Szerintem az Assault Ship feküdni fog a Vulture után. Pont jó ugródeszka a Python előtt. Amúgy én FDL-t vettem a Vulture után, nem volt más köztük csak egy felfedező Asp, de az más kategória. Na, de aztán az FDL-t kb. egy hét után eladtam, mert nem éreztem, hogy vadászatra bármiben alkalmasabb lenne, mint a Vulture. Persze ez még azelőtt volt, hogy az NPC-k IQ-ját 30-ról 75-re emelték volna, így CZ-ben se volt sose gond, most már a 200 milliós Pythonban is tud meglepetés érni.

(#14782) Sylc válasza VitoSagi (#14779) üzenetére


Sylc
senior tag

Kalozokra vadaszni jobb az FDL mert nem tudnak elmenekulni eloled, Clipper jobb mint FDL (csak nem mertem leirni) a Python pedig 200m, alatta gyatra, a Conda meg meg inkabb lassu nekem, ezert nalam igy nez ki:

SW > Eagle > Viper > ICurri > Vulture > Clipper > Python > ORCa > T9

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14783) Htibimor válasza orientcx (#14767) üzenetére


Htibimor
senior tag

Úgy bizony! Néha még most is vannak rémálmaim miatta! :D

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14784) baphomet válasza Sylc (#14776) üzenetére


baphomet
senior tag

Az Imp Courier helyett a DBS határozottan jobb a harcra, a Viper és a Vulture közötti félúton. Persze csak szerintem, de mint tegnap is írtam: tévedhetetlen vagyok. :)

(#14785) orientcx válasza rtitusz (#14780) üzenetére


orientcx
őstag

"Annyira pörög a topik, hogy már követni se bírom az eseményeket"
-
Akkor javasolnám neked az Sg fórumot. Azt még akkor is fogod tudni követni, ha a nap 24 órájában operálsz :K - uccsó hozzászólás Aug 31(És azt csak remélni merem, hogy 2015) ;]

-
"én FDL-t vettem a Vulture után, nem volt más köztük csak egy felfedező Asp, de az más kategória"
-
Asp ügyben vitatkoznék veled. Amikor én a Cobra és a Python között jártam, még Vulture sem volt, így Cobra után Asp-ra váltottam. Hát, hogy is mondjam, nem kifejezetten felfedezni jártam vele. :DD Nem akarok dicsekedni(ilyet egy Fed szájhős sohasem tenne :N ), de császári Clipper huszárok garmadája tudna mesélni, hogy abból a gépből milyen remek harci szekeret lehet farigcsálni. Viszont ezért olyan remek az ellátás a birodalomban felmosóvödrökből, meg bádoglavórból, mert a bontott Clipper tökéletes alapanyag, hisz pont ebből van, és már eleve pont úgy is néz ki :DD
-
Htibimor - Azért azóta egész szépen kikupáltad magad :)
-
baphomet - Ahogy már tegnap is megírtam, a tévedhetetlenségben való együgyű vak hit ősi Fed juss, és nem hagyjuk, hogy birodalmi kezek beletöröljék a lábukat! :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14786) Sylc


Sylc
senior tag

Uton Tawilo-ba :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14787) Denzo válasza rtitusz (#14753) üzenetére


Denzo
tag

Besza'!!! :C Nekem a 2. rész volt a kedvencem, bár a többi sem volt rossz. Néhány Quick Shot II Plus-t elfogyasztottam nekik köszönhetően. :D Már alig várom, remélem megvalósul. Az Elite első része és a Street Rod mellett az egyik nagy kedvencem volt a sorozat. Köszi az infót, feldobtad a napom. :C

(#14788) gigafun válasza orientcx (#14785) üzenetére


gigafun
senior tag

Az Asp harci alkalmasságát én is csak megerősíteni tudom. Egy fullos Vulture árát lőttem össze vele Munfaylban, pedig akkor még nem voltak ilyen busás vérdíjak. Azok voltak a szép idők. Sajnos azóta a multicannonokat alaposan nerfelték, de így is szeretem ezt a gépet a traktor hangjával. :)
Most, hogy felfedezek, megint alaposan összerázódtunk.

(#14789) Htibimor válasza orientcx (#14785) üzenetére


Htibimor
senior tag

Csak is a Te nyomdokaidban! :R :)

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#14790) rtitusz válasza Denzo (#14787) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy tudom, hogy miről van szó. :D Biztos jó üzenetre válaszoltál?

[ Szerkesztve ]

(#14791) orientcx


orientcx
őstag

Ha netán valaki olcsó, új hotast keres, az most a vaterán talál. Imhol

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#14792) rtitusz


rtitusz
őstag

Procedurális városgenerálás: https://www.shadertoy.com/view/XtsSWs

;) FD hajrá, sok mindenre fel kell még készíteni a játék szimulációs motorját. :)

Egy kis videó: https://youtu.be/-d2-PtK4F6YY

[ Szerkesztve ]

(#14793) VitoSagi válasza Sylc (#14786) üzenetére


VitoSagi
tag

Harci hORCAntás? Beteg. :D Első kill video vagy valami screenshot jöhet ám. :DDD

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#14794) Sylc válasza VitoSagi (#14793) üzenetére


Sylc
senior tag

Majd ha megyunk fracniakra vadaszni, jo lesz elfogo torpedonak, masra jelenleg az alkalmatlan - nagyon alkalmatlan statusz kozott mozog :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14795) nubreed


nubreed
veterán

Na ma már tényleg meg lesz az új hajóm. Nem szarozok a Haulerrel, van elég pénzem a Cobrára és még marad is a zsebemben cash, még fejlesztések után is.

De kérdés, hogy érdemes Cobra + külön Viperben gondolozni vagy elég csak a Cobra ha nem csak tradelni, szállítós küldizni akarok hanem dogfight -olni, bounty hunt -olni is?

Tisztában vagyok azzal, hogy annak ellenére, hogy ugyanolyan weapon setup rakható a két hajóra, a Viperen hatékonyabban működik és ugye ott van a Viper gyorsasága pluszban.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14796) duvi válasza nubreed (#14795) üzenetére


duvi
nagyúr

Viper CSAK harcra jó. Cobra nem annyira jó combat hajó mint a Viper, viszont nagyon jó multifunkciós gép. Neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél csinálni. Csak harcolni (Viper), vagy mindenből egy kicsit (Cobra)? Komolyabb pénzt az utóbbiból jön. Cobra mellé plusz egy Viper fölösleges (pénzkidobás).

[ Szerkesztve ]

(#14797) Sylc válasza duvi (#14796) üzenetére


Sylc
senior tag

Azert a Cobra nem rossz gep, tudok olyanrol, hogy eleg jol birta egy tobb millios FDL ellen az a "nem harci" gep :D.

Azert mert kevesbe sebes, nem annyira fordulekony, meg mindig koroket ver egy Adder / Hauler / Sidewinder / Eagle vasakra.

Amiben jobb a Viper, az pl a festesek sokasaga (csigazabalok ellen union jack :D)...

Vedd a Cobrat, nem banod meg

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#14798) feldeci válasza Sylc (#14773) üzenetére


feldeci
tag

Én erre a 140 milliós gyilkológépre gondoltam :)

(#14799) nubreed válasza Sylc (#14797) üzenetére


nubreed
veterán

Ok köszi. :)

Duvi, neked is!

Na egy érdekes dolgokt találtam a neten. 4-5k profit per tonne cucc.
Ez az

Szóval ezt úgy kell éretelmezni, jól gondolom, hogy a legfelső sornál maradva Guuguyni rendszer Shen Terminalban megveszem az odaírt cuccokat és eladom Almudji rendszer/Corbusier Landing starportban?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14800) Sylc válasza feldeci (#14798) üzenetére


Sylc
senior tag

Nekem ilyen van, igaz ez csak 154millios, de a beam + multi cannon nekem jobban bejon, meg igy 2 gombot kell nyomogatni, nem csak egyet :P

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.