Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) baji válasza orientcx (#8998) üzenetére


baji
tag

Jelenleg nekem is clipperem van mert 15 misiért megkaptam a legutóbbi cg után :)))))))) amúgy csak akkor hagyom futni van egy zsírosabb falat amit nem akarok otthagyni

(#9002) gigafun válasza rtitusz (#8999) üzenetére


gigafun
senior tag

Ez az amit a Disney csinált? :)) :)) :))

(#9003) orientcx válasza baji (#9001) üzenetére


orientcx
őstag

Na tessék, nagy nehezen találok valakit, akinek Clippere van, és ő is rögtön elkezd mentegetőzni, hogy "nem is az enyém, csak úgy találtam az anyósom háza előtt, különben is csak a szomszéd bízta rám, akit nem is ismerek, illetve vettem egy doboz mosóport, és ahhoz adták ajándékba,stb(mondjuk én is letagadnám) :K
egy másik fórumon olvastam, nem saját, de találó: Ha megvan a Clippered, akkor végre elkezdhetsz spórolni egy igazi hajóra :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9004) duvi


duvi
nagyúr

Friss infók a hamarosan érkező PowerPlayről: PowerPlay újdonságok

[ Szerkesztve ]

(#9005) orientcx válasza duvi (#9004) üzenetére


orientcx
őstag

Akkor ezentúl lehet tudni, melyik RES-hez lesz érdemes menni fejvadászkodni (nekem egyikhez sem :( )

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9006) duvi válasza orientcx (#9005) üzenetére


duvi
nagyúr

Téged minden RES-nél szívesen látnak (az aszteroidák)! ;]

(#9007) ooooobi


ooooobi
senior tag

Elfogadtam egy kalózos küldit, odamegyek a rendszerbe, de sehol senki, vagy gyenge a sensorom azért nem látom őket? esetleg kell scannelni is a rendszert?
Ezt a modulos dolgot még nem nagyon értem, megcsinátam olyasmire a hajót ahogy írtátok, de ha elkezdtem lőni azonnal bekapcsolt a life support, hogy fogyik az idő.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#9008) rtitusz válasza baphomet (#8990) üzenetére


rtitusz
őstag

Tökéletes volt a konyhafőnöki ajánlat, jól lakott ma a Keselyűm! :D Kb. másfél óra volt ezt összelőni, és benne vagyok a top 5%-ban, nem mintha ez a Tier 1-ben bármit is számítana. :)

gigafun(#9002), igen ez a Miki egeres változat lesz. :D

ooooobi(#9007), USS-t, Undefinied Signal Source-t keress, vagy menj egy Nav Beaconhöz, esetleg RES-hez, ott is lehet kalózt lőni, és 1.2 óta azt is elszámolja már a küldi, nem csak az USS-t mint régen. Moduloknál azok legyenek kisebb prioritáson, amiket harc közben nem használsz, pl. cargo scoop, frame shift drive, frame shift drive interdictor, fuel scoop, stb. Life support, pajzs, fegyverek, hajtómű nem kapcsolhatnak le! Úgy kell sakkozni az árammal és hajóra telepített modulokkal, hogy beleférj az áram keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#9009) baphomet válasza orientcx (#8998) üzenetére


baphomet
senior tag

Ejnye! Ily' sok gyalázat már egy övön alulit kíván. Megosztom hát, azokkal, akik nem tudnák, hogy egy Python szívéhez a legrövidebb út a szellőzőrésein át vezet, azt kell kedvenc lézerünkkel megcélozni, hogy a leggyorsabban károsíthassuk a powerplant-jét. (felül kétoldalt található) És vajon milyen hajóval végezhető el könnyedén ez a feladat, csak nem Clipperrel? ;]

(#9008) rtitusz Basszus! Akkor te halásztad le előlem! :) Alig csurrant-cseppent valami, át is mentem a Faust 68-ba, ott viszont rám mosolygott a szerencse.

[ Szerkesztve ]

(#9010) VitoSagi


VitoSagi
tag

Ezeket a CG-ket lehet Solo és Open módban is nyomni ugye? Esetleg érdemes lenne Private Group-ban wingezni?

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9011) gigafun válasza rtitusz (#9008) üzenetére


gigafun
senior tag

És mi van az FDL-lel?

(#9012) duvi válasza VitoSagi (#9010) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, bármelyik játékmódban lehet :K

(#9013) rtitusz válasza gigafun (#9011) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem volt elég pénzem a biztosítására, maradt a garázsban, meg amúgy sincs még teljesen felszerelve.

(#9014) rexsimus válasza baphomet (#8990) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Micsoda mázli, pont Beta-1 ben vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#9015) VitoSagi válasza duvi (#9012) üzenetére


VitoSagi
tag

Már csak egy jó RES kellene 50 ly távon belül.

Mod: Faust 68 van 5 is ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9016) gigafun válasza rtitusz (#9013) üzenetére


gigafun
senior tag

Én meg a Pythont pihentetem. Így elég vérszegény, kell még rá költeni legalább egy százast, azt meg én is a Keselyűvel lövöm össze.
Meg egy Asp-et is akarok megint, és arra szerdáig még van 20% kedvezmény a Tsu rendszerben.

(#9017) rtitusz válasza gigafun (#9016) üzenetére


rtitusz
őstag

A ferdeláncra eddig hetvenpár millió lett ráköltve, még egy tizes + 5 misi biztosítás, és ki merek menni vele. :)
A B4-es ágyú viszont nagyon durva. 1 jól irányzott lövés közelről a PP-re, és ha nem volt pajzs, viszlát anaconda... :D

[ Szerkesztve ]

(#9018) baphomet válasza gigafun (#9016) üzenetére


baphomet
senior tag

Az A7-es PP, A6-os shield és az alapnál jobb páncélzat egy Pythonon RES vadászathoz már csak úri huncutság, azok nélkül kb.: 130 mihályba van az ára, ha van annyid, akkor ülj át bele azonnal! :)

Az Asp az Alioth rendszerben (Irkutsk station) mindig 20%-al olcsóbb. A permit-hez össze kell bratyizni az Alioth Independents frakcióval a 78 Ursae Majoris-ban. Ez legkönnyebben úgy megy, hogy az általuk irányított állomáson váltod be az Alliance bounty-t.

[ Szerkesztve ]

(#9019) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Előre szeretném mondani mielőtt szénné lőnétek,hogy imádom a játékot. Főleg mióta megéreztem a harc ízét! Csak néhány észrevétel, kérdés hátha van aki jobban értesült. Jó lenne néhány új és cool festés a hajókhoz, az asp-hoz például tök jók vannak vagy ott van a kalóz témájú festések is. Nem sírdogálni akarok, hiszen még fizetni is kell értük, de tök jó lenne az ember szívéhez nőtt gyilkológépét egy kicsit optikai tuningolni.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9020) rexsimus válasza Htibimor (#9019) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Nemrég jöttek ki, szinte az összes hajóhoz új festéses. Csak egy baj van velük, hogy sz@arok. 6 szín, semmi extra, csak egyszínűek lesznek a hajók. Az említett ASP festésekben volt legalább valami kis extra, de így ezek szerintem nem érnek meg egy forintot sem, nem hogy még eurót.

[ Szerkesztve ]

(#9021) duvi válasza Htibimor (#9019) üzenetére


duvi
nagyúr

Folyamatosan jönnek ki új festések. Az utolsó egyszínű csomag, valóban nem lett egy nagy durranás :( Cserébe legalább 6 színt kapunk, amivel mégiscsak lehet némi változatosságot vinni a hajónk megjelenésébe.

[ Szerkesztve ]

(#9022) rtitusz válasza duvi (#9021) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha lenne olyan, hogy 1 festést veszel, de az minden hajóra jó, akkor el is gondolkoznék rajta, de amig hajónként árulják a csomagot értelmetlen, mert 1 mihez kezdjek 6 festéssel, 2 ha cserélem a hajót akkor "elveszik".

[ Szerkesztve ]

(#9023) duvi válasza rtitusz (#9022) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem max. az "endgame" hajókra éri meg, megvenni a csomagokat, amikkel huzamosabb ideig fogunk játszani. Valahol megértem az üzletpolitikájukat (bár nekem se tetszik), mivel a játék eladásán kívül is kell rendszeres bevétel, a szerver(ek) folyamatos üzemeltetéséhez.

(#9024) Viper26 válasza rexsimus (#9020) üzenetére


Viper26
nagyúr

Remélem jó drága legalább..kezdenek kicsit pofátlanok lenni. :U

Pixel 7 | FR955

(#9025) baphomet válasza duvi (#9023) üzenetére


baphomet
senior tag

Persze lehetne azt az utat is választani, mint a Blizzard a Diablo3-al, hogy a folyamatos és ingyenes további endgame tartalom finom adagolásával bebiztosítjuk a hajlandóságot a soron következő fizetős kiegészítés megvásárlására. :)
Nyilván nem egy liga a két cég, az FD-nek szüksége lehet az azonnali bevételi forrásra.

(#9026) rexsimus válasza Viper26 (#9024) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Euróba van, úgy hogy alapból drága. :D

[ Szerkesztve ]

(#9027) Rakamaz válasza rtitusz (#8982) üzenetére


Rakamaz
tag

Három darab "C" shield booster felmegy a Keselyűdre, ha a KWS-t kisebbre cseréled, és még eggyel nagyobb szkenner is belefér. Így a pajzsod ereje 517-ről 533-ra nő.
http://www.edshipyard.com/#/L=60N,5TP5TP3wo0__0__0__,316Q7_6Q5K7_6k5A,7Sk15Y4xo10i9ok

De Baji kolléga ötlete a gyengébb thruster-re is nagyon jó.

(#9028) duvi válasza Viper26 (#9024) üzenetére


duvi
nagyúr

Minden hajóra 6€ ez a 6db-os csomag.

(#9029) Diopapa


Diopapa
addikt

Üdv!

Még egy kis segítséget kérnék.. :) Szerintem összeszedtem, milyen felszerelések vannak ingame, tudok még olyanról ami ezen a linken levő txt-ben nincs bent?

Köszönöm!

:R

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9030) rtitusz válasza Diopapa (#9029) üzenetére


rtitusz
őstag

Ed shipyarddal össze lehet vetni, azon minden fent van.

(#9031) gigafun válasza Diopapa (#9029) üzenetére


gigafun
senior tag

Frame shift drive :)

(#9032) Diopapa válasza gigafun (#9031) üzenetére


Diopapa
addikt

Eh, tényleg..

(#9030) rtitusz : Neked is nagyon köszi, jó ötlet!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9033) duvi


duvi
nagyúr

Megjött az eheti hírlevelünk. Gyakorlatilag azokat az információkat tartalmazza, amiket már tegnap is olvashattunk a PowerPlay újdonságok cikkben. Aminek örülhetünk, hogy hivatalosan is bejelentették az Imperial Courier érkezését a Powerplay frissítéssel :C Kaptunk két kabinfotót a Courier belsejéről:

(#9034) duvi válasza Diopapa (#9029) üzenetére


duvi
nagyúr

Hiányoznak a páncélok(Bulkheads) + a shield booster + cargo scanner is.

[ Szerkesztve ]

(#9035) Diopapa válasza duvi (#9034) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszi, pótolva! :R

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#9036) rexsimus válasza duvi (#9033) üzenetére


rexsimus
aktív tag

GUTAMAYA ismét kitett magáért.
Pirulhat a Python a maga kis esetlen formavilágával. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#9037) gigafun válasza baphomet (#9018) üzenetére


gigafun
senior tag

Persze, nem kell maximalistának lenni. De így is kell 50 milla. Most van kb 16, és a Vulture-t nem akarom eladni, mert imádom. Ha az Aliothban állandó akció van Asp-re, akkor az nem sürgős. Kösz az infót.
Egyébként szerintem még mindig az a legjobb multifunkciós hajó. NPC elleni harcban sem hagyott cserben soha. Persze a nyolckeselyűs SSS kivétel, de azzal egy hajó sem boldogul egyedül.

(#9038) rtitusz válasza duvi (#9033) üzenetére


rtitusz
őstag

Ez igen jól néz ki. Vajon ehhez is kell rang?

(#9039) duvi válasza rtitusz (#9038) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajnos erről még nincs infóm :( A Fer-de-Lance-ból kiindulva azt tippelném, hogy nem fog kelleni hozzá.

(#9040) orientcx


orientcx
őstag

Az úgy kezdődött, hogy semmi érdekes nem volt kilátásban, sehol egy CZ, vagy használható USS, és a küldik is elfogytak. És akkor úgy döntöttem, hogy nem maradt más hátra, mint egy RES. Igen, egy RES, tele aszteroidákkal. Épp egy gyökér kis Eagle-t kergettem, és akkor rám jött egy tüsszögő roham. Meg pont kaptam egy telefont. Meg pont akkor csöngetett a villanyórás....he-he,lelki szemeimmel látom magam előtt az aljas kárörvendő birodalmi tekinteteket, hogy "na, ez az idióta Fed bugris már megint elpukkantotta magát egy derék Imperial aszteroidán", de nem!
Hát, mondjuk az igaz, hogy néhány apró, jelentéktelen biztonsági intézkedést azért bevezettem, úgy mint pl a boost letiltva, az oldalpanelek letiltva, gázkar leszabályozva(egy piros zászlóval integető felvezető ember mögött max 10 km/h sebesség), és általában véve is az alapállás, hogy nem fickándozik, oktató segítségével leparkol egy aszteroida mellé(nem túl közel), joystickhoz nem nyúl, kresz könyvet tanulmányoz, gombokat nem piszkálja.
Ügyes voltam? (kb mint egy kalapos wartburg kombis)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9041) gigafun válasza orientcx (#9040) üzenetére


gigafun
senior tag

Akkor ezt most úgy is vehetjük, hogy kerestél 8-10 milliót. :)

(#9042) rtitusz válasza duvi (#9039) üzenetére


rtitusz
őstag

Én meg most vettem fdl-t... Mondjuk mire kijön az 1.3 addigra csak összeszedek annyi pénzt, hogy leválthassam, ha úgy hozná a sors.

(#9043) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Még nincs lehetőség steam-re regisztrálni a korábban megvett példányokat?

(#9044) duvi válasza Hauptmann (#9043) üzenetére


duvi
nagyúr

Nincs :(

(#9042) rtitusz
Nem vesztettél sokat. Addig legalább kipróbálhatod a FDL-t. Ha nem jön be, max beszámítod az Imperial Courier árába :) A végleges 1.3 előtt most is lesz béta, ami még egy héttel eltolja a megjelenést. Szerintem (jó esetben) legalább 3-4 hetünk van még a PowerPlay frissítésig.

[ Szerkesztve ]

(#9045) orientcx válasza gigafun (#9041) üzenetére


orientcx
őstag

Ja, azt el is felejtettem, hogy a RES-es kaland nyomán egy szerény összegről benyújtottam a számlát a császáruknak. Próbált csak volna meg nem fizetni, olyan inkasszót nyomtam volna be az udvarnak, hogy még azt a bilit is kiráncigálták volna alóla a végrehajtók, amin őfensége éppen ült(hogy aztán mit kezdtek volna vele, az már az ő dolguk)
Az igazsághoz tartozik, hogy a Fed bounti zöme már megvolt, és az 1,6k-s is régebbi ügy. De felhívnám a figyelmet az Empire rubrikában terpeszkedő számocskára(úgyhogy a kérdésedre a felelet: nem, annyit nem kerestem. Csak többet) :K
-

-

-
Azt azért nem hiszem, hogy a top 5%-ban maradnék, mert ez a RES-ezés még monotonabb, mint a kereskedés. Azon kívül, hogy vigyázni kell a kavicsokkal, kb annyi kihívás van benne, mint lefutni egy éti csigát úgy, hogy kaptál 100 méter előnyt. Bőven van idő gondosan kitapogatni a konda pociját, akkurátusan felállítani a lézereket kb 4 centire tőle, és csak ha elsütötted őket, akkor kezd el eszmélni(arra a kis időre meg már minek) Max inkább csak arra kell vigyázni, hogy neked is jusson belőle valami, mert közben 20 másik is az ő hullján kopogtat.
-
duvi - tényleg nem tudom, mire lövöldözted el az ágyúgolyókat, én gyak nem is használtam a cannont, és még tovább is maradtam volna, de szokásos figyelmetlenségem okán kilőttem egy clean kondát(a sokadiknál már nem figyeltem, ki gondolta, hogy ott olyan is van)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9046) rtitusz válasza duvi (#9044) üzenetére


rtitusz
őstag

Igen, én is így számoltam. A teljes elkeseredés távol áll azért tőlem.

A Frontier filmpályázatot hirdet, több infó; https://www.elitedangerous.com/en/filmcompetition

(#9047) baphomet válasza orientcx (#9045) üzenetére


baphomet
senior tag

Az uncsi RES-t mostanság pár tonna dohánnyal a raktérben szoktam "fűszerezni". A "-Főnök csak egy szál cigit. Naa!" kérésre adott nemleges válasz mindig feldühíti a lejmolókat. Sikerült így már 4 hajónyi aggro-t is magamra húzni, mondjuk amikor két 'konda kérte volna staubot egyszerre, akkor már kezdtem a pánik gomb után kapkodni. :)

(#9048) gigafun válasza orientcx (#9045) üzenetére


gigafun
senior tag

Hát nekem ma nem akart bejönni a RES, úgyhogy gondoltam feldobom egy kicsit az unalmas estét és beugrottam egy SSS-re a Keselyűvel.
A szokásos 8 arany pislogott rám, én meg kiváncsi lettem, kik a gonoszok. Hát nem volt gyenge, 4 Anaconda ugrott be.
Első reflexel a boostot nyomtam, aztán gondoltam egyet és visszafordultam. Az első rohammal leszedtem az egyik pajzsát, de ők is megtépázták az enyémet, úgyhogy egy kicsit eltávolodtam. A második roham után már csak 2% volt a konda PP-je aztán már csak egy lövés kellett neki.
Gondoltam, a maradék hárommal már elbánok, és itt jött a meglepetés.
3 Anacondát ilyen szépen előadni a "Bátor Sir Robint" még sosem láttam.
Szóval izgalmas volt. Sajnos nem volt időm a KWS-t használni, de így is 186k-t fizetett az az egy konda.

(#9049) orientcx válasza baphomet (#9047) üzenetére


orientcx
őstag

És ez segíti a kondák feltűnését? Az Eagle pilóták nem dohányoznak? Mert hozzám oda-odaúszkálnak ők is apróbb ajándéktárgyak reményében. Kicsit mókás, amikor azzal nyugtatgatnak, hogy ne izguljak, nem akarnak bántani. Aranyosak. Mint akik a légynek sem tudnak ártani. És tényleg nem tudnak :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9050) orientcx válasza gigafun (#9048) üzenetére


orientcx
őstag

Én csináltam már 3 kondás SSS-t, de nem mondhatnám, hogy élveztem. Tulajdonképp még csak a pajzsomat sem tudták meghámozni(3 SC azért ráment), de nagyon tele volt a gatya. Ráadásul mivel itt KWS szóba sem jöhet(sajna energia gondok miatt csak a 3,5km-es van fent) elég zsenge volt a jutalom is. Mindenesetre gratulálok a négyhez.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.