Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) Slewer válasza Smithy1986 (#15600) üzenetére


Slewer
csendes újonc

Vegyél fel a barátlistádra és ha elindul a szerver, kimegyek hozzád, miután vettem Fuel limpetet. :)

(#15602) Smithy1986 válasza Slewer (#15601) üzenetére


Smithy1986
tag

Buta kérdés: Hol vehetlek fel, és milyen néven?

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15603) Slewer válasza Smithy1986 (#15602) üzenetére


Slewer
csendes újonc

Sajnos nem mennek a szerverek jelenleg... :(
Van egy olyan menüpont a kezdőképernyőn, hogy "Friends and Private Groups", ez alatt tudsz rákeresni más játékosokra és kijelölni. Ugyan ez a nevem a játékban is.

[ Szerkesztve ]

(#15604) [hun] warhea válasza orientcx (#15596) üzenetére


[hun] warhea
tag

IGen, nekem is hasonlo problemaim vannak, de sajnos nem downgradelhetem a win10et.

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15605) [hun] warhea válasza Smithy1986 (#15600) üzenetére


[hun] warhea
tag

Semmi baj nem tortent, ha nem adom el akkor sem megyek a falnak. jo lenne, ha elmenne, mert jobban kommunikalhato az uj joy ara a csalad fele, de igy is ugy is megveszem :D

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15606) Smithy1986 válasza [hun] warhea (#15605) üzenetére


Smithy1986
tag

Warthog brutális, én is gondolkodtam rajta, de első körbe nem mertem annyit adni érte
Még jó hogy nincs senkinek a közelembe, mert szerintem ha kipróbáltam volna, lett volna harc itthon az asszonnyal :D

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15607) orientcx válasza [hun] warhea (#15604) üzenetére


orientcx
őstag

"sajnos nem downgradelhetem a win10et."
-
Ha van több hdd-d, akkor az egyiken maradhat a win10, és egy másikra tegyél fel egy + win8-at, amivel játszhatsz. Amúgy is jó, ha van egy tartalék rendszer. Én annak idején megtanultam használni még az ősi Corel 7-et, de az sajnos már nem hajlandó a win8-al egy zenekarban muzsikálni. De ahelyett, hogy megtanultam volna egy újabb verziót, inkább az egyik hdd-n van egy win7. :)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15608) anatron


anatron
aktív tag

Tawiloban az SSL 62%-ra zuhant,Wosreti bulott 3%-ot a többiek jönnek fel! :Y

(#15609) anatron


anatron
aktív tag

Aki High Res zoneban farmol,felejtse el a kill warrant scannert pls.
Csak és kizárólag SSL-es bountykat adjatok le,különben a többi frakció szekerét is toljátok.
A másik meg hogy szerintem nem kéne kilőni a wantedes SSL-es hajókat sem.

Más:

Lehet megkéne látogatni a rivális állomásokat 2-3 winggel mint tettük azt anno Munfaylban?

[ Szerkesztve ]

(#15610) baphomet válasza orientcx (#15596) üzenetére


baphomet
senior tag

Azt olvastam, hogy néha még az alaplap hátlapi USB port is kevés az X52-nek, az előlapiról ne is beszéljünk, és aktív USB hub-ba dugva megszűntek az ilyen anomáliák. Nekem is művel néha furcsaságokat, viszont annyira nem zavar, hogy azonnal rohanjak venni egyet, de valamikor kipróbálom és referálok róla. Viszont én Win10-el is bátran ki/be dugdoshatom, nem fagyaszt le semmit. X52 Pro és a legújabb Win 10 béta driverek.

(#15611) baphomet válasza rtitusz (#15594) üzenetére


baphomet
senior tag

Bezzeg a konkurencia dolgozik. :)

Egy CH gázkar mellé jó választás lehet a Defender Cobra M5. Ez tekerhető és dicsért orosz termék, bár legalább olyan nehéz beszerezni, mint a CH cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#15612) [hun] warhea


[hun] warhea
tag

Sziasztok,
kisebb karbantartas varhato az elitedangerous.hu-n turelmeteket elore is koszonjuk.

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15613) Slewer válasza anatron (#15608) üzenetére


Slewer
csendes újonc

Szerintem ez azért (is) van, mert a bountykat a Artin Terminal-on (Tawilo Defence Force) váltja be mindenki és ezzel eleve már a konkurens frakciót támogatja. Szerintem Tawiloban el kellene felejteni egy időre a RES-t, vagy a saját frakció állomásán kéne beváltani és ahogy Anatron írta, csak az SSL bountykat (ami ugye nem lesz annyi, mintha mindet), illetve elsődlegesen ezt az állomást kéne átfordítani az SSL-hez...

(#15614) Smithy1986 válasza baphomet (#15611) üzenetére


Smithy1986
tag

Az Elite-nek is simán elfért volna egy saját gyártású, annyira kicsi a választék HOTAS-ból.
A SC-nek kicsit összeszedettebb a marketing csapata.

Egyébként brutális ez a design, nagyon tetszik!

[ Szerkesztve ]

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15615) Slewer válasza Smithy1986 (#15614) üzenetére


Slewer
csendes újonc

Smithy! Kell még a segítség, vagy elléphetek a körzetből? Takurua-n vagyok jelenleg...

(#15616) Smithy1986 válasza Slewer (#15615) üzenetére


Smithy1986
tag

Mivel a küldimnek lőttek (szerver leállás miatt), a hajómat is pukkantottam, de azért köszönöm szépen!
Takurua közelében leszek én is majd, felveszlek majd barátnak, ha esetleg neked is szükséged lenne valamire.

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15617) Slewer válasza Smithy1986 (#15616) üzenetére


Slewer
csendes újonc

Okés! :)

(#15618) baphomet válasza Smithy1986 (#15616) üzenetére


baphomet
senior tag

Ezzel vigyázz! Időhiány miatt eldobtam a Takurua-i Sirius Corporation 5-6 db. csempész küldetését, és bár utána kifizettem nekik az érte járó büntetést, mégis hostile lettem a frakciónál. Belekerült utána jópár 10 ezer creditembe a barátságuk.

(#15619) rtitusz válasza baphomet (#15618) üzenetére


rtitusz
őstag

Pedig resetelhetted is volna a játékot, van akik úgy csinálják. :D

(#15620) Smithy1986 válasza baphomet (#15618) üzenetére


Smithy1986
tag

Szerver leállás volt, nem tudtam mit tenni :(

Más: Venni szeretnék az Adder-hez egy 3A-s FSD, azt valahol meg tudom nézni, hogy merre találok Takurua-ához legközelebb? Van valami segédprogi, vagy ismertek arra valami High Secet? Köszi!

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15621) rtitusz válasza Smithy1986 (#15620) üzenetére


rtitusz
őstag

High-Tech rendszereket keress, nagy népességgel. Tudod szűrni a Galaxy Map-en.

Bhritzameno-ban kb. minden megtalálható, de az nem -15%-os kínaipiac. A kiskínai rendszereiben érdemes nézelődni, mert ott olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#15622) Slewer válasza Smithy1986 (#15620) üzenetére


Slewer
csendes újonc

Belépsz a csillagtérképre és leszűröd a High Tech rendszereket: Galaxy Map - 3 fül (VIEW), 1. legördülő menü (Show by Colour), kiválasztod az Economy menüt és csak High Tech-et hagyod kipipálva.

[ Szerkesztve ]

(#15623) baphomet válasza Smithy1986 (#15620) üzenetére


baphomet
senior tag

Amit előttem írtak, mind igaz, de a Takuruától pont minden messze van. :) Szerencsédre épp' a kínai rendszerei vannak a legközelebb. A Diaguandri rendszerben szokott lenni a kisebb modulokból is A-s.

Mindenki másnak is ajánlom szíves figyelmébe:
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=155377&page=28
Az összes Li Yong-Rui rendszer hajó- és modulkínálata. Bár az 1.4 óta még nem frissítették.

(#15624) duvi válasza baphomet (#15611) üzenetére


duvi
nagyúr

Elég nagy űr tátong a középkategóriás Hotasok világában. Másrészt az összes termék - legyen alsó,közép, felső kategória - régóta kint van a piacon. Valószínűleg az elmúlt években tapasztalt, szimulátorműfaj háttérbeszorulása okozta ezt a helyzetet. Úgy tűnik, hogy az Elite és a SC hatására elkezdenek érdeklődni a kontrollerfejlesztők/forgalmazók és remélhetőleg új típusokkal rukkolnak elő. Ennek első bizonyítéka a CIG és Saitek (Mad Catz) kooperációja. A starcitizen.hu stábja részletes cikket írt a témában. Az érdeklődők erre fáradjanak: LINK1 és LINK2

(#15625) Azumi? válasza anatron (#15608) üzenetére


Azumi?
csendes tag

20%-os csökkenés egy éjszaka alatt?
Szerintem ez komolyabb "aknamunkára" utal, mint néhány rosszul kezelt vérdíj/küldi.
Nem?

(...délelőtt játszottam, de nem láttam openben ellenséges játékost...)

A

(#15626) rtitusz válasza Azumi? (#15625) üzenetére


rtitusz
őstag

Minden player frakció ilyenről számol be a fórumokon. Minél többen nyomják, annál jobban zuhan. Hibás a lehet background simulation. Bármi amit tesznek a többi frakciót növeli, a saját csak csökken kb.

(#15627) duvi


duvi
nagyúr

Pitya barátunk elkészült az SSL krónikák második részével. Jó szórakozást hozzá! :)

(#15628) kozi71 válasza baphomet (#15618) üzenetére


kozi71
senior tag

Ma reggel én is elszámoltam kissé az időmet. Mivel indulnom kellett dolgozni eldobtam három le nem adott küldit… De majd csak visszaszeretgetem magam.
Viszont a szállítós rank nagyon pörög. Tegnap még 13%, volt ma már 30%. (Már csak 70% és én is elit leszek. ) Pedig eltelt időben csak háromszor fordultam. Végig el voltam tévelyedve, hogy a szállított árú mennyisége az ami növeli. De ezek szerint az érte kapott credit.
Tényleg jobb a python erre a célra mint ASP. Hiába ugrik nagyobbakat ASP, ha kirángatják és kivégzik a kalózok. Szinte mindig hárman támadnak meg. Ettől függetlenül már egy pythonom füstbe ment. Ketten támadtak, mind a kettőn csak géppuskák voltak… Szerencsére csak a biztosítást buktam.
Szóval nem egy unalmas dolog ez a csempészkedés. Nagyon tetszik.

high tech, low life

(#15629) kozi71


kozi71
senior tag

Hajdanán vásároltam pythonhoz festést.
Most újra használom, de nem találom a festést hozzá a felszerelési menüben.
Azt tudom hol kellene lenniük, de üresek a kiválasztási lehetőségek ott.
Melyik file tartalmazza a festéseket?
Közben volt egy teljes win telepítésem gondolom eltűnt ezen közben.

high tech, low life

(#15630) duvi válasza kozi71 (#15629) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem a géped tárolja a festéseket, hanem a szerver. Lépj be az ED fiókodba és ellenőrizd le a vásárlásaidat. Ha ott megvan az említett Python festés, de a játékban nem jelenik meg, akkor küldj egy reklamáló tickettet.
Szerk:
Win install után a játékot is újratelepítetted?

[ Szerkesztve ]

(#15631) kozi71 válasza duvi (#15630) üzenetére


kozi71
senior tag

Nem telepítettem újra, viszont elsőre semmit sem talált a steam. Aztán kijelöltem neki merre keressen, és akkor már működött a játék. Ez a része tegnap tűnt fel. ED fiókom is van? Még nem jártam benne szerintem. :)
Na holnap megkeresem. Köszöntem szépen! :R

high tech, low life

(#15632) rtitusz válasza kozi71 (#15628) üzenetére


rtitusz
őstag

Küldetésekkel tolod a trading rankot, illetve hol? Fel kéne tornásznom azt is, de ez a T9-es monoton trading nem megy nekem, inkább átszelem még kétszer a galaxist.

[ Szerkesztve ]

(#15633) baphomet válasza rtitusz (#15632) üzenetére


baphomet
senior tag

Lásd (#15562) baphomet távolsági csempészet manifesztóját. :)

(#15634) rtitusz válasza baphomet (#15633) üzenetére


rtitusz
őstag

Adom is el a tehenet, és veszek még egy Pythont, nem lenne szívem átalakítani a meglévő harci dögöt. :D

(#15635) baphomet


baphomet
senior tag

Egy tipp távolsági csempészeknek: ha fuel tank-os build-del mentek, akkor visszatérve a lakott területre ne tankoljátok tele a gépet, csak annyit mindig, ami a következő célpontig elég. A felesleges plusz 50-60t üzemanyag már simán csökkenti az ugrótávot. Emiatt a ki/befelé tartó hosszú úton is érdemes fél-kétharmad távnál újratervezni, 1-2 ugrással is kevesebb jöhet ki a könnyebbé vált hajó miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15636) Azumi? válasza baphomet (#15633) üzenetére


Azumi?
csendes tag

Szép!
Viszont ehhez a küldihez szükséges valamilyen rank, nem?

A

(#15637) gigafun válasza baphomet (#15635) üzenetére


gigafun
senior tag

1.4-gyel változott az útvonaltervezés? Előtte hiába volt félig a tank, úgy tervezett, mintha tele lenne.

(#15638) baphomet válasza Azumi? (#15636) üzenetére


baphomet
senior tag

Trading rank kell a zsírosabb szállítós vagy csempész küldetésekhez, de kint a "gyarmatokon" azok is millió körül fizetnek, amiknek nem túl magas a követelménye.

(#15637) gigafun Szerintem igen, de a tévedés jogát fenntartom. Legközelebb kipróbálom, hogy tutira így van-e.

[ Szerkesztve ]

(#15639) anatron válasza Azumi? (#15625) üzenetére


anatron
aktív tag

Lehet ,hogy így van ,ennek majd utána nézünk.
Ettől függetlenül amíg nem tisztázódik a dolog,kerüljük a többi frakció szekerének a tolását.

(#15640) duvi válasza gigafun (#15637) üzenetére


duvi
nagyúr

Eddig ezt úgy oldottam meg, hogy kisebb üzemanyagmodult vettem.

(#15641) kozi71 válasza rtitusz (#15632) üzenetére


kozi71
senior tag

A vicces az, hogy T9-nél görcsösen lestem mikor ugrik már egy-egy százalékot, itt meg pörög rendesen, mintha valamelyik alsóbb szinten lennék, nem az utolsó elöttin.
De rendesen megy a felfedezői rank is, ha scannelsz folyamatosan. Én megnyomom az ugrást, majd mikor már majdnem a végére ér az ugrás kijelző, indítom a scant is. Kiírja a scanner az eredményt, és már ott sem vagyok. Így még nem igen kaptak el. (valahol olvastam a scan odacsalja az ellent)
Viszont arra figyelni kell milyen küldiket választasz, mert azoknak a lejárati ideje nem árt ha több mint egy- másfél óra minimum. Általában 25 ugrás odaérni (ez kb. 30-35 perc). Majd el megy vagy fél óra mire feltöltöm a rakteret, ezt is bele kell számolni. Majd indulás visszafelé. Erre is érdemes még plusz vagy 10 perc az esetleges kirántásokra (mert kifognak!). Aztán a terítés már megy gyorsan, persze feltéve ha nincsenek túl messze az outpostok- állomások mert az még plusz idő.
Végül egy út 6-10 csomaggal (python)számolva több mint három óra. ASP-vel gyorsabb mert nagyot ugrik, de veszélyesebb azzal menni. Végül az ár, olyan 25-45 millió credit amit lehet produkálni.
Nem érdemes egy milkós csomagokkal foglalkozni, kettő háromtól már szerintem is jobb ahogy Baphomet is írta.
Már le scanneltek kétszer háromszor outpostnál is, meg annál a szögletes bázisnál is, de a büntetés a haszonhoz képest semmiség, 125 ezer volt a legtöbb eddig büntetés amit kiróttak rám. Ezt viszont háromszor is egy helyen. 
Nem használok leszállási segítséget, se hűtést. Tíz esetből talán ha kétszer kaptak le. Arra kell figyelni, hogy a zöld oldalon menj be a „levél bedobón”, és 99 Km/s-nél ne menj gyorsabban. Lehetőleg egyenes vonalban közelíts hozzá. Leszállási engedélyt nem elfelejteni kérni! Bent minél hamarább letenni a gépet.
Üzemanyag kérdésben én 128-as ra bővítettem, plusz betettem egy full scoop-t is. Amikor nincs ellen akkor amig hűl a FSD töltök, majd ugrok is függetlenül mennyire töltötte meg. Szinte még sosem ment le a feléig sem a fogyasztás így. Van sok olyan hely ahol 4-5 ugrás egymás után és nincs olyan nap ahol lehetne tölteni, szóval mindenképpen kell plusz fuel tank. Ha sok az ellen akkor is lépek tankolás nélkül. A scoope léte azért nyugtató érzés nekem. :)

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#15642) rtitusz válasza kozi71 (#15641) üzenetére


rtitusz
őstag

Megszokásból befelé is boostolok, meg kifelé is, simán megvan a 200-250m/s sebesség, de scannelni sose jut ideje senkinek. :D Csak nahogy ledaráljak valakit ilyen sebességgel. :DD

Felfedező rankra egy darabig nem gyúrok, elég ami van. :D

[ Szerkesztve ]

(#15643) [hun] warhea


[hun] warhea
tag

Aki ott volt a hétvégén:

Hi Roland,
We know we have said this before but we want you to know that we really appreciate how quickly your group assembled and led the charge on the event. We are so sorry that the event did not work as it should have but the efforts are very much remembered. Thank you again, you are all wonderful.

A hivatalos Frontier köszönés mellett én is szeretném mindannyiótoknak megköszönni a részvételt a hétvégi eventen.

[ Szerkesztve ]

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#15644) Smithy1986 válasza baphomet (#15638) üzenetére


Smithy1986
tag

Pár napja kezdtem a játékot, de már van egy félig meddig A kategóriás Adder-em, ami kb 1.5 millát ér.
Ehhez jön még a 3,6 millióm.

Tanácsotokat várom, hogy milyen hajóra érdemes váltanom, ami esetleg jobb, vagy mire gyűjtsek? (Long Trade-re)

[ Szerkesztve ]

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15645) duvi válasza Smithy1986 (#15644) üzenetére


duvi
nagyúr

Következő lépcsőfok a Cobra. Nagyobb raktér, erősebb fegyverzet, több internal modul.

(#15646) RichieTri válasza duvi (#15645) üzenetére


RichieTri
senior tag

+1 a Cobrara.
Azon filózom,hogy mikor hazajövök a long range expeditionból,funból összedobok evy full As Cobrát. Azt a hajót szerettem eddig a legjobban.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#15647) Smithy1986 válasza duvi (#15645) üzenetére


Smithy1986
tag

Köszönöm, ezt is és a fuvarutakat, meg mindent. Sokat olvastalak titeket, és sokat is tanultam tőletek. :K :C

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#15648) orientcx válasza baphomet (#15610) üzenetére


orientcx
őstag

"Azt olvastam, hogy néha még az alaplap hátlapi USB port is kevés az X52-nek"
-
Ha kevés az USB, az inkább csak olyanokat produkál, hogy néha némelyik gomb egyszer csak elszundít. Régebben, amikor nem hátra volt bedugva, bizony volt úgy, hogy egy komolyabb csörtében egyszer csak nem volt boost, meg miegymás.
-
"aktív USB hub-ba dugva megszűntek az ilyen anomáliák"
-
Nekem van, de nem vált be. A legjobb a hátsó USB(bár ki tudja, másnál hogy van, ördöngős egy masinéria ez az X52 :F
A win 10-et meg nem siratom(azt a rendszert meghagytam tartaléknak). Nem nagyon látom a pluszt benne, az edge-t meg kifejezetten utáltam :((

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#15649) Htibimor válasza baphomet (#15490) üzenetére


Htibimor
senior tag

ISTEN ÁLDJA BAPHOMET ADMIRÁLIST!!! :R :R :R

Köszönjük, hogy elhoztad a "kereskedés" új és jobb formáját nekünk! Az első próbálkozás 12M alig 1-1,5 óra alatt és csak egy helyen jártam. :Y :Y :Y :R :R :R :R

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#15650) Phobion válasza Htibimor (#15649) üzenetére


Phobion
őstag

hogy sikerült ennyi keresni? trade-fight?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.